PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#5826 Re: PlayStation 5 - all about

Post by NecuVise »

Micah wrote: 18/01/2022 22:00 Jedino ne mogu odlučiti da li da odmah prodam PS5 i kupim Series X ili da čekam dok u praksi počne primjena ovih silnih kupovina (prva Bethesdina ekskluziva, Diablo 4 i sl). Pošto deal ne stupa na snagu do ‘23 pretpostavljam da će ovogodišnji CoD biti i na Soniju.

Ja mislim da je EA sljedeći. Ako bude Take Two, onda je to i definitivno klinička smrt. Kraj jedne prelijepe 27-godišnje priče.
Ne razumijem zašto bi prodavao PlayStation? Odlična konzola na kojoj ćeš imati sta igrsti. Kad sljedeće godine ovo dođe na svoje možeš taman pred kraj godine kupiti i xbox. Do tad bi se trebale cijene normalizovati. Ne znam, ja sam i xbox one i ps4 imao a tako kontam i da ovom generacijom, samo naravno u razmaku kupiti. Eh sad, ako su ti finansije problem onda ti znaš šta ti je prioritet.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#5827 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tvojkomsija »

Svaku drugu generaciju ih Microsoft poklopi...

Xbox 360 je izdominirao, onda je u cetvrtoj generaciji PS4 preuzeo primat...sad opet stupa Xbox na scenu...

Strasna, strasna je vrijednost Gamepassa vec sad, a kamo li sa ovom danasnjom kupovinom.

Microsoft zeli od Gamepassa napraviti Netflix za gaming. Godisnja pretplata kosta malo vise od jedne ekskluzivne PS5 igre.

Ocekujem u 2022. vise prodatih Series S+X nego PS5.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#5828 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

NecuVise wrote: 19/01/2022 00:08
Micah wrote: 18/01/2022 22:00 Jedino ne mogu odlučiti da li da odmah prodam PS5 i kupim Series X ili da čekam dok u praksi počne primjena ovih silnih kupovina (prva Bethesdina ekskluziva, Diablo 4 i sl). Pošto deal ne stupa na snagu do ‘23 pretpostavljam da će ovogodišnji CoD biti i na Soniju.

Ja mislim da je EA sljedeći. Ako bude Take Two, onda je to i definitivno klinička smrt. Kraj jedne prelijepe 27-godišnje priče.
Ne razumijem zašto bi prodavao PlayStation? Odlična konzola na kojoj ćeš imati sta igrsti. Kad sljedeće godine ovo dođe na svoje možeš taman pred kraj godine kupiti i xbox. Do tad bi se trebale cijene normalizovati. Ne znam, ja sam i xbox one i ps4 imao a tako kontam i da ovom generacijom, samo naravno u razmaku kupiti. Eh sad, ako su ti finansije problem onda ti znaš šta ti je prioritet.
Da, 1700 KM za još jednu konzolu povrh PS Petice mi je definitivno financijski problem. Kakvo je to rasipanje, nije normalno. Pa onda još pretplate i za jednu i za drugu, haha, moš misliti. Ništa, čekam da vidim hoće li biti Sonijevog odgovora i čekam da prva Bethesdina ili AB-ova hit igra ne izađe na PS5. Možda dotad GP izađe i na Soniju ako vide da nemaju više kud. Svi mi kažu da bi MS rado to uradio, valjda oni bolje znaju iako je to mene nepojmljivo.

Mislim, GT7 dolazi ubrzo i to je za mene događaj kao veliki fanatik. Takođe, FF XVI kao eksluziva je ogromna stvar. Nije baš sve izgubljeno. A onda čuješ danas leak od Davida Jaffea da je Atreus biseksualac u novom GoW. 🤦🏻‍♂️ Mislim, Sony se ozbiljno igra sa mojim strpljenjem i živcima.

Ništa, pratiti daljni razvoj događaja i na vrijeme reagovati,
schindleroskar
Posts: 480
Joined: 11/06/2019 23:30

#5829 Re: PlayStation 5 - all about

Post by schindleroskar »

tvojkomsija wrote: 19/01/2022 00:34 Svaku drugu generaciju ih Microsoft poklopi...

Xbox 360 je izdominirao, onda je u cetvrtoj generaciji PS4 preuzeo primat...sad opet stupa Xbox na scenu...

Strasna, strasna je vrijednost Gamepassa vec sad, a kamo li sa ovom danasnjom kupovinom.

Microsoft zeli od Gamepassa napraviti Netflix za gaming. Godisnja pretplata kosta malo vise od jedne ekskluzivne PS5 igre.

Ocekujem u 2022. vise prodatih Series S+X nego PS5.
Al ga ti lupi da je izdominiro sa 360. Imo sam 360 i top je bila konzola, al nije nadmasila PS3. Cak sta vise niti u jednoj generaciji Xbox nije nadmasio PlayStation po prodaji. Joj ljudi odma apokalipsu najavljuju, ko da ce sutra Sony ugasit servere

Playstation 3 87.4 million units
Xbox 360 84 million units

Ovo samo po nas gamere moze bit dobra stvar, jer konkurencija je najbolja stvar za krajnjeg potrosaca
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#5830 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

schindleroskar wrote: 19/01/2022 01:51
tvojkomsija wrote: 19/01/2022 00:34 Svaku drugu generaciju ih Microsoft poklopi...

Xbox 360 je izdominirao, onda je u cetvrtoj generaciji PS4 preuzeo primat...sad opet stupa Xbox na scenu...

Strasna, strasna je vrijednost Gamepassa vec sad, a kamo li sa ovom danasnjom kupovinom.

Microsoft zeli od Gamepassa napraviti Netflix za gaming. Godisnja pretplata kosta malo vise od jedne ekskluzivne PS5 igre.

Ocekujem u 2022. vise prodatih Series S+X nego PS5.
Al ga ti lupi da je izdominiro sa 360. Imo sam 360 i top je bila konzola, al nije nadmasila PS3. Cak sta vise niti u jednoj generaciji Xbox nije nadmasio PlayStation po prodaji. Joj ljudi odma apokalipsu najavljuju, ko da ce sutra Sony ugasit servere

Playstation 3 87.4 million units
Xbox 360 84 million units

Ovo samo po nas gamere moze bit dobra stvar, jer konkurencija je najbolja stvar za krajnjeg potrosaca
Izdominirao je u Americi a pošto su svi bitni forumi američki onda stekneš dojam da je totalno izdominirao. Pa i sad su PS5/Series X,S bara-bara u Ameriki.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#5831 Re: PlayStation 5 - all about

Post by NecuVise »

Micah wrote: 19/01/2022 01:31

Da, 1700 KM za još jednu konzolu povrh PS Petice mi je definitivno financijski problem. Kakvo je to rasipanje, nije normalno. Pa onda još pretplate i za jednu i za drugu, haha, moš misliti. Ništa, čekam da vidim hoće li biti Sonijevog odgovora i čekam da prva Bethesdina ili AB-ova hit igra ne izađe na PS5. Možda dotad GP izađe i na Soniju ako vide da nemaju više kud. Svi mi kažu da bi MS rado to uradio, valjda oni bolje znaju iako je to mene nepojmljivo.

Mislim, GT7 dolazi ubrzo i to je za mene događaj kao veliki fanatik. Takođe, FF XVI kao eksluziva je ogromna stvar. Nije baš sve izgubljeno. A onda čuješ danas leak od Davida Jaffea da je Atreus biseksualac u novom GoW. 🤦🏻‍♂️ Mislim, Sony se ozbiljno igra sa mojim strpljenjem i živcima.

Ništa, pratiti daljni razvoj događaja i na vrijeme reagovati,
Napisao sam već da konzolu kupuješ na jesen 2023. kada bi trebao izaći prvi Call of Duty u vlasništvu Microsofta. Do tad neće biti 1700 nego 1000 kao što i treba, a to ti izađe da trebaš postavljati po 40 KM mjesečno da je kupiš. Pretplate naravno nećeš na obje konzole plaćati nego na onoj na kojoj igraš multiplayer. Sonyev odgovor i ako bude neće ti donijeti Call of Duty ili Starfield, kao što ni Microsoftov odgovor ne donosi tlou ili Horizon ili slično. Svaka će konzola i dalje imati svoje mjesto na tržištu.
User avatar
nepass1
Posts: 9510
Joined: 06/07/2017 07:35

#5832 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

vojopd wrote: 18/01/2022 22:57 Kao fan i igrac Call of Dutyja od “keca”, ovo sto kazes da je Sony sve izgubio bez COD-a je smijurija. Na sta im se sveo Call of Duty posljednjih godina je ludilo. Talasaju previse, iz godine u godinu se gube sa novim naslovima. Pored ovoliko dobrih igara na Soniju, COD je samo 1 u nizu MP da ubijes sat-dva vremena sa drugarima, osim ovih sto igraju profesionalno. Niti ce ih korisnici napustiti zbog cod-a niti ista slicno. Jednostavno ce ljudi uzeti xbox i ps4. Mi necemo, jer vecina nema novca za to, ali mi se i ne gledamo tu nimalo.

Da nije bilo korone, Warzone ne bi bio igralo ni upola onoliko igraca.
Upravo tako, ja sam u nekim USA grupama za neke igrice i ljudi igraju istu igru na xbox i na ps. Ima ih sto tu dodaju i pc. Kupe obje konzole.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5833 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Akvizicija Zenimaxa:

- Elder Scrolls izlazi jednom u 10 godina

- Fallout 5 nije niti najavljen

- Doom je dobra franšiza i vrlo profitabilna ali da se živjeti bez nje i nije baš system seller.

- Starfield je novi IP i već je odgađan zbog problema u razvoju. Bethesda je uostalom poznata po jako bugovitim release-ovima koji se patchiraju mjesecima ako ne i godinama.



Akvizicija AB:

- COD je već godinama na silaznoj putanji po prodaji. Čak postoji glasina da će COD 2022 ići ranije jer je Vanguard totalno podbacio.

- WoW je PC only priča i nebitan je za konzole

- Overwatch 2 je vrlo vjerojatno u planu za PS4/5 i sumnjam da neće izaći za Sonyeve konzole. Ista stvar vrijedi za Diablo 4.

- ostali IP-ovi su manje-više nebitni za Playstation. Crash, Spyro, to su sve sitne ribe.



Sony vec ima vrhunske eksluzive najavljene, koje trebaju izaci 20022-2023 a do kraja generacije ce ih svakako biti jos mnogo. Jaka konkurencija je uvijek dobra za nas korisnike, pa tako mislim da ce i u ovom slucaju biti jer sony svakako sprema novi pretplatnicki servis pa ce ih ovo samo jos vise stisnuti da to bude kako treba.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#5834 Re: PlayStation 5 - all about

Post by alcho »

Micah wrote: 18/01/2022 22:00 Jedino ne mogu odlučiti da li da odmah prodam PS5 i kupim Series X ili da čekam dok u praksi počne primjena ovih silnih kupovina (prva Bethesdina ekskluziva, Diablo 4 i sl). Pošto deal ne stupa na snagu do ‘23 pretpostavljam da će ovogodišnji CoD biti i na Soniju.

Ja mislim da je EA sljedeći. Ako bude Take Two, onda je to i definitivno klinička smrt. Kraj jedne prelijepe 27-godišnje priče.
Prodaji još danas, nemoj ništa da rizikujes! Minute su u pitanju! :lol:
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#5835 Re: PlayStation 5 - all about

Post by NecuVise »

arnes_king wrote: 19/01/2022 08:00

- Starfield je novi IP i već je odgađan zbog problema u razvoju. Bethesda je uostalom poznata po jako bugovitim release-ovima koji se patchiraju mjesecima ako ne i godinama.



Akvizicija AB:

- COD je već godinama na silaznoj putanji po prodaji. Čak postoji glasina da će COD 2022 ići ranije jer je Vanguard totalno podbacio.

Kako je starfield odgađan ako su mu prošle godine najavili datum izlaska a koji se nije mijenjao? Čak i da jeste istina, a nije, to Sony nikad ne odgađa igre? Odgađa itekako, i to skoro svaku najveću igru je odgodio, pa šta?

CoD godinama u silaznoj putanji a svake godine u mjesec i po bude najprodavanija igra godine. Za čitavu 2021. godinu najprodavaniji igre na PlayStation 1. mjesto Call of Duty Vanguard a 3. mjesto Call of Duty black ops cold war. U čemu se onda ogleda ta silazna putanja? Zadnji cod koji je stvarno podbacio je bio Infinite warfare iz 2016. godine a i on je opet bio najprodavanija igra te godine.
User avatar
JelBistro
Posts: 583
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#5836 Re: PlayStation 5 - all about

Post by JelBistro »

A da se malo odvadi ljudi.. :-) Microsoft je potegnuo krupnim koracima i budućnost izgleda stvarno wauu.
Kao Xbox korisnik mogu reći samo najbolje i već par god sam prezadovoljan, ali nekakve priče da će PS propasti i sl
je provaljivanje.
Nama korisnicima je najbitnija zdrava konkurencija i hrpa sadržaja. :thumbup:
User avatar
nepass1
Posts: 9510
Joined: 06/07/2017 07:35

#5837 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Ja cu radije odigrati hzd i gow nego cod, fallout ili taj overwatch

Tako da radije biram ps
Raichu
Posts: 61
Joined: 10/03/2020 11:18

#5838 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Raichu »

Kakve sve provale ovdje procitas :lol: Call of Duty ce se nece vise prodavati za Playstation, XBOX 360 izdominirao nad PS3, ovo je kraj za Playstation :lol: Kao da Microsoft vode djeca od 13 godina pa potrosili 70 milijardi samo da zajebu svoje drugare na Playstationu.
Nanox7
Posts: 507
Joined: 18/03/2015 00:10

#5839 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Nanox7 »

nepass1 wrote: 19/01/2022 09:09 Ja cu radije odigrati hzd i gow nego cod, fallout ili taj overwatch

Tako da radije biram ps
Istog sam razmisljanja.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5840 Re: PlayStation 5 - all about

Post by sizifinho »

Ma ljudi lupaju svašta, samo da se priča.
Kao što neko iznad reče - baš će Microsoft prestati izbacivati CoD za PS eto da bi zajebali konkurenciju. Pa koliko onda oni gube? Cijelu jednu populaciju koja čini više od 50% vlasnika konzola.
Malo je ljudi koji uzimaju konzolu samo radi jedne igrice. Sony ima prioritet na svojim unikatnim izdanjima. Ja kad uzimam konzolu, uzimam je da bih igrao više igara.
Eto igrao sam warzonea, ali sam više vremena proveo na ekskluzivama. I više sam uživao u njima.
Microsoftove ekskluzive se ne mogu porediti sa Sonyevim. Govorim o svojim preferacijama i šta meni više odgovara.

Prije da će nastaviti raditi u partnerstvima.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#5841 Re: PlayStation 5 - all about

Post by MarkoIvkovic »

Meni jedino, ali jedino sto fali na PS5 je Forza Horizon :sad:
A sto se tice ovih novih pretplata, iskreno bi volio da se malo drme sony i da ponudi npr svakih 6 mjeseci izbor jedne izmedju 2-3 igre koje su bile kao top selling u u zadnjih 6 mjeseci (a da uvjet bude da si aktivan tih 6 mjeseci a ne samo aktiviras taj mjesec da preuzmes) jer iskreno vjerujem da bi im se isplatilo finansijski itekako tako da urade
User avatar
JelBistro
Posts: 583
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#5842 Re: PlayStation 5 - all about

Post by JelBistro »

Raichu wrote: 19/01/2022 09:42 Kakve sve provale ovdje procitas :lol: Call of Duty ce se nece vise prodavati za Playstation, XBOX 360 izdominirao nad PS3, ovo je kraj za Playstation :lol: Kao da Microsoft vode djeca od 13 godina pa potrosili 70 milijardi samo da zajebu svoje drugare na Playstationu.
Pa i jeste bio korak ispred. Drugo je što ps kao brend oduvijek popularniji pa i ovo se našlo u sjeni pogotovo za casual gamere.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5843 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Samo da se pohvalim da sam uzeo platinu na Returnal 8-) :D
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#5844 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

NecuVise wrote: 19/01/2022 06:36
Micah wrote: 19/01/2022 01:31

Da, 1700 KM za još jednu konzolu povrh PS Petice mi je definitivno financijski problem. Kakvo je to rasipanje, nije normalno. Pa onda još pretplate i za jednu i za drugu, haha, moš misliti. Ništa, čekam da vidim hoće li biti Sonijevog odgovora i čekam da prva Bethesdina ili AB-ova hit igra ne izađe na PS5. Možda dotad GP izađe i na Soniju ako vide da nemaju više kud. Svi mi kažu da bi MS rado to uradio, valjda oni bolje znaju iako je to mene nepojmljivo.

Mislim, GT7 dolazi ubrzo i to je za mene događaj kao veliki fanatik. Takođe, FF XVI kao eksluziva je ogromna stvar. Nije baš sve izgubljeno. A onda čuješ danas leak od Davida Jaffea da je Atreus biseksualac u novom GoW. 🤦🏻‍♂️ Mislim, Sony se ozbiljno igra sa mojim strpljenjem i živcima.

Ništa, pratiti daljni razvoj događaja i na vrijeme reagovati,
Napisao sam već da konzolu kupuješ na jesen 2023. kada bi trebao izaći prvi Call of Duty u vlasništvu Microsofta. Do tad neće biti 1700 nego 1000 kao što i treba, a to ti izađe da trebaš postavljati po 40 KM mjesečno da je kupiš. Pretplate naravno nećeš na obje konzole plaćati nego na onoj na kojoj igraš multiplayer. Sonyev odgovor i ako bude neće ti donijeti Call of Duty ili Starfield, kao što ni Microsoftov odgovor ne donosi tlou ili Horizon ili slično. Svaka će konzola i dalje imati svoje mjesto na tržištu.
Da, tako nekako. Sačekaću dok ove stvari ne počnu da se realizuju u stvarnosti. Starfield prvi, čini mi se, krajem godine. To bi mogao biti novi Mass Effect ili nešto mnogo veće i bolje, ko zna.

1000KM...pa, iz tvojih usta u nečije uši. Sumnjam da će biti baš tako ali dobro. Mislim, kod nas je Xbox toliko opskuran da trenutno imaš čini mi se, slovom i brojem 2 (dvije) ponude da ga kupiš na OLXu. To je pod uslovom da već nije prodano pa onako samo ostalo da stoji. Naravno, garanciju i servis možeš sanjati.
arnes_king wrote: 19/01/2022 11:49 Samo da se pohvalim da sam uzeo platinu na Returnal 8-) :D
Uh, svaka čast. Ja sam odustao kad sam shvatio da se moram oslanjati na RNG da mi se ukažu one audio trake. Nije mi se dalo.

A da se i ja pofalim 71. platinom u Hadesu prekjuče. Fantastična igra, pogotovo u indie sferi gdje je sigurno jedna od najboljih ikada. Ali količina prisutnog pederluka u toj igri, nije realna, samo da vas upozorim 😄
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5845 Re: PlayStation 5 - all about

Post by febo_acm »

:lol: :lol:
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5846 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Micah wrote: 19/01/2022 13:35
arnes_king wrote: 19/01/2022 11:49 Samo da se pohvalim da sam uzeo platinu na Returnal 8-) :D
Uh, svaka čast. Ja sam odustao kad sam shvatio da se moram oslanjati na RNG da mi se ukažu one audio trake. Nije mi se dalo.

A da se i ja pofalim 71. platinom u Hadesu prekjuče. Fantastična igra, pogotovo u indie sferi gdje je sigurno jedna od najboljih ikada. Ali količina prisutnog pederluka u toj igri, nije realna, samo da vas upozorim 😄
Da, to je najveci problem. Zadnja 2-3 dana sam speedrune radio a da nisam ne bih je jos dugo dobio :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7223
Joined: 25/11/2013 16:48

#5847 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ferratilis »

Micah wrote: 19/01/2022 13:35 A da se i ja pofalim 71. platinom u Hadesu prekjuče. Fantastična igra, pogotovo u indie sferi gdje je sigurno jedna od najboljih ikada. Ali količina prisutnog pederluka u toj igri, nije realna, samo da vas upozorim 😄
Svaka cast, to mi je jedna od najdrazih igara. :thumbup:

Ne branim developere, ali nije do njih, nego je takva mitologija. Anticka Grcka je imala drukcije razumijevanje seksualnosti od danasnjeg. "Boy love" je kod njih bila normalna stvar :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexua ... ent_Greece
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#5848 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

@Micah 71 platina? Dobar si, ja tek imam 14, ali jest da sam ih poceo tek ganjati kako sam PS5 nabavio, a i to ne ganjam u svakoj nego samo ako mi se bas svidi igra pa mi se igra dalje.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#5849 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

Ako neko prodaje PS5 jeftino u duhu ovih novosti, javite mi zrtvovat cu se ja sa plejkom
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#5850 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

azdralovic wrote: 19/01/2022 14:24 Ako neko prodaje PS5 jeftino u duhu ovih novosti, javite mi zrtvovat cu se ja sa plejkom
Sačekaj da izađe Starfield krajem ove godine pa ti se javim 😁
ferratilis wrote: 19/01/2022 13:54
Micah wrote: 19/01/2022 13:35 A da se i ja pofalim 71. platinom u Hadesu prekjuče. Fantastična igra, pogotovo u indie sferi gdje je sigurno jedna od najboljih ikada. Ali količina prisutnog pederluka u toj igri, nije realna, samo da vas upozorim 😄
Svaka cast, to mi je jedna od najdrazih igara. :thumbup:

Ne branim developere, ali nije do njih, nego je takva mitologija. Anticka Grcka je imala drukcije razumijevanje seksualnosti od danasnjeg. "Boy love" je kod njih bila normalna stvar :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexua ... ent_Greece
Ma da, i ja sam to istražio, samo što mi se čini da u današnje vrijeme zapadnjaci jedva dočekaju da naprave nešto ovakvo. I onda sam Zagreus je toliko submisivan prema Megari da je ostalo samo da ga voda na povocu ko cuku. A on sin boga, ni više ni manje.
Post Reply