Galaxy S8 i S8+

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderators: Bobi, Benq

arnes_king

#26 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

aditon wrote:
azdralovic wrote:
aditon wrote:osim što će biti "glavni u raji", zbog čega nekome treba "telefon" poput galaxy 6,7, 8, iphone 5,6, 7 itd.? Šta s ovim "telefonima" možeš što ne možeš s nekim drugim ,dosta jeftinijim? #samopitam :)
Praviti bolje slike
Pokretati aplikacije brze
Imati vise memorije nego jeftiniji telefon
Kad ti bude potrebno da ti je mobitel reliable (recimo za posao) vidjet ces da ti znaci da je mobitel kvalitetan,brz,sposoban etc...

#samoodgovaram
:) znao sam da ću biti neshvaćen. Ok, što se fotografija tiče, meni je to, npr., najbitnije na telefonu, ali ne toliko da kupim telefon od 2000 KM Za te novce mogu kupiti skoro pa profesionalni fotoaparat. Što se tiče otvaranja aplikacija, za to ti ne treba 8 jezgreni procesor i 4 gige rama, fluidnost telefon ima i na duplo slabijim (hardwareski) telefonima. A mamorija? Pa imamo memorijske kartice za to. Kako god, ipak, ljudi ovakve telefone uzimaju ne zbog ovih razloga, već je stvar u prestižu, zar ne? Postavljao sam slično pitanje i na nekim drugim adresama ali nikad niko nije imao adekvatan odgovor na isto. Svi su odgovori bili slični kao i ovaj tvoj.
Jao koji si ti tip. Sta ti imas ispitivati ljude zasto su oni kupili odredjeni mobitel, to mi samo lici na ljubomoru. A kupim ono sto mi se svidja, iz svojih subjektivnih razloga, sta tu ima dalje nejasno? Sta ti uopste zelis postici svojim postovima? :)

Ko ima pare i kome se svidi zasto bi kupovao onda nesto jeftinije ako mu nije to to. Pa makar to bilo samo radi dizajna, a uvijek ima dosta (opet, subjektivnih) stvari.
arnes_king

#27 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

Jos samo 5 sati i 30 minuta do zvanicnog predstavljanja Galaxy S8/S8+ uredjaja :)

http://www.samsung.com/at/unpacked/
Rugafet

#28 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Rugafet »

Čuj ljubomora :lol: Čovjek samo naglas razmislja pitajući se kako razmišljaju likovi koji izvale abnormalnu sumu novca za telefon, a sve to rade i pet puta jeftiniji modeli. Čime to pravdaju. Evo ovde neko je nabrajao moguce razloge a i sam je na početku rekao da telefon kupio zbog kurcenja :-)
CrniSA

#29 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by CrniSA »

Necu ga kupit samo sto nema home button naprijed.

Tema i na https://xda-balkan.com/discussion/101/s ... -s8#latest
ortodont

#30 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by ortodont »

CrniSA wrote:Necu ga kupit samo sto nema home button naprijed.

Ima, samo što se ne vidi. :D

Strašan telefon, mada pomaka u bateriji nema generalno na polju smartphonea, a to bih ja zamijenio za mnogo naprednijih funkcija. Razočaran sam sa 3000 mAh na 5,8" verziji te i što i dalje nema stereo zvučnike. Nisam upratio cijeli event, ima li išta na polju softvera, "touch wiz" i to?

Mnogo mi se dopada ova varijanta face unlock-a.
Last edited by ortodont on 29/03/2017 18:13, edited 1 time in total.
CrniSA

#31 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by CrniSA »

ortodont wrote:
CrniSA wrote:Necu ga kupit samo sto nema home button naprijed.

Ima, samo što se ne vidi. :D

Strašan telefon, mada pomaka u bateriji nema generalno na polju smartphonea, a to bih ja zamijenio za mnogo naprednijih funkcija. Razočaran sam sa 3000 mAh na 5,8" verziji. Nisam upratio cijeli event, ima li išta na polju softvera, touch wiz i to?

Mnogo mi se dopada ova varijanta face unlock-a.
Taj face unlock sam koristio jos na Nokia Lumia 950 tako da nista novo za mene...

Baterija im je low. Jedina novost taj kun-fu ekran i Bixby.
CrniSA

#32 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by CrniSA »

Kad bošnjo daje komandu: "Selam alejć Bixby, de nam pušći šta od Mirza Šuta". :lol:

- Your wish is my command: https://www.youtube.com/watch?v=EZr5ph-ryrg

Ne valja ovaj infinity screen za otvaranje pive, ne moze fino zapet :D

Image
Teufik

#33 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Teufik »

SD835 i novi Exynos bi trebali biti stedljiviji pa ce i ova baterija vjerovatno biti ok. 3000 mAh djeluje malo ali treba sacekat koju recenziju pa suditi. Kod LG G6 je 3300 mAh i kazu da je odlicna i to sa starijim SD821.
Quaresma

#34 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Quaresma »

baterija ko baterija, u vecini slucajeva ce progurati citav dan, jedino ako se bas ne skidate sa telefona, onda krace, no ako imate blizu uticnicu, srecom tu je i fast charging.

S8 je lijep, ali meni se i dalje svidja Note7, valjda ce i on biti ponovo pusten u prodaju i da ce biti i kod nas dostupan, neka cijena oko 300€ bi bila idealna
MTV

#35 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

Po toj cijeni sigurno u univerzalno-mobilshopciglane-fontele-digitalcity sa garancijom na nista 6-12 mjeseci za 600-700 KM.
U tehnomagu-domodu sa 2 godine garancije cca 1200-1300 KM. Naravno ako ponovo puste sigurne Note7-mice.
MikroBelaj

#36 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MikroBelaj »

arnes_king

#37 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by arnes_king »

Generalno, mobitel je odlican, ne vidim da ima bilo sta da mu nedostaje. Samo naspram S7 Edge i nema nekih velikih promjena pored dizajna.
MTV

#38 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

Ima jaci procesor, malo je veci uredjaj, veci zaslon, vise interne memorije i to je to.

Meni je lijep uredjaj da je preskup jeste. Sad kad izadje s8 isplati se uzet s7/edge trebao bi biti jeftiniji a nista mu nefali.
Gray

#39 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Gray »

Rugafet wrote:Čuj ljubomora :lol: Čovjek samo naglas razmislja pitajući se kako razmišljaju likovi koji izvale abnormalnu sumu novca za telefon, a sve to rade i pet puta jeftiniji modeli. Čime to pravdaju. Evo ovde neko je nabrajao moguce razloge a i sam je na početku rekao da telefon kupio zbog kurcenja :-)

Sve je to ok, ali kao što je neko iznad rekao, u različitim okolnostima imaš različite potrebe. Ja sam nekada imao LG Optimus 2X, nisam ga puno platio, stalno mijenjao romove, custom ovaj, custom onaj, jer sam imao vremena. Poslije imao Nexus 4 pa sada imam Nexus 6. Sada više nemam vremena da se zezam oko mobitela, treba mi za posao i hoću mobitel koji će sve raditi odmah, brzo i koji će isto tako raditi i za 2 godine. Da imam više vremena ili manje potreba možda i ne bi. I nema veze s kurčenjem jer ni u drugim stvarima se ne kurčim, ne nosim markiranu odjeću, ne vozim izvikano auto niti su mi te stvatri potrebne. Šta kupim kupim zbog sebe.

I da, namjeravam uzeti S8, poslije Nexusa 6 hoću malo manji telefon tako da mi je S8+ ipak previše.
supercali

#40 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by supercali »

Poenta je da kome treba stvarno nek daje i 5000
Fazon je sto ce s8 najvise nosati damice i ovi sminkeri a sve na njemu sto ce koristiti je browser fb instagram i sl
Office i jos milion aplikacija koji iskoristavaju puni potencijal telefona na njemu je misaona imenica
AmirBaa

#41 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by AmirBaa »

supercali wrote:Poenta je da kome treba stvarno nek daje i 5000
Fazon je sto ce s8 najvise nosati damice i ovi sminkeri a sve na njemu sto ce koristiti je browser fb instagram i sl
Office i jos milion aplikacija koji iskoristavaju puni potencijal telefona na njemu je misaona imenica
pa sta ? Je li brza auta voze samo pro vozaci koji koriste punu snagu tog auta, je li dobre laptope/racunare koriste samo oni kojima stvarno trebaju takve masine, je li profesionalne aparate koriste samo certifikovani/obuceni fotografi itd. itd... Umjesto da se pise o mobitelu, sta sve ima, koje su mu mogucnosti, ovakve teme se uvijek zatrpaju komentarima: ovo samo sminkeri nosaju da se kurce...
Vertig0

#42 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Vertig0 »

Joj diskusije Boze dragi. Ko smo ba mi da komentarisemo koji mobitel ce neko treci kupiti i jel neko sminker ili furac sto ce kupiti s8. Kome dzep moze nek izvoli.
bersK

#43 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by bersK »

Pišam se na telefon za koji ti treba PP aparat. Fala. LG rule the world!
animus

#44 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by animus »

Koliko vidim s7/edge ostaje i dalje na vrhu. Note 7 ga nije skinuo iako je bio blizu alise u ciljnoj ravnini zapalio. Ovaj S8 zbog fizickih mana u startu puno zaostaje. Da vidimo Note 8 kakav ce biti.
MOSALJOZE

#45 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MOSALJOZE »

Ovo je tema o mobitelu Samsung Galaxy S8,dakle na njoj raspravljaju forunaši koji imaju namjeru da kupe telefon,forumaši koje zanimaju mobiteli općenito i slično.

Postoji tema najbolje pivo,imam li pravo ući i govoriti tim forumašima kako je ludost dati pare za neku pivu,da je to grijeh i slično?
Ma nikako.
Ako želim takvu raspravu otvorim temu izložim šta me žulja,ukoliko ima zaintersiranih povest će se rasprava,ako nema tema će zastariti kao i većina,i KRAJ PRIČE
Maharadza

#46 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by Maharadza »

Gray wrote:
Rugafet wrote:Čuj ljubomora :lol: Čovjek samo naglas razmislja pitajući se kako razmišljaju likovi koji izvale abnormalnu sumu novca za telefon, a sve to rade i pet puta jeftiniji modeli. Čime to pravdaju. Evo ovde neko je nabrajao moguce razloge a i sam je na početku rekao da telefon kupio zbog kurcenja :-)

Sve je to ok, ali kao što je neko iznad rekao, u različitim okolnostima imaš različite potrebe. Ja sam nekada imao LG Optimus 2X, nisam ga puno platio, stalno mijenjao romove, custom ovaj, custom onaj, jer sam imao vremena. Poslije imao Nexus 4 pa sada imam Nexus 6. Sada više nemam vremena da se zezam oko mobitela, treba mi za posao i hoću mobitel koji će sve raditi odmah, brzo i koji će isto tako raditi i za 2 godine. Da imam više vremena ili manje potreba možda i ne bi. I nema veze s kurčenjem jer ni u drugim stvarima se ne kurčim, ne nosim markiranu odjeću, ne vozim izvikano auto niti su mi te stvatri potrebne. Šta kupim kupim zbog sebe.

I da, namjeravam uzeti S8, poslije Nexusa 6 hoću malo manji telefon tako da mi je S8+ ipak previše.
Znači nemaš ni sahatak-dva da potražiš na XDA ROM koji ti se đasvi, pročitaš malo postove o iskustvima drugih korisnika (čitaj: da li je i u kolikoj mjeri stabilan) i flešaš ga za par minuta?! Ne bih rekao! :mrgreen:

Ontopic: S8 vrh, kao što reče onaj mkbhd; samsung je "birao bitke" sa ovim uređajem tj. nisu dirali kameru (kojoj apsolutno ionako ništa ne fali i koja još uvijek rastura sve ostale) i još neke stvari ali su zato sa dizajnom i ekranom pomjerili granice i def. odredili kako će otprilike izgledati budućnost ovih uređaja, tj. više ekrana, manje bezela! Meni se đasvi! :thumbup:

PS. Usuđujem se najaviti unaprijed teški fail za ovaj bixby asistent! Ako google ne može sličan asistent uvesti u "mainstream" onda ne može niko! :P
supercali

#47 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by supercali »

AmirBaa wrote:
supercali wrote:Poenta je da kome treba stvarno nek daje i 5000
pa sta ? Je li brza auta voze samo pro vozaci koji koriste punu snagu tog auta, je li dobre laptope/racunare koriste samo oni kojima stvarno trebaju takve masine, je li profesionalne aparate koriste samo certifikovani/obuceni fotografi itd. itd... Umjesto da se pise o mobitelu, sta sve ima, koje su mu mogucnosti, ovakve teme se uvijek zatrpaju komentarima: ovo samo sminkeri nosaju da se kurce...
Lose su ti usporedbe
Jer to sve nabrojano obicni da kazem smrtnik moze iskoristiti kad koristi
Daj dedi auto na preticanju ce mu pomoci
Laptop sta god da radi brze ce raditi jer je ogromna razlika izmedju mobitela i laptopa
Fotoaparat takodje je tu ima prednost u odnosu na digitalni zum koji ima kod kompaktnih fotoaparata itd itd
Bolja je usporedba koristis li viljuskara kad istovaras jednu gajbu pive i sl
Pa napisano je manje vise koje su novine u odnosu na konkretno s7 a ja sam upratio otprilike nema home dugme noviji procesor valjda iris scanner koliko sam shvatio i to je to na brzaka sto sam vidio
Znaci nista znacajno da kazes odmakao se od sedmice
klixo

#48 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by klixo »

Dizajn je stvarno perverzija :thumbup:
Cuj ti rasprave sto ce nekome telefon od 1500 KM :lol:
Jedini apsurd je da neko sa malim primanjima kupuje taj telefon.
supercali

#49 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by supercali »

Fazon je sto u sarajevu vecinu tih skupih mobitela kupe oni sa malim primanjima
To se moze zakljuciti kad nema kredita nikad na mobitelu
MTV

#50 Re: Galaxy S8 i S8+

Post by MTV »

Kao sto jednog poznajem svaki put ima novi iphone a nema za prozvati :lol:
Post Reply