Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Peacean
Posts: 2609
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#18301 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

Sakazulu wrote: 20/01/2022 21:49 A automatsko spajanje je aktivno. Kad prekine konekciju ikona za wifi je siva. Dakle nije u Xaomi fazonu zelena pa neće da se ponovo spoji... I on je klikne, ikona pozeleni, obavi spajanje i nakon nekog perioda opet siva. A genijalci u servisu rekli ostavite telefon 15 dana...
Rade li drugi uređaji uredno ili samo taj telefon ima problem? Da li se to događa samo kod kuće ili i na drugim mjestima?
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#18302 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sakazulu »

Peacean wrote: 20/01/2022 21:51
Sakazulu wrote: 20/01/2022 21:49 A automatsko spajanje je aktivno. Kad prekine konekciju ikona za wifi je siva. Dakle nije u Xaomi fazonu zelena pa neće da se ponovo spoji... I on je klikne, ikona pozeleni, obavi spajanje i nakon nekog perioda opet siva. A genijalci u servisu rekli ostavite telefon 15 dana...
Rade li drugi uređaji uredno ili samo taj telefon ima problem? Da li se to događa samo kod kuće ili i na drugim mjestima?


Samo ovaj mob. Kuća, na poslu...

Evo danas na poslu spojen, izađe do trafike. Van signala wifija i po logici kad se vrati trebalo bi da se sam spoji. Ali ikona siva i klikaj ponovo.
User avatar
Peacean
Posts: 2609
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#18303 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

Sakazulu wrote: 20/01/2022 21:53
Peacean wrote: 20/01/2022 21:51

Rade li drugi uređaji uredno ili samo taj telefon ima problem? Da li se to događa samo kod kuće ili i na drugim mjestima?


Samo ovaj mob. Kuća, na poslu...

Evo danas na poslu spojen, izađe do trafike. Van signala wifija i po logici kad se vrati trebalo bi da se sam spoji. Ali ikona siva i klikaj ponovo.
Neka restartuje telefon ako dosada nije, potvrdi da su sve opcije pod wifi assistant isključene i da mu je osposobljeno automatsko povezivanje na željenu mrežu. Kao zadnju opciju može da proba fabrički reset telefona. Ako ništa od ovog ne pomogne moguće je da mu je wifi modul defektan.
User avatar
thekupus
Posts: 6805
Joined: 25/06/2011 22:38

#18304 Re: Xiaomi mobiteli

Post by thekupus »

Telefon mi čita sam notifikacije naglas. Polomih se pokušavajući da nađem gdje je u accessibility uključeno, nema nigdje ništa uključeno. Zna li neko do čega je? Hvala.
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#18305 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirsek »

thekupus wrote: 21/01/2022 14:29 Telefon mi čita sam notifikacije naglas. Polomih se pokušavajući da nađem gdje je u accessibility uključeno, nema nigdje ništa uključeno. Zna li neko do čega je? Hvala.
Meni se to desavalo zadnjih par dana kad me neko zove, cita naglas broj i ime pozivaoca. Onda sam otisao u imenik i namjestio ovu opciju i samo ovako ne izgovara glasno.
Image

Ako mu je namjesteno da nikako ne izgovara kao na ovoj slici on bas tada izgovara. :-)
Image
Vjerovatno neki bug sa novim MIUI update-om.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 127
Joined: 03/10/2018 00:21

#18306 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pametnjakovic1987 »

Raja na slatkim sam mukama, posjedujem Redmi Note 10 i 9 Pro, koji koristiti i koji je po vama bolji?
Koristim 10ku nekih pola godine (4/64), i realno navikao sam se, iako sam prvobitno imao 9 Pro, koji mi je evo nakon godinu dana ponovno pri rukama.
9 Pro ima više memorije i 64MP dok 10ka ima 48MP, nebitno, zanima me, da li se isplati vratiti na 9 Pro, samo zbog 6GB RAMa i 128GB memorije, stariji je godinu dana od 10ke, kako softverski stoji 9 Pro u odnosu na 10, da li postoji mogućnost da uskoro počne štucati(kočiti) u odnosu na 10, šta mi preporučujete ?
citroen xm
Posts: 18059
Joined: 17/04/2012 22:57

#18307 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Note 10 ima možda jedine dvije prednosti nad 9 PRO, a to su Amoled displej i dizajn. Sve ostalo je na strani 9 Pro. Bolji procesor, više memorije, čak i kamera sa više MP mada ne mora značiti da je bolje. Jednostavno, premalo je jedna generacija istog telefona da obični noviji model bude bolji od Pro modela starije generacije. U praksi, tek možda nakon 3 generacije obični model dosegne Pro model od 3 generacije prije.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18308 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

pametnjakovic1987 wrote: 21/01/2022 19:26 Raja na slatkim sam mukama, posjedujem Redmi Note 10 i 9 Pro, koji koristiti i koji je po vama bolji?
Koristim 10ku nekih pola godine (4/64), i realno navikao sam se, iako sam prvobitno imao 9 Pro, koji mi je evo nakon godinu dana ponovno pri rukama.
9 Pro ima više memorije i 64MP dok 10ka ima 48MP, nebitno, zanima me, da li se isplati vratiti na 9 Pro, samo zbog 6GB RAMa i 128GB memorije, stariji je godinu dana od 10ke, kako softverski stoji 9 Pro u odnosu na 10, da li postoji mogućnost da uskoro počne štucati(kočiti) u odnosu na 10, šta mi preporučujete ?
Note 10 je najsalbiji model iz te linije a note 9 pro najjaci model iz proslogodisnje linije.
Dakle jaci model je uvijek bolji i brze ce raditi zbog jaceg chipseta.
E sada da li je tebi i taj note 10 dovoljno brz i dobar,to ti znas ...ali kako rece kolega iznad,jedina prednost note 10 je AMOLED display ali i to je subjektivno,ne voli svako ni amoled...evo ja prvi nisam neki ljubitelj...pa mi to nikada nije adut pri kupovini telefona...radije gledam da je brzi i ima dobru bateriju.
User avatar
pametnjakovic1987
Posts: 127
Joined: 03/10/2018 00:21

#18309 Re: Xiaomi mobiteli

Post by pametnjakovic1987 »

Hvala vam obojici na komentarima, razmisliću kroz par dana pa odlučit, jedan svakako ide bratu, samo mi je problem, što sam se evo već pola godine navikao na malo manji Note 10, ali ipak 9 Pro ima 128GB, što je duplo u odnosu na moju 10ku, u svakom slučaju hvala obojici još jednom na komentarima, živi mi bili.
Adnan55
Posts: 189
Joined: 12/10/2021 05:04

#18310 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Adnan55 »

11t pro iskustva?
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#18311 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirsek »

pametnjakovic1987 wrote: 21/01/2022 21:34 Hvala vam obojici na komentarima, razmisliću kroz par dana pa odlučit, jedan svakako ide bratu, samo mi je problem, što sam se evo već pola godine navikao na malo manji Note 10, ali ipak 9 Pro ima 128GB, što je duplo u odnosu na moju 10ku, u svakom slučaju hvala obojici još jednom na komentarima, živi mi bili.
Ako ti je ekran veoma vazan nemoj uzeti redmi note 9 pro.
Redmi note 9 pro ima sasvim prosjecan ekran . Moj stari telefon huawei p10 lite koji ima IPS ekran znacajno bolje se na svjetlu vidi od redmi note 9 pro. A amoled je potpuno druga liga, bolji od oba prethodno navedena.
citroen xm
Posts: 18059
Joined: 17/04/2012 22:57

#18312 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

pametnjakovic1987 wrote: 21/01/2022 21:34 Hvala vam obojici na komentarima, razmisliću kroz par dana pa odlučit, jedan svakako ide bratu, samo mi je problem, što sam se evo već pola godine navikao na malo manji Note 10, ali ipak 9 Pro ima 128GB, što je duplo u odnosu na moju 10ku, u svakom slučaju hvala obojici još jednom na komentarima, živi mi bili.
:thumbup:

Rekao sam ti već šta mislim o poređenju ta 2 modela. Sa druge strane još da ti kažem da evo 2 godine koristim Redmi Note 8 4/64 koji je dvije generacije stariji od tog tvog Note 10 i odlično me služi. Nisam mu bar za moje korišćenje našao neku veliku manu tako da ga namjeravam koristiti bar još godinu. Tako da bilo koji da odabereš, ako nisi neki ludi gejmer, nećeš imati problema. Živio i srećno :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5203
Joined: 16/08/2009 00:27

#18313 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Ljudi da li ste uspjeli rijesiti ovaj problem ako je neko imao????
Image
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18314 Re: Xiaomi mobiteli

Post by preselio na ahiret »

zdruzdjo wrote: 22/01/2022 11:35 Ljudi da li ste uspjeli rijesiti ovaj problem ako je neko imao????
Image
Iskljuci sim aktivacijski servis.
Probaj ovo.
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#18315 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

zippoo87 wrote: 21/01/2022 20:41
pametnjakovic1987 wrote: 21/01/2022 19:26 Raja na slatkim sam mukama, posjedujem Redmi Note 10 i 9 Pro, koji koristiti i koji je po vama bolji?
Koristim 10ku nekih pola godine (4/64), i realno navikao sam se, iako sam prvobitno imao 9 Pro, koji mi je evo nakon godinu dana ponovno pri rukama.
9 Pro ima više memorije i 64MP dok 10ka ima 48MP, nebitno, zanima me, da li se isplati vratiti na 9 Pro, samo zbog 6GB RAMa i 128GB memorije, stariji je godinu dana od 10ke, kako softverski stoji 9 Pro u odnosu na 10, da li postoji mogućnost da uskoro počne štucati(kočiti) u odnosu na 10, šta mi preporučujete ?
Note 10 je najsalbiji model iz te linije a note 9 pro najjaci model iz proslogodisnje linije.
Dakle jaci model je uvijek bolji i brze ce raditi zbog jaceg chipseta.
E sada da li je tebi i taj note 10 dovoljno brz i dobar,to ti znas ...ali kako rece kolega iznad,jedina prednost note 10 je AMOLED display ali i to je subjektivno,ne voli svako ni amoled...evo ja prvi nisam neki ljubitelj...pa mi to nikada nije adut pri kupovini telefona...radije gledam da je brzi i ima dobru bateriju.
Note 10 ima i stereo zvučnike, 9 Pro ne.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18316 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

E da...to isto pravi razliku,puno je bolje kada su stereo .
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#18317 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

Kakav crni stereo, svako ko se razumije u audio zna da je na tako malom prostoru stereo irelevantan.

Bilo bi im bolje umjesto u "stereo" ulagati u razvoj tehnologije koja će iz malog zvučnika izvući bolji zvuk, pogotovo u bas području.

Taj stereo je samo mamipara.
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#18318 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

Hakiz wrote: 22/01/2022 15:41 Kakav crni stereo, svako ko se razumije u audio zna da je na tako malom prostoru stereo irelevantan.

Bilo bi im bolje umjesto u "stereo" ulagati u razvoj tehnologije koja će iz malog zvučnika izvući bolji zvuk, pogotovo u bas području.

Taj stereo je samo mamipara.
Shvaćam što hoćeš reći, mada je moj subjektivni dojam da pravi razliku.

Zvučnici na telefonu nisu neka sreća kao pravi full blown, jednostavno su premali, proizvođači imaju još dosta za uraditi na tom polju.

Zato je moguće ostaviti 3.5mm utor i/ili ubaciti neki kvalitetan DAC kao što su LG i ponekad Vivo radili.
Hakiz
Posts: 40289
Joined: 30/07/2015 20:01

#18319 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

fortaleza wrote: 22/01/2022 16:07
Hakiz wrote: 22/01/2022 15:41 Kakav crni stereo, svako ko se razumije u audio zna da je na tako malom prostoru stereo irelevantan.

Bilo bi im bolje umjesto u "stereo" ulagati u razvoj tehnologije koja će iz malog zvučnika izvući bolji zvuk, pogotovo u bas području.

Taj stereo je samo mamipara.
Shvaćam što hoćeš reći, mada je moj subjektivni dojam da pravi razliku.

Zvučnici na telefonu nisu neka sreća kao pravi full blown, jednostavno su premali, proizvođači imaju još dosta za uraditi na tom polju.

Zato je moguće ostaviti 3.5mm utor i/ili ubaciti neki kvalitetan DAC kao što su LG i ponekad Vivo radili.
Da, slušalice su jedino rješenje za stereo zvuk na mobitelu, zvučnici nisu.

DAC je poseban problem. Ako ne koristiš slušalice sa kablom, koristiš bežične, onda ne koristiš u suštini DAC i pojačalo mobitela, nego slušalica.

To znači da ako imaš mobitel od 2.000 KM sa Wolfsonovim DAC i pojačalom i koristiš bežične slušalice od 50 KM sa nekim kineskim DAC i pojačalom, koristiš kvalitet tog kineskog 50 KM DAC i pojačala, ne one Wolfsonove ugrađene u 2.000 KM mobitel.

Onda možeš komotno kupiti puno jeftiniji mobitel. Ili kupiti skupe slušalice koje če svojim DAC i pojačalom parirati onima ugrađenim u mobitel.

Treba sa skupim mobitelim koristiti kvalitetne slušalice sa kablom koje će za isti kvalitet zvuka biti jeftinije od bežičnih (neće imati u sebi svu elektroniku koje imaju bežične). Sa kablom koristiš DAC i pojačalo mobitela.

Mobitel u suštini nije najbolje rješenje za kvalitetan zvuk, pa ne treba previše niti očekivati od mobitela, niti preskupo plaćati mobitel gledajući audio stranu. Kome je najviše važan zvuk, bolje mu je kupiti jeftiniji mobitel i pristojan DAP nego skup mobitel.
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#18320 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fortaleza »

Hakiz wrote: 22/01/2022 16:25 Da, slušalice su jedino rješenje za stereo zvuk na mobitelu, zvučnici nisu.

DAC je poseban problem. Ako ne koristiš slušalice sa kablom, koristiš bežične, onda ne koristiš u suštini DAC i pojačalo mobitela, nego slušalica.

To znači da ako imaš mobitel od 2.000 KM sa Wolfsonovim DAC i pojačalom i koristiš bežične slušalice od 50 KM sa nekim kineskim DAC i pojačalom, koristiš kvalitet tog kineskog 50 KM DAC i pojačala, ne one Wolfsonove ugrađene u 2.000 KM mobitel.

Onda možeš komotno kupiti puno jeftiniji mobitel. Ili kupiti skupe slušalice koje če svojim DAC i pojačalom parirati onima ugrađenim u mobitel.

Treba sa skupim mobitelim koristiti kvalitetne slušalice sa kablom koje će za isti kvalitet zvuka biti jeftinije od bežičnih (neće imati u sebi svu elektroniku koje imaju bežične). Sa kablom koristiš DAC i pojačalo mobitela.

Mobitel u suštini nije najbolje rješenje za kvalitetan zvuk, pa ne treba previše niti očekivati od mobitela, niti preskupo plaćati mobitel gledajući audio stranu. Kome je najviše važan zvuk, bolje mu je kupiti jeftiniji mobitel i pristojan DAP nego skup mobitel.
Upravo to. Eventualno neka kombinacija sa Bluetooth receiverom kao što je Fiio BTR5 koji koristim s telefonom, a u sebi ima dual ESS Sabre Quad DAC i onda u taj receiver ukopčane kvalitetnije žične slušalice. I obavezno LDAC na najboljim postavkama (990kbps).

A taj Fiio može raditi i u žičnom DAC modu bez bluetootha, zvuk je još malo bolji i kvalitetniji, ali to kad nisam u pokretu.

Ovako se u potpunosti zaobilazi prosječni DAC u telefonu, a ovaj Fiio pogoni i dosta jače slušalice.

Svejedno, i kod zvučnika je ugodnije koristiti starije HTC prednje stereo dualne, Axon7, Razer Phone, ili ovaj novi Asus Rog ili Zenfone 8. Čak daju i nekog umjetnog basa.

Ovo ostalo je sve ispod.
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#18321 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mirsek »

fortaleza wrote: 23/01/2022 08:21
Hakiz wrote: 22/01/2022 16:25 Da, slušalice su jedino rješenje za stereo zvuk na mobitelu, zvučnici nisu.

DAC je poseban problem. Ako ne koristiš slušalice sa kablom, koristiš bežične, onda ne koristiš u suštini DAC i pojačalo mobitela, nego slušalica.

To znači da ako imaš mobitel od 2.000 KM sa Wolfsonovim DAC i pojačalom i koristiš bežične slušalice od 50 KM sa nekim kineskim DAC i pojačalom, koristiš kvalitet tog kineskog 50 KM DAC i pojačala, ne one Wolfsonove ugrađene u 2.000 KM mobitel.

Onda možeš komotno kupiti puno jeftiniji mobitel. Ili kupiti skupe slušalice koje če svojim DAC i pojačalom parirati onima ugrađenim u mobitel.

Treba sa skupim mobitelim koristiti kvalitetne slušalice sa kablom koje će za isti kvalitet zvuka biti jeftinije od bežičnih (neće imati u sebi svu elektroniku koje imaju bežične). Sa kablom koristiš DAC i pojačalo mobitela.

Mobitel u suštini nije najbolje rješenje za kvalitetan zvuk, pa ne treba previše niti očekivati od mobitela, niti preskupo plaćati mobitel gledajući audio stranu. Kome je najviše važan zvuk, bolje mu je kupiti jeftiniji mobitel i pristojan DAP nego skup mobitel.
Upravo to. Eventualno neka kombinacija sa Bluetooth receiverom kao što je Fiio BTR5 koji koristim s telefonom, a u sebi ima dual ESS Sabre Quad DAC i onda u taj receiver ukopčane kvalitetnije žične slušalice. I obavezno LDAC na najboljim postavkama (990kbps).

A taj Fiio može raditi i u žičnom DAC modu bez bluetootha, zvuk je još malo bolji i kvalitetniji, ali to kad nisam u pokretu.

Ovako se u potpunosti zaobilazi prosječni DAC u telefonu, a ovaj Fiio pogoni i dosta jače slušalice.

Svejedno, i kod zvučnika je ugodnije koristiti starije HTC prednje stereo dualne, Axon7, Razer Phone, ili ovaj novi Asus Rog ili Zenfone 8. Čak daju i nekog umjetnog basa.

Ovo ostalo je sve ispod.
Ne znam vala.... Ja kada na svom tabletu sa dva zvucnika upalim dolby atmos , puno bolje zvuci i muzika i govor nego kad je iskljucen. Naravno nema puno dubine ni basova ali sama zvucna slika je mnogo bogatija.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#18322 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 22/01/2022 15:41 Kakav crni stereo, svako ko se razumije u audio zna da je na tako malom prostoru stereo irelevantan.

Bilo bi im bolje umjesto u "stereo" ulagati u razvoj tehnologije koja će iz malog zvučnika izvući bolji zvuk, pogotovo u bas području.

Taj stereo je samo mamipara.
Razlika se itekako osjeti i primjeti ali ne u smislu u kojem ti pises...ti komentatises kvalitet samog zvuka ali to iz malih zvucnika sa telefona nije moguce ali ono osnovno,kada ima stereo zvucnike i ako je jedan ugradjen gore u slusalicu,kao kod vecine telefona sada,onda je puno ugodnije gledati video i slusati kada neko prica ili pjeva,nego kada je zvucnik samo na dnu telefona i zvuk ide u nekom drugom smjeru a ne tebi u lice.

A ovo sto ti pises...to je skroz neka druga prica i ona u biti nema veze sa telefonima,jer na prste jedne ruke mozes izbrojati telefone u historiji koji su imali kvalitetan DAC ugradjen...vecinom je to LG radio ali opet ako nisi imao dobre slusalice da to iskoriste,dzaba ti i DAC :D
A danas kad su sve slusalice wireless,onda je svo procesuiranje zvuka u samoj slusalici,bitno je samo da telefon podrzava odredjene BT lossless kodeke pa da se ne gubi kvalitet.

Evo licni primjer sa stereo zvucnicima na telefonu...prva stvar koju sam odmah primjetio na ovom telefonu su upravo zvucnici :D
zdruzdjo
Posts: 5203
Joined: 16/08/2009 00:27

#18323 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 20:19
Razlika se itekako osjeti i primjeti ali ne u smislu u kojem ti pises...ti komentatises kvalitet samog zvuka ali to iz malih zvucnika sa telefona nije moguce ali ono osnovno,kada ima stereo zvucnike i ako je jedan ugradjen gore u slusalicu,kao kod vecine telefona sada,onda je puno ugodnije gledati video i slusati kada neko prica ili pjeva,nego kada je zvucnik samo na dnu telefona i zvuk ide u nekom drugom smjeru a ne tebi u lice.

A ovo sto ti pises...to je skroz neka druga prica i ona u biti nema veze sa telefonima,jer na prste jedne ruke mozes izbrojati telefone u historiji koji su imali kvalitetan DAC ugradjen...vecinom je to LG radio ali opet ako nisi imao dobre slusalice da to iskoriste,dzaba ti i DAC :D
A danas kad su sve slusalice wireless,onda je svo procesuiranje zvuka u samoj slusalici,bitno je samo da telefon podrzava odredjene BT lossless kodeke pa da se ne gubi kvalitet.

Evo licni primjer sa stereo zvucnicima na telefonu...prva stvar koju sam odmah primjetio na ovom telefonu su upravo zvucnici :D
Kod mene na Poco x3 pro se to bas primjeti sa stereo zvukom. Kad god nekome nesto postim sa telefona, prvo sto kaze "woooow kako je extra zvuk". I na poslu bas imam dosta vremena pa svasta gledam od serija itd. Razlika je znacajna. Ne kazem da je toi neki hifi zvuk ali da je dobar, jeste.

P.s. Imao sam svakakvih cjenovnih rangova telefona u zivotu. Posljednji za koji dan danas kazem da nikad nisam na telefonu vidio bolji zvuk je bio HTC One M9. Svasta mi je proslo kroz ruke ali to pamtim.
User avatar
warzone
Posts: 128
Joined: 17/11/2020 22:08

#18324 Re: Xiaomi mobiteli

Post by warzone »

Samo da obavijestim da je u subotu legao update MIUI 12.5.6.0 (RJQMIXM) na telefon Redmi 9T :)
Kenanador
Posts: 20
Joined: 18/02/2017 14:53

#18325 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Kenanador »

Pozdrav. Da li vrijedi zamjeniti Poco X3 NFC 6/128 za Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6/128 uz neku moju nadoplatu ?
Post Reply