PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Tabakmalac
Posts: 603
Joined: 26/12/2019 23:32

#8026 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Tabakmalac »

Herr Flick wrote: 26/01/2023 12:22
Mustang1 wrote: 24/01/2023 21:20 Vidi xbox normalna cijena a ovi nabili ps5 cijenu. Ne treba ni kupovati vala.
Normalna je zato sto xbox kod nas niko ne kupuje,a sve dok raja kupuje ps5 po toj cijeni oni nemaju razloga da je spustaju,jel logicno ako nesto nemozes prodat spustat ces cijenu ako se prodaje nema potrebe da se spusta
Ja opet kupih Xbox u Novembru 2022., i evo već polako ulazim u četvrti mjesec otkako mi PS5 stoji ugašen zbog zelembaća. Game Pass svetac kojem PS Plus Extra ne može da parira.

Doduše čekam da PS VR 2 uzmem i da igram Pavlov (jedan od VR naslova za PS5) i to je to što se tiče PS-a.

A kad smo već kod Sonija:



Na novom Edge džojstiku manja baterija nego na normalnom DualSense-u.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8027 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

Pa sony je to vec ranije rekao, da ce edge imati krace trananje baterije jer su dodali dosta toga a nisu htjeli ergonomiju mijenjati. Svjestan si da ce taj kontroler kupovati 90% raja sto igra s kablom zbog sto manjeg input laga?

230 eura za kontroler mi je nenormalno svakako, a avi ti pro kontroleri su slicnih cijena, svakako mi ne trebaju te dodatne funkcije.

PS Plus ekstra je jeftiniji od gamepass koliko znam a ne vidim neku razliku u servisima sto se tice igara. Znam da xbox jedino zna neke igre ubaciti tu day one, ali valjda zato i jest skuplji.
User avatar
liaar
Posts: 3780
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#8028 Re: PlayStation 5 - all about

Post by liaar »

mirsek wrote: 26/01/2023 19:44 Koje su multiplayer FPS igre ponajbolje na ps5, i jel se tesko navici na gamepad umjesto misa i tastature ?
Meni je novi Warzone odličan, Apex Legends također. Teško je ispočetka, ja evo igram duže od godinu dana i još uvijek nisam totalno savladao komande, naučio sam igrati, igram i u PC lobijima na obje igrice i ubijam raju, ali često fulam nevjerovatne shotove, pogotovo kad treba precizno gađati, jer taj dio još nikad nisam savladao.

Naučio bih sve to ranije, ali najviše FIFA-u igram pa zato
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#8029 Re: PlayStation 5 - all about

Post by stronghold »

Vidimo se i kupujemo this time next year ,ovako neće da može rođo :D

Image
123bih123
Posts: 561
Joined: 19/10/2018 01:38

#8030 Re: PlayStation 5 - all about

Post by 123bih123 »

liaar wrote: 27/01/2023 08:58
mirsek wrote: 26/01/2023 19:44 Koje su multiplayer FPS igre ponajbolje na ps5, i jel se tesko navici na gamepad umjesto misa i tastature ?
Meni je novi Warzone odličan, Apex Legends također. Teško je ispočetka, ja evo igram duže od godinu dana i još uvijek nisam totalno savladao komande, naučio sam igrati, igram i u PC lobijima na obje igrice i ubijam raju, ali često fulam nevjerovatne shotove, pogotovo kad treba precizno gađati, jer taj dio još nikad nisam savladao.

Naučio bih sve to ranije, ali najviše FIFA-u igram pa zato
Ako si osoba koja igra “citav zivot” na misu veoma tesko sto se tice fps igrica. Ja iskreno nikada i nisam uspio. Istina imas ti pomoc tipa u warzoni aimasista ali opet veoma je tesko za nekog ko je naucio na mis.
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#8031 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vaučer »

Ovo je sad 70 eura normalna cijena za digitalnu verziju igre (obične a ne neke GOTY/Deluxe)? Kako su se probahatili.
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#8032 Re: PlayStation 5 - all about

Post by stronghold »

vaučer wrote: 28/01/2023 10:54 Ovo je sad 70 eura normalna cijena za digitalnu verziju igre (obične a ne neke GOTY/Deluxe)? Kako su se probahatili.
I to nisu u stanju ponuditi nešto novo,već *upci masno naplaćuju remakove i remastere.

Platiš 80 eura i onda 12 h gameplaya dobiješ cc😅
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8033 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

123bih123 wrote: 28/01/2023 10:50
liaar wrote: 27/01/2023 08:58

Meni je novi Warzone odličan, Apex Legends također. Teško je ispočetka, ja evo igram duže od godinu dana i još uvijek nisam totalno savladao komande, naučio sam igrati, igram i u PC lobijima na obje igrice i ubijam raju, ali često fulam nevjerovatne shotove, pogotovo kad treba precizno gađati, jer taj dio još nikad nisam savladao.

Naučio bih sve to ranije, ali najviše FIFA-u igram pa zato
Ako si osoba koja igra “citav zivot” na misu veoma tesko sto se tice fps igrica. Ja iskreno nikada i nisam uspio. Istina imas ti pomoc tipa u warzoni aimasista ali opet veoma je tesko za nekog ko je naucio na mis.
Danas skoro sve igre gdje treba bilo sta nišaniti nude gyro aiming, a sa gyro aiming mozes biti isto dobar, mozda cak i bolji nego sa misem. Topla preporuka svakome ko nije probao, treba malo vremena da se navikne ali poslije ne mozes zamisliti igru bez tog.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8034 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

stronghold wrote: 28/01/2023 12:02
vaučer wrote: 28/01/2023 10:54 Ovo je sad 70 eura normalna cijena za digitalnu verziju igre (obične a ne neke GOTY/Deluxe)? Kako su se probahatili.
I to nisu u stanju ponuditi nešto novo,već *upci masno naplaćuju remakove i remastere.

Platiš 80 eura i onda 12 h gameplaya dobiješ cc😅
Dok je ovih *peeep* koji takve igre dizu u nebesa i raduju im se da ih kupe prvi dan a pljuju sve sto neko novo proba izbaciti, nema se sta tu cuditi. Bas sam neki dan opsiran post o tome pisao da ce zbog takvih gaming ostati samo na remake/remaster.
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#8035 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vaučer »

Mislim, nek kupuje tko hoće. U prosjeku igre plaćam možda 20e, ali ako su, a jesu, digli osnovnu cijenu igara - sad će i one na popustima biti skuplje. Ne vidim čime opravdavaju ove cijene.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#8036 Re: PlayStation 5 - all about

Post by arnes_king »

vaučer wrote: 28/01/2023 13:59 Mislim, nek kupuje tko hoće. U prosjeku igre plaćam možda 20e, ali ako su, a jesu, digli osnovnu cijenu igara - sad će i one na popustima biti skuplje. Ne vidim čime opravdavaju ove cijene.
Dobro, ako cemo biti realni, igre drze istu cijenu jos od ps3 vakta. Skontaj prvo koliko je inflacija skocila od tad a takodjer uzmi u obzir i koliko su tad kostale produkcije igara a koliko sad. I ja volim manje platiti, i iako igram day one sve sto me zanima igre me dodju tako jeftino da ih i ne osjetim jer malo koristim neke fore i pratim situaciju, te uvezejem sve moguce od dijeljenja igara do popusta od dopune walleta, ps storea i slicno. Ako se malo prati opet se moze kupiti igra za 70$ a da te u stvarnosti dosla 20ak, a znam ih dista odigrati da me ne dodju ni marke ali to je vec preko onih accounta.

Samo sto se tice tih povecanih cijena nema mi smisla da bilo sta osim AAA studio koji je iskoristio apsolutno sve funkcije konzole stavlja 70$, a i tad samo ako se radi o potpuno novoj igri koja ima i sadrzaja a ne nekom remake gdje su u sustini igru vec imali.

Na zalost sve cemo manje vidjati novih AAA igara a sve vise ovakvih remakes i remasters jer mainstream gameri kupuju i hvale takav sadrzaj. Da ste i sami publisheri neke igre sigurno bi prije odabrali ovaj sigurica remake put nego rizik da ulazete milione u nesto novo i onda propale pare.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8037 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Uvijek ću dati pare radije za nešto provjereno i dobro, nego za novo i trash. Ali svakome njegovo, naravno.
Sid the sloth
Posts: 2693
Joined: 30/01/2013 15:56

#8038 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

Isplati li se PS Plus pretplata za nekoga ko ne misli igrati online? Vidim da bude besplatno nekih igara preko Plus tipa Spiderman Miles Morales koja inace sama kosta 49$. Koliko cesto takve igre budu na PS Plus?
tap3ah75
Posts: 5924
Joined: 07/09/2009 14:14

#8039 Re: PlayStation 5 - all about

Post by tap3ah75 »

Sid the sloth wrote: 28/01/2023 19:32 Isplati li se PS Plus pretplata za nekoga ko ne misli igrati online? Vidim da bude besplatno nekih igara preko Plus tipa Spiderman Miles Morales koja inace sama kosta 49$. Koliko cesto takve igre budu na PS Plus?
To ti nije ps+
To je ps+ EXTRA i to je skuplje od obične pretplate - to ti je stepenica više.

Tu na extra imaš katalog sa dobrim igrama i to se isplati ako ćeš imati vremena godnu dana igrati igre.

Kod mene klinac to uzeo i već je odigrao jednog Assassina, Spiderman Miles M, Čuvare galaksije, Ghost of thusima, Doom ..... tako da se s te strane isplatilo već :D
Sid the sloth
Posts: 2693
Joined: 30/01/2013 15:56

#8040 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

tap3ah75 wrote: 28/01/2023 19:35
Sid the sloth wrote: 28/01/2023 19:32 Isplati li se PS Plus pretplata za nekoga ko ne misli igrati online? Vidim da bude besplatno nekih igara preko Plus tipa Spiderman Miles Morales koja inace sama kosta 49$. Koliko cesto takve igre budu na PS Plus?
To ti nije ps+
To je ps+ EXTRA i to je skuplje od obične pretplate - to ti je stepenica više.

Tu na extra imaš katalog sa dobrim igrama i to se isplati ako ćeš imati vremena godnu dana igrati igre.

Kod mene klinac to uzeo i već je odigrao jednog Assassina, Spiderman Miles M, Čuvare galaksije, Ghost of thusima, Doom ..... tako da se s te strane isplatilo već :D
Da PS Plus plan koji kosta 99$ godisnje. Kontam ako ces odigrati 3 igre koje kostaju 49$ isplatilo se, osim ako ces kupiti igre na CDu pa kasnije prodati onda je isplativost Plusa malo manja. Zanimalo me samo koliko cesto daju ove ozbiljne igre ali po toj listi koju si napisao cini se da ih ima vec dosta tako da se vjerovatno isplati.
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#8041 Re: PlayStation 5 - all about

Post by mirsek »

Sid the sloth wrote: 28/01/2023 19:32 Isplati li se PS Plus pretplata za nekoga ko ne misli igrati online? Vidim da bude besplatno nekih igara preko Plus tipa Spiderman Miles Morales koja inace sama kosta 49$. Koliko cesto takve igre budu na PS Plus?
Definitivno isplati, mislim da imaju preko 400 PS4 i PS5 igara u katalogu, medju njima i one najbolje i najpoznatije offline igre koje su izasle za te konzole.
Kuvet
Posts: 591
Joined: 22/05/2012 11:58

#8042 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Kuvet »

Star wars JEDI : Fallen order. Nisam ocekivao ovaj neki tomb rider fazon, ali nije lose. Vise se igra fokusira na zagonetke nego na borbu. Valjda ce biti bolje malo kasnije, ali eto, zasad 7/10.
Sid the sloth
Posts: 2693
Joined: 30/01/2013 15:56

#8043 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

mirsek wrote: 28/01/2023 20:25
Sid the sloth wrote: 28/01/2023 19:32 Isplati li se PS Plus pretplata za nekoga ko ne misli igrati online? Vidim da bude besplatno nekih igara preko Plus tipa Spiderman Miles Morales koja inace sama kosta 49$. Koliko cesto takve igre budu na PS Plus?
Definitivno isplati, mislim da imaju preko 400 PS4 i PS5 igara u katalogu, medju njima i one najbolje i najpoznatije offline igre koje su izasle za te konzole.
:thumbup:
User avatar
Bendzi777
Posts: 33
Joined: 29/11/2022 19:35

#8044 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Bendzi777 »

Sid the sloth wrote: 28/01/2023 19:32 Isplati li se PS Plus pretplata za nekoga ko ne misli igrati online? Vidim da bude besplatno nekih igara preko Plus tipa Spiderman Miles Morales koja inace sama kosta 49$. Koliko cesto takve igre budu na PS Plus?
Ps Plus Essential - mala galerija igara.
Ps Plus EXTRA - velika galerija igara(uvijek možeš provjeriti na google trenutnu listu)
Ps Plus PREMIUM - ista galerija kao extra + ps classic ( igre za ps2) neko to voli ja lično ne, i na to sve možeš probati najnovije naslove 5h igranja igre orije nego se odlucis da je kupis.

Po meni nije vrijedno kupovine, kada su recenzije u 4K na YT besplatne. Ps plus pretplata se uzima na black friday ili na katolički božić (tj pakuju u end of the year paket) tu extra me koštao 69$. Naravno ti možeš uzeti sad po ovoj cijeni i za akciju produžiti za još godinu po isteku ovog prvobitnog.

Negdje sam procitao da se Essential od 2024 godine ukida ostaje extra koji će biti esent i premium, koji će imati veći popust na kupovinu igara.

I sad za neke ugre sa plus pretplatom imaš popust, na add on- ove čak 90%.

Bukvalno sony sa plus pretplatom je živ sony, tj ne može dosaditi jer uvijek ima novi igara, sredinom u libary u, pocetkom mjeseca 3 mjesecne igre.
Drug Clan
Posts: 735
Joined: 05/01/2020 20:32

#8045 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Drug Clan »

PS Plus Essential February 2023 Games Lineup For PS4 and PS5

OlliOlli World (PS5 | PS4)
Mafia Definitive Edition* (PS4)
Evil Dead The Game (PS5 | PS4)
Destin-y 2 Beyond Light [DLC] (PS5 | PS4)

Last edited by Drug Clan on 29/01/2023 15:53, edited 2 times in total.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#8046 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Zoooka »

Kakav je uopste Evil Dead?
schindleroskar
Posts: 479
Joined: 11/06/2019 23:30

#8047 Re: PlayStation 5 - all about

Post by schindleroskar »

Uf ko voli dobru pricu i 1930-te mafia je odlicna.
Predobra, ko god nije igro topla preporuka.
User avatar
Pryda
Posts: 939
Joined: 16/02/2015 17:21

#8048 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Pryda »

arnes_king wrote: 28/01/2023 15:22
vaučer wrote: 28/01/2023 13:59 Mislim, nek kupuje tko hoće. U prosjeku igre plaćam možda 20e, ali ako su, a jesu, digli osnovnu cijenu igara - sad će i one na popustima biti skuplje. Ne vidim čime opravdavaju ove cijene.
Dobro, ako cemo biti realni, igre drze istu cijenu jos od ps3 vakta. Skontaj prvo koliko je inflacija skocila od tad a takodjer uzmi u obzir i koliko su tad kostale produkcije igara a koliko sad. I ja volim manje platiti, i iako igram day one sve sto me zanima igre me dodju tako jeftino da ih i ne osjetim jer malo koristim neke fore i pratim situaciju, te uvezejem sve moguce od dijeljenja igara do popusta od dopune walleta, ps storea i slicno. Ako se malo prati opet se moze kupiti igra za 70$ a da te u stvarnosti dosla 20ak, a znam ih dista odigrati da me ne dodju ni marke ali to je vec preko onih accounta.

Samo sto se tice tih povecanih cijena nema mi smisla da bilo sta osim AAA studio koji je iskoristio apsolutno sve funkcije konzole stavlja 70$, a i tad samo ako se radi o potpuno novoj igri koja ima i sadrzaja a ne nekom remake gdje su u sustini igru vec imali.

Na zalost sve cemo manje vidjati novih AAA igara a sve vise ovakvih remakes i remasters jer mainstream gameri kupuju i hvale takav sadrzaj. Da ste i sami publisheri neke igre sigurno bi prije odabrali ovaj sigurica remake put nego rizik da ulazete milione u nesto novo i onda propale pare.
Može li savjet kako sto bolje proći sa Hogwarts Legacy, eto taj primjer sa 70 na 20, to bi bilo taman :D
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8049 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

https://gameinfinitus.com/news/hi-fi-ru ... game-pass/

Bila je neki dan diskusija da dobijamo samo remake-ove zato što narod pljuje, hejta i neće da kupuje nove igre. Hi-Fi Rush je došao niotkud, bez ikakvog marketinga, bez ikakve najave i potukao Forspoken u prodaji na Steam-u, unatoč tome što je izašao i na Game Pass.

Eto odličnog primjera da kada praviš novu igru, jedino što je potrebno jeste da ti ta igra bude dobra. Onda ti ne trebaju ni ogroman marketing, ni ljuti fanovi koji idu u obračune u ime igre, ni kukanje da igra dobija hejt iz drugih razloga a ne zato što je loša.
User avatar
TMovac
Posts: 1187
Joined: 07/03/2010 00:39

#8050 Re: PlayStation 5 - all about

Post by TMovac »

Post Reply