Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#9626 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Njanjavi »

soha96 wrote:
Njanjavi wrote:Na redmi sedmici koju god temu da odaberem, status bar i notifikacije ostaju isti.
Znaci nema sta nisam pokusao, od brisanja catche, deinstaliranja updejta za theme, nema boga, sve fercera, ikone ok, pozadine ok al to nista :(
Dolazi mi da resetujem telefon kolko me zivcira u pm.
U biti kontam da nije do launchera, probo sam i poco launcher sinoc, isto sranje.
Radilo mjesec ipo ok, i nakon toga bub, najednom nicim izazvano.
Pisah i na mi comunity, samo znaju odg budite kindly strpljivi do iduceg apdejta thema, bio sinoc, isto sranje :(
Kako mislis notifikacije i status bar ostaju iste? Kakve bi trebale biti?
Pa znas kad povučeš statusni bar pa imas one precice, wifi, data, lampa i slicno, to se mjenjalo prije uz temu.
Il npr mogao sam odabrat od neke desete teme to ako mi se svidja izgled a temu cjelokupnu drugi fazon.
Sad koju god da odaberem to nece da mjenja.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#9627 Re: Xiaomi mobiteli

Post by KB9 »

kad otplatim honor 9 i okrenem ga za kakve pare iduci mobitel ce definitivno bit neki xiaomi :izet:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#9628 Re: Xiaomi mobiteli

Post by soha96 »

Njanjavi wrote:
soha96 wrote:
Njanjavi wrote:Na redmi sedmici koju god temu da odaberem, status bar i notifikacije ostaju isti.
Znaci nema sta nisam pokusao, od brisanja catche, deinstaliranja updejta za theme, nema boga, sve fercera, ikone ok, pozadine ok al to nista :(
Dolazi mi da resetujem telefon kolko me zivcira u pm.
U biti kontam da nije do launchera, probo sam i poco launcher sinoc, isto sranje.
Radilo mjesec ipo ok, i nakon toga bub, najednom nicim izazvano.
Pisah i na mi comunity, samo znaju odg budite kindly strpljivi do iduceg apdejta thema, bio sinoc, isto sranje :(
Kako mislis notifikacije i status bar ostaju iste? Kakve bi trebale biti?
Pa znas kad povučeš statusni bar pa imas one precice, wifi, data, lampa i slicno, to se mjenjalo prije uz temu.
Il npr mogao sam odabrat od neke desete teme to ako mi se svidja izgled a temu cjelokupnu drugi fazon.
Sad koju god da odaberem to nece da mjenja.
To se kod mene nikad nije mijenjalo :thumbup:
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#9629 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

mikser123 wrote: Global Rom znači da su instalirani neki servisi za europsko tržište, ali ne znači da podržava europske frekvencije za mreže 3G, 4G itd, što znači da ti neće fino raditi mreža u svim uslovima i mjestima.
Radiće, ali će se često gubiti, što znači da se nikako ne isplati to uzimati. Na kutiji uglavnom piše Global Version. Global Rom je uvijek jeftiniji, čak i do 100 KM, zavisi od proizvoda.
I naše neke radnje uvaljuju global Rom, prođu jeftinije.
Nema nikakvog rizika za kupovinu telefona preko interneta, ja sam puno puta naručio, bez problema je prošlo.
Boga mi ovaj moj Redmi Note 5 AI sa Global ROM koji vec imam bog zna otkad (negdje oko releaseday) nikad nije gubio veze ili tako nesta,
3G/4G radi normalno a i nema prekidanja razgovora nikakvih. Ja taj telefon (2x sim, poslovno i privatno) upotrebljavam stvarno non-stop i sad
cisto mijenjam za K20 ili K20 Pro zato sto mi se svidja design. 9T/9T Pro mi ne dolazi u obzir jer mi je bezveze dati neki 150KM vise za istu stvar.

Samo jos nisam siguran da li cu uzeti 6Gb/128Gb K20 normalni ili onaj K20 Pro. Pro mi fakat i nije bas potreban jer
ne igram igre nit upotrebljavam neke teske aplikacije na telefonu. Ali eto, moze i Pro ako naleti neka akcija povoljna.

Vjerovatno cu kupiti 6Gb/128Gb varijantu sa Kineski ROM jer imaju locked bootloader i dodje u sealed kutiji (znaci nije cackao neki prodavac)
a posle 7 dana cekanja mogu bez problema otkljucati bootloader sa svojim Mi-accountom pa flashovati original Xiaomi Global ROM na njemu.
A i fakat su jeftine ove K20 (pro) na Aliexpress..
Image
Image
A 9T Pro je ipak dosta skuplji..
Image

/edit
Slucajno naleti sad na ovo, nisam ni znao da postoji ovaj "exclusive edition" sa 12Gb/512Gb :lol:
Image
Last edited by Sarajevo1970 on 13/10/2019 10:57, edited 1 time in total.
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#9630 Re: Xiaomi mobiteli

Post by probook »

Negdje sam citao da kineski k20 pro nema frekvenciju za 4G (800 se kod nas najcesce koristi) pa pripazite kad kupovali.

9t pro ima 800 frekvenciju.
Last edited by probook on 13/10/2019 10:24, edited 1 time in total.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#9631 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Njanjavi »

I btw, global miui 11 ce samo predstavit u indiji kad budu pustili redmi 8 u prodaju tamo.
Cisto sumnjam da ce pocet tad pustat global nama.
Do kraja godine ce bit garant.
Polovina novembra najvjerovatnije.
Vise se volim i strpit malo al da ga fino zdikete i ispeglaju nego da stuca i jebe sebi mater :D
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#9632 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

probook wrote:Negdje sam citao da kineski k20 pro nema frekvenciju za 4G (800 se kod nas najcesce koristi) pa pripazite kad kupovali.

9t pro ima 800 frekvenciju.
Nisam bas u toku sto se tice te frekvencija ali K20 Pro ima sve iste frekvencije kao moj kineski Note 5 AI + jos nekoliko vise i moj stari
Note 5 Pro radi bez ikakvi problema na 4G pa po nekoj logiki bi i ovaj K20 Pro trebao raditi bez problema. Mislim, sto se tice 4G. :lol:

Network bands K20 pro (info sa mi.com stranice)
Image
User avatar
kloniran
Posts: 12188
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#9633 Re: Xiaomi mobiteli

Post by kloniran »

Sarajevo1970 wrote:
probook wrote:Negdje sam citao da kineski k20 pro nema frekvenciju za 4G (800 se kod nas najcesce koristi) pa pripazite kad kupovali.

9t pro ima 800 frekvenciju.
Nisam bas u toku sto se tice te frekvencija ali K20 Pro ima sve iste frekvencije kao moj kineski Note 5 AI + jos nekoliko vise i moj stari
Note 5 Pro radi bez ikakvi problema na 4G pa po nekoj logiki bi i ovaj K20 Pro trebao raditi bez problema. Mislim, sto se tice 4G. :lol:

Network bands K20 pro (info sa mi.com stranice)
Image
Nemas B20 i neces imati 800MHz
mikser123
Posts: 93
Joined: 05/12/2017 16:05

#9634 Re: Xiaomi mobiteli

Post by mikser123 »

kloniran wrote:
Sarajevo1970 wrote:
probook wrote:Negdje sam citao da kineski k20 pro nema frekvenciju za 4G (800 se kod nas najcesce koristi) pa pripazite kad kupovali.

9t pro ima 800 frekvenciju.
Nisam bas u toku sto se tice te frekvencija ali K20 Pro ima sve iste frekvencije kao moj kineski Note 5 AI + jos nekoliko vise i moj stari
Note 5 Pro radi bez ikakvi problema na 4G pa po nekoj logiki bi i ovaj K20 Pro trebao raditi bez problema. Mislim, sto se tice 4G. :lol:

Network bands K20 pro (info sa mi.com stranice)
Image
Nemas B20 i neces imati 800MHz
Ovo je veliki rizik uzeti naravno, jer je moguće da telefon u nekim mjestima neće imati osnovnu funkciju. Ja imam Note 4x kineski, i na relaciji Sarajevo-Bihać nemam 4G nikako, a dok sam u Sarajevu radi odlično.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#9635 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sarajevo1970 »

Meni je osnovna funkcija telefoniranje, a (mozda je stramotno reci) van toga upotrebljavam telefon samo kao
snapshot fotoaparat i za viber/whatsapp/wechat/messenger i ponekad youtube. A sto nebi imao 4G negdje van
grada mi je sasvim svedno, u te vrlo rijetke slucaje bi mi 3G bio dovoljno. Iskreno receno, 3G mi je i dovoljno inace
za ovo malo browsing, youtube i messages sto ja koristim, ali eto. Covjek hoce nesta novo. :roll:
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#9636 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zippoo87 »

ja jos nisam ni karticu promijenio,onu koja podrzava 4G :D
meni je to nebitno sto se mobitela tice...za profesionalnu upotrebu i za posao naravno da je 4G veliki napredak ali za surfanje sa mobitelom,meni nebitno apsolutno
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#9637 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

zippoo87 wrote:ja jos nisam ni karticu promijenio,onu koja podrzava 4G :D
meni je to nebitno sto se mobitela tice...za profesionalnu upotrebu i za posao naravno da je 4G veliki napredak ali za surfanje sa mobitelom,meni nebitno apsolutno
posto cesto koristim viber 4g mi je itekako bitan,dosta se primjeti razlika kad pricam sa nekim ko isto ima 4g...
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#9638 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

zippoo87 wrote:ja jos nisam ni karticu promijenio,onu koja podrzava 4G :D
meni je to nebitno sto se mobitela tice...za profesionalnu upotrebu i za posao naravno da je 4G veliki napredak ali za surfanje sa mobitelom,meni nebitno apsolutno
Nikakva razlika,jedino bateriju više troši 4G.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#9639 Re: Xiaomi mobiteli

Post by strucnjakdemagog »

zippoo87 wrote:gledam specifikacije redmi note 7 i redmi note 8,skoro pa identicni telefoni...vidim samo da RN8 ima vise kamera a senzor je isti na oba telefona
koji je bolji od ova dva,imaju li neke skrivene mane,ako neko od clanova ima,da mi napise utiske

imam sada redmi 5 plus,pa kontam da uzmem novi,mada me i ovaj odlicnu sluzi i moze mi biti barem jos godinu dana ali biti ce uskoro praznici i tako ti popusti,pa mozda i pazarim
I ja se dvoumim izmedju ta 2. Mada RN8 je noviji i ima malo bolji procesor, a cijena je tu negdje.
Samo me zanima koji bolje podržava naše mreže, jer hoću da uzmem Global Rom.
Sveti Koilije
Posts: 116
Joined: 20/02/2019 12:17

#9640 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Sveti Koilije »

strucnjakdemagog wrote:
zippoo87 wrote:gledam specifikacije redmi note 7 i redmi note 8,skoro pa identicni telefoni...vidim samo da RN8 ima vise kamera a senzor je isti na oba telefona
koji je bolji od ova dva,imaju li neke skrivene mane,ako neko od clanova ima,da mi napise utiske

imam sada redmi 5 plus,pa kontam da uzmem novi,mada me i ovaj odlicnu sluzi i moze mi biti barem jos godinu dana ali biti ce uskoro praznici i tako ti popusti,pa mozda i pazarim
I ja se dvoumim izmedju ta 2. Mada RN8 je noviji i ima malo bolji procesor, a cijena je tu negdje.
Samo me zanima koji bolje podržava naše mreže, jer hoću da uzmem Global Rom.
Ako hoćeš uzimati China verziju sa global rom-om onda je bolje uzeti Redmi Note 7 jer njemu fali samo B20 dok kod Note 8 fale B7 i B20, bar po specifikacijama koje sam ja vidio. Mada, ako već hoćeš naručivati sa alija, cijena za Note 7 u global verziji je skoro identična kineskoj.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#9641 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Rosso »

Koristio sam redmi note 4x dvije godine, tada ga platio 280 mislim, skroz ok me sluzio, taman za moje potrebe. Uzeo bi nesto u slicnom cjenovnom rangu trenutno, pa ako ima ko neku preporuku, ali ovdje da se moze uzeti posto mi je zurba ili ako neko s foruma eventualno prodaje neki.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#9642 Re: Xiaomi mobiteli

Post by SONY_91 »

Rosso wrote:Koristio sam redmi note 4x dvije godine, tada ga platio 280 mislim, skroz ok me sluzio, taman za moje potrebe. Uzeo bi nesto u slicnom cjenovnom rangu trenutno, pa ako ima ko neku preporuku, ali ovdje da se moze uzeti posto mi je zurba ili ako neko s foruma eventualno prodaje neki.
Da probaš malo OPPO :D ? Imam nov u vakumu OPPO Realme 3.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#9643 Re: Xiaomi mobiteli

Post by valjuga »

SONY_91 wrote:
Rosso wrote:Koristio sam redmi note 4x dvije godine, tada ga platio 280 mislim, skroz ok me sluzio, taman za moje potrebe. Uzeo bi nesto u slicnom cjenovnom rangu trenutno, pa ako ima ko neku preporuku, ali ovdje da se moze uzeti posto mi je zurba ili ako neko s foruma eventualno prodaje neki.
Da probaš malo OPPO :D ? Imam nov u vakumu OPPO Realme 3.
Kažu da su extra telefoni ,mislim na Realme.
User avatar
ferratilis
Posts: 7285
Joined: 25/11/2013 16:48

#9644 Re: Xiaomi mobiteli

Post by ferratilis »

Nisam upratio, jel Redmi Note 5 China ROM ima podrsku za nas LTE band? Razmisljam da promijenim sim karticu, pa da pitam prvo da ne bi gubio vrijeme.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#9645 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Rosso »

SONY_91 wrote:
Rosso wrote:Koristio sam redmi note 4x dvije godine, tada ga platio 280 mislim, skroz ok me sluzio, taman za moje potrebe. Uzeo bi nesto u slicnom cjenovnom rangu trenutno, pa ako ima ko neku preporuku, ali ovdje da se moze uzeti posto mi je zurba ili ako neko s foruma eventualno prodaje neki.
Da probaš malo OPPO :D ? Imam nov u vakumu OPPO Realme 3.

A nemam pojma, nikad cuo iskreno :D Xiaomi mi je provjerena varijanta....I to kinez? Koja cijena?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#9646 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Pa Oppo je bolji od svih ovih, samo se rijetko gdje moze nabaviti kod nas :D
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#9647 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

diablobih wrote:Pa Oppo je bolji od svih ovih, samo se rijetko gdje moze nabaviti kod nas :D
samim tim ako sta i ode trebas narucit iz vana jer vecina ovde nema za njega masku a kamo li sta drugo.trazio sam za svoj redmi 6 masku nigdje u gradu nisam nasao nema u koju radnju nisam usao i na kraju narucio preko neta...i xiaomi je macak u vreci kad je u pitanju kvar
User avatar
HardCore
Posts: 2378
Joined: 17/05/2011 21:46

#9648 Re: Xiaomi mobiteli

Post by HardCore »

Xiaomi je vrh kad je upitanju kvar, skoro svi djelovi su prejeftini za razliku od konkurencije, a s uputama na yt moze se jednostavno zamjenit :)
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#9649 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

HardCore wrote:Xiaomi je vrh kad je upitanju kvar, skoro svi djelovi su prejeftini za razliku od konkurencije, a s uputama na yt moze se jednostavno zamjenit :)
gdje ih ima uzet kod nas?
User avatar
HardCore
Posts: 2378
Joined: 17/05/2011 21:46

#9650 Re: Xiaomi mobiteli

Post by HardCore »

Sa alija ljudi ti posalju na adresu haha
Post Reply