Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21201 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

-Chesterfield- wrote: 20/03/2023 21:29
Ateista wrote: 20/03/2023 20:55 Da ne bude zabune, ne tvrdim ja da su Xiaoni losi telefoni (ono sto sam napisao kinesko smece je bilo stvar protesta :D ) ali meni kao korisniku bas ne leze.
Za sad naravno radi puno brze i bolje od mog starog Samsunga, sto je i ocekivano jer je noviji dosta, ali jednostavno neke funkcije koje ja smatram da su normalne i standardne su sakrili i zakomlpikovali. Opet kazem, ne znam jesam li ikad na Samsungu morao traziti po internetu kako da nadjem neku funckiju, sve sam lako i jednostavno nalazio, na ovom sam puno morao traziti po internetu i vecinu rjesenja kad nadjem tako nesto ne postoji na mom telefonu, ocito ovo sto Zippoo87 kaze za te razne verzije, na svakoj je drugacije i onda treba naci pojasnjenje bas za moju verziju.
Trenutna generacija ima bolji dizajn od Samsunga, bar kad govorimo o ovoj srednjoj klasi koja mene zanima, ima prednost sto vise preinstaliranih aplikacija mogu obrisati, imaju svojih prednosti i ne tvrdim da su losi telefoni, ali fale jos neki detalji koji bar mene licno nerviraju.
Evo bas jedan test, ukucam u search u settings DUAL i nigdje mi ne izbacuje opciju za dual messenger, toliko o tome da se sve moze naci preko searcha :D , da me ubije neko ne sjecam se kako sam dosao do toga. Radi kako treba kad sam jednom podesio, ali nije bilo lako doci do toga.
Problem sa svjetlom me iritira i nisam nigdje nasao rjesenje za to, nervira i touch koji ne reaguje najbolje i pravi problem za igrice, sa kalibracijom je malo bolje. Pravi problem sa kucanjem jer space koje je najvece dugme i koje sigurno ne promasim, cesto ne odreaguje (sad pisem sa kompjutera pa zato nema problema :D ) i tako slicne stvari.
Nadam se da ce baterija dugo ostati dobra, vidim da mnogi pominu kako je to prednost, prekratko je kod mene da to potvrdim, za sad je OK ali je i skoro kupljen.
Jesi li probao sa dvoj... :D

Image
:lol: :lol:
Ne zna cojk mozda svoj jezik ili onaj koji je stavio.Zato ja UVIJEK na tehnici koristim engleski jezik,jer mi prije naumpadne naziv na engleskom,nego kako je prevedeno na bosanski/hrvatski/srpski.
Eto i ovaj primjer...na engleskom je dual,na nekom od nasih je "dvojne" a evo kod mene na ovom sa slike je "dualne"
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#21202 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

-Chesterfield- wrote: 20/03/2023 20:07
Pokušaj preuzeti ponovo zadnji paket.
Tri tačke gore desno.
Zadnji je i bio ali sam te poslušala, međutim nema. 13ka je zadnja za ovaj telefon, neće dobiti MIUI 14.
Elem, ograničeno na 2 Gb virtualne.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#21203 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Naslovnica »

RN10Pro sa BHTelecoma, jutros.

Image
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#21204 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

Tabijat wrote: 21/03/2023 08:49
-Chesterfield- wrote: 20/03/2023 20:07
Pokušaj preuzeti ponovo zadnji paket.
Tri tačke gore desno.
Zadnji je i bio ali sam te poslušala, međutim nema. 13ka je zadnja za ovaj telefon, neće dobiti MIUI 14.
Elem, ograničeno na 2 Gb virtualne.
Pretpostavljam da je mislio da ponovo preuzmeš i instaliraš tu 113-ku. Možda je nešto loše pošlo pri prethodnoj instalaciji. Možda postoji bug koji će se riješiti ponovnom instalacijom MIUI 13. Vrijedi pokušati, ne uzima puno vremena.
hamo1977
Posts: 385
Joined: 17/12/2019 12:49

#21205 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hamo1977 »

Tabijat wrote: 21/03/2023 08:49
-Chesterfield- wrote: 20/03/2023 20:07
Pokušaj preuzeti ponovo zadnji paket.
Tri tačke gore desno.
Zadnji je i bio ali sam te poslušala, međutim nema. 13ka je zadnja za ovaj telefon, neće dobiti MIUI 14.
Elem, ograničeno na 2 Gb virtualne.
Da, ali trebalo bi da ga možeš ponovo instalirati. Pa pusti da ponovo odradi intalaciju, ako nisi. Moguće da se nešto zeznulo i to bi ti moglo popraviti problem koji imaš.
Edit: ne vidjeh da je čovjek već napisao isto.. ali pokušaj svakako.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#21206 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

hamo1977 wrote: 21/03/2023 08:58
Tabijat wrote: 21/03/2023 08:49

Zadnji je i bio ali sam te poslušala, međutim nema. 13ka je zadnja za ovaj telefon, neće dobiti MIUI 14.
Elem, ograničeno na 2 Gb virtualne.
Da, ali trebalo bi da ga možeš ponovo instalirati. Pa pusti da ponovo odradi intalaciju, ako nisi. Moguće da se nešto zeznulo i to bi ti moglo popraviti problem koji imaš.
Edit: ne vidjeh da je čovjek već napisao isto.. ali pokušaj svakako.
Pa jesam, to i pišem, instaliralo je, ali je memorija proširiva samo za 2Gb. A da li je riješilo problem, vidjet ćemo za par dana korištenja.
hamo1977
Posts: 385
Joined: 17/12/2019 12:49

#21207 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hamo1977 »

Tabijat wrote: 21/03/2023 09:04
hamo1977 wrote: 21/03/2023 08:58
Da, ali trebalo bi da ga možeš ponovo instalirati. Pa pusti da ponovo odradi intalaciju, ako nisi. Moguće da se nešto zeznulo i to bi ti moglo popraviti problem koji imaš.
Edit: ne vidjeh da je čovjek već napisao isto.. ali pokušaj svakako.
Pa jesam, to i pišem, instaliralo je, ali je memorija proširiva samo za 2Gb. A da li je riješilo problem, vidjet ćemo za par dana korištenja.
I kod mene je samo 2GB, note 9 pro. Mislim da to zavisi od modela do modela. Jedino ako MIUI 14 ne ponudi više..
Nadam se da će ti to riješiti problem.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#21208 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

hamo1977 wrote: 21/03/2023 09:08
Tabijat wrote: 21/03/2023 09:04

Pa jesam, to i pišem, instaliralo je, ali je memorija proširiva samo za 2Gb. A da li je riješilo problem, vidjet ćemo za par dana korištenja.
I kod mene je samo 2GB, note 9 pro. Mislim da to zavisi od modela do modela. Jedino ako MIUI 14 ne ponudi više..
Nadam se da će ti to riješiti problem.
Koliko se sjećam i kod mene je bilo samo 2 GB. Nakon ažuriranja na Android 13 nudi maksimalno 5 GB.
Imam još jedan (mamin) isti mobitel, samo verzija 6/64 i nije još stiglo ažuriranje.
Nudi maksimalno 1 GB virtualne memorije.
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#21209 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Vidjet ćemo. Wifi je (pro)radio, iz nekog razloga nije htio automatski da se konektuje na kućnu mrežu.
Hvala na savjetima!
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21210 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

zippoo87 wrote: 20/03/2023 21:19
Ateista wrote: 20/03/2023 20:55 Da ne bude zabune, ne tvrdim ja da su Xiaoni losi telefoni (ono sto sam napisao kinesko smece je bilo stvar protesta :D ) ali meni kao korisniku bas ne leze.
Za sad naravno radi puno brze i bolje od mog starog Samsunga, sto je i ocekivano jer je noviji dosta, ali jednostavno neke funkcije koje ja smatram da su normalne i standardne su sakrili i zakomlpikovali. Opet kazem, ne znam jesam li ikad na Samsungu morao traziti po internetu kako da nadjem neku funckiju, sve sam lako i jednostavno nalazio, na ovom sam puno morao traziti po internetu i vecinu rjesenja kad nadjem tako nesto ne postoji na mom telefonu, ocito ovo sto Zippoo87 kaze za te razne verzije, na svakoj je drugacije i onda treba naci pojasnjenje bas za moju verziju.
Trenutna generacija ima bolji dizajn od Samsunga, bar kad govorimo o ovoj srednjoj klasi koja mene zanima, ima prednost sto vise preinstaliranih aplikacija mogu obrisati, imaju svojih prednosti i ne tvrdim da su losi telefoni, ali fale jos neki detalji koji bar mene licno nerviraju.
Evo bas jedan test, ukucam u search u settings DUAL i nigdje mi ne izbacuje opciju za dual messenger, toliko o tome da se sve moze naci preko searcha :D , da me ubije neko ne sjecam se kako sam dosao do toga. Radi kako treba kad sam jednom podesio, ali nije bilo lako doci do toga.
Problem sa svjetlom me iritira i nisam nigdje nasao rjesenje za to, nervira i touch koji ne reaguje najbolje i pravi problem za igrice, sa kalibracijom je malo bolje. Pravi problem sa kucanjem jer space koje je najvece dugme i koje sigurno ne promasim, cesto ne odreaguje (sad pisem sa kompjutera pa zato nema problema :D ) i tako slicne stvari.
Nadam se da ce baterija dugo ostati dobra, vidim da mnogi pominu kako je to prednost, prekratko je kod mene da to potvrdim, za sad je OK ali je i skoro kupljen.
Ne znam koji telefon imas ali evo ovo za dualne aplikacije...telefon Redmi note 9 MIUI 13.
Ako sam dobro procitao,ti hoces kada ukucas dual,da ti odmah izbaci i dual messenger ali ne ide to bas tako.
Evo u tri slike,tj. tri klika kako ide .Ako imas instaliran messenger,onda ce ti biti dole gdje je ovo facebook.

Image

Image

Image
Dual messenger sam rekao zato sto se tako zvala app na samsungu za duple aplikacije, ono sto je ovdje dual app, ne sto hocu za FB messenger, ne koristim ga uopste, vec viber i whatsapp.
U svakom slucaju, ukucavao sam samo dual da probam doci do te aplikacije jer sam pretpostavio da se moze drugacije malo zvati i nema nikako, evo probao i sad i nema. Mislim da sam bas za to skinuo miui downloader sa kojom se otkljucavaju te sakrivene funkcije i evo sad sam tamo nasao, tako da sam sigurno tako i aktivirao to, samo preko te app moze, nema direktno u settings.
Miui 13 verzija je kod mene, a sto se tice jezika i ja koristim iskljucivo engleski na mobitelima, kompjuterima, na tv-u i bilo cemu vezano za tehniku i software, tako sam navikao jos od vremena kada sam koristio dos, pa win 3.11 i slicno, kada nije ni bilo opcija naseg jezika. Kad mi recimo mama trazi da joj nesto sredim na telefonu, prvo promijenim na engleski pa onda nesto radim. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21211 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

-Chesterfield- wrote: 20/03/2023 21:29
Ateista wrote: 20/03/2023 20:55 Da ne bude zabune, ne tvrdim ja da su Xiaoni losi telefoni (ono sto sam napisao kinesko smece je bilo stvar protesta :D ) ali meni kao korisniku bas ne leze.
Za sad naravno radi puno brze i bolje od mog starog Samsunga, sto je i ocekivano jer je noviji dosta, ali jednostavno neke funkcije koje ja smatram da su normalne i standardne su sakrili i zakomlpikovali. Opet kazem, ne znam jesam li ikad na Samsungu morao traziti po internetu kako da nadjem neku funckiju, sve sam lako i jednostavno nalazio, na ovom sam puno morao traziti po internetu i vecinu rjesenja kad nadjem tako nesto ne postoji na mom telefonu, ocito ovo sto Zippoo87 kaze za te razne verzije, na svakoj je drugacije i onda treba naci pojasnjenje bas za moju verziju.
Trenutna generacija ima bolji dizajn od Samsunga, bar kad govorimo o ovoj srednjoj klasi koja mene zanima, ima prednost sto vise preinstaliranih aplikacija mogu obrisati, imaju svojih prednosti i ne tvrdim da su losi telefoni, ali fale jos neki detalji koji bar mene licno nerviraju.
Evo bas jedan test, ukucam u search u settings DUAL i nigdje mi ne izbacuje opciju za dual messenger, toliko o tome da se sve moze naci preko searcha :D , da me ubije neko ne sjecam se kako sam dosao do toga. Radi kako treba kad sam jednom podesio, ali nije bilo lako doci do toga.
Problem sa svjetlom me iritira i nisam nigdje nasao rjesenje za to, nervira i touch koji ne reaguje najbolje i pravi problem za igrice, sa kalibracijom je malo bolje. Pravi problem sa kucanjem jer space koje je najvece dugme i koje sigurno ne promasim, cesto ne odreaguje (sad pisem sa kompjutera pa zato nema problema :D ) i tako slicne stvari.
Nadam se da ce baterija dugo ostati dobra, vidim da mnogi pominu kako je to prednost, prekratko je kod mene da to potvrdim, za sad je OK ali je i skoro kupljen.
Jesi li probao sa dvoj... :D

Image
Objasnio sam gore, nije to, koristim engleski. :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#21212 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

Ateista wrote: 21/03/2023 09:27
zippoo87 wrote: 20/03/2023 21:19
Ne znam koji telefon imas ali evo ovo za dualne aplikacije...telefon Redmi note 9 MIUI 13.
Ako sam dobro procitao,ti hoces kada ukucas dual,da ti odmah izbaci i dual messenger ali ne ide to bas tako.
Evo u tri slike,tj. tri klika kako ide .Ako imas instaliran messenger,onda ce ti biti dole gdje je ovo facebook.

Image

Image

Image
Dual messenger sam rekao zato sto se tako zvala app na samsungu za duple aplikacije, ono sto je ovdje dual app, ne sto hocu za FB messenger, ne koristim ga uopste, vec viber i whatsapp.
U svakom slucaju, ukucavao sam samo dual da probam doci do te aplikacije jer sam pretpostavio da se moze drugacije malo zvati i nema nikako, evo probao i sad i nema. Mislim da sam bas za to skinuo miui downloader sa kojom se otkljucavaju te sakrivene funkcije i evo sad sam tamo nasao, tako da sam sigurno tako i aktivirao to, samo preko te app moze, nema direktno u settings.
Miui 13 verzija je kod mene, a sto se tice jezika i ja koristim iskljucivo engleski na mobitelima, kompjuterima, na tv-u i bilo cemu vezano za tehniku i software, tako sam navikao jos od vremena kada sam koristio dos, pa win 3.11 i slicno, kada nije ni bilo opcija naseg jezika. Kad mi recimo mama trazi da joj nesto sredim na telefonu, prvo promijenim na engleski pa onda nesto radim. :D
Tapkaš ovdje 5 ili 10 puta dok ne otključaš skrivene postavke.

Image
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21213 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 09:44
Ateista wrote: 21/03/2023 09:27

Dual messenger sam rekao zato sto se tako zvala app na samsungu za duple aplikacije, ono sto je ovdje dual app, ne sto hocu za FB messenger, ne koristim ga uopste, vec viber i whatsapp.
U svakom slucaju, ukucavao sam samo dual da probam doci do te aplikacije jer sam pretpostavio da se moze drugacije malo zvati i nema nikako, evo probao i sad i nema. Mislim da sam bas za to skinuo miui downloader sa kojom se otkljucavaju te sakrivene funkcije i evo sad sam tamo nasao, tako da sam sigurno tako i aktivirao to, samo preko te app moze, nema direktno u settings.
Miui 13 verzija je kod mene, a sto se tice jezika i ja koristim iskljucivo engleski na mobitelima, kompjuterima, na tv-u i bilo cemu vezano za tehniku i software, tako sam navikao jos od vremena kada sam koristio dos, pa win 3.11 i slicno, kada nije ni bilo opcija naseg jezika. Kad mi recimo mama trazi da joj nesto sredim na telefonu, prvo promijenim na engleski pa onda nesto radim. :D
Tapkaš ovdje 5 ili 10 puta dok ne otključaš skrivene postavke.

Image
To je developer options, nije ni to. Vec sam to bio uradio i to odmah aktiviram na svakom telefonu ali opet nema, neke stvari ostaju sakrivene i ja sam uspio doci do njih samo preko miui downloadera, i to ne da sam ih aktivirao da se pojave gdje treba, vec samo preko toga.
Bilo je cak i nekih stvari koje su unutar developer options bile sakrivene i morao sam unutar toga isto kliktati nekoliko puta da se pojave.
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21214 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

To ne znam koja je kod tebe verzija MIUIja stvarno ali kod mene nikada nista nije bilo sakriveno.
Očito ti nije global ROM.
Zato ja kao papagaj pričam,kupujte global i nece biti problema.

A de bas uslikaj tacan modela svog telefona(ona slova i brojeve) i MIUIja,da bas malo progooglam malo o tim razlikama,sada me to zanima, ako ti nije problem
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21215 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

zippoo87 wrote: 21/03/2023 11:00 To ne znam koja je kod tebe verzija MIUIja stvarno ali kod mene nikada nista nije bilo sakriveno.
Očito ti nije global ROM.
Zato ja kao papagaj pričam,kupujte global i nece biti problema.

A de bas uslikaj tacan modela svog telefona(ona slova i brojeve) i MIUIja,da bas malo progooglam malo o tim razlikama,sada me to zanima, ako ti nije problem
Moze, evo slike.
Nisam prije obracao paznju,ali vidim da je global verzija.

Image
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#21216 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

Ateista wrote: 21/03/2023 09:56
-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 09:44

Tapkaš ovdje 5 ili 10 puta dok ne otključaš skrivene postavke.

Image
To je developer options, nije ni to. Vec sam to bio uradio i to odmah aktiviram na svakom telefonu ali opet nema, neke stvari ostaju sakrivene i ja sam uspio doci do njih samo preko miui downloadera, i to ne da sam ih aktivirao da se pojave gdje treba, vec samo preko toga.
Bilo je cak i nekih stvari koje su unutar developer options bile sakrivene i morao sam unutar toga isto kliktati nekoliko puta da se pojave.
https://xiaomiui.net/enable-dual-apps-o ... ones-8158/

Očito je da na nekim modelima sakriju tu opciju.
I meni je ovo prvi Xiaomi mobitel. Prije toga sam koristio Samsung.
Na Samsungu sam imao slab signal za mrežu 2G,3G,4G
Kod Xiaomia je to bolje.
Što se tiče baterije dva puta mi se desilo u ovih godinu i nešto, da preko noći nešto potroši bateriju. Ali ipak je bilo dovoljno da alarm zvoni, da ne zakasnim na posao. :D
Ima još nekakvih mušica koje mene nerviraju. Na primjer aplikacija Signal više puta nema tona kada dođe poruka.
Ali se izgleda stanje popravilo sa novom verzijom androida.
A prebacio sam ovdje na MIUI. Možda je i to ublažilo problem?

Image

Što se tiče ovog MIUI 14 vidim da mi sada sporije reaguje kada napravim snimak zaslona, odnosno kada izrežem jedan dio. Moram dva ili tri puta kliknuti da na onu ☑ da završi...
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21217 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

-Chesterfield- wrote: 21/03/2023 11:48
Ateista wrote: 21/03/2023 09:56
To je developer options, nije ni to. Vec sam to bio uradio i to odmah aktiviram na svakom telefonu ali opet nema, neke stvari ostaju sakrivene i ja sam uspio doci do njih samo preko miui downloadera, i to ne da sam ih aktivirao da se pojave gdje treba, vec samo preko toga.
Bilo je cak i nekih stvari koje su unutar developer options bile sakrivene i morao sam unutar toga isto kliktati nekoliko puta da se pojave.
https://xiaomiui.net/enable-dual-apps-o ... ones-8158/

Očito je da na nekim modelima sakriju tu opciju.
I meni je ovo prvi Xiaomi mobitel. Prije toga sam koristio Samsung.
Na Samsungu sam imao slab signal za mrežu 2G,3G,4G
Kod Xiaomia je to bolje.
Što se tiče baterije dva puta mi se desilo u ovih godinu i nešto, da preko noći nešto potroši bateriju. Ali ipak je bilo dovoljno da alarm zvoni, da ne zakasnim na posao. :D
Ima još nekakvih mušica koje mene nerviraju. Na primjer aplikacija Signal više puta nema tona kada dođe poruka.
Ali se izgleda stanje popravilo sa novom verzijom androida.
A prebacio sam ovdje na MIUI. Možda je i to ublažilo problem?

Image

Što se tiče ovog MIUI 14 vidim da mi sada sporije reaguje kada napravim snimak zaslona, odnosno kada izrežem jedan dio. Moram dva ili tri puta kliknuti da na onu ☑ da završi...
Ma ja, ima sto kazes musica, ali eto navikavam se.
I ja sam primijetio da brze radi internet, ali na wifi, na samsungu mi je u jednoj prostoriji bio neupotrebljiv, sa ovim ok radi a isti je router. Mozda je i do toga sto je noviji, mozda bi samsung istih godina isto radio, to nisam siguran.
zippoo87
Posts: 15362
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21218 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

@Ateista
To nesto pravo cudno kod tebe...ko ce znati sto nema.
Global verzija s nemas nekih stvari koje mi imamo.
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21219 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

zippoo87 wrote: 21/03/2023 13:42 @Ateista
To nesto pravo cudno kod tebe...ko ce znati sto nema.
Global verzija s nemas nekih stvari koje mi imamo.
Nije ni meni jasno, par stvari je tako bilo ne mogu da nadjem i ukucam na internetu nadjem uputstvo, ali vidim da je nesto drugacije.
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#21220 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tananarive »

Ateista wrote: 21/03/2023 11:12
zippoo87 wrote: 21/03/2023 11:00 To ne znam koja je kod tebe verzija MIUIja stvarno ali kod mene nikada nista nije bilo sakriveno.
Očito ti nije global ROM.
Zato ja kao papagaj pričam,kupujte global i nece biti problema.

A de bas uslikaj tacan modela svog telefona(ona slova i brojeve) i MIUIja,da bas malo progooglam malo o tim razlikama,sada me to zanima, ako ti nije problem
Moze, evo slike.
Nisam prije obracao paznju,ali vidim da je global verzija.

Image
nije to global, to je eu verzija global ima mi umjesto eu
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21221 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

Tananarive wrote: 21/03/2023 21:41
Ateista wrote: 21/03/2023 11:12
Moze, evo slike.
Nisam prije obracao paznju,ali vidim da je global verzija.

Image
nije to global, to je eu verzija global ima mi umjesto eu
Pise global pa mi je bilo ocekivano da je ta verzija. :D
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#21222 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tananarive »

Ateista wrote: 22/03/2023 08:13
Tananarive wrote: 21/03/2023 21:41

nije to global, to je eu verzija global ima mi umjesto eu
Pise global pa mi je bilo ocekivano da je ta verzija. :D
Kod mene je poco f3 mi verzija isto pise global ali vjeruj ne izbacuju romove za eu i mi u isto vrijeme
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21223 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

Tananarive wrote: 22/03/2023 09:21
Ateista wrote: 22/03/2023 08:13

Pise global pa mi je bilo ocekivano da je ta verzija. :D
Kod mene je poco f3 mi verzija isto pise global ali vjeruj ne izbacuju romove za eu i mi u isto vrijeme
Ma vjerujem, samo mi smijesno sto pise global ako to nije. :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#21224 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

zippoo87 wrote: 21/03/2023 13:42 @Ateista
To nesto pravo cudno kod tebe...ko ce znati sto nema.
Global verzija s nemas nekih stvari koje mi imamo.
Pa nisu iste opcije softvera na svakom xiaomi modelu.

I kod samsunga je isto tako.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#21225 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Tananarive wrote: 22/03/2023 09:21
Ateista wrote: 22/03/2023 08:13

Pise global pa mi je bilo ocekivano da je ta verzija. :D
Kod mene je poco f3 mi verzija isto pise global ali vjeruj ne izbacuju romove za eu i mi u isto vrijeme
Tako je.

EU verzije softvera malo kasnije dobijaju ažuriranja, tako da nema nikakve logike porediti softver sa MI i EU oznakama.
Last edited by agent_zero on 22/03/2023 10:36, edited 1 time in total.
Post Reply