Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16301 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Peacean wrote: 07/05/2021 17:33
ElRe wrote: 07/05/2021 17:05 Ima i toga sigurno. Bio sam se zagrijao za Poco F3, trebao bi biti 900-1000 KM, ali cemo sad vidjeti.
Nedostaje mi Huawei :)
Imaš ovaj ako ti ne smeta da kupuješ preko preprodavača:
https://www.olx.ba/artikal/42892032/xia ... -8-256-gb/
U mene jaran se nalozio na Poco F3 i htio kupiti od ovog lika sto si postavio link ali ne salje mobitel.
Posle par dana se spremi i ode u Srbiju i tamo kupi Poco F3 6/128GB fabricki zapakovan za 645KM odnosno 330 eura. I to nije nikakva specijalna ponuda, tamo se u oglasnicima prodaju Poco F3 za 330 eura po normalnoj cijeni i ima ih koliko hoces za te pare. Jos je dobio i godinu dana pisane garancije na hardware i software.
Kad sabere i gorivo izasao ga je oko 700KM i lik je odusevljen mobitelom a kaze imao je i besplatnu ekskurziju u Srbiju. :)
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16302 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Xiaomi razvaljuje u Hrvatskoj a u Europi su se popeli na drugo mjesto po prodaji.

https://www.klix.ba/biznis/kompanija-xi ... /210507138
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16303 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

CooK wrote: 08/05/2021 07:36
zippoo87 wrote: 07/05/2021 22:08
CooK wrote: 02/05/2021 23:17

Hajde kad ti stigne javi sta si uzeo. Uzimajuci u obzir da si radio sa mobitelima i da znas puno toga o njima ne sumnjam da si dobro prosao.
Evo da se stupasim opet medju Xiaomijem :D
Bio sam Samsungas nekih 20ak dana ,pa 7 dana windows 10 mobile ...ispatio sam se,braco moja draga :lol: :lol:
Kada se navikne da je sve instant i na dohvat ruke...pa onda se vratis 5-6 godina unazad,muka :D

Nego,kako ono kazu,nije sto je namijenjeno,nego sto je sudjeno...bio nasao redmi note 9s po dobroj cijeni...malac neki gamer koristio,posalje on meni telefon,ja se obradovao telefonu kao malo dijete...dosao telefon,ja otvaram,telefon iskrivljen...ja popizdio...ne zbog telefona toliko,nego zato sto sam izgubio 3 dana cekajuci telefon i kada je dosao,moram ga vratiti nazad :D

Elem potjerao posao,3 dana nemam kad ni uci na net da trazim telefon,telefon mi treba za posla,patim se sa lumiom 950...ljudi me zovu na viber,viber u kuci grmi,zvoni,na telefonu kod mene nista haha,pa mi se 2-3 puta desilo samo se povecaju slova i brojevi na L950,ne mozes se javiti na poziv...pa se nakon restarta telefona sve vrati u normalu.

Elem,danas sam odlucio pazariti telefon po svaku cijenu i da se rijesim...pokusao zavrsiti telefon sa kolegom sa ovog foruma,ali eto nije bilo sudjeno sa njim...i naletim na nov Xiaomi mi 10t lite ,cijena predobra...novo ,nekoristeno sve...ispalo je bolje nego sam ocekivao :D

Ovaj mi 10t lite je haman pa rebrendirani poco X3...sve je identicno...a poco X3 mi je i bio prva zelja...samo sto sam ganjao polovan a uganjao sam nov po cijeni ispod polovnog :D
Sada necu mijenjati godinu sigurno,samo da me posluzi :D

Nakon par dana cu napisati neku mini recenziju,tj. moje iskustvo...ovaj ima refresh rate od 120 Hz...bas klizi sve kada se scrolla,pa cemo vidjeti i ostalo...kamere ,baterija itd
Ima i stereo zvucnike,pa cemo vidjeti i to
Cuj malac poslao iskrivljen RN 9S. :lol: Sta je mislio, da neces primjetiti?
Sretno sa tim Mi 10T Lite a da, slican je Poco-u X3 koji si i ganjao.
Haha a ko ce ga znati,djeca danas nisu bas najnormalnija :D
Nije djelovalo da me isao zeznuti,meni se cini da on to stvarno nije ni primjetio...vjerovatno ga drzao stalno u maski i nije ni gledao...iako je bas fino iskrivljen telefon .
Ja ga nazvao ocmah cim je postar donio telefon,reko pa sto si mi poslao iskrivljen telefon,on kaze nema pojma da je iskrivljen :D
Reko vracam ti telefon,samo sam izgubio 3 dana zbog tebe,on se kasnije izvinjava ...ali eto,ispalo je mozda i bolje,jer je ovaj model osjetno bolji i jos je nov.
Ne smijem ni napisati koliko sam ga platio,reci ce neko da lazem...posebno taj tvoj drug sto je Poco X3 platio skoro 700 KM :D
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16304 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Nego imam update na MIUI 12.0.2.0 ...da li da radim...2.5 GB update
Sada je telefon na 12.0.7. i radi normala,samo je android security patch iz decembra

Ako ce ovaj novi update sta shebti,da ne cackam
Ima li neko ovaj update i ima li bugova ?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16305 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Hajde dobro je da je na kraju ispalo OK sa tim savijenim mobitelom. Sad nesto kontam ako narod uspijeva saviti taj RN 9S koji je prilicno cvrst mobitel koliko li ce za par mjeseci tek onda biti savijenih RN 10 i RN 10 Pro u prodaji s obzirom da se oni prilicno lagano savijaju pa cak i lome.
Sto se tice cijene Mi 10T Lite koji si uzeo ne moras je ni napisati s obzirom da znam da uspijevas naci povoljne mobitele pa vjerujem da si i sa tim dobro prosao.
A ti bas mijesas slova X i F. Samo mi nije jasno kako kad ne lice jedno na drugo. :lol: Znaci jaran je uzeo Poco F3 a ne Poco X3 i inace Poco F3 je duplo bolji od Poco-a X3 i zapravo je cijena od 700KM za Poco F3 poprilicno dobra.
Sto se tice update-a ja bih ga odradio ali tvoja je stvar hoces li updateovati ili ne. Najbolje da proguglas da li taj update nosi neke probleme i ako ne bude onda odradi update pa posle toga odmah odradi factory reset pa tek onda ga stimaj.
Affinity
Posts: 82
Joined: 23/01/2020 15:31

#16306 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Affinity »

Ima li ko iskustva s ovim google kamerama za mi10t i neki link za preporučiti?
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#16307 Re: Xiaomi mobiteli

Post by malocvijece »

Sin odnedavno koristi mobitel Xiaomi mi 9t pro. Zbog njegove dobi, do sada smo koristili aplikaciju za roditelje i djecu Google family link, koja je kontrolirala aktivnosti i postavke na telefonu. Međutim, na ovom telefonu aplikacija ne radi. Pokazuje, na primjer, da je telefon korišten određeno vrijeme, ali ne zaključa telefon ili ne drži telefon zaključanim u vremenu koje smo mi odredili. I slično.

Ima li neko iskustva s ovom problematikom?
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16308 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

CooK wrote: 08/05/2021 11:58 Hajde dobro je da je na kraju ispalo OK sa tim savijenim mobitelom. Sad nesto kontam ako narod uspijeva saviti taj RN 9S koji je prilicno cvrst mobitel koliko li ce za par mjeseci tek onda biti savijenih RN 10 i RN 10 Pro u prodaji s obzirom da se oni prilicno lagano savijaju pa cak i lome.
Sto se tice cijene Mi 10T Lite koji si uzeo ne moras je ni napisati s obzirom da znam da uspijevas naci povoljne mobitele pa vjerujem da si i sa tim dobro prosao.
A ti bas mijesas slova X i F. Samo mi nije jasno kako kad ne lice jedno na drugo. :lol: Znaci jaran je uzeo Poco F3 a ne Poco X3 i inace Poco F3 je duplo bolji od Poco-a X3 i zapravo je cijena od 700KM za Poco F3 poprilicno dobra.
Sto se tice update-a ja bih ga odradio ali tvoja je stvar hoces li updateovati ili ne. Najbolje da proguglas da li taj update nosi neke probleme i ako ne bude onda odradi update pa posle toga odmah odradi factory reset pa tek onda ga stimaj.
Haha fakat ja to nekako procitam kao X3 a ne F3 haha...vecinom preletim na brzinu,ne citam detaljno a u podsvijesti mi X3.
Inace znam da je F3 bolji i sjuplji.

Ovo za update i factory reset si mi savjetovao,ali sam odmah sinoc povukao restore backupa ali vidjeti cu kako se ponasa dan dva pa cu ako treba ponovo restore opliti

Sada evo gledam,kod mene je trenutno telwfon na androidu 10,ova veezija MIUIja a ovaj update novi je baziran na androidu 11 a haman svi imaju neke probleme sa androidom 11...pa cu to malo detaljnije istraziti,necu se zalijetati...sad bas sve radi odlicno.
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#16309 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

mc-twin wrote: 03/05/2021 10:16 Ne rece ti @sencobih kako si zadovoljan mobitelom il ja ne upratih?
Dođe mi neka maskica iz kine, telefon mi izgleda duplo manji nego kad je u ovoj fabrickoj :mrgreen: ova fabricka je baš masivna
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#16310 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

sencobih wrote: 09/05/2021 08:19
mc-twin wrote: 03/05/2021 10:16 Ne rece ti @sencobih kako si zadovoljan mobitelom il ja ne upratih?
Dođe mi neka maskica iz kine, telefon mi izgleda duplo manji nego kad je u ovoj fabrickoj :mrgreen: ova fabricka je baš masivna
Slikaj
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#16311 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

skafiskafsnjak wrote: 09/05/2021 11:20
sencobih wrote: 09/05/2021 08:19
mc-twin wrote: 03/05/2021 10:16 Ne rece ti @sencobih kako si zadovoljan mobitelom il ja ne upratih?
Dođe mi neka maskica iz kine, telefon mi izgleda duplo manji nego kad je u ovoj fabrickoj :mrgreen: ova fabricka je baš masivna
Slikaj
Ma bezveze silikonska
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#16312 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

sencobih wrote: 09/05/2021 15:39
skafiskafsnjak wrote: 09/05/2021 11:20
sencobih wrote: 09/05/2021 08:19

Dođe mi neka maskica iz kine, telefon mi izgleda duplo manji nego kad je u ovoj fabrickoj :mrgreen: ova fabricka je baš masivna
Slikaj
Ma bezveze silikonska
Pa.ja hocu da kupim, a ne znam kakva je dok ne dodje. Narucio neku crnu, debela, i ne nosam
User avatar
mc-twin
Posts: 3319
Joined: 18/04/2009 23:47

#16313 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mc-twin »

Tu masku na "carbon" fazon sam imao na predhodna dva mobitela i ucni manji mobitel masivnijim,a mogu mislit ovaj. Koliko sam vidio i nema neki izbor za ove modele. Ja cekam onu kao CooK sto naruci.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#16314 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

mc-twin wrote: 09/05/2021 16:46 Tu masku na "carbon" fazon sam imao na predhodna dva mobitela i ucni manji mobitel masivnijim,a mogu mislit ovaj. Koliko sam vidio i nema neki izbor za ove modele. Ja cekam onu kao CooK sto naruci.
Zato ga i pitam da sliku sikne ahah. Ova sto dodje iz njega je okej...al vec pomalo zuti
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#16315 Re: Xiaomi mobiteli

Post by fusion_ba »

Ja imam neku providnu za zadebljanim uglovima, kao više štiti pri padu. Ali je dobra pa sam naručio još 2 komada nedavno
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#16316 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

skafiskafsnjak wrote: 09/05/2021 17:15
mc-twin wrote: 09/05/2021 16:46 Tu masku na "carbon" fazon sam imao na predhodna dva mobitela i ucni manji mobitel masivnijim,a mogu mislit ovaj. Koliko sam vidio i nema neki izbor za ove modele. Ja cekam onu kao CooK sto naruci.
Zato ga i pitam da sliku sikne ahah. Ova sto dodje iz njega je okej...al vec pomalo zuti
BAM 1.27 30%OFF | Silicon Clear Transparent Case For Xiaomi Mi 10 Pro Note 10 Lite Mi 10T Lite Mi10 Ultra Note10 Pro Camera Protection Case Cover

Imao istu na drugom telefonu, nije pozutila
User avatar
Peacean
Posts: 2401
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#16317 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

Izgleda da uskoro stiže Redmi Note 10 Pro 5G sa SD750G chipsetom. Sve ostaje isto osim procesora.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16318 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

zippoo87 wrote: 08/05/2021 16:19
CooK wrote: 08/05/2021 11:58 Hajde dobro je da je na kraju ispalo OK sa tim savijenim mobitelom. Sad nesto kontam ako narod uspijeva saviti taj RN 9S koji je prilicno cvrst mobitel koliko li ce za par mjeseci tek onda biti savijenih RN 10 i RN 10 Pro u prodaji s obzirom da se oni prilicno lagano savijaju pa cak i lome.
Sto se tice cijene Mi 10T Lite koji si uzeo ne moras je ni napisati s obzirom da znam da uspijevas naci povoljne mobitele pa vjerujem da si i sa tim dobro prosao.
A ti bas mijesas slova X i F. Samo mi nije jasno kako kad ne lice jedno na drugo. :lol: Znaci jaran je uzeo Poco F3 a ne Poco X3 i inace Poco F3 je duplo bolji od Poco-a X3 i zapravo je cijena od 700KM za Poco F3 poprilicno dobra.
Sto se tice update-a ja bih ga odradio ali tvoja je stvar hoces li updateovati ili ne. Najbolje da proguglas da li taj update nosi neke probleme i ako ne bude onda odradi update pa posle toga odmah odradi factory reset pa tek onda ga stimaj.
Haha fakat ja to nekako procitam kao X3 a ne F3 haha...vecinom preletim na brzinu,ne citam detaljno a u podsvijesti mi X3.
Inace znam da je F3 bolji i sjuplji.

Ovo za update i factory reset si mi savjetovao,ali sam odmah sinoc povukao restore backupa ali vidjeti cu kako se ponasa dan dva pa cu ako treba ponovo restore opliti

Sada evo gledam,kod mene je trenutno telwfon na androidu 10,ova veezija MIUIja a ovaj update novi je baziran na androidu 11 a haman svi imaju neke probleme sa androidom 11...pa cu to malo detaljnije istraziti,necu se zalijetati...sad bas sve radi odlicno.
Slazem se, ako sve radi i ako je update na Android 11 koji jos ne radi najbolje na svim mobitelima onda je mozda najbolje da ne radia update, jedino ako koristis kreditne kartice ili placanje na telefonu onda bi bilo najbolje da uradis odmah radi novijeg security patch-a.
U suprotnom najbolje da sacekas MIUI 12.5 za njega pa onda odradis update pa da ubijes dvije muhe jednim udarcem, i noviji MIUI i Android 11 pa onda derni factory reset i nastimaj po svom ukusu.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#16319 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

sencobih wrote: 09/05/2021 08:19
mc-twin wrote: 03/05/2021 10:16 Ne rece ti @sencobih kako si zadovoljan mobitelom il ja ne upratih?
Dođe mi neka maskica iz kine, telefon mi izgleda duplo manji nego kad je u ovoj fabrickoj :mrgreen: ova fabricka je baš masivna
Izvini ali ja u ovo ne vjerujem. U Telegram grupi za Mi 10T / Pro u kojoj ima oko 1400 ljudi smo poredili razne maskice i jedina tanja je Liquid Silicone maska ali privlaci otiske prstiju kao luda. Posle nje su najtanje one standardne silikonske maske krenuvsi od ove koja dodje uz telefon pa do raznoraznih koje su u prodaji ali su sve slicne debljine sa malom razlikom i daleko od te razlike o kojoj ti pricas. Osim toga sve silikonske maske pozute vremenom i nema sanse da ostanu iste jer je to osobina silikona. Neke ce pozutiti brze a neke sporije ali ce sve silikonske maske pozutiti. Posle tih silikonskih maski najtanja je ona Nillkinova frosted shield koja je skoro neprimjetno deblja od silikonskih maski. Itd, itd...
I samo da napomenem da je tu poredjena samo debljina a ne koliko neka maska stiti mobitel jer obicno sto je tanja maska losija je zastita i ako neko hoce masku koja adekvatno stiti mobitel onda je bolje da uzme neku deblju masku.
User avatar
gdesi bre
Posts: 582
Joined: 13/02/2021 17:54
Location: gdje god hocu

#16320 Re: Xiaomi mobiteli

Post by gdesi bre »

Viđao sam maske koje samo sluze za zadnji dio a prednji uopste ne stite,mozda je takvu nabavio.
Affinity
Posts: 82
Joined: 23/01/2020 15:31

#16321 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Affinity »

CooK wrote: 10/05/2021 08:47
zippoo87 wrote: 08/05/2021 16:19
CooK wrote: 08/05/2021 11:58 Hajde dobro je da je na kraju ispalo OK sa tim savijenim mobitelom. Sad nesto kontam ako narod uspijeva saviti taj RN 9S koji je prilicno cvrst mobitel koliko li ce za par mjeseci tek onda biti savijenih RN 10 i RN 10 Pro u prodaji s obzirom da se oni prilicno lagano savijaju pa cak i lome.
Sto se tice cijene Mi 10T Lite koji si uzeo ne moras je ni napisati s obzirom da znam da uspijevas naci povoljne mobitele pa vjerujem da si i sa tim dobro prosao.
A ti bas mijesas slova X i F. Samo mi nije jasno kako kad ne lice jedno na drugo. :lol: Znaci jaran je uzeo Poco F3 a ne Poco X3 i inace Poco F3 je duplo bolji od Poco-a X3 i zapravo je cijena od 700KM za Poco F3 poprilicno dobra.
Sto se tice update-a ja bih ga odradio ali tvoja je stvar hoces li updateovati ili ne. Najbolje da proguglas da li taj update nosi neke probleme i ako ne bude onda odradi update pa posle toga odmah odradi factory reset pa tek onda ga stimaj.
Haha fakat ja to nekako procitam kao X3 a ne F3 haha...vecinom preletim na brzinu,ne citam detaljno a u podsvijesti mi X3.
Inace znam da je F3 bolji i sjuplji.

Ovo za update i factory reset si mi savjetovao,ali sam odmah sinoc povukao restore backupa ali vidjeti cu kako se ponasa dan dva pa cu ako treba ponovo restore opliti

Sada evo gledam,kod mene je trenutno telwfon na androidu 10,ova veezija MIUIja a ovaj update novi je baziran na androidu 11 a haman svi imaju neke probleme sa androidom 11...pa cu to malo detaljnije istraziti,necu se zalijetati...sad bas sve radi odlicno.
Slazem se, ako sve radi i ako je update na Android 11 koji jos ne radi najbolje na svim mobitelima onda je mozda najbolje da ne radia update, jedino ako koristis kreditne kartice ili placanje na telefonu onda bi bilo najbolje da uradis odmah radi novijeg security patch-a.
U suprotnom najbolje da sacekas MIUI 12.5 za njega pa onda odradis update pa da ubijes dvije muhe jednim udarcem, i noviji MIUI i Android 11 pa onda derni factory reset i nastimaj po svom ukusu.
Prvo update pa factory reset?
Ostaje 12.5?
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#16322 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

CooK wrote: 10/05/2021 08:57
sencobih wrote: 09/05/2021 08:19
mc-twin wrote: 03/05/2021 10:16 Ne rece ti @sencobih kako si zadovoljan mobitelom il ja ne upratih?
Dođe mi neka maskica iz kine, telefon mi izgleda duplo manji nego kad je u ovoj fabrickoj :mrgreen: ova fabricka je baš masivna
Izvini ali ja u ovo ne vjerujem. U Telegram grupi za Mi 10T / Pro u kojoj ima oko 1400 ljudi smo poredili razne maskice i jedina tanja je Liquid Silicone maska ali privlaci otiske prstiju kao luda. Posle nje su najtanje one standardne silikonske maske krenuvsi od ove koja dodje uz telefon pa do raznoraznih koje su u prodaji ali su sve slicne debljine sa malom razlikom i daleko od te razlike o kojoj ti pricas. Osim toga sve silikonske maske pozute vremenom i nema sanse da ostanu iste jer je to osobina silikona. Neke ce pozutiti brze a neke sporije ali ce sve silikonske maske pozutiti. Posle tih silikonskih maski najtanja je ona Nillkinova frosted shield koja je skoro neprimjetno deblja od silikonskih maski. Itd, itd...
I samo da napomenem da je tu poredjena samo debljina a ne koliko neka maska stiti mobitel jer obicno sto je tanja maska losija je zastita i ako neko hoce masku koja adekvatno stiti mobitel onda je bolje da uzme neku deblju masku.
https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 5618%23993

kad kazem duplo ne mislim bukvalno, ali mozda sto nema onih bublastih ivica, a istu sam imao vise od godinu i po na MI9 lite i nije pozutila, nema razloga da lazem, zato sam istu i narucio. doduše vjerovatno ne štiti kao ona,ali bolje mi lezi u ruci
sencobih
Posts: 6945
Joined: 08/09/2010 08:33

#16323 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

gdesi bre wrote: 10/05/2021 09:12 Viđao sam maske koje samo sluze za zadnji dio a prednji uopste ne stite,mozda je takvu nabavio.
ma jok nije takva, ima ona dva tri mm preko ekrana da ne dohvati ekran do stola kad se postavi na displej
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#16324 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

CooK wrote: 10/05/2021 08:47
zippoo87 wrote: 08/05/2021 16:19
CooK wrote: 08/05/2021 11:58 Hajde dobro je da je na kraju ispalo OK sa tim savijenim mobitelom. Sad nesto kontam ako narod uspijeva saviti taj RN 9S koji je prilicno cvrst mobitel koliko li ce za par mjeseci tek onda biti savijenih RN 10 i RN 10 Pro u prodaji s obzirom da se oni prilicno lagano savijaju pa cak i lome.
Sto se tice cijene Mi 10T Lite koji si uzeo ne moras je ni napisati s obzirom da znam da uspijevas naci povoljne mobitele pa vjerujem da si i sa tim dobro prosao.
A ti bas mijesas slova X i F. Samo mi nije jasno kako kad ne lice jedno na drugo. :lol: Znaci jaran je uzeo Poco F3 a ne Poco X3 i inace Poco F3 je duplo bolji od Poco-a X3 i zapravo je cijena od 700KM za Poco F3 poprilicno dobra.
Sto se tice update-a ja bih ga odradio ali tvoja je stvar hoces li updateovati ili ne. Najbolje da proguglas da li taj update nosi neke probleme i ako ne bude onda odradi update pa posle toga odmah odradi factory reset pa tek onda ga stimaj.
Haha fakat ja to nekako procitam kao X3 a ne F3 haha...vecinom preletim na brzinu,ne citam detaljno a u podsvijesti mi X3.
Inace znam da je F3 bolji i sjuplji.

Ovo za update i factory reset si mi savjetovao,ali sam odmah sinoc povukao restore backupa ali vidjeti cu kako se ponasa dan dva pa cu ako treba ponovo restore opliti

Sada evo gledam,kod mene je trenutno telwfon na androidu 10,ova veezija MIUIja a ovaj update novi je baziran na androidu 11 a haman svi imaju neke probleme sa androidom 11...pa cu to malo detaljnije istraziti,necu se zalijetati...sad bas sve radi odlicno.
Slazem se, ako sve radi i ako je update na Android 11 koji jos ne radi najbolje na svim mobitelima onda je mozda najbolje da ne radia update, jedino ako koristis kreditne kartice ili placanje na telefonu onda bi bilo najbolje da uradis odmah radi novijeg security patch-a.
U suprotnom najbolje da sacekas MIUI 12.5 za njega pa onda odradis update pa da ubijes dvije muhe jednim udarcem, i noviji MIUI i Android 11 pa onda derni factory reset i nastimaj po svom ukusu.
Citas mi misli druze cooK-e 😁

Upravo tako cu i uraditi...telefon na ovom trenutnom MIUIju i androidu 10 radi odlicno...jos nisam nasao niti jedan bug,tako da necu nista ni dirati do slijedece vece nadogradnje MIUI-ja.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#16325 Re: Xiaomi mobiteli

Post by suad-sarajevo »

Trenutno sam na Samsungu A50 već više od godinu dana. Koji model Xiaomi-a je u njegovom rangu ili za nijansu bolji?

Hvala.
Post Reply