PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9705
Joined: 06/07/2017 07:35

#7601 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

zippoo87 wrote: 03/12/2022 00:28
Optimus09 wrote: 02/12/2022 22:41 Mene strah kupiti ps,odvikao se pc i igrica.
Furam biciklo,ali cesto mi naumpadne da narucim :|
Ma nije to kao prije,kada smo bili djeca i zeljni svega :D
Sada je prosao taj cejf ali se opet moze zabaviti par dana na jednoj igrici ili online ko igra duze.
Ja iako pretplate koristim evo treca godina,jos nisam online igrao nista,osim onih auta sto sutaju loptu u gol,ne znam tacno sada naziv,nisam dugo igrao.
Kad smo imali vremena :lol:
Kuvet
Posts: 611
Joined: 22/05/2012 11:58

#7602 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Kuvet »

Ghost of Tshushima

Ne znam, nije me dojmila nikako. Ne znam zasto opce svrsavanje po ovoj igri. Otprilike opisao bih je kao los pokusaj assasins creeda u Japanu ili niskobudzetni Assasins creed u Japanu. Jedina dobra stvar u igri su boje jeseni, zime, ljeta, ostalo je po meni sve lose. Prica je vec vidjena, losa, isprana. Teksture, lisce, pa cak i famozni vjetar nekako djeluju isprano. Hod likova je katastrofalan, a 2020 godine je izasla igra. Lik ide uzbrdo, nizbrdo, po ravnom isto. Stepenice necu da pominjem. Voda djeluje kao najlosije iskustvo dosad, poput Far cry 1. Borbene mehanike su ok, ali nista posebno. Pohvalio bih i zvuk koji mi je bio odlican. Standoff je dobar fazon, ali naravno dosadi kao i sve u ovoj igri.

6/10
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7603 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Ghost of Tsushima prelijep svijet, nije pretrpana besmislenim check listama kao slicne igre a combat je ono sto je najbolje u toj igri. Prije bih rekao da je ovo bolja verzija AC igara ali ukusi se razlikuju.

Jos moram napomenuti da he treba igrati na hard kako ni combat dosao do izrazaja u potpunosti.
User avatar
mc-twin
Posts: 3356
Joined: 18/04/2009 23:47

#7604 Re: PlayStation 5 - all about

Post by mc-twin »

Ja je bas sad igram tj. prelazim. Meni je neki minus protivnici i borbe, sve je nekako na isti fazon i ponavlja se barem u prvom djelu mape, ne znam da li se u nastavku mijenja po tom pitanju. Moram priznati da sam i ja ocekivao malo vise po pisanjima. Igra jeste dobra i uzivam igrajuci, ali ima i dosta prostora za poboljsanja.
User avatar
alcho
Posts: 1469
Joined: 31/08/2006 09:08

#7605 Re: PlayStation 5 - all about

Post by alcho »

Kuvet wrote: 03/12/2022 15:06 Ghost of Tshushima

Ne znam, nije me dojmila nikako. Ne znam zasto opce svrsavanje po ovoj igri. Otprilike opisao bih je kao los pokusaj assasins creeda u Japanu ili niskobudzetni Assasins creed u Japanu. Jedina dobra stvar u igri su boje jeseni, zime, ljeta, ostalo je po meni sve lose. Prica je vec vidjena, losa, isprana. Teksture, lisce, pa cak i famozni vjetar nekako djeluju isprano. Hod likova je katastrofalan, a 2020 godine je izasla igra. Lik ide uzbrdo, nizbrdo, po ravnom isto. Stepenice necu da pominjem. Voda djeluje kao najlosije iskustvo dosad, poput Far cry 1. Borbene mehanike su ok, ali nista posebno. Pohvalio bih i zvuk koji mi je bio odlican. Standoff je dobar fazon, ali naravno dosadi kao i sve u ovoj igri.

6/10
Veze ti nemas :-)
schindleroskar
Posts: 481
Joined: 11/06/2019 23:30

#7606 Re: PlayStation 5 - all about

Post by schindleroskar »

Ghost of Tsushima je 8/10 po meni.
Nije najbolja ikad, ali je dobra.
Slozio bih se da je bolja od AC mada je uopste ne treba uporedjivati sa tom fransizom

Ja ne znam sta sljedece igrat hahah
Imam HZD pokusao je jednom igrati odustao odma na pocetku
Mass Efect trilogija
Kingdom Come
Cyberpunk demo pa bi kupio ako mi se svidi
Deliver us to the moon
Deathloop
God of War 3
AC Black Flag
Batman Arkham Asylum i 2 dio zaboravio sam kako se zove
Wolfenstein New Order
Ove zadnje dvije sam igro kad su tek izasle al sam totalno zaboravio sve u vezi njih.
De ako je neko preso neku od nabrojanih nek da preporuku sta da prvo krenem igrat.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7607 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Pitam za jarana - ali stvarno :lol:

Treba mu ps+ pretplata na godinu
Njemačka ili USA - svejedno mu je. Znam da je USA bila prije jeftinija.

Eh sad ... nema ni on a ni ja paypal i ne mozemo direktno sa stranica (cdkeys i sl kupiti) . .. Imate li nekoga za preporučiti od "preprodavača" da je pouzdan i da nije preskup.
On je zvao nekoga iz BBI ili SSC i tamo mu rekli 120 KM - meni to malo puno.
Moze i ko od vas .... on će sutra dolaziti u SA pa može lično a moze i neka uplata - kako se dogovorimo.
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7608 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Je li ko uzimao šta od Techshop7 sa olx?
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#7609 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Zoooka »

tap3ah75 wrote: 04/12/2022 13:24 Pitam za jarana - ali stvarno :lol:

Treba mu ps+ pretplata na godinu
Njemačka ili USA - svejedno mu je. Znam da je USA bila prije jeftinija.

Eh sad ... nema ni on a ni ja paypal i ne mozemo direktno sa stranica (cdkeys i sl kupiti) . .. Imate li nekoga za preporučiti od "preprodavača" da je pouzdan i da nije preskup.
On je zvao nekoga iz BBI ili SSC i tamo mu rekli 120 KM - meni to malo puno.
Moze i ko od vas .... on će sutra dolaziti u SA pa može lično a moze i neka uplata - kako se dogovorimo.
A sto ce vam paypal? Ja sam sa svoje kartice uzimao preko CD keys, to radim vec 2 godine sigurno, nisam nikad imao problema
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7610 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Pa kako će?
Zar nije to ono da ne može iz BiH?

A i ne bih čovjeka s tim zezao - ne vjerujem da je ikada išta online kupovao
Kuvet
Posts: 611
Joined: 22/05/2012 11:58

#7611 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Kuvet »

schindleroskar wrote: 04/12/2022 12:47 Ghost of Tsushima je 8/10 po meni.
Nije najbolja ikad, ali je dobra.
Slozio bih se da je bolja od AC mada je uopste ne treba uporedjivati sa tom fransizom

Ja ne znam sta sljedece igrat hahah
Imam HZD pokusao je jednom igrati odustao odma na pocetku
Mass Efect trilogija
Kingdom Come
Cyberpunk demo pa bi kupio ako mi se svidi
Deliver us to the moon
Deathloop
God of War 3
AC Black Flag
Batman Arkham Asylum i 2 dio zaboravio sam kako se zove
Wolfenstein New Order
Ove zadnje dvije sam igro kad su tek izasle al sam totalno zaboravio sve u vezi njih.
De ako je neko preso neku od nabrojanih nek da preporuku sta da prvo krenem igrat.
HZD i ja krenuo igrati, pa odustao, pa onda nastavio nakon mjesec dana i nisam pozalio. Odlicna.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#7612 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Zoooka »

tap3ah75 wrote: 04/12/2022 14:27 Pa kako će?
Zar nije to ono da ne može iz BiH?

A i ne bih čovjeka s tim zezao - ne vjerujem da je ikada išta online kupovao
Ja kupim preko kartice sa CD keys ili ove kartice kojima nadopunim wallet pa kupujem dalje ili kupim kod za PS +
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7613 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Ajde nema veze evo drug je uzeo u SD ps+ 3 mjeseca za hr regiju
Eh sad mu izlazi error WS-45485-6 kad ukuca kod
Profil je 100% hrvatska regija.

Ja još izguglam ovo pa sam skroz zbunjen
https://quaries.com/playstation-gift-ca ... s-45485-6/
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#7614 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

tap3ah75 wrote: 04/12/2022 21:57 Ajde nema veze evo drug je uzeo u SD ps+ 3 mjeseca za hr regiju
Eh sad mu izlazi error WS-45485-6 kad ukuca kod
Profil je 100% hrvatska regija.

Ja još izguglam ovo pa sam skroz zbunjen
https://quaries.com/playstation-gift-ca ... s-45485-6/
a probajte kroz pc ili telefon redeem uraditi... tu obicno nema problema
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7615 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Probaću danas na kompu se logovati i ukucati
Prije toga ću otići kod njega da vidim je li fino spojen na internet
Hvala
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7616 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

azdralovic wrote: 05/12/2022 09:01
tap3ah75 wrote: 04/12/2022 21:57 Ajde nema veze evo drug je uzeo u SD ps+ 3 mjeseca za hr regiju
Eh sad mu izlazi error WS-45485-6 kad ukuca kod
Profil je 100% hrvatska regija.

Ja još izguglam ovo pa sam skroz zbunjen
https://quaries.com/playstation-gift-ca ... s-45485-6/
a probajte kroz pc ili telefon redeem uraditi... tu obicno nema problema
Ima li ikakvih šansi za sljedeći scenarij?

Ulogujemo se preko računara na račun i ukucao kod. I sve bude ok - prođe kod
I onda kad se on loguje sa playstationom - tamo nema ps+.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#7617 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

tap3ah75 wrote: 05/12/2022 13:18
azdralovic wrote: 05/12/2022 09:01

a probajte kroz pc ili telefon redeem uraditi... tu obicno nema problema
Ima li ikakvih šansi za sljedeći scenarij?

Ulogujemo se preko računara na račun i ukucao kod. I sve bude ok - prođe kod
I onda kad se on loguje sa playstationom - tamo nema ps+.
Mene ako pitas nema... ja sve kodove unosim preko pc... jedino ako ima vise racuna da ne pomijesa pa uradi redeem na pogresan acc.
User avatar
nepass1
Posts: 9705
Joined: 06/07/2017 07:35

#7618 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

schindleroskar wrote: 04/12/2022 12:47 Ghost of Tsushima je 8/10 po meni.
Nije najbolja ikad, ali je dobra.
Slozio bih se da je bolja od AC mada je uopste ne treba uporedjivati sa tom fransizom

Ja ne znam sta sljedece igrat hahah
Imam HZD pokusao je jednom igrati odustao odma na pocetku
Mass Efect trilogija
Kingdom Come
Cyberpunk demo pa bi kupio ako mi se svidi
Deliver us to the moon
Deathloop
God of War 3
AC Black Flag
Batman Arkham Asylum i 2 dio zaboravio sam kako se zove
Wolfenstein New Order
Ove zadnje dvije sam igro kad su tek izasle al sam totalno zaboravio sve u vezi njih.
De ako je neko preso neku od nabrojanih nek da preporuku sta da prvo krenem igrat.
Igrao hzd, gow3 i ac bf
Preporucio bih hzd, meni u top 5 igara koje sam igrao, dobra prica, dobra borba. Gow3 je kratka ono usput mozes odigrati za dva dana. Ac bf na pocetku interesantna kasnije u biti skontas da sve isto radis. Potopi brod, ubi nekog lika pa haj sve ponovo. Batman arkham knight sam igrao i sto se tice superheroja najbolja igrica.
Kuvet
Posts: 611
Joined: 22/05/2012 11:58

#7619 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Kuvet »

Nece pogrijesiti ni sa Batmanom. Po meni, najbolja superherojska igra svih vremena do sada. Odlicna borba, prica i grafika. Sve ukomponovano u jednom. Bolja mi je od Spidermena. Takodjer i AC nije los, zbog atmosfere na brodovima i tog settinga, ali bar meni brzo dosadi. Zato sam ih prestao kupovati. GoW 3, dobar, ali cu ovaj novi preskociti ( uzeti ga kad bude dzaba za 3 godine haha).
tap3ah75
Posts: 5996
Joined: 07/09/2009 14:14

#7620 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Joooj meni nikako nije legao HZD - prvi dio.
Moraš previše razmišljati kako i čime koga srediti. Kupovati, prodavati ... nemam pojma šta je za šta.
:lol:
Dva puta pokušavao i ne ide. Drugi put izdržao dugo ... pofino sam i prešao ... ali igram ja i kontam .... lijepa grafika ... priroda .. pripitomi one ... jaši ...šunjaj se ... ubijaj .. svejedno mi dok igram ... ne mogu se naložiti i unijeti u igru nikako
:lol:

Ostavim i sa klincem raspalim Fortnite na split screen.. :lol: .
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#7621 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

To je vec do tebe.😎

Najbolje je sto ne mozes svaku masinu ubiti istim oruzjem, vec moras malo razmisljati, ali jednom kad skontas, poslije je lakse.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7622 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

GoW Ragnarok uzeo platinu i 100% nakon 103 sata, igrao na GMGOW. Samo zadnje dvije opcionalne borbe sam spustio bio tezinu kako bih uzeo platinu pa vratio sejv. Sinoc pao i King iz ko zna kojeg pokusaja na GMGOW, jos samo Valkyra.

Svaka cast devovima koliko su interakcije i konverzacije ubacili u igru post game, nakon 100%, gdje god odem nesto zanimljivo se desi. Najdraza scena do sad gdje Kratos pita Mimira da li je Artreusa pripremio,
Spoiler
Show
veli Mimir pa prezivio je Ragnarok, ne moze biti spremniji, kaze Kratos ma ne to nego u vezi zena... Kad Mimir govori da mu je pojasnio koliko je mogao, kaze Kratos onda zna kako da "woo", kaze Mimir pa prenjeo sam mu koliko bih ja volio "wooat"
:D oplako sam

Pronasao sam i oslobodio cak i
Spoiler
Show
pravog Tyra
, nakon sto sam zavrsio main story.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#7623 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Odlična igra, ali meni je prvi dio bio bolji. Mišljenja sam da nastavak koji nema znatno bolju grafiku i ne nudi ništa novo osim podebljanog istog sadržaja, mora onda imati barem znatno bolju priču od originala da bi bio bolja igra. Priča mi je ovdje ostala nekako iza očekivanja, pogotovo što taj Ragnarok kojeg još iz prvog dijela najavljuje kao nešto epsko i bombastično a na kraju skroz mršavo i minimalno odrađeno. Isto kao i zadnje dvije borbe koje su morale biti puno bolje inscenirane, za GoW standarde su poprilično random i bezidejne. Puno više sam očekivao od finala i kod mene je kraj prvog dijela izazvao daleko više emocija nego Ragnarok.
Ako je prvi dio bio nekih 9/10, Ragnarok mi je 8,5/10. Iz istog razloga mi je i HZD bolji od HFW - nastavak identična igra, isti sadržaj samo podebljan a priča lošija.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7624 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Da, gdje ce za nastavak igre uzeti iste mehanike i podlogu te to nadograditi, sigurno su trebali napraviti skroz novu igru :lol:

Meni je definitivno GOTY, uzivao sam svake sekunde i evo i nakon 100% i platine i dalje je igram. Sa samim ragnarok dogadjajem jesam ocekivao i ja vise spektakla, ali ga zato nije falilo prije tog pa sam opet opcenito super zadovoljan.

Nisam dugo vidio utegnutiju igru u svim segmentima, sve je tako usavrseno, bugova nisam imao osim par sitnih i smijesnih, toliko detalja i truda oko okruzenja, atmosfere, konverzacija, bas uzivancija. Vjerujem da za ekipu koja nije gow fan od prije ne moze biti isto kao i ovima sto jesu, ali opet obe igre rade dovoljno da uvedu potpuno nove igrace i uvuku u to sve.

User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#7625 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

arnes_king wrote: 07/12/2022 11:32 Da, gdje ce za nastavak igre uzeti iste mehanike i podlogu te to nadograditi, sigurno su trebali napraviti skroz novu igru :lol:
Napisao sam da je igra odlična, isto tako niko nije tvrdio da su trebali nanovo izmišljati toplu vodu. Međutim, sudbina svakog nastavka je da se mora mjeriti i porediti sa originalom, bez obzira o kakvoj vrsti nastavka se radilo i da li nastavak u tom obliku ima smisla ili ne. Radi se o identičnoj igri, samo sa podebljanim sadržajem i sa (po mom mišljenju) tanjom pričom. Iz tih razloga je meni prvi dio bolji.

Što se tiče GOTY, imaš dobrog favorita, ali sutra navečer će se pokazati da su od igrica ove godine izašle Elden Ring and many more.
Post Reply