PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#3951 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Kad ja udjem na igricu i on je pokrene sa svojim acc meni pise da sam ja na drugoj konzoli vec zapoceo tu igricu
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3952 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

nepass1 wrote: 08/06/2021 08:52
arnes_king wrote: 08/06/2021 08:27
nepass1 wrote: 08/06/2021 07:41 Steta sto se na ps4 i ps5 ne moze zajedno igrati igrica dok na ps4 i ps4 moze.
Ne vidim na ps5 uopste opciju primarnog acc?!
Moze.

https://www.playstation.com/en-us/suppo ... line-play/

How to enable PS5 console sharing
PS5 Console Sharing and Offline Play is automatically enabled on the PS5 console you use to sign in to PlayStation™Network for the first time.

Go to Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play. Select Enable.
Uradjen je enable, kod buraza je moj acc primarni na ps4. On udje na igricu i cim ja na ps5 udjem njega izbaci
Pa nije se nikad moglo istovremeno na istom acc istu igru igrati i uvijek je tako izbacivalo. Ali ako upalis console sharing/primary onda i nema potrebe za tim, on nek igra sa jednog a ti sa drugog acc jer se dijeljenjem otkljucaju na svim ostalim acc na konzoli.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#3953 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Moj je kod njega primarni ali on udje na svoj acc a ja na svoj
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#3954 Re: PlayStation 5 - all about

Post by jelleMania »

djama wrote: 06/06/2021 20:22 ma mene smorilo jahanje i odustao, ali igra i prica koliko sam igrao a tek sam bio na 20%
prelazio sam sve side sto je bilo i ono sto te usput ljudi zaustave
I mene je isto smorilo jahanje pa sam odusato
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3955 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

nepass1 wrote: 08/06/2021 08:58 Moj je kod njega primarni ali on udje na svoj acc a ja na svoj
Pa ne bi trebalo onda izbacivati nikako. Negdje pravite neku gresku. Nek on aktivira tvoj acc kod sebe kao primary i onda bi sa svog trebao moci normalno igrati sve tvoje igre. To oduvijek tako funkcionira i mora negdje biti greska ako vas izbacuje. Maloprije si pisao da ti dodje poruka da se neko ulogovao/neko igra vec na tom acc, pa provjeri s njim da on ipak ne udje na tvoj acc da igra.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#3956 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

arnes_king wrote: 08/06/2021 09:05
nepass1 wrote: 08/06/2021 08:58 Moj je kod njega primarni ali on udje na svoj acc a ja na svoj
Pa ne bi trebalo onda izbacivati nikako. Negdje pravite neku gresku. Nek on aktivira tvoj acc kod sebe kao primary i onda bi sa svog trebao moci normalno igrati sve tvoje igre. To oduvijek tako funkcionira i mora negdje biti greska ako vas izbacuje. Maloprije si pisao da ti dodje poruka da se neko ulogovao/neko igra vec na tom acc, pa provjeri s njim da on ipak ne udje na tvoj acc da igra.
To je moj ps4 dao njemu. Moj acc je tu oduvjek primarni. Nikad nisam djelio igrice i acc prije. Napravio je on svoj acc i on moze igrati sve moje igrice. On nema ps+ moze li biti do toga? Ne bi trebalo, igrica je kupljena.
Kod mene na ps5 je sharing enabled.
Eh sinoc ja igram snowrunner on ulazi mene izbacuje. Valjda nije paglu da ulazi na moj acc :D
Jer sam mu objasnio da igra sa svoga.
Da li treba ici log out sa mog acc prije ulaska na svoj. Isli smo samo switch user.

Ono drug mi sa svojim jaranom kupuje po pola igrice i igraju sve online. Rdr2 gta5 itd.. nikad problem nisu imali
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#3957 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

nepass1 wrote: 08/06/2021 09:11
arnes_king wrote: 08/06/2021 09:05
nepass1 wrote: 08/06/2021 08:58 Moj je kod njega primarni ali on udje na svoj acc a ja na svoj
Pa ne bi trebalo onda izbacivati nikako. Negdje pravite neku gresku. Nek on aktivira tvoj acc kod sebe kao primary i onda bi sa svog trebao moci normalno igrati sve tvoje igre. To oduvijek tako funkcionira i mora negdje biti greska ako vas izbacuje. Maloprije si pisao da ti dodje poruka da se neko ulogovao/neko igra vec na tom acc, pa provjeri s njim da on ipak ne udje na tvoj acc da igra.
To je moj ps4 dao njemu. Moj acc je tu oduvjek primarni. Nikad nisam djelio igrice i acc prije. Napravio je on svoj acc i on moze igrati sve moje igrice. On nema ps+ moze li biti do toga? Ne bi trebalo, igrica je kupljena.
Kod mene na ps5 je sharing enabled.
Eh sinoc ja igram snowrunner on ulazi mene izbacuje. Valjda nije paglu da ulazi na moj acc :D
Jer sam mu objasnio da igra sa svoga.
Da li treba ici log out sa mog acc prije ulaska na svoj. Isli smo samo switch user.

Ono drug mi sa svojim jaranom kupuje po pola igrice i igraju sve online. Rdr2 gta5 itd.. nikad problem nisu imali
Ako te izbaci usao je na tvoj account 100%
Smoothie
Posts: 441
Joined: 27/01/2020 21:05

#3958 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Smoothie »

@nepass1 I ja sam ubjedjen da ti buraz ulazi na tvoj profil, da on udje na svoj profil i igra tvoje igre to se nebi trebalo desavati.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#3959 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Smoothie wrote: 08/06/2021 09:19 @nepass1 I ja sam ubjedjen da ti buraz ulazi na tvoj profil, da on udje na svoj profil i igra tvoje igre to se nebi trebalo desavati.
Vidjecu veceras, vjerujem da ne ulazi. Jer sam mu rekao da igra sa svog a sa mog samo radi download. Jos ga sinoc pitam ima li snowrunner continue ili samo new game. Kaze samo new game. A ja sam na ps4 sa snowrunerom 4/5 igrice zavrsio.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#3960 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

Jel te izbaci kada udje na acc ili u igru. Ako je kada udje u igru to je zato sto ne mozes istu igru igrati.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#3961 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Mustang1 wrote: 08/06/2021 11:17 Jel te izbaci kada udje na acc ili u igru. Ako je kada udje u igru to je zato sto ne mozes istu igru igrati.
Kad udje u igru.
Kako na ps4 moze, bar kazu da moze?
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#3962 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

Pa nastimali tako da ne mozes istovremeni igrati na ps4 i ps5 istu igru. Razlog ne znam. Ali kad sam imao ps5 i ps4 jedan pored drugog testirao sam i tako je bilo.
User avatar
nepass1
Posts: 9520
Joined: 06/07/2017 07:35

#3963 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Mustang1 wrote: 08/06/2021 12:00 Pa nastimali tako da ne mozes istovremeni igrati na ps4 i ps5 istu igru. Razlog ne znam. Ali kad sam imao ps5 i ps4 jedan pored drugog testirao sam i tako je bilo.
To mi kazi, da ne pokusavam dalje
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#3964 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

Bože, kakav su omaž napravili Playstationu u Astrobotu, to je nešto fenomenalno. Još će se čuti za Team Asobi.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#3965 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

nepass1 wrote: 08/06/2021 12:04
Mustang1 wrote: 08/06/2021 12:00 Pa nastimali tako da ne mozes istovremeni igrati na ps4 i ps5 istu igru. Razlog ne znam. Ali kad sam imao ps5 i ps4 jedan pored drugog testirao sam i tako je bilo.
To mi kazi, da ne pokusavam dalje
Mozete obojica u isto vrijeme biti na jednom acc i igrati razlicite igre. Na ps4 nisu mogla dvojica biti na istom acc. A nazoved ga na kameru i istestirate sve fino. Ali 99% sam siguran da je ovako bilo.
Smoothie
Posts: 441
Joined: 27/01/2020 21:05

#3966 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Smoothie »

Mustang1 wrote: 08/06/2021 14:23
nepass1 wrote: 08/06/2021 12:04
Mustang1 wrote: 08/06/2021 12:00 Pa nastimali tako da ne mozes istovremeni igrati na ps4 i ps5 istu igru. Razlog ne znam. Ali kad sam imao ps5 i ps4 jedan pored drugog testirao sam i tako je bilo.
To mi kazi, da ne pokusavam dalje
Mozete obojica u isto vrijeme biti na jednom acc i igrati razlicite igre. Na ps4 nisu mogla dvojica biti na istom acc. A nazoved ga na kameru i istestirate sve fino. Ali 99% sam siguran da je ovako bilo.
Pa ne znam bas, u sustini nece biti obojica na istom racunu. Njegov buraz bi bio na svom a na ps4 bi trebao da bude njegov primarni preko kojeg skine igru i igra je onda na svom profilu i koristi benefite primarnog ukljucujuci i ps+
On moze taj isti profil na ps5 aktivirat kao primarni isto, i da se ukljuci gameshare ali mislim da kod istovremenog igranja iste igre bi trebao drugi korisnik na ps4 da ide na offline play jer mislim da nema mogucnosti igrati istovremeno istu ogru dol su na mrezi.
Po meni je glavna tu kvaka, da mu buraz igra offline jer mislom da drugacije ne ide. Mada nemam sa tim iskustva, ali sam citao o tome prije na forumima
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3967 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Raja ba ne izmisljajte toplu vodu kad je isto bilo na PS4 kao sto je sad na PS5. Mogu igrati istu igru istovremeno ali ne moze sa istog acc i to nije nikad ni moglo. Bitno je aktivirati primary na ps4 ili console sharing na PS5 i onda svi ostali acc na toj konzoli mogu igrati igre sa accounta na kojem je to aktivirano. Bitno je samo download pokrenuti sa glavnog acc a igrati se moze sa bilo kog drugog.

Koristim to godinama kako na PS4 tako i na PS5 sa bezbroj razlicitih accova i nikad problem. Cak jedna konzola moze imati isti acc istovremeno na ps4 kao primary a na ps5 na sharing.


Ako ne vjerujete meni onda vam evo zvanicni linkovi sa PS stranice gdje je sve fino tako objasnjeno.

https://www.playstation.com/en-us/suppo ... ion-guide/



How to change PlayStation console activation
Each account can have one primary PS4 console. To change a primary PS4 console, follow the guide below to manually deactivate your previous console before activating a new primary PS4 console.

If you have reached your activation limit for PS3 or PS Vita/TV, manually deactivate your console by following the guide below.

If you find that you can't manually deactivate a PlayStation console, follow the guide below to perform a remote deactivation of all PlayStation devices. This action can only be performed once every six months.

Each player can have one PS4 console activated as the primary PS4 console for their account.

Go to Settings > Account Management > Activate as Your Primary PlayStation 4. Select Activate.

https://www.playstation.com/en-us/suppo ... line-play/

The Console Sharing and Offline Play setting links a PS5 console to your account and allows you to share your games and media with other players on that console.


PS5 Console Sharing and Offline Play limits
You can enable Console Sharing and Offline Play on one PS5 console at a time. If you enable the setting on a new PS5 console, the Console Sharing and Offline Play setting on your other PS5 console will be disabled. Other users on the disabled console won’t be able to play your games and media.

PS5 Console Sharing and Offline Play does not affect your primary PS4 activation limit.

How to enable PS5 console sharing
PS5 Console Sharing and Offline Play is automatically enabled on the PS5 console you use to sign in to PlayStation™Network for the first time.

Go to Settings > Users and Accounts > Other > Console Sharing and Offline Play. Select Enable.
Smoothie
Posts: 441
Joined: 27/01/2020 21:05

#3968 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Smoothie »

Bas to @arnes_king Samo je bitno rasporedit primary/secondary radi licenci i ne igrati na istom profilu na 2 konzole vec koristiti sekundarni.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#3969 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

Pa ako covjek kaze da mu je brat na drugom acc i da opet ne moze. Ja sam pitao jel ga izbaci kad udje u igricu ili kad udje na acc. Zato sam i rekao da nazove na kameru i provjeri. Ali 99% je tako da ne moze ista igra. Ocigledno je problem da ne moze povuci licensu za istu igru sa istog acc na razlicitim konzolama.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3970 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Mustang1 wrote: 08/06/2021 15:31 Pa ako covjek kaze da mu je brat na drugom acc i da opet ne moze. Ja sam pitao jel ga izbaci kad udje u igricu ili kad udje na acc. Zato sam i rekao da nazove na kameru i provjeri. Ali 99% je tako da ne moze ista igra. Ocigledno je problem da ne moze povuci licensu za istu igru sa istog acc na razlicitim konzolama.
Mora biti neki problem, ili brat pogrijesi acc ili nesto pogresno nastimano. Na razlicitim acc sherovanjem moze bilo koja igra da se igra istovremeno. To svi po netu godinama koriste i standardna je fora za one koji imaju vise konzola u kucanstvima. Ja npr na taj nacin kupujem igre od poznanika preko accounta, samo aktiviram primary, neko drugi sekundarno s tog acc i svima radi. Ako misli da je do licenci neka ih povuce jer ima opcija za to, ali ne vjerujem. Najbolje nek provjeri kod brata kako je sve nastimano i kako pokrene.

Samo kazem da nema potrebe nagadjati napamet i izmisljati neka pravila koja ne postoje kad se ovo sve vec dugo zna i zvanicno je da tako radi.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#3971 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

Radi na istim konzolama. I to sto si postavio nigdje ne pise konkretno za istu igru. Ja znam da sam to sve testirao ali ne znam 100% jesam li igru i sa sekundarnog acc na ps4 pokretao ali mislim da jesam sve kombinacije probao i da nije postojala mogucnost pokrenuti istu igru na obe konzole.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3972 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Mustang1 wrote: 08/06/2021 15:38 Radi na istim konzolama. I to sto si postavio nigdje ne pise konkretno za istu igru. Ja znam da sam to sve testirao ali ne znam 100% jesam li igru i sa sekundarnog acc na ps4 pokretao ali mislim da jesam sve kombinacije probao i da nije postojala mogucnost pokrenuti istu igru na obe konzole.
:roll:

Pa de eto provjeri ili proguglaj pa se uvjeri. Ljudi razvili biznis od tog modela i funkcije, da ne moze ista igra istovremeno sve bi propalo. Ja trenutno imam 15 razlicitih accounta na konzoli i igram tako igre bez obzira igra li se u tom trenutku na drugoj konzoli.


P.S. Ti eto sam kazes da se ne sjecas dobro i da nisi siguran ali da mislis da je tako, dok ja pisem jer znam dobro sta i kako koristim i ja i mnogo poznanika vec godinama na ps4 i sad na ps5.
User avatar
Mustang1
Posts: 28717
Joined: 29/12/2010 17:31

#3973 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mustang1 »

Covjece niko ti nije rekao da ne moze gamesharing cak sam ja prvi to ovdje uveo i ti mene pitao za info. Ja ti govorim da ne moze ista igra u isto vrijeme na ps5 i na ps4.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3974 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Mustang1 wrote: 08/06/2021 15:42 Covjece niko ti nije rekao da ne moze gamesharing cak sam ja prvi to ovdje uveo i ti mene pitao za info. Ja ti govorim da ne moze ista igra u isto vrijeme na ps5 i na ps4.
:lol: Ok, onda je bio nesporazum. Ne moze sa istog acc. Ali ako jedan igra sa primarnog a drugi sekundarnog (kako to ovdje nazivamo iako je pogresno) onda opet mogu obojica istovremeno istu igru. Jedino ne mogu sa identicnog acc jednu igru igrati istovremeno.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3975 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Post Reply