Spotify playlista - preporuka

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#1 Spotify playlista - preporuka

Post by isx »

Imate li preporuku kakve Spotify play liste?

Ako može uz kraći opis, žanr itd.
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#2 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by Dady »

Pa to nije bas lako kada nisi dao nikakve preferencije koju muziku slušaš. Uostalom kada prvi put konfigurises Spotify pita te za tvoje opste preferencije pa suzavas popis na bendove i solo izvođače. Ovo jako dobro funkcionise i kako pretražuješ i dodaješ nove liste i izvođače tvoj se profil tako dobro ispegla da vise nema potrebe za nekim traženjem. Na osnovu toga tvoje Your Daily Mix 1-6 su kreirane i dovoljno je izabrati neku od njih koja ti tada najviše odgovara. ( ovo ti se nalazi na početnoj strani pod Made for tvoj-username.)
Nakon samo sedmicu dana korištenja meni nikakve liste nisu bile potrebne i dovoljno je da kažem “Hey Google play some music” i ide muzika koji ni sam ne bih bolje posložio i odabrao ( ustvari odabrao sam je svojim prethodnim pretrazivanjama i unosima). Naravno potrebno je uvezati svoj Spotify racun sa Google Home ili Amazon Alexa da bi ovo glasovno pretraživanje radilo.
Ali evo npr ove popularne liste koje ponekad koristim kada vozim tj kada nisam kući.
https://open.spotify.com/user/spotify/p ... 97lBJ3IH6A
https://open.spotify.com/user/spotify/p ... GT9RFyqKnA
https://open.spotify.com/user/spotify/p ... Qg0xieUPBQ
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#3 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by erotica »

Kako inače koristite Spotify kada nije još podržan u BiH, probao sam na više uređaja i nigdje nisam uspio
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#4 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by Dady »

erotica wrote:Kako inače koristite Spotify kada nije još podržan u BiH, probao sam na više uređaja i nigdje nisam uspio
Ako koristiš free opciju onda moraš koristiti neki VPN klijent da se spojiš na neki server u zemlji gdje je podržan. Ja sam registrovan na njemački account.
Ali kada uplatiš Premium ili Family opciju nemaš ova regionalna ograničenja tako da i u Bih radi i bez VPNa.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#5 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by ado_sar »

Dady wrote:
erotica wrote:Kako inače koristite Spotify kada nije još podržan u BiH, probao sam na više uređaja i nigdje nisam uspio
Ako koristiš free opciju onda moraš koristiti neki VPN klijent da se spojiš na neki server u zemlji gdje je podržan. Ja sam registrovan na njemački account.
Ali kada uplatiš Premium ili Family opciju nemaš ova regionalna ograničenja tako da i u Bih radi i bez VPNa.
Ako cu sta placati onda bolje platiti apple music
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#6 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by BajramBarecula »

ado_sar wrote:
Dady wrote:
erotica wrote:Kako inače koristite Spotify kada nije još podržan u BiH, probao sam na više uređaja i nigdje nisam uspio
Ako koristiš free opciju onda moraš koristiti neki VPN klijent da se spojiš na neki server u zemlji gdje je podržan. Ja sam registrovan na njemački account.
Ali kada uplatiš Premium ili Family opciju nemaš ova regionalna ograničenja tako da i u Bih radi i bez VPNa.
Ako cu sta placati onda bolje platiti apple music
Apple music u poredjenju sa spotify dodje ko winamp. Za iste pare spotify nudi daleko daleko vise mogucnosti.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#7 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by ado_sar »

Kojih mogucnosti?
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#8 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by isx »

erotica wrote:Kako inače koristite Spotify kada nije još podržan u BiH, probao sam na više uređaja i nigdje nisam uspio
Preko VPN-a na telefonu jednom u 15 dana se spojim na englesku, ulogujem i to je to. Narednih 15 dana slusam bez ikakvih problema, bez VPN-a. Bez konekcije na englesku nemaš ni engleskih reklama. :D Kao što kolega reče, ako imaš premium, nemaš regionalnih ograničenja.
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#9 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by djama »

Ja se grebem od rodjaka (premium acc) obzirom da moze biti do 5 uredjaja na jednom acc. Save offline i deri
zecov
Posts: 245
Joined: 01/10/2012 12:09

#10 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by zecov »

koja je prednos u poređenju sa google play music. ja plaćam mjesečno 6.99$. jel spotify jeftiniji ili šta.
isx
Posts: 3594
Joined: 24/05/2014 19:12

#11 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by isx »

Probaj 30 dana premium besplatno pa vidi.
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#12 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by sagosen »

zecov wrote:koja je prednos u poređenju sa google play music. ja plaćam mjesečno 6.99$. jel spotify jeftiniji ili šta.
Zavisi kako iz koje zemlje, za veće zemlje poput USA, GB Premium mjesečno ti je 10$ odnosno funti, ali za zemlje poput Bugarske, Rumunije, Slovačke, Mađarske je nešto jeftinije. Za Slovačku je 5.99€, ali premium family je daleko isplatniji ako mene pitaš. Ja sam skupio pet šest ljudi i kupujem premium family sa slovačkom karticom 8.99€ mjesečno. Podijelimo troškove i svakog izađe 1.5€ mjesečno, sve perfektno radi :)
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4418
Joined: 21/02/2011 12:56

#13 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by REDDEVILS »

Registrovao sam se na Spotify US preko VPN-a e sad bih se trebao preplatiti na premium pa me zanima moguli nase kartice tj wisa u mom slucaju :)
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#14 Re: Spotify playlista - preporuka

Post by diablobih »

REDDEVILS wrote:Registrovao sam se na Spotify US preko VPN-a e sad bih se trebao preplatiti na premium pa me zanima moguli nase kartice tj wisa u mom slucaju :)
Moglo je, doduse nisam sa vpnom pokusavao. Sada vala vise ne koristim ni deezer ni spotify.
Post Reply