Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20276 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

citroen xm wrote: 26/11/2022 10:28 E čuj to... Rodica imala neki od 600-700 KM...

Ja imao i imamo od 350 pa evo 3 godine bez kvara i svaki put se uredno javim.

Xiaomi sa nikakvom kontolom kvaliteta se slabo kvari, bar ovo što ja znam niko nije imao problema. Dok je strašno kontrolisani Samsung bio na servisima milion puta. Od baterija pa do rikavela matičnih ploča.
Pa ti nisi imao problem... i ko si ti? Hahahaha 0,000000000000000001% :lol:

Et ja sam imao jedan od gotovo 1000KM pa nisam normalno mogao obavljati najosnovniju funkciju - poziv
User avatar
JelBistro
Posts: 586
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#20277 Re: Xiaomi mobiteli

Post by JelBistro »

Vaše mišljenje i iskustvo, ja imam drugačije. Posjetiti na redditu onako malo iz zabave i druge tabore pa eno
tona problema, od modela do modela.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#20278 Re: Xiaomi mobiteli

Post by shape of despair »

citroen xm wrote: 26/11/2022 10:28 E čuj to... Rodica imala neki od 600-700 KM...

Ja imao i imamo od 350 pa evo 3 godine bez kvara i svaki put se uredno javim.

Xiaomi sa nikakvom kontolom kvaliteta se slabo kvari, bar ovo što ja znam niko nije imao problema. Dok je strašno kontrolisani Samsung bio na servisima milion puta. Od baterija pa do rikavela matičnih ploča.
Moja zena ima samsung 4 godine,eno ga bez greske.
Relativno je to, globalno se gleda.
Da upravo tako, rodici nikad nije radilo javljanje. Koliko smo puta sjedili zajedno, njoj zvoni a ekran ne reaguje, a ona luda ostavi tako, vidi propusten od koga je i nazove.
User avatar
JelBistro
Posts: 586
Joined: 11/10/2020 11:00
Location: Sarajvo
Grijem se na: kratkih rukava
Vozim: isključivo VW, Audi

#20279 Re: Xiaomi mobiteli

Post by JelBistro »

Aha, budite uvjereni da je tako. Pohitit samo dok je evo crnog petka da se ne razgrabi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20280 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

JelBistro wrote: 26/11/2022 12:10 Aha, budite uvjereni da je tako. Pohitit samo dok je evo crnog petka da se ne razgrabi.
Ja sam koristio Samsung od pocetka... s3 s4 s6 s6 edge s7 s7edge ss9 + . Nikada nisam imao sranja kao sa ovim Xiaomijem.

Prvo problem sa usranim proximitY , pa onda bugoviti MIUI .
A realno, 500eura nije malo.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5624
Joined: 04/08/2020 19:22

#20281 Re: Xiaomi mobiteli

Post by -Chesterfield- »

Šta uzeti do 250 KM da je nov?
Minimalno 4/64 (RAM-memorija)
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#20282 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Ma sranja se mogu desiti na svakom telefonu i ima ih. Ali fazon je kada se desi na jeftinom onda je to kineska kanta sa slabom kontrolom kvaliteta, a kada se desi nekom jakom brendu onda se opravdava svim silama. A činjenica je da je procenat škarta isti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20283 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

citroen xm wrote: 26/11/2022 14:58 Ma sranja se mogu desiti na svakom telefonu i ima ih. Ali fazon je kada se desi na jeftinom onda je to kineska kanta sa slabom kontrolom kvaliteta, a kada se desi nekom jakom brendu onda se opravdava svim silama. A činjenica je da je procenat škarta isti.
Ne bih rekao da je isti....
Bar po mom iskustvu
citroen xm
Posts: 18092
Joined: 17/04/2012 22:57

#20284 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Pa ne bih ni ja ako ću gledati samo moju okolinu i sebe, mogao bih zaključiti da je Xiaomi puno kvalitetniji brend od Samsunga. Ali mali smo mi uzorak. Eto ukrstiš moje i tvoje iskustvo i dobiješ jednakost brendova. :thumbup:
Crithagra
Posts: 530
Joined: 20/10/2022 20:51

#20285 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Crithagra »

skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 15:07
citroen xm wrote: 26/11/2022 14:58 Ma sranja se mogu desiti na svakom telefonu i ima ih. Ali fazon je kada se desi na jeftinom onda je to kineska kanta sa slabom kontrolom kvaliteta, a kada se desi nekom jakom brendu onda se opravdava svim silama. A činjenica je da je procenat škarta isti.
Ne bih rekao da je isti....
Bar po mom iskustvu
De ba, nabavio si iPhone prije deset dana i odmah pričaš kako nije isto. Sačekaj malo dok te prođe početničko ushićenje. :D
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20286 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Ja ni na jednom modelu xiaomija nisam imao problema.
Evo sada ce 5 punih godina kako koristim xiaomi modele uz pokoji izlet na nesto drugo,kada mijenjam.
Svi telefoni radili najnormalnije i bez vecih bugova.
Doduse,ja malo istrazim ima li model probleme pa kupim,ne uzimam prvi koji naleti.

Ali kao sto rece neko,procentualno xiaomi ima manje problema nego Samsung recimo.
Kada sam radio u trgovini mobitela,nijedan xiaomi nije bio na servisu za nekih godinu ipo dana a ja sam ih bas tusio...kupio sebi bio i vidio dobar telefon i onda preporucivao.
Niko od ovih sto su kupili nije bio nezadovoljan.

Jesu prosle godine zasrali sa virtuelnim proximity senzorom i to na T seriji,koja vazi za seriju ispod flagshipa i dosta ljudi se razocaralo.
Evo nasljednik te serije,nema nijedan bug ,11T i kako da ne budem zqdovoljan telefonom koji radi super i ima sve najnovije tehnologije ?
MIUI 13 radi savrseno
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20287 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Crithagra wrote: 26/11/2022 15:27
skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 15:07
Ne bih rekao da je isti....
Bar po mom iskustvu
De ba, nabavio si iPhone prije deset dana i odmah pričaš kako nije isto. Sačekaj malo dok te prođe početničko ushićenje. :D
Aj ne rise zivota ti.
Procitaj sta sam napisao, tj koje telefone sam imao
Last edited by skafiskafsnjak on 26/11/2022 16:56, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20288 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 26/11/2022 16:14 Ja ni na jednom modelu xiaomija nisam imao problema.
Evo sada ce 5 punih godina kako koristim xiaomi modele uz pokoji izlet na nesto drugo,kada mijenjam.
Svi telefoni radili najnormalnije i bez vecih bugova.
Doduse,ja malo istrazim ima li model probleme pa kupim,ne uzimam prvi koji naleti.

Ali kao sto rece neko,procentualno xiaomi ima manje problema nego Samsung recimo.
Kada sam radio u trgovini mobitela,nijedan xiaomi nije bio na servisu za nekih godinu ipo dana a ja sam ih bas tusio...kupio sebi bio i vidio dobar telefon i onda preporucivao.
Niko od ovih sto su kupili nije bio nezadovoljan.

Jesu prosle godine zasrali sa virtuelnim proximity senzorom i to na T seriji,koja vazi za seriju ispod flagshipa i dosta ljudi se razocaralo.
Evo nasljednik te serije,nema nijedan bug ,11T i kako da ne budem zqdovoljan telefonom koji radi super i ima sve najnovije tehnologije ?
MIUI 13 radi savrseno
I na bajtbox youtube ih hvalis :lol:

Image
Last edited by skafiskafsnjak on 26/11/2022 17:50, edited 2 times in total.
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#20289 Re: Xiaomi mobiteli

Post by forum_selektor »

skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 16:46
Crithagra wrote: 26/11/2022 15:27
De ba, nabavio si iPhone prije deset dana i odmah pričaš kako nije isto. Sačekaj malo dok te prođe početničko ushićenje. :D
Aj ne rise zivota ti.
Procitaj sta sam napisao, tj koje telefone sam imao
Daj malo spusti loptu, smiri se. Sto si ti imo problem i sto ne mozes prezalis tih nekakvih 500 EUR, ne znaci da su drugi nezadovoljni i nesretni sa Xiaomi telefonima. Svako malo to spominjes i bas si naporan. Zali se Xiaomiu, salji mailove, zovi njihovu podrsku, samo nemoj ovoliko tusit, bitte..
Godinu dana koristim Note 10 Pro, mogu samo reci, hvala kineskoj majci sto je Xiaomi rodila, kad je sa ocem ljubav vodila. Toliko puta ispo u raznim slucajevima, nikad "kahno"nije. Nikad rahatniji sa ovim telefonom!
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20290 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

forum_selektor wrote: 26/11/2022 17:17
skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 16:46

Aj ne rise zivota ti.
Procitaj sta sam napisao, tj koje telefone sam imao
Daj malo spusti loptu, smiri se. Sto si ti imo problem i sto ne mozes prezalis tih nekakvih 500 EUR, ne znaci da su drugi nezadovoljni i nesretni sa Xiaomi telefonima. Svako malo to spominjes i bas si naporan. Zali se Xiaomiu, salji mailove, zovi njihovu podrsku, samo nemoj ovoliko tusit, bitte..
Godinu dana koristim Note 10 Pro, mogu samo reci, hvala kineskoj majci sto je Xiaomi rodila, kad je sa ocem ljubav vodila. Toliko puta ispo u raznim slucajevima, nikad "kahno"nije. Nikad rahatniji sa ovim telefonom!
Pa jel ja u necije drugo ime pisem?

Ako sam ti naporan svakako imas FOE opciju da ne citas vise.
A ja cu pisati i dalje.

Svaka cas tebi, najbolji omjer ulozeno dobijeno :thumbup:
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#20291 Re: Xiaomi mobiteli

Post by forum_selektor »

skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 17:42
forum_selektor wrote: 26/11/2022 17:17

Daj malo spusti loptu, smiri se. Sto si ti imo problem i sto ne mozes prezalis tih nekakvih 500 EUR, ne znaci da su drugi nezadovoljni i nesretni sa Xiaomi telefonima. Svako malo to spominjes i bas si naporan. Zali se Xiaomiu, salji mailove, zovi njihovu podrsku, samo nemoj ovoliko tusit, bitte..
Godinu dana koristim Note 10 Pro, mogu samo reci, hvala kineskoj majci sto je Xiaomi rodila, kad je sa ocem ljubav vodila. Toliko puta ispo u raznim slucajevima, nikad "kahno"nije. Nikad rahatniji sa ovim telefonom!
Pa jel ja u necije drugo ime pisem?

Ako sam ti naporan svakako imas FOE opciju da ne citas vise.
A ja cu pisati i dalje.

Svaka cas tebi, najbolji omjer ulozeno dobijeno :thumbup:
Ma kakv foe, moraš bit logovan :D
Na stranu sve, al su im telefoni za prosječnog korisnika nema dalje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20292 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

forum_selektor wrote: 26/11/2022 17:53
skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 17:42

Pa jel ja u necije drugo ime pisem?

Ako sam ti naporan svakako imas FOE opciju da ne citas vise.
A ja cu pisati i dalje.

Svaka cas tebi, najbolji omjer ulozeno dobijeno :thumbup:
Ma kakv foe, moraš bit logovan :D
Na stranu sve, al su im telefoni za prosječnog korisnika nema dalje.
Jebiga, meni se zgadilo. Bas za prosjecnog korisnika nisu, nego za nekoga ko zna cackati pa da rijesi probleme koji dolaze sa MIUI. Npr mami nikad ne bih kupio itd.
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#20293 Re: Xiaomi mobiteli

Post by forum_selektor »

skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 18:03
forum_selektor wrote: 26/11/2022 17:53

Ma kakv foe, moraš bit logovan :D
Na stranu sve, al su im telefoni za prosječnog korisnika nema dalje.
Jebiga, meni se zgadilo. Bas za prosjecnog korisnika nisu, nego za nekoga ko zna cackati pa da rijesi probleme koji dolaze sa MIUI. Npr mami nikad ne bih kupio itd.
Ima sve danas na internetu objašnjeno, nisu to neka aman podešavanja, pa da ne možeš skontat'. Na kraju većina porodica ima neku vrstu geeka, koji je tu da riješi problem. Imaju i tehničke podrške, zbog tog su tu da pomognu. Druga je stvar što ljudi hoće da koriste tehnologiju, a ne znaju osnovne pojmove. Da se pitam, svaki kupac smartphona da odradi kratki test, lupam dvolisnica, 20 osnovnih pitanja. Na osnovu bodova da mu se preporuči telefon. 0-5 bodova nokia 3310, i tako dalje.
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#20294 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

forum_selektor wrote: 26/11/2022 18:17
skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 18:03

Jebiga, meni se zgadilo. Bas za prosjecnog korisnika nisu, nego za nekoga ko zna cackati pa da rijesi probleme koji dolaze sa MIUI. Npr mami nikad ne bih kupio itd.
Ima sve danas na internetu objašnjeno, nisu to neka aman podešavanja, pa da ne možeš skontat'. Na kraju većina porodica ima neku vrstu geeka, koji je tu da riješi problem. Imaju i tehničke podrške, zbog tog su tu da pomognu. Druga je stvar što ljudi hoće da koriste tehnologiju, a ne znaju osnovne pojmove. Da se pitam, svaki kupac smartphona da odradi kratki test, lupam dvolisnica, 20 osnovnih pitanja. Na osnovu bodova da mu se preporuči telefon. 0-5 bodova nokia 3310, i tako dalje.
Ne vidim da je npr.samsung nesto jednostavniji od xiaomia, tako da jedan bude komplikovaniji za korištenje od drugog. Od prelaza sa dugmića svi smart telefoni su u pet deka sa opcijama za korištenje. Pokedinim "starijim" osobama sve je komplicirano i ne možeš im objasniti jer jednostavno neće da shvate. Većina skontaju kako na viber,kako na net, kako na youtube,poruka,poziv i vise im ne treba. I te osnovne operacije su iste na 99,% telefona bilo koje marke.
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#20295 Re: Xiaomi mobiteli

Post by forum_selektor »

sencobih wrote: 26/11/2022 18:31
forum_selektor wrote: 26/11/2022 18:17

Ima sve danas na internetu objašnjeno, nisu to neka aman podešavanja, pa da ne možeš skontat'. Na kraju većina porodica ima neku vrstu geeka, koji je tu da riješi problem. Imaju i tehničke podrške, zbog tog su tu da pomognu. Druga je stvar što ljudi hoće da koriste tehnologiju, a ne znaju osnovne pojmove. Da se pitam, svaki kupac smartphona da odradi kratki test, lupam dvolisnica, 20 osnovnih pitanja. Na osnovu bodova da mu se preporuči telefon. 0-5 bodova nokia 3310, i tako dalje.
Ne vidim da je npr.samsung nesto jednostavniji od xiaomia, tako da jedan bude komplikovaniji za korištenje od drugog. Od prelaza sa dugmića svi smart telefoni su u pet deka sa opcijama za korištenje. Pokedinim "starijim" osobama sve je komplicirano i ne možeš im objasniti jer jednostavno neće da shvate. Većina skontaju kako na viber,kako na net, kako na youtube,poruka,poziv i vise im ne treba. I te osnovne operacije su iste na 99,% telefona bilo koje marke.
Ovo je primjer tih starijih osoba, nije nikakav hejt, žena ima pare kupila - boli je koka, al je ovo nažalost stanje velikog broja korisnika koji kupuju ime, koji su ćuli da imaju nekakvi gigabajti, megabajti.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20296 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 16:47
zippoo87 wrote: 26/11/2022 16:14 Ja ni na jednom modelu xiaomija nisam imao problema.
Evo sada ce 5 punih godina kako koristim xiaomi modele uz pokoji izlet na nesto drugo,kada mijenjam.
Svi telefoni radili najnormalnije i bez vecih bugova.
Doduse,ja malo istrazim ima li model probleme pa kupim,ne uzimam prvi koji naleti.

Ali kao sto rece neko,procentualno xiaomi ima manje problema nego Samsung recimo.
Kada sam radio u trgovini mobitela,nijedan xiaomi nije bio na servisu za nekih godinu ipo dana a ja sam ih bas tusio...kupio sebi bio i vidio dobar telefon i onda preporucivao.
Niko od ovih sto su kupili nije bio nezadovoljan.

Jesu prosle godine zasrali sa virtuelnim proximity senzorom i to na T seriji,koja vazi za seriju ispod flagshipa i dosta ljudi se razocaralo.
Evo nasljednik te serije,nema nijedan bug ,11T i kako da ne budem zqdovoljan telefonom koji radi super i ima sve najnovije tehnologije ?
MIUI 13 radi savrseno
I na bajtbox youtube ih hvalis :lol:

Image
Ma ti ili ne znas koristiti telefone ili si naletio na bas los primjerak,trece nema :D
Kazem ti,ni sa jednim telefonom za 5 godina nisam imao problema koliko ti sa jednim u par mjeseci :D
Samo ne znam ako izuzmemo proximity senzor,sta to tebi ne radi na miui ?
Evo na MIUI 13 nema bugova,sve radi kao podmazano.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20297 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 27/11/2022 00:42
skafiskafsnjak wrote: 26/11/2022 16:47

I na bajtbox youtube ih hvalis :lol:

Image
Ma ti ili ne znas koristiti telefone ili si naletio na bas los primjerak,trece nema :D
Kazem ti,ni sa jednim telefonom za 5 godina nisam imao problema koliko ti sa jednim u par mjeseci :D
Samo ne znam ako izuzmemo proximity senzor,sta to tebi ne radi na miui ?
Evo na MIUI 13 nema bugova,sve radi kao podmazano.
Bice da ne znam koristiti :thumbup:
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#20298 Re: Xiaomi mobiteli

Post by djama »

Prije mjesec dana supruga uzela xiaomi 12 lite i svako malo joj se desava da primjetim kad ima poziv da joj proximity ne radi i onda slucajno prekine.
taj problem se rijesi tako sto restartuje mobitel.
je li to neka fabricka mana ili je do primjerka daa odmah nosim u garanciji ?
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20299 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

djama wrote: 27/11/2022 09:16 Prije mjesec dana supruga uzela xiaomi 12 lite i svako malo joj se desava da primjetim kad ima poziv da joj proximity ne radi i onda slucajno prekine.
taj problem se rijesi tako sto restartuje mobitel.
je li to neka fabricka mana ili je do primjerka daa odmah nosim u garanciji ?
Lol i na taj model su ubacili virtuelni senzor 🤣
Pokusaj nesto sa ovog videa?
https://youtu.be/RBKsBtc9yO8

Takodjer ako imas nalijepljeno zastitno staklo,vidi da i ono ne pravi problem,testiraj senzor kao na ovom videu
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#20300 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 27/11/2022 14:28
djama wrote: 27/11/2022 09:16 Prije mjesec dana supruga uzela xiaomi 12 lite i svako malo joj se desava da primjetim kad ima poziv da joj proximity ne radi i onda slucajno prekine.
taj problem se rijesi tako sto restartuje mobitel.
je li to neka fabricka mana ili je do primjerka daa odmah nosim u garanciji ?
Lol i na taj model su ubacili virtuelni senzor 🤣
Pokusaj nesto sa ovog videa?
https://youtu.be/RBKsBtc9yO8

Takodjer ako imas nalijepljeno zastitno staklo,vidi da i ono ne pravi problem,testiraj senzor kao na ovom videu
Ma ne zna koristit, nije do xiaomija :D
Post Reply