Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
piking
Posts: 44
Joined: 30/01/2020 09:44

#901 Re: Samsung smartphones

Post by piking »

Nekad sredinom prošlog mjeseca sam ažurirao S20 na Android 11 i od tad imam konstantan problem sa kućnom Wi-Fi mrežom ali je problem jako specifičan. Naime, u večernjim satima (otprilike nakon 18:30h) telefon konstantno ima problem sa internetom (spor upload, odspaja se, izbacuje obavijest da se ne može povezati putem trenutačne mreže, predlaže korištenje mobilnih podataka za određene aplikacije itd.)

Na prvu sam pomislio da je do mog internet providera jer se problem dešava samo u večernjim satima međutim na laptopu internet u isto vrijeme radi savršeno. Upratio sam da je na telefonu problem isključivo kada koristim neku od aplikacija, dok npr. preko pretraživača internet cijelo vrijeme radi normalno. Recimo, na viberu/whatsapp-u mu treba i po pola minute da pošalje/otvori običnu sliku, na instagramu ne može učitati sadržaj pa konstantno izbacuje stare postove, na youtube neće da učita niti jedan video i slično.

Prijavio sam problem provideru i za nekoliko dana su mi zamijenili router da bi otklonili tu mogućnost međutim problem je ostao isti.

Naknadno sam ponovo instalirao drugu verziju Androida 11 (DBT preko Odina) i odradio vraćanje na tvorničke postavke bez ikakvog zadržavanja podataka (naknadno sam odradio backup) međutim ni time se ništa nije popravilo. Problem je najočitiji na Instagramu, Viber/WA i npr. aplikaciji Chess na kojoj u toku igre primijetim da sam odspojen i aplikacije mi izbaci upozorenje te se nakon 10ak sekundi ponovo spoji (tad se i pored Wi-Fi znaka na vrhu pojavi onaj uzvičnik koji upozorava na problem sa mrežom).

Pisao sam problem na Samsung members međutim nisu mi znali pomoći osim što su predložili da uređaj odnesem na servis. Na internetu sam pronašao dosta korisnika koji imaju ovakav problem. Neki su predlagali rješenje u vidu gašenja određenih opcija za Google lociranje međutim meni to nije pomoglo.

Na kraju mislim da je 90% problem do software-a međutim iskreno ne da mi se sada raditi downgrade na Android 10 jer ostaje šansa da ponovo ne bude ništa riješeno i da je zaista neki problem s mrežom.
Na Wi-Fi su spojene mama i sestra međutim njihovo korištenje interneta nije dovoljno da bi znao postoji li i kod njih isti ovakav problem.

Ne znam ima li netko neki savjet ali čisto da znate, ne zalijećite se na Android 11 jer sam čitao da baš puno korisnika ima ovakve i druge probleme, iako kažem da ostavljam još uvijek i šansu da je problem do mreže.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#902 Re: Samsung smartphones

Post by Cossack »

piking wrote: 19/01/2021 09:44 Nekad sredinom prošlog mjeseca sam ažurirao S20 na Android 11 i od tad imam konstantan problem sa kućnom Wi-Fi mrežom ali je problem jako specifičan. Naime, u večernjim satima (otprilike nakon 18:30h) telefon konstantno ima problem sa internetom (spor upload, odspaja se, izbacuje obavijest da se ne može povezati putem trenutačne mreže, predlaže korištenje mobilnih podataka za određene aplikacije itd.)

Na prvu sam pomislio da je do mog internet providera jer se problem dešava samo u večernjim satima međutim na laptopu internet u isto vrijeme radi savršeno. Upratio sam da je na telefonu problem isključivo kada koristim neku od aplikacija, dok npr. preko pretraživača internet cijelo vrijeme radi normalno. Recimo, na viberu/whatsapp-u mu treba i po pola minute da pošalje/otvori običnu sliku, na instagramu ne može učitati sadržaj pa konstantno izbacuje stare postove, na youtube neće da učita niti jedan video i slično.

Prijavio sam problem provideru i za nekoliko dana su mi zamijenili router da bi otklonili tu mogućnost međutim problem je ostao isti.

Naknadno sam ponovo instalirao drugu verziju Androida 11 (DBT preko Odina) i odradio vraćanje na tvorničke postavke bez ikakvog zadržavanja podataka (naknadno sam odradio backup) međutim ni time se ništa nije popravilo. Problem je najočitiji na Instagramu, Viber/WA i npr. aplikaciji Chess na kojoj u toku igre primijetim da sam odspojen i aplikacije mi izbaci upozorenje te se nakon 10ak sekundi ponovo spoji (tad se i pored Wi-Fi znaka na vrhu pojavi onaj uzvičnik koji upozorava na problem sa mrežom).

Pisao sam problem na Samsung members međutim nisu mi znali pomoći osim što su predložili da uređaj odnesem na servis. Na internetu sam pronašao dosta korisnika koji imaju ovakav problem. Neki su predlagali rješenje u vidu gašenja određenih opcija za Google lociranje međutim meni to nije pomoglo.

Na kraju mislim da je 90% problem do software-a međutim iskreno ne da mi se sada raditi downgrade na Android 10 jer ostaje šansa da ponovo ne bude ništa riješeno i da je zaista neki problem s mrežom.
Na Wi-Fi su spojene mama i sestra međutim njihovo korištenje interneta nije dovoljno da bi znao postoji li i kod njih isti ovakav problem.

Ne znam ima li netko neki savjet ali čisto da znate, ne zalijećite se na Android 11 jer sam čitao da baš puno korisnika ima ovakve i druge probleme, iako kažem da ostavljam još uvijek i šansu da je problem do mreže.
Izgleda nisi jedini.

https://us.community.samsung.com/t5/Gal ... -p/1604719
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#903 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Strpi se, vecinom takve stvari rijese u sljedecem updateu normalne kompanije.
piking
Posts: 44
Joined: 30/01/2020 09:44

#904 Re: Samsung smartphones

Post by piking »

Bio je i taj "sljedeći" update u ovom mjesecu. U decembru sam instalirao BTU verziju (UK unbranded) i kada su se problemi pojavili na sammobile sam preuzeo januarsku DBT (DE unbranded) verziju ali je problem ostao isti.

Ovih dana će mi ponovo doći tehničari iz internet kompanije da provjere je li sve uredu sa mrežom pa ću znati malo više.
Tornjo1
Posts: 64
Joined: 13/12/2019 20:13

#905 Re: Samsung smartphones

Post by Tornjo1 »

Jel postoji za europu u aplikaciji Karte google da se ukljuci speed camere jer ne vidim nigdje tu opciju
User avatar
Qler
Posts: 23582
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#906 Re: Samsung smartphones

Post by Qler »

Mislim da se pojave kad pokrenes navigaciju.
Xeox2
Posts: 297
Joined: 21/02/2016 22:14

#907 Re: Samsung smartphones

Post by Xeox2 »

skafiskafsnjak wrote: 19/01/2021 08:00 A moras li Samsung ? Jes gledao nesto drugo?
Gledao sam, najvise me privlaci Mi 10T pro ali ne mogu mu preci preko IPS ekrana nikako, mora biti amoled, iako je mob odlican.
Huawei, apple otpadaju. Znam da ima boljih telefona al jbg.
BiBi911 wrote: 19/01/2021 08:10 Da te razocaram sa baterijom na NOTE 10+ jedva al jedva izgura do 16. Da nije u kolima onog 2w punjenja u 13 bi se gasio.
Ako koristis tel. Za posao moras uticnicuu vukljat sa sobom.

Al od tih svih nabrojanih NOTE. Sto zasto ne znam al NOTE.

I da ako uzmes nekog precjenjenog kineza zajebi to.
Imao huahavei mate 10pro I 30 po godine baterija OK poslije patnja.
Sto se tice baterije, nista me vise ne iznenadjuje. Od kineza vjerojatno odustajem.
fortaleza wrote: 19/01/2021 08:50 Ja bih zamjenio bateriju.
I to sam razmisljao al hoce guzica malo promjene :-D
Cossack wrote: 19/01/2021 09:19 Uzmi očuvan S10+ i nećeš se pokajati. Ja ga imam godinu dana i mogu reći da je vrh telefon. Prvi put da nakon godine i ne pomišljam da ga mijenjam posebno jer je stigla nadogradnja na Android 11.
https://www.bajtbox.com/samsung-galaxy- ... dogradnja/
Citao sam da su mnogi imali problema sa 11 nadogradnjom, nemam pojma, sacekat cu jos malo da vidim kako se se situacija odvijati, hvala.
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#908 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

@Xeox2 Uzmi OnePlus onda.
User avatar
Cossack
Posts: 7145
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#909 Re: Samsung smartphones

Post by Cossack »

@Xeox2 ja nisam imao apsolutno nikakvih problema.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#910 Re: Samsung smartphones

Post by dend »

piking wrote: 19/01/2021 09:44 Nekad sredinom prošlog mjeseca sam ažurirao S20 na Android 11 i od tad imam konstantan problem sa kućnom Wi-Fi mrežom ali je problem jako specifičan. Naime, u večernjim satima (otprilike nakon 18:30h) telefon konstantno ima problem sa internetom (spor upload, odspaja se, izbacuje obavijest da se ne može povezati putem trenutačne mreže, predlaže korištenje mobilnih podataka za određene aplikacije itd.)

Na prvu sam pomislio da je do mog internet providera jer se problem dešava samo u večernjim satima međutim na laptopu internet u isto vrijeme radi savršeno. Upratio sam da je na telefonu problem isključivo kada koristim neku od aplikacija, dok npr. preko pretraživača internet cijelo vrijeme radi normalno. Recimo, na viberu/whatsapp-u mu treba i po pola minute da pošalje/otvori običnu sliku, na instagramu ne može učitati sadržaj pa konstantno izbacuje stare postove, na youtube neće da učita niti jedan video i slično.

Prijavio sam problem provideru i za nekoliko dana su mi zamijenili router da bi otklonili tu mogućnost međutim problem je ostao isti.

Naknadno sam ponovo instalirao drugu verziju Androida 11 (DBT preko Odina) i odradio vraćanje na tvorničke postavke bez ikakvog zadržavanja podataka (naknadno sam odradio backup) međutim ni time se ništa nije popravilo. Problem je najočitiji na Instagramu, Viber/WA i npr. aplikaciji Chess na kojoj u toku igre primijetim da sam odspojen i aplikacije mi izbaci upozorenje te se nakon 10ak sekundi ponovo spoji (tad se i pored Wi-Fi znaka na vrhu pojavi onaj uzvičnik koji upozorava na problem sa mrežom).

Pisao sam problem na Samsung members međutim nisu mi znali pomoći osim što su predložili da uređaj odnesem na servis. Na internetu sam pronašao dosta korisnika koji imaju ovakav problem. Neki su predlagali rješenje u vidu gašenja određenih opcija za Google lociranje međutim meni to nije pomoglo.

Na kraju mislim da je 90% problem do software-a međutim iskreno ne da mi se sada raditi downgrade na Android 10 jer ostaje šansa da ponovo ne bude ništa riješeno i da je zaista neki problem s mrežom.
Na Wi-Fi su spojene mama i sestra međutim njihovo korištenje interneta nije dovoljno da bi znao postoji li i kod njih isti ovakav problem.

Ne znam ima li netko neki savjet ali čisto da znate, ne zalijećite se na Android 11 jer sam čitao da baš puno korisnika ima ovakve i druge probleme, iako kažem da ostavljam još uvijek i šansu da je problem do mreže.
Po pisanju mi se cini kao da je upload interneta zagusen, pa bi preporucio prvo to da pogledas

Google photos npr automatski prebacuje sve slike na net kad se stavi na punjac ,a spojen na wifi
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#911 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

Da li neko ima s20 FE 5G ?

Zena navalila da joj kupim s21 . Ja kontam, tu je negdje sa s20 fe 5g. Pokusavam je ubijediti ... Debelo je jeftiniji , a nije velika razlika.
Mr.Who
Posts: 380
Joined: 23/07/2005 22:35

#912 Re: Samsung smartphones

Post by Mr.Who »

skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 13:31 Da li neko ima s20 FE 5G ?

Zena navalila da joj kupim s21 . Ja kontam, tu je negdje sa s20 fe 5g. Pokusavam je ubijediti ... Debelo je jeftiniji , a nije velika razlika.
https://www.youtube.com/watch?v=HPEzmlGXPtU
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#913 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

Mr.Who wrote: 23/01/2021 20:00
skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 13:31 Da li neko ima s20 FE 5G ?

Zena navalila da joj kupim s21 . Ja kontam, tu je negdje sa s20 fe 5g. Pokusavam je ubijediti ... Debelo je jeftiniji , a nije velika razlika.
https://www.youtube.com/watch?v=HPEzmlGXPtU
Ma gledao... Meni licno bolja kupovina s20 fe 5g :roll:
Nego rekoh da pitam za jos neko misljenje....
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#914 Re: Samsung smartphones

Post by ajdamo »

skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 13:31 Da li neko ima s20 FE 5G ?

Zena navalila da joj kupim s21 . Ja kontam, tu je negdje sa s20 fe 5g. Pokusavam je ubijediti ... Debelo je jeftiniji , a nije velika razlika.
Teško je neke ljude uvjeriti u bilo šta vezano za tehnologiju većina misli da je novije bolje što nužno nije uvijek slučaj.


S20 FE 5G je u ovom trenutku mnogo bolja kupovina nego osnovni S21 model.

Prednosti S20 FE 5G

Jeftiniji
Približno istih karakteristika što se hardvera tiče
Veći ekran
Punjač dođe uz mobitel.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... one2=10626



Mkbhd telefon godine
https://youtu.be/e6_t26Q9aVM
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#915 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

Joj zene zene... Ljepsi joj s21 :D
Jos je i u s21 plastika...platis 900eur telefon sa plastikom.

I iskreno, ne daje mi se 900eur za jebeni exynos, kakav god bio.
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#916 Re: Samsung smartphones

Post by ajdamo »

skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 20:48 Joj zene zene... Ljepsi joj s21 :D
Jos je i u s21 plastika...platis 900eur telefon sa plastikom.

I iskreno, ne daje mi se 900eur za jebeni exynos, kakav god bio.
Haha reci joj svakako će ga u maskicu staviti
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#917 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

Jbt 250eura razlike... Da je malo pa haj.

Ma znas zene....ljepsi.
Naci cu joj neki od 300-400eur sto je ljepsi :lol:

Nebitne spec
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#918 Re: Samsung smartphones

Post by bunk »

skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 21:33 Jbt 250eura razlike... Da je malo pa haj.

Ma znas zene....ljepsi.
Naci cu joj neki od 300-400eur sto je ljepsi :lol:

Nebitne spec
S10 plus sve preporuke
Note 10 ili 10 plus isto..
ajdamo
Posts: 1042
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#919 Re: Samsung smartphones

Post by ajdamo »

Vjerojatno će A52 i A72 ličiti dizajnom na s21 seriju, pa ako hoće sličnu ljepotu, neka čeka njihov izlazak.

Meni lično s21 nije ništa ljepši od s20 FE 5G.


Najljepši Samsung Galaxy meni je bio S9, ali on je sad poprilično star model.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#920 Re: Samsung smartphones

Post by JavierBosnia »

skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 13:31 Da li neko ima s20 FE 5G ?

Zena navalila da joj kupim s21 . Ja kontam, tu je negdje sa s20 fe 5g. Pokusavam je ubijediti ... Debelo je jeftiniji , a nije velika razlika.
Koliko je i gdje S20 FE 5G?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#921 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

JavierBosnia wrote: 27/01/2021 00:54
skafiskafsnjak wrote: 23/01/2021 13:31 Da li neko ima s20 FE 5G ?

Zena navalila da joj kupim s21 . Ja kontam, tu je negdje sa s20 fe 5g. Pokusavam je ubijediti ... Debelo je jeftiniji , a nije velika razlika.
Koliko je i gdje S20 FE 5G?
650eur na Otto . U Deu sam .
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#922 Re: Samsung smartphones

Post by JavierBosnia »

A razlika u odnosu na obicni FE je samo Snapdragon?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#923 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

Koliko znam , da . Sd i 5g.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#924 Re: Samsung smartphones

Post by JavierBosnia »

skafiskafsnjak wrote: 27/01/2021 10:14 Koliko znam , da . Sd i 5g.
Pa on je i bez Sd strasan telefon
Sta im znaci fan edition ima li neku manu uopste ili je to igra u nazivu samo?

Nekako previse mi dobro izgleda sve to :D
Imam S10 i iskreno mislim da ni S20 ni S21 nisu neki upgrade, a cijenom su dosta iznad, da li bi se isplatio S20 FE?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#925 Re: Samsung smartphones

Post by skafiskafsnjak »

JavierBosnia wrote: 27/01/2021 13:06
skafiskafsnjak wrote: 27/01/2021 10:14 Koliko znam , da . Sd i 5g.
Pa on je i bez Sd strasan telefon
Sta im znaci fan edition ima li neku manu uopste ili je to igra u nazivu samo?

Nekako previse mi dobro izgleda sve to :D
Imam S10 i iskreno mislim da ni S20 ni S21 nisu neki upgrade, a cijenom su dosta iznad, da li bi se isplatio S20 FE?
Gledajuci recenzije i citajuci info, nema nekih falinki.
Eto mkbhd ga je uvrstio kao MVP :D
Post Reply