Kabl za Laptop

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#1 Kabl za Laptop

Post by kakotakonikako »

Imam problem sa kablom za laptop Samsung, onaj dio koji ide u laptop - gubi kontakt, vjerovatno usljed cestog presavijanja. Sta uraditi ?
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2 Re: Kabl za Laptop

Post by Rugafet »

Imam sjajnu ideju. Kupi novi kabal. To uradi.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3 Re: Kabl za Laptop

Post by muha_sa »

imam ja još bolju :thumbup:

kod mene crko laptop a kabal haman nov---meni pokloni laptop




ako neŠ to onda furaj u prvi servis i nek ti poprave taj kabal--15 maraka, ako ne znaš gdje sad cu ti rec :)
Media markt


https://www.google.ba/webhp?sourceid=ch ... ia%20markt
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#4 Re: Kabl za Laptop

Post by Praetorious »

Ako imaš lemilicu i Unimjer i znaš njima iole rukovati, onda ti je problem vrlo lako rješiv. Idi u Elektronik Centar ili bilo koju drugu radnju sa elektronskim dijelovima, kupi odgovarajući konektor; ispitaj gdje je + a gdje - kontakt; kliještima otfikari 5-6 cm kabla od konektora, zalemi novi konektor i to je to. Solucija #2 je odlazak u servis, gdje će ti to isto uraditi, po odgovarajućem cjenovniku.
User avatar
Running
Posts: 301
Joined: 01/01/2017 19:57

#5 Re: Kabl za Laptop

Post by Running »

Praetorious wrote:Ako imaš lemilicu i Unimjer i znaš njima iole rukovati, onda ti je problem vrlo lako rješiv. Idi u Elektronik Centar ili bilo koju drugu radnju sa elektronskim dijelovima, kupi odgovarajući konektor; ispitaj gdje je + a gdje - kontakt; kliještima otfikari 5-6 cm kabla od konektora, zalemi novi konektor i to je to. Solucija #2 je odlazak u servis, gdje će ti to isto uraditi, po odgovarajućem cjenovniku.
Ne znaju ni opisati problem, mrsko im napisati 3 recenice, a ne da mijenjaju nesto, gdje treba pipavosti, zivaca i preciznosti i osjecaja.

Ne treba ovde nikakva lemilica i unimer za flet kabl, dok nisam dosao do kraja recenice nisam ni skontao gdje taj kabl zavrsava koji krece iz laptopa /jer je spomenuo presavijanje/ :lol: I opet nisam siguran koji kabl, moze biti i od antene za wireless. :D
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#6 Re: Kabl za Laptop

Post by kakotakonikako »

Running wrote:
Praetorious wrote:Ako imaš lemilicu i Unimjer i znaš njima iole rukovati, onda ti je problem vrlo lako rješiv. Idi u Elektronik Centar ili bilo koju drugu radnju sa elektronskim dijelovima, kupi odgovarajući konektor; ispitaj gdje je + a gdje - kontakt; kliještima otfikari 5-6 cm kabla od konektora, zalemi novi konektor i to je to. Solucija #2 je odlazak u servis, gdje će ti to isto uraditi, po odgovarajućem cjenovniku.
Ne znaju ni opisati problem, mrsko im napisati 3 recenice, a ne da mijenjaju nesto, gdje treba pipavosti, zivaca i preciznosti i osjecaja.

Ne treba ovde nikakva lemilica i unimer za flet kabl, dok nisam dosao do kraja recenice nisam ni skontao gdje taj kabl zavrsava koji krece iz laptopa /jer je spomenuo presavijanje/ :lol: I opet nisam siguran koji kabl, moze biti i od antene za wireless. :D
Kabl je od napajanja strujom. Problem je u onom "tvrdom" dijelu koji ide direktno u laptop ( onaj dio koji je oko metalnog dijela ) - a ne u samom kablu. Izvinjavam se ako nisam bio dovoljno jasan.
U svakom slucaju veliko hvala svima koji daju korisne savjete.
User avatar
Praetorious
Posts: 1530
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7 Re: Kabl za Laptop

Post by Praetorious »

Bez obzira da li je problem u samom konektoru (džeku) ili u kablu, lijek je isti: stari konektor i par cm kabla se odsijeku i zalemi se novi konektor. Savjetujem odlazak u servis. Ponesi i laptop, da provjeriš na licu mjesta da stvar zaista radi. Meni se jednom davno, još prije rata, desilo da su mi u sevisu pogrešno zalemili, tj. obrnuli polove, pa je trebalo ponovo ići i natezati se s njima. Naravno, nije bio u pitanju laptop - u to vrijeme nisu postojali - ali princip je isti :)
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3033
Joined: 25/06/2014 14:16

#8 Re: Kabl za Laptop

Post by kakotakonikako »

Praetorious wrote:Bez obzira da li je problem u samom konektoru (džeku) ili u kablu, lijek je isti: stari konektor i par cm kabla se odsijeku i zalemi se novi konektor. Savjetujem odlazak u servis. Ponesi i laptop, da provjeriš na licu mjesta da stvar zaista radi. Meni se jednom davno, još prije rata, desilo da su mi u sevisu pogrešno zalemili, tj. obrnuli polove, pa je trebalo ponovo ići i natezati se s njima. Naravno, nije bio u pitanju laptop - u to vrijeme nisu postojali - ali princip je isti :)
Hvala puno. :thumbup:
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#9 Re: Kabl za Laptop

Post by isx »

Na mom HP Probook laptopu se ovo isto dešava, star nekih godinu dana.

Skinem onu plastiku oko monitora i tako kad ga sklapam ekran radi. Dakle nije rikno kabal, već ga samo ovo kućište negdje sabija i gubi se kontakt. Čim sklopim nazad plastiku oko ekrana i probam preklapati, slika se gubi. Ne mogu biti pametan.

Ako bih mijenjao kabal, dajte mi preporuku kakvog IPS 1080p ekrana da izbacim ovo đubre i uvalim ekran kakav Bog zapovjeda.
Post Reply