Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#826 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by kuli1961 »

Mozda mi ovdje neko moze pomoci- moj drugar ima SUUNTO 9 smartwatch (koji ce mu klinac, nemam pojma, za tu tehnologiju je totano nepismen, ali eto..) I da ne duzim- puklo mu je staklo sata- display radi, ali ima pukotina.
Zna li neko da li je u BiH moguce ovo popraviti, tj. ima li u BiH kakav servis za ove satove?
Ne znam gdje je kupio sat.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#827 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

kuli1961 wrote: 08/01/2022 22:03 Mozda mi ovdje neko moze pomoci- moj drugar ima SUUNTO 9 smartwatch (koji ce mu klinac, nemam pojma, za tu tehnologiju je totano nepismen, ali eto..) I da ne duzim- puklo mu je staklo sata- display radi, ali ima pukotina.
Zna li neko da li je u BiH moguce ovo popraviti, tj. ima li u BiH kakav servis za ove satove?
Ne znam gdje je kupio sat.
Tvoj drugar se zavalio od prilike 300 evra za sat kojem je fokus na pracenju sportskih parametara i aktivnosti. Taj sat je vise sport nego smart isto kao i Garmin Vivoactive 3 koji sam imao. Imaju svoj neki operativni sistem. Nisam bio zadovoljan smart opcijama ali prepoznavao je vjezbe samo tako. Sigurno ti drug trci ili radi neke druge vjezbe za zdravlje jer bez tog nema smisla da bas ovaj nosa. Mi smo u Bosni tanki sa tim servisima pa evo ti link koji mozda pomogne.

https://svijet-medija.hr/novosti-i-akci ... -hrvatskoj

Bolje i to nego za Njemacku da ga mora slati ili tako negdje.
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#828 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vojopd »

Burkoff wrote: 08/01/2022 21:48
vojopd wrote: 08/01/2022 10:18 Sad sam bas malo gledao, nisam znao da su izbacili Tizen i presli na one ui/wear os sa GW4. Mislim da se ne moze promijeniti regija vise, gledao sam na Redditu. To je mene izbijalo kod Samsunga, milion regija, a ako je telefon/sat sa neke mreze, kao sto je meni bio s7 edge Vodafone Italija, ikako nikako da izbace azuriranje… Tako i za sat. :lol:
Ali vidim da majka na A72 redovno dobija azuriranja (mjesecna), nema kasnjenja kao prije da se ceka po pola godine…
Tvoj problem sa S7 se mogao rijesiti za 20 KM ubacivanjem softvera koji nije brendiran od neke kompanije koja nudi telefonske usluge i dobijao bi (medju) prvima update. Ja sam kolegici koja je imala "LG Fino" kupio kljuc za ukidanje sim locka od strane bht ali nikako nisam mogao doci do menija za unos koda. Na kraju sam nabavio brendirani softver od jedne srpske kompanije, nabacio i cik pogodi onda sam mogao doci do prozora za unos koda koji je prihvacen i mogla je onda sve sim kartice koristiti.

PS: Samsung se generalno popravio sa izbacivanjem android nadogradnji. Mjesecne su samo sa sigurnosnim protokolima i nisu tesko za napraviti i distribuisati. Ove klasicne se rade na osnovu onoga sto google izda pa Samsung jos na to stavi OneUI i stosta drugo. 😀
Nije bilo potrebe, jer je u to vrijeme Samsung ionako nije izbacivao nista specijalno od azuriranja za flagshipove (svaka 3 mjeseca neko glupo azuriranje). 1 veci os u godinu i po i tjt. A i ne bih placao nikome 20 KM, vec bih sam rootovao kao i Samsung uredjaje sto sam prije koristio i ubacio custom rom. Samo sam uporedio da sam se isto osjecao kao i kolega, ganjaj update, sto nema, pa koja je regija itd. Zivio.
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#829 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by kuli1961 »

Burkoff wrote: 08/01/2022 23:06
kuli1961 wrote: 08/01/2022 22:03 Mozda mi ovdje neko moze pomoci- moj drugar ima SUUNTO 9 smartwatch (koji ce mu klinac, nemam pojma, za tu tehnologiju je totano nepismen, ali eto..) I da ne duzim- puklo mu je staklo sata- display radi, ali ima pukotina.
Zna li neko da li je u BiH moguce ovo popraviti, tj. ima li u BiH kakav servis za ove satove?
Ne znam gdje je kupio sat.
Tvoj drugar se zavalio od prilike 300 evra za sat kojem je fokus na pracenju sportskih parametara i aktivnosti. Taj sat je vise sport nego smart isto kao i Garmin Vivoactive 3 koji sam imao. Imaju svoj neki operativni sistem. Nisam bio zadovoljan smart opcijama ali prepoznavao je vjezbe samo tako. Sigurno ti drug trci ili radi neke druge vjezbe za zdravlje jer bez tog nema smisla da bas ovaj nosa. Mi smo u Bosni tanki sa tim servisima pa evo ti link koji mozda pomogne.

https://svijet-medija.hr/novosti-i-akci ... -hrvatskoj

Bolje i to nego za Njemacku da ga mora slati ili tako negdje.
Hvala ti na odgovoru, proslijedicu mu link, pa neka gleda.
On nije nikakav sportista, naprotiv! Ili- status mu je "aktivni pratilac sportskih dogadjaja iz pozicije udobnosti fotelje i soljice dobrog espressa". Ne znam ni koliko ga je platio, niti me to zanima. Zaista ne znam koja je svrha da taj sat koristi, kad mu sluzi (koliko se meni cini) da vidi tacno vrijeme :D i da mu mocno izgleda na ruci :D :D (zvuci zajedljivo i ljubomorno, znam, no nisam takav- mene ta vrsta gadget-a uopste ne interesuje). Kada ga je kupio, mene je debelo peglao za neki osnovni settings, jer ni elementarno ne zna EN. Sjecam se da sam do nekog osnovnog setovanja dosao metodom greske i ponavljanja, jer mi nije dao manual, da mogu brze i lakse shvatiti osnovne principe rada.
Hvala, jos jednom.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#830 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

Nema na cemu druze, valjda ga uspije reparirati. Tvoj prijatelj je ko moja kolegica koja ima jaku zelju da uzme GW1 Rose Gold ediciju kojeg je skoro nemoguce nabaviti jer je davno izasao na trziste. Pitam ja nju sta ti je motiv kupovine, kaze lijepo izgleda ono roze i ima krunu za okretanje. Reko za te pare mozes kupiti GW3 sa rose gold ali nema krune i odmah je otpao :D . Ja sam imao Garmina misleci da cu raditi neke vjezbe. Nisam sa njim ni evo sad bez. Presao sam na nesto gdje mogu kratko uzvratiti poruku ili u voznji primiti na njega poziv. Dosta pomaze u tome da ne visim previse na telefonu i ne vadim nepotrebno iz dzepa. :D
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#831 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

kuli1961 wrote: 08/01/2022 22:03 Mozda mi ovdje neko moze pomoci- moj drugar ima SUUNTO 9 smartwatch (koji ce mu klinac, nemam pojma, za tu tehnologiju je totano nepismen, ali eto..) I da ne duzim- puklo mu je staklo sata- display radi, ali ima pukotina.
Zna li neko da li je u BiH moguce ovo popraviti, tj. ima li u BiH kakav servis za ove satove?
Ne znam gdje je kupio sat.
Uvoznik i distributer Suunto satova je Beosport. Imali su radnju u Alti na prvom spratu, ne znam je li zatvorena. Ako jeste onda nek šalje za Banja Luku, vjerujem da oni to mogu riješiti.
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#832 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by kuli1961 »

Buckethead wrote: 10/01/2022 09:43 Uvoznik i distributer Suunto satova je Beosport. Imali su radnju u Alti na prvom spratu, ne znam je li zatvorena. Ako jeste onda nek šalje za Banja Luku, vjerujem da oni to mogu riješiti.
Hvala! :thumbup:
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#833 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Astrix »

Pozdrav, zanima je li iko imao problema sa memorijom na galaxy watch, imam dostupno ažuriranje softvera ali mi pokazuje da nema prostora za nadogradnju a ništa na satu nemam. Sve sam pobrisao sa njega šta imam ali opet fali. Šta uraditi...
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#834 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

Astrix wrote: 10/01/2022 20:58 Pozdrav, zanima je li iko imao problema sa memorijom na galaxy watch, imam dostupno ažuriranje softvera ali mi pokazuje da nema prostora za nadogradnju a ništa na satu nemam. Sve sam pobrisao sa njega šta imam ali opet fali. Šta uraditi...
Posto si ti vec izbrisao sto si mogao i nisi rijesio problem onda pusti neka sat izbrise sve sto moze : Uradi tvornicki reset.
:arrow:
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#835 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vojopd »

Pa sta ti je zauzelo 4GB memorije? Slike, muzika?
konami666
Posts: 2513
Joined: 11/05/2015 21:57

#836 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konami666 »

Da li je bolje uzeti Apple Watch 7 ili čekati 8?
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#837 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by nikeze »

Koji pametni sat daje najtačnije podatke o krvnom pritisku, broju otkucaja i O2?
Koji ima najviše senzora?
Da li je neko poredio podatke sa mehaničkim tlakomjerom i ručnim mjerenjm broja otkucaja srca itd?
Koji pametni sat je preporučljiv?
User avatar
vaučer
Posts: 9151
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#838 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vaučer »

konami666 wrote: 11/01/2022 11:26 Da li je bolje uzeti Apple Watch 7 ili čekati 8?
Imaš li Apple Watch i koju generaciju?
Apple Watch je slično kao iPad, vrijedan prelaska na novi model tek nakon 4-5 generacija.
Objektivno, za veliku većinu korisnika - Series 3 je i danas sasvim dovoljan.
Imam S5 i ne mislim ga mjenjati još nekoliko godina jer apsolutno ništa na novim modelima mi nije nikakav bitan upgrade.
Da kupujem nov sat - vjerojatno bi uzeo SE jer je najbolji omjer cijene i funkcija.
vojopd
Posts: 1798
Joined: 28/05/2018 18:14

#839 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vojopd »

konami666 wrote: 11/01/2022 11:26 Da li je bolje uzeti Apple Watch 7 ili čekati 8?
Ma mozes uzeti i AW 5, nema par opcija koje ionako nisu dostupne kod nas (moras do HR da aktiviras). A mozes i uzeti AW 7.
konami666
Posts: 2513
Joined: 11/05/2015 21:57

#840 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konami666 »

vaučer wrote: 11/01/2022 12:19
konami666 wrote: 11/01/2022 11:26 Da li je bolje uzeti Apple Watch 7 ili čekati 8?
Imaš li Apple Watch i koju generaciju?
Apple Watch je slično kao iPad, vrijedan prelaska na novi model tek nakon 4-5 generacija.
Objektivno, za veliku većinu korisnika - Series 3 je i danas sasvim dovoljan.
Imam S5 i ne mislim ga mjenjati još nekoliko godina jer apsolutno ništa na novim modelima mi nije nikakav bitan upgrade.
Da kupujem nov sat - vjerojatno bi uzeo SE jer je najbolji omjer cijene i funkcija.
Imam već Series 3 i kontao da uzmem novi. Možda onda ipak čekati S8 :)
User avatar
vaučer
Posts: 9151
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#841 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vaučer »

Složio bih se s tim. Slobodno sačekaj još jednu generaciju, nećeš puno propustiti.
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#842 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by arhivasvega »

Da li je neko uspio ovo na GT2e, navodno moze ali...

https://www.huaweicentral.com/huawei-wa ... feature%2F
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#843 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by HardCore »

arhivasvega wrote: 13/01/2022 21:18 Da li je neko uspio ovo na GT2e, navodno moze ali...

https://www.huaweicentral.com/huawei-wa ... feature%2F
Currently, this feature is supportive on Huawei Watch GT 2 46mm only.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#844 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by channel10 »

Ima li kod nas kupiti GT3?
Novvko
Posts: 27
Joined: 01/09/2020 00:26

#845 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Novvko »

Ima li neko možda Xiaomi Mi Watch Lite i kako je zadovoljan njim?

Konkretno me zanimaju i notifikacije sa aplikacija, jel dolaze samo sa nekih aplikacija ili se mogu podesiti koje želim? Na nekim satovima sam primijetio da se mogu dobiti notifikacije samo sa nekih aplikacija koje su podržane sa tim satom (npr. WhatsApp, Lite, WeChat imaju, ali nema Viber i sl), pa me to zanima.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 402
Joined: 14/10/2020 22:44

#846 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Ajs_Nigrutin »

Neko možda sa Garmin Venu 2? Zanima me sveopće mišljenje. Hvala
markmark
Posts: 87
Joined: 14/09/2020 11:17

#847 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by markmark »

konami666 wrote: 11/01/2022 17:50
vaučer wrote: 11/01/2022 12:19

Imaš li Apple Watch i koju generaciju?
Apple Watch je slično kao iPad, vrijedan prelaska na novi model tek nakon 4-5 generacija.
Objektivno, za veliku većinu korisnika - Series 3 je i danas sasvim dovoljan.
Imam S5 i ne mislim ga mjenjati još nekoliko godina jer apsolutno ništa na novim modelima mi nije nikakav bitan upgrade.
Da kupujem nov sat - vjerojatno bi uzeo SE jer je najbolji omjer cijene i funkcija.
Imam već Series 3 i kontao da uzmem novi. Možda onda ipak čekati S8 :)
Nikako se ne bi složio sa ovim. Ako nemaš always on, isplati se preći na bilo koji koji ima ovo. Radi ostalih gluposti EKG i sl, ne. Tko voli da diže ruku svako malo, reći će da ovo nije bitno. SE će tek postati ok kada bude imao always on.
Elvedin_Dz
Posts: 109
Joined: 28/01/2010 20:29

#848 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Elvedin_Dz »

Huawei GT 2 - otkako postoji mogućnost exportovanja aktivnosti na stravu je meni vrh, best buy ko hoće lijep sat koji omogućava praćenje za sijaset Božiji sportskih aktivnosti, a ne košta ko prosječna plata u realnom sektoru. I dalje se ne može direktno povezati sa stravom (sa koomot-om i adidas running može) tako da nema mogućnosti učitavanja recimo pulsa ali elevation, vrijeme, dužina itd je ok. Huawei health nudi odličan pregled za masu parametara, ja trčim i vozim bajs i sasvim je dovoljno ovo što nudi.

Mislim da je ovaj update koji su spominjali u ranijim postovima omogućio eksportovanje .gpx-a, i jako bitan dio za trkače - mogućnost segmentiranja aktivnosti ručno ili automatski. GT2 palac gore i toplo preporučujem!
Last edited by Elvedin_Dz on 02/02/2022 11:47, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40592
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#849 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Elvedin_Dz wrote: 31/01/2022 20:11 Huawei GT 2 - otkako postoji mogućnost exportovanja aktivnosti na stravu je meni vrh, best buy ko hoće lijep sat koji omogućava praćenje za sijaset Božiji sportskih aktivnosti, a ne košta ko prosječna plata u realnom sektoru. I dalje se ne može direktno povezati sa stravom (sa koomot-om i adidas running može) tako da nema mogućnosti učitavanja recimo pulsa ali elevation, vrijeme, dužina itd je ok. Huawei health nudi odličan pregled za masu parametara, ja trčim i vozim bajs i sasvim je dovoljno ovo što nudi.

Mislim da je ovaj update koji su spominjali u ranijim postovima omogućio eksportovanje gps-a, i jako bitan dio za trkače - mogućnost segmentiranja aktivnosti ručno ili automatski. GT2 palac gore i toplo preporučujem!
Ja sam prezadovoljan satom. Zadnji update je dodatno poboljšao mozda i ponajbolju bateriju u svijetu smartwatcha. Kao "obični" sat prije je gurala 14-15 dana, a sad ide i do 17 dana. :thumbup:
bogata_sirotinja
Posts: 623
Joined: 10/09/2021 19:33

#850 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by bogata_sirotinja »

Ima li neko možda Realme Watch S Pro?
Post Reply