Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21101 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sanjarko »

zippoo87 wrote: 09/03/2023 19:11
Sanjarko wrote: 09/03/2023 19:10

Sad cu da probam. Hvala.
Image
Nece nesto jb-ga. Nema veze. Pokrene se sama, aktivirao sam to. Stari je sistem, nisam ga jos nikad azurirao. Redmi 9a. Ne znam koja verzija sistema je. Hvala druze. +1
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21102 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Sanjarko wrote: 09/03/2023 19:39
zippoo87 wrote: 09/03/2023 19:11

Image
Nece nesto jb-ga. Nema veze. Pokrene se sama, aktivirao sam to. Stari je sistem, nisam ga jos nikad azurirao. Redmi 9a. Ne znam koja verzija sistema je. Hvala druze. +1
Isto je na svakom...taj moze imati MIUI 11 najstarije ali i tu je isto
Ne znam sta nece i koji dio ne znas odraditi.
Evo ti slikovito nacrtano sve.
Dakle prvo otvoris tu aplikaciju koju hoces da zakljucas i onda kliknes ovdje kao na slici i kada se pojavi ovako,drzis prst na tom prozoru ili je pored odmah katanac i kliknes na njega.
Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21103 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sanjarko »

zippoo87 wrote: 09/03/2023 19:49 Isto je na svakom...taj moze imati MIUI 11 najstarije ali i tu je isto
Ne znam sta nece i koji dio ne znas odraditi.
Evo ti slikovito nacrtano sve.
Dakle prvo otvoris tu aplikaciju koju hoces da zakljucas i onda kliknes ovdje kao na slici i kada se pojavi ovako,drzis prst na tom prozoru ili je pored odmah katanac i kliknes na njega.
Nema uopste tih opcija. Pokrene se naknadno automatski. Hvala druze. Ne bi da budem naporan. Kazem nema veze. Upali se naknadno.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21104 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

Svaki dan psujem sam sebe sto sam bio toliki idiot da uzmem ovo kinesko smece od telefona...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#21105 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Ateista wrote: 10/03/2023 08:33 Svaki dan psujem sam sebe sto sam bio toliki idiot da uzmem ovo kinesko smece od telefona...
Zašto?

Xiaomi/Poco/Redmi telefoni su u top 3 u android svijetu.

Problem je jedino što su postali malo poskupi.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21106 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

agent_zero wrote: 10/03/2023 09:21
Ateista wrote: 10/03/2023 08:33 Svaki dan psujem sam sebe sto sam bio toliki idiot da uzmem ovo kinesko smece od telefona...
Zašto?

Xiaomi/Poco/Redmi telefoni su u top 3 u android svijetu.

Problem je jedino što su postali malo poskupi.
Zato sto me puno stvari nervira, prvo sto sam morao u startu na nekoliko mjesta ulaziti da pogasim reklame u aplikacijama, onda koji god problem da imam sta god da probam od rjesenja sa interneta ne radi ili je pravo tesko naci, valjda toliko nekih verzija i samo nesto mijenjaju i izbacuju... Vec sam pisao o problemu sa svjetlinom koja se mijenja bez ikakvog razloga a ne pomjera se onaj sliser, moram otici na home svren i zakljucati telefon pa otkljucati da vratim na normalno.
Nervira me sto je neki idiot odlucio da su redmi note 10 i redmi note 10 5g dva razlicita telefona kod kojih nije razlika sto jedan ima samo 5g, te i nakon jako puno istrazivanja nisam to uprafio i uzmem 5g verziju koja nema amoled display pa tako nemam always on screen na koji sam prethodno navikao.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#21107 Re: Xiaomi mobiteli

Post by agent_zero »

Sa miui14 više nema reklama, uklonjeno je definitivno.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21108 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

I Xiaomi je kriv sto je lik narucio pogresan model 😂😂😂

MIUI 13 i 14 lete...nikakvih problema sa njima...stabilno kao i samsungov ONE UI
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21109 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sanjarko »

Ateista wrote: 10/03/2023 09:27
agent_zero wrote: 10/03/2023 09:21

Zašto?

Xiaomi/Poco/Redmi telefoni su u top 3 u android svijetu.

Problem je jedino što su postali malo poskupi.
Zato sto me puno stvari nervira, prvo sto sam morao u startu na nekoliko mjesta ulaziti da pogasim reklame u aplikacijama, onda koji god problem da imam sta god da probam od rjesenja sa interneta ne radi ili je pravo tesko naci, valjda toliko nekih verzija i samo nesto mijenjaju i izbacuju... Vec sam pisao o problemu sa svjetlinom koja se mijenja bez ikakvog razloga a ne pomjera se onaj sliser, moram otici na home svren i zakljucati telefon pa otkljucati da vratim na normalno.
Nervira me sto je neki idiot odlucio da su redmi note 10 i redmi note 10 5g dva razlicita telefona kod kojih nije razlika sto jedan ima samo 5g, te i nakon jako puno istrazivanja nisam to uprafio i uzmem 5g verziju koja nema amoled display pa tako nemam always on screen na koji sam prethodno navikao.
Uključena ti možda automatska svjetlina. Možeš isključiti ako se ne varam.

Meni ovaj Redmi naspram starih smartfona je konj. :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21110 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

zippoo87 wrote: 10/03/2023 14:43 I Xiaomi je kriv sto je lik narucio pogresan model 😂😂😂

MIUI 13 i 14 lete...nikakvih problema sa njima...stabilno kao i samsungov ONE UI
Krivi su sto prave zabunu sa modelima, nikom nece pasti na pamet da bi model sa istim imenom i dodatkom 5G bio skroz drugi i pri tome slabiji model.
Sistem radi brzo i fluidno, stabilan je, na to nemam zjerki, ali naci kako da podesim nesto je patnja
Isti problem sam imao koji se pominje sa gadenjem aplikacija, jedva nasao preko security aplikacije da se moze kao rijesiti. Malo je bolje i duze ostavlja aplikaciju u memoriji, ali opet je nekad gasi iako je stavljena na listu da nikad ne gasi.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21111 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

Sanjarko wrote: 10/03/2023 17:20
Ateista wrote: 10/03/2023 09:27
Zato sto me puno stvari nervira, prvo sto sam morao u startu na nekoliko mjesta ulaziti da pogasim reklame u aplikacijama, onda koji god problem da imam sta god da probam od rjesenja sa interneta ne radi ili je pravo tesko naci, valjda toliko nekih verzija i samo nesto mijenjaju i izbacuju... Vec sam pisao o problemu sa svjetlinom koja se mijenja bez ikakvog razloga a ne pomjera se onaj sliser, moram otici na home svren i zakljucati telefon pa otkljucati da vratim na normalno.
Nervira me sto je neki idiot odlucio da su redmi note 10 i redmi note 10 5g dva razlicita telefona kod kojih nije razlika sto jedan ima samo 5g, te i nakon jako puno istrazivanja nisam to uprafio i uzmem 5g verziju koja nema amoled display pa tako nemam always on screen na koji sam prethodno navikao.
Uključena ti možda automatska svjetlina. Možeš isključiti ako se ne varam.

Meni ovaj Redmi naspram starih smartfona je konj. :mrgreen:
Jeste ukljucena, ali nije do toga. Automatska svjetlina reaguje na promjene svjetlosti i to je ok, tada se i vidi na onom slideru da je promijenjena i mogu korigovati. Ovo sto se desava je kao da promijeni neki mode sa bojama, totalno umrtvi boje i smanji svjetlinu a pri tome slider za automatski svjetlinu ostaje kako je bio. Isto se desava i nakon sto nista ne radim a upaljen je pa prije nego sto ce se zakljucati, hajd ok je da prije toga malo zatamni i to je bilo i na samsungu, ali kad pritisnem nesto trebao bi vratiti na normalno, ovaj mi ostane tako i moram zakljucati pa otkljucati da vrati na normalno.

I meni leti u odnosu na stari telefon, tu nema dileme. :D
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21112 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Ateista wrote: 11/03/2023 15:01
zippoo87 wrote: 10/03/2023 14:43 I Xiaomi je kriv sto je lik narucio pogresan model 😂😂😂

MIUI 13 i 14 lete...nikakvih problema sa njima...stabilno kao i samsungov ONE UI
Krivi su sto prave zabunu sa modelima, nikom nece pasti na pamet da bi model sa istim imenom i dodatkom 5G bio skroz drugi i pri tome slabiji model.
Sistem radi brzo i fluidno, stabilan je, na to nemam zjerki, ali naci kako da podesim nesto je patnja
Isti problem sam imao koji se pominje sa gadenjem aplikacija, jedva nasao preko security aplikacije da se moze kao rijesiti. Malo je bolje i duze ostavlja aplikaciju u memoriji, ali opet je nekad gasi iako je stavljena na listu da nikad ne gasi.
Pa to je opet do tebe...imas na netu detaljne specifikacije i mogao si na gsm areni uporediti jedan sa drugim i vidjeti da nije isto.
I ne radi samo ovo Xiaomi...isto ti je i kod Samsunga...izbacivali su i 4G i 5G verzije,modeli potpuno razliciti po specifikacijama.
I da si od Samsunga uzeo losiji model,opet je do tebe,jer nisi istrazio sta kupujes.
Znas da je pretpostavka majka zajeba...pa tako od sada sve provjeravaj,nemoj pretpostavljati 😁

A sto se tice tog RAM managementa,kod modela sa manje rama 2-4 GB je bas agresivan i brise brzo sve iz RAMa...dok kod ovih sa 6+ GB je bolja situacija i ja ono sto zakljucam,stoji tu.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21113 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

zippoo87 wrote: 11/03/2023 15:10
Ateista wrote: 11/03/2023 15:01

Krivi su sto prave zabunu sa modelima, nikom nece pasti na pamet da bi model sa istim imenom i dodatkom 5G bio skroz drugi i pri tome slabiji model.
Sistem radi brzo i fluidno, stabilan je, na to nemam zjerki, ali naci kako da podesim nesto je patnja
Isti problem sam imao koji se pominje sa gadenjem aplikacija, jedva nasao preko security aplikacije da se moze kao rijesiti. Malo je bolje i duze ostavlja aplikaciju u memoriji, ali opet je nekad gasi iako je stavljena na listu da nikad ne gasi.
Pa to je opet do tebe...imas na netu detaljne specifikacije i mogao si na gsm areni uporediti jedan sa drugim i vidjeti da nije isto.
I ne radi samo ovo Xiaomi...isto ti je i kod Samsunga...izbacivali su i 4G i 5G verzije,modeli potpuno razliciti po specifikacijama.
I da si od Samsunga uzeo losiji model,opet je do tebe,jer nisi istrazio sta kupujes.
Znas da je pretpostavka majka zajeba...pa tako od sada sve provjeravaj,nemoj pretpostavljati 😁
Naravno, jeste do mene sto sam isao sa pretpostavkom i nisam bolje istrazio, ali svejedno smatram da je to sa nazivima modela glupo i da mnoge navodi na ovakve greske, moguce i da su to namjerno uradili.
Nisam znao da je i Samsung to radio, ako jesu jako je glupo, pogotovo ako su na isti nacin stavili da 5g bude losiji mobitel od 4g verzije, jer ocekivano je da onaj koji podrzava noviju tehnologiju i bolji po specifikacijama a ne obrnuto.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21114 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Ateista wrote: 11/03/2023 15:15
zippoo87 wrote: 11/03/2023 15:10
Pa to je opet do tebe...imas na netu detaljne specifikacije i mogao si na gsm areni uporediti jedan sa drugim i vidjeti da nije isto.
I ne radi samo ovo Xiaomi...isto ti je i kod Samsunga...izbacivali su i 4G i 5G verzije,modeli potpuno razliciti po specifikacijama.
I da si od Samsunga uzeo losiji model,opet je do tebe,jer nisi istrazio sta kupujes.
Znas da je pretpostavka majka zajeba...pa tako od sada sve provjeravaj,nemoj pretpostavljati 😁
Naravno, jeste do mene sto sam isao sa pretpostavkom i nisam bolje istrazio, ali svejedno smatram da je to sa nazivima modela glupo i da mnoge navodi na ovakve greske, moguce i da su to namjerno uradili.
Nisam znao da je i Samsung to radio, ako jesu jako je glupo, pogotovo ako su na isti nacin stavili da 5g bude losiji mobitel od 4g verzije, jer ocekivano je da onaj koji podrzava noviju tehnologiju i bolji po specifikacijama a ne obrnuto.
Pa to se radilo sa prvim onim 5G modelima...gdje je chipset sa 5G bio skuplji nego chipset sa 4G modemom.
Pa da bi se zadrzala ista cijena,modeli sa 5G su bili slabiji po specifikacijama...vecinom je prvi stradao OLED display a drugo je bilo,umjesto snapdragon chipseta,isao je mediatek chipset koji je jeftiniji.Ostalo je bilo manje vise isto
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21115 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

zippoo87 wrote: 11/03/2023 15:20
Ateista wrote: 11/03/2023 15:15
Naravno, jeste do mene sto sam isao sa pretpostavkom i nisam bolje istrazio, ali svejedno smatram da je to sa nazivima modela glupo i da mnoge navodi na ovakve greske, moguce i da su to namjerno uradili.
Nisam znao da je i Samsung to radio, ako jesu jako je glupo, pogotovo ako su na isti nacin stavili da 5g bude losiji mobitel od 4g verzije, jer ocekivano je da onaj koji podrzava noviju tehnologiju i bolji po specifikacijama a ne obrnuto.
Pa to se radilo sa prvim onim 5G modelima...gdje je chipset sa 5G bio skuplji nego chipset sa 4G modemom.
Pa da bi se zadrzala ista cijena,modeli sa 5G su bili slabiji po specifikacijama...vecinom je prvi stradao OLED display a drugo je bilo,umjesto snapdragon chipseta,isao je mediatek chipset koji je jeftiniji.Ostalo je bilo manje vise isto
Razumijem, bezveze im je to malo, ali gotovo sad, zeznuo sam se i iduci put cu malo detaljnije gledati sta kupujem, a sve sam dobro prije toga istrazio osim tog detalja. :D
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21116 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Jesi...zajebo te sudija 😂
citroen xm
Posts: 18129
Joined: 17/04/2012 22:57

#21117 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Koliko sam vidio po recenzijama u to doba kada su se pojavili, sem Amoleda 5G verzija se bolje pokazala od obične tako da nije nešto posebno lošiji telefon od običnog već možda i bolji. Sa druge strane, AOD kod Xiaomi telefona svakako nije stalan već se gasi, pitanje je i kolika je AOD prednost kod obične verzije.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21118 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

citroen xm wrote: 11/03/2023 15:38 Koliko sam vidio po recenzijama u to doba kada su se pojavili, sem Amoleda 5G verzija se bolje pokazala od obične tako da nije nešto posebno lošiji telefon od običnog već možda i bolji. Sa druge strane, AOD kod Xiaomi telefona svakako nije stalan već se gasi, pitanje je i kolika je AOD prednost kod obične verzije.
Ne gasi se ako tako nastimas.Imas opcije da biras.
Imageupload picture and get a url link
User avatar
black
Posts: 17172
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#21119 Re: Xiaomi mobiteli

Post by black »

Ateista wrote: 10/03/2023 09:27
Zato sto me puno stvari nervira, prvo sto sam morao u startu na nekoliko mjesta ulaziti da pogasim reklame u aplikacijama, onda koji god problem da imam sta god da probam od rjesenja sa interneta ne radi ili je pravo tesko naci, valjda toliko nekih verzija i samo nesto mijenjaju i izbacuju... Vec sam pisao o problemu sa svjetlinom koja se mijenja bez ikakvog razloga a ne pomjera se onaj sliser, moram otici na home svren i zakljucati telefon pa otkljucati da vratim na normalno.
Nervira me sto je neki idiot odlucio da su redmi note 10 i redmi note 10 5g dva razlicita telefona kod kojih nije razlika sto jedan ima samo 5g, te i nakon jako puno istrazivanja nisam to uprafio i uzmem 5g verziju koja nema amoled display pa tako nemam always on screen na koji sam prethodno navikao.
kod mene je isto redmi note 10 5g, spadam u red obicnih korisnika, poruke, pozivi, viber, whatsapp, surf kad nisam blizu kompa i to je to, kamera moze posluziti al nista posebno, reklame sam cini mi se rijesio kao i tastaturu koja brljavi, nazalost (a to nisam znao prije kupovine) proximity sensor je problem, osvjetljenje o kojem govoris, paljenje svega i svacega obrazom ili uhom prilikom razgovora, nesto je sto se izgleda ne moze rijesiti, nesto malo sam cacko al nisam siguran da ce uspjeti :mrgreen: a evo malo pogledaj i ovo

https://xiaomiui.net/solution-of-xiaomi ... ely-27096/

adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#21120 Re: Xiaomi mobiteli

Post by adsubzero »

zippoo87 wrote: 11/03/2023 15:49
citroen xm wrote: 11/03/2023 15:38 Koliko sam vidio po recenzijama u to doba kada su se pojavili, sem Amoleda 5G verzija se bolje pokazala od obične tako da nije nešto posebno lošiji telefon od običnog već možda i bolji. Sa druge strane, AOD kod Xiaomi telefona svakako nije stalan već se gasi, pitanje je i kolika je AOD prednost kod obične verzije.
Ne gasi se ako tako nastimas.Imas opcije da biras.
Imageupload picture and get a url link
Gasi u mraku automatski, tako je i meni bilo na global romu. Ali sreca ima xiaomi.eu pa mozes iskljuciti tu opciju. :)
Image

Ovo je automatski aktivno na globalu, barem za 11 seriju (Miui 13 i 14) ali vjerujem i za druge.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21121 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Ne znam da li gasi ikako kada stavim ovo allways.
Slabo to i drzim upaljeno ali evo veceras cu u mraku bas testirati.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21122 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

citroen xm wrote: 11/03/2023 15:38 Koliko sam vidio po recenzijama u to doba kada su se pojavili, sem Amoleda 5G verzija se bolje pokazala od obične tako da nije nešto posebno lošiji telefon od običnog već možda i bolji. Sa druge strane, AOD kod Xiaomi telefona svakako nije stalan već se gasi, pitanje je i kolika je AOD prednost kod obične verzije.
Prethodno sam navikao na always on screen i to mi sad fali pravo, sam display je moram priznati ok nevezano za amoled.
Koliko sam upratio, to je jedina bitna razlika.
User avatar
Ateista
Posts: 46579
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21123 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Ateista »

black wrote: 11/03/2023 16:40
Ateista wrote: 10/03/2023 09:27
Zato sto me puno stvari nervira, prvo sto sam morao u startu na nekoliko mjesta ulaziti da pogasim reklame u aplikacijama, onda koji god problem da imam sta god da probam od rjesenja sa interneta ne radi ili je pravo tesko naci, valjda toliko nekih verzija i samo nesto mijenjaju i izbacuju... Vec sam pisao o problemu sa svjetlinom koja se mijenja bez ikakvog razloga a ne pomjera se onaj sliser, moram otici na home svren i zakljucati telefon pa otkljucati da vratim na normalno.
Nervira me sto je neki idiot odlucio da su redmi note 10 i redmi note 10 5g dva razlicita telefona kod kojih nije razlika sto jedan ima samo 5g, te i nakon jako puno istrazivanja nisam to uprafio i uzmem 5g verziju koja nema amoled display pa tako nemam always on screen na koji sam prethodno navikao.
kod mene je isto redmi note 10 5g, spadam u red obicnih korisnika, poruke, pozivi, viber, whatsapp, surf kad nisam blizu kompa i to je to, kamera moze posluziti al nista posebno, reklame sam cini mi se rijesio kao i tastaturu koja brljavi, nazalost (a to nisam znao prije kupovine) proximity sensor je problem, osvjetljenje o kojem govoris, paljenje svega i svacega obrazom ili uhom prilikom razgovora, nesto je sto se izgleda ne moze rijesiti, nesto malo sam cacko al nisam siguran da ce uspjeti :mrgreen: a evo malo pogledaj i ovo

https://xiaomiui.net/solution-of-xiaomi ... ely-27096/

Ni ja isto nisam nesto zahtjevan korisnik, zato i ne dajem nikad velike pare na telefone. :D
Primijetio sam i ja za proximity senzor, ali to mi toliko i ne smeta, koliko ovo sa smanjenjem osvjetljenja.
citroen xm
Posts: 18129
Joined: 17/04/2012 22:57

#21124 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Na Amoledu su življe boje i što ljudi vole reći "crna je crna" mada je meni crna na svakom. :D A Always on screen je meni manje više nebitna stavka.

Meni je stvarno svejedno koja je vrsta displeja sve dok je rezolucija dobra i dok je osvjetljenost solidna, a to je danas vrlo dobro na svakom telefonu od 400+ KM, čak je čini mi se takav trend da je lakše ubosti Amoled nego LCD.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#21125 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

citroen xm wrote: 11/03/2023 20:13 Na Amoledu su življe boje i što ljudi vole reći "crna je crna" mada je meni crna na svakom. :D A Always on screen je meni manje više nebitna stavka.

Meni je stvarno svejedno koja je vrsta displeja sve dok je rezolucija dobra i dok je osvjetljenost solidna, a to je danas vrlo dobro na svakom telefonu od 400+ KM, čak je čini mi se takav trend da je lakše ubosti Amoled nego LCD.
Najveca prednost OLEDa je citljivost na jakom suncu...mislim u upotrebnom smislu.
A naravno da su boje zivlje i dublje...crna je prava crna,jer se pixeli iskljuce totalno na dijelu gdje je crna i zato je tako duboka a bijela je isto bijela dok je kod LCDa,crna ustvari siva a bijela je isto sivkasto plava.
I na direktnom suncu je skoro nemoguce koristiti LCD...ne vidi se nista.
A sada je OLED haman na svakom midrange telefonu pa na vise a lcd je za ove najjeftinije.
Post Reply