PlayStation 5 - all about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#8051 Re: PlayStation 5 - all about

Post by brazzo19 »

Isplatil se kupovat ovaj edge joystick igram samo Fifu online i god of war , cod , last of us ali njih sve igram samo single player
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#8052 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

brazzo19 wrote: 30/01/2023 11:53 Isplatil se kupovat ovaj edge joystick igram samo Fifu online i god of war , cod , last of us ali njih sve igram samo single player
455 maraka... morao bi da sam igra za mene :D
ljudmila
Posts: 169
Joined: 13/10/2020 23:28

#8053 Re: PlayStation 5 - all about

Post by ljudmila »

Help braco. Zadnja 2 dana mi se desi kao neki prekid signala na monitoru, 2,3 sec crno i nastavlja normalno (2x do sada) Monitor je star 4 mjeseca i ja se nadam da je do njega. Je li Imao neko slične scene sa plejkom?

Prije nekih 10ak dana sam igrao na TV-u got i onda vratio na monitor, postoji li šansa da možda hdmi nije dobro uključen ili nešto tako. Ne smijem ni guglat ima li PS tih problema
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8054 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

Jos jedno laicko pitanje :D
Je li bolje koristiti US na PS Store ili je svejedno ako napravim BiH account?
Vjerovatno bih nadopunjavao US preko giftcards i tako placao ali ne znam hoce li neke igre ili servisi praviti problem ako ocitaju po IP da sam u BiH a koristim US account?

EDIT:
Evo vidim na 319 strani ove teme da je neko napisao da nema BiH uopste, moras HR, i da je arnes_king vec odgovorio da je najbolje Oregon US tako da idemo s tim pristupom :D
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#8055 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vojopd »

Oregon USA, a napravi i UK da imas.
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8056 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

vojopd wrote: 30/01/2023 14:27 Oregon USA, a napravi i UK da imas.
:thumbup:
Zasto i UK, ima razlike u cijenama ili?

Ako uzmem PS Plus onaj osnovni plan od 59$ godisnje, pa odlucim da hocu Extra da li samo doplatim i traje mi do kraja godine ili se racuna kao da tek uzimam Extra odnosno ide 99$ i ponovo pocinje brojanje do godinu dana?
EDIT: evo ima objasnjenje na stranici, doplati se samo do kraja iniciajlnog perioda.
Last edited by Sid the sloth on 30/01/2023 14:55, edited 2 times in total.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#8057 Re: PlayStation 5 - all about

Post by azdralovic »

Sid the sloth wrote: 30/01/2023 14:47
vojopd wrote: 30/01/2023 14:27 Oregon USA, a napravi i UK da imas.
:thumbup:
Zasto i UK, ima razlike u cijenama ili?
budu akcije nekada tamo nekada ovamo...
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8058 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

FIFA 23 Ultimate edition je trenutno 39$ na akciji, obicna je 69$. Isplati li se ugrabiti akciju jer traje jos 2-3 dana? Bude li nekih boljih dealova za FIFAu? Koliko vidim ona nije dio PS Plus Extra game cataloga.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#8059 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Micah »

Kuvet wrote: 28/01/2023 20:29 Star wars JEDI : Fallen order. Nisam ocekivao ovaj neki tomb rider fazon, ali nije lose. Vise se igra fokusira na zagonetke nego na borbu. Valjda ce biti bolje malo kasnije, ali eto, zasad 7/10.
Nažalost, neće biti bolje kasnije, naprotiv. Igra je baš onakva kakav joj je i prosjek, tu negdje 79. Srednja žalost. Nekad stvarno ne mogu vjerovati kako neki developeri nemaju nimalo stida pa toliko očigledno kradu (ne kraduckaju) od drugih, mnogo uspješnijih igara. Malo Uncharted, malo Souls, malo xy akcijska-avantura koju si toliko puta igrao.

Ali prodala se nenormalno, 10M+ pa evo sad i nastavka koji bi mogao poboljšati mnoge elemente kako to često i biva. Malo me šokiralo da je glavni lik bijel i muško i to od EA-a, ni manje ni više. Nije loš.

Naravno, kad je dobiješ “besplatno” onda drugačije gledaš na igru, manje si kritičan i više ti je svejedno. Da sam je kupio po punoj cijeni ne bih bio sretan, ovako definitivno vrijedi odigrati.

I još jedna igra koja te ne nagrađuje što igraš na višoj težini, čak ni trofejom i to je automatski minus 2 boda u mojoj ocjeni.
User avatar
vaučer
Posts: 9124
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#8060 Re: PlayStation 5 - all about

Post by vaučer »

Sid the sloth wrote: 30/01/2023 15:10 FIFA 23 Ultimate edition je trenutno 39$ na akciji, obicna je 69$. Isplati li se ugrabiti akciju jer traje jos 2-3 dana? Bude li nekih boljih dealova za FIFAu? Koliko vidim ona nije dio PS Plus Extra game cataloga.
Ako imaš 21 ili 22 - teško da se isplati.
Minimalan upgrade u bilo kojem aspektu.
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8061 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

vaučer wrote: 30/01/2023 15:43
Sid the sloth wrote: 30/01/2023 15:10 FIFA 23 Ultimate edition je trenutno 39$ na akciji, obicna je 69$. Isplati li se ugrabiti akciju jer traje jos 2-3 dana? Bude li nekih boljih dealova za FIFAu? Koliko vidim ona nije dio PS Plus Extra game cataloga.
Ako imaš 21 ili 22 - teško da se isplati.
Minimalan upgrade u bilo kojem aspektu.
Nemam nikakvu, tek uzimam PS5 pa mi je FIFA must have :D
Uzet cu PS Plus Extra pa kontam da ne uzimam posebno FIFAu ako zna doci s igrama koje mjesecno ubacuju na PS Plus? Sumnjam da za samu FIFAu bude neki bolji deal od ovoga od 39$?
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#8062 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Ironman_88 »

Micah wrote: 30/01/2023 15:39
Kuvet wrote: 28/01/2023 20:29 Star wars JEDI : Fallen order. Nisam ocekivao ovaj neki tomb rider fazon, ali nije lose. Vise se igra fokusira na zagonetke nego na borbu. Valjda ce biti bolje malo kasnije, ali eto, zasad 7/10.
Nažalost, neće biti bolje kasnije, naprotiv. Igra je baš onakva kakav joj je i prosjek, tu negdje 79. Srednja žalost. Nekad stvarno ne mogu vjerovati kako neki developeri nemaju nimalo stida pa toliko očigledno kradu (ne kraduckaju) od drugih, mnogo uspješnijih igara. Malo Uncharted, malo Souls, malo xy akcijska-avantura koju si toliko puta igrao.

Ali prodala se nenormalno, 10M+ pa evo sad i nastavka koji bi mogao poboljšati mnoge elemente kako to često i biva. Malo me šokiralo da je glavni lik bijel i muško i to od EA-a, ni manje ni više. Nije loš.

Naravno, kad je dobiješ “besplatno” onda drugačije gledaš na igru, manje si kritičan i više ti je svejedno. Da sam je kupio po punoj cijeni ne bih bio sretan, ovako definitivno vrijedi odigrati.

I još jedna igra koja te ne nagrađuje što igraš na višoj težini, čak ni trofejom i to je automatski minus 2 boda u mojoj ocjeni.
Svi su tad pošizili od oduševljenja zato što je radilo o prvoj Star Wars igri nakon KOTR koja nije bila odron i(li) cashgrab i zato što je EA nakon oko deceniju očaja uspio izbaciti solidnu single player igru. Izgleda da je recept da budeš očajan do te mjere da kad uspiješ izbaciti neki prosjek to onda djeluje kao remek-djelo. Skroz okay igra i ništa više, postavljeni temelji da nastavak bude dobra igra.
User avatar
TMovac
Posts: 1192
Joined: 07/03/2010 00:39

#8063 Re: PlayStation 5 - all about

Post by TMovac »

Sid the sloth wrote: 30/01/2023 16:08
vaučer wrote: 30/01/2023 15:43

Ako imaš 21 ili 22 - teško da se isplati.
Minimalan upgrade u bilo kojem aspektu.
Nemam nikakvu, tek uzimam PS5 pa mi je FIFA must have :D
Uzet cu PS Plus Extra pa kontam da ne uzimam posebno FIFAu ako zna doci s igrama koje mjesecno ubacuju na PS Plus? Sumnjam da za samu FIFAu bude neki bolji deal od ovoga od 39$?
Prije 2-3 mjeseca je bila fifa 22 kao mjesecna igra na ps plus. ali to je bas bio presedan. inace redovno koristim ps plus od 2018 godine. od sportskih igara bila je jos nba2k jednom i baseball. sto se cijene tice, bolju cijenu od te ces naci tamo u julu-augustu kada bude izlazila fifa 24. Doduse ovo je zadnja fifa od ea sports-a. Istekao im je ugovor sa fifom, a nisu produzili.
Kuvet
Posts: 610
Joined: 22/05/2012 11:58

#8064 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Kuvet »

Micah wrote: 30/01/2023 15:39
Kuvet wrote: 28/01/2023 20:29 Star wars JEDI : Fallen order. Nisam ocekivao ovaj neki tomb rider fazon, ali nije lose. Vise se igra fokusira na zagonetke nego na borbu. Valjda ce biti bolje malo kasnije, ali eto, zasad 7/10.
Nažalost, neće biti bolje kasnije, naprotiv. Igra je baš onakva kakav joj je i prosjek, tu negdje 79. Srednja žalost. Nekad stvarno ne mogu vjerovati kako neki developeri nemaju nimalo stida pa toliko očigledno kradu (ne kraduckaju) od drugih, mnogo uspješnijih igara. Malo Uncharted, malo Souls, malo xy akcijska-avantura koju si toliko puta igrao.

Ali prodala se nenormalno, 10M+ pa evo sad i nastavka koji bi mogao poboljšati mnoge elemente kako to često i biva. Malo me šokiralo da je glavni lik bijel i muško i to od EA-a, ni manje ni više. Nije loš.

Naravno, kad je dobiješ “besplatno” onda drugačije gledaš na igru, manje si kritičan i više ti je svejedno. Da sam je kupio po punoj cijeni ne bih bio sretan, ovako definitivno vrijedi odigrati.

I još jedna igra koja te ne nagrađuje što igraš na višoj težini, čak ni trofejom i to je automatski minus 2 boda u mojoj ocjeni.
Dosao do jednog dijela i da ti pravo kazem, smorio sam se. Svaki je dio isti fazon. Pobij malo napadace, dodjes do nekog dijela, gdje moras skontati gdje skociti, ali nije to to, vec neki drugi shortcut. Bespotrebno. Mogli su napraviti neku linearnu igru sa dobrom pricom, ovako bezveze totalno. Nit price nit ista. Nervira me, sto ako ne pogodim iz prve gdje krenuti, vraca me na isto pa opet kontaj gdje treba ici. Mapa je vise konfuzna, nego sto ti pomaze, totalno bezveze.

Da, jeste, dzabe je, a bio bih ljut da sam je kupio, jer je stvarno nedorecena igra. Ko nesto su htjeli, ali nisu odradili kako treba.

6/10

Ide cyberpunk i trilogija mass effect.
User avatar
nepass1
Posts: 9661
Joined: 06/07/2017 07:35

#8065 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Sid the sloth wrote: 30/01/2023 16:08
vaučer wrote: 30/01/2023 15:43

Ako imaš 21 ili 22 - teško da se isplati.
Minimalan upgrade u bilo kojem aspektu.
Nemam nikakvu, tek uzimam PS5 pa mi je FIFA must have :D
Uzet cu PS Plus Extra pa kontam da ne uzimam posebno FIFAu ako zna doci s igrama koje mjesecno ubacuju na PS Plus? Sumnjam da za samu FIFAu bude neki bolji deal od ovoga od 39$?
Ako nisi bas bas zaljubljenik u fifu onda je to najveci zajeb kupiti konzolu i kao prvu igricu fifu

Isto sam uradio :D i onda ti se otvori svijet igara kao uncharted, hzd, far cry4, witcher3 itd jebo fifu
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8066 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

nepass1 wrote: 30/01/2023 17:39
Sid the sloth wrote: 30/01/2023 16:08

Nemam nikakvu, tek uzimam PS5 pa mi je FIFA must have :D
Uzet cu PS Plus Extra pa kontam da ne uzimam posebno FIFAu ako zna doci s igrama koje mjesecno ubacuju na PS Plus? Sumnjam da za samu FIFAu bude neki bolji deal od ovoga od 39$?
Ako nisi bas bas zaljubljenik u fifu onda je to najveci zajeb kupiti konzolu i kao prvu igricu fifu

Isto sam uradio :D i onda ti se otvori svijet igara kao uncharted, hzd, far cry4, witcher3 itd jebo fifu
Nisam ja neki fan FIFAe, to bi samo igrao kad mala raja dodje jer oni igraju :D
Ja sam vec zapikirao Ghost of Tsushima i Spiderman od ovih sto imaju na PS Plus Extra. I naravno God of War Ragnarok. Za ostalo cemo vidjeti ako bude vremena :)
User avatar
dzeko1
Posts: 810
Joined: 18/09/2012 13:55

#8067 Re: PlayStation 5 - all about

Post by dzeko1 »

Ako budeš igrao Ghost of Tsushima, uzmi Directors cut verziju, koja je poboljšana za ps5, a ima i DLC Iki Island. Imaš još puno dobrih igara na extra, npr. Death Stranding Directors cut, Detroit become human(inače mi je jedna od najdražih igara), Guardians of galaxy, Batmana, Bloodborne, Days Gone...
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8068 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

dzeko1 wrote: 30/01/2023 19:22 Ako budeš igrao Ghost of Tsushima, uzmi Directors cut verziju, koja je poboljšana za ps5, a ima i DLC Iki Island. Imaš još puno dobrih igara na extra, npr. Death Stranding Directors cut, Detroit become human(inače mi je jedna od najdražih igara), Guardians of galaxy, Batmana, Bloodborne, Days Gone...
:thumbup:
Batman mi je isto na listi, igrao sam na PCu nekad i ostala mi je u dobrom sjecanju. Vise bih volio ove neke bas top rated igre da isprobam jer nemam bas vremena da previse igram. Red Dead Redemption 2 isto bih volio i Horizon oba dijela ali tesko da ce sve stici :D
User avatar
nepass1
Posts: 9661
Joined: 06/07/2017 07:35

#8069 Re: PlayStation 5 - all about

Post by nepass1 »

Sid the sloth wrote: 30/01/2023 19:37
dzeko1 wrote: 30/01/2023 19:22 Ako budeš igrao Ghost of Tsushima, uzmi Directors cut verziju, koja je poboljšana za ps5, a ima i DLC Iki Island. Imaš još puno dobrih igara na extra, npr. Death Stranding Directors cut, Detroit become human(inače mi je jedna od najdražih igara), Guardians of galaxy, Batmana, Bloodborne, Days Gone...
:thumbup:
Batman mi je isto na listi, igrao sam na PCu nekad i ostala mi je u dobrom sjecanju. Vise bih volio ove neke bas top rated igre da isprobam jer nemam bas vremena da previse igram. Red Dead Redemption 2 isto bih volio i Horizon oba dijela ali tesko da ce sve stici :D
Vazno je da se biblioteka puni :-D
Ja imam vise neodigranih nego odigranih. Najgore sinoc dosadno upalim ps5 i pocnem igrati mudrunner po ko zna koji put, igru iz 2014
A vamo nedovrseni spiderman, days gone, shadow of mordor, shadow of war, AC tri igrice, mafia itd itd
Sid the sloth
Posts: 2782
Joined: 30/01/2013 15:56

#8070 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Sid the sloth »

Ja nemam problem sa nezavrsenim igrama, draze mi je da ne gubim vrijeme nego da igram nesto samo zato sto sam kupio. Zato bih volio malo vise disk igara da imam da ih mogu prodati ako mi se ne igraju. AC Valhalla je na listi isto i sve AC igre koje budem imao vremena igrati jer su mi 1 i 2 bile top, to sam igrao na PCu.
User avatar
dzeko1
Posts: 810
Joined: 18/09/2012 13:55

#8071 Re: PlayStation 5 - all about

Post by dzeko1 »

Zar nije Valhalla ukinuta sa pretplate u decembru?
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#8072 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Zoooka »

nepass1 wrote: 30/01/2023 19:49
Sid the sloth wrote: 30/01/2023 19:37

:thumbup:
Batman mi je isto na listi, igrao sam na PCu nekad i ostala mi je u dobrom sjecanju. Vise bih volio ove neke bas top rated igre da isprobam jer nemam bas vremena da previse igram. Red Dead Redemption 2 isto bih volio i Horizon oba dijela ali tesko da ce sve stici :D
Vazno je da se biblioteka puni :-D
Ja imam vise neodigranih nego odigranih. Najgore sinoc dosadno upalim ps5 i pocnem igrati mudrunner po ko zna koji put, igru iz 2014
A vamo nedovrseni spiderman, days gone, shadow of mordor, shadow of war, AC tri igrice, mafia itd itd
Kad si kod Days of Gone, to mi je igra za koju najvise zalim sto je nisam dovrsio
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#8073 Re: PlayStation 5 - all about

Post by stronghold »

Podrška i s moje strane za sve te sjajne igre koje nabrajate u prethodnim postovima :thumbup:

Ali u Days Gone ona prva horda u kampanji, ako se sjećam taman kad se unlockuje molotov,ili da li ono bi napalm? Uglavnom tu je malo falilo da se predam,ispatilo me ko malo šta,ovi što su igrali već mozda su imali iste frustracije :D
Ali fantastična igra u svakom slučaju,isplati se grindat do kraja.
Image
User avatar
Mommy's_little_ Monster
Posts: 193
Joined: 27/02/2008 23:23

#8074 Re: PlayStation 5 - all about

Post by Mommy's_little_ Monster »

Days Gone vrh :thumbup:
Stamina + motor u blizini kada krene horda za tobom :run:
stronghold
Posts: 267
Joined: 12/02/2013 20:24

#8075 Re: PlayStation 5 - all about

Post by stronghold »

Ma Boozer je tito ,znao sam odmah da ga nece sahranit u onoj sceni s kamionom😁

Al Deacon je tata ipak
Image
Post Reply