Download filmova i serija

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#126 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

typeOnegative wrote:
DinoKotroman wrote:pa to i jest original BluRay za koji sam i reko da jedini može imat 100 GB
čojk je bulaznio o ripovanim verzijama
Nisi u pravu , ima itekako . evo ti film za primjer od 86 GB , a nije BR


Image
:lol:
pa kakvo je to enkodiranje ako ga uopšte bilo, gdje je veličina ostala kao i sam BluRay
ljudi vi se sprdate izgleda
o čemu mi pričamo uopšte ovdje
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#127 Re: Download filmova i serija

Post by typeOnegative »

semirsar wrote:
typeOnegative wrote:
DinoKotroman wrote:pa to i jest original BluRay za koji sam i reko da jedini može imat 100 GB
čojk je bulaznio o ripovanim verzijama
Nisi u pravu , ima itekako . evo ti film za primjer od 86 GB , a nije BR


http://i65.klix.com/2l94pvt.png


@REDDEVILS
previdio sam tvoj post . Ako skidas s provjerenih trackera nemas frke , skidam stalno a imam paypal i banku na kompu kao i ti i nisam nikad imao problema . Ako ti treba sibni mail u pp da ti posaljem invite za IPT
Da, IPT je i po meni jedan od sigurnijih, cak sam vidio da pojedini fajlovi vrlo brzo naprosto nestanu kao da ih uopste nije ni bilo, vjerovatno zbog malicioznog koda u sebi. :thumbup:
Da ,extra tracker. i ja ga gotivim . Dovoljno je samo da neko prijavi da ima nešto u torrentu taj više nikad ništa neće uploadat i torrent se briše.
Iako ih imam bar deset , pored spomenutog jos koristim torrentleech i 3d torrents za 3D filmove i partis i thr za lokalni sadržaj. Više mi ni ne treba :thumbup:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#128 Re: Download filmova i serija

Post by Santic_Aleksa »

ferratilis wrote:Bolje da se svadjate oko kvaliteta video fajlova nego mp3 vs flac, barem ima smisla :D Kad su filmovi u pitanju, fakat se osjeti razlika. Neki dan sam gledao originalni Alien u visokom kvalitetu - dozivljaj za oci i usi, iako mi je TV samo fullHD 40". Takve odlicno rezirane filmove je zahvalno gledati u dobrom formatu. Nakon toga sam skinuo Cameronov Aliens Director's Cut rip od gigu (nisam mogao pronaci nesto bolje) i nisam mogao gledati duze od 15 minuta. Kao da je sporetom ripovano.
Ti ako ne čuješ razliku između MP3-a i FLAC-a, ti si onda fakat gluh čovjek.Image Ili pak slušaš na ekstremno lošoj opremi. MP3 je genocid za uši, jednako kao što je loš kvalitet slike genocid za oči.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#129 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

typeOnegative wrote: Da ,extra tracker. i ja ga gotivim . Dovoljno je samo da neko prijavi da ima nešto u torrentu taj više nikad ništa neće uploadat i torrent se briše.
Iako ih imam bar deset , pored spomenutog jos koristim torrentleech i 3d torrents za 3D filmove i partis i thr za lokalni sadržaj. Više mi ni ne treba :thumbup:
TL sam ugasio jer je haman pa identican kao IPT barem sto se tice novijih fajlova, postavljanje, pa u par minuta prije ili poslije bilo tamo ili ovamo.
Par domacih i par stranih, dovoljno za uzitak, samo odlican kvalitet slike i zvuka i nista vise nam ne treba. :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7267
Joined: 25/11/2013 16:48

#130 Re: Download filmova i serija

Post by ferratilis »

Santic_Aleksa wrote:
ferratilis wrote:Bolje da se svadjate oko kvaliteta video fajlova nego mp3 vs flac, barem ima smisla :D Kad su filmovi u pitanju, fakat se osjeti razlika. Neki dan sam gledao originalni Alien u visokom kvalitetu - dozivljaj za oci i usi, iako mi je TV samo fullHD 40". Takve odlicno rezirane filmove je zahvalno gledati u dobrom formatu. Nakon toga sam skinuo Cameronov Aliens Director's Cut rip od gigu (nisam mogao pronaci nesto bolje) i nisam mogao gledati duze od 15 minuta. Kao da je sporetom ripovano.
Ti ako ne čuješ razliku između MP3-a i FLAC-a, ti si onda fakat gluh čovjek.Image Ili pak slušaš na ekstremno lošoj opremi. MP3 je genocid za uši, jednako kao što je loš kvalitet slike genocid za oči.
Ako cujes razliku izmedju 320kbps mp3 i FLAC, ili imas nadljudski sluh ili si obicni lazov. Prije bi rekao ovo drugo. Zna se desiti da i 320kbps ili VBR mp3 bude lose enkodiran, ali ne tako cesto da dodjes do zakljucka da je mp3 genocid za usi. Neki albumi imaju los master snimak, kao neki albumi Metalike, ali opet ne dovoljno da se donese ovakav zakljucak.

Sto se tice opreme, koristim Creative Sound Blaster X-fi HD DAC i Takstar Pro 80 sluske, tako da bi mogao cuti razliku, ali je toliko mikroskopski minimalna da bi na blind testu sigurno pao. Pozdrav.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#131 Re: Download filmova i serija

Post by kakavdanakneiskustvu »

semirsar wrote:[quote="DinoKotroman"
kakavdanakneiskustvu wrote:ostali filmovi,ali svi,giga,giga i po,dva maksimalno,ovaj ko 6-7 drugih filmova
imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
100 GB ?!?
pa toliko nije ni BluRay original i to 4k
a kamoli WEBRip verzije
vjerovatno je skinuo od oko 8-10GB kolko je maximalno WEBRip verzija nekog filma
lično sam skoro takođe skino jedan film od nekih 8 GB a inače je to 1,5 do max 3 GB ako je dobra verzija od npr. YIFI, YTS, RARBG...
i odlicne su kvalitete filmovi
istina da je ovaj od 8 GB bio bolji ali ne toliko da bi se skudale te verzije koje zauzimaju puno memorije, rekoh sasvim su ok ove 1,5 do 3 GB
osim toga ovaj od 8 GB je zamalo bio neupotrebljiv, jer ga nisam mogao kopirat sa laptopa na usb stick da bi gledao na TV
srećom, dao se kopirat na externu memoriju, pa sam onda nju spojio na TV i odgledo taj film

kad smo već kod filmova, zna li neko zasto su neki filmovi baš u ful HD, ono čitav ekran je popunjen slikom, i reza je 1920 x 1080 dok je većina sa crnim trakama u donjem i gornjem dijelu ekrana TV a reza je 1920 x 800 ili čak i manje[/quote]
Da ti ipak odgovorim, neckao se jesam, jer... ma nebitno.
Kad se skida film, tog i tog naslova, znas li sta se sve nalazi u tom fajlu?
Obicno pise u naslovu i pratecem komentaru, samo... 99% vas to ne cita, ne zanima vas, skini odgledaj i brisi, i to je to, kuzis.
S druge strane, ima i onih pravih filmofila, ne nisam od tih, koji zele imati sve o odredjenom filmu, pa tako traze, skidaju i cuvaju sve podatke. Takvim ja volim izlaziti u susret i na pojedinim stranicama kojim imam pristup skidam takve fajlove u najboljem formatu. Sta mislis koliko tu bude fajlova od slika, razgovora sa glumcima, setova sa snimanja i sta ti ja znam sta sve ne u tih skoro 100, ako ne i vise GB za skinuti.
@kakavdanak... postaje sve napredniji sto se tice interneta, mada jos ima dosta toga sto ne zna pa pita, tako i dobija odgovore po potrebi.
Da, ima filmova od 300MB pa sve do... et' upisi ti najveci koji si nasao u GB? :mrgreen:
Nije nemoguce, stavise, standard je za sve vise korisnika samo 4K 2160p 10HDR format, skinuti 30GB i vise.
Ja licno, nikad ne skidam nista slabije od 1080p. jos bolje ako nadjem na 4K film ili seriju. Nije meni nikakav problem sacekati da se pojavi vrhunski snimak. :mrgreen:[/quote]


:thumbup:
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5314
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#132 Re: Download filmova i serija

Post by Santic_Aleksa »

ferratilis wrote:
Santic_Aleksa wrote:
ferratilis wrote:Bolje da se svadjate oko kvaliteta video fajlova nego mp3 vs flac, barem ima smisla :D Kad su filmovi u pitanju, fakat se osjeti razlika. Neki dan sam gledao originalni Alien u visokom kvalitetu - dozivljaj za oci i usi, iako mi je TV samo fullHD 40". Takve odlicno rezirane filmove je zahvalno gledati u dobrom formatu. Nakon toga sam skinuo Cameronov Aliens Director's Cut rip od gigu (nisam mogao pronaci nesto bolje) i nisam mogao gledati duze od 15 minuta. Kao da je sporetom ripovano.
Ti ako ne čuješ razliku između MP3-a i FLAC-a, ti si onda fakat gluh čovjek.Image Ili pak slušaš na ekstremno lošoj opremi. MP3 je genocid za uši, jednako kao što je loš kvalitet slike genocid za oči.
Ako cujes razliku izmedju 320kbps mp3 i FLAC, ili imas nadljudski sluh ili si obicni lazov. Prije bi rekao ovo drugo. Zna se desiti da i 320kbps ili VBR mp3 bude lose enkodiran, ali ne tako cesto da dodjes do zakljucka da je mp3 genocid za usi. Neki albumi imaju los master snimak, kao neki albumi Metalike, ali opet ne dovoljno da se donese ovakav zakljucak.

Sto se tice opreme, koristim Creative Sound Blaster X-fi HD DAC i Takstar Pro 80 sluske, tako da bi mogao cuti razliku, ali je toliko mikroskopski minimalna da bi na blind testu sigurno pao. Pozdrav.
Opasna low budget oprema, ali i više nego dovoljna da se ašćare osjeti razlika MP3/lossless. Dovoljna i da se razlikuje lošiji od boljeg losslessa (i to naslijepo), a kamo li ovo prvo. Da ne idemo u off, pozdrav i tebi.
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#133 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

Radar71 wrote:
DinoKotroman wrote: a onaj sa 100 GB ulazi u legendu polako
jos mi neda linka da i ja taj film skinem :lol:
http://prntscr.com/m3s99g
YIFI car je taj film "skupio" na 2,4 GB :izet:
doduše nije 4k

https://www.yify-torrent.org/movie/6330 ... rrent.html
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#134 Re: Download filmova i serija

Post by LikeLike »

Sa koje stranice skidate serije?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#135 Re: Download filmova i serija

Post by Heller »

79.127.126.110/Serial/


Evo kurčeva kvaliteta.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#136 Re: Download filmova i serija

Post by LikeLike »

Ovu stranicu mi vise ne moze otvoriti. Sa koje stranice mogu skinuti GOT? Obicno skidam preko Popcorn Time, ali epizode su cesto na francuskom i ne mogu prevod naci :) Ima li neka stranica za skidanje serija?
Anno Domini
Posts: 209
Joined: 19/05/2019 17:01

#137 Re: Download filmova i serija

Post by Anno Domini »

LikeLike wrote:Ovu stranicu mi vise ne moze otvoriti. Sa koje stranice mogu skinuti GOT? Obicno skidam preko Popcorn Time, ali epizode su cesto na francuskom i ne mogu prevod naci :) Ima li neka stranica za skidanje serija?
ako imaš telemah i HBO GO uslugu pogledaj ga direkt na tv
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#138 Re: Download filmova i serija

Post by LikeLike »

Anno Domini wrote:
LikeLike wrote:Ovu stranicu mi vise ne moze otvoriti. Sa koje stranice mogu skinuti GOT? Obicno skidam preko Popcorn Time, ali epizode su cesto na francuskom i ne mogu prevod naci :) Ima li neka stranica za skidanje serija?
ako imaš telemah i HBO GO uslugu pogledaj ga direkt na tv
Nemam Telemach, na Mojoj TV sam :D

Jel ima stranica neka za skidanje serija?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#139 Re: Download filmova i serija

Post by diablobih »

Pokusaj aplikaciju Stremio. Pravo fina za sve te stvari.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#140 Re: Download filmova i serija

Post by edys »

Ja bi ti preporucio cyberflix tv app, mozes gledati filmove i serije na androidu, ili ih skinuti. Kod skidanja nudi opciju skidanje sa prevodom tako da ne moras da trazis prevod dodatno.
LikeLike
Posts: 1932
Joined: 10/09/2013 15:59

#141 Re: Download filmova i serija

Post by LikeLike »

edys wrote:Ja bi ti preporucio cyberflix tv app, mozes gledati filmove i serije na androidu, ili ih skinuti. Kod skidanja nudi opciju skidanje sa prevodom tako da ne moras da trazis prevod dodatno.
Hvala veceras cu probati to instalirati na tv.
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#142 Re: Download filmova i serija

Post by typeOnegative »

edys wrote:Ja bi ti preporucio cyberflix tv app, mozes gledati filmove i serije na androidu, ili ih skinuti. Kod skidanja nudi opciju skidanje sa prevodom tako da ne moras da trazis prevod dodatno.
Ne znam jel do mene ili nije prava verzija, al ne radi. Što god odaberem samo bijelo . Preko moba pokušavao
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#143 Re: Download filmova i serija

Post by edys »

typeOnegative wrote:
edys wrote:Ja bi ti preporucio cyberflix tv app, mozes gledati filmove i serije na androidu, ili ih skinuti. Kod skidanja nudi opciju skidanje sa prevodom tako da ne moras da trazis prevod dodatno.
Ne znam jel do mene ili nije prava verzija, al ne radi. Što god odaberem samo bijelo . Preko moba pokušavao
hmm nemam pojma kod mene sve normalno funkcionise i filmovi i serije...mozda ti je do playera? ako se dobro sjecam kad odaberes sta ces da gledas on prvo ponudi linkove, pa cinimi se onda nudi kao da izaberes player...ne znam jel dodjes do toga?
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#144 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

Image

Da l' je to oto, imade i nekaka s istim imenom samo u nastavku online od nekojeg Muhhameda?
Malo mi je bleMtavo govoriti o gledanju tv, filmova i serija na "androidu", to mi suvise uopsteno zvuci.
Vecina gledaju preko mobilnog i salju sliku na tv, sto je po meni poglupo ako se vec ima tv sa androidom, ali, treba znati da android na tv i android na mobiljnom nijesu nuzno isti klinac, jok vala, android box je vec druga stvar. APK, koja normalno radi na vecini mobiljnih nece bas uvijek raditi i na tv aparatima, niko ne mre reci da je merak s mobiljnog siljit sliku na tv. Zato JESTE merak na tv kljiknut na apk i isto to radit bez mobiljnog i inih hepeka sto mi se vrzmaju tujdi oko mene... meni osim daljinskog od tv ne treba nikoji klinac u blizini, tako da...
Mere se gledat' svasta nesta online, putem kojekakvijeh apk na tv androidu, mobiljnom, box-u... ali, nije to oto, bas.
Meni recimo neopisivo zadovoljstvo i odmor predstavlja gledanje filmova, serija, tv kanala na tv aparatu bez ikakvcijeh kerefeka i djidja nidja, samo ja i daljinski. App koje koristim ili sam koristio su uglavnom, serviio, plex, kodi, pa i vlc sa android tv playstore koji mi cak i prevode pronalazi i ucitava bez imalo razmisljanja. Sve te apk mi daju i mogucnost pretrazivanja i gledanja materijala sa ext. hdd ili direkt sa racunara iz torrent foldera, tako da... sve drugo po meni je prdimahovina.

Naravno, uvijek dopustam mogucnost i boljih app od onijeh gore nabrojaTih, otud i moje zanimanje za otijem. :mrgreen:
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#145 Re: Download filmova i serija

Post by typeOnegative »

edys wrote:
typeOnegative wrote:
edys wrote:Ja bi ti preporucio cyberflix tv app, mozes gledati filmove i serije na androidu, ili ih skinuti. Kod skidanja nudi opciju skidanje sa prevodom tako da ne moras da trazis prevod dodatno.
Ne znam jel do mene ili nije prava verzija, al ne radi. Što god odaberem samo bijelo . Preko moba pokušavao
hmm nemam pojma kod mene sve normalno funkcionise i filmovi i serije...mozda ti je do playera? ako se dobro sjecam kad odaberes sta ces da gledas on prvo ponudi linkove, pa cinimi se onda nudi kao da izaberes player...ne znam jel dodjes do toga?
nikakve linkove ne nudi , nego "slike" filmova na koje kad kliknem nista se ne događa . ikona je kao sto je kolega semirsar linkao , i pise mi "MOVIES", a ne cyberflix. Ocito se ne radi o istoj aplikaciji .
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#146 Re: Download filmova i serija

Post by edys »

Nije to ta app...poslao sam ti pm, imaš tamo link pa pokušaj sebi da skineš
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#147 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

Cemu sad ta tajnovitost?
Ako se vec prica o njoj javno onda bi bio i red turit link javno. :roll:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#148 Re: Download filmova i serija

Post by irac300 »

semirsar wrote:Cemu sad ta tajnovitost?
Ako se vec prica o njoj javno onda bi bio i red turit link javno. :roll:
https://olatv.me/download-cyberflix-tv-apk/

:bih:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#149 Re: Download filmova i serija

Post by Pitar sa Kariba »

LikeLike wrote:
Anno Domini wrote:
LikeLike wrote:Ovu stranicu mi vise ne moze otvoriti. Sa koje stranice mogu skinuti GOT? Obicno skidam preko Popcorn Time, ali epizode su cesto na francuskom i ne mogu prevod naci :) Ima li neka stranica za skidanje serija?
ako imaš telemah i HBO GO uslugu pogledaj ga direkt na tv
Nemam Telemach, na Mojoj TV sam :D

Jel ima stranica neka za skidanje serija?
Registruj se na HBO GO imas mjesec besplatno, moras samo imati karticu ili PayPal acc. Odgledaj Cernobil i GOT i 29 dan odjavis. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#150 Re: Download filmova i serija

Post by kakavdanakneiskustvu »

instalirati si kodi,i mirna bosna
Post Reply