Električni romobili

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#101 Re: Električni romobili

Post by kikibobe »

Cupko_ wrote: 13/04/2020 01:01
kikibobe wrote: 12/04/2020 06:44
Cupko_ wrote: 15/10/2019 12:56 Od sada i kod operatera;
https://www.hteronet.ba/privatni-korisn ... p208?t=S45
Sa manjim paketom pretplate uz ugovor od 24 mjeseca cijena je ista cak i visa od cijene za kes u prodavnici.. ne vidim logiku :)
Ne sa manjim nego sa NAJMANJIM. Ako koristiš najmanji paket pretplate a imaš 800 KM u kešu, odeš u prodavnicu i kupiš, ne vidim zašto bi ga uopće gledao kod operatera. Na najmanjem paketu se uređaji uzimaju na rate i tu iskoristiš pogodnost da nema nikakvih kamata i sl., nećeš platit uređaj u kešu po cijeni na najmanjem paketu i vezat se ugovorom, to se ne radi nigdje jer se time ništa ne dobija.
Uostalom vjerujem da je jeftiniji samo u Univerzalno i sličnim piljarama (u IMTEC-u je skuplji).

Kako god, quotani post je od prije 6 mjeseci :)
Slazem se, prednost je jedino sto dobijas romobil na rate bez kamata a vezes se ugovorom na paket 20KM mjesecno (start).
U svakom slucaju bih prije romobil kupio na shopping karticu nego ulazio u kombinaciju sa eronetom na 24 mjeseca, ukoliko je to jedini razlog.

Piljare ove sto navodis nemaju kvalitetan servis kao ni oni ostali za koje smatras da su bolji, sto se tice servisa tanko je to sve posto ne postoji oficijelni xiaomi dealer :)
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#102 Re: Električni romobili

Post by getriba »

kikibobe wrote: 12/04/2020 06:06 Cuo sam da neka fima u Zenici je najpovoljnija a za unutrasnju gumu najbolje sam sa setom za mijenjanje guma a ako ti se neda da sam mijenjas ima neko uvijek da pomogne na fb grupi elektricni romobili sarajevo
:thumbup:
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#103 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

kikibobe wrote: 13/04/2020 01:45
Cupko_ wrote: 13/04/2020 01:01
kikibobe wrote: 12/04/2020 06:44

Sa manjim paketom pretplate uz ugovor od 24 mjeseca cijena je ista cak i visa od cijene za kes u prodavnici.. ne vidim logiku :)
Ne sa manjim nego sa NAJMANJIM. Ako koristiš najmanji paket pretplate a imaš 800 KM u kešu, odeš u prodavnicu i kupiš, ne vidim zašto bi ga uopće gledao kod operatera. Na najmanjem paketu se uređaji uzimaju na rate i tu iskoristiš pogodnost da nema nikakvih kamata i sl., nećeš platit uređaj u kešu po cijeni na najmanjem paketu i vezat se ugovorom, to se ne radi nigdje jer se time ništa ne dobija.
Uostalom vjerujem da je jeftiniji samo u Univerzalno i sličnim piljarama (u IMTEC-u je skuplji).

Kako god, quotani post je od prije 6 mjeseci :)
Slazem se, prednost je jedino sto dobijas romobil na rate bez kamata a vezes se ugovorom na paket 20KM mjesecno (start).
U svakom slucaju bih prije romobil kupio na shopping karticu nego ulazio u kombinaciju sa eronetom na 24 mjeseca, ukoliko je to jedini razlog.

Piljare ove sto navodis nemaju kvalitetan servis kao ni oni ostali za koje smatras da su bolji, sto se tice servisa tanko je to sve posto ne postoji oficijelni xiaomi dealer :)
Ovlašteni distributer postoji i to je MI Adriatic, šta misliš inače kako bi ti uređaji bili dostupni kod operatera?
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#104 Re: Električni romobili

Post by kikibobe »

Cupko_ wrote: 13/04/2020 11:39
kikibobe wrote: 13/04/2020 01:45
Cupko_ wrote: 13/04/2020 01:01

Ne sa manjim nego sa NAJMANJIM. Ako koristiš najmanji paket pretplate a imaš 800 KM u kešu, odeš u prodavnicu i kupiš, ne vidim zašto bi ga uopće gledao kod operatera. Na najmanjem paketu se uređaji uzimaju na rate i tu iskoristiš pogodnost da nema nikakvih kamata i sl., nećeš platit uređaj u kešu po cijeni na najmanjem paketu i vezat se ugovorom, to se ne radi nigdje jer se time ništa ne dobija.
Uostalom vjerujem da je jeftiniji samo u Univerzalno i sličnim piljarama (u IMTEC-u je skuplji).

Kako god, quotani post je od prije 6 mjeseci :)
Slazem se, prednost je jedino sto dobijas romobil na rate bez kamata a vezes se ugovorom na paket 20KM mjesecno (start).
U svakom slucaju bih prije romobil kupio na shopping karticu nego ulazio u kombinaciju sa eronetom na 24 mjeseca, ukoliko je to jedini razlog.

Piljare ove sto navodis nemaju kvalitetan servis kao ni oni ostali za koje smatras da su bolji, sto se tice servisa tanko je to sve posto ne postoji oficijelni xiaomi dealer :)
Ovlašteni distributer postoji i to je MI Adriatic, šta misliš inače kako bi ti uređaji bili dostupni kod operatera?
Ne znam sta smatras distributerom, ove sto si naveo nemaju ni web stranicu a kamoli servis.

U Hrvatskoj postoji kompanija Bijelic-Co koja je ujedno i ovlastena za brend Xiaomi te posluju tako da slijede praksu Xiaomi poslovanja (definisanja profitne marze u cilju promovisanja brenda), imaju fizicki Xiaomi Store u trznim centrima i ovlasteni servis za sve uredjaje.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#105 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

kikibobe wrote: 13/04/2020 14:50
Cupko_ wrote: 13/04/2020 11:39
kikibobe wrote: 13/04/2020 01:45

Slazem se, prednost je jedino sto dobijas romobil na rate bez kamata a vezes se ugovorom na paket 20KM mjesecno (start).
U svakom slucaju bih prije romobil kupio na shopping karticu nego ulazio u kombinaciju sa eronetom na 24 mjeseca, ukoliko je to jedini razlog.

Piljare ove sto navodis nemaju kvalitetan servis kao ni oni ostali za koje smatras da su bolji, sto se tice servisa tanko je to sve posto ne postoji oficijelni xiaomi dealer :)
Ovlašteni distributer postoji i to je MI Adriatic, šta misliš inače kako bi ti uređaji bili dostupni kod operatera?
Ne znam sta smatras distributerom, ove sto si naveo nemaju ni web stranicu a kamoli servis.

U Hrvatskoj postoji kompanija Bijelic-Co koja je ujedno i ovlastena za brend Xiaomi te posluju tako da slijede praksu Xiaomi poslovanja (definisanja profitne marze u cilju promovisanja brenda), imaju fizicki Xiaomi Store u trznim centrima i ovlasteni servis za sve uredjaje.
Zna se šta je distributer a šta servis, nemam ja tu šta smatrat. Ovlašteni uvoznik i distributer je MI-Adriatic a ovlašteni serviser je MESC Sarajevo.
Da nema ovlaštenog uvoznika i distributera (kako ga ti zoveš - dealera) i ovlaštenog servisa, ti uređaji se ne bi mogli kupiti kod operatera.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#106 Re: Električni romobili

Post by diablobih »

Nije niko ovlasten za Xiaomi u BiH. MESC samo uzima ocigledno u servis, jer imaju partnerstvo sa eronetom i ostalim operaterima (inace bi se odavno pohvalili time). Ako dobavljaju ti Mi adriatic, nisu ovlasteni za to, nego samo dobavljaju.
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#107 Re: Električni romobili

Post by kikibobe »

diablobih wrote: 13/04/2020 16:54 Nije niko ovlasten za Xiaomi u BiH. MESC samo uzima ocigledno u servis, jer imaju partnerstvo sa eronetom i ostalim operaterima (inace bi se odavno pohvalili time). Ako dobavljaju ti Mi adriatic, nisu ovlasteni za to, nego samo dobavljaju.
tacno
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#108 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

diablobih wrote: 13/04/2020 16:54 Nije niko ovlasten za Xiaomi u BiH. MESC samo uzima ocigledno u servis, jer imaju partnerstvo sa eronetom i ostalim operaterima (inace bi se odavno pohvalili time). Ako dobavljaju ti Mi adriatic, nisu ovlasteni za to, nego samo dobavljaju.

Moja firma konkretno surađuje sa MESC-om i znam da su oni ovlašteni serviser za BiH. Nemaju se oni čime hvaliti, ne prodaju telefone tako da nemaju ništa od toga da se hvale da su ovlašteni servis.

A ova rečenica "Ako dobavljaju ti Mi adriatic, nisu ovlasteni za to, nego samo dobavljaju" zvuči kao da si ti direktor Xiaomi-a i daješ informaciju iz prve ruke. Da telefone može dobavljat i prodavat operaterima svaka budala, zašto ih operateri direktno ne bi nabavljali a ne plaćali posrednicima (ovlaštenim distributerima)? Ne lupaj, pomiri se da neke stvari ne znaš i gotovo.

Edit: To što Xiaomi nema svoje prodavnice i nemaju svoje zastupništvo ovdje ne znači da nemaju ovlaštenog partnera/distributera nego da kod nas još nisu registrovani kao pravno lice (vjerovatno nemaju financijskog interesa) i još uvijek nisu nikome ustupili licencu za maloprodaju.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#109 Re: Električni romobili

Post by diablobih »

Nisu ovlasteni.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#110 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

diablobih wrote: 14/04/2020 20:12 Nisu ovlasteni.
Druže ta vrsta komunikacije je na nivou obdaništa tako da s tobom nema svrhe diskutovati.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#111 Re: Električni romobili

Post by diablobih »

Jbg, objasnio ti, ti po svom. Nemam sta dodati osim onoga sto je napisano. Nisu ovlasteni, jer nema niko u BiH ovlasten, zvanicno.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#112 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

Ma šta si objasnio čovječe, daješ informacije bez argumenata. Napišeš "nisu ovlašteni" i misliš da si objasnio?
Ja ti kažem da znam da jesu, znam jer surađujem sa obje firme i ne pričam napamet kao ti.

Evo ti slika Xiaomi garancije pa ako opet bude argument tipa "nisu ovlašteni" i slično, onda ne znam kako da ti dokažem :-)
Image
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#113 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

diablobih wrote: 14/04/2020 23:36 Jbg, objasnio ti, ti po svom. Nemam sta dodati osim onoga sto je napisano. Nisu ovlasteni, jer nema niko u BiH ovlasten, zvanicno.

To što si se ušutio kad sam ti postavio dokaz koji pobija tvoje tvrdnje i ne možeš priznati da nisi upravu pokazuje da nisi sposoban za argumentiranu raspravu. Tvoj nivo je "jest-nije".
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#114 Re: Električni romobili

Post by diablobih »

Cupko_ wrote: 15/04/2020 19:32
diablobih wrote: 14/04/2020 23:36 Jbg, objasnio ti, ti po svom. Nemam sta dodati osim onoga sto je napisano. Nisu ovlasteni, jer nema niko u BiH ovlasten, zvanicno.

To što si se ušutio kad sam ti postavio dokaz koji pobija tvoje tvrdnje i ne možeš priznati da nisi upravu pokazuje da nisi sposoban za argumentiranu raspravu. Tvoj nivo je "jest-nije".
Nisam, mi adriatic nema stranicu osim linkedin profila, pa cekam zvanicni odgovor xiaomija, jer ne mogu da nadjem zvanicne podatke za nasu drzavu osim za srbiju i hrvatsku gdje imaju, sto se zna vec. Koliko znam nisu dali nikome dozvolu, pa tako da ni sada nema ovlastenih dobavljaca niti servisa za nasu drzavu.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#115 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

diablobih wrote: 15/04/2020 21:25
Cupko_ wrote: 15/04/2020 19:32
diablobih wrote: 14/04/2020 23:36 Jbg, objasnio ti, ti po svom. Nemam sta dodati osim onoga sto je napisano. Nisu ovlasteni, jer nema niko u BiH ovlasten, zvanicno.

To što si se ušutio kad sam ti postavio dokaz koji pobija tvoje tvrdnje i ne možeš priznati da nisi upravu pokazuje da nisi sposoban za argumentiranu raspravu. Tvoj nivo je "jest-nije".
Nisam, mi adriatic nema stranicu osim linkedin profila, pa cekam zvanicni odgovor xiaomija, jer ne mogu da nadjem zvanicne podatke za nasu drzavu osim za srbiju i hrvatsku gdje imaju, sto se zna vec. Koliko znam nisu dali nikome dozvolu, pa tako da ni sada nema ovlastenih dobavljaca niti servisa za nasu drzavu.
Ovo boldirano si dobro napisao - koliko znaš. A ne znaš. Nije mi jasno zašto se ti smatraš za nekog ko mora znat takve stvari? Ja imam informaciju lično od direktora MESC-a da su oni OVLAŠTENI servis navedenog brenda za BiH, postavim ti sliku garantnog lista gdje je MI-Adriatic naveden kao OVLAŠTENI uvoznik, ali ti ipak misliš da nije jer ti nigdje nisi našao "dozvolu".

Tako isto si nedavno na temi o tim telefonima pisao da ne znaš postoji li u Hrvatskoj ovlašteni distributer, a postoji već dugo i distributer i serviser. Sad si pronašao informaciju pa pišeš da ima, a bio je puno ranije nego kod nas.

Drug ne želim te uvrijedit al već dugo si na forumu i trebaš znat da ako ti nešto ne znaš ili nisi čuo za to, ne znači da to ne postoji. Tako isto trebaš znat da ti ne znaš sve i da sve što misliš da znaš ne mora bit tačno i ne moraš bit upravu.
Ja radim u telekomunikacijama i znam da moja kompanija (a pretpostavljam i konkurentska) ne nabavlja uređaje ni od koga tko nije ovlašteni uvoznik tih uređaja za našu državu. Da nije tako, ti uređaji bi se kod nas mogli kupiti prije 3 godine a ne tek od prošle godine.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#116 Re: Električni romobili

Post by diablobih »

Kada sam napisao da ne znam za hrvatsku? hrvatska je prije srbije dobila zvanicnu prodavnicu. Mi adriatic pise da je ovlasteni distributer I ovlasteni servis na onom papiricu. MESC da je zvanicni pisalo bi im na stranici, isto kao sto se hvale alcatelom, sto ne bi napisali i za xiaomi. Kako god, mislim da nisi u pravu, ali eto dok dodje odgovor od xiaomija, pa cu ostaviti odgovor :)

Prosto mi nevjerovatno da se krije informacija zvanicnih distributera i servisa, jer kada je xiaomi dao dozvolu hrvatima i srbima to se pricalo na sve strane. Inace i da se ne prica, bilo bi na stranicama distributera i servisa kao kod ostalih. Sta da agram krije informaciju da su zvanicni servis za samsung :D
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#117 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

diablobih wrote: 15/04/2020 22:19 Kada sam napisao da ne znam za hrvatsku? hrvatska je prije srbije dobila zvanicnu prodavnicu. Mi adriatic pise da je ovlasteni distributer I ovlasteni servis na onom papiricu. MESC da je zvanicni pisalo bi im na stranici, isto kao sto se hvale alcatelom, sto ne bi napisali i za xiaomi. Kako god, mislim da nisi u pravu, ali eto dok dodje odgovor od xiaomija, pa cu ostaviti odgovor :)

Prosto mi nevjerovatno da se krije informacija zvanicnih distributera i servisa, jer kada je xiaomi dao dozvolu hrvatima i srbima to se pricalo na sve strane. Inace i da se ne prica, bilo bi na stranicama distributera i servisa kao kod ostalih. Sta da agram krije informaciju da su zvanicni servis za samsung :D
Evo OVDJE si napisao :)

Drugo, ono nije papiric nego garantni list koji dobiješ pri kupovini uređaja kod operatera.
Treće, MESC se ne "hvali" Alcatelom. Vidljivo je da im stranica nije ažurirana godinama i navedeni su proizvođači čiji su tada bili serviser. Evo konkretno oni su ovlašteni servis i za Meizu a nema ga navedenog iako se na našem tržištu pojavio prije više od 2 godine.

Opet ti kažem, ne krije se informacija nego nema potrebe da se na sva zvona objavljuje da je taj i taj ovlašteni serviser za neki uređaj, zašto bi to objavili? Da imaju ažuriranu web stranicu vjerujem da bi im to stojalo na stranici, kao i MI-Adriatic da ima stranicu. To je firma koja je pokrenuta prije godinu dana a ne neki gigant koji bi tu informaciju odmah plasirao na tržište. Ne znam čak ni kako su uspjeli to dobiti sa tako novom firmom ali znam da su oni u BiH ovlašteni uvoznik i da je MESC ovlašteni serviser. Ako oni lažu, onda lažem i ja.
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#118 Re: Električni romobili

Post by diablobih »

Hajde dobro, vidjet cemo sta xiaomi kaze jos. Fino je da smo dobili ovlastenog zastupnika ako jesmo.
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#119 Re: Električni romobili

Post by Malogradjanin »

diablobih wrote: 15/04/2020 23:15 Hajde dobro, vidjet cemo sta xiaomi kaze jos. Fino je da smo dobili ovlastenog zastupnika ako jesmo.
Izvinjavam se što ulijećem u raspravu, ali ja sam im nedavno slao upit i evo šta su mi odgovorili:

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support. I am Saloni and understand that you wish to inquire about the service centre or distributor in Bosnia and Herzegovina.

I would like to inform you that as of now we do not have any official update regarding the same. However, I would request you to stay connected with our Forum page: http://en.miui.com/ for the details.

For any further queries, feel free to contact us.

Regards,

Saloni

Xiaomi Customer Support
kikibobe
Posts: 25
Joined: 29/06/2003 00:00

#120 Re: Električni romobili

Post by kikibobe »

Malogradjanin wrote: 16/04/2020 09:10
diablobih wrote: 15/04/2020 23:15 Hajde dobro, vidjet cemo sta xiaomi kaze jos. Fino je da smo dobili ovlastenog zastupnika ako jesmo.
Izvinjavam se što ulijećem u raspravu, ali ja sam im nedavno slao upit i evo šta su mi odgovorili:

Thank you for contacting Xiaomi Customer Support. I am Saloni and understand that you wish to inquire about the service centre or distributor in Bosnia and Herzegovina.

I would like to inform you that as of now we do not have any official update regarding the same. However, I would request you to stay connected with our Forum page: http://en.miui.com/ for the details.

For any further queries, feel free to contact us.

Regards,

Saloni

Xiaomi Customer Support
Laze Xiaomi Mi-Adriatic je giga kompanija :D

Za pocetak neka naprave web stranicu, pa mozda i porastu da dobiju licencu da otvore xiaomi store-ove po shopping mall-ovima i ovlastene servise.

Poenta je da svaki gazdica svoju piljaru hvali... neka ne spinuju dezinformacijama narod.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#121 Re: Električni romobili

Post by _Reds_ »

Cupko je uposlenik Eroneta, a Eronet je poznat po razno raznim malverzacijama, samo kako ne bi ostavarili kakvu ozbiljniju dobit i onda polovinu iste morali uplatiti u budzet Federacije. Bolje dobiti izvuci preko razno raznih firmi sa kojima Eronet "surađuje".
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#122 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

Ako nisi upoznat, ovdje pricamo o elektricnim romobilima. Firma koju sam spomenuo suradjuje i sa BH Telecom-om i ja od nje nemam nista niti me zanima, samo sam iznosio cinjenice.
Takodjer servis koji sam spominjao na nasem trzistu radi vec vise od dvije decenije i jedan je od najboljih ovlastenih servisa za mobitele na ovom podrucju. I oni suradjuju sa drugim operaterima.

E sad ti meni reci kakve veze tvoj post ima sa bilo cim iznad? Kakve veze ima gdje ja radim? Ja sam to naveo samo kao izvor informacija koje sam podijelio.

Ali naprotiv, ni najmanje mi ne smeta tvoj post i mozemo pricati o tvojim navodima. Ako zelis mozemo u PP a ako si voljan iznesi teorije na temi gdje ti post nece bit offtopic i ako rasprava bude zanimljiva, vrlo rado cu se ukljuciti :D ja ovdje nisam niciji placenik niti slijepo zastupam necija stajalista za razliku od uposlenika nekih drugih operatera koje si ti znao itekako podrzavati i lizati. Poznavajuci tvoje postove sa te teme, ovaj nicim izazvan i ni sa cim povezan post me nije iznenadio.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#123 Re: Električni romobili

Post by _Reds_ »

Cupko_ wrote: 20/04/2020 22:24 Ako nisi upoznat, ovdje pricamo o elektricnim romobilima. Firma koju sam spomenuo suradjuje i sa BH Telecom-om i ja od nje nemam nista niti me zanima, samo sam iznosio cinjenice.
Takodjer servis koji sam spominjao na nasem trzistu radi vec vise od dvije decenije i jedan je od najboljih ovlastenih servisa za mobitele na ovom podrucju. I oni suradjuju sa drugim operaterima.

E sad ti meni reci kakve veze tvoj post ima sa bilo cim iznad? Kakve veze ima gdje ja radim? Ja sam to naveo samo kao izvor informacija koje sam podijelio.

Ali naprotiv, ni najmanje mi ne smeta tvoj post i mozemo pricati o tvojim navodima. Ako zelis mozemo u PP a ako si voljan iznesi teorije na temi gdje ti post nece bit offtopic i ako rasprava bude zanimljiva, vrlo rado cu se ukljuciti :D ja ovdje nisam niciji placenik niti slijepo zastupam necija stajalista (za razliku od uposlenika nekih drugih operatera koje si ti znao itekako podrzavati pa me stoga ne cudi ovaj nicim izazvan post).
Ne znam, vlasnicku strukturu te firme Mi Adriatic, ali me ne bi začudilo da se moze naci raznih poveznica sa Eronetom. Da prica o o skuterima, ali i o clancima koje si prezentirao kao reklamu. Uporno tvrdio da su ovlasteni, kad ono opsss... ipak nisi upravu.

Hm... Nisam siguran da BHT nabavlja od njih. Mislim da je od Domoda.. Morao bih kod prijatelja provjeriti garantni list za jedan Mi uređaj. Ja urđaje nemam običaj kupovati preko operatera.

A kakve veze ima post sa ti gdje radis, pa procitaj jos koji put vlastite postove pa ces shvatiti.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#124 Re: Električni romobili

Post by Cupko_ »

_Reds_ wrote: 20/04/2020 22:35
Cupko_ wrote: 20/04/2020 22:24 Ako nisi upoznat, ovdje pricamo o elektricnim romobilima. Firma koju sam spomenuo suradjuje i sa BH Telecom-om i ja od nje nemam nista niti me zanima, samo sam iznosio cinjenice.
Takodjer servis koji sam spominjao na nasem trzistu radi vec vise od dvije decenije i jedan je od najboljih ovlastenih servisa za mobitele na ovom podrucju. I oni suradjuju sa drugim operaterima.

E sad ti meni reci kakve veze tvoj post ima sa bilo cim iznad? Kakve veze ima gdje ja radim? Ja sam to naveo samo kao izvor informacija koje sam podijelio.

Ali naprotiv, ni najmanje mi ne smeta tvoj post i mozemo pricati o tvojim navodima. Ako zelis mozemo u PP a ako si voljan iznesi teorije na temi gdje ti post nece bit offtopic i ako rasprava bude zanimljiva, vrlo rado cu se ukljuciti :D ja ovdje nisam niciji placenik niti slijepo zastupam necija stajalista (za razliku od uposlenika nekih drugih operatera koje si ti znao itekako podrzavati pa me stoga ne cudi ovaj nicim izazvan post).
Ne znam, vlasnicku strukturu te firme Mi Adriatic, ali me ne bi začudilo da se moze naci raznih poveznica sa Eronetom. Da prica o o skuterima, ali i o clancima koje si prezentirao kao reklamu. Uporno tvrdio da su ovlasteni, kad ono opsss... ipak nisi upravu.

Hm... Nisam siguran da BHT nabavlja od njih. Mislim da je od Domoda.. Morao bih kod prijatelja provjeriti garantni list za jedan Mi uređaj. Ja urđaje nemam običaj kupovati preko operatera.

A kakve veze ima post sa ti gdje radis, pa procitaj jos koji put vlastite postove pa ces shvatiti.

Kao prvo, nije ispalo da nisam upravu. Ljudi se predstavljaju kao ovlasteni uvoznik i distributer i kao takvi saradjuju i sa BH Telecomom. Pogresno mislis da oni nabavljaju od Domoda. Imas na Xiaomi temi par likova koji su pisali da su kupili uredjaj u BH Telecomu i da je MI-Adriatic ovlasteni distributer sto i pise na garantnom listu i sto sam ja ovdje i prenio.
Posalji mail BH Telecomu, Eronetu i m:tel-u pa ce ti i jedni i drugi i treci dat istu informaciju kao i ja.
Ovlasteni uvoznik i distributer - Mi-Adriatic, ovlasteni serviser - MESC.
Iskreno, ne vidim razlog zasto bi se neko predstavljao kao ovlasteni distributer ako to nije kad vec svakako zaradjuje najvise jer prodaje operaterima. Ali eto lakse je vjerovat nekom kinezu koji je (ako je uopste i napisao ovo sto je postavljeno) napisao da nema zvanicnih informacija o upitu.

Ja sam post da su skuteri dostupni kod operatera postavio prije 6 mjeseci jer je Eronet bio prvi operater koji ih je imao u ponudi i to je itekako vezano za temu za razliku od tvog posta. Ti si se nadovezao na raspravu od prije par dana gdje sam ja spomenuo da moja firma suradjuje i sa MI-Adriatic i MESC-om i to nema nikakve veze s ovim sto si ti napisao.

Jos jednom ti kazem, ako si voljan, slobodno zapocni diskusiju na ispravnoj temi i ja cu se vrlo rado ukljucit ako bude zanimljivo. Ovako samo lupas gluposti totalno nepovezane sa raspravom koja je bila oko totalno druge stvari. Isto tako je i forumas koji mi je replicirao spomenuo cijene ne razmisljajuci o tome da sam ja post stavio prije 6 mjeseci i ne znajuci kakve su tad cijene bile.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#125 Re: Električni romobili

Post by pepeljara »

Pao je Pro model.
Odlican, bas bas dobra stvarcica.
Odmah kad sam ga spojio na mob, Mi Home, kaze azurirajte software na vasem scooteru :D
Post Reply