Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#14976 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Demonijak wrote: 01/02/2021 10:27
CooK wrote: 01/02/2021 08:03 Poco X3 je dobar mobitel za svoju cijenu ali su usrali sa display-em jer ima pofino ghostinga kad se skrola na 120Hz. Da su ubacili malo bolji display i naplacivali 30-40KM vise mislim da bi korisnici bili zadovoljniji jer ono meljanje slova kad se skrola bas kvari dozivljaj.
ja evo za 3-4 dana nisam primjetio nikakav ghosting...

a sto se tice f1 modela, nije bitno koliko su tad kostali flagshipi kad je to bio flagship killer za trecinu njihove cijene :lol:
Super ako nisi primjetio, onda ti nece ni smetati. Ja sam primjetio odmah cim sam ga uzeo u ruke ali pomislih da je mozda defektan ekran ili da me oci mozda zezaju i odem procitam recenziju Poco X3 na Gsmareni i pogledam recenziju od Mrwhosetheboss i vidim da se na oba mjesta spominje ghosting.
Nije to nista toliko strasno i vecini ljudi vjerovatno nece smetati ali za mene je to deal breaker.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#14977 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 17:32
citroen xm wrote: 01/02/2021 17:22
Safete Dilbere wrote: 01/02/2021 00:06

zasto mnogima smeta edge odakle ti to?
Nisam ja izmislio. Meni niti smeta niti koristi jer takav displej nisam koristio. Ali na forumima koji su vezani samo za mobilnu tehnologiju mnogo ljudi mrzi edge displej.
Problem je u tome sto nema koristi od toga. Samo sminka...a skuplji displej.


Ps: znate li okvirne cijene u Evropi ovog.mi 11 ?
Postoje neke pretpostavke i lupetanja ali niko jos ne zna cijene Mi 11 u Europi jer jos nije ni predstavljen izvan Kine.
8-og februara ce biti zvanicno predstavljanje Mi 11 za globalno trziste i tad ce se tacno znati cijene za Europu kao i tacan datum pocetka prodaje.
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#14978 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Safete Dilbere »

citroen xm wrote: 01/02/2021 17:22
Safete Dilbere wrote: 01/02/2021 00:06

zasto mnogima smeta edge odakle ti to?
Nisam ja izmislio. Meni niti smeta niti koristi jer takav displej nisam koristio. Ali na forumima koji su vezani samo za mobilnu tehnologiju mnogo ljudi mrzi edge displej.
Niko ne kaze da si izmislio ali mnogo ljudi mrzi a bez valjanog razloga mi nema neku tezinu,linija izmedju ljubavi i mrznje je tanka,ja ne volim samsung ali opet je glupo da kazem mnogo ljudi mrzi samsung jer je to individualno,treba debeo razlog za mrznju,jedno je ne voliti a jedno mrziti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#14979 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

CooK wrote: 01/02/2021 20:50
skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 17:32
citroen xm wrote: 01/02/2021 17:22

Nisam ja izmislio. Meni niti smeta niti koristi jer takav displej nisam koristio. Ali na forumima koji su vezani samo za mobilnu tehnologiju mnogo ljudi mrzi edge displej.
Problem je u tome sto nema koristi od toga. Samo sminka...a skuplji displej.


Ps: znate li okvirne cijene u Evropi ovog.mi 11 ?
Postoje neke pretpostavke i lupetanja ali niko jos ne zna cijene Mi 11 u Europi jer jos nije ni predstavljen izvan Kine.
8-og februara ce biti zvanicno predstavljanje Mi 11 za globalno trziste i tad ce se tacno znati cijene za Europu kao i tacan datum pocetka prodaje.
samsung mi se smucio... huawei jebo Trump.... Tako da sam skontao, ovaj mi11 bi mogao biti naredni tel.
Samo da vidim, lupetaju da ce biti pro verzija itd. Ak ne bude vise od 900eur, kupujem.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#14980 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 21:01
CooK wrote: 01/02/2021 20:50
skafiskafsnjak wrote: 01/02/2021 17:32

Problem je u tome sto nema koristi od toga. Samo sminka...a skuplji displej.


Ps: znate li okvirne cijene u Evropi ovog.mi 11 ?
Postoje neke pretpostavke i lupetanja ali niko jos ne zna cijene Mi 11 u Europi jer jos nije ni predstavljen izvan Kine.
8-og februara ce biti zvanicno predstavljanje Mi 11 za globalno trziste i tad ce se tacno znati cijene za Europu kao i tacan datum pocetka prodaje.
samsung mi se smucio... huawei jebo Trump.... Tako da sam skontao, ovaj mi11 bi mogao biti naredni tel.
Samo da vidim, lupetaju da ce biti pro verzija itd. Ak ne bude vise od 900eur, kupujem.
Sacekaj zvanicno predstavljanje za 7 dana i sve ces znati.
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#14981 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Demonijak »

CooK wrote: 01/02/2021 20:46
Demonijak wrote: 01/02/2021 10:27
CooK wrote: 01/02/2021 08:03 Poco X3 je dobar mobitel za svoju cijenu ali su usrali sa display-em jer ima pofino ghostinga kad se skrola na 120Hz. Da su ubacili malo bolji display i naplacivali 30-40KM vise mislim da bi korisnici bili zadovoljniji jer ono meljanje slova kad se skrola bas kvari dozivljaj.
ja evo za 3-4 dana nisam primjetio nikakav ghosting...

a sto se tice f1 modela, nije bitno koliko su tad kostali flagshipi kad je to bio flagship killer za trecinu njihove cijene :lol:
Super ako nisi primjetio, onda ti nece ni smetati. Ja sam primjetio odmah cim sam ga uzeo u ruke ali pomislih da je mozda defektan ekran ili da me oci mozda zezaju i odem procitam recenziju Poco X3 na Gsmareni i pogledam recenziju od Mrwhosetheboss i vidim da se na oba mjesta spominje ghosting.
Nije to nista toliko strasno i vecini ljudi vjerovatno nece smetati ali za mene je to deal breaker.
Ja sam bas gledao ove domace recenzije i bas frajer govori da je procitao par komentara za ghosting i kaze bas je obratio paznju i eto nije uocio nikakav ghosting, pa tako sam i ja odmah vise paznju obratio tome i fakat nisam primjetio nikakav ghosting... To je vjerovatno par defetknih ekrana bilo u review telefonima i mozda prvom dijelu isporuke... Da kucnem u drvo sto se kaze, bas sam prezadovoljan telefonom a evo gledam iako je IPS LCD ekran izgleda predobro u odnosu na starije IPS ekrane
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#14982 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

i agree wrote: 01/02/2021 17:45
Tabijat wrote: 01/02/2021 17:12
i agree wrote: 01/02/2021 09:02
Tu opciju vidim da mi je ugasena u sms postavkama,znaci ides sms kad ih izlista desnji gornji ugao tri tacke,settings,general,treca opcija je bubbles i ugaseno mi je show notification,to je to sto se toga tice da znam....
Ili sam ja ćorava ili ovdje toga nema...?
Image
kod tebe nema a zasto ides na settings udji u poruke sms,mozda je zbog toga,procitaj kako sam napisao jos jednom....evo vidi da kod mene ima..po slikama vidis da nisi uradila kako treba jer kod tebe pise settings a kod mene general settings....

Image
Jesam bolan. Sve kako si ti rekao. Ušla u poruke, tri tačke, settings. Nema general.

(Prije nego što upitaš...nisam ništa flashala, došao mi je stabilni OTA globalni ROM 12.1.1.0 RFNMIXM)
Safete Dilbere
Posts: 538
Joined: 06/12/2019 21:55
Location: Sajo utovaraj istovaraj

#14983 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Safete Dilbere »

Jesi li mozda klikala na miui version 5 puta da postanes developer,to ti dodje u about phone pa onda probas sto ti je ovaj rekao?
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#14984 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

Safete Dilbere wrote: 02/02/2021 08:49 Jesi li mozda klikala na miui version 5 puta da postanes developer,to ti dodje u about phone pa onda probas sto ti je ovaj rekao?
developer sam.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#14985 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

Mene tu najvise buni sto vidis na slici da kod tebe pise settings a ja kad isto uradim pise general settings...moguce da se tu negdje krije i sami problem ali mi ne pada na pamet sta bi moglo biti...
Tabijat
Posts: 1282
Joined: 25/12/2013 15:29

#14986 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Tabijat »

i agree wrote: 02/02/2021 09:00 Mene tu najvise buni sto vidis na slici da kod tebe pise settings a ja kad isto uradim pise general settings...moguce da se tu negdje krije i sami problem ali mi ne pada na pamet sta bi moglo biti...
I nakon factory reseta je isto.
Još jedna "fantastična novost" ovog update-a -stoji mi permanentna notifikacija "Data usage warning: You've used 80 Mb of data".
Joj kako mrzim MIUI. Samo da ga više otključaju da flasham LineageOS i bog te veselio.

*Edit: i na Redditu se ljudi žale
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comment ... 1_bubbles/

The Xiaomi implementation of this is super shoddy (as in this ROM ver. overall). Had the same issue. As of the time of writing this i couldn't find a global control settings for this piece of junk of a functionality. The workaround i use is as follow:
1. Bubble notification pops in
2. Tap to open it as overlay
3. See bottom lefet corner, barely visible there is a "Manage" button there, tap on it
4. The chat bubble toggle appears, tap to turn them off
Keep in mind that even that toggle is buggy some times you need to flip the toggle on - > off - > on, to make it work properly.
Overall as one other post of mine, this droid 11 release for Mi10 Pro is the Cyberpunk of Xiaomi. Today I'm doing a full factory reset to try and see if it will solve my problems in this ROM (such as this, among many others), and if not, it's going for a sale, asap
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#14987 Re: Xiaomi mobiteli

Post by madesa »

moze li pomoc , pocitao sam da na poco x3 moze se instalirati gcam bez root.Moze li neko pomoci?
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#14988 Re: Xiaomi mobiteli

Post by citroen xm »

Može. Skini negdje sa neta odgovarajuću verziju Gcam-a za tvoj telefon. Možeš preko Telegram aplikacije/foruma, ima tema za Gcam. A možeš i tako što skineš sa Plej prodavnice aplikaciju Gcamator i kada je pokreneš ona sama nađe verziju Gcam za tvoj telefon te ti nudi da skineš i instaliraš.
User avatar
Broly_the_Legend
Posts: 382
Joined: 17/11/2012 20:33
Location: Gravity room

#14989 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Broly_the_Legend »

Safete Dilbere wrote: 01/02/2021 00:06
citroen xm wrote: 31/01/2021 22:59 Note 10 lite je luksuznije izrađen i ljepše dizajniran. Sa druge strane ljudi kažu da taj Amoled nije na nivou samsungovog, a takođe je EDGE što mnogima smeta.
zasto mnogima smeta edge odakle ti to?
Meni smeta zato sto je bilo more registrovanih dodira dlanom dok sam koristio telefon, dok nisam promjenio postavke da ignorise kolku god je povrsinu zakrivljenja moguce. Da ne pricam ako hoces na nesto klinkut, a spadne na zakrivljenje tamo. Nikad vise edge displej sto se mene tice.

Nakon par dana kristenja crdroid roma mogu kazati da je odlican, i da mi radi cod ne bi ga mijenjao nikako. Al posto ima nekih problema sa tim, preci cu na revenge os 4.0 koji je oficijelan i izgleda ima ota update, i nema problema da se igra cod na njemu.

Valjalo bi da nam dodje corvus os, ali nisam nesto plaho optimisitcan.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#14990 Re: Xiaomi mobiteli

Post by tukizahou »

Meni je lego i nikad nisam imo problema sa njim,nikad vise telefon a da nije edge :lol:
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#14991 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Demonijak wrote: 01/02/2021 23:32
CooK wrote: 01/02/2021 20:46
Demonijak wrote: 01/02/2021 10:27

ja evo za 3-4 dana nisam primjetio nikakav ghosting...

a sto se tice f1 modela, nije bitno koliko su tad kostali flagshipi kad je to bio flagship killer za trecinu njihove cijene :lol:
Super ako nisi primjetio, onda ti nece ni smetati. Ja sam primjetio odmah cim sam ga uzeo u ruke ali pomislih da je mozda defektan ekran ili da me oci mozda zezaju i odem procitam recenziju Poco X3 na Gsmareni i pogledam recenziju od Mrwhosetheboss i vidim da se na oba mjesta spominje ghosting.
Nije to nista toliko strasno i vecini ljudi vjerovatno nece smetati ali za mene je to deal breaker.
Ja sam bas gledao ove domace recenzije i bas frajer govori da je procitao par komentara za ghosting i kaze bas je obratio paznju i eto nije uocio nikakav ghosting, pa tako sam i ja odmah vise paznju obratio tome i fakat nisam primjetio nikakav ghosting... To je vjerovatno par defetknih ekrana bilo u review telefonima i mozda prvom dijelu isporuke... Da kucnem u drvo sto se kaze, bas sam prezadovoljan telefonom a evo gledam iako je IPS LCD ekran izgleda predobro u odnosu na starije IPS ekrane
Nema to logike. Vecini recenzenata Xiaomi salje mobitele da ih testiraju i objave recenziju a Xiaomi nije lud da salje mobitele sa defektnim ekranim ljudima koji rade recenzije i koji im mogu napraviti antireklamu radi toga.
Nego pretpostavljam da jednostavno neki ljudi ne primjete ghosting i ne smeta im dok neki primjete i zive sa tim ili ako im puno smeta zamjene za neki drugi model.
User avatar
beco
Posts: 3395
Joined: 25/08/2004 14:22

#14992 Re: Xiaomi mobiteli

Post by beco »

Može li se riješiti problem:
"Device is not compatible na Netflixu"
Poco F2 pro 12.2.04 MIUi 12 Android 11

Neće ni da uđe u aplikaciju
hamo1977
Posts: 388
Joined: 17/12/2019 12:49

#14993 Re: Xiaomi mobiteli

Post by hamo1977 »

Note 9 pro, danas bio update na 12.0.2 i nakon toga ne rade gestures? Jel još nekome ili je samo meni?
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#14994 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

beco wrote: 02/02/2021 21:47 Može li se riješiti problem:
"Device is not compatible na Netflixu"
Poco F2 pro 12.2.04 MIUi 12 Android 11

Neće ni da uđe u aplikaciju
De probaj ovo:
Prvo uninstaliraj Netflix pa onda idi na Settings - Apps - Manage Apps pa onda u gornjem desnom uglu klikni na tri tackice pa na Show all apps. Kad to uradis na listi nadji Google Play store pa idi na Clear data pa na Clear all data. Isto uradi i za Google Play services. Ne brini, nece ti se obrisati nista sa mobitela kad ocistis podatke iz te dvije aplikacije. Nakon sto to uradis ponovo pokreni mobitel i onda probaj skinuti i koristiti Netflix.
BTW jel ti Bootloader otljucan?
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#14995 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Demonijak »

CooK wrote: 02/02/2021 21:43
Demonijak wrote: 01/02/2021 23:32
CooK wrote: 01/02/2021 20:46
Super ako nisi primjetio, onda ti nece ni smetati. Ja sam primjetio odmah cim sam ga uzeo u ruke ali pomislih da je mozda defektan ekran ili da me oci mozda zezaju i odem procitam recenziju Poco X3 na Gsmareni i pogledam recenziju od Mrwhosetheboss i vidim da se na oba mjesta spominje ghosting.
Nije to nista toliko strasno i vecini ljudi vjerovatno nece smetati ali za mene je to deal breaker.
Ja sam bas gledao ove domace recenzije i bas frajer govori da je procitao par komentara za ghosting i kaze bas je obratio paznju i eto nije uocio nikakav ghosting, pa tako sam i ja odmah vise paznju obratio tome i fakat nisam primjetio nikakav ghosting... To je vjerovatno par defetknih ekrana bilo u review telefonima i mozda prvom dijelu isporuke... Da kucnem u drvo sto se kaze, bas sam prezadovoljan telefonom a evo gledam iako je IPS LCD ekran izgleda predobro u odnosu na starije IPS ekrane
Nema to logike. Vecini recenzenata Xiaomi salje mobitele da ih testiraju i objave recenziju a Xiaomi nije lud da salje mobitele sa defektnim ekranim ljudima koji rade recenzije i koji im mogu napraviti antireklamu radi toga.
Nego pretpostavljam da jednostavno neki ljudi ne primjete ghosting i ne smeta im dok neki primjete i zive sa tim ili ako im puno smeta zamjene za neki drugi model.
Ne lupaj molim te, šta misliš da provjeravaju ponaosob svaki uređaj koji pošalju i misliš da svim recenzentima oni direktno salju? Ja ti kažem nemam ghosting ti opet ponavljas da obični smrtnici to ne vide ali ti vidiš.

Pogledaj još malo recenzija i vidjeces u koliko recenzija nema ghosting.
CooK
Posts: 3883
Joined: 28/01/2012 19:50

#14996 Re: Xiaomi mobiteli

Post by CooK »

Demonijak wrote: 02/02/2021 22:47
CooK wrote: 02/02/2021 21:43
Demonijak wrote: 01/02/2021 23:32

Ja sam bas gledao ove domace recenzije i bas frajer govori da je procitao par komentara za ghosting i kaze bas je obratio paznju i eto nije uocio nikakav ghosting, pa tako sam i ja odmah vise paznju obratio tome i fakat nisam primjetio nikakav ghosting... To je vjerovatno par defetknih ekrana bilo u review telefonima i mozda prvom dijelu isporuke... Da kucnem u drvo sto se kaze, bas sam prezadovoljan telefonom a evo gledam iako je IPS LCD ekran izgleda predobro u odnosu na starije IPS ekrane
Nema to logike. Vecini recenzenata Xiaomi salje mobitele da ih testiraju i objave recenziju a Xiaomi nije lud da salje mobitele sa defektnim ekranim ljudima koji rade recenzije i koji im mogu napraviti antireklamu radi toga.
Nego pretpostavljam da jednostavno neki ljudi ne primjete ghosting i ne smeta im dok neki primjete i zive sa tim ili ako im puno smeta zamjene za neki drugi model.
Ne lupaj molim te, šta misliš da provjeravaju ponaosob svaki uređaj koji pošalju i misliš da svim recenzentima oni direktno salju? Ja ti kažem nemam ghosting ti opet ponavljas da obični smrtnici to ne vide ali ti vidiš.

Pogledaj još malo recenzija i vidjeces u koliko recenzija nema ghosting.
Hahah Sto si agresivan bolan, fino pricamo? A naravno da provjeravaju ponaosob svaki uredjaj koji salju recenzentima, nije da salju na hiljade mobitela nego stotinjak za najbitnije recenzente.
Jednostavno je los pixel response time na Poco X3 displayima i to je razlog ghostinga, nema to nikakve veze sa defektima i slicnim pretpostavkama koje pises.
Ali ako ti kazes da nema ghostinga onda nema ghostinga, samo se nemoj nervirati ziv bio. :)
'ta ce najbolji recenzenti poput Gsmarene kojima je kroz ruke proslo 1000 mobitela, bolje znaju balkanci koji su u zivotu vidili 20 mobitela. :lol:
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#14997 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Demonijak »

Upravu si.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#14998 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

Dobra stvar kod tehnologije i nedostataka je sto neko jednostavno to ne primjecuje i odmah ti to nije nedostatak,jer ti ne smeta .
Isto je i sa televizorima...neki gledaju svaku sitnicu,ono razumiju se pa pokusavaju dobiti sto vise za ulozene pare a nekima je TV jednostavno TV...uredjaj koji prikazuje neku sliku i to je to...oni ne znaju kako se ta slika stvara,kakve boje su tu,koji procesor to sve pokrece i to ga i ne zanima :D
Zato takvi uvijek kazu da im je TV dobar i to treba postovati .
noviclan
Posts: 10962
Joined: 31/10/2013 06:48

#14999 Re: Xiaomi mobiteli

Post by noviclan »

https://mistore.ba/proizvod/redmi-note-8-pro/

6/128 = 389,00 ovo i nije takko lose
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#15000 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Free Spirit »

Kod mene nešto više od godinu redmi note 8 pro, prezadovoljan sam sa telefonom. Uz pretplatu sam ga uzeo baš povoljno, dok ne crkne ne mijenjam.
Nedavno za suprugu uzeo redmi note 9 pro, manje-više isti telefon. Malo bolja baterija, ostalo je u "pet deka".

Sasvim solidni telefoni. Malo sam bio skeptičan prema procesoru ali sve radi odlično, svakako više nemam živaca da se zezam sa custom ROM-ovima
Post Reply