Nintendo Switch - All About

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#26 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nedzada »

Ironman_88 wrote: 04/11/2020 12:36
vaučer wrote: 15/09/2020 16:24 Switch Lite je najbolja stvar koju sam kupio u zadnjih nekoliko godina.
Genijalna konzola, brdo odličnih, jeftinih indie igara, stalno nešto dobro na sniženjima na eShopu.
Baš super komad opreme za pick'n'play 15-30 minuta, savršeno praktičan, baterija super drži ako ne igraš neki AAA naslov.
Imaš Hades na akciji trenutno ako te zanima i nisi ispratio. Ja sam se navukao, ne igram ništa drugo zadnjih dana. Izvadim switch za pick 'n play od 15 min a ostanem 2h sjediti :lol:
Jesi kupio ti kod nas gdje ili vani?
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#27 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Nedzada wrote: 04/11/2020 17:01 Jesi kupio ti kod nas gdje ili vani?
Uzeo nov, vani - mislim 230e da je bila konzola.
Ironman_88 wrote: 04/11/2020 12:36
Imaš Hades na akciji trenutno ako te zanima i nisi ispratio. Ja sam se navukao, ne igram ništa drugo zadnjih dana. Izvadim switch za pick 'n play od 15 min a ostanem 2h sjediti :lol:
Uf, ne pričaj mi :D
Sve Supergiant Games igre su odlične - ali Hades su zakucali.
Udrobio sam preko 100 sati već, apsolutno svaki aspekt igre je savršen.
Muzika je blesavo dobra.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#28 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Ironman_88 »

Nedzada wrote: 04/11/2020 17:01
Jesi kupio ti kod nas gdje ili vani?
Isto vani, kod mene je standardna verzija, ona se kreće i dalje oko 300€.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#29 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Ironman_88 »

vaučer wrote: 04/11/2020 17:10
Uf, ne pričaj mi :D
Sve Supergiant Games igre su odlične - ali Hades su zakucali.
Udrobio sam preko 100 sati već, apsolutno svaki aspekt igre je savršen.
Muzika je blesavo dobra.
Gameplay je perfekcija, pogotovo što se tiče komandi - napokon jedna teška igrica gdje izgubiš zato što si loš a ne zbog klimavih i nepreciznih komandi. :lol:

Šta igraš još od indie igrica? Ja sam u Darkest Dungeon strpao isto minimalno 150h, oduševio me je Salt and Sanctuary. Astral Chain imam na radaru koju svi hvale, ali nikako da dođe na akciju.
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#30 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

A indie većinom igram, ponuda je super na Switchu i budu često na akciji. Igrao sam i Darkest Dungeon, uspio jednom odraditi Darkest i rekoh ‘ne mogu više ovu muku trpiti’. Super je atmosfera jada i nevolje - baš je sve protiv tebe i nema odmora. Salt & S sam pokupio na nekoj rasprodaji ali nisam odigrao, što se često dogodi. Najviše sam igrao Hades, DD, Hollow Knight, Mark of the ninja, Banner saga, Moonlighter, Children of Morta, Hyper light drifter, Ori i trenutno Dead Cells od indie igara. Od ‘velikih’ naslova Dark Souls, Witcher i Xcom 2. Mislim da mi je, pored Hadesa, najdraža bila Hollow Knight. Teško je vjerovati da je igru napravio tim od 5-10 ljudi.

Ne znam kakve žanrove voliš, ja igram dosta roguelike i metroidvania naslova, a tih ima brdo na Switchu.
Baci oko na Banner Sagu ako ti je DD bio super.
Nintendo20
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 07:32

#31 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nintendo20 »

Pozdrav, nov sam u ovom svijetu igranja, planiram uzeti Nintendo Switch ovdje kod nas, medjutim dobih informaciju da se ovom E shop-u iz BiH ne moze pristupiti tj koristiti karticno placanje za kupovinu igrica, imaju voucheri da se kupe ovdje ali provizija koju uzimaju je poprilicna. Ako ima neko da objasni ovo oko E shop-a i generalno kupovine igrica :bih:
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#32 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nedzada »

Nintendo20 wrote: 30/12/2020 07:45 Pozdrav, nov sam u ovom svijetu igranja, planiram uzeti Nintendo Switch ovdje kod nas, medjutim dobih informaciju da se ovom E shop-u iz BiH ne moze pristupiti tj koristiti karticno placanje za kupovinu igrica, imaju voucheri da se kupe ovdje ali provizija koju uzimaju je poprilicna. Ako ima neko da objasni ovo oko E shop-a i generalno kupovine igrica :bih:
Gdje si našao taj e shop. Može link.

Mi smo planirali kupiti u Austriji ili Njemačkoj preko nekoga. Jer nismo nigdje našli da se u BiH prodaje - a da nije pik.
Nintendo20
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 07:32

#33 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nintendo20 »

Nedzada wrote: 30/12/2020 09:57
Nintendo20 wrote: 30/12/2020 07:45 Pozdrav, nov sam u ovom svijetu igranja, planiram uzeti Nintendo Switch ovdje kod nas, medjutim dobih informaciju da se ovom E shop-u iz BiH ne moze pristupiti tj koristiti karticno placanje za kupovinu igrica, imaju voucheri da se kupe ovdje ali provizija koju uzimaju je poprilicna. Ako ima neko da objasni ovo oko E shop-a i generalno kupovine igrica :bih:
Gdje si našao taj e shop. Može link.



Mi smo planirali kupiti u Austriji ili Njemačkoj preko nekoga. Jer nismo nigdje našli da se u BiH prodaje - a da nije pik.
Pod E shop-om sam mislio na online ili digitalnu prodaju, uglavnom, na "Nintendo.com" je sva ponuda
Nedzada
Posts: 519
Joined: 14/09/2020 10:09

#34 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Nedzada »

Hfala
Odoh ih posjetiti
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#35 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Sveti Koilije »

Nintendo20 wrote: 30/12/2020 07:45 Pozdrav, nov sam u ovom svijetu igranja, planiram uzeti Nintendo Switch ovdje kod nas, medjutim dobih informaciju da se ovom E shop-u iz BiH ne moze pristupiti tj koristiti karticno placanje za kupovinu igrica, imaju voucheri da se kupe ovdje ali provizija koju uzimaju je poprilicna. Ako ima neko da objasni ovo oko E shop-a i generalno kupovine igrica :bih:
Ja sam otvorio eShop account za US i kao način plaćanja mi je dodan moj Paypal - fercera bez problema. Najbolje je, po meni, otvoriti US account jer je dolar sad nizak i najviše popusta generalno bude na njihovom shopu. First party igre tipa Zelda i Mario su uvijek skupe i rijetko na popustima, ali indy igre i drugih studija znaju biti dobro snižene.
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#36 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Treba nam stići za par dana switch ... nov novcat.
:kiss:

Je li ima ikakva caka/fol - savjet pri prvom registrovanju.
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#37 Re: Nintendo Switch - All About

Post by diablobih »

Samo prati dealove na internetu za igre i to je to. Skupe su igre, ali bude i sam je tesko upratiti.
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#38 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

diablobih wrote: 04/03/2021 13:13 Samo prati dealove na internetu za igre i to je to. Skupe su igre, ali bude i sam je tesko upratiti.
Ima li tu folova kao na playstationu sa regijama?
Neke skuplje, neke jeftinije.
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#39 Re: Nintendo Switch - All About

Post by diablobih »

tap3ah75 wrote: 06/03/2021 01:40
diablobih wrote: 04/03/2021 13:13 Samo prati dealove na internetu za igre i to je to. Skupe su igre, ali bude i sam je tesko upratiti.
Ima li tu folova kao na playstationu sa regijama?
Neke skuplje, neke jeftinije.
Svejedno je, nije region locked.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#40 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Sveti Koilije »

Nije region locked što diablo kaže a moj ti je savjet da otvoriš USA account zato što su tu najčešći dealovi za igre, a i dolar je nizak :) Prati na redditu stranicu nintendoswitchdeals, uvijek ima odličnih 3rd party igara na akciji. Popusti za nintendo igre tipa mario, zelda su rijetki i tu ćeš se morati isprsiti minimalno 45$ i to kad je na popustu. Na piku nije neka velika ponuda fizičkih igara ali koliko sam vidio, imaju glavni naslovi. Ja još nisam uzimao fizičke igre ali kolega koji je imao konzolu prije kažu da se daju fino prodati, tj. drže cijenu.
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#41 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Sveti Koilije wrote: 06/03/2021 12:29 Nije region locked što diablo kaže a moj ti je savjet da otvoriš USA account zato što su tu najčešći dealovi za igre, a i dolar je nizak :) Prati na redditu stranicu nintendoswitchdeals, uvijek ima odličnih 3rd party igara na akciji. Popusti za nintendo igre tipa mario, zelda su rijetki i tu ćeš se morati isprsiti minimalno 45$ i to kad je na popustu. Na piku nije neka velika ponuda fizičkih igara ali koliko sam vidio, imaju glavni naslovi. Ja još nisam uzimao fizičke igre ali kolega koji je imao konzolu prije kažu da se daju fino prodati, tj. drže cijenu.
Hvala
Dobiće malac i karticu sa nekim auto trkama.
A i za sada će se pucati fortnajt najviše predpostavljam.
Tako da mislim da smo mirni za sada.

Imam i jednu memori karticu od 32 GB - vrijedi li to šta ubacivati? Dobije li se šta? Pošto nemam pojma ni koliko igre zauzimaju.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#42 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Sveti Koilije »

tap3ah75 wrote: 06/03/2021 14:01
Sveti Koilije wrote: 06/03/2021 12:29 Nije region locked što diablo kaže a moj ti je savjet da otvoriš USA account zato što su tu najčešći dealovi za igre, a i dolar je nizak :) Prati na redditu stranicu nintendoswitchdeals, uvijek ima odličnih 3rd party igara na akciji. Popusti za nintendo igre tipa mario, zelda su rijetki i tu ćeš se morati isprsiti minimalno 45$ i to kad je na popustu. Na piku nije neka velika ponuda fizičkih igara ali koliko sam vidio, imaju glavni naslovi. Ja još nisam uzimao fizičke igre ali kolega koji je imao konzolu prije kažu da se daju fino prodati, tj. drže cijenu.
Hvala
Dobiće malac i karticu sa nekim auto trkama.
A i za sada će se pucati fortnajt najviše predpostavljam.
Tako da mislim da smo mirni za sada.

Imam i jednu memori karticu od 32 GB - vrijedi li to šta ubacivati? Dobije li se šta? Pošto nemam pojma ni koliko igre zauzimaju.
Čini mi se da fortnite može igrati bez nintendove online pretplate (inače košta 20$ i uz nju se dobije mogućnosti igranja naslova sa starijih konzola u emulatoru i još neke igre). A kartica ti svakako može značiti, interna memorija se može brzo napuniti. Igre zauzimaju od par stotinjak mb pa i preko 15gb koliko mi zauzima zelda botw. Ja lično to nisam imao ali joycon stick drift je onako prilično poznat problem sa ovim konzolama tako da ti nije loše da malcu skreneš pažnju da malo pazi kako koristi analoge. Na kraju to ništa ne mora značiti i može biti i lutrija koga će zapasti.
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#43 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

A ja bande :lol:

Dobio je malac i igru u kutiji .... pa sad kontamo ok izigraj pa možeš nekada i zamjeniti za neku drugu s nekim .... kad ono prc .... u kutiji samo kod za igru.
Znači skini i igraj .... nema prodaj.
:lol:
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#44 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Sveti Koilije wrote: 06/03/2021 14:55
tap3ah75 wrote: 06/03/2021 14:01
Sveti Koilije wrote: 06/03/2021 12:29 Nije region locked što diablo kaže a moj ti je savjet da otvoriš USA account zato što su tu najčešći dealovi za igre, a i dolar je nizak :) Prati na redditu stranicu nintendoswitchdeals, uvijek ima odličnih 3rd party igara na akciji. Popusti za nintendo igre tipa mario, zelda su rijetki i tu ćeš se morati isprsiti minimalno 45$ i to kad je na popustu. Na piku nije neka velika ponuda fizičkih igara ali koliko sam vidio, imaju glavni naslovi. Ja još nisam uzimao fizičke igre ali kolega koji je imao konzolu prije kažu da se daju fino prodati, tj. drže cijenu.
Hvala
Dobiće malac i karticu sa nekim auto trkama.
A i za sada će se pucati fortnajt najviše predpostavljam.
Tako da mislim da smo mirni za sada.

Imam i jednu memori karticu od 32 GB - vrijedi li to šta ubacivati? Dobije li se šta? Pošto nemam pojma ni koliko igre zauzimaju.
Čini mi se da fortnite može igrati bez nintendove online pretplate (inače košta 20$ i uz nju se dobije mogućnosti igranja naslova sa starijih konzola u emulatoru i još neke igre). A kartica ti svakako može značiti, interna memorija se može brzo napuniti. Igre zauzimaju od par stotinjak mb pa i preko 15gb koliko mi zauzima zelda botw. Ja lično to nisam imao ali joycon stick drift je onako prilično poznat problem sa ovim konzolama tako da ti nije loše da malcu skreneš pažnju da malo pazi kako koristi analoge. Na kraju to ništa ne mora značiti i može biti i lutrija koga će zapasti.
Znaš li ti što mi za tetris (koji sam skinuo) kaže da moram imati pretplatu da bih igrao.
A piše da je free
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#45 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Taj Tetris je neka online verzija.
Mislim da se samo igra protiv drugih igrača i da nema single player mod.
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#46 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

vaučer wrote: 12/03/2021 10:05 Taj Tetris je neka online verzija.
Mislim da se samo igra protiv drugih igrača i da nema single player mod.
Ne da mi ni onu staru mario igrati .... a piše da je free.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#47 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Sveti Koilije »

Free ali uz online pretplatu, te stare igre se baš i navode kao dodatna prednost za uzimanje pretplate. Neka me neko ispravi ako griješim ali koliko znam fortnite je jedna od rijetkih igara koje se mogu igrati online bez te pretplate. Znači to ti je sličan fazon kao što su PSN i Xbox Live servisi.

EDIT
I još jedna stvar dok mi je palo na pamet.. Nemoj se igrati sa kupovinom accounta sa neta ili pika. Nintendo ne žmiri na te stvari kao Sony ili Microsoft tako da su ljudima konzole znale biti banovane (ukine joj pristup internetu i vozdra). Baš zbog toga ja ne bih kupovao izvan eshopa.
User avatar
vaučer
Posts: 9120
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#48 Re: Nintendo Switch - All About

Post by vaučer »

Da, dobiješ set tih igara, kolekciju starih NES i SNES igara besplatno s online pretplatom.
Što se tiče fizičkih vs digitalnih igara, moj savjet ti je, iako misliš prodavati fizičke igre, da se ipak okreneš kupovini digitalnih.
Kao prvo digitalne verzije ćeš naći na velikim popustima (osim Nintendo igara koje su rijetko na popustu). Sve što ti treba je brza microSD kartica koje su jeftine. Ne možeš ih prodati, ali ćeš ih kupiti jeftinije i dobar dio igara uopće nema fizičko izdanje već su samo digitalni naslovi.
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#49 Re: Nintendo Switch - All About

Post by tap3ah75 »

Hvala na savjetima

Kako vi punite konzolu? Je li ostavite one odvojive džojstike uštekane ili punite kad su odvojeni?
Ja evo sad uštekao konzolu u onaj dock bez džojstika.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#50 Re: Nintendo Switch - All About

Post by Sveti Koilije »

Kod mene je lite model tako da nema odvojivih joysticka. Sad ne znam da li se standardno joycon puni samo preko konzole ili može i preko onog gripa.
Post Reply