PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dzeko1
Posts: 803
Joined: 18/09/2012 13:55

#8076 Re: PlayStation 5 - all about

Post by dzeko1 »

Ja sam spržio 50-ak sati u 10 dana, bio na godišnjem, predobar naslov, i podcijenjen. Na početku su horde bilo nešto najgore, a kasnije sam ih tražio, i više puta igrao čuvenu "Old Sawmill Horde".
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8077 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Uvijek su znali uraditi predobre live action reklame :thumbup:

brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#8078 Re: PlayStation 5 - all about

Post by brazzo19 »

Uglavnom koliko sam skontao i malo istrazivao od kako sam kupio PS5, ovo sto poslije izlazi, edge controleri, pro verzija, slim konzole, sve je to neko dodatno usminkavanje da se uzme sto vise para, a sto se tice same grafike, gamplaya i ostalog sto je bitno za samu igrivost sve je identicno, tako da je ova osnovna verzija ps5 sa normalnim dzojsticima sasvim ok i mislim da nema potrebe dodatno se uvaljivati kada izadju pro i slim konzole i ovi edge gamepadi, ok mislim ko prvi put kupuje play pa ce mozda kupiti pro ili slim verziju ali ko vec ima ovu "prvu" konzolu, mislim da nema potrebe za "upgradeom" sta vi mislite? :mrgreen:
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#8079 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

brazzo19 wrote: 31/01/2023 08:12 Uglavnom koliko sam skontao i malo istrazivao od kako sam kupio PS5, ovo sto poslije izlazi, edge controleri, pro verzija, slim konzole, sve je to neko dodatno usminkavanje da se uzme sto vise para, a sto se tice same grafike, gamplaya i ostalog sto je bitno za samu igrivost sve je identicno, tako da je ova osnovna verzija ps5 sa normalnim dzojsticima sasvim ok i mislim da nema potrebe dodatno se uvaljivati kada izadju pro i slim konzole i ovi edge gamepadi, ok mislim ko prvi put kupuje play pa ce mozda kupiti pro ili slim verziju ali ko vec ima ovu "prvu" konzolu, mislim da nema potrebe za "upgradeom" sta vi mislite? :mrgreen:
pro verzija mozda i donese neka unapredjenja, ali nista tako drasticno...
barem ako je suditi po cetvorci
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8080 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

brazzo19 wrote: 31/01/2023 08:12 Uglavnom koliko sam skontao i malo istrazivao od kako sam kupio PS5, ovo sto poslije izlazi, edge controleri, pro verzija, slim konzole, sve je to neko dodatno usminkavanje da se uzme sto vise para, a sto se tice same grafike, gamplaya i ostalog sto je bitno za samu igrivost sve je identicno, tako da je ova osnovna verzija ps5 sa normalnim dzojsticima sasvim ok i mislim da nema potrebe dodatno se uvaljivati kada izadju pro i slim konzole i ovi edge gamepadi, ok mislim ko prvi put kupuje play pa ce mozda kupiti pro ili slim verziju ali ko vec ima ovu "prvu" konzolu, mislim da nema potrebe za "upgradeom" sta vi mislite? :mrgreen:
Nema potrebe i vjerovatno nece ni biti pro, mozda samo slim sa modularnim disk driveom. Da sutra najave pro ovaj bih na olx pa kupio :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#8081 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Dope_Man »

brazzo19 wrote: 31/01/2023 08:12 Uglavnom koliko sam skontao i malo istrazivao od kako sam kupio PS5, ovo sto poslije izlazi, edge controleri, pro verzija, slim konzole, sve je to neko dodatno usminkavanje da se uzme sto vise para, a sto se tice same grafike, gamplaya i ostalog sto je bitno za samu igrivost sve je identicno, tako da je ova osnovna verzija ps5 sa normalnim dzojsticima sasvim ok i mislim da nema potrebe dodatno se uvaljivati kada izadju pro i slim konzole i ovi edge gamepadi, ok mislim ko prvi put kupuje play pa ce mozda kupiti pro ili slim verziju ali ko vec ima ovu "prvu" konzolu, mislim da nema potrebe za "upgradeom" sta vi mislite? :mrgreen:
Kada i bude neki pro, bice malo jaci pa ce igra imati mozda poneki efekat ukljucen na pro a iskljucen na obicnoj, al sigurno sve to zanemarivo jer svakako ce se igra praviti da radi na obje verzije, i nema tu mogucnosti za ikakvu bitnu razliku. Sto se tice svega drugog mimo grafike, svakako ce ostati isto.
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#8082 Re: PlayStation 5 - all about

Post by TMovac »

Pitanje za raju koja ima Hr ili bilo koji europski account, a ima digitalnu verziju Days Gone igre. Zanima me da li imaju nasi titlovi ( ili su vezani samo za disk verziju) ? Igrao sam US verziju, ali eto volio bih odigrati ponovo sa nasim titlovima :mrgreen: Hvala
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8083 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Days Gone podcijenjena igra, ponajbolja u tom društvu klasičnih ow stvari tipa Horizon, Ghost of Tsushima, AC. Za najveću pohvalu je dužina igre, sve aktivnosti i story lines koje nudi možeš preći za 60ak h. Igra završava taman u onom momentu kad ostale open world igre počnu živcirati i smarati jer su pretrpane sa glupostima, smećem i markerima na mapi kojim nema kraja. Days Gone ne izmišlja ništa novo, ali to što radi, radi dosljedno bez komplikacija i preseravanja. Priča dovoljno misteriozna i zanimljiva ali istodobno i ugodna za pratiti jer se ne pojavljuje 200 sporednih osoba kao npr. u Horizon FW gdje ne znaš ni ko pije ni ko plaća. Ovdje svi karakteri dobiju dovoljno prostora da ih upoznaš i da čitavo vrijeme znaš ko je zapravo ko, šta hoće i kakvi su mu motivi.
Ko je učinio istu grešku kao ja i tad olako podcjenio i otpisao igricu, svaka preporuku da odigra sada na next-gen kad su ispeglani svi bugovi i igra se odlično vrti na 60 FPS.
ramBRO
Posts: 269
Joined: 06/08/2013 15:47

#8084 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ramBRO »

Ironman_88 wrote: 31/01/2023 13:41 Days Gone podcijenjena igra, ponajbolja u tom društvu klasičnih ow stvari tipa Horizon, Ghost of Tsushima, AC. Za najveću pohvalu je dužina igre, sve aktivnosti i story lines koje nudi možeš preći za 60ak h. Igra završava taman u onom momentu kad ostale open world igre počnu živcirati i smarati jer su pretrpane sa glupostima, smećem i markerima na mapi kojim nema kraja. Days Gone ne izmišlja ništa novo, ali to što radi, radi dosljedno bez komplikacija i preseravanja. Priča dovoljno misteriozna i zanimljiva ali istodobno i ugodna za pratiti jer se ne pojavljuje 200 sporednih osoba kao npr. u Horizon FW gdje ne znaš ni ko pije ni ko plaća. Ovdje svi karakteri dobiju dovoljno prostora da ih upoznaš i da čitavo vrijeme znaš ko je zapravo ko, šta hoće i kakvi su mu motivi.
Ko je učinio istu grešku kao ja i tad olako podcjenio i otpisao igricu, svaka preporuku da odigra sada na next-gen kad su ispeglani svi bugovi i igra se odlično vrti na 60 FPS.
Kao neko ko godinama igra većinom MP igre a SP ne igra skoro nikako i što sam odigrao nisam više ni razmišljao o tim igrama kasnije pa mogu potvrditi sve ovo prije vezano za days gone. Prešao na PS4, sada igram ponovo na PC u 60+ fps-a skoro na max detaljima i HR titlovima. Igra te uvuče u svijet kao što neki spominju za elden ring. Vrhunska igra koja i danas vrijedi pune cijene ko je nema i nije igrao.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#8085 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Imam Days gone i RDR2 na diskovima.
I žao mi igrati na četvorci - čekam da se pazari petica pa da onda odigram.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8086 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

https://www.hcl.hr/kolumne/mala-xbox-ek ... vu-198145/

Kvalitet imaš ili nemaš, stvar je jednostavna.
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#8087 Re: PlayStation 5 - all about

Post by stronghold »

Nikad u životu nisam i ne bi dao 80 eura za igru,od ps1 do sad ps5 i 3 gaming pc-a. Nisam po mozgu izgorio :lol:
Nego kad fino padne cijena na nekih 20 eura za polovnu na piku probati će se i taj forspoken,neka igara.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#8088 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

Ironman_88 wrote: 31/01/2023 20:03 https://www.hcl.hr/kolumne/mala-xbox-ek ... vu-198145/

Kvalitet imaš ili nemaš, stvar je jednostavna.
Pa nije baš tako jednostavno. Neke ga imaju u manjim, neke u većim količinama. Neke u neizmjernim. Recimo skala od Balan Wonderworlda do Elden Ringa. Obje sam upoznao. A sredina nek bude eto Forspoken.

Jao kako sam slab na tu crtanu grafiku punu stila Hi-Fi-ja, tako me je Persona kupila onomad, Hades, Dragon Quest itd.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8089 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Micah wrote: 31/01/2023 22:17
Ironman_88 wrote: 31/01/2023 20:03 https://www.hcl.hr/kolumne/mala-xbox-ek ... vu-198145/

Kvalitet imaš ili nemaš, stvar je jednostavna.
Pa nije baš tako jednostavno. Neke ga imaju u manjim, neke u većim količinama. Neke u neizmjernim. Recimo skala od Balan Wonderworlda do Elden Ringa. Obje sam upoznao. A sredina nek bude eto Forspoken.

Jao kako sam slab na tu crtanu grafiku punu stila Hi-Fi-ja, tako me je Persona kupila onomad, Hades, Dragon Quest itd.
Mogao bi i ovaj Harry Potter da padne na guzicu. Nije da me zanima igrica, ali digla se je prevelika galama oko nje, radikali već sada oštre noževe da je brane bez obzira kakva bude. Ovo što sam dosad vidio, izgleda dosadno i generic af.
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#8090 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Ja ne bih nikada tu nacrtanu igrao.
Gledao sam gameplay malo - ni to mi se ne sviđa.

Imao sam i igru Borderland i pokušavao par puta ... najviše me odbijalo ta animacija
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#8091 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

Ironman_88 wrote: 31/01/2023 22:35
Micah wrote: 31/01/2023 22:17

Pa nije baš tako jednostavno. Neke ga imaju u manjim, neke u većim količinama. Neke u neizmjernim. Recimo skala od Balan Wonderworlda do Elden Ringa. Obje sam upoznao. A sredina nek bude eto Forspoken.

Jao kako sam slab na tu crtanu grafiku punu stila Hi-Fi-ja, tako me je Persona kupila onomad, Hades, Dragon Quest itd.
Mogao bi i ovaj Harry Potter da padne na guzicu. Nije da me zanima igrica, ali digla se je prevelika galama oko nje, radikali već sada oštre noževe da je brane bez obzira kakva bude. Ovo što sam dosad vidio, izgleda dosadno i generic af.
Pa mislim, ako je JK Rowling radikalka što govori najnormalnije, zapravo vrlo umjerene stvari onda odosmo svi u 3 lijepe. Mislim, ionako idemo ali eto. A koliko znam, ona i nema veze sa izradom igre, ima intelektualno vlasništvo i to je to. Ja joj svakako želim dobro, i njoj i igri iako nikad nisam ni čitao HP.
Čini mi se da su kod tako velikih IP-ova/brendova ulozi i veći pa šanse da se zabrlja su dosta manje, bar u zadnje vrijeme, sjećamo se nekadašnjih Batmana, Supermana itd. 😄
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#8092 Re: PlayStation 5 - all about

Post by brazzo19 »

Koliko ste nahvalili ovaj Days Gone tacno cu kad dodjem kuci, skinuti ga i instalirati, imam ga dzaba na onoj ps+ pretplati. :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8093 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

brazzo19 wrote: 01/02/2023 13:00 Koliko ste nahvalili ovaj Days Gone tacno cu kad dodjem kuci, skinuti ga i instalirati, imam ga dzaba na onoj ps+ pretplati. :D
Kad nove igre razočaraju, moraš igrati staro i provjereno. Samo navali, nećeš se pokajati.
ramBRO
Posts: 269
Joined: 06/08/2013 15:47

#8094 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ramBRO »

brazzo19 wrote: 01/02/2023 13:00 Koliko ste nahvalili ovaj Days Gone tacno cu kad dodjem kuci, skinuti ga i instalirati, imam ga dzaba na onoj ps+ pretplati. :D
Fenomenalna igra. Bila je peticija za nastavak jer je Sony odustao jer nisu bili zadovoljni prodajom na startu.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8095 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

ramBRO wrote: 01/02/2023 13:36
brazzo19 wrote: 01/02/2023 13:00 Koliko ste nahvalili ovaj Days Gone tacno cu kad dodjem kuci, skinuti ga i instalirati, imam ga dzaba na onoj ps+ pretplati. :D
Fenomenalna igra. Bila je peticija za nastavak jer je Sony odustao jer nisu bili zadovoljni prodajom na startu.
Igru su tad minirali woke kritičari zato što je glavni lik hetero biker muškarac sa tetovažama a ne plačljivi biseksualac emotivac. Da, bilo je tehničko stanje u startu klimavo, ali glavni razlozi su pod 2 i 3.

Drago mi je što su fanovi ipak istrajali i što je igra i tri godine kasnije još uvijek relevantna i priča se o njoj.

Image
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#8096 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Ja je nisam odmah igrao pri izlasku vec kad je dosla na ps+ tako da bugove nisam osjetio/uocio
Ne volim ni zombi igrice dosta me zivot trza, ali u biti nije neka scary igrica vec samo tamanis horde zombija.
Prica mi je extra, kliknulo na prvu, lik mi je extra valjda sto sam stariji pa se ne mogu identifikovati sa zenskim herojima, jebi ga i kad mogu praviti lik pravim bijelca sa crnom bradom i kosom :D ili npr ac odisey nema sanse da bih sa zenskim likom igrao.
Mada u biti i ne razmisljam toliko o tome
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#8097 Re: PlayStation 5 - all about

Post by TMovac »

nepass1 wrote: 01/02/2023 13:52 Ja je nisam odmah igrao pri izlasku vec kad je dosla na ps+ tako da bugove nisam osjetio/uocio
Ne volim ni zombi igrice dosta me zivot trza, ali u biti nije neka scary igrica vec samo tamanis horde zombija.
Prica mi je extra, kliknulo na prvu, lik mi je extra valjda sto sam stariji pa se ne mogu identifikovati sa zenskim herojima, jebi ga i kad mogu praviti lik pravim bijelca sa crnom bradom i kosom :D ili npr ac odisey nema sanse da bih sa zenskim likom igrao.
Mada u biti i ne razmisljam toliko o tome
Ja sam je igrao day one i nisam imao nikakve bugove. Meni se bug pojavio tek nakon zadnjeg update-a :mrgreen:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8098 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Gledam pojedince ovdje koji glume neke kriticare a pisu iz guzice. Ako treba izaci igra a vrsta igre je neka koju gotive, odmah univerzalne pohvale bez bilo kakvih mana, a kada treba izaci igra vrste kakve inace ne igra i ne gotivi odmah se nada i ocekuje flop, i sto mi je nejasno jos se tome raduje. Ono, wtf koliko su neki ljudi sebi zakomplikovali u glavi a daleko od tog da su svjesni :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8099 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Tebi konstantno nešto ne paše i pronađeš u svemu trigger, opusti se malo.
Tu smo da dajemo prognoze i svoja viđenja, da se slažemo i ne slažemo u vezi stvari vezanih za igrice.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#8100 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MarkoIvkovic »

https://www.youtube.com/watch?v=30cjOoAWPx4
mislim da ce nekome super doci :-D
Post Reply