Download filmova i serija

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#76 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

kakavdanakneiskustvu wrote:ostali filmovi,ali svi,giga,giga i po,dva maksimalno,ovaj ko 6-7 drugih filmova
imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58676
Joined: 03/08/2010 19:04

#77 Re: Download filmova i serija

Post by kakavdanakneiskustvu »

ok,a i drago mi je sto mi puno prostora oslobodi kad sam ga odgledao
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#78 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

kakavdanakneiskustvu wrote:ok,a i drago mi je sto mi puno prostora oslobodi kad sam ga odgledao
iznenadio bi se ti koliko ti nepotrebnih stvari uzima prostora a da nisi ni svjestan da su tu :mrgreen:
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#79 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ostali filmovi,ali svi,giga,giga i po,dva maksimalno,ovaj ko 6-7 drugih filmova
imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
100 GB ?!?
pa toliko nije ni BluRay original i to 4k
a kamoli WEBRip verzije
vjerovatno je skinuo od oko 8-10GB kolko je maximalno WEBRip verzija nekog filma
lično sam skoro takođe skino jedan film od nekih 8 GB a inače je to 1,5 do max 3 GB ako je dobra verzija od npr. YIFI, YTS, RARBG...
i odlicne su kvalitete filmovi
istina da je ovaj od 8 GB bio bolji ali ne toliko da bi se skudale te verzije koje zauzimaju puno memorije, rekoh sasvim su ok ove 1,5 do 3 GB
osim toga ovaj od 8 GB je zamalo bio neupotrebljiv, jer ga nisam mogao kopirat sa laptopa na usb stick da bi gledao na TV
srećom, dao se kopirat na externu memoriju, pa sam onda nju spojio na TV i odgledo taj film

kad smo već kod filmova, zna li neko zasto su neki filmovi baš u ful HD, ono čitav ekran je popunjen slikom, i reza je 1920 x 1080 dok je većina sa crnim trakama u donjem i gornjem dijelu ekrana TV a reza je 1920 x 800 ili čak i manje
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58676
Joined: 03/08/2010 19:04

#80 Re: Download filmova i serija

Post by kakavdanakneiskustvu »

semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ok,a i drago mi je sto mi puno prostora oslobodi kad sam ga odgledao
iznenadio bi se ti koliko ti nepotrebnih stvari uzima prostora a da nisi ni svjestan da su tu :mrgreen:

vjerovatno,nov mi je laptop,par mjeseci,mozda i nema toliko toga nepotrebnog
User avatar
Radar71
Posts: 7285
Joined: 21/07/2010 15:43

#81 Re: Download filmova i serija

Post by Radar71 »

DinoKotroman wrote:
semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ostali filmovi,ali svi,giga,giga i po,dva maksimalno,ovaj ko 6-7 drugih filmova
imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
100 GB ?!?
pa toliko nije ni BluRay original i to 4k
a kamoli WEBRip verzije
vjerovatno je skinuo od oko 8-10GB kolko je maximalno WEBRip verzija nekog filma
lično sam skoro takođe skino jedan film od nekih 8 GB a inače je to 1,5 do max 3 GB ako je dobra verzija od npr. YIFI, YTS, RARBG...
i odlicne su kvalitete filmovi
istina da je ovaj od 8 GB bio bolji ali ne toliko da bi se skudale te verzije koje zauzimaju puno memorije, rekoh sasvim su ok ove 1,5 do 3 GB
osim toga ovaj od 8 GB je zamalo bio neupotrebljiv, jer ga nisam mogao kopirat sa laptopa na usb stick da bi gledao na TV
srećom, dao se kopirat na externu memoriju, pa sam onda nju spojio na TV i odgledo taj film

kad smo već kod filmova, zna li neko zasto su neki filmovi baš u ful HD, ono čitav ekran je popunjen slikom, i reza je 1920 x 1080 dok je većina sa crnim trakama u donjem i gornjem dijelu ekrana TV a reza je 1920 x 800 ili čak i manje
nećeš vjerovati ali postoje usb stickovi od 64 i više GB :D
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#82 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

Radar71 wrote:
DinoKotroman wrote:
semirsar wrote: imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
100 GB ?!?
pa toliko nije ni BluRay original i to 4k
a kamoli WEBRip verzije
vjerovatno je skinuo od oko 8-10GB kolko je maximalno WEBRip verzija nekog filma
lično sam skoro takođe skino jedan film od nekih 8 GB a inače je to 1,5 do max 3 GB ako je dobra verzija od npr. YIFI, YTS, RARBG...
i odlicne su kvalitete filmovi
istina da je ovaj od 8 GB bio bolji ali ne toliko da bi se skudale te verzije koje zauzimaju puno memorije, rekoh sasvim su ok ove 1,5 do 3 GB
osim toga ovaj od 8 GB je zamalo bio neupotrebljiv, jer ga nisam mogao kopirat sa laptopa na usb stick da bi gledao na TV
srećom, dao se kopirat na externu memoriju, pa sam onda nju spojio na TV i odgledo taj film

kad smo već kod filmova, zna li neko zasto su neki filmovi baš u ful HD, ono čitav ekran je popunjen slikom, i reza je 1920 x 1080 dok je većina sa crnim trakama u donjem i gornjem dijelu ekrana TV a reza je 1920 x 800 ili čak i manje
nećeš vjerovati ali postoje usb stickovi od 64 i više GB :D
zezas, stvarno?!!! :mrgreen:
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#83 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

Radar71 wrote:
DinoKotroman wrote:
semirsar wrote: imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
100 GB ?!?
pa toliko nije ni BluRay original i to 4k
a kamoli WEBRip verzije
vjerovatno je skinuo od oko 8-10GB kolko je maximalno WEBRip verzija nekog filma
lično sam skoro takođe skino jedan film od nekih 8 GB a inače je to 1,5 do max 3 GB ako je dobra verzija od npr. YIFI, YTS, RARBG...
i odlicne su kvalitete filmovi
istina da je ovaj od 8 GB bio bolji ali ne toliko da bi se skudale te verzije koje zauzimaju puno memorije, rekoh sasvim su ok ove 1,5 do 3 GB
osim toga ovaj od 8 GB je zamalo bio neupotrebljiv, jer ga nisam mogao kopirat sa laptopa na usb stick da bi gledao na TV
srećom, dao se kopirat na externu memoriju, pa sam onda nju spojio na TV i odgledo taj film

kad smo već kod filmova, zna li neko zasto su neki filmovi baš u ful HD, ono čitav ekran je popunjen slikom, i reza je 1920 x 1080 dok je većina sa crnim trakama u donjem i gornjem dijelu ekrana TV a reza je 1920 x 800 ili čak i manje
nećeš vjerovati ali postoje usb stickovi od 64 i više GB :D
ma zajebaješ?
stick je SanDisk 32 GB
al je kvaka koju ti ne kontaš da windowsi ne dozvoljavaju tu operaciju a ne kapacitet stika
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#84 Re: Download filmova i serija

Post by kokuz_sa »

.
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#85 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

DinoKotroman wrote:
semirsar wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ostali filmovi,ali svi,giga,giga i po,dva maksimalno,ovaj ko 6-7 drugih filmova
imas jedan te isti film od 300MB do haman pa 100GB, sve zavisi na koji nacin je uradjen. Vazno je da si ga mogao normalno odgledat', Neki su skidali svasta nesto a nemaju mogucnosti to uopste odgledat' jer im hardware to ne podrzava pa onda pitaju sta ne valja.
100 GB ?!?
pa toliko nije ni BluRay original i to 4k
a kamoli WEBRip verzije
vjerovatno je skinuo od oko 8-10GB kolko je maximalno WEBRip verzija nekog filma
lično sam skoro takođe skino jedan film od nekih 8 GB a inače je to 1,5 do max 3 GB ako je dobra verzija od npr. YIFI, YTS, RARBG...
i odlicne su kvalitete filmovi
istina da je ovaj od 8 GB bio bolji ali ne toliko da bi se skudale te verzije koje zauzimaju puno memorije, rekoh sasvim su ok ove 1,5 do 3 GB
osim toga ovaj od 8 GB je zamalo bio neupotrebljiv, jer ga nisam mogao kopirat sa laptopa na usb stick da bi gledao na TV
srećom, dao se kopirat na externu memoriju, pa sam onda nju spojio na TV i odgledo taj film

kad smo već kod filmova, zna li neko zasto su neki filmovi baš u ful HD, ono čitav ekran je popunjen slikom, i reza je 1920 x 1080 dok je većina sa crnim trakama u donjem i gornjem dijelu ekrana TV a reza je 1920 x 800 ili čak i manje
Da ti ipak odgovorim, neckao se jesam, jer... ma nebitno.
Kad se skida film, tog i tog naslova, znas li sta se sve nalazi u tom fajlu?
Obicno pise u naslovu i pratecem komentaru, samo... 99% vas to ne cita, ne zanima vas, skini odgledaj i brisi, i to je to, kuzis.
S druge strane, ima i onih pravih filmofila, ne nisam od tih, koji zele imati sve o odredjenom filmu, pa tako traze, skidaju i cuvaju sve podatke. Takvim ja volim izlaziti u susret i na pojedinim stranicama kojim imam pristup skidam takve fajlove u najboljem formatu. Sta mislis koliko tu bude fajlova od slika, razgovora sa glumcima, setova sa snimanja i sta ti ja znam sta sve ne u tih skoro 100, ako ne i vise GB za skinuti.
@kakavdanak... postaje sve napredniji sto se tice interneta, mada jos ima dosta toga sto ne zna pa pita, tako i dobija odgovore po potrebi.
Da, ima filmova od 300MB pa sve do... et' upisi ti najveci koji si nasao u GB? :mrgreen:
Nije nemoguce, stavise, standard je za sve vise korisnika samo 4K 2160p 10HDR format, skinuti 30GB i vise.
Ja licno, nikad ne skidam nista slabije od 1080p. jos bolje ako nadjem na 4K film ili seriju. Nije meni nikakav problem sacekati da se pojavi vrhunski snimak. :mrgreen:
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#86 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

DinoKotroman wrote:
Radar71 wrote: nećeš vjerovati ali postoje usb stickovi od 64 i više GB :D
ma zajebaješ?
stick je SanDisk 32 GB
al je kvaka koju ti ne kontaš da windowsi ne dozvoljavaju tu operaciju a ne kapacitet stika
zahebani neki prozori :mrgreen:
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#87 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

o čemu pričas čovječe
zna se koji su najbolji site-ovi za skidanje filmova i zna se šta dođe kad se skine torrentom
YIFI, YTS, RARBG..
i o čemu pričaš :?
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#88 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

DinoKotroman wrote:o čemu pričas čovječe
zna se koji su najbolji site-ovi za skidanje filmova i zna se šta dođe kad se skine torrentom
YIFI YTS, RARBG..
i o čemu pričaš :?
svak zna svoje, tebi to sto naveo, ali... ima i drugih stvari o kojim ocito ne znas.
Zato da zavrsimo sa tom konstatacijom, uzivaj u tom sto skidas. :thumbup:
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#89 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

pa ja, kad si vidio da lupetaš onda taj komentar
svak živ zna da su YIFI YTS I RARBG bogovi za enkodiranje filmova i da imaju extra kvalitet uz malo GB
ponavljam prosjecan film 1080p uglavnom je od 1,5 do 3 GB
najveći koji sam sa YIFI skino je bilo Vanila Sky od 3,3 GB
i zna se sta dođe u tako skinutom folderu sa torrentom
film i eventualno titl na engleskom a u zadnje vrijeme i na drugim jezicima
User avatar
typeOnegative
Posts: 4857
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#90 Re: Download filmova i serija

Post by typeOnegative »

formatiraj ga u NTFS ili exFat pa ce moci

i ne kontam sto se cudite filmovima od 30 , 50 i vise GB , jbt nije 2004 . ja konkretno ne skidam nista ispod 30 GB ako se radi o UHD naslovima i nekih bar 6-7 Gb ako se radi o fullHD .
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#91 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

DinoKotroman wrote:pa ja, kad si vidio da lupetaš onda taj komentar
svak živ zna da su YIFI YTS I RARBG bogovi za enkodiranje filmova i da imaju extra kvalitet uz malo GB
ponavljam prosjecan film 1080p uglavnom je od 1,5 do 3 GB
najveći koji sam sa YIFI skino je bilo Vanila Sky od 3,3 GB
i zna se sta dođe u tako skinutom folderu sa torrentom
film i eventualno titl na engleskom a u zadnje vrijeme i na drugim jezicima
Nijesi ti, ocito je, format da se "kvalitetno" raspravlja s tobom. :mrgreen:

Sve si u pravu, k'o sto rekoh, uzivaj u tom sto "svak ziv zna" :thumbup:
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#92 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

šuplja ti priča, providna
legendo, šta kaješ film od 100 GB skidaš s interneta
legenda si, top, nema dalje

kao sto sam pisao, i onaj film od 8 GB koji sam skino i to samo zato sto ga nisam mogo naći na jednojm od ova tri najbolja sitea za filmove je istina bolje kvalitete, ali ne toliko da bi opravdao svojih 8 GB "težine" spram vjerovatno nekih 1,5 GB da su ga enkodirali YIFI, YTS ili RARBG
Last edited by DinoKotroman on 06/01/2019 19:15, edited 1 time in total.
User avatar
Radar71
Posts: 7285
Joined: 21/07/2010 15:43

#93 Re: Download filmova i serija

Post by Radar71 »

DinoKotroman wrote: ma zajebaješ?
stick je SanDisk 32 GB
al je kvaka koju ti ne kontaš da windowsi ne dozvoljavaju tu operaciju a ne kapacitet stika
znači ja ovo nisam prebacio na stick :?
Imagefallout 3 firelance location
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#94 Re: Download filmova i serija

Post by l33t »

vala 1080p film nema ispod 7-8GB da sam skino da ne pricam o onim sto traju 2h+ zna i preko 11-12
fullhd webrip ili neki od rarbg releasova
a 1-3 GB je neki kompresovani krs :) sa low bitrateom ili krs audio trakom
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#95 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

DinoKotroman wrote:šuplja ti priča, providna
legendo, šta kaješ film od 100 GB skidaš s interneta
legenda si
Momcino, treba nekad procitati slovo po slovo neki post, mozda nesto skontas, prije nego sto odgovoris na isti, ovakvim nastupom vise govoris o sebi.
I da jos jednom ponovim, uzivaj u tom svom... znanju. :skoljka: :mrgreen:
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#96 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

Radar71 wrote:
DinoKotroman wrote: ma zajebaješ?
stick je SanDisk 32 GB
al je kvaka koju ti ne kontaš da windowsi ne dozvoljavaju tu operaciju a ne kapacitet stika
znači ja ovo nisam prebacio na stick :?
Imagefallout 3 firelance location
ne znam eto
prosvijetli mene što meni na dva kompjutera i laptopu windows ispisuje istu poruku da ne može da odradi tu operaciju
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#97 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

semirsar wrote:
DinoKotroman wrote:šuplja ti priča, providna
legendo, šta kaješ film od 100 GB skidaš s interneta
legenda si
Momcino, treba nekad procitati slovo po slovo neki post, mozda nesto skontas, prije nego sto odgovoris na isti, ovakvim nastupom vise govoris o sebi.
I da jos jednom ponovim, uzivaj u tom svom... znanju. :skoljka: :mrgreen:
daj mi taj link za film od 100 GB
da i ja skinem :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#98 Re: Download filmova i serija

Post by semirsar »

Radar71 wrote:
DinoKotroman wrote: ma zajebaješ?
stick je SanDisk 32 GB
al je kvaka koju ti ne kontaš da windowsi ne dozvoljavaju tu operaciju a ne kapacitet stika
znači ja ovo nisam prebacio na stick :?

https://i.postimg.cc/TPzk8Tgm/Screenshot-3.png

Zna on sve najbolje, ne sekiraj se ba, nije vrijedno. :thumbup:
NHF
DinoKotroman
Posts: 76
Joined: 25/12/2018 20:34

#99 Re: Download filmova i serija

Post by DinoKotroman »

l33t wrote:vala 1080p film nema ispod 7-8GB da sam skino da ne pricam o onim sto traju 2h+ zna i preko 11-12
fullhd webrip ili neki od rarbg releasova
a 1-3 GB je neki kompresovani krs :) sa low bitrateom ili krs audio trakom
pa vidi na najboljim siteovima za filmove
YIFI, YTS RARBG koliki su
fora je u kvalitetnom enkodiranju gdje su oni nenadmašivi
User avatar
Radar71
Posts: 7285
Joined: 21/07/2010 15:43

#100 Re: Download filmova i serija

Post by Radar71 »

DinoKotroman wrote: ne znam eto
prosvijetli mene što meni na dva kompjutera i laptopu windows ispisuje istu poruku da ne može da odradi tu operaciju
evo
typeOnegative wrote:formatiraj ga u NTFS ili exFat pa ce moci
Post Reply