Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#18051 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

Image
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#18052 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 12/12/2021 23:06
Hakiz wrote: 12/12/2021 22:23

Ja ne bih koristio face unlock, niti fingerprint unlock. Davati nepotrebno biometrijske podatke Kinezima mi je...


Meni su selfie kamera i fingerprint senzor pokriveni :lol:
I ti ga pretjerujes :D
face unlock ne koristim a fingerprint koristim :D
Dzaba ti pokusavas ostati "zasticen" na internetu...jedino da ne koristis nikakve aplikacije ,da nikada nisi na netu i da ne koristis lokaciju nikada...pa bih te i razumio ali ovako ne koristis 1/100 stvari preko kojih nas spijuniraju i mislis da si zasticen :D
Pa ne možeš biti sktoz zaštićen, ali ne moraš baš svakome dati otiske prstiju.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#18053 Re: Xiaomi mobiteli

Post by AtillaS »

Hakiz wrote: 12/12/2021 23:28 Pa ne možeš biti sktoz zaštićen, ali ne moraš baš svakome dati otiske prstiju.
Pa i ne moraš, jer ih već imaju.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#18054 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

Face unlock mi je samo iz prakticnih razloga, dobro mi dodje na poslu. Kako stvari stoje, vjerovatno cu svaki drugi mjesec instalirat novi updejt, dok se ne sredi ovo oko recovery, nije mi mrsko u dva mjeseca jednom sve instalirat opet.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18055 Re: Xiaomi mobiteli

Post by preselio na ahiret »

Broly_the_Legend wrote: 13/12/2021 00:18 Face unlock mi je samo iz prakticnih razloga, dobro mi dodje na poslu. Kako stvari stoje, vjerovatno cu svaki drugi mjesec instalirat novi updejt, dok se ne sredi ovo oko recovery, nije mi mrsko u dva mjeseca jednom sve instalirat opet.
Ne kontam samo sta imas na tom romu a nemas na orginalnom,osim sto je taj 12-ka i lici na pixel?Nemas orginalnu kameru,nemas face unlock,brze se trosi baterija,pocesto zna da zabaguje ekran i ne reaguje.Viber isto radi nekad dobro nekad se nista ne cuje.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#18056 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

Ovaj evox kao i msm xtended su perfektni romovi za mene, u smislu da su identicni stock androidu plus dodatne opcije. Prije ovog telefona sam koristio nexus 6p na kojem sam koristio stock i crdroid koji je bio kao ova dva roma, a i sad je. Battery life mi je sasvim dobar, oko deset sati sot kad mi je cijeli dan na 4g plus igram pomalo i call of duty.

Na wifi i bez igrica bi bio i vise od 12h. Nije mi stock nista bolji sto se tice sot-a , i nista u vezi miuia mi se ne svidja. Pogotovo sto su postavke razbacali, nije ni nalik stock androidu.

Sto se kamere tice nije mi to toliko bitno, ne razumijem se u fotografiju i ovako sam sasvim zadovoljan sa gcamom.
User avatar
Peacean
Posts: 2622
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#18057 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

Zna li neko koliko u stvari vrijedi ona dvogodišnja garancija koju imaju telefoni što se na OLX-u prodaju, zanima me da li tu garanciju uopšte mogu koristiti treća lica i da li se ta garancija od telefona kupljenih u Hrvatskoj ( Telenor, Eronet ) ili Srbiji ( Mtel ) uopšte može iskoristiti u BiH? Ako neko zna iz prve ruke bio bih zahvalan na odgovoru :thumbup:
sencobih
Posts: 6952
Joined: 08/09/2010 08:33

#18058 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sencobih »

Peacean wrote: 13/12/2021 10:19 Zna li neko koliko u stvari vrijedi ona dvogodišnja garancija koju imaju telefoni što se na OLX-u prodaju, zanima me da li tu garanciju uopšte mogu koristiti treća lica i da li se ta garancija od telefona kupljenih u Hrvatskoj ( Telenor, Eronet ) ili Srbiji ( Mtel ) uopšte može iskoristiti u BiH? Ako neko zna iz prve ruke bio bih zahvalan na odgovoru :thumbup:
Garancija je na uređaj, nije na ime, tako da ako imas garantni list, nema problema
User avatar
Peacean
Posts: 2622
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#18059 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

Hvala
tap3ah75
Posts: 5970
Joined: 07/09/2009 14:14

#18060 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tap3ah75 »

sencobih wrote: 13/12/2021 12:45
Peacean wrote: 13/12/2021 10:19 Zna li neko koliko u stvari vrijedi ona dvogodišnja garancija koju imaju telefoni što se na OLX-u prodaju, zanima me da li tu garanciju uopšte mogu koristiti treća lica i da li se ta garancija od telefona kupljenih u Hrvatskoj ( Telenor, Eronet ) ili Srbiji ( Mtel ) uopšte može iskoristiti u BiH? Ako neko zna iz prve ruke bio bih zahvalan na odgovoru :thumbup:
Garancija je na uređaj, nije na ime, tako da ako imas garantni list, nema problema
Meni u ovlaštenom servisu nisu htjeli ni pogledati Samsung koji je kupljen van BiH.
Kao oni su ovlašteni samo za aparate uvezene u BiH.
Nudio sam i lovu - jok.
User avatar
Peacean
Posts: 2622
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#18061 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Peacean »

tap3ah75 wrote: 14/12/2021 09:23
sencobih wrote: 13/12/2021 12:45

Garancija je na uređaj, nije na ime, tako da ako imas garantni list, nema problema
Meni u ovlaštenom servisu nisu htjeli ni pogledati Samsung koji je kupljen van BiH.
Kao oni su ovlašteni samo za aparate uvezene u BiH.
Nudio sam i lovu - jok.
Znači strane garancije možda neće biti priznate, ali domaće bi trebale da se uvažavaju bez obzira što je drugi vlasnik telefona?
Hvala na odgovorima
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#18062 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Peacean wrote: 14/12/2021 10:22
tap3ah75 wrote: 14/12/2021 09:23

Meni u ovlaštenom servisu nisu htjeli ni pogledati Samsung koji je kupljen van BiH.
Kao oni su ovlašteni samo za aparate uvezene u BiH.
Nudio sam i lovu - jok.
Znači strane garancije možda neće biti priznate, ali domaće bi trebale da se uvažavaju bez obzira što je drugi vlasnik telefona?
Hvala na odgovorima
To za domace 100%.
Ja sam tako par puta koristio.garanciju
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18063 Re: Xiaomi mobiteli

Post by preselio na ahiret »

Broly_the_Legend wrote: 12/12/2021 16:43 Vec par dana na android 12 EvolutionX romu za mi note 10 lite, prilicno sam zadovoljan, ima i gcam odgovarajuci. Jedino sto nema face unlock, ali nadam se da ce to developeri ubaci u narednom periodu.
Izasla ti je nova verzija tog roma prije dva sata...sta je novo nemam pojma nisam ga instalirao.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#18064 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

Vidio sam to, ima telegram grupa za romove, ali sve ih radi jedan lik. Nije mi neka zurba, ima nekakvih bruku promjena u changelogu, mada sumnjam da bi ista od toga primejtio u svakodnevnom koristenju.

Ima i nova verzija vantom kernela, koji on koristi u ovim romovima, al je nije ubacio u build koji je tek izaso. I to je juce izbaceno u telegram grupi za kernel. Zadovoljan sam i sa trenutnim buildom, neka ga jos malo.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#18065 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zabac kermit »

Broly_the_Legend wrote: 15/12/2021 07:50 Vidio sam to, ima telegram grupa za romove, ali sve ih radi jedan lik. Nije mi neka zurba, ima nekakvih bruku promjena u changelogu, mada sumnjam da bi ista od toga primejtio u svakodnevnom koristenju.

Ima i nova verzija vantom kernela, koji on koristi u ovim romovima, al je nije ubacio u build koji je tek izaso. I to je juce izbaceno u telegram grupi za kernel. Zadovoljan sam i sa trenutnim buildom, neka ga jos malo.
Sta ima novo u ovom mozes li copy paste?
zdruzdjo
Posts: 5205
Joined: 16/08/2009 00:27

#18066 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Pozdrav
Ovaaaakooo.
Poco x3 pro
Sinoc iskuca onih xyz sati koliko traje onaj counter za otkljucavanje bootloader-a. Otkljucam bez problema. Hajd.
To sam i radio da bih digao neki drugi rom na telefon. Nadjem indonezijski zbog onog glupavog google dialer-a, messages i contacts.
Dok se flash-ao rom, nakon 13-15 minuta, flash-er prijavi gresku kako nije flash-an. Ooooohladi me. Cigla ko kuca kontam(brick). Znoj izbija ko grasak na celo.
Medjutim restartova se telefon i nakon minutu dvije, dize se normalno. Vidim sve funkcionise. Huuuuh. Pogledam verziju rom-a, indonezijski. Uradi on neke update-e. Uglavnom sve radi ali.....
Pored mi dialer-a, mi messaging i mi contacts tu su se veselo "razbaskarile" i googlove aplikacije za isto. Pa sad u app drawer imam duple ikone. Ove Mi-jeve nisu zelene nego su isto tako plave. Sa malim razlikama u izgledu istih.
Koooooje trpanje svojih stvari na silu.
THEC
Posts: 546
Joined: 05/01/2016 14:49

#18067 Re: Xiaomi mobiteli

Post by THEC »

Xiaomi Adb fastboot tools i briši šta god hoćeš :D
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#18068 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

Pitanjce za otključavanje:

Kada se prijavi telefon za otključavanje, da li cijelu sedmicu mora biti uključen GSM internet ili je to obavezno samo na početku kada se telefon prijavljuje na xiaomi račun za otključavanje?

Znam da se poslije rijave telefon može koristiti normalno, sa WiFI, samo se ne smije ponovo logovati na xiaomi račun. Ali nigdje nisam vidio da piše da li se mora ostati na mobilnom internetu sve dok se otključavanje ne završi, ili je to potrebno samo kada se prijavljuje "na čekanje".
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#18069 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

@zabac kermit

Nece nesto slike pa eto na linkovima, bili su poremetili onaj safetynet pa je odma sutradan izasao novi build gdje je to ispravljeno.

http://ibb.co/ZdCY2hd
http://ibb.co/sJnqdVz
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#18070 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zabac kermit »

Broly_the_Legend wrote: 16/12/2021 17:47 @zabac kermit

Nece nesto slike pa eto na linkovima, bili su poremetili onaj safetynet pa je odma sutradan izasao novi build gdje je to ispravljeno.

http://ibb.co/ZdCY2hd
http://ibb.co/sJnqdVz
Hvala,ako ces novu verziju da instaliras odradi format data pa reboot sistem kad krene ono slovo na ekranu ugasi pa ga ubaci u recovery tada ces moci rom na njega staviti kad je u recovery-ju nakon formata.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#18071 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

Usput, youtube kanal topfone4u ima odlične tutorijale, ne samo kako se mijenja rom, nego i kako se unbrickuje telefon, šta uraditi ako se slučajno zaključa bootloader tokom mijenjanja roma itd.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#18072 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

Cekam verziju sa novim kernelom, pa cu onda. Mislim da mogu i odradit i sideload, samo nisam siguran moze li se dirty flash odradit preko sideloada, onda ne bi morao nista dirat, samo ubacit noviju verziju orangefoxa, ako mi nije ta trenutno.
zdruzdjo
Posts: 5205
Joined: 16/08/2009 00:27

#18073 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

Hakiz wrote: 16/12/2021 17:41 Pitanjce za otključavanje:

Kada se prijavi telefon za otključavanje, da li cijelu sedmicu mora biti uključen GSM internet ili je to obavezno samo na početku kada se telefon prijavljuje na xiaomi račun za otključavanje?

Znam da se poslije rijave telefon može koristiti normalno, sa WiFI, samo se ne smije ponovo logovati na xiaomi račun. Ali nigdje nisam vidio da piše da li se mora ostati na mobilnom internetu sve dok se otključavanje ne završi, ili je to potrebno samo kada se prijavljuje "na čekanje".
Ne mora. Mozes raditi sta hoces. Jedino se nemoj odjavljivati sa xiaomi account-a.
Ja sam drndao cjelu sedmicu gasio, pqlio, wifi, gprs, ......
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#18074 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Hakiz »

zdruzdjo wrote: 16/12/2021 19:39
Hakiz wrote: 16/12/2021 17:41 Pitanjce za otključavanje:

Kada se prijavi telefon za otključavanje, da li cijelu sedmicu mora biti uključen GSM internet ili je to obavezno samo na početku kada se telefon prijavljuje na xiaomi račun za otključavanje?

Znam da se poslije rijave telefon može koristiti normalno, sa WiFI, samo se ne smije ponovo logovati na xiaomi račun. Ali nigdje nisam vidio da piše da li se mora ostati na mobilnom internetu sve dok se otključavanje ne završi, ili je to potrebno samo kada se prijavljuje "na čekanje".
Ne mora. Mozes raditi sta hoces. Jedino se nemoj odjavljivati sa xiaomi account-a.
Ja sam drndao cjelu sedmicu gasio, pqlio, wifi, gprs, ......
Hvala.
User avatar
Laplace
Posts: 10304
Joined: 19/11/2012 18:37

#18075 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

Hakiz wrote: 16/12/2021 18:00 Usput, youtube kanal topfone4u ima odlične tutorijale, ne samo kako se mijenja rom, nego i kako se unbrickuje telefon, šta uraditi ako se slučajno zaključa bootloader tokom mijenjanja roma itd.
Zar je ovo uopšte moguće?
Post Reply