GPS kids tracking watch

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#1 GPS kids tracking watch

Post by DaffyDuck »

Da li je neko nabavljao kids smart wach sa opcijom gps pracenja i isti uspio pokrenuti u BiH?
Ako jeste, molim za preporuke, savjete, iskustva :)

Ne zelim djetetu jos uvijek dati telefon, ali zelim dopustiti dozu samostalnosti uz sebicnu potrebu roditelja da provjeri lokaciju i kretanje u slucaju kasnjenja i sl.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#2 Re: GPS kids tracking watch

Post by valjuga »

DaffyDuck wrote:Da li je neko nabavljao kids smart wach sa opcijom gps pracenja i isti uspio pokrenuti u BiH?
Ako jeste, molim za preporuke, savjete, iskustva :)

Ne zelim djetetu jos uvijek dati telefon, ali zelim dopustiti dozu samostalnosti uz sebicnu potrebu roditelja da provjeri lokaciju i kretanje u slucaju kasnjenja i sl.
Da ja sam ih upogonio dva-tri nekim poznanicima ali generalno smeće kinesko su.
Smartwatch V7K Smart ovako nešto im je naziv bio.
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#3 Re: GPS kids tracking watch

Post by Dady »

DaffyDuck wrote:Da li je neko nabavljao kids smart wach sa opcijom gps pracenja i isti uspio pokrenuti u BiH?
Ako jeste, molim za preporuke, savjete, iskustva :)

Ne zelim djetetu jos uvijek dati telefon, ali zelim dopustiti dozu samostalnosti uz sebicnu potrebu roditelja da provjeri lokaciju i kretanje u slucaju kasnjenja i sl.
Jesam ja prije 3-4 godine. Kupio Model W5 na klix, to je isti model kao i Q50 koji se moze naći.
Sat koristi GPS ili LBS za lociranje, ovisi kako ga konfigurises. Mi smo koristili GPS zbog tacnije lokacije iako malo vise crpi bateriju. Baterija potraje 2-3 dana bez punjenja.
Konfigurises ga putem SMS da postaviš SOS brojeve, GPS mode, apn...
Za komunikaciju mozes slati samo SMS poruke ili koristiti mobilni internet. Sat ima mogućnost programiranja 2 tipke kojima dodjeljujes dva broja koje dijete moze zvati.
Kada koristiš mobilni internet mozes slati i glasovne poruke u oba smjera, sto je dobro npr kada je dijete u školi da ga ne uznemiravas na času.
Imaš i aplikaciju za mobitel koju mozes koristiti za postavljanje geofence ograde da te alarmira kada dijete izađe izvan definisanog opsega kretanja. Ali mi smo uglavnom koristili SMS komande za provjeru lokacije po potrebi.
Sve u svemu nas je poslužio godinu-dvije a jos uvijek radi. Proslijedio prijatelju.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4 Re: GPS kids tracking watch

Post by DaffyDuck »

Dady wrote:
DaffyDuck wrote:Da li je neko nabavljao kids smart wach sa opcijom gps pracenja i isti uspio pokrenuti u BiH?
Ako jeste, molim za preporuke, savjete, iskustva :)

Ne zelim djetetu jos uvijek dati telefon, ali zelim dopustiti dozu samostalnosti uz sebicnu potrebu roditelja da provjeri lokaciju i kretanje u slucaju kasnjenja i sl.
Jesam ja prije 3-4 godine. Kupio Model W5 na klix, to je isti model kao i Q50 koji se moze naći.
Sat koristi GPS ili LBS za lociranje, ovisi kako ga konfigurises. Mi smo koristili GPS zbog tacnije lokacije iako malo vise crpi bateriju. Baterija potraje 2-3 dana bez punjenja.
Konfigurises ga putem SMS da postaviš SOS brojeve, GPS mode, apn...
Za komunikaciju mozes slati samo SMS poruke ili koristiti mobilni internet. Sat ima mogućnost programiranja 2 tipke kojima dodjeljujes dva broja koje dijete moze zvati.
Kada koristiš mobilni internet mozes slati i glasovne poruke u oba smjera, sto je dobro npr kada je dijete u školi da ga ne uznemiravas na času.
Imaš i aplikaciju za mobitel koju mozes koristiti za postavljanje geofence ograde da te alarmira kada dijete izađe izvan definisanog opsega kretanja. Ali mi smo uglavnom koristili SMS komande za provjeru lokacije po potrebi.
Sve u svemu nas je poslužio godinu-dvije a jos uvijek radi. Proslijedio prijatelju.
Hvala puno! Znaci posluzio je svrsi?

Mene interesuje kako si na njemu pokrenuo gps postavke kad ubacis sim? Obzirom da (koliko se sjecam) dolaze sms-om i pokrecu se komandama na telefonu.. Ako ti nije tesko da mi malo detaljnije objasnis, onako laicki :D
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#5 Re: GPS kids tracking watch

Post by Dady »

DaffyDuck wrote:
Dady wrote:
DaffyDuck wrote:Da li je neko nabavljao kids smart wach sa opcijom gps pracenja i isti uspio pokrenuti u BiH?
Ako jeste, molim za preporuke, savjete, iskustva :)

Ne zelim djetetu jos uvijek dati telefon, ali zelim dopustiti dozu samostalnosti uz sebicnu potrebu roditelja da provjeri lokaciju i kretanje u slucaju kasnjenja i sl.
Jesam ja prije 3-4 godine. Kupio Model W5 na klix, to je isti model kao i Q50 koji se moze naći.
Sat koristi GPS ili LBS za lociranje, ovisi kako ga konfigurises. Mi smo koristili GPS zbog tacnije lokacije iako malo vise crpi bateriju. Baterija potraje 2-3 dana bez punjenja.
Konfigurises ga putem SMS da postaviš SOS brojeve, GPS mode, apn...
Za komunikaciju mozes slati samo SMS poruke ili koristiti mobilni internet. Sat ima mogućnost programiranja 2 tipke kojima dodjeljujes dva broja koje dijete moze zvati.
Kada koristiš mobilni internet mozes slati i glasovne poruke u oba smjera, sto je dobro npr kada je dijete u školi da ga ne uznemiravas na času.
Imaš i aplikaciju za mobitel koju mozes koristiti za postavljanje geofence ograde da te alarmira kada dijete izađe izvan definisanog opsega kretanja. Ali mi smo uglavnom koristili SMS komande za provjeru lokacije po potrebi.
Sve u svemu nas je poslužio godinu-dvije a jos uvijek radi. Proslijedio prijatelju.
Hvala puno! Znaci posluzio je svrsi?

Mene interesuje kako si na njemu pokrenuo gps postavke kad ubacis sim? Obzirom da (koliko se sjecam) dolaze sms-om i pokrecu se komandama na telefonu.. Ako ti nije tesko da mi malo detaljnije objasnis, onako laicki :D
A cuj bilo je to prije par godina i nisam siguran da se sjecam detalja, mada to je MTK6161 chip i imam nesto slicno paralelno sa alarmom u autu za dojavu kada se upali alarm, provjeru lokacije, iskljucivanja motora...
Uglavnom kada stavis SIM karticu u sat, saljes SMS sa passwordom sata i postavis novi password, ubacujes master i slave brojeve telefona koji mogu slati komande na sat. zatim saljes sms da kofigurises apn ako ces koristiti mobilni internet, sms za GPS ili LBS mode...
Uglavnom vecina toga je pojasnjeno u uputama koje dobijes uz sat. za vise detalja googlas npr https://w3bsit3-dns.com/forum/index.php ... pic=720756
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#6 Re: GPS kids tracking watch

Post by Euphoria »

Da li ste kupovali sat za dijete i koji? Gdje ima kupiti?
Ja sam čula da je MyKi najpouzdaniji ali nigdje ne mogu da nadjem osim ženski ljubičasti
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#7 Re: GPS kids tracking watch

Post by Euphoria »

Iko ista?
jasko__10
Posts: 340
Joined: 19/09/2013 22:51

#8 Re: GPS kids tracking watch

Post by jasko__10 »

Pustite djecu da budu djeca.
Niko nije ni nama stavljao gps i te gluposti pa evo nas svi zdravi pravi.
Post Reply