Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#20626 Re: Xiaomi mobiteli

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:00
n+1 wrote: 13/01/2023 21:31 Koristim dvanaestku i sistem je drek. Kome je ovo dobro, bolje i ne zaslužuje.

Za 12.5 i 13 ne mogu govoriti, ali skeptičan sam.
Jedini penicilin za tebe je iPhone.
Nema drugog lijeka :lol: :lol:
Naravno, Apple ima vanzemaljski softver naspram svih konkurenata.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20627 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

bogata_sirotinja wrote: 13/01/2023 21:44 I tako... Uzeh ja RN 10 Pro nakon 11 godina Samsung telefona.
Nemam problema sa reklamama jer sam ih pogasio kao što sam pogasio i onaj skener aplikacija koji smara.
Obrisao neke aplikacije koje se inače ne mogu obrisati (Google One, Netflix, čini mi se da sam obrisao i neke Xiaomi aplikacije koje znam da neću koristiti) i sve to sam uspio sa Hidden Seting for MIUI aplikacijom.
Telefon po specifikacijama i radu je brutalan ALI...

Ne mogu da shvatim da MIUI toliko agresivno odrađuje neke procese... Sam MIUI ima dosta nelogičnosti kod razvrstavanja opcija...

Ne sviđa mi se app Galerija jer ne može prikazati slike po albumima odnosno može ali samo u kategorije "Kamera", "Snimke zaslona", "Instagram" i "Sve ostalo". Iako su ostale fotografije razvrstane po albumima koji nose različite nazive, sve ih ubacuje u album "Sve ostalo".
Ali ajde, instalirao sam drugu aplikaciju Galerija.

Takođe, zamjerku imam na Gbord tastaturu... Definitivno sam navikao na Samsung tastaturu i šteta što aok iste ne radi na Xiaomi telefonu.
Pogotovo mi je značio onaj stari izgled tastature 3x4 odnosno raspored slova kao na starim telefonima (po brojevima) za brzo i slijepo kucanje. Ne znam da li postoji aplikacija tastature koja podržava taj fazon osim Samsungove?

Iako sebe smatram za naprednijeg korisnika, navikavanje na MIUI će potrajati dugo...

NEGO, zna li neko koji je razlog zašto apk Samsung tastature ili Galerije ne radi na Xiaomi telefonu?
Za uklanjanje reklama,skini blokada 5 ili adGuard ili neki drugi VPN.
Gboard je googlova aplikacija,tj. tastatura a mozes instalirati i neku drugu.
Sto se tice ovog sto govoris da je MIUI agresivan...na par aplikacija tipa ove aplikacije za chat,pozive,viber,messenger,whatsapp i slicno,drzis dugo pritisnutu ikonicu i ides na app info i tu stavis pod battery sever "no restriction" i zakljucas aplikacije da ostanu u RAMu...to radis tako sto otvoris multitasking i povuces odredjenu otvorenu aplikaciju na dole ili gore dok se ne pojavi katanac u uglu.
I to je sva mudrolija kod MIUI-ja...uradis ovo na 5-6 aplikacija na kojima zelis da imas instant notifikacije i to je to.
Nista drugo ne trebas podesavati i sve ce ti raditi ...niti ce kasniti notifikacije,ni nista.
Pokusaj,testiraj pa reci ako je nesto drugacije.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20628 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 13/01/2023 22:01
zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:00

Jedini penicilin za tebe je iPhone.
Nema drugog lijeka :lol: :lol:
Naravno, Apple ima vanzemaljski softver naspram svih konkurenata.
Pa to vec ide u ono stvar ukusa.
Ali ako meni i Xiaomi i MIUI obavljaju sve isto kao i iOS i rade oba bez greske...ne mogu reci da je jedan funkciionalniji od drugog,kada su oba funkcionalna.
Mogu reci da mi je neko rjesenje od ovog bolje nego kod drugog ali generalno,sve sto mi zatreba na Xiaomiju mi radi...nista ne kasni,nista ne steka,nista ne iskace,...ne znam na sta bi se zalio osim sto mogu reci,ljepse mi je ovo ili ono.

Ni ti se nisi izjasnio sta je to drek ali eto,ocito stvar ukusa pa tako dozivljavas sistem.

Ja svakodnevno cackam sve moguce sisteme,telefone i imam neke stvari koje uradim na svim telefonima i da budu u funkciji i bez reklama i tako.
iOS jeste super sistem po fluidnosti,brzini,ispeglanosti ali ja ne mogu tu zatvorenost i to da imam samo ono sto mi oni nude i nista drugo.
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#20629 Re: Xiaomi mobiteli

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:11
n+1 wrote: 13/01/2023 22:01

Naravno, Apple ima vanzemaljski softver naspram svih konkurenata.
Pa to vec ide u ono stvar ukusa.
Ali ako meni i Xiaomi i MIUI obavljaju sve isto kao i iOS i rade oba bez greske...ne mogu reci da je jedan funkciionalniji od drugog,kada su oba funkcionalna.
Mogu reci da mi je neko rjesenje od ovog bolje nego kod drugog ali generalno,sve sto mi zatreba na Xiaomiju mi radi...nista ne kasni,nista ne steka,nista ne iskace,...ne znam na sta bi se zalio osim sto mogu reci,ljepse mi je ovo ili ono.

Ni ti se nisi izjasnio sta je to drek ali eto,ocito stvar ukusa pa tako dozivljavas sistem.

Ja svakodnevno cackam sve moguce sisteme,telefone i imam neke stvari koje uradim na svim telefonima i da budu u funkciji i bez reklama i tako.
iOS jeste super sistem po fluidnosti,brzini,ispeglanosti ali ja ne mogu tu zatvorenost i to da imam samo ono sto mi oni nude i nista drugo.
Ma kakva zatvorenost, to je mit. Sistem je drek jer je potpuno neintuitivan. Nerijetko su esencijalne funkcije zatrpane, a bloatware je u prvom planu. Da, uprkos nekim bugovima, radi on, ali valjda je prošlo vrijeme gdje je dovoljno da sistem radi. Sada se pika UX. A hebem ja UX dizajnera koji je, recimo, opciju da se provjeri potrošnja mobilnog interneta zatrpao u SECURITY aplikaciju, i slične Xiaomi nebuloze.

Danas svako može sklopiti hardver, a Kinezi su naročito majstori u tome. Softver odnosi prevagu, softver je taj koji make or break korisničko iskustvo, i čini razliku između intelektualnog vlasništva i copycats kakvi su Xiaomi.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20630 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 13/01/2023 22:20
zippoo87 wrote: 13/01/2023 22:11

Pa to vec ide u ono stvar ukusa.
Ali ako meni i Xiaomi i MIUI obavljaju sve isto kao i iOS i rade oba bez greske...ne mogu reci da je jedan funkciionalniji od drugog,kada su oba funkcionalna.
Mogu reci da mi je neko rjesenje od ovog bolje nego kod drugog ali generalno,sve sto mi zatreba na Xiaomiju mi radi...nista ne kasni,nista ne steka,nista ne iskace,...ne znam na sta bi se zalio osim sto mogu reci,ljepse mi je ovo ili ono.

Ni ti se nisi izjasnio sta je to drek ali eto,ocito stvar ukusa pa tako dozivljavas sistem.

Ja svakodnevno cackam sve moguce sisteme,telefone i imam neke stvari koje uradim na svim telefonima i da budu u funkciji i bez reklama i tako.
iOS jeste super sistem po fluidnosti,brzini,ispeglanosti ali ja ne mogu tu zatvorenost i to da imam samo ono sto mi oni nude i nista drugo.
Ma kakva zatvorenost, to je mit. Sistem je drek jer je potpuno neintuitivan. Nerijetko su esencijalne funkcije zatrpane, a bloatware je u prvom planu. Da, uprkos nekim bugovima, radi on, ali valjda je prošlo vrijeme gdje je dovoljno da sistem radi. Sada se pika UX. A hebem ja UX dizajnera koji je, recimo, opciju da se provjeri potrošnja mobilnog interneta zatrpao u SECURITY aplikaciju, i slične Xiaomi nebuloze.

Danas svako može sklopiti hardver, a Kinezi su naročito majstori u tome. Softver odnosi prevagu, softver je taj koji make or break korisničko iskustvo, i čini razliku između intelektualnog vlasništva i copycats kakvi su Xiaomi.
Da je to tako lako raditi kako ti napisa ovdje,ne bi imali 2-3 dobra android skina i cisti android :D
Slazem se ja da Xiaomi to sve radi na neki drugi nacin ali ljudi zive na drugom kontinentu,imaju drugu filozofiju zivota i razvoja i njihova glavna trzista su Kina i Indija.
Bolji nih kita sto ce par hiljada evropljana njima da traze manu u UXu :D
Ali biti uspjesan u mobilnoj industriji nije nimalo lako a to najbolje znaju ovi nekada vrhunski brendovi koji su sada ugaseni.

Najbolja stvar na androidu je da bukvalno za svaki problem ima rjesenje,ima aplikacija koja uopste nema veze sa proizvodjacem a obavljati ce posao koji je porizvodjac uradio lose ili traljavo.
bogata_sirotinja
Posts: 604
Joined: 10/09/2021 19:33

#20631 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bogata_sirotinja »

@zippoo87
Hvala na savjetima ali sve sam ovo uradio. Većinu reklama sam uklonio sa Private DNS/adguard.
Isključio skeniranje app. Izuzeo chat i druge važne aplikacije da ih baterija i MIUI ne ubijaju te ih zaključao u RAM.
Sve je to sada koliko, toliko ok ali opet me nervira ta prevelika briga MIUI sistema da se brine oko rada telefona. Javlja da se baterija pre brzo troši, te kako neke aplikavije (chat app) troše previše baterije pa da ih optimizujem i tako neke glupe stvari.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#20632 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PaulTracy »

Ali Bogami i naplate taj software😀.
Iphone 12, 2g star telefon sa 60Hz ekranom, 64GB interne memorije, punjačem od 20W još uvijek košta 1500KM🫣
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20633 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

bogata_sirotinja wrote: 13/01/2023 22:47 @zippoo87
Hvala na savjetima ali sve sam ovo uradio. Većinu reklama sam uklonio sa Private DNS/adguard.
Isključio skeniranje app. Izuzeo chat i druge važne aplikacije da ih baterija i MIUI ne ubijaju te ih zaključao u RAM.
Sve je to sada koliko, toliko ok ali opet me nervira ta prevelika briga MIUI sistema da se brine oko rada telefona. Javlja da se baterija pre brzo troši, te kako neke aplikavije (chat app) troše previše baterije pa da ih optimizujem i tako neke glupe stvari.
Meni se nikada nije javilo to da neka aplikacija ubrzano trosi bateriju,ni na jednom Xiaomi modelu.
Ako si tek kupio telefon,mozda jos uci navike i optimizira bateriju za tvoje koristenje pa izbaci tako nekada ta upozorenja.
User avatar
diablobih
Posts: 8250
Joined: 28/12/2015 02:17

#20634 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

bogata_sirotinja wrote: 13/01/2023 21:44 I tako... Uzeh ja RN 10 Pro nakon 11 godina Samsung telefona.
Nemam problema sa reklamama jer sam ih pogasio kao što sam pogasio i onaj skener aplikacija koji smara.
Obrisao neke aplikacije koje se inače ne mogu obrisati (Google One, Netflix, čini mi se da sam obrisao i neke Xiaomi aplikacije koje znam da neću koristiti) i sve to sam uspio sa Hidden Seting for MIUI aplikacijom.
Telefon po specifikacijama i radu je brutalan ALI...

Ne mogu da shvatim da MIUI toliko agresivno odrađuje neke procese... Sam MIUI ima dosta nelogičnosti kod razvrstavanja opcija...

Ne sviđa mi se app Galerija jer ne može prikazati slike po albumima odnosno može ali samo u kategorije "Kamera", "Snimke zaslona", "Instagram" i "Sve ostalo". Iako su ostale fotografije razvrstane po albumima koji nose različite nazive, sve ih ubacuje u album "Sve ostalo".
Ali ajde, instalirao sam drugu aplikaciju Galerija.

Takođe, zamjerku imam na Gbord tastaturu... Definitivno sam navikao na Samsung tastaturu i šteta što aok iste ne radi na Xiaomi telefonu.
Pogotovo mi je značio onaj stari izgled tastature 3x4 odnosno raspored slova kao na starim telefonima (po brojevima) za brzo i slijepo kucanje. Ne znam da li postoji aplikacija tastature koja podržava taj fazon osim Samsungove?

Iako sebe smatram za naprednijeg korisnika, navikavanje na MIUI će potrajati dugo...

NEGO, zna li neko koji je razlog zašto apk Samsung tastature ili Galerije ne radi na Xiaomi telefonu?
Swiftkey tastatura je vrhunska, instaliraj i neces imati nikakvih problema. Za slike koristi google photos.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#20635 Re: Xiaomi mobiteli

Post by DonieBrasco »

Cime se to pojedini bave ili rade na telefonima da izmisljaju toplu vodu da su im nedovoljni A16 ili zadnji Snapdragon, kao da su im nedvoljna android/ios software rjesenja pa bi oni nesto costume da rade ?
User avatar
Quaresma
Posts: 6650
Joined: 19/07/2010 16:37

#20636 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Quaresma »

PaulTracy wrote: 13/01/2023 22:47 Ali Bogami i naplate taj software😀.
Iphone 12, 2g star telefon sa 60Hz ekranom, 64GB interne memorije, punjačem od 20W još uvijek košta 1500KM🫣
tako odrzavas vrijednog brenda i ljudi ce vise kupovati najnoviji model

umjesto da kosta recimo 800 maraka, za te pare bi bio no brainer kupovina, medjutim kad vidis cijenu od 1500km, prvo sto kupcu pada na pamet 'pa iphone 13 je 1600 ili 1700, moze se navuci jos stoja dvije' zasto bi toliko para izdvajao za stariji telefon.

a ovo 60hz i nije problem toliko, ljudi porede 60hz kod iphonea sa 60hz kod telefona s androidom, sto je neuporedivo.
bogata_sirotinja wrote: 13/01/2023 21:44 I tako... Uzeh ja RN 10 Pro nakon 11 godina Samsung telefona.
Nemam problema sa reklamama jer sam ih pogasio kao što sam pogasio i onaj skener aplikacija koji smara.
Obrisao neke aplikacije koje se inače ne mogu obrisati (Google One, Netflix, čini mi se da sam obrisao i neke Xiaomi aplikacije koje znam da neću koristiti) i sve to sam uspio sa Hidden Seting for MIUI aplikacijom.
Telefon po specifikacijama i radu je brutalan ALI...

Ne mogu da shvatim da MIUI toliko agresivno odrađuje neke procese... Sam MIUI ima dosta nelogičnosti kod razvrstavanja opcija...

Ne sviđa mi se app Galerija jer ne može prikazati slike po albumima odnosno može ali samo u kategorije "Kamera", "Snimke zaslona", "Instagram" i "Sve ostalo". Iako su ostale fotografije razvrstane po albumima koji nose različite nazive, sve ih ubacuje u album "Sve ostalo".
Ali ajde, instalirao sam drugu aplikaciju Galerija.

Takođe, zamjerku imam na Gbord tastaturu... Definitivno sam navikao na Samsung tastaturu i šteta što aok iste ne radi na Xiaomi telefonu.
Pogotovo mi je značio onaj stari izgled tastature 3x4 odnosno raspored slova kao na starim telefonima (po brojevima) za brzo i slijepo kucanje. Ne znam da li postoji aplikacija tastature koja podržava taj fazon osim Samsungove?

Iako sebe smatram za naprednijeg korisnika, navikavanje na MIUI će potrajati dugo...

NEGO, zna li neko koji je razlog zašto apk Samsung tastature ili Galerije ne radi na Xiaomi telefonu?
koristis samsungov softvare 11 godina i sta si ocekivao? da ce sve isto raditi i na miui?

te aplikacije vjerovatno ne rade jer su vezane za samsungov one ui, dok neke druge rade kao samsungov web browser.
bogata_sirotinja
Posts: 604
Joined: 10/09/2021 19:33

#20637 Re: Xiaomi mobiteli

Post by bogata_sirotinja »

Nisam očekivao da će sve raditi kao na Samsung-u ali da nisam ni očekivao da ću 2 dana izgubiti da sve podesim na MIUI ali dobro... Konačno je sve sređeno.
Nego, ima li opcija da se isključi ili da se namjesti u kom periodu dana će biti aktivno brzo punjenje?
Npr. želim da noću nije aktivno brzo punjenje a preko dana da jeste.
Jel' normalno da se telefon poprilično zagrije tokom punjenja do 50% baterije? Do ovog procenta veoma brzo puni bateriju pa kontam da je i normalno što se zagrije.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20638 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

bogata_sirotinja wrote: 16/01/2023 11:52 Nisam očekivao da će sve raditi kao na Samsung-u ali da nisam ni očekivao da ću 2 dana izgubiti da sve podesim na MIUI ali dobro... Konačno je sve sređeno.
Nego, ima li opcija da se isključi ili da se namjesti u kom periodu dana će biti aktivno brzo punjenje?
Npr. želim da noću nije aktivno brzo punjenje a preko dana da jeste.
Jel' normalno da se telefon poprilično zagrije tokom punjenja do 50% baterije? Do ovog procenta veoma brzo puni bateriju pa kontam da je i normalno što se zagrije.
Sam telefon usporava brzo punjenje kako dolazi do maksimalnog kapaciteta.
Ne puni konstantno sa recimo 67W ili 120W,nego jedan kratak period i onda usporava .
Pisali smo o ovome unazad 5-6 stranica pa pr2gledaj.
Kod Xiaomija na MIUI nema tih opcija podesavanja brzog/sporog,sve radi automatski.

Ali ako imas punjac sa brzinom od 67W ili jaci,nemas potrebe uopste drzati na punjacu prekoc noci,nego pred spavanje ga spojis 10 minuta i on se dopuni i ujutro opet kada krenes u wc,stavis 5-10 min i eto ga na 100%
Onda ga gulis cijeli dan i popodne opet malo stavis na punjac,pa gulis opet do spavanja i tako.
Bukvalno ces dnevno puniti telefon max pola sata a uvijek skoro pun.
Last edited by zippoo87 on 16/01/2023 15:16, edited 1 time in total.
zdruzdjo
Posts: 5179
Joined: 16/08/2009 00:27

#20639 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zdruzdjo »

zippoo87 wrote: 16/01/2023 13:16
Sam telefon usporava brzo punjenje kako dolazi do maksimalnog kapaciteta.
Ne puni konstantno sa recimo 67W ili 120W,nego jedan kratak period i onda usporava .
Pisali smo o ovome unazad 5-6 stranica pa pr2gledaj.
Kod Xiaomija na MIUI nema tih opcija podesavanja brzog/sporog,sve radi automatski.

Ali ako imas punjac sa brzinom od 67W ili jaci,nemas potrebe uopste drzati na punjacu prekoc noci,nego pred spavanje ga spojis 10 minuta i on se dopuni i ujutro opet kada krenes u wc,stavis 5-10 min i eto ga na 100%
Onda ga gulis cijeli dan i popodne opet malo stavis na punjac,pa gulis opet do spavanja i tako.
Bukvalno ces dnevno putiti telefon max pola sata a uvijek skoro pun.
Jeee ga samo sto je 120W ili 67W punjac i odgovarajuci kabl za xiaomi, bezobrazno skup. Pa si malte ne osudjen da ga nosas sa sobom.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#20640 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Dope_Man »

DonieBrasco wrote: 14/01/2023 15:29 Cime se to pojedini bave ili rade na telefonima da izmisljaju toplu vodu da su im nedovoljni A16 ili zadnji Snapdragon, kao da su im nedvoljna android/ios software rjesenja pa bi oni nesto costume da rade ?
Viber, whatsapp, poneko i telegram, a da ne govorimo o naprednijoj djeci kojoj treba i tik tok da rade.. sve sami power useri
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#20641 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mad mike »

Imaju li neke info kada bi Xioami 13 mogao doci na evropsko tržište, odnosno kod nas u BiH. I kakve bi cijene mogle biti u odnosu na one za azijsko trziste
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20642 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

zdruzdjo wrote: 16/01/2023 14:27
zippoo87 wrote: 16/01/2023 13:16
Sam telefon usporava brzo punjenje kako dolazi do maksimalnog kapaciteta.
Ne puni konstantno sa recimo 67W ili 120W,nego jedan kratak period i onda usporava .
Pisali smo o ovome unazad 5-6 stranica pa pr2gledaj.
Kod Xiaomija na MIUI nema tih opcija podesavanja brzog/sporog,sve radi automatski.

Ali ako imas punjac sa brzinom od 67W ili jaci,nemas potrebe uopste drzati na punjacu prekoc noci,nego pred spavanje ga spojis 10 minuta i on se dopuni i ujutro opet kada krenes u wc,stavis 5-10 min i eto ga na 100%
Onda ga gulis cijeli dan i popodne opet malo stavis na punjac,pa gulis opet do spavanja i tako.
Bukvalno ces dnevno putiti telefon max pola sata a uvijek skoro pun.
Jeee ga samo sto je 120W ili 67W punjac i odgovarajuci kabl za xiaomi, bezobrazno skup. Pa si malte ne osudjen da ga nosas sa sobom.
Pa jbga...jesu skupi ali ne trebas ga nosati uopste ako telefon koristis od 7 ujutro do 17 popodne,taman da ga gulis maksimalno,izdrzati ce na jednom punjenju, pa ga dopunis kod kuce.
Moze se kupiti i 33W punjac...malo sporije puni a isto vrlo brzo pa bi ja recimo taj sebi uzeo za posla ili negdje ako ne mislim nosati.
Baltazar76
Posts: 3
Joined: 01/03/2021 17:49

#20643 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Baltazar76 »

Da se nadovežem na ovu temu.
Imam mobitel Huawei P 40 lite i uzeo novi Xiaomi 11 5 G i pokušavam sa starog prebaciti sve na novi Xiaomi ali ne uspijevam.Koristio app ShareMe, Mi Mover i Phone Clone i nista.Jel to mozda radi dvije različite marke mobitela.Do sada koristio sve modele Huawei do verzije P 40 lite i prebacivao sa Clone Phone ali sada ne mogu nikako.
Dali netko zna kako i sa čime da uspijem prebaciti sve sa starog na novi.Radi se o podacima, videa, slike, muzike, aplikacije, imenik, poruke...ama baš sve.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20644 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Baltazar76 wrote: 17/01/2023 19:31 Da se nadovežem na ovu temu.
Imam mobitel Huawei P 40 lite i uzeo novi Xiaomi 11 5 G i pokušavam sa starog prebaciti sve na novi Xiaomi ali ne uspijevam.Koristio app ShareMe, Mi Mover i Phone Clone i nista.Jel to mozda radi dvije različite marke mobitela.Do sada koristio sve modele Huawei do verzije P 40 lite i prebacivao sa Clone Phone ali sada ne mogu nikako.
Dali netko zna kako i sa čime da uspijem prebaciti sve sa starog na novi.Radi se o podacima, videa, slike, muzike, aplikacije, imenik, poruke...ama baš sve.
Obicno ne radi dobro izmedju dva razlicita proizvodjaca.
Uradi backup kompletnog telefona preko googla,pa snimi backup ili na gdrive ili na micro sd i onda kada na novom telefonu budes tek postavljao telefon,imati ces opciju da uradis restore tog backupa.
Ovako ti je najlakse.
Za svaki slucaj,prije ovog izvezi i kontakte na micro sd ili na racunar.
Mada nece biti nikakvih problema ni preko googla.

E sada skonta,da p40 lite nema google servise uopste...pokusaj nqci onda neki program za backup,pa odradi backup preko racunara pa opet vrati na novi uredjaj.

Probaj ovo
https://youtu.be/KoBsxfp7joY
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#20645 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Burkoff »

Baltazar76 wrote: 17/01/2023 19:31 Da se nadovežem na ovu temu.
Imam mobitel Huawei P 40 lite i uzeo novi Xiaomi 11 5 G i pokušavam sa starog prebaciti sve na novi Xiaomi ali ne uspijevam.Koristio app ShareMe, Mi Mover i Phone Clone i nista.Jel to mozda radi dvije različite marke mobitela.Do sada koristio sve modele Huawei do verzije P 40 lite i prebacivao sa Clone Phone ali sada ne mogu nikako.
Dali netko zna kako i sa čime da uspijem prebaciti sve sa starog na novi.Radi se o podacima, videa, slike, muzike, aplikacije, imenik, poruke...ama baš sve.
Redovno za sms i imenik koristim :
https://play.google.com/store/apps/deta ... mscontacts

Cak podrzava export instaliranih appova u apk ali to tebi mozda i ne treba. Ja bi kad radis takav prelaz ipak sa nule sve. Ako telefoni podrzavaju ubacis otg adapter i usb stick i tako prebaci podatke. Ako imas mogucnost memory kartice na oba moze i tako. Ako bas nista ima racunar i usb kabal.
Naporno jest ali nije svaki dan.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20646 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Burkoff wrote: 18/01/2023 19:37
Baltazar76 wrote: 17/01/2023 19:31 Da se nadovežem na ovu temu.
Imam mobitel Huawei P 40 lite i uzeo novi Xiaomi 11 5 G i pokušavam sa starog prebaciti sve na novi Xiaomi ali ne uspijevam.Koristio app ShareMe, Mi Mover i Phone Clone i nista.Jel to mozda radi dvije različite marke mobitela.Do sada koristio sve modele Huawei do verzije P 40 lite i prebacivao sa Clone Phone ali sada ne mogu nikako.
Dali netko zna kako i sa čime da uspijem prebaciti sve sa starog na novi.Radi se o podacima, videa, slike, muzike, aplikacije, imenik, poruke...ama baš sve.
Redovno za sms i imenik koristim :
https://play.google.com/store/apps/deta ... mscontacts

Cak podrzava export instaliranih appova u apk ali to tebi mozda i ne treba. Ja bi kad radis takav prelaz ipak sa nule sve. Ako telefoni podrzavaju ubacis otg adapter i usb stick i tako prebaci podatke. Ako imas mogucnost memory kartice na oba moze i tako. Ako bas nista ima racunar i usb kabal.
Naporno jest ali nije svaki dan.
Ma on hoce onu opciju da komplet telefon prekopira na drugi telefon.Takvu opciju/aplikaciju ima svaki proizvodjac,radi lakseg prelaska sa starog telefona na noviji.Problem je kada imas modele od dva razlicita proizvodjaca,onda to bas i ne radi kako treba.
Ovdje dodatno problem pravi i to sto p40 lite nema ni google servise,pa ne moze uraditi ni backup na google server ili lokalno snimiti,pa povuci backup na novom telefonu.Ovo je najjlaksa opcija i fercera kako i treba.
On ce ipak morati malo da se pomuci i opet je upitno hoce li uspjeti sve prebaciti kako je zamislio.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#20647 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Burkoff »

zippoo87 wrote: 18/01/2023 20:35
Burkoff wrote: 18/01/2023 19:37

Redovno za sms i imenik koristim :
https://play.google.com/store/apps/deta ... mscontacts

Cak podrzava export instaliranih appova u apk ali to tebi mozda i ne treba. Ja bi kad radis takav prelaz ipak sa nule sve. Ako telefoni podrzavaju ubacis otg adapter i usb stick i tako prebaci podatke. Ako imas mogucnost memory kartice na oba moze i tako. Ako bas nista ima racunar i usb kabal.
Naporno jest ali nije svaki dan.
Ma on hoce onu opciju da komplet telefon prekopira na drugi telefon.Takvu opciju/aplikaciju ima svaki proizvodjac,radi lakseg prelaska sa starog telefona na noviji.Problem je kada imas modele od dva razlicita proizvodjaca,onda to bas i ne radi kako treba.
Ovdje dodatno problem pravi i to sto p40 lite nema ni google servise,pa ne moze uraditi ni backup na google server ili lokalno snimiti,pa povuci backup na novom telefonu.Ovo je najjlaksa opcija i fercera kako i treba.
On ce ipak morati malo da se pomuci i opet je upitno hoce li uspjeti sve prebaciti kako je zamislio.
Ma on hoce opciju prst u uho i gledaj u progress bar dok ne napuni 100% i izbaci poruku all finished ali nazalost kad je kupio P40 lite bez G-servisa to je svakako bila garancija da to ima posljedica kad tad i evo dosao je momenat. Ja ne znam kako ce prebaciti viber na google cloud sa android non-google service aparata da bi prenio na novi mobitel ali mozda covjeku to i nije bitno. Ja sam jednom u zivotu to radio sa clone 1:1 i to Note 10 plus na S21 ultra i mogu reci sminka je kako sve bude gotovo. Cak i aplikacije budu logirane sto sam se zacudio. Ipak sam kasnije citao da se znaju bugovi ubaciti u sistem iako sam prekopirao samsung na samsung. Volio bi ovaj dici sa nule nekad ali odustao sam jer bas mnogo bi morao da sjedim i klikam da bi dosao gdje sad jesam a mozda je ta prica o clone-bugu supljak.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#20648 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Laplace »

zippoo87 wrote: 18/01/2023 15:42
Baltazar76 wrote: 17/01/2023 19:31 Da se nadovežem na ovu temu.
Imam mobitel Huawei P 40 lite i uzeo novi Xiaomi 11 5 G i pokušavam sa starog prebaciti sve na novi Xiaomi ali ne uspijevam.Koristio app ShareMe, Mi Mover i Phone Clone i nista.Jel to mozda radi dvije različite marke mobitela.Do sada koristio sve modele Huawei do verzije P 40 lite i prebacivao sa Clone Phone ali sada ne mogu nikako.
Dali netko zna kako i sa čime da uspijem prebaciti sve sa starog na novi.Radi se o podacima, videa, slike, muzike, aplikacije, imenik, poruke...ama baš sve.
Obicno ne radi dobro izmedju dva razlicita proizvodjaca.
Uradi backup kompletnog telefona preko googla,pa snimi backup ili na gdrive ili na micro sd i onda kada na novom telefonu budes tek postavljao telefon,imati ces opciju da uradis restore tog backupa.
Ovako ti je najlakse.
Za svaki slucaj,prije ovog izvezi i kontakte na micro sd ili na racunar.
Mada nece biti nikakvih problema ni preko googla.

E sada skonta,da p40 lite nema google servise uopste...pokusaj nqci onda neki program za backup,pa odradi backup preko racunara pa opet vrati na novi uredjaj.

Probaj ovo
https://youtu.be/KoBsxfp7joY
Možda može backup na mega.nz.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20649 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Ma moze i preko nekih programa za racunar.
Mislim da sam radio jednom ali ne znam sa kojim programom.
Napravi backup na komp i onda na novom telefonu instaliras tu istu aplikaciju i sa nje restore uradi.
Sada ako mu se da cackati i istrazivati,ima rjesenja a ako misli onako kako je navikao,sa dva klika izmedju dva razlicita proizvodjaca,to nece moci.
Pa neka sam procijeni jesu li mu vazni ti podaci i sve ostalo.
User avatar
Mirzareli
Posts: 1017
Joined: 18/03/2013 20:34

#20650 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Mirzareli »

Imam Telefon Redmi note 9 pro koji je po pravilu trebao dobiti Android 12 i Miui 13 medjutim nije ..Cak sta vise stoji mi Android 10 i MIUI 12.0.3 prakticki zaglavio sa azuriranjima,prijatelj mi ima isti telefon on dobio Android 12 i Miui 13 ,hajd sad budi pametan...
Post Reply