PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#4626 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

arnes_king wrote: 10/09/2021 14:41
ljudmila wrote: 10/09/2021 14:31

Definitivno, 4h max i već dolazi obavijest prazno.

Ja sam ps4 punio Non stop na mobitel punjač nikad problem, tako sam i sa ovim. 1 punim na ps5 drugi na punjač i isti je rezultat.

Da ne bude da samo kritikujem peticu, ovaj kontroler mi je ubjedljivo najbolji od svih konzola, lezi u rukama strasno.
4 sata maksimalno nije normalno. Kod mene obicno traje izmedju 8 i 12 sati, mozda da se isprazni za 6-7 ako igram nesto sto bas stalno i jako koristi vibracije i trigere.

Samo nemojte puniti sa punjacima koji imaju brzo punjenje jer to stvarno zna sprziti bateriju, meni je dualshock 4 tako prestao raditi.
Ma kakvih 8h, mozda 6. I to sa ps4 igricama, tipa snowrunner
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4627 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Zanimljivo, kod mene oba dualsense traju ovako kako sam i naveo. Jeste li ih azurirali? Obicno nakon veceg azuriranja same konzole ponudi i azuriranje za dualsense pa se mora spojiti, mozda vam to pomogne.

Ev ukucao na google da vidim sta drugi kazu i prva dva rezulata.

about 12 hours
If a PS4 game is being played on the PS5 with a DualSense (and the haptics are mimicking basic rumble output), the DualSense should last much longer than the DualShock 4 did, with a ballpark maximum of about 12 hours, according to PlayStation Universe.

PS5 DualSense Battery Life Can Last Up To 13 Hours, But Use Of Haptic Feedback And Adaptive Triggers Can Shorten It Significantly

https://screenrant.com/ps5-dualsense-co ... -how-long/

https://www.psu.com/news/ps5-dualsense- ... ificantly/
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#4628 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Jesam azurirao oba. Bas cu mjeriti.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4629 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Tabakmalac
Posts: 604
Joined: 26/12/2019 23:32

#4630 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Tabakmalac »

Gran Turismo 7 ide na pre-order čim se pojavi opcija na store-u. Savršenstvo za ljubitelje četverotočkaških ljubimaca. :mrgreen:
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#4631 Re: PlayStation 5 - all about

Post by TMovac »



Danny Trejo se pojavljuje u Far cry 6. Sad me mami da ga uzmem.

Sto se gamepada tice, ako igram PESS 2021, izdrzi 4 sata. Ako igram Valhallu, Ghost-a i ostale igre izdrzi mi od 8 do 10 sati. Gamepad punim preko charger station-a. Ovi sto pune preko mobitel punjaca ne bi preporucio, i mom je jaranu riknuo gamepad. Punio ga preko punjaca za mobitel.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#4632 Re: PlayStation 5 - all about

Post by alcho »

Far Cry 6 kupljen odavno...sad se čeka 07.10.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#4633 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

Ima li u njemackoj uzeti regularno u radnji bez bundlova?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4634 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Mustang1 wrote: 12/09/2021 11:03 Ima li u njemackoj uzeti regularno u radnji bez bundlova?
Ima, jucer me rodjak zove na kameru iz neke radnje i normala konzole na policama.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#4635 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

arnes_king wrote: 12/09/2021 11:34
Mustang1 wrote: 12/09/2021 11:03 Ima li u njemackoj uzeti regularno u radnji bez bundlova?
Ima, jucer me rodjak zove na kameru iz neke radnje i normala konzole na policama.
Hvala ti.
Jel samo cd ili ima i digitala?
ljudmila
Posts: 168
Joined: 13/10/2020 23:28

#4636 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ljudmila »

TMovac wrote: 11/09/2021 15:06

Danny Trejo se pojavljuje u Far cry 6. Sad me mami da ga uzmem.

Sto se gamepada tice, ako igram PESS 2021, izdrzi 4 sata. Ako igram Valhallu, Ghost-a i ostale igre izdrzi mi od 8 do 10 sati. Gamepad punim preko charger station-a. Ovi sto pune preko mobitel punjaca ne bi preporucio, i mom je jaranu riknuo gamepad. Punio ga preko punjaca za mobitel.
Pa i charger su preko c type kabla znaci brzo punjenje, sad ne znam kakav je originalni Sony charger Al ostali u ponudi su na brzo punjenje
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4637 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Mustang1 wrote: 12/09/2021 12:13
arnes_king wrote: 12/09/2021 11:34

Ima, jucer me rodjak zove na kameru iz neke radnje i normala konzole na policama.
Hvala ti.
Jel samo cd ili ima i digitala?
Vidio sam i jedne i druge.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4638 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

ljudmila wrote: 12/09/2021 16:40
TMovac wrote: 11/09/2021 15:06

Danny Trejo se pojavljuje u Far cry 6. Sad me mami da ga uzmem.

Sto se gamepada tice, ako igram PESS 2021, izdrzi 4 sata. Ako igram Valhallu, Ghost-a i ostale igre izdrzi mi od 8 do 10 sati. Gamepad punim preko charger station-a. Ovi sto pune preko mobitel punjaca ne bi preporucio, i mom je jaranu riknuo gamepad. Punio ga preko punjaca za mobitel.
Pa i charger su preko c type kabla znaci brzo punjenje, sad ne znam kakav je originalni Sony charger Al ostali u ponudi su na brzo punjenje
Nije to isto. Usb c jeste brzi i bolji od micro usb ali je to opet standardno punjenje od 5V, dok brzi punjaci idu na 9 ili vise V pa zbog tog moze sprziti uredjaj.
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#4639 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

@arnes_king
Pisao sam vec, nema nekad tona na ps5. Eh fazon je kad je ps u rest mode. Gledam tv ili ugasen nebitno. Cim prebacim na hdmi 4 gdje je prikljucen ps on se automatski pali, tad nema tona. Moram vratiti na hdmi 1 gdje je tv pa onda na hdmi 4 i onda dodje ton. Ako je ps ugasen nebitno bilo na hdmi 4 od starta ili prebacivao ima tona

Ako kad stignes probaj je li isto kod tebe
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#4640 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Benq »

nepass1 wrote: 13/09/2021 21:02 @arnes_king
Pisao sam vec, nema nekad tona na ps5. Eh fazon je kad je ps u rest mode. Gledam tv ili ugasen nebitno. Cim prebacim na hdmi 4 gdje je prikljucen ps on se automatski pali, tad nema tona. Moram vratiti na hdmi 1 gdje je tv pa onda na hdmi 4 i onda dodje ton. Ako je ps ugasen nebitno bilo na hdmi 4 od starta ili prebacivao ima tona

Ako kad stignes probaj je li isto kod tebe
Jesi li provjerio da ti mozda u tv-u nije ukljucena opcija HDMI-CEC pa se zato automatski upali PS?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4641 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

nepass1 wrote: 13/09/2021 21:02 @arnes_king
Pisao sam vec, nema nekad tona na ps5. Eh fazon je kad je ps u rest mode. Gledam tv ili ugasen nebitno. Cim prebacim na hdmi 4 gdje je prikljucen ps on se automatski pali, tad nema tona. Moram vratiti na hdmi 1 gdje je tv pa onda na hdmi 4 i onda dodje ton. Ako je ps ugasen nebitno bilo na hdmi 4 od starta ili prebacivao ima tona

Ako kad stignes probaj je li isto kod tebe
Ja sam nastimao samo da plejka ide u rest mode kada tv ugasim ali sam ugasio da mi tv pali plejku jer sam cesto slucajno palio. Uglavnom nemam taj problem, desilo mi se mozda 2 puta kad sam tek nabavio konzolu i poslije nikad vise. Sad nisam siguran jesam li sta cackao ili ne, znam da sam u ps5 postavkama zvuka prebacio na nesto drugo ali nisam 100% siguran jesam li zbog tog. Uglavnom testiraj tako da u audio postavkama isprobas sve 3 opcije.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4642 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Neki su pisali ovdje da su igrali returnal? Kontam nabaviti pa da pitam iz prve ruke. Jedino me brine sto je igra na taj fazon da nema sejvanja i kad god se umre mora se sve ponovo pa kontam hoce li mi biti preteska. Takodjer je ruzno sto nema sejvanja u sred igranja pa koliko otprilike traje taj jedan run nakon kojeg se moze ugasiti sejvanjem? Malo informacija bi pomoglo u odluci jer me igra privlaci ali me te neke stvari odbijaju.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#4643 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

arnes_king wrote: 14/09/2021 10:52 Neki su pisali ovdje da su igrali returnal? Kontam nabaviti pa da pitam iz prve ruke. Jedino me brine sto je igra na taj fazon da nema sejvanja i kad god se umre mora se sve ponovo pa kontam hoce li mi biti preteska. Takodjer je ruzno sto nema sejvanja u sred igranja pa koliko otprilike traje taj jedan run nakon kojeg se moze ugasiti sejvanjem? Malo informacija bi pomoglo u odluci jer me igra privlaci ali me te neke stvari odbijaju.
Sada u retrospektivi, drago mi je što se neko drznuo da napravi AAA igru koja te neće maziti i paziti od početka. Ako istraješ, bićeš itekako nagrađen za jedno nezaboravno iskustvo jer ne postoji ništa slično na tržištu (AAA roguelike).

Jeste, početak je vrlo stresan. Sobe se stalno šiftaju nakon smrti pa ne znaš šta te čeka u sljedećoj prostoriji. Nema sejvanja osim ethera što ti dođe kao valuta za kupovinu i trajnih upgradea kojih ima samo nekoliko u čitavoj igri (ali su apsolutno ključni). Vrlo si slab na početku.

Put do prvog bossa i onda ogroman pritisak da ga pobijediš je strašan jer u suprotnom počinješ od početka. Onda ćeš ga moći uvijek preskočiti i skoknuti pravo u drugi biom. Jako atmosferična igra.

Run može trajati prva 3 bioma, onda ide reset na početku 4. pa uvijek počinješ od tuda a ne od prvog. Na kraju igre, kad si sve vidio i otključao taj jedan run mi je znao trajati 4-5 sati ali to je da uđeš u svaku sporednu sobu i ubiješ sve i jednog neprijatelja.

Prijateljski savjet, izdrži dok ne otključaš Electropylon Driver, igra postaje mnogo lakša i zabavnija od tog trenutka. Naravno, veliki je izbor raznoraznih oružja pa ti možeš vrlo lako razvaljivati i sa drugim ali taj damage over time je nenadjebiv u ovakvoj vrsti igre. Ali do tada (to je mnogo dublje u igri) biće mnogo mnogo stresa i frustracije, pogotovo u 3. cinično teškom biomu.


Nego, je li moguće da se kod nije niko potrudio da nabavi Deathloop, igra žari i pali u kritikama. Na OLXu pustoš. Stvarno, kakav je to način, možda su se trgovci opekli na nekim drugim igrama što su izašle ove godine a ne mogu ih prodati hihi
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4644 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Micah wrote: 14/09/2021 14:00
arnes_king wrote: 14/09/2021 10:52 Neki su pisali ovdje da su igrali returnal? Kontam nabaviti pa da pitam iz prve ruke. Jedino me brine sto je igra na taj fazon da nema sejvanja i kad god se umre mora se sve ponovo pa kontam hoce li mi biti preteska. Takodjer je ruzno sto nema sejvanja u sred igranja pa koliko otprilike traje taj jedan run nakon kojeg se moze ugasiti sejvanjem? Malo informacija bi pomoglo u odluci jer me igra privlaci ali me te neke stvari odbijaju.
Sada u retrospektivi, drago mi je što se neko drznuo da napravi AAA igru koja te neće maziti i paziti od početka. Ako istraješ, bićeš itekako nagrađen za jedno nezaboravno iskustvo jer ne postoji ništa slično na tržištu (AAA roguelike).

Jeste, početak je vrlo stresan. Sobe se stalno šiftaju nakon smrti pa ne znaš šta te čeka u sljedećoj prostoriji. Nema sejvanja osim ethera što ti dođe kao valuta za kupovinu i trajnih upgradea kojih ima samo nekoliko u čitavoj igri (ali su apsolutno ključni). Vrlo si slab na početku.

Put do prvog bossa i onda ogroman pritisak da ga pobijediš je strašan jer u suprotnom počinješ od početka. Onda ćeš ga moći uvijek preskočiti i skoknuti pravo u drugi biom. Jako atmosferična igra.

Run može trajati prva 3 bioma, onda ide reset na početku 4. pa uvijek počinješ od tuda a ne od prvog. Na kraju igre, kad si sve vidio i otključao taj jedan run mi je znao trajati 4-5 sati ali to je da uđeš u svaku sporednu sobu i ubiješ sve i jednog neprijatelja.

Prijateljski savjet, izdrži dok ne otključaš Electropylon Driver, igra postaje mnogo lakša i zabavnija od tog trenutka. Naravno, veliki je izbor raznoraznih oružja pa ti možeš vrlo lako razvaljivati i sa drugim ali taj damage over time je nenadjebiv u ovakvoj vrsti igre. Ali do tada (to je mnogo dublje u igri) biće mnogo mnogo stresa i frustracije, pogotovo u 3. cinično teškom biomu.


Nego, je li moguće da se kod nije niko potrudio da nabavi Deathloop, igra žari i pali u kritikama. Na OLXu pustoš. Stvarno, kakav je to način, možda su se trgovci opekli na nekim drugim igrama što su izašle ove godine a ne mogu ih prodati hihi
Super, hvala puno na tako detaljnom odgovoru. Ovo da se sejva nakon treceg bioma do nedavno nisam znao i to me raduje i motivise :D Spreman sam na sve jer sam znao unaprijed kakva je igra pa cu se truditi da ne odustanem. Samo sam uvod pokrenuo i bas sam se iznenadio kako su predobro dualsense iskoristili.


Deathloop meni izgleda cisto OK i bas me cude onakve ocjene ali meni ne izgleda kao igra za mene. Jest da ima SP ali je opet nekako fokusirana da se igra MP a to mi je u startu turn off. Svakako mi igra izgleda zabavno ali ne privlaci me nista posebno da je moram odigrati. Ako sam se iceg zasitio onda je tih shootera takvih, a jos je fazon sto i oni idu na fazon da igras loop jednog te istog, kao fol na druge nacine, pa tako sa manje igre utrpaju vise sati. Licno nisam ljubitelj tog da ponavljam stvari na drugaciji nacin i et Returnal je prva igra na taj fazon koju sam odlucio odigrati.

Sto se tice prodavaca, vjerujem da su se opekli jer je trenutno PS5 only igre jako tesko prodati, i zbog cijene i dostupnosti samih konzola. Evo i ovi sto prodaju na accountima se suzdrzavaju da neke igre odmah kupe jer znaju da ce ih tesko prodati pa prvo cekaju na zainteresovane.
User avatar
TMovac
Posts: 1188
Joined: 07/03/2010 00:39

#4645 Re: PlayStation 5 - all about

Post by TMovac »

User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4646 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

TMovac wrote: 14/09/2021 15:11
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#4647 Re: PlayStation 5 - all about

Post by REDDEVILS »

ljudmila
Posts: 168
Joined: 13/10/2020 23:28

#4648 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ljudmila »

Nabavio charger, ostavio da se napune. Vidim ima update za kontrolere ( ne vidim šta je novo) i skinem ih sa punjaca samo da apdejtujem ih, vratim 1 na charger i on se kao opet puni, sija :lol:

Pa oni pripremili “rupu” za ssd a nisu ga sami ubacili nego da uzmu kes i na tome, aferim.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#4649 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

ljudmila wrote: 15/09/2021 20:09 Nabavio charger, ostavio da se napune. Vidim ima update za kontrolere ( ne vidim šta je novo) i skinem ih sa punjaca samo da apdejtujem ih, vratim 1 na charger i on se kao opet puni, sija :lol:

Pa oni pripremili “rupu” za ssd a nisu ga sami ubacili nego da uzmu kes i na tome, aferim.
Ti stvarno znas lupiti kao niko drugi. Update za kontroler je dodao mogucnost da putem dualsense mikrofona izmjeris akustiku sobe pa ti prema tome prilagodi 3D profil za zvuk putem TV zvucnika, sto je doslo u jucerasnjem azuriranju konzole.

Sto se tice SSD nadogradnje, prvo PS5 ima interni SSD ako ne znas, 825GB, na koji ti idu standardno igre. Ovo prosirenje je za one koji hoce nadograditi internu memoriju i prosiriti je, sto samo moze biti dobro da ima a ne lose. Jel smatras da je bolje bilo da nisu dali mogucnost dodavanja prosirenja memorije pa bi bili ograniceni na to sto dodje uz konzolu?

Sony svakako nema zarade na tom dodatnom SSD prosirenju jer mozes kupiti bilo koji m.2 nvme GEN 4 ssd i koristiti, bilo koje marke koji ima dovoljnu brzinu, ne nudi sony svoje diskove kao sto npr. u novom xbox mozes kupiti samo njihovu "karticu" za prosirenje.
photo&video
Posts: 832
Joined: 04/12/2007 17:26

#4650 Re: PlayStation 5 - all about

Post by photo&video »

ljudmila wrote: 15/09/2021 20:09 Nabavio charger, ostavio da se napune. Vidim ima update za kontrolere ( ne vidim šta je novo) i skinem ih sa punjaca samo da apdejtujem ih, vratim 1 na charger i on se kao opet puni, sija :lol:

Pa oni pripremili “rupu” za ssd a nisu ga sami ubacili nego da uzmu kes i na tome, aferim.
Hajd fino procitaj sta si napisao pa lagao edituj post. Djeca nam se smiju moj Reufe.
Post Reply