Električni romobili

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#826 Re: Električni romobili

Post by kakotisesvidja »

zdruzdjo wrote: 23/07/2022 19:15
kakotisesvidja wrote: 23/07/2022 11:42
ovi sto ne paze nazalost nisu samo tiktok generacija
ne pazi mnogi njih koji su stariji od tiktok generacije
ovaj sudar bicikliste i romobila kod nogometnog saveza je kriv ovaj deda na biciklu koji je vozio suprotnim smjerom
tako da ne treba bas uvijek sve svaljivati na mlade

da se razumijemo nisam mlad srednjih sam godina al mi je preko glave kriviti za sve mladju generaciju kad i medju mojom srednjom i medju starcima ima kretena na izvoz u svim sferama i situacijama
Ne generalizujem, ali u velikom broju jeste tako. Bas mogu prosuditi jer sam na biciklistickim stazama i cesti svaki dan barem 20-ak kilometara.
Ne kazem nista, ima i kloceva u zrelim/zrelijim godinama koji su bas to, klocevi. Ali isfuatrirani adolescenti koji su nafurani na adrenalinske klipove su vecina.
nisam nigdje rekao da li su manjina ili vecina samo da nisu samo tiktok generacija ta koja pravi probleme
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#827 Re: Električni romobili

Post by Nostromo »

Black swan wrote: 22/07/2022 13:20 manje su šanse da poginem na trotoaru nego na prometnici
samo to me zanima izvinjavam se moj je život meni važniji u realnoj situaciji
od fiktivne mogućnosti da neko drugi strada
U realnoj situaciji, idi pješke, taxijem ili gradskim. Takvom egoizmu nije mjesto ovdje.
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#828 Re: Električni romobili

Post by Truba »

:lol: supermeni su na podforumu film a majke terezije na religiji
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#829 Re: Električni romobili

Post by xamp »

zdruzdjo wrote: 23/07/2022 11:33

Ovako
Vozim romobil, biciklo, auto i pjesak sam.
Ja imam dovoljno godina da me malo vise briga za svoju guzicu. Napadao sam se dovoljno.puta sa bicikla. Bjezao.od snajpera u ratu, pucale kocinice niz brdo, lanac....itd. padao i sa motora, gulio glavom o asfalt pa.podletio pod smetljarski kamion.
Tako da dobro znam kako.izgleda pasti sa necega na dva tocka. Nista bolje(ako nije i gore) nije pasti sa el.romobila. Unatoc svemu tome.kad opalis nekog pjesaka sa biciklom/elromobilom na 20+ km/h sigurno se neces ni ti provesti dobro. Tako da, DA, ja veoma pazim i na druge koji veselo iskljuceni sa planete zabuljeni u telefon hladno skrenu da prosetaju po biciklistickoj stazi. Pazim veoma na te greske koje je priroda napravila i pustila ih na zemlju. Ne radi njih, jer me iskreno zaboli qurxx da li ce podletiti pod auto/upasti u saht otvoren/provozati se na haubi golfa.....nego brinem za sebe ako ga spucam sto cu i ja najebati.
Ovi koji "ne paze".su nova youtube/tiktok/instagram generacija koji jos nisu imali prilike se lomiti sa bicikala i drugih prevoznih sredstava. Ti su padove vidjeli.samo na spomenutim platformama. Ako su slucajno se i slomili nekad, otisli su kuci placuci mamici i tatici i vidali rane mjesecima.
Vozaci bicikla/romobila/longboard-a...se djele na dvije grupe. Oni koji jos nisu pali i oni koji su pali/padali.
Apsolutno se slazem. Super si ovo rekao. Svi ovi koji ne paze, boli me k... za njih, ali ja cu najebat ako ne pazim sto oni ne paze, tako da dodatno pazim... kao vozac, kao pjesak, kao romobilista i kao biciklista... ili cu najebat jer cu pasti zbog njih, ili cu ih nosit na dusi kad zavrse na haubi... tako da opreza nikad dosta.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#830 Re: Električni romobili

Post by Bobi »

User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#831 Re: Električni romobili

Post by Benq »

U Hrvatskoj..

https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-hr ... /220730054
Električni romobili smiju se kretati po biciklističkim stazama ili trakama, a ukoliko se kreću po površinama namijenjenim za kretanje pješaka, moraju prilagoditi brzinu.
"Neće se moći voziti po prometnicama s više prometnih traka, za vozače koji to prekrše, kazna će biti 1.000 kuna.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#832 Re: Električni romobili

Post by Ateista »

Benq wrote: 30/07/2022 17:49 U Hrvatskoj..

https://www.klix.ba/vijesti/regija/u-hr ... /220730054
Električni romobili smiju se kretati po biciklističkim stazama ili trakama, a ukoliko se kreću po površinama namijenjenim za kretanje pješaka, moraju prilagoditi brzinu.
"Neće se moći voziti po prometnicama s više prometnih traka, za vozače koji to prekrše, kazna će biti 1.000 kuna.
Ovo je vec puno smisleniji zakon. :thumbup:
Nisu definisali brzinu na pjesackim stazama vec neodredjeno rekli da treba prilagoditi brzinu, sto jeste nedoreceno ali ostavlja mogucnost da se brze vozi gdje nema guzve odnosno da se mora usporiti gdje ima, i time se vjerovatno daje do znanja da su isti krivi ako udare pjesaka.
Sve u svemu, puno bolje nego kod nas.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#833 Re: Električni romobili

Post by baja »

Ateista wrote: 01/08/2022 08:12
Ovo je vec puno smisleniji zakon. :thumbup:
Nisu definisali brzinu na pjesackim stazama vec neodredjeno rekli da treba prilagoditi brzinu, sto jeste nedoreceno ali ostavlja mogucnost da se brze vozi gdje nema guzve odnosno da se mora usporiti gdje ima, i time se vjerovatno daje do znanja da su isti krivi ako udare pjesaka.
Sve u svemu, puno bolje nego kod nas.
Ima brzina negdje spomenuta ali je receno da ce to policija dati licnu procjenu. Dakle ti vozis i procjenjujes da nije brzo, a policajac procjeni suprotno i kazni te. On u pravu a ti ides na sud ako mislis da treba.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#834 Re: Električni romobili

Post by Ateista »

baja wrote: 01/08/2022 08:37
Ateista wrote: 01/08/2022 08:12

Ovo je vec puno smisleniji zakon. :thumbup:
Nisu definisali brzinu na pjesackim stazama vec neodredjeno rekli da treba prilagoditi brzinu, sto jeste nedoreceno ali ostavlja mogucnost da se brze vozi gdje nema guzve odnosno da se mora usporiti gdje ima, i time se vjerovatno daje do znanja da su isti krivi ako udare pjesaka.
Sve u svemu, puno bolje nego kod nas.
Ima brzina negdje spomenuta ali je receno da ce to policija dati licnu procjenu. Dakle ti vozis i procjenjujes da nije brzo, a policajac procjeni suprotno i kazni te. On u pravu a ti ides na sud ako mislis da treba.
To jeste moguci problem, da naletis na nadrkanog policajca koji u ovom slucaju moze da te zajebava.
Kad su normalni policajaci onda je ovo dobra stvar.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#835 Re: Električni romobili

Post by BadBoy »

baja wrote: 01/08/2022 08:37
Ateista wrote: 01/08/2022 08:12

Ovo je vec puno smisleniji zakon. :thumbup:
Nisu definisali brzinu na pjesackim stazama vec neodredjeno rekli da treba prilagoditi brzinu, sto jeste nedoreceno ali ostavlja mogucnost da se brze vozi gdje nema guzve odnosno da se mora usporiti gdje ima, i time se vjerovatno daje do znanja da su isti krivi ako udare pjesaka.
Sve u svemu, puno bolje nego kod nas.
Ima brzina negdje spomenuta ali je receno da ce to policija dati licnu procjenu. Dakle ti vozis i procjenjujes da nije brzo, a policajac procjeni suprotno i kazni te. On u pravu a ti ides na sud ako mislis da treba.
Bolje nego da ti ograniči brzinu na 6 km/h.

edit: ne znam šta je sa ovim romobilistima ali isto kao da su alergični na puštanje gasa, mora se svugdje i stalno voziti 25 km/h+, preko pješačkih, pored pješaka, kroz gužve, cestom...
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#836 Re: Električni romobili

Post by Truba »

bio je udes na ilidži
šivanje 2 prsta pješaka u ambulanti snimljeno
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#837 Re: Električni romobili

Post by Bobi »

Kome fali snage na romobilu ... :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#838 Re: Električni romobili

Post by Bobi »

BadBoy wrote: 01/08/2022 11:11 edit: ne znam šta je sa ovim romobilistima ali isto kao da su alergični na puštanje gasa, mora se svugdje i stalno voziti 25 km/h+, preko pješačkih, pored pješaka, kroz gužve, cestom..
Sabur :D...kad bude trebalo popravljat skontat ce da je jeftinije se autom voziti :D ili pješobus ili javnim prevozom.
schindleroskar
Posts: 481
Joined: 11/06/2019 23:30

#839 Re: Električni romobili

Post by schindleroskar »

Gledam u telekomu samo OneS imaju, ovo ostalo im je rezervisano.
Ninebot F30E bi mi bio savrsen, jer ne zelim ici vise od 20km/h a ima malo vece tockove ali ga nema na stanju
Jel ima neko jedan od ovih OneS, kako su se pokazali?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20556
Joined: 12/08/2013 12:51

#840 Re: Električni romobili

Post by insaneinthebrain »

Odakle su dovukli ove zelene kiwi romobile. Ofucani i izrabljeni. Ko da su prosli kroz oluju. Neko polovne nakupovo pa renta :-? :?
User avatar
spree
Posts: 7883
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#841 Re: Električni romobili

Post by spree »

insaneinthebrain wrote: 08/08/2022 16:07 Odakle su dovukli ove zelene kiwi romobile. Ofucani i izrabljeni. Ko da su prosli kroz oluju. Neko polovne nakupovo pa renta :-? :?
Mislim da su iz Srbije.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20556
Joined: 12/08/2013 12:51

#842 Re: Električni romobili

Post by insaneinthebrain »

spree wrote: 08/08/2022 17:46
insaneinthebrain wrote: 08/08/2022 16:07 Odakle su dovukli ove zelene kiwi romobile. Ofucani i izrabljeni. Ko da su prosli kroz oluju. Neko polovne nakupovo pa renta :-? :?
Mislim da su iz Srbije.
:thumbup:
User avatar
Svemirco
Posts: 532
Joined: 06/10/2008 16:06
Location: U LOL bunkeru.

#843 Re: Električni romobili

Post by Svemirco »

Sarajevska općina uklonila romobile s javnih površina koji se koriste bez odobrenja: Ovo su kazne

Općina Stari Grad Sarajevo izvršila je danas uklanjanje bespravno postavljenih romobila na javnim površinama u Starom Gradu, a vlasnicima će biti upućeni prekršajni nalozi po osnovu korištenja javne površine bez odobrenja.

Previđene kazne za pravna lica iznose 5.000 KM, a za fizička lica 500 KM.

Redovnom kontrolom terena, kao i velikim brojem pritužbi građana, utvrđeno je da se na javnim površinama ostavlja sve više romobila što ometa normalno odvijanje pješačkog saobraćaja.

https://radiosarajevo.ba/vijesti/lokaln ... zne/465734
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20556
Joined: 12/08/2013 12:51

#844 Re: Električni romobili

Post by insaneinthebrain »

:thumbup:
Sve na otpad
splus
Posts: 19
Joined: 13/04/2022 04:38

#845 Re: Električni romobili

Post by splus »

Pitanje:
Da li iko zna gdje ima mjesta za parkiranje bicikala i romobila u centru grada, a takodjer i oko Skenderije i Marin dvora? Imam bravu, pa mogu to zaključati i ostaviti.
kakaljin
Posts: 11648
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#846 Re: Električni romobili

Post by kakaljin »

splus wrote: 11/08/2022 15:06 Pitanje:
Da li iko zna gdje ima mjesta za parkiranje bicikala i romobila u centru grada, a takodjer i oko Skenderije i Marin dvora? Imam bravu, pa mogu to zaključati i ostaviti.
Imaš kod Bbi ispred komore u prolazu prema predsjednistvu
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#847 Re: Električni romobili

Post by amko761 »

splus wrote: 11/08/2022 15:06 Pitanje:
Da li iko zna gdje ima mjesta za parkiranje bicikala i romobila u centru grada, a takodjer i oko Skenderije i Marin dvora? Imam bravu, pa mogu to zaključati i ostaviti.
Lol jesi li ti odavde? Mislim dijaspora, nedavno došao ili tako nešto?
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#848 Re: Električni romobili

Post by AtillaS »

Svemirco wrote: 11/08/2022 14:41
Općina Stari Grad Sarajevo izvršila je danas uklanjanje bespravno postavljenih romobila na javnim površinama u Starom Gradu, a vlasnicima će biti upućeni prekršajni nalozi po osnovu korištenja javne površine bez odobrenja.
Dosad niko nije postavljao pitanje oko ovoga, ali fakat odakle nekome pravo da reda tu gvožđariju gdje mu se ku++u ćefne.
splus
Posts: 19
Joined: 13/04/2022 04:38

#849 Re: Električni romobili

Post by splus »

kakaljin wrote: 11/08/2022 15:49
splus wrote: 11/08/2022 15:06 Pitanje:
Da li iko zna gdje ima mjesta za parkiranje bicikala i romobila u centru grada, a takodjer i oko Skenderije i Marin dvora? Imam bravu, pa mogu to zaključati i ostaviti.
Imaš kod Bbi ispred komore u prolazu prema predsjednistvu
Super, hvala!
amko761 wrote: 11/08/2022 15:55
splus wrote: 11/08/2022 15:06 Pitanje:
Da li iko zna gdje ima mjesta za parkiranje bicikala i romobila u centru grada, a takodjer i oko Skenderije i Marin dvora? Imam bravu, pa mogu to zaključati i ostaviti.
Lol jesi li ti odavde? Mislim dijaspora, nedavno došao ili tako nešto?
Iz Sarajeva sam, ali putujem puno po svijetu, i uglavnom sam provodio veliku vecinu vremena vani, pa naravno da puno slabije znam, posebno sve sto se napravilo u posljednjih 10-15 godina. Sada sam ovdje vec pola godine, ali i prije jednostavno nisam ni obracao paznju na stupove za bicikla/romobile, pa i to je razlog.
Sve to nema to veze sa mojim pitanjem, ali eto, ako si vec znatizeljan... A ako znas neka parkirna mjesta blize centru - dobro je doslo!
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#850 Re: Električni romobili

Post by AtillaS »

insaneinthebrain wrote: 11/08/2022 14:51 :thumbup:
Sve na otpad
:lol: :lol: :lol:
Post Reply