Xiaomi mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
PlusSA
Posts: 3174
Joined: 13/07/2011 16:51

#8151 Re: Xiaomi mobiteli

Post by PlusSA »

Dodaj 5$ na Shipping :D
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#8152 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

smajo wrote:Znaci najbolji je Xiaomi redmi 6 ?
Od telefona za kojeg si pitao jeste bolji a najbolji ne moze biti nikako.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#8153 Re: Xiaomi mobiteli

Post by davorf »

Ima li neko na Redmi Note 5 (nisam siguran kako se tacno zove model- cini mi se da je Dual Cam AI, ili tako nesto, nazad 12/5, naprijed 13MP kamere) problem sa kvalitetom zvuka Viber poziva? Glas sa telefona drugoj strani zvuci sinteticki i isprekidano (iako je WiFi konekcija vise nego dobra i sa drugih telefona na tom WiFi routeru zvuci sasvim normalno). Pokusao sam traziti rjesenja, ali jedino sto sam nasao je iskljucivanje OK Google prepoznavanja, koje u ovom slucaju nije ni ukljuceno.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8154 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Je li imas neku masku? Mozda je prekrila mikrofon. Preporucio bih da probas jos neku aplikaciju kao duo ili skype.
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#8155 Re: Xiaomi mobiteli

Post by davorf »

diablobih wrote:Je li imas neku masku? Mozda je prekrila mikrofon. Preporucio bih da probas jos neku aplikaciju kao duo ili skype.
Ima masku, ali ne moze biti do toga, pozivi preko GSMa rade bez problema, kvalitet zvuka je odlican (pa sam tako iskljucio i mogucnost hardverskog kvara). Samo na Viberu zvuci sinteticki/robotizirano, mada sa istom verzijom Vibera i na istom WiFi-u, ali na drugom telefonu, Viber zvuci normalno. Cudna situacija u svakom slucaju. Probat cu za svaki slucaj Skype ili Whatsapp, da vidim kakav je kvalitet zvuk sa njima.
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#8156 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

Viber generalno ima najgori kvalitet zvuka od poznatih servisa. WhatsApp je recimo znatno, znatno bolji...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8157 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Google Duo najbolji zajedno sa Skypeom.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#8158 Re: Xiaomi mobiteli

Post by zateznistub »

sabanss wrote:Viber generalno ima najgori kvalitet zvuka od poznatih servisa. WhatsApp je recimo znatno, znatno bolji...
Kad me neko zovne na viber hoće mi zlo od distorzije i gubljenja tona.
Whatsup izmislio komunikaciju za viber
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#8159 Re: Xiaomi mobiteli

Post by davorf »

Znam da Viber generalno ima los zvuk, ali ovo je specificno bas za ovaj uredjaj. Ni jedan drugi ne zvuci tako robotizirano. A nije na meni da drugima govorim da predju na WhatsApp ili nesto takvo :) Pogotovo ljudima u godinama :)
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#8160 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Modest Musorgski »

ekipa preporuke za xiaomi ili bilo kojeg kineza , svidja mi se izgled i velicina displeja p20 lite ali berem da za istu cijenu moze puno bolje sa kineskim... zahvaljujem
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#8161 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Xiaomi se želi riješiti reputacije proizvođača telefona jeftinijih od 300 dolara
http://www.klix.ba/clanak/190308004

Poceli ...hahaha. Al dobro, bilo je za ocekivati... i Huawei je na pocetku slicno.
Sada ce se pojaviti neki novi "xiaomi"..
sabanss
Posts: 4590
Joined: 13/08/2006 11:20

#8162 Re: Xiaomi mobiteli

Post by sabanss »

Jbg ga, uvijek će biti raje kojima je 500 KM za telefon previše. Meni prvom lično :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#8163 Re: Xiaomi mobiteli

Post by dadoka84 »

Ostavit će redmi liniju, ona bi trebala bit cjenovno negdje tu kao i do sada. Ali ako oduzmu nešto iz jednačine s pomoću koje su do sad radili nešto ne vjerujem da mogu uspjeti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#8164 Re: Xiaomi mobiteli

Post by skafiskafsnjak »

Pa... ako priblize cijene Huaweiju ili Samsungu... svako ce izabrati njih nego Xiaomi..realno.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8165 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

dadoka84 wrote:Ostavit će redmi liniju, ona bi trebala bit cjenovno negdje tu kao i do sada. Ali ako oduzmu nešto iz jednačine s pomoću koje su do sad radili nešto ne vjerujem da mogu uspjeti.
Dosad su mi pravo dobar brand bili, ali meni se čini da je zinula guza...
Za onu zbrku sa imenima Redmi Note 5 se moglo opravdati da su se zeznuli, ali koliko vidim, opet su u Indiji pustili neki Redmi Note 7 koji veze nema sa globalnom verzijom. Čini se da štancanjem mobitela za različita tržišta i sličnim imenima žele zbuniti kupce pa uloviti u mutnome. To mi se ne sviđa.
Isto kao što mi se ne sviđa da je najavljena cijena ovog Redmi Note 7 Pro zmaja dosta veća od prvobitno najavljene ispod $200.
Sada ispade da će ispod $200 biti samo ta siromašna Indijska verzija koja nikakve veze po specifikacijama nema sa regularnom globalnom verzijom.

A nije jasno ni šta će dalje sa 3 branda mobitela. Sada imaju kao ekskluzivni brand "Mi" koji će biti vrh po kvaliteti i cijeni, pa imaju onaj "Poco F1" koji ostade visiti u zraku jer je imao najjače specifikacije za malu cijenu, i sad napraviše podbrand "Redmi" kao za srednji i niski segment (ko biva za sirotilju)...

Moje mišljenje je da će "Poco" ugasiti jer nema smisla kupovati "Mi" po puno većoj cijeni, a "Redmi Note" serija će biti kao srednji segment sa višim cijenama, dok će obični "Redmi" (bez Note) ostaviti kao najjeftiniji za sirotilju..

A možda se i varam... Samo to je neko moje mišljenje.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8166 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

skafiskafsnjak wrote:Pa... ako priblize cijene Huaweiju ili Samsungu... svako ce izabrati njih nego Xiaomi..realno.
Normalna stvar! Ja bih prvi uvijek prije kupio Samsung ili Huawei ako su po specifikacijama i cijeni isti Xiaomiju.

Xiaomi je ime izgradio na solidnim uređajima sa vrlo niskom maržom. Praktički su davali kvalitetnije uređaje od drugih za jako nisku cijenu.
Ako se to promijeni promijeniti će se i navike kupaca.

Ne vidim kako to oni misle promijeniti sliku o Xiomiju kao o vrlo kvalitetnim i povoljnim telefonima nidkog i srednjeg ranga i nametnuti se kao dostojan teškaš uz Samsung, Iphone i Huawei.
Jednostavno nema taj eksluzivitet i tu auru prestižne marke.
Nadam se da neće krenuti tim putem i da će nastaviti sitnim koracima rasti nudeći dobru kvalitetu za dobru cijenu.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8167 Re: Xiaomi mobiteli

Post by konektovan »

Pa nije ni Samsung za godinu ili huawei izgradio reputaciju kvalitetnog i prestiznog brenda. Ubjedjen sam da xiaomi koliko god bude poskupio, da ce i dalje biti ispod samsunga ili huaweia cijenom, u svim segmentima. Mislim da je izjava glavnog covjeka xiaomi uglavnom usmjerena na višu klasu mobitela.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#8168 Re: Xiaomi mobiteli

Post by i agree »

Pruzaju oni i danas visu klasu,sto se vidi i po karakteristikama-cijeni Xiaomi Mi Mix 3 npr.I sam samsung nudi nize klase kao i ostali proizvođaci tako da sumnjam da ce tek tako odustat od jeftinijih telefona mada mi je ova izjava malo cudna.
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#8169 Re: Xiaomi mobiteli

Post by febo_acm »

Sta ce ovaj Huawei sa ova dva? :-D
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8170 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

Dim iz Moje Lule wrote:Slatka i velika dilema između ova tri modela

1-LG G7

2-Honor 8X

3- XIAOMI MI 8
Nisam baš stručnjak za te marke, ali ja bih prije išao na Honor View 10 nego na taj 8X... Meni se čini da je to stariji i slabiji model.

A od svih tih nabrojanih bi možda išao na Xiaomi Mi8 zbog Amoled ekrana i dobre kamere i baterije.
LG isto standardno ima dobre kamere i zvuk, ekrani su ima fantastični ali IPS. Slabe su im baterije.
Honor View 10 mi je brutalan.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8171 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

Dim iz Moje Lule wrote:
Humljanin wrote:
Dim iz Moje Lule wrote:Slatka i velika dilema između ova tri modela

1-LG G7

2-Honor 8X

3- XIAOMI MI 8
Nisam baš stručnjak za te marke, ali ja bih prije išao na Honor View 10 nego na taj 8X... Meni se čini da je to stariji i slabiji model.

A od svih tih nabrojanih bi možda išao na Xiaomi Mi8 zbog Amoled ekrana i dobre kamere i baterije.
LG isto standardno ima dobre kamere i zvuk, ekrani su ima fantastični ali IPS. Slabe su im baterije.
Honor View 10 mi je brutalan.
HONOR X8 je prošlogodišnji model :D

https://www.phonearena.com/phones/compa ... 0752,10971
A evo vidim, izgleda da sam ga zamijenio sa nekim drugim. Svejedno bih ja prije od ta dva Honora išao na View 10.

A od svih ovih gore ili LG ili Mi8.

Sad neznam ti ni kako se cijene krecu
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8172 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

Dim iz Moje Lule wrote:Honor X8 je bolji od View 10
Ok. Onda uzmi njega
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8173 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Dim iz Moje Lule wrote:Honor X8 je bolji od View 10
Nije, losiji SoC ima.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8174 Re: Xiaomi mobiteli

Post by diablobih »

Ma ja, nevazno, jasta radi.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#8175 Re: Xiaomi mobiteli

Post by Humljanin »

diablobih wrote:Ma ja, nevazno, jasta radi.
Meni se čini da pored SoC ima i bolju kameru.
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?id ... hone2=9313
Post Reply