Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#851 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by luxferre »

Trazio sam gt2 pro a vidim ispala je i ova opcija?
https://www.ebay.com/itm/363593058475?m ... eba7fc0INT

Ima li tko, kakva su iskustva?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#852 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

konektovan wrote: 31/01/2022 22:20
Elvedin_Dz wrote: 31/01/2022 20:11 Huawei GT 2 - otkako postoji mogućnost exportovanja aktivnosti na stravu je meni vrh, best buy ko hoće lijep sat koji omogućava praćenje za sijaset Božiji sportskih aktivnosti, a ne košta ko prosječna plata u realnom sektoru. I dalje se ne može direktno povezati sa stravom (sa koomot-om i adidas running može) tako da nema mogućnosti učitavanja recimo pulsa ali elevation, vrijeme, dužina itd je ok. Huawei health nudi odličan pregled za masu parametara, ja trčim i vozim bajs i sasvim je dovoljno ovo što nudi.

Mislim da je ovaj update koji su spominjali u ranijim postovima omogućio eksportovanje gps-a, i jako bitan dio za trkače - mogućnost segmentiranja aktivnosti ručno ili automatski. GT2 palac gore i toplo preporučujem!
Ja sam prezadovoljan satom. Zadnji update je dodatno poboljšao mozda i ponajbolju bateriju u svijetu smartwatcha. Kao "obični" sat prije je gurala 14-15 dana, a sad ide i do 17 dana. :thumbup:
Mene je samo nerviralo na trčanju što ne možeš namjestiti lap i average pace, nego samo trenutni koji nije mjerodavan. Također ne možeš namjestiti intervale. Više je sat za jogging. Ali realno kakav displej ima i bateriju, a uz to je šminka. Može i na odijelo komotno. Sve u svemu je top sat, ja sam isto bio prezadovoljan bio, i svakom bih preporučio taj model :thumbup:
luxferre
Posts: 675
Joined: 25/07/2009 00:23

#853 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by luxferre »

jel stvarno galaxy 4 samsung toliko los sa baterijom?
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#854 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

luxferre wrote: 24/02/2022 21:01 jel stvarno galaxy 4 samsung toliko los sa baterijom?
Kao i svaki samsung..
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#855 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sabanss »

konektovan wrote: 24/02/2022 21:04
luxferre wrote: 24/02/2022 21:01 jel stvarno galaxy 4 samsung toliko los sa baterijom?
Kao i svaki samsung..
To je fakat sramota da takva firma ne zna napraviti bateriju. Ne zna se gdje je gora... U mobitelima ili satovima
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#856 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

sabanss wrote: 24/02/2022 21:10
konektovan wrote: 24/02/2022 21:04

Kao i svaki samsung..
To je fakat sramota da takva firma ne zna napraviti bateriju. Ne zna se gdje je gora... U mobitelima ili satovima
Mislim da znaju,..ali zahebavaju raju... :mrgreen:
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#857 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Concord »

Nije to do Samsunga, sa Appleom je ista stvar. Taj tip smartwatch gadget sata i operativni sistemi koji im se vrte na satovima jednostavno trose puno struje, sto u kombinaciji sa malim kapacitetom baterije i amoled ekranima daje ugrubo jedan dan koristenja. Oni cak i da zele, ne mogu stici jedan Garmin, Polar, Sunnto, Huawei, po autonomiji baterije, osim da izbace pravi sportski performance sat kao sto imaju pomenuti brandovi. To je jednostavno tako.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#858 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Nijesi u pravu,..
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#859 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Concord »

Imas li neki argument za napisano ili je samo joj Hamo vidi mu glave?
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#860 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Concord wrote: 25/02/2022 16:49 Imas li neki argument za napisano ili je samo joj Hamo vidi mu glave?
Samsung i apple da hoće, mogu napraviti šta hoće.. :mrgreen: jednostavno im se može...pa fušere u tom dijelu koji je meni lično bitan (baterija) jer prodaja ide k'o halva, bez obzira na popriličnu manjkavost na polju baterije i njene autonomije.
Ljudi kredit podignu da kupe samsung i apple gadgete...eto toliko
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#861 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote: 25/02/2022 21:36

.......Ljudi kredit podignu da kupe samsung i apple gadgete...eto toliko
Dok je ovaca, bice i vune.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#862 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote: 25/02/2022 23:27
konektovan wrote: 25/02/2022 21:36

.......Ljudi kredit podignu da kupe samsung i apple gadgete...eto toliko
Dok je ovaca, bice i vune.
Hebiga,..tako stvari ferceraju...
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#863 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Concord »

konektovan wrote: 25/02/2022 21:36 Samsung i apple da hoće, mogu napraviti šta hoće.. :mrgreen: jednostavno im se može...pa fušere u tom dijelu koji je meni lično bitan (baterija) jer prodaja ide k'o halva, bez obzira na popriličnu manjkavost na polju baterije i njene autonomije.
Ljudi kredit podignu da kupe samsung i apple gadgete...eto toliko
Kao prvo, da je tako kako ti kazes da oni nece, davno bi se nasao neki drugi brand koji bi napravio sat poput njihovog ali sa 15 dana autonomije.

Kao drugo, da je tako kako ti kazes da mogu sta hoce, davno bi ili Samsung ili Apple napravili sat sa duzom autonomijom da suknu jedan drugom, i hvalili bi se na sva zvona o tom adutu. Pojava punokrvnog smartwatch sata sa 10+ dana autonomije bi napravila pometnju na trzistu i uzela bi dobar dio kolaca sportskim satovima, ali netje da moze nazalost. I Samsung i Apple mogu se vjerovatno nategnuti na 3-4 dana povecanjem baterije i nekim hardware/software poboljsanjima i to kad bi htjeli. Sve preko toga ne moze, bar ne sa trenutnom tehnologijom.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#864 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Concord wrote: 26/02/2022 01:09
konektovan wrote: 25/02/2022 21:36 Samsung i apple da hoće, mogu napraviti šta hoće.. :mrgreen: jednostavno im se može...pa fušere u tom dijelu koji je meni lično bitan (baterija) jer prodaja ide k'o halva, bez obzira na popriličnu manjkavost na polju baterije i njene autonomije.
Ljudi kredit podignu da kupe samsung i apple gadgete...eto toliko
Kao prvo, da je tako kako ti kazes da oni nece, davno bi se nasao neki drugi brand koji bi napravio sat poput njihovog ali sa 15 dana autonomije.

Kao drugo, da je tako kako ti kazes da mogu sta hoce, davno bi ili Samsung ili Apple napravili sat sa duzom autonomijom da suknu jedan drugom, i hvalili bi se na sva zvona o tom adutu. Pojava punokrvnog smartwatch sata sa 10+ dana autonomije bi napravila pometnju na trzistu i uzela bi dobar dio kolaca sportskim satovima, ali netje da moze nazalost. I Samsung i Apple mogu se vjerovatno nategnuti na 3-4 dana povecanjem baterije i nekim hardware/software poboljsanjima i to kad bi htjeli. Sve preko toga ne moze, bar ne sa trenutnom tehnologijom.
Je li ti stvarno vjeruješ, da huaewei i recimo xiaomi, imaju bolju "tehnologiju" od jednog apple ili samsunga???
User avatar
mayab
Posts: 27132
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#865 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by mayab »

Concord wrote: 26/02/2022 01:09
konektovan wrote: 25/02/2022 21:36 Samsung i apple da hoće, mogu napraviti šta hoće.. :mrgreen: jednostavno im se može...pa fušere u tom dijelu koji je meni lično bitan (baterija) jer prodaja ide k'o halva, bez obzira na popriličnu manjkavost na polju baterije i njene autonomije.
Ljudi kredit podignu da kupe samsung i apple gadgete...eto toliko
Kao prvo, da je tako kako ti kazes da oni nece, davno bi se nasao neki drugi brand koji bi napravio sat poput njihovog ali sa 15 dana autonomije.

Kao drugo, da je tako kako ti kazes da mogu sta hoce, davno bi ili Samsung ili Apple napravili sat sa duzom autonomijom da suknu jedan drugom, i hvalili bi se na sva zvona o tom adutu. Pojava punokrvnog smartwatch sata sa 10+ dana autonomije bi napravila pometnju na trzistu i uzela bi dobar dio kolaca sportskim satovima, ali netje da moze nazalost. I Samsung i Apple mogu se vjerovatno nategnuti na 3-4 dana povecanjem baterije i nekim hardware/software poboljsanjima i to kad bi htjeli. Sve preko toga ne moze, bar ne sa trenutnom tehnologijom.
Vidiš, ja smatram da te tehnološke kompanije rade po principu laganog napretka , jer time uzimaju veće pare i kroz duži vremenski period ( a ne sumnjam da bi mogli napraviti i značajniji skok naprijed sa sljedećim modelom, ali neće, ne isplati se !)
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#866 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Elvedin_Dz »

Buckethead wrote: 24/02/2022 11:26
konektovan wrote: 31/01/2022 22:20

Ja sam prezadovoljan satom. Zadnji update je dodatno poboljšao mozda i ponajbolju bateriju u svijetu smartwatcha. Kao "obični" sat prije je gurala 14-15 dana, a sad ide i do 17 dana. :thumbup:
Mene je samo nerviralo na trčanju što ne možeš namjestiti lap i average pace, nego samo trenutni koji nije mjerodavan. Također ne možeš namjestiti intervale. Više je sat za jogging. Ali realno kakav displej ima i bateriju, a uz to je šminka. Može i na odijelo komotno. Sve u svemu je top sat, ja sam isto bio prezadovoljan bio, i svakom bih preporučio taj model :thumbup:

Sad može sve to :) Kad sam napisao da je zadnji update omogućio segmentovanje na to sam i mislio :)
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#867 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

@Elvedin_Dz top :thumbup:
User avatar
Reuf-Refko
Posts: 330
Joined: 10/01/2014 10:14

#868 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Reuf-Refko »

Joj ljudi samo o baterijama pričaju...pa nije problem da baterija traje godinu dana. Ugasi sat i nemoj ga ni palit, trajaće ti koliko hoćeš. Al ako hoćeš da ti stalno ekran upaljen, da svi senzori rade, notifikacije, aplikacije i kakvih sve čuda, onda moraš svaku noć punit. :P
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#869 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Reuf-Refko wrote: 03/03/2022 13:18 Joj ljudi samo o baterijama pričaju...pa nije problem da baterija traje godinu dana. Ugasi sat i nemoj ga ni palit, trajaće ti koliko hoćeš. Al ako hoćeš da ti stalno ekran upaljen, da svi senzori rade, notifikacije, aplikacije i kakvih sve čuda, onda moraš svaku noć punit. :P
Na huawei satovima ne treba, čak i na xiaomi pametnim satovima. U najgorem slučaju, duplo duze traju od samsunga i jabuke..
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#870 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vaučer »

Ne bih ispadnem Apple fanboy, ali ovaj fokus na trajanje punjenja kao nešto presudno mi stvarno nije jasan. Imam Apple Watch S5, pored računara na kojem radim pola dana je podloga za punjenje, isto tako pored kreveta, ako se isprazni tokom dana jer nisam punio preko noći napunim pola sata uz kompjuter, inače ga ostavim preko noći uz krevet. Nula truda i nikad mi to nije bio neki problem. Da sam neki istraživač Amazone naravno da bi imao problem sa svakodnevnim punjenjem, ali za veliku većinu ljudi (koji bez problema puna i nadopunjavaju mobitele svaki dan) ovo stvarno nije nešto presudno.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3043
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#871 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by suad-sarajevo »

Kada odeš na more nije nikakav problem nositi punjač na plažu i puniti sat. :roll:
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#872 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vaučer »

Zašto bi nosio punjač na plažu? Bio sam na moru, plivao po cijeli dan sa satom, nikakvih problema. Ako sam zaboravio puniti preko noći za dvadesetak minuta punjenja imam dovoljno da izgura dan. Sat (ne koristim always on funkciju) bez problema radi na jednom punjenju bar 36+ sati. U tom periodu ću mobitel jednom puniti i jednom nadopuniti. Baš ne vidim problem, to jest ne vidim kako je baš to neka presudna funkcija zbog koje ne bi uzeo određeni sat ako nemaš životni stil gdje si non-stop u prirodi i bez pristupa punjenju.
zdruzdjo
Posts: 5209
Joined: 16/08/2009 00:27

#873 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

vaučer wrote: 04/03/2022 14:19 Zašto bi nosio punjač na plažu? Bio sam na moru, plivao po cijeli dan sa satom, nikakvih problema. Ako sam zaboravio puniti preko noći za dvadesetak minuta punjenja imam dovoljno da izgura dan. Sat (ne koristim always on funkciju) bez problema radi na jednom punjenju bar 36+ sati. U tom periodu ću mobitel jednom puniti i jednom nadopuniti. Baš ne vidim problem, to jest ne vidim kako je baš to neka presudna funkcija zbog koje ne bi uzeo određeni sat ako nemaš životni stil gdje si non-stop u prirodi i bez pristupa punjenju.
Buraz, meni je sat na ruci 24/7 nema skidanja. nisam nikad bio neko ko sat skida-stavlja kad npr ide spavati. jedino ako cu nedje nesto raditi rukama pa da ga ne bih ostetio, zgulio s ruke/razbio.... onda ga skinem. i kad cujem da ljudi svaku noc skidaju sat s ruke da ga pune, sav budem u upitnicima.
E zato kad sam trazio sat, trazio sam da bude baterija sto duzeg trajanja. uopste mi nije bilo vazano koji je brand.

Kad skontam da je neko dao 1700 za najjeftiniji na olx-u apple watch 7 a deklarisani battery life mu 18 sati, fakat zadignem obrve. Imam dvije dzepne LED lampe koje imaju veci battery life.
User avatar
Reuf-Refko
Posts: 330
Joined: 10/01/2014 10:14

#874 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Reuf-Refko »

konektovan wrote: 04/03/2022 00:02
Reuf-Refko wrote: 03/03/2022 13:18 Joj ljudi samo o baterijama pričaju...pa nije problem da baterija traje godinu dana. Ugasi sat i nemoj ga ni palit, trajaće ti koliko hoćeš. Al ako hoćeš da ti stalno ekran upaljen, da svi senzori rade, notifikacije, aplikacije i kakvih sve čuda, onda moraš svaku noć punit. :P
Na huawei satovima ne treba, čak i na xiaomi pametnim satovima. U najgorem slučaju, duplo duze traju od samsunga i jabuke..
Eto o tome pričam..samo baterija. A šta troši tu bateriju? Huawei satovi nemaju ni priblizno senzora, aplikacija ni opcija kao Samsung i Apple. To je isto da kažeš Nokia 3310 baterija traje 7 dana.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#875 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Reuf-Refko wrote: 04/03/2022 15:56
konektovan wrote: 04/03/2022 00:02

Na huawei satovima ne treba, čak i na xiaomi pametnim satovima. U najgorem slučaju, duplo duze traju od samsunga i jabuke..
Eto o tome pričam..samo baterija. A šta troši tu bateriju? Huawei satovi nemaju ni priblizno senzora, aplikacija ni opcija kao Samsung i Apple. To je isto da kažeš Nokia 3310 baterija traje 7 dana.
Haga,..grohotom se smijem, čuj nema nikakvih senzora . :lol:
Post Reply