Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#15926 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tesla Edison »

gdesi bre wrote: 08/04/2021 16:04
citroen xm wrote: 08/04/2021 15:43 Ne bi vala peglao nikoga zbog telefona, da se ne znam koliko isplati, a obično se ne isplati ništa značajno.

Ne znam vala i to za piljare. Malo je to prenaduvana priča o nesigurnosti. Ja svaki telefon koji nisam kupio preko operatera, kupio sam u piljari. Ne u jednoj već u raznim bez ikakvog pravila. I svaki me dobro služio bez kvarova.
Znas sta mi je najsmjesnije,kad cujem nekog iz inostranstva da prica "protiv" piljara ovde a nit je kad uzo kod njih telefon niti ce :lol:
A sto ima i onih koji rade za operatere pa pljuju "piljare"....
Nikad telefon nisam uzo kod operatera,sve su bile "piljare" a promjenio sam do sad preko 200 telefona od najobicnijih do pametnih,zahtjevao sam jedno a to je da svaki telefon bude fabricki zapakovan.Nikad ni sa jednim nisam imao problem.
A sto ima i onih koji rade za "piljare" pa pljuju legalne i oficijelne kanale distribucije....
A sto ima i onih koji se kloniraju po 500 puta pa pljuju po svemu.....
A sto ima i onih koji vole da trollaju pa trollaju po svemu....

Jel tako dilejsone :lol:
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#15927 Re: Xiaomi mobiteli

Post by gdesi bre »

TESLA_EDISON wrote: 08/04/2021 16:07
gdesi bre wrote: 08/04/2021 16:04
citroen xm wrote: 08/04/2021 15:43 Ne bi vala peglao nikoga zbog telefona, da se ne znam koliko isplati, a obično se ne isplati ništa značajno.

Ne znam vala i to za piljare. Malo je to prenaduvana priča o nesigurnosti. Ja svaki telefon koji nisam kupio preko operatera, kupio sam u piljari. Ne u jednoj već u raznim bez ikakvog pravila. I svaki me dobro služio bez kvarova.
Znas sta mi je najsmjesnije,kad cujem nekog iz inostranstva da prica "protiv" piljara ovde a nit je kad uzo kod njih telefon niti ce :lol:
A sto ima i onih koji rade za operatere pa pljuju "piljare"....
Nikad telefon nisam uzo kod operatera,sve su bile "piljare" a promjenio sam do sad preko 200 telefona od najobicnijih do pametnih,zahtjevao sam jedno a to je da svaki telefon bude fabricki zapakovan.Nikad ni sa jednim nisam imao problem.
A sto ima i onih koji rade za "piljare" pa pljuju legalne i oficijelne kanale distribucije....
Ne znam zbog cega ih pljuju i koji je razlog,sumnjam da je konkurencija jer ovi su ipak divlji,besmisleno bi bilo to...
Sto znam ovih piljara po gradu ni jedna nije propala tako da....
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#15928 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

gdesi bre wrote: 08/04/2021 16:04
citroen xm wrote: 08/04/2021 15:43 Ne bi vala peglao nikoga zbog telefona, da se ne znam koliko isplati, a obično se ne isplati ništa značajno.

Ne znam vala i to za piljare. Malo je to prenaduvana priča o nesigurnosti. Ja svaki telefon koji nisam kupio preko operatera, kupio sam u piljari. Ne u jednoj već u raznim bez ikakvog pravila. I svaki me dobro služio bez kvarova.
Znas sta mi je najsmjesnije,kad cujem nekog iz inostranstva da prica "protiv" piljara ovde a nit je kad uzo kod njih telefon niti ce :lol:
A sto ima i onih koji rade za operatere pa pljuju "piljare"....
Nikad telefon nisam uzo kod operatera,sve su bile "piljare" a promjenio sam do sad preko 200 telefona od najobicnijih do pametnih,zahtjevao sam jedno a to je da svaki telefon bude fabricki zapakovan.Nikad ni sa jednim nisam imao problem.
Pa sta ako su vani...to ne znaci da nikad telefon u BiH nisu kupili.
Svejedno je gdje kupujes dok je ispravan..kad se pokvari , moze bit zajebano. Ja znam za dva primjera u Univerzalno. Prijatelju se gasio tel... Prva 2-3 puta mu samo odrade hard reset... Dok na kraju se nije izderao na njih i cak zaprijetio malo..tek onda napravili. Rodjaku malom se displej gasio... Cujes zvukove, sve radi , ali displej ne. To se sve desilo mjesec priie isteka garanciije..odnio on, bio telefon kod njih 20ak dana..vratili, popravili...za nekih 20 dana opet isto...al naravno, nije tad garanciju imao.
A npr kod ovlastenog ostavis tel, dodjes po njega za 10ak dana, popravljen sve ok.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#15929 Re: Xiaomi mobiteli

Post by gdesi bre »

skafiskafsnjak wrote: 08/04/2021 16:12
gdesi bre wrote: 08/04/2021 16:04
citroen xm wrote: 08/04/2021 15:43 Ne bi vala peglao nikoga zbog telefona, da se ne znam koliko isplati, a obično se ne isplati ništa značajno.

Ne znam vala i to za piljare. Malo je to prenaduvana priča o nesigurnosti. Ja svaki telefon koji nisam kupio preko operatera, kupio sam u piljari. Ne u jednoj već u raznim bez ikakvog pravila. I svaki me dobro služio bez kvarova.
Znas sta mi je najsmjesnije,kad cujem nekog iz inostranstva da prica "protiv" piljara ovde a nit je kad uzo kod njih telefon niti ce :lol:
A sto ima i onih koji rade za operatere pa pljuju "piljare"....
Nikad telefon nisam uzo kod operatera,sve su bile "piljare" a promjenio sam do sad preko 200 telefona od najobicnijih do pametnih,zahtjevao sam jedno a to je da svaki telefon bude fabricki zapakovan.Nikad ni sa jednim nisam imao problem.
Pa sta ako su vani...to ne znaci da nikad telefon u BiH nisu kupili.
Svejedno je gdje kupujes dok je ispravan..kad se pokvari , moze bit zajebano. Ja znam za dva primjera u Univerzalno. Prijatelju se gasio tel... Prva 2-3 puta mu samo odrade hard reset... Dok na kraju se nije izderao na njih i cak zaprijetio malo..tek onda napravili. Rodjaku malom se displej gasio... Cujes zvukove, sve radi , ali displej ne. To se sve desilo mjesec priie isteka garanciije..odnio on, bio telefon kod njih 20ak dana..vratili, popravili...za nekih 20 dana opet isto...al naravno, nije tad garanciju imao.
A npr kod ovlastenog ostavis tel, dodjes po njega za 10ak dana, popravljen sve ok.
Sve ima svoje,zato kod ovlastenog i platis par stoja vise nego inace u slucaju kvara se obezbjede u naprijed dok vamo ces platit iz svog dzepa ako ti rikne a ako ti ne rikne ustedio si par stoja.Ja sam za sad na velikom dobitku po pitanju toga.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#15930 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Pa naravno...jer ti se nije kvario. Zato ja kazem, dok se ne kvari, nebitno gdje si kupio
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#15931 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

A sve se može pokvariti, samo što se kvarovi koje regularna garancija priznaje obično rijetko dešavaju posebno kod ovih malo stabilnijih i zastupljenijih brendova. A i ako se desi siguran sam da će ti i u piljari uz malo natezanja napraviti, jer nije ni njima u cilju da im tovariš inspekcije i ganjaš pravdu na drugi način. :)

Meni se iskreno za 18-19 godina korišćenja mobitela ni jedan nije pokvario, a što se brendova i mjesta kupovine tiče, bilo je baš šaroliko. Svakako razlika u cijeni između piljarske i ove nazovi prave garancije ti dozvoljava uštedu čak i u srednjoj klasi toliko da nožeš sam riješiti kvar sve i da se desi. :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#15932 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Necu da se natezem :D
Realno, to je prica oduvijek...piljara vs ovlasteni.

Kupuje ko gdje zeli...ja sam najvisee telefona uzeo da su polovni, ali sa BHT garancijom tj kupljeni u BHT. Par puta su to bili skoro novi...jer mnogi uzmu tel i odmah preprodaju.

To je najbolja opcija
citroen xm
Posts: 17930
Joined: 17/04/2012 22:57

#15933 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Ma ja niti branim niti kudim bilo koga, kupujem tamo gdje mi cijena i ponuda u tom trenutku odgovaraju. Ako uz svoju pretplatu mogu dobiti dobar tel po povoljnoj cijeni, kupim kod operatera. Ako ne, onda kupujem u piljari.

Poenta mog pisanja jeste da uštediš i da se veliki kvarovi na telefonima rijetko dešavaju. Tako da ako ti se desi, onda se snalaziš, a imaš razlog da se malo potrudiš jer si već par puta uštedio. Na kraju opet obično sve bude otklonjeno džaba uz garanciju.

Jbg, prvenstveno ne volim da ostajem bez svog telefona par dana jer se servisira, bez obzira koji je to servis. Opet da me strah kvarova ne bi nikada priliku pružio Huaweiju i Šaomiju u vrijeme kada su se tek počeli pojavljivati kod nas. Išao bih uvijek na zicer marke Apple i Samsung, i za ove dvije decenije ostavio popriličnu razliku u cijeni. :thumbup:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#15934 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Grom2017 wrote: 06/04/2021 11:21 @CooK Eee da tebe nije, mirniji bih ja bio :-D ali mozda :)
Naime, imam priliku da mijenjam svoj iPhone 11 Pro za Mi 10T Pro 8/256, kao nov, mtel garancija 2 godine i doplatu od 400 km. Sjetio se tebe i tvojih recenzija i voda mi krene na usta :-D :-D
Prvenstveno ja sam trazio malo vecu dijagonalu, znam da je kod tebe bez pro... Plasim se najvise zbog kamera i displeja jer ajfon to stvarno dobro ima.
Ja sam komentarisao Mi 10T u poredjenju sa mojim dotadasnjim mobitelom(Mi 9T Pro) kao i to sta se sve dobije za 730KM koliko sam tad platio ovaj moj Mi 10T a nisam ja rekao da je to najbolji mobitel na trzistu pa da ti ide voda na usta. Takodje nisam rekao da se Mi 10T moze porediti sa Galaxy S20 i S21 Ultra serijom kao i iPhone 11 i 12 Pro serijom, nisam lud da tako nesto izjavim jer su to ipak premium mobiteli.
Znaci naravno da ces na Mi 10T odnosno na Mi 10T Pro imati losiju sliku na displayu i losije fotke kamere u odnosu na iPhone 11 Pro a jedino ce ti display izgledati fluidnije na Mi 10T/Pro jer je 144Hz a kod iPhone-a je 60Hz i tu se prica zavrsava kad govorimo o prednosti Mi 10T/Pro u odnosno na iPhone 11 Pro.
Moj ti je savjet da ne mijenjas, jedino ako ti treba novac ta zamjena ima smisla.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#15935 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

I autonomija je na strani xaomi :D
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#15936 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

skafiskafsnjak wrote: 08/04/2021 21:10 I autonomija je na strani xaomi :D
Da, zaboravih to spomenuti.
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#15937 Re: Xiaomi mobiteli

Post by rida1976 »

Ne mora ni to biti tacno. 11 pro je telefon koji ima odlicnu atunomiju. Kod dosta ljudi telefon gura dva dana bez problema.
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#15938 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

I zamijenit će OS sa normalnim. Po meni je samo to dovoljno...
Grom2017
Posts: 635
Joined: 04/02/2019 20:31

#15939 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Grom2017 »

rida1976 wrote: 09/04/2021 07:09 Ne mora ni to biti tacno. 11 pro je telefon koji ima odlicnu atunomiju. Kod dosta ljudi telefon gura dva dana bez problema.
Da, baterija je stvarno fenomenalna na 11 Pro, na 11 Pro Max razvaljuje a tek na 12 seriji bas upotrebljiva. Od 6-23h mi bude i ide na punjac, 50-50 LTE/4G + AW povezan stalno. iOS mi savrseno odgovara.
Prvenstveno sam htio veci telefon, 11 PM nisam htio jer je isti samo veci, 12 Pro Max skup sad i konto neki android, volim promijeniti. Tastatura na ajfonu mi savrseno lezi, imao sam xiaomija i skidao gboar, swifty ili kako vec, jos neke, pa povecavao brzinu pritiska i ne, ne pase mi to. Dosta kucam i brzo pa ...

Drugo sto sam skonto da mi ne treba skup telefon, ovi moji drugovi sto valjaju kazu da je bas stala prodaja, ode poneki jeftiniji. Kontam ja, malo sam vise od prosjecnog korisnika ali bespotrebno. Sad da ogrebem ovaj ajfon odmah gubim 200-300 km na njemu.
DOsadilo mi i dopunjavati racun, kupovati net. Kontam prodacu ovaj, uzmem pretplatu i neki telefon kod njih.
Odem do ovih operatera i u m:tel-u ima Mi 10T, nov. Ajd reko ovaj se cini dobar, procesor, velicina sve mi pase. Cijena isto. Ili ona 10T Pro.
Dok radnica ga otvori i upali, a tu odmah pored Samsung S21+ stoji. Dok ona upali saomija, ja malo po 120hz ekranu samsunga i to i bi to... Dzaba recesija, svjetska kriza, Samsung mora biti sledeci. :lol:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#15941 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

Da li je neko koristio ove air slusalice od xiaomija i kakve su?
User avatar
Casual's
Posts: 5711
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15942 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Casual's »

Ima li neki razlog zbog cega je note 10 kod nas samo 50 KM skuplji u odnosu na gearbest? :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#15943 Re: Xiaomi mobiteli

Post by gdesi bre »

Casual's wrote: 11/04/2021 12:00 Ima li neki razlog zbog cega je note 10 kod nas samo 50 KM skuplji u odnosu na gearbest? :mrgreen: :mrgreen:
Jedino garancija,piljare nema potrebe realno da sebi uzimaju vise para i to im je puno.
Dr Arsla
Posts: 1177
Joined: 05/01/2013 16:16

#15944 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Dr Arsla »

sabanss wrote: 08/04/2021 13:23
TRANCE wrote: 08/04/2021 13:19i
Zna li neko postoji li ijedna kineska ili neka druga stranica koja šalje u BiH mobitele trenutno po normalnim cijenama? Htio bih kupiti Redmi Note 10, a ne daje mi se 380 KM našim piljarima za ublehašku pisanu garanciju kad se taj mobitel prodaje na netu za 270 KM. I oni ga nabavljaju preko neta, samo je pitanje odakle? Aliexpress i Banggood ne šalju u BiH trenutno, a Gearbest i Geekbuying imaju visoke cijene, pa bi došlo na isto kao u piljari.
Zar je moguće da postoji Bosanac bez rodbine u Njemačkoj, Hrvatskoj, Austriji? GB i Geekbuying imaju EU stockove, ako imaš nekoga pošalji tamo pa organizuj poslije transport do BiH. Opet se isplati za te pare.
Moguce je. Evo ja zivi dokaz. Ni sa oceve strane, ni sa mamine, pa cak ni sa zenine strane nemam nikakve rodbine u dijaspori :D
nemezis
Posts: 2856
Joined: 30/01/2011 12:08

#15945 Re: Xiaomi mobiteli

Post by nemezis »

Pretjeruju sa ovim kamerama. Ja ne znam šta da kupim, sve neke ogrome kamere pozadi. Pa stavi mu onda i bateriju 10 Ah, kad je bal...
Furymaker
Posts: 34
Joined: 25/04/2010 17:47

#15946 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Furymaker »

nemezis wrote: 11/04/2021 13:46
Pretjeruju sa ovim kamerama. Ja ne znam šta da kupim, sve neke ogrome kamere pozadi. Pa stavi mu onda i bateriju 10 Ah, kad je bal...
ja si narucio oppo find x3 pro, cekao hoce li ovaj mi 11 pro da se pojavi u eu, al nitko nista, a jos par dana ima super akcija uz mob pa rekoh ne smijem je propustiti
User avatar
Peacean
Posts: 2394
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#15947 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

Ima li neko iskustva sa Mi 10T Lite 5G? Zapao mi je za oko kao alternativa za Redmi Note 10 Pro, kamera mi nije toliko važna, ekran nije OLED ali nije velika razlika, jedino mi hibridni stereo zvučnici ne pašu baš jer često čitam da znaju da prave probleme prilikom razgovora.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#15948 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

rida1976 wrote: 09/04/2021 07:09 Ne mora ni to biti tacno. 11 pro je telefon koji ima odlicnu atunomiju. Kod dosta ljudi telefon gura dva dana bez problema.
Mora biti tacno. Mislim na normalnu upotrebu mobitela kako ga koristi 90% ljudi. Jedni od rijetkih recenzenata kojim vjerujem a to je Gsmarena rade dobre testove baterija na mobitelima i Mi 10T/Pro ima 118h battery durability a iPhone 11 Pro ima battery durability 86h.
Izvor:
https://www.gsmarena.com/battery-test.php3

Inace Xiaomi u zadnjih godinu dana ima stvarno dobre baterije na mobitelima i odlicnu autonomiju.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#15949 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Peacean wrote: 12/04/2021 11:37 Ima li neko iskustva sa Mi 10T Lite 5G? Zapao mi je za oko kao alternativa za Redmi Note 10 Pro, kamera mi nije toliko važna, ekran nije OLED ali nije velika razlika, jedino mi hibridni stereo zvučnici ne pašu baš jer često čitam da znaju da prave probleme prilikom razgovora.
Ako ti nije puno bitna kamera ni AMOLED onda ti je ovo bolji mobitel od ta dva:
Xiaomi Poco X3 Pro 6/128GB (520 KM)
https://www.olx.ba/artikal/42634783/xia ... o-6-128gb/
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#15950 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

nemezis wrote: 11/04/2021 13:46
Pretjeruju sa ovim kamerama. Ja ne znam šta da kupim, sve neke ogrome kamere pozadi. Pa stavi mu onda i bateriju 10 Ah, kad je bal...
Imas nekoliko dobrih ovogodisnjih modela koji nemaju ogromne module kamere: Mi 11, Mi 11i, Poco F3, Mi 11 Lite.
Post Reply