Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1176 Re: Samsung smartphones

Post by Qler »

Previse mi aplikacija nije radilo, odradio sam factory reset, i evo sad dva sata se zajebavam da vratim sve kako je bilo. Intune reenroll, duo, pa work profile podesiti... pa onda personal space :) :oops:
User avatar
sredzovic
Posts: 79
Joined: 11/12/2015 18:22

#1177 Re: Samsung smartphones

Post by sredzovic »

Pozdrav,zna li se kada bi mogao update na Android 12 i One UI 4 za Samsung A52 S 5G ?
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#1178 Re: Samsung smartphones

Post by MarkoIvkovic »

sredzovic wrote: 01/12/2021 12:44 Pozdrav,zna li se kada bi mogao update na Android 12 i One UI 4 za Samsung A52 S 5G ?
a gdje ti se toliko zuri :-) sigurno ne prije februara global sto jest kod nas kraj februara pocetak marta
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2257
Joined: 14/02/2013 14:11

#1179 Re: Samsung smartphones

Post by Hercegoviina »

Uzeo a52s i sto se tice dojmova ,moglo je i bolje.
Kamere su po meni prosjek, nista vrijedno neke paznje.
Fluidnost na 120 hz i nije bog zna kakva. Prilikom pokretanja kamere zna se se desiti da malo zastopa.
Meni puno bolje lezi lcd ekran nego ovaj amoled koji poprilicno zamara oci.
Sve u svemu, previse je precjenjen i za ove pare se moze bolji telefon kuputi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31485
Joined: 16/04/2011 18:46

#1180 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

Hercegoviina wrote: 05/12/2021 16:25 Uzeo a52s i sto se tice dojmova ,moglo je i bolje.
Kamere su po meni prosjek, nista vrijedno neke paznje.
Fluidnost na 120 hz i nije bog zna kakva. Prilikom pokretanja kamere zna se se desiti da malo zastopa.
Meni puno bolje lezi lcd ekran nego ovaj amoled koji poprilicno zamara oci.
Sve u svemu, previse je precjenjen i za ove pare se moze bolji telefon kuputi.
Pa vrati i uzmi bolji :mrgreen:
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#1181 Re: Samsung smartphones

Post by shape of despair »

Hercegoviina wrote: 05/12/2021 16:25 Uzeo a52s i sto se tice dojmova ,moglo je i bolje.
Kamere su po meni prosjek, nista vrijedno neke paznje.
Fluidnost na 120 hz i nije bog zna kakva. Prilikom pokretanja kamere zna se se desiti da malo zastopa.
Meni puno bolje lezi lcd ekran nego ovaj amoled koji poprilicno zamara oci.
Sve u svemu, previse je precjenjen i za ove pare se moze bolji telefon kuputi.
srednji segment precjenjen za 200-300KM
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1182 Re: Samsung smartphones

Post by djama »

Dva samsunga a71 uzeta 11.11.2020 godine nova sa garancijom za sebe i suprugu.
Kod oba u roku od 7 dana prestali raditi konektori i ne mogu se puniti. 50 km zamjena za jedan , tako da sam izletio 100 KM.
ja vise samsung ne planiram uzimati, jer sa svakim sam do sada imao neki problem.
User avatar
fortaleza
Posts: 5553
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1183 Re: Samsung smartphones

Post by fortaleza »

djama wrote: 06/12/2021 11:21 Dva samsunga a71 uzeta 11.11.2020 godine nova sa garancijom za sebe i suprugu.
Kod oba u roku od 7 dana prestali raditi konektori i ne mogu se puniti. 50 km zamjena za jedan , tako da sam izletio 100 KM.
ja vise samsung ne planiram uzimati, jer sa svakim sam do sada imao neki problem.
Novi telefoni s garancijom, a plaćaš zamjenu? Gdje si uzimao da ne kupujemo tu?
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#1184 Re: Samsung smartphones

Post by MarkoIvkovic »

djama wrote: 06/12/2021 11:21 Dva samsunga a71 uzeta 11.11.2020 godine nova sa garancijom za sebe i suprugu.
Kod oba u roku od 7 dana prestali raditi konektori i ne mogu se puniti. 50 km zamjena za jedan , tako da sam izletio 100 KM.
ja vise samsung ne planiram uzimati, jer sa svakim sam do sada imao neki problem.
vidis i poznanici slican problem, nije prestao puniti ali puni samo slow charge na bilo kojem punjacu 15W 25W 33W i 65W probali
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1185 Re: Samsung smartphones

Post by djama »

godinu dana garancija bila , kupljeni 11.11.2020. a to se desilo prosle sedmice. u subotu podigao sa servisa mobitele.
a druze i meni se to desilo prvo da je prestalo da puni fast charge i iduca faza je da ce skroz da prestati da puni.
tako da je bolje da odmah odnese dok jos nije prestalo.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#1186 Re: Samsung smartphones

Post by MarkoIvkovic »

djama wrote: 06/12/2021 11:55 godinu dana garancija bila , kupljeni 11.11.2020. a to se desilo prosle sedmice. u subotu podigao sa servisa mobitele.
a druze i meni se to desilo prvo da je prestalo da puni fast charge i iduca faza je da ce skroz da prestati da puni.
tako da je bolje da odmah odnese dok jos nije prestalo.
Hvala ti na info!
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#1187 Re: Samsung smartphones

Post by NecuVise »

djama wrote: 06/12/2021 11:55 godinu dana garancija bila , kupljeni 11.11.2020. a to se desilo prosle sedmice. u subotu podigao sa servisa mobitele.
a druze i meni se to desilo prvo da je prestalo da puni fast charge i iduca faza je da ce skroz da prestati da puni.
tako da je bolje da odmah odnese dok jos nije prestalo.
Da ste kupili sa zvaničnom garancijom a ne po nekim švercerskim radnjama ne bi imali taj problem.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1188 Re: Samsung smartphones

Post by zippoo87 »

NecuVise wrote: 06/12/2021 18:35
djama wrote: 06/12/2021 11:55 godinu dana garancija bila , kupljeni 11.11.2020. a to se desilo prosle sedmice. u subotu podigao sa servisa mobitele.
a druze i meni se to desilo prvo da je prestalo da puni fast charge i iduca faza je da ce skroz da prestati da puni.
tako da je bolje da odmah odnese dok jos nije prestalo.
Da ste kupili sa zvaničnom garancijom a ne po nekim švercerskim radnjama ne bi imali taj problem.
Problem bi i dalje imali ali mozda ne bi platili dodatno popravak ali bi u startu platio vise zbog 2 godine garancije,tako da dodje na isto.
Bolje je rizikovati pa ako bude problem,platiti kasnije.
Samsung telefoni kao i iphone su debelo precijenjeni i tek kada se ljudi ovako zalete i nalete na probleme,onda progledaju a do tada slijepo vjeruju samo jednom brendu i hvale ga na sva zvona.
Danas u tolikom moru konkurencije i odlicnih modela i proizvodjaca,najbolja opcija je malo mijenjati i eksperimentisati...ja licno volim promijeniti svako malo...pa sam sve moguce platforme i OSe koristio....dump,symbian,windows phone,win 10 mobile,android,iOS kratko,on mi najmanje lezi od svih...a mijenjao sam i proizvodjace haman pa sve...samsung,apple,nokia,xiaomi,kratkorocno i druge proizvodjace i danas kada su telefoni toliko jaki i sposobni,haman da nema loseg telefona da ga je neugodno koristiti...ovdje mislim na ove proizvodjace koji bar malo drze do sebe a ne na one najjeftinije kineske telefone.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1189 Re: Samsung smartphones

Post by Truba »

Ne znam meni je samsung zakon
Imao sam J5 sad j8
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#1190 Re: Samsung smartphones

Post by NecuVise »

zippoo87 wrote: 06/12/2021 19:23
NecuVise wrote: 06/12/2021 18:35

Da ste kupili sa zvaničnom garancijom a ne po nekim švercerskim radnjama ne bi imali taj problem.
Problem bi i dalje imali ali mozda ne bi platili dodatno popravak ali bi u startu platio vise zbog 2 godine garancije,tako da dodje na isto.
Bolje je rizikovati pa ako bude problem,platiti kasnije.
Samsung telefoni kao i iphone su debelo precijenjeni i tek kada se ljudi ovako zalete i nalete na probleme,onda progledaju a do tada slijepo vjeruju samo jednom brendu i hvale ga na sva zvona.
Danas u tolikom moru konkurencije i odlicnih modela i proizvodjaca,najbolja opcija je malo mijenjati i eksperimentisati...ja licno volim promijeniti svako malo...pa sam sve moguce platforme i OSe koristio....dump,symbian,windows phone,win 10 mobile,android,iOS kratko,on mi najmanje lezi od svih...a mijenjao sam i proizvodjace haman pa sve...samsung,apple,nokia,xiaomi,kratkorocno i druge proizvodjace i danas kada su telefoni toliko jaki i sposobni,haman da nema loseg telefona da ga je neugodno koristiti...ovdje mislim na ove proizvodjace koji bar malo drze do sebe a ne na one najjeftinije kineske telefone.
o kojem moru proizvođača pričamo? tri do četri smišljena izbora imamo i nema se tu šta mijenjati. A ako je tako za garanciju eto onda je i dalje na dobitku, ima još nekoliko kvarova fore pa nema razloga ni da se buni. Neka uživa.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1191 Re: Samsung smartphones

Post by zippoo87 »

NecuVise wrote: 06/12/2021 19:31
zippoo87 wrote: 06/12/2021 19:23

Problem bi i dalje imali ali mozda ne bi platili dodatno popravak ali bi u startu platio vise zbog 2 godine garancije,tako da dodje na isto.
Bolje je rizikovati pa ako bude problem,platiti kasnije.
Samsung telefoni kao i iphone su debelo precijenjeni i tek kada se ljudi ovako zalete i nalete na probleme,onda progledaju a do tada slijepo vjeruju samo jednom brendu i hvale ga na sva zvona.
Danas u tolikom moru konkurencije i odlicnih modela i proizvodjaca,najbolja opcija je malo mijenjati i eksperimentisati...ja licno volim promijeniti svako malo...pa sam sve moguce platforme i OSe koristio....dump,symbian,windows phone,win 10 mobile,android,iOS kratko,on mi najmanje lezi od svih...a mijenjao sam i proizvodjace haman pa sve...samsung,apple,nokia,xiaomi,kratkorocno i druge proizvodjace i danas kada su telefoni toliko jaki i sposobni,haman da nema loseg telefona da ga je neugodno koristiti...ovdje mislim na ove proizvodjace koji bar malo drze do sebe a ne na one najjeftinije kineske telefone.
o kojem moru proizvođača pričamo? tri do četri smišljena izbora imamo i nema se tu šta mijenjati. A ako je tako za garanciju eto onda je i dalje na dobitku, ima još nekoliko kvarova fore pa nema razloga ni da se buni. Neka uživa.
Pa eto da i od ta cetiri sto imas,svake 2 godine uzmes drugog proizvodjaca i njegov OS i model,imas 8 godina fore da uzivas u razlicitostima :D
A ne uhvate se jednog brenda kao pijan plota :D
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#1192 Re: Samsung smartphones

Post by NecuVise »

Jedan od njih Apple koji mnogima otpada zbog cijene. Ostane Samsung, Xiaomi i eto neko od ovih ostalih Kineza. Slabo skroz.

Ja sam ih se namjenjao, još dok su bili LG, Sony, Microsoft, Huawei ali tanko sad skroz.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1193 Re: Samsung smartphones

Post by zippoo87 »

NecuVise wrote: 06/12/2021 19:39 Jedan od njih Apple koji mnogima otpada zbog cijene. Ostane Samsung, Xiaomi i eto neko od ovih ostalih Kineza. Slabo skroz.

Ja sam ih se namjenjao, još dok su bili LG, Sony, Microsoft, Huawei ali tanko sad skroz.
Stvarno ne znam sta ti ocekujes od telefona ali telefoni nikada nisu bili bolji ni jaci nego sada i da imas veci izbor.
To ako ti mozda gledas brend kao statusni simbol pa ono imas samo Apple i Samsung ,to je do tebe ali ko ne pati od naljepnice na telefonu i gleda performanse,nikada veci izbor nije imao.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#1194 Re: Samsung smartphones

Post by NecuVise »

zippoo87 wrote: 06/12/2021 19:42
NecuVise wrote: 06/12/2021 19:39 Jedan od njih Apple koji mnogima otpada zbog cijene. Ostane Samsung, Xiaomi i eto neko od ovih ostalih Kineza. Slabo skroz.

Ja sam ih se namjenjao, još dok su bili LG, Sony, Microsoft, Huawei ali tanko sad skroz.
Stvarno ne znam sta ti ocekujes od telefona ali telefoni nikada nisu bili bolji ni jaci nego sada i da imas veci izbor.
To ako ti mozda gledas brend kao statusni simbol pa ono imas samo Apple i Samsung ,to je do tebe ali ko ne pati od naljepnice na telefonu i gleda performanse,nikada veci izbor nije imao.
Vrtimo se u krug a ti nikako da navedeš taj nikad veći izbor brendova. Da mi je telefon statusni simbol ne bih nosio Huawei mate 9.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1195 Re: Samsung smartphones

Post by zippoo87 »

Top 10

Rank 1. Samsung
Rank 2. Huawei (ovi su oslabili zbog google servisa ali se najnormalnije mogu instalirati i koristiti"
Rank 3. Apple
Rank 4. Xiaomi
Rank 5. Oppo
Rank 6. Vivo
...mrsko mi sve pisati...tu su i Nokia,Sony (koji se vraca sa dobrim modelima,ali cilja na posebnu publiku)
Ja bih ovdje jos dodao i OnePlus kao i Google Pixele,ko voli cisti android.

Ako tebi ovo nije dovoljno,onda ne znam,pokusaj ti napraviti neki svoj brend koji ce zadovoljiti tvoje prohtjeve.

Recimo meni licno,sa ove liste,jedino ne volim Apple i ne volim cisti android,dakle nisam ljubitelj Pixela,iako stoji da su odlicni modeli.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#1196 Re: Samsung smartphones

Post by NecuVise »

Kakve veze ja imam s telefonima i izborom? Priča je krenula od prosječnog korisnika koji stalno bira iste proizvođače tj Samsung pa onda preporučiš Huawei koji nema Google servise, oppo i vivo koji kod nas niko nije uživo ni vidio kamo li koristio, oneplus i pixel koje moraš naručiti iz vana. Na kraju se opet svede na tri proizvođača za prosječnog korisnika.
User avatar
fortaleza
Posts: 5553
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1197 Re: Samsung smartphones

Post by fortaleza »

NecuVise wrote: 06/12/2021 20:09 Kakve veze ja imam s telefonima i izborom? Priča je krenula od prosječnog korisnika koji stalno bira iste proizvođače tj Samsung pa onda preporučiš Huawei koji nema Google servise, oppo i vivo koji kod nas niko nije uživo ni vidio kamo li koristio, oneplus i pixel koje moraš naručiti iz vana. Na kraju se opet svede na tri proizvođača za prosječnog korisnika.
Ovo je kod nas, Apple kao statusni simbol, Samsung kao najpopularniji, ali dosta puta ne i najbolji jer je u klasi uvijek skuplji, te Xiaomi kao budget friendly. To je to kod nas.
Neki dan kolega jedva našao Realme 8, nakon obilaska nekoliko trgovina.

Već su uz ove u Srbiji dosta zastupljeni Motorola, Nokia, u Hrvatskoj se još daju naći i Oppo, Realme, Oneplus, najnoviji ASUS telefoni kao i Sony ali uz paprenu cijenu.

Pixeli su skroz nedostupni u regiji.

Uglavnom ako nećeš Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei ne gine kupovina vani.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1198 Re: Samsung smartphones

Post by djama »

NecuVise wrote: 06/12/2021 18:35
djama wrote: 06/12/2021 11:55 godinu dana garancija bila , kupljeni 11.11.2020. a to se desilo prosle sedmice. u subotu podigao sa servisa mobitele.
a druze i meni se to desilo prvo da je prestalo da puni fast charge i iduca faza je da ce skroz da prestati da puni.
tako da je bolje da odmah odnese dok jos nije prestalo.
Da ste kupili sa zvaničnom garancijom a ne po nekim švercerskim radnjama ne bi imali taj problem.
sa 2 godine garancije bio je 949 KM u radnjama, a ja ih platio oba 1240 KM (620 Km po komadu), tako da prica oko cijene nema logike.
eto sa popravkama su me izasli 1340 dok bi me tamo dva izasla 1900 KM.
tu prica zavrsava
sto se tice kvarova odmah je to otislo na pik, ja se vracam na ili na OP ili iphone, a zena ce sebi neki iphone isto da uzme.
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#1199 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

NecuVise wrote: 06/12/2021 19:56
zippoo87 wrote: 06/12/2021 19:42

Stvarno ne znam sta ti ocekujes od telefona ali telefoni nikada nisu bili bolji ni jaci nego sada i da imas veci izbor.
To ako ti mozda gledas brend kao statusni simbol pa ono imas samo Apple i Samsung ,to je do tebe ali ko ne pati od naljepnice na telefonu i gleda performanse,nikada veci izbor nije imao.
Vrtimo se u krug a ti nikako da navedeš taj nikad veći izbor brendova. Da mi je telefon statusni simbol ne bih nosio Huawei mate 9.
OnePlus, Google, Vivo, Oppo...
Sakazulu
Posts: 2261
Joined: 28/04/2012 08:02

#1200 Re: Samsung smartphones

Post by Sakazulu »

SAMSUNG GALAXY A52S 5G

Da li neko već koristi ovaj mobitel? Kako se ponaša, pogotovo baterija?
Post Reply