PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#4851 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Micah wrote: 07/10/2021 04:53 Je li moguće da i dalje uvaljuju ljudima taj DAS odron? Majko mila. To ljudi nisu htjeli besplatno skidati kad je bila na Plusu a kamoli šta drugo. I zbog inflacije tog sveprisutnog Ratcheta ja sad ne mogu svoju kopiju prodati ni za pišljivu paru, grrrrrr 😤
Ratchet je odlična igrica iako nije ni moj cup of tea. Ali baš je sveprisutan, i ja sam ga dobio u bundle-u jer drugačije ne bih mogao do konzole. Volio bih znati koliko je od ukupne prodaje igrice otišlo "na silu" preko bundle. :lol:
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#4852 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

Ironman_88 wrote: 07/10/2021 15:00
Micah wrote: 07/10/2021 04:53 Je li moguće da i dalje uvaljuju ljudima taj DAS odron? Majko mila. To ljudi nisu htjeli besplatno skidati kad je bila na Plusu a kamoli šta drugo. I zbog inflacije tog sveprisutnog Ratcheta ja sad ne mogu svoju kopiju prodati ni za pišljivu paru, grrrrrr 😤
Ratchet je odlična igrica iako nije ni moj cup of tea. Ali baš je sveprisutan, i ja sam ga dobio u bundle-u jer drugačije ne bih mogao do konzole. Volio bih znati koliko je od ukupne prodaje igrice otišlo "na silu" preko bundle. :lol:
Zanemari, evo baš danas dobih dvije ponude i prodah ga 😃. To se ne bi desilo bez ovog jučerašnjeg rant-a 100%, neko me čuo. 😄

Meni je Ratchet GOTY ove godine, zasad (a nema ga ko i skinuti do kraja). Ubjedljivo najbolja grafika na PS5, šarmantni likovi i priča, divni svjetovi, odličan lagani humor. Obožavam kako negativci sebe ne uzimaju previše ozbiljno, to mi je odlična fora. Na najvećoj težini je solidan izazov, ne bih preporučivao igranje ispod toga. Ako sve istražuješ, nije ni toliko kratka, preko 20 sati meni. Ogroman plus su hrvatski titlovi, nije što ne razumijem engleski, naravno, nego što cijenim što su prepoznali naš jezik (BHS je isti jezik, da se razumijemo).

Returnal mi je bio GOTY dosad ali ne mogu prihvatiti šta su uradili sa pričom na kraju.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4853 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Micah wrote: 07/10/2021 15:38
Ironman_88 wrote: 07/10/2021 15:00

Ratchet je odlična igrica iako nije ni moj cup of tea. Ali baš je sveprisutan, i ja sam ga dobio u bundle-u jer drugačije ne bih mogao do konzole. Volio bih znati koliko je od ukupne prodaje igrice otišlo "na silu" preko bundle. :lol:


Returnal mi je bio GOTY dosad ali ne mogu prihvatiti šta su uradili sa pričom na kraju.
Nemoj da bi mi spoilao! :D

I meni je RC Rift Apart super, ali gledajuci cisti gameplay Returnal mi je definitivno GOTY jer mi nije dugo bilo zabavnije neku igru igrati i da mi se stalno igra.
gistro
Posts: 212
Joined: 22/09/2015 11:02

#4854 Re: PlayStation 5 - all about

Post by gistro »

Micah wrote: 07/10/2021 15:38
Ironman_88 wrote: 07/10/2021 15:00

Ratchet je odlična igrica iako nije ni moj cup of tea. Ali baš je sveprisutan, i ja sam ga dobio u bundle-u jer drugačije ne bih mogao do konzole. Volio bih znati koliko je od ukupne prodaje igrice otišlo "na silu" preko bundle. :lol:
Zanemari, evo baš danas dobih dvije ponude i prodah ga 😃. To se ne bi desilo bez ovog jučerašnjeg rant-a 100%, neko me čuo. 😄

Meni je Ratchet GOTY ove godine, zasad (a nema ga ko i skinuti do kraja). Ubjedljivo najbolja grafika na PS5, šarmantni likovi i priča, divni svjetovi, odličan lagani humor. Obožavam kako negativci sebe ne uzimaju previše ozbiljno, to mi je odlična fora. Na najvećoj težini je solidan izazov, ne bih preporučivao igranje ispod toga. Ako sve istražuješ, nije ni toliko kratka, preko 20 sati meni. Ogroman plus su hrvatski titlovi, nije što ne razumijem engleski, naravno, nego što cijenim što su prepoznali naš jezik (BHS je isti jezik, da se razumijemo).

Returnal mi je bio GOTY dosad ali ne mogu prihvatiti šta su uradili sa pričom na kraju.
Ne postoji riječ u našem jeziku koja bi opisala kako sam se osjećao nakon kraja Returnala
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#4855 Re: PlayStation 5 - all about

Post by brazzo19 »

Ja ga nisam ni otpakovao dobio uz PS5 Ratchet Clank Rift Apart i Destruction All Stars :D Al nalozili ste me oa cu instalirati da probam, jel single player? :D

P.S Ovih 20 sto sam dobio uz PS+ pretplatu i 3 za prosli i 3 za ovaj mjesec znaci od ovih 26 igara koja je najbolja da igram single player da prekucam polako da igram da se opustim ne da mi se da se jurim sa ovim calla of dutyem warzone jer svi mi ga preporucuju stalno :D a ovamo ima zanimljivij naslova, pa koju bi preporucili da je top za single player?

P.S.S Polahko sam poceo sa The Last Of US 1 dio pa sam kontao poslije kupiti i drugi dio ili uplatiti i za PS Now pretplatu posto vidim da su tu ubacili igru a i tu ima zanimljivih naslova vidim
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#4856 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

brazzo19 wrote: 07/10/2021 22:48 Ja ga nisam ni otpakovao dobio uz PS5 Ratchet Clank Rift Apart i Destruction All Stars :D Al nalozili ste me oa cu instalirati da probam, jel single player? :D

P.S Ovih 20 sto sam dobio uz PS+ pretplatu i 3 za prosli i 3 za ovaj mjesec znaci od ovih 26 igara koja je najbolja da igram single player da prekucam polako da igram da se opustim ne da mi se da se jurim sa ovim calla of dutyem warzone jer svi mi ga preporucuju stalno :D a ovamo ima zanimljivij naslova, pa koju bi preporucili da je top za single player?

P.S.S Polahko sam poceo sa The Last Of US 1 dio pa sam kontao poslije kupiti i drugi dio ili uplatiti i za PS Now pretplatu posto vidim da su tu ubacili igru a i tu ima zanimljivih naslova vidim
HZD definitivno

Ups hzd nije dio kolekcije

Onda GoW, days gone, batman arkham knight, detroit become human se mora bar probati

Uzivaosam i u infamous. Uncharted je isto vrh ali preporucuhem od prvog dijela igrati
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#4857 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MensurM »

arnes_king wrote: 04/10/2021 15:12 Samo da napisem ponovo pohvale za Sanctu, ovaj put za servis. Poslao prosle sedmice 2 kontrolera zbog drifta, nazvao servis, jako prijatan covjek se uvijek javi i sve objasni jednostavno.

Poslao kontrolere, o njihovom trosku, i evo danas mi vec stigli potpuno novi. Na upit mailom sta se desava s garancijom su mi potvrdili da na zamijenjen uredjaj tece nova garancija na 12 mjeseci od dana zamjene :D
Kakav ti je drift bio. Meni od večeras na jednom leti lijevi analog, a na drugom desni. Kakva je vjerovatnoća da mi se oba pokvare u 5 minuta?

@febo_acm , je li može biti do ovog apdejta zadnjeg nešto? Vidim da i ovog muči https://devtrackers.gg/ac-valhalla/p/34 ... 3-2-update

I znal ko jel ima kakvo rješenje da ne moram u Sanctu?
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#4858 Re: PlayStation 5 - all about

Post by brazzo19 »

Imajte na umu da nisam nista igrao do sada, cuo sam i ja da uncharted beton al ako pocnem 4 dio necu imat pojma jer nisam igro nista do sada, zato sam i krenuo last of us 1 igrati sada iako nije neka grafika Bog zna sta ali je prica beton
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#4859 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

@brazzo19

Uh, ako baš ništa nisi igrao dosad, tj. tabula rasa si, onda nisi svjestan koliko dobrih igara imaš na toj listi. To je sve klasik do klasika. Bolje da ti kažem šta ne moraš igrati a to je Fallout 4, FF XV i onaj CoD. Recimo, meni je Until Dawn bio neigriv jer sam ga probao odmah poslije fotorealističnog i fenomenalnog Detroita ali znam da se mnogi kunu u njega da je odličan. Days Gone isto nisam probao jer više ne podnosim zombije ali mnogi kažu da je odličan bez obzira na recenzije.
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#4860 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Micah wrote: 08/10/2021 04:18 @brazzo19

Uh, ako baš ništa nisi igrao dosad, tj. tabula rasa si, onda nisi svjestan koliko dobrih igara imaš na toj listi. To je sve klasik do klasika. Bolje da ti kažem šta ne moraš igrati a to je Fallout 4, FF XV i onaj CoD. Recimo, meni je Until Dawn bio neigriv jer sam ga probao odmah poslije fotorealističnog i fenomenalnog Detroita ali znam da se mnogi kunu u njega da je odličan. Days Gone isto nisam probao jer više ne podnosim zombije ali mnogi kažu da je odličan bez obzira na recenzije.
Slazem se fallout je tako glupa igra, ja ne znam kako se hype digne. Days gone je ok, mada i mene ti zombiji ne privlace. Ne mogu vise ni stealth da igram.

Sta bih ja onako preporucio, ali ne bih rekao da je bas za svakog je snowrunner. Pogledati koji klip na yt pa kome se svidi ima da igra mjesecima. Ja imam oko 550 sati, to mi je najigranija igrica na ps ikad.
Ubacio bih witchera3 sa expanzijama u preporuku
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4861 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

MensurM wrote: 07/10/2021 23:00
arnes_king wrote: 04/10/2021 15:12 Samo da napisem ponovo pohvale za Sanctu, ovaj put za servis. Poslao prosle sedmice 2 kontrolera zbog drifta, nazvao servis, jako prijatan covjek se uvijek javi i sve objasni jednostavno.

Poslao kontrolere, o njihovom trosku, i evo danas mi vec stigli potpuno novi. Na upit mailom sta se desava s garancijom su mi potvrdili da na zamijenjen uredjaj tece nova garancija na 12 mjeseci od dana zamjene :D
Kakav ti je drift bio. Meni od večeras na jednom leti lijevi analog, a na drugom desni. Kakva je vjerovatnoća da mi se oba pokvare u 5 minuta?

@febo_acm , je li može biti do ovog apdejta zadnjeg nešto? Vidim da i ovog muči https://devtrackers.gg/ac-valhalla/p/34 ... 3-2-update

I znal ko jel ima kakvo rješenje da ne moram u Sanctu?
Pa meni se isto tako desilo, u 15 minuta na jednom poceo driftat lijevi a na drugom desni :lol: Kod mene je bio blag skroz, kad bas malo pomjerim analog tad pocne trzati ili nekad ostane da blago sam ide u stranu.

Ne vjerujem da softver ima s tim veze, ali ko ce im znati.

Mozes pokusati malo ispuhati analoge, jer se to moze desiti i od prasine, ali ako to ne upali onda zovi servis pa ce ti oni reci kako dalje. Zavrsit ce ti brzo i dobit ces nove.

@brazzo19 Ako hoces odlicne singleplayer igre sa vrhunskom pricom onda samo idi redom PS4 ekskluzive, 90% su vrhunske igre pricom, grafikom i gameplayom.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#4862 Re: PlayStation 5 - all about

Post by alcho »

Da sam juce umro ne bih znao da na novom kontroleru proizvodjaci igara mogu softverski mijenjati jacinu pojedinih tipki. Dakle, upalio novi Far Cry i cim sam uzeo neko oruzje u ruku, primjetim da je znatno teze pritisnuti L2 i R2 (tipke za pucanje). Kontam, evo ga, pokvario se kontroler. Izađem iz igre - sve normalno. Vratim se, uzmem oruzje, opet L2 i R2 teske za pritisnuti. Znaci ljudi na kontroleru bukvalno simuliraju tezinu pritiska okidaca na pravom oruzju. Genijalno :)
Last edited by alcho on 08/10/2021 08:28, edited 1 time in total.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#4863 Re: PlayStation 5 - all about

Post by alcho »

...
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#4864 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

alcho wrote: 08/10/2021 08:26 Da sam juce umro ne bih znao da na novom kontroleru proizvodjaci igara mogu softverski mijenjati jacinu pojedinih tipki. Dakle, upalio novi Far Cry i cim sam uzeo neko oruzje u ruku, primjetim da je znatno teze pritisnuti L2 i R2 (tipke za pucanje). Kontam, evo ga, pokvario se kontroler. Izađem iz igre - sve normalno. Vratim se, uzmem oruzje, opet L2 i R2 teske za pritisnuti. Znaci ljudi na kontroleru bukvalno simuliraju tezinu pritiska okidaca na pravom oruzju. Genijalno :)
:D ne želim te ismijavati ni zajebavati, ali jel ovo stvarno misliš ozbiljno? To su adaptivni trigeri, stvar o kojoj se je možda i najviše pisalo i govorilo kad je PS5 u pitanju. Ako si imalo pratio dešavanja oko PS5, to je stvar koju jednostavno nisi mogao izbjeći. Genijalna stvar jeste, ali zasad većina igrica još uvijek ne koristi potencijal koji se nudi u vezi trigera.
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#4865 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Jes i sad mi dijete ne moze biti zaba u astro playroom :D
Nema snage da stisne :lol:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4866 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

nepass1 wrote: 08/10/2021 09:08 Jes i sad mi dijete ne moze biti zaba u astro playroom :D
Nema snage da stisne :lol:
Mozes u postavkama PS5 smanjiti intenzitet ili ugasiti u potpunosti.
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#4867 Re: PlayStation 5 - all about

Post by brazzo19 »

arnes_king wrote: 08/10/2021 07:41
MensurM wrote: 07/10/2021 23:00

Kakav ti je drift bio. Meni od večeras na jednom leti lijevi analog, a na drugom desni. Kakva je vjerovatnoća da mi se oba pokvare u 5 minuta?

@febo_acm , je li može biti do ovog apdejta zadnjeg nešto? Vidim da i ovog muči https://devtrackers.gg/ac-valhalla/p/34 ... 3-2-update

I znal ko jel ima kakvo rješenje da ne moram u Sanctu?
Pa meni se isto tako desilo, u 15 minuta na jednom poceo driftat lijevi a na drugom desni :lol: Kod mene je bio blag skroz, kad bas malo pomjerim analog tad pocne trzati ili nekad ostane da blago sam ide u stranu.

Ne vjerujem da softver ima s tim veze, ali ko ce im znati.

Mozes pokusati malo ispuhati analoge, jer se to moze desiti i od prasine, ali ako to ne upali onda zovi servis pa ce ti oni reci kako dalje. Zavrsit ce ti brzo i dobit ces nove.

@brazzo19 Ako hoces odlicne singleplayer igre sa vrhunskom pricom onda samo idi redom PS4 ekskluzive, 90% su vrhunske igre pricom, grafikom i gameplayom.

Gdje naci nekakvu "listu" tih exluziva i najbolje ocjenjenih SP igara za PS 4 i 5, hvalaaa. :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#4868 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Image
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#4869 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MarkoIvkovic »

Imate na ekupi veoma dobre cijene za PS5 uz VISA 10% popusta, samo pozurite dok nisu korigovali cijene kao prosli put
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#4870 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

Ko razmislja o kupovini mozda nije losa opcija, izadje oko 1150 sa visa karticom
https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Gam ... K000401858
vojopd
Posts: 1793
Joined: 28/05/2018 18:14

#4871 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

A garanciju ko daje? Ekupi preko Sancte ili? Kakvi su u slucaju reklamacija?
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#4872 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

nepass1 wrote: 08/10/2021 07:21
Micah wrote: 08/10/2021 04:18 @brazzo19

Uh, ako baš ništa nisi igrao dosad, tj. tabula rasa si, onda nisi svjestan koliko dobrih igara imaš na toj listi. To je sve klasik do klasika. Bolje da ti kažem šta ne moraš igrati a to je Fallout 4, FF XV i onaj CoD. Recimo, meni je Until Dawn bio neigriv jer sam ga probao odmah poslije fotorealističnog i fenomenalnog Detroita ali znam da se mnogi kunu u njega da je odličan. Days Gone isto nisam probao jer više ne podnosim zombije ali mnogi kažu da je odličan bez obzira na recenzije.
Slazem se fallout je tako glupa igra, ja ne znam kako se hype digne. Days gone je ok, mada i mene ti zombiji ne privlace. Ne mogu vise ni stealth da igram.

Sta bih ja onako preporucio, ali ne bih rekao da je bas za svakog je snowrunner. Pogledati koji klip na yt pa kome se svidi ima da igra mjesecima. Ja imam oko 550 sati, to mi je najigranija igrica na ps ikad.
Ubacio bih witchera3 sa expanzijama u preporuku
Sad je na sniženju Snowrunner i htjedoh nešto kupiti, ili njega ili Cuphead pa ipak uzeh Cuphead jer jednostavno nisam siguran kako ću reagovati na tu simulaciju prevoza preko raznoraznih vrleti. Da li bi mi brzo dosadilo i smučilo mi se ili bi postala zaraza kao tebi i mnogima. Ah, probaću jednog dana valjda.
User avatar
beco
Posts: 3366
Joined: 25/08/2004 14:22

#4873 Re: PlayStation 5 - all about

Post by beco »

Može li ko napraviti sticky prvi post da se ne ponavlja na kojem storu je najbolje account napraviti? US? Mislim zbog povoljnih igara.

Ako nekom nije mrsko da objasni PS+ i PSN :D PS noob sam.

Do sad na xbox bio.

Imam VPN tako da mogu birati store?

Recimo ako se pravi US account mora li i američka adresa?

Hvala
vojopd
Posts: 1793
Joined: 28/05/2018 18:14

#4874 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

Ne treba VPN, samo tacni podaci npr Oregon, USA, postanski broj itd. I to je to.
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#4875 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

vojopd wrote: 08/10/2021 13:14 A garanciju ko daje? Ekupi preko Sancte ili? Kakvi su u slucaju reklamacija?
Ne znam iskreno, mada ne bi trebalo biti problema sa ekupi.
Post Reply