Električni romobili

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#801 Re: Električni romobili

Post by sale07 »

Nostromo wrote: 22/07/2022 11:25
skafiskafsnjak wrote: 22/07/2022 11:07
Onda najbolje da se zabrane bicikla i romobili.
Idi autom ili pjeske, trece nema :mrgreen:

Daj ba , glupa ti logika. U vecini gradova u BiH nema metra biciklisticke staze....prema tvojoj statistici svaki dan jedno dijete pogine zbog udara bicikla
Da u pravu si, samo mi reci sta je prihvatljivo, jedno udareno dijete dnevno, nedeljno, ili mozda mjesecno?
"Prema podacima Uprave saobraćajne policije u poslednjih pet godina u Srbiji je u sudarima sa biciklima poginulo troje pešaka, a 272 pešaka su teže i lakše povređena. "
over & out, nema svrhe razgovarati sa ovakvim tipovima. :run:
Daj nam onda i podatke koliko nezgoda se desilo na biciklistickim stazama a koliko mimo njih ?
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#802 Re: Električni romobili

Post by TheGodfather001 »

došlo vrijeme da kada hoćeš da voziš biciklo, moraš imati 25KM za kaznu ili "jagnjetinu".
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#803 Re: Električni romobili

Post by Ajatolah_ »

sale07 wrote: 19/07/2022 09:57 Ovi fkt nisu normalni, cuj da voze cestom. Ok je voznja cestom gdje promet nije velik al voziti glavnom saobracjanicom npr od carsije do Marin Dvora :?
Koliko znam glavna džada u Sarajevu je kategorisana kao magistralni put, mislim da na magistralnim putevima svakako ne smiju saobraćati bicikli i romobili, nek me ispravi neko ako griješim.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#804 Re: Električni romobili

Post by azdralovic »

Ajatolah_ wrote: 22/07/2022 11:50
sale07 wrote: 19/07/2022 09:57 Ovi fkt nisu normalni, cuj da voze cestom. Ok je voznja cestom gdje promet nije velik al voziti glavnom saobracjanicom npr od carsije do Marin Dvora :?
Koliko znam glavna džada u Sarajevu je kategorisana kao magistralni put, mislim da na magistralnim putevima svakako ne smiju saobraćati bicikli i romobili, nek me ispravi neko ako griješim.
odredba predvidja da gdje imaju sine, vozis trotoarom, ali to mora biti posebno obiljezeno... kod nas nije nista obiljezeno
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#805 Re: Električni romobili

Post by Ateista »

zdruzdjo wrote: 22/07/2022 10:13
Black swan wrote: 21/07/2022 22:17 Tako su mog jarana ganjali prije 20 godina i uhvatili ga nakon 3 raskrsnice
Biciklo a brz ko ludjak

Ako zele uhvatit ce te
Policija svakoga uhvati ako je dovoljno glup da napravi gresku.
Samo se smota u prvu ulicu sa strane i izgubis se u pjesackim zonama kuda se ne moze autom. A od foot-policajaca se lako pobjegne na biciklu.
Tako je, tu te mogu uhvatiti samo drotovi na biciklu ili na motoru.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#806 Re: Električni romobili

Post by Ateista »

Nostromo wrote: 22/07/2022 10:37
Black swan wrote: 21/07/2022 16:02
Ja biciklo necu i ne smijem vozit cestom
Nit imam namjeru
Dakle, prevladava logika bolje da ja ubijem dijete vozeci po trotoaru, nego da mene zgazi auto na cesti. WTF?
Ne nego su sanse da biciklista udari dijete na trotoaru puno manje nego da auto udari biciklistu na cesti, i posljedice su puno manje u prvom nego u drugom slucaju.
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#807 Re: Električni romobili

Post by Truba »

manje su šanse da poginem na trotoaru nego na prometnici
samo to me zanima izvinjavam se moj je život meni važniji u realnoj situaciji
od fiktivne mogućnosti da neko drugi strada
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#808 Re: Električni romobili

Post by auspuhc »

Bobi wrote: 22/07/2022 11:17 Šta se imaju vozaci auta edukovati, svi su polozili vozacki, znaju kako se bicikla obilaze :D. Treba edukovati vozace romobila..jel ko polozio ista vezano za romobil :D ?
Dosta zena i djece vozi za koje sumnjam da su polagali i znaju pravila saobracaja.
kleja
Posts: 540
Joined: 08/03/2022 13:25

#809 Re: Električni romobili

Post by kleja »

gledam danas vožnju električnih romobila po glavnim cestama i to je pravi horor.

Svi oni voze OK desnom stranom , jedan metar od ivičnjaka i to, ali jedan danas hladno kroz crveno prođe i nastavi pravo, drugi dođe do semafora na crveno pa ga slomi preko pješačkog pa nastavi dalje.

:run:
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#810 Re: Električni romobili

Post by Truba »

koji je smisao romobila ako ćeš biti s gužvama automobila :D
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#811 Re: Električni romobili

Post by kakotisesvidja »

Black swan wrote: 22/07/2022 14:47 koji je smisao romobila ako ćeš biti s gužvama automobila :D
jedino ces ti stati iza automobila u koloni
smisao romobila je ista kao i skutera samo u uzem dijelu grada a ne da vozis romobil sa bascarsije do ilidze
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#812 Re: Električni romobili

Post by Bobi »

kleja wrote: 22/07/2022 14:43 gledam danas vožnju električnih romobila po glavnim cestama i to je pravi horor.

Svi oni voze OK desnom stranom , jedan metar od ivičnjaka i to, ali jedan danas hladno kroz crveno prođe i nastavi pravo, drugi dođe do semafora na crveno pa ga slomi preko pješačkog pa nastavi dalje.

:run:
Kažem ja, treba im obuka :D, evo svjedok :D a ovdje na temi svi sve znaju i po propisu voze :D.
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#813 Re: Električni romobili

Post by billy organ »

Nije problem romobil problem je brzina. Neka se oni vozaju po biciklistickoj stazi samo nek paze na brzinu i da se ne vozaju na pogresnoj strani ulice. Ima jedna djevojka na romobilu, pokrivena je , vidiim je cesto ali ne mogu biti sto posto siguran da li je rijec o istoj osobi ali vozi nenormalno brzo i uopste ne obraca paznju ko joj ide u susret.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#814 Re: Električni romobili

Post by azdralovic »

billy organ wrote: 22/07/2022 14:52 Nije problem romobil problem je brzina. Neka se oni vozaju po biciklistickoj stazi samo nek paze na brzinu i da se ne vozaju na pogresnoj strani ulice. To bi policija trebala da obrati paznju. Ima jedna djevojka na romobilu, pokrivena je , vidiim je cesto ali ne mogu biti sto posto siguran da li je rijec o istoj osobi ali vozi nenormalno brzo i uopste ne obraca paznju ko joj ide u susret.
valjda vrijedi za sve ucesnike da paze na brzinu, ne vozaju pogresnom stranom, i da obracaju paznju
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#815 Re: Električni romobili

Post by Van Halen »

Električni trotinet :D
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#816 Re: Električni romobili

Post by billy organ »

azdralovic wrote: 22/07/2022 14:55
billy organ wrote: 22/07/2022 14:52 Nije problem romobil problem je brzina. Neka se oni vozaju po biciklistickoj stazi samo nek paze na brzinu i da se ne vozaju na pogresnoj strani ulice. To bi policija trebala da obrati paznju. Ima jedna djevojka na romobilu, pokrivena je , vidiim je cesto ali ne mogu biti sto posto siguran da li je rijec o istoj osobi ali vozi nenormalno brzo i uopste ne obraca paznju ko joj ide u susret.
valjda vrijedi za sve ucesnike da paze na brzinu, ne vozaju pogresnom stranom, i da obracaju paznju
Istina zaboravio sam i bicikliste dodati na tu listu. Idu prema tebi velikom brzinom, ponasaju se ko da ne postojis , valjda ocekuju da im se pomjeris. Ne znam ko mi je gori, roditelji sa malom djecom kad se voze u pogresnom smjeru, nabrijana djecurlija, hahari koji voze bez ruku, "cooleri" koji tipkaju mobitel dok voze, pjesaci koji setaju biciklistickom stazom i jos se bune kad im svirnes da se pomjere. Na te stvari policija treba obracati paznju.
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#817 Re: Električni romobili

Post by sale07 »

Image
Image

Na prvoj slici se slabo vidi radi kompresije, mlada dama zamislia da je na crvenom tepihu, druga slika sve jasno :D
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#818 Re: Električni romobili

Post by billy organ »

I hajd mu nesto reci odmah ce ti poceti mater psovat. I vrlo vjerovatno ce reci da je bio u armiji.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#819 Re: Električni romobili

Post by zdruzdjo »

billy organ wrote: 22/07/2022 14:52 ......Ima jedna djevojka na romobilu, pokrivena je , vidiim je cesto ali ne mogu biti sto posto siguran da li je rijec o istoj osobi ali vozi nenormalno brzo i uopste ne obraca paznju ko joj ide u susret.
Ako je to ta na koju mislim i ja, onda faaaakat. LUUUDA.
Pretpostavljam da cura misli da, ako pogine na romobilu bice sehid i osiguran joj je dzenet.

Danas je bilo vruce pa su valjda svi osamuceni suncem i ne razmisljaju racionalno.

Situacija broj 1.
Vozim romobil a Ide momak ispred mene na biciklu. kuliram i ne hajcam da ga prestignem jer nemam potrebe.
Prilazimo raskrsnici. Crveno. Kocim i stajem malo dalje od ruba. Frajer hladno nastavlja na crveno bez da je pipnuo kocinicu ili se okrenuo da vidi ide li iko sa lijev strane jer je autima preocigledno zeleno. Samo sam krajem oka vidio opel-corsu kako koci u metar i stisnuo se kontajuci pogibe. pobjegao je lik karambolci u centimatar. svi su se za glavu uhvatili okolo koji su stajali jer da ga je spucao, odnjeo bi ga dobrih 20 metara. Lik sa korsom je zaustavio metar nakon pjesackog, stoji i vidis da mu nije dobro. ovaj samo nastavi. Okrenuo se nije. VOLIO BIH DA GA JE SPUCAO. Iskreno. Dao bih vozacu auta svoje podatke i ne bi mi bilo uopste mrsko na sud ici da svjedocim u njegovu korist. stignem kasnije debila i vidim odsutni pogled i slusalice na usima.

Situacija broj 2.
Stojim na jednom semaforu na biciklistickoj. Crveno mi je. Prema meni hladno prelazi covjek 65-70 godina nogu za nogom na crveno. bez gledanja bez ista. Momak na romobilu ide cestom i zeleno mu je. bukvalno je covjeka ocesao po nosu ramenom. Ovaj stade na sred pjesackog(jos uvijek mu je crveno) i ko sprema se da nesto otersa. Vidim frajer se okrenu pa zakoci i stade. Mislim da je dedo rijec progovorio, ovaj bi se vratio i prebio ga. Dedo samo upravi pogled i nastavi.

Situacija broj 3.
Izmedju bazena i otoke vozim oko 21:30 sinoc. Mrak je. Vidim uz samu zivu ogradu na lijevoj strani na biciklistickoj stazi nesto. Skroz nisko. Jos uvijek daleko pa svjetla ne osvjetljavaju. Kontam nesto kutija, neko smece. Kako prilazim sa klupe sa desne strane skace debil i trci na biciklisticku stazu hvata klinca koji sjedi na biciklistickoj stazi skroz uz zivu ogradu. Bukvalno ne vidis da je to djete dok ne pridjes na 3 metra. Taman kad ga je svjetlo i osvjetlilo, bilo bi prekasno da odreagujes.


Uglavnom
Image
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#820 Re: Električni romobili

Post by kakotisesvidja »

evo upravo na slikama vidis da njih 5 normalno hoda al se nadje jedan pametan i hoda po biciklistickoj i kazu pjesaci su najgori
nisu to su pojedinci kao i medju svim kategorijama
i ovaj sto opisa situacije sa biciklistom isti je slucaj on jedan je kreten ugrozio i sebe i ovoga u korsi i zbog njega su biciklisti najgori iako je na crveno vjerovatno stalo 4 bicikla nebitno
isto sve se moze prenijeti i na vozace auta romobila i bilo cega

i upravo zbog takvih mi imamo situaciju da sada vozis po cesti ili u suprotnom placas kaznu iako bi pazio na svakog pjesaka na trotoaru
User avatar
billy organ
Posts: 1446
Joined: 04/07/2021 19:19

#821 Re: Električni romobili

Post by billy organ »

zdruzdjo wrote: 22/07/2022 19:06
billy organ wrote: 22/07/2022 14:52 ......Ima jedna djevojka na romobilu, pokrivena je , vidiim je cesto ali ne mogu biti sto posto siguran da li je rijec o istoj osobi ali vozi nenormalno brzo i uopste ne obraca paznju ko joj ide u susret.
Ako je to ta na koju mislim i ja, onda faaaakat. LUUUDA.
Pretpostavljam da cura misli da, ako pogine na romobilu bice sehid i osiguran joj je dzenet.

Danas je bilo vruce pa su valjda svi osamuceni suncem i ne razmisljaju racionalno.

Situacija broj 1.
Vozim romobil a Ide momak ispred mene na biciklu. kuliram i ne hajcam da ga prestignem jer nemam potrebe.
Prilazimo raskrsnici. Crveno. Kocim i stajem malo dalje od ruba. Frajer hladno nastavlja na crveno bez da je pipnuo kocinicu ili se okrenuo da vidi ide li iko sa lijev strane jer je autima preocigledno zeleno. Samo sam krajem oka vidio opel-corsu kako koci u metar i stisnuo se kontajuci pogibe. pobjegao je lik karambolci u centimatar. svi su se za glavu uhvatili okolo koji su stajali jer da ga je spucao, odnjeo bi ga dobrih 20 metara. Lik sa korsom je zaustavio metar nakon pjesackog, stoji i vidis da mu nije dobro. ovaj samo nastavi. Okrenuo se nije. VOLIO BIH DA GA JE SPUCAO. Iskreno. Dao bih vozacu auta svoje podatke i ne bi mi bilo uopste mrsko na sud ici da svjedocim u njegovu korist. stignem kasnije debila i vidim odsutni pogled i slusalice na usima.

Situacija broj 2.
Stojim na jednom semaforu na biciklistickoj. Crveno mi je. Prema meni hladno prelazi covjek 65-70 godina nogu za nogom na crveno. bez gledanja bez ista. Momak na romobilu ide cestom i zeleno mu je. bukvalno je covjeka ocesao po nosu ramenom. Ovaj stade na sred pjesackog(jos uvijek mu je crveno) i ko sprema se da nesto otersa. Vidim frajer se okrenu pa zakoci i stade. Mislim da je dedo rijec progovorio, ovaj bi se vratio i prebio ga. Dedo samo upravi pogled i nastavi.

Situacija broj 3.
Izmedju bazena i otoke vozim oko 21:30 sinoc. Mrak je. Vidim uz samu zivu ogradu na lijevoj strani na biciklistickoj stazi nesto. Skroz nisko. Jos uvijek daleko pa svjetla ne osvjetljavaju. Kontam nesto kutija, neko smece. Kako prilazim sa klupe sa desne strane skace debil i trci na biciklisticku stazu hvata klinca koji sjedi na biciklistickoj stazi skroz uz zivu ogradu. Bukvalno ne vidis da je to djete dok ne pridjes na 3 metra. Taman kad ga je svjetlo i osvjetlilo, bilo bi prekasno da odreagujes.


Uglavnom
Image
Ima taj neki fazon sa penzionerima da vole prelaziti cestu na crveno. Cekam autobus kod opstine Novi Grad, kad tamo gdje je sad NSBiH neki dedo prelazi cestu. Mnogi od njih uopste ne obracaju paznju.

Kazem ja ti trkaci na biciklima i romobilima ne obracaju paznju ni na koga tokom voznje i da hoces da im kazes nesto samo ce prozujati kraj tebe. Valjda misle da su svi duzni da im se maknu. Voznja bez ruku, lizu sladoled ili tipkaju mobitel, ono kad vidim prestravim se. Boli me kurac za njega hoce li pasti, nek se polomi, nego gledam hoce li se u mene zabiti ili ce udariti necije dijete. Hajvani.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#822 Re: Električni romobili

Post by zdruzdjo »

billy organ wrote: 23/07/2022 09:53


Kazem ja ti trkaci na biciklima i romobilima ne obracaju paznju ni na koga tokom voznje i da hoces da im kazes nesto samo ce prozujati kraj tebe. Valjda misle da su svi duzni da im se maknu. Voznja bez ruku, lizu sladoled ili tipkaju mobitel, ono kad vidim prestravim se. Boli me kurac za njega hoce li pasti, nek se polomi, nego gledam hoce li se u mene zabiti ili ce udariti necije dijete. Hajvani.
Ovako
Vozim romobil, biciklo, auto i pjesak sam.
Ja imam dovoljno godina da me malo vise briga za svoju guzicu. Napadao sam se dovoljno.puta sa bicikla. Bjezao.od snajpera u ratu, pucale kocinice niz brdo, lanac....itd. padao i sa motora, gulio glavom o asfalt pa.podletio pod smetljarski kamion.
Tako da dobro znam kako.izgleda pasti sa necega na dva tocka. Nista bolje(ako nije i gore) nije pasti sa el.romobila. Unatoc svemu tome.kad opalis nekog pjesaka sa biciklom/elromobilom na 20+ km/h sigurno se neces ni ti provesti dobro. Tako da, DA, ja veoma pazim i na druge koji veselo iskljuceni sa planete zabuljeni u telefon hladno skrenu da prosetaju po biciklistickoj stazi. Pazim veoma na te greske koje je priroda napravila i pustila ih na zemlju. Ne radi njih, jer me iskreno zaboli qurxx da li ce podletiti pod auto/upasti u saht otvoren/provozati se na haubi golfa.....nego brinem za sebe ako ga spucam sto cu i ja najebati.
Ovi koji "ne paze".su nova youtube/tiktok/instagram generacija koji jos nisu imali prilike se lomiti sa bicikala i drugih prevoznih sredstava. Ti su padove vidjeli.samo na spomenutim platformama. Ako su slucajno se i slomili nekad, otisli su kuci placuci mamici i tatici i vidali rane mjesecima.
Vozaci bicikla/romobila/longboard-a...se djele na dvije grupe. Oni koji jos nisu pali i oni koji su pali/padali.
kakotisesvidja
Posts: 422
Joined: 15/06/2022 14:44

#823 Re: Električni romobili

Post by kakotisesvidja »

zdruzdjo wrote: 23/07/2022 11:33
billy organ wrote: 23/07/2022 09:53


Kazem ja ti trkaci na biciklima i romobilima ne obracaju paznju ni na koga tokom voznje i da hoces da im kazes nesto samo ce prozujati kraj tebe. Valjda misle da su svi duzni da im se maknu. Voznja bez ruku, lizu sladoled ili tipkaju mobitel, ono kad vidim prestravim se. Boli me kurac za njega hoce li pasti, nek se polomi, nego gledam hoce li se u mene zabiti ili ce udariti necije dijete. Hajvani.
Ovako
Vozim romobil, biciklo, auto i pjesak sam.
Ja imam dovoljno godina da me malo vise briga za svoju guzicu. Napadao sam se dovoljno.puta sa bicikla. Bjezao.od snajpera u ratu, pucale kocinice niz brdo, lanac....itd. padao i sa motora, gulio glavom o asfalt pa.podletio pod smetljarski kamion.
Tako da dobro znam kako.izgleda pasti sa necega na dva tocka. Nista bolje(ako nije i gore) nije pasti sa el.romobila. Unatoc svemu tome.kad opalis nekog pjesaka sa biciklom/elromobilom na 20+ km/h sigurno se neces ni ti provesti dobro. Tako da, DA, ja veoma pazim i na druge koji veselo iskljuceni sa planete zabuljeni u telefon hladno skrenu da prosetaju po biciklistickoj stazi. Pazim veoma na te greske koje je priroda napravila i pustila ih na zemlju. Ne radi njih, jer me iskreno zaboli qurxx da li ce podletiti pod auto/upasti u saht otvoren/provozati se na haubi golfa.....nego brinem za sebe ako ga spucam sto cu i ja najebati.
Ovi koji "ne paze".su nova youtube/tiktok/instagram generacija koji jos nisu imali prilike se lomiti sa bicikala i drugih prevoznih sredstava. Ti su padove vidjeli.samo na spomenutim platformama. Ako su slucajno se i slomili nekad, otisli su kuci placuci mamici i tatici i vidali rane mjesecima.
Vozaci bicikla/romobila/longboard-a...se djele na dvije grupe. Oni koji jos nisu pali i oni koji su pali/padali.
ovi sto ne paze nazalost nisu samo tiktok generacija
ne pazi mnogi njih koji su stariji od tiktok generacije
ovaj sudar bicikliste i romobila kod nogometnog saveza je kriv ovaj deda na biciklu koji je vozio suprotnim smjerom
tako da ne treba bas uvijek sve svaljivati na mlade

da se razumijemo nisam mlad srednjih sam godina al mi je preko glave kriviti za sve mladju generaciju kad i medju mojom srednjom i medju starcima ima kretena na izvoz u svim sferama i situacijama
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#824 Re: Električni romobili

Post by Ateista »

zdruzdjo wrote: 23/07/2022 11:33
billy organ wrote: 23/07/2022 09:53


Kazem ja ti trkaci na biciklima i romobilima ne obracaju paznju ni na koga tokom voznje i da hoces da im kazes nesto samo ce prozujati kraj tebe. Valjda misle da su svi duzni da im se maknu. Voznja bez ruku, lizu sladoled ili tipkaju mobitel, ono kad vidim prestravim se. Boli me kurac za njega hoce li pasti, nek se polomi, nego gledam hoce li se u mene zabiti ili ce udariti necije dijete. Hajvani.
Ovako
Vozim romobil, biciklo, auto i pjesak sam.
Ja imam dovoljno godina da me malo vise briga za svoju guzicu. Napadao sam se dovoljno.puta sa bicikla. Bjezao.od snajpera u ratu, pucale kocinice niz brdo, lanac....itd. padao i sa motora, gulio glavom o asfalt pa.podletio pod smetljarski kamion.
Tako da dobro znam kako.izgleda pasti sa necega na dva tocka. Nista bolje(ako nije i gore) nije pasti sa el.romobila. Unatoc svemu tome.kad opalis nekog pjesaka sa biciklom/elromobilom na 20+ km/h sigurno se neces ni ti provesti dobro. Tako da, DA, ja veoma pazim i na druge koji veselo iskljuceni sa planete zabuljeni u telefon hladno skrenu da prosetaju po biciklistickoj stazi. Pazim veoma na te greske koje je priroda napravila i pustila ih na zemlju. Ne radi njih, jer me iskreno zaboli qurxx da li ce podletiti pod auto/upasti u saht otvoren/provozati se na haubi golfa.....nego brinem za sebe ako ga spucam sto cu i ja najebati.
Ovi koji "ne paze".su nova youtube/tiktok/instagram generacija koji jos nisu imali prilike se lomiti sa bicikala i drugih prevoznih sredstava. Ti su padove vidjeli.samo na spomenutim platformama. Ako su slucajno se i slomili nekad, otisli su kuci placuci mamici i tatici i vidali rane mjesecima.
Vozaci bicikla/romobila/longboard-a...se djele na dvije grupe. Oni koji jos nisu pali i oni koji su pali/padali.
Sve se slazem osim ovoga da je razlika u tome da li je neko padao ili ne. Ne mora svako uciti na tudjim greskama, ima ih koji uce na tudjim i odgovorni su.
Kao dijete sam mozda padao sa bicikla, slabo se sjecam, znam sigurno za par puta ali bez nekih povreda, nista strasno, ali i pored toga sam svjestan da povrede mogu biti i ozbiljne, te kao sto kazes prvenstveno mislim na svoju guzicu a onda i na tudju.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#825 Re: Električni romobili

Post by zdruzdjo »

kakotisesvidja wrote: 23/07/2022 11:42
ovi sto ne paze nazalost nisu samo tiktok generacija
ne pazi mnogi njih koji su stariji od tiktok generacije
ovaj sudar bicikliste i romobila kod nogometnog saveza je kriv ovaj deda na biciklu koji je vozio suprotnim smjerom
tako da ne treba bas uvijek sve svaljivati na mlade

da se razumijemo nisam mlad srednjih sam godina al mi je preko glave kriviti za sve mladju generaciju kad i medju mojom srednjom i medju starcima ima kretena na izvoz u svim sferama i situacijama
Ne generalizujem, ali u velikom broju jeste tako. Bas mogu prosuditi jer sam na biciklistickim stazama i cesti svaki dan barem 20-ak kilometara.
Ne kazem nista, ima i kloceva u zrelim/zrelijim godinama koji su bas to, klocevi. Ali isfuatrirani adolescenti koji su nafurani na adrenalinske klipove su vecina.
Post Reply