Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 5707
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#701 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Casual's »

Kako na Mi Watch lite provjeriti blood oxygen i ECG? Postoji na aplikaciji, a na satu ne mogu pronaći gdje se to mjeri. :D
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#702 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vanjki »

zdruzdjo wrote: 17/07/2021 11:19
Buckethead wrote: 16/07/2021 15:03

Iskreno da. Iz prve ruke. Displej mu je stvarno fantastičan. A pošto se bavim rekreativno trčanjem, koristio sam ga povremeno za treninge pored Garmina koji mi je primarni za trčanje, mogu ti reći da su pokazivali iste rezultate. GPS mu je također premoćan. Ono lifestyle sat sa ftiness opcijama koje su odlične za hajmo reći početnike, ipak nije za ozbiljnije treninge, ali može poslužiti. Ja sam ga prodao isključivo jer mi je trebao bolji Garmin.

Sad samo ne znam koji ti je budžet pa pogledaj možda Pro, ali i s ovim nema fule realno, zaboraviš gdje je punjač. Jedina objektivna mana je što na displeju vidiš samo preview poruke sa Vibera ili Whatsappa, ali to svakako čitaš na mobu. Stvarno topla preporuka za taj model ako ti mnoštvo opcija nije bitno, tu je Samsung bolji.

Izgleda da su svi iz porodice gt2 odlicni.
Ja imam gt2e. znaci na prvom mjestu je baterija pa baterija pa baterija pa na nekom 10-om mjestu ide sve dalje.
Super stvar. Slusa maksimalno. Poruke sa viber-a, whatsapp, telegram, sms.....vidim i mogu ih skrolati skroz. procitati. svakako ne bih mogao odgovarati na njih na satu i da moze. to bi bilo bas smor.
Od jarana sam probao pricanje na telefon preko sata prije nego sto sam kupio ovaj. Nekako se glupavo osjecam. Isto kao james bond :-) Mislim da bi mi to dobro bilo jedino u autu, ali onda tu mi je svakako telefon za pricu preko zvucnika ili blutooth-a. Tako da mi placanje nekih dodatnih para samo za to, je nekako overkill.
Eli ok, stvar ukusa. Svaki cigo svog konja hvali :-)
Meni je gt2 pro bio preskup na rate i zato sam isao na jeftiniju varijantu active 2 a ima skoro sve opcije kao gt2 pro.Jedino mislim da huawei ima bolju bateriju..Meni je super ovo javljanje preko telefona,pogotovo kada si u frci a notifikacije mi mnogo znace,jer tacno vidis da li je nesto hitno ili nije.Vidim kod druga na active 2 da na sat preko vibera dolaze slikovne poruke.. Extra
zdruzdjo
Posts: 5179
Joined: 16/08/2009 00:27

#703 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

vanjki wrote: 18/07/2021 18:35 Meni je gt2 pro bio preskup na rate i zato sam isao na jeftiniju varijantu active 2 a ima skoro sve opcije kao gt2 pro.Jedino mislim da huawei ima bolju bateriju..Meni je super ovo javljanje preko telefona,pogotovo kada si u frci a notifikacije mi mnogo znace,jer tacno vidis da li je nesto hitno ili nije.Vidim kod druga na active 2 da na sat preko vibera dolaze slikovne poruke.. Extra
Kad mi zvoni telefon ja imam prikaz zvonjenja ali se ne mogu javiti preko sata nego samo odbiti poziv. Ali mi je super da vidim ko je pa trebam li uzimati telefon u ruke ili ne. A sto se tice notifikacija, to je super rjeseno. Vidim sta je(sms i sve vrste poruka sa drugih programa)
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#704 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#705 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by foxlife »

neki dan sam malo od jarana uzeo ticwatch 3 pro
i sat je zvijer
puni smartwatch sa google os
i gledam da ga kupim al mi nekako previse 600 maraka dati za njega
photo&video
Posts: 831
Joined: 04/12/2007 17:26

#706 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by photo&video »

Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
Imam ja fenix 5, bez zamjerke, odlicna baterija, notifikacije… sad uzeo fenix 6 pa ce ovaj na prodaju. Ko je zainteresovan u originalnom pakovanju, bez ikakvih ostecenja.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#707 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

photo&video wrote: 26/07/2021 21:05
Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
Imam ja fenix 5, bez zamjerke, odlicna baterija, notifikacije… sad uzeo fenix 6 pa ce ovaj na prodaju. Ko je zainteresovan u originalnom pakovanju, bez ikakvih ostecenja.
Fenix 6 je mrcina baš. Petica je i dalje odlična, ko god duzme neće se zayebat'. Koji model imaš, ja 6 silver
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#708 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

dr_arsla wrote: 06/08/2021 23:25 Preporuke do 200 KM, ako ima kupiti nesto vrijedno spomena za te pare.
jedino za te pare huawei gt ili gt2e jos bolje. Za sta ti primarno treba
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#709 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

dr_arsla wrote: 07/08/2021 01:01
shape of despair wrote: 06/08/2021 23:32

jedino za te pare huawei gt ili gt2e jos bolje. Za sta ti primarno treba
Ništa specijalno. Sat kao sat.
Da dobijem notifikaciju za poruku ili poziv, jer tel nije stalno uz mene.
Huawei gt,...
Lijep dizajn, odlična baterija...
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2257
Joined: 14/02/2013 14:11

#710 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Hercegoviina »

photo&video wrote: 26/07/2021 21:05
Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?

Imam ja fenix 5, bez zamjerke, odlicna baterija, notifikacije… sad uzeo fenix 6 pa ce ovaj na prodaju. Ko je zainteresovan u originalnom pakovanju, bez ikakvih ostecenja.
gdje si uzeo fenix 6 i jesi li zadovoljan?
User avatar
vaučer
Posts: 8861
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#711 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vaučer »

Prvi put plivao s Apple Watchem nedavno. Ok sve super, ali kako skonta kojim stilom plivam? Relativno precizno podijeli ukupno plivanje na udaljenosti u određenom stilu.
mad_world
Posts: 117
Joined: 10/02/2012 21:44

#712 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by mad_world »

Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
Ja evo vec 4 mjeseca koristim Vivoactiv 4, i prezadovoljan sam stvarno, pogotovo za nekoga ko se rekreativno bavi sportom. Baterija traje otpr. 7 dana, naravno to je nesto krace u zavisnosti koliko se koristi GPS tracking za aktivnosti. Display isto odlican po dnevnom svjetlom.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#713 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

mad_world wrote: 09/08/2021 09:23
Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
Ja evo vec 4 mjeseca koristim Vivoactiv 4, i prezadovoljan sam stvarno, pogotovo za nekoga ko se rekreativno bavi sportom. Baterija traje otpr. 7 dana, naravno to je nesto krace u zavisnosti koliko se koristi GPS tracking za aktivnosti. Display isto odlican po dnevnom svjetlom.
:thumbup: Dobra je i to serija Garmina
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2793
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#714 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ovo_malo_duse »

Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
Evo ovo napisah tamo na otprilike stranici 25 evo da ti ponovim.
I ja sam tako mislio sa Samsungom Galaxy imao ga 3 godine, zadnju godinu svaku noc kad krenem na spavanje punjenje...
Imam prijatelja koji ima Apple i ista situacija kao kod tebe. Prije 3 mjeseca Samsung jednostavno prestao mjeriti , senzor svjetli sve izgleda ok, update, vracanje na fabricke postavke itd, nece...Morao naci nesto novo..Naviknes se na nesto i ne mos bez toga
I onda malo pogledam okolo i raspitam se, malo po forumima, malo reviews i naletim na ponudu i kupim Garmin 6x pro.
Znas sta su Samsung i Apple za Garmin duplo golo. Uporediti se ne mogu. Ako hoces sat da valja i mozes platit nema dalje
10 dana baterije kad imam 24/7 real time pracenje. 18 dana bez bluetooth . Ima dovoljnoi memorije da pohrani podatke za 10 dana . Punjenje kad se krenem tusirat stavim ga na punjac 15-20 min pun i opet 10 dana (18 dana).
Testirao ga sa drugim uredjajima koji su namjenski napravljeni za te stvari 99% tacno sve.
Na ovoj slici fali jos Oxigenizacija i broj udisaja/izdisaja na minut.
Image

Muzika, notifikacije kalendar, alarm itd, itsl.

Ovo je samo poredjenje na nivou ova dva navedena..Da ne dodajem sve tipove vjezbi koje mozes isprogramirat i karte, od kozijih staza za hodanje po sumi do skijaskih staza, bike staza itd. Za ne povjerovat sta sve moze i ima.

Samsung i Apple mogu samo sanjat..
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#715 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

ovo_malo_duse wrote: 09/08/2021 12:00
Buckethead wrote: 22/07/2021 17:17 Koristi li iko Garmin ili neki sličan sat za fizičke aktivnosti i da li ste zadovoljni?
Evo ovo napisah tamo na otprilike stranici 25 evo da ti ponovim.
I ja sam tako mislio sa Samsungom Galaxy imao ga 3 godine, zadnju godinu svaku noc kad krenem na spavanje punjenje...
Imam prijatelja koji ima Apple i ista situacija kao kod tebe. Prije 3 mjeseca Samsung jednostavno prestao mjeriti , senzor svjetli sve izgleda ok, update, vracanje na fabricke postavke itd, nece...Morao naci nesto novo..Naviknes se na nesto i ne mos bez toga
I onda malo pogledam okolo i raspitam se, malo po forumima, malo reviews i naletim na ponudu i kupim Garmin 6x pro.
Znas sta su Samsung i Apple za Garmin duplo golo. Uporediti se ne mogu. Ako hoces sat da valja i mozes platit nema dalje
10 dana baterije kad imam 24/7 real time pracenje. 18 dana bez bluetooth . Ima dovoljnoi memorije da pohrani podatke za 10 dana . Punjenje kad se krenem tusirat stavim ga na punjac 15-20 min pun i opet 10 dana (18 dana).
Testirao ga sa drugim uredjajima koji su namjenski napravljeni za te stvari 99% tacno sve.
Na ovoj slici fali jos Oxigenizacija i broj udisaja/izdisaja na minut.
Image

Muzika, notifikacije kalendar, alarm itd, itsl.

Ovo je samo poredjenje na nivou ova dva navedena..Da ne dodajem sve tipove vjezbi koje mozes isprogramirat i karte, od kozijih staza za hodanje po sumi do skijaskih staza, bike staza itd. Za ne povjerovat sta sve moze i ima.

Samsung i Apple mogu samo sanjat..

Ma zakon, imam i ja šesticu Silver :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5179
Joined: 16/08/2009 00:27

#716 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Pozdrav.
Hajde ljudi da pitam pa da vidim da li je nesto do mene ili.....
Znaci vlasnici Huawei-a GT2e
Dolaze mi sve notifikacija na sat. Poruke sa vibera, viber pozivi, obicni sms-ovi, pozivi, mail-ovi....Ali, whatsapp poruke dolaze, ali ne dolaze whatapp pozivi. Vecinu vremena mi je telefon na silent-u i potrebno mi je. Da li sam nesto profulio. U postavkama health aplikacije je namjestna notifikacija za whatsapp.
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#717 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shalla »

Meni isto ne dolaze...
Doduše, mene niko nikad ne zove na Whatsapp, možda je i to razlog :mrgreen:

Ne znam fkt, čudno mi je to da ti dolaze poruke a pozivi ne, to je garant nešto do postavki Whatsappa...
luxferre
Posts: 657
Joined: 25/07/2009 00:23

#718 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by luxferre »

Vec dugo gledam neki sat gdje mogu slusati muziku na trčanju. Jel vi te satove kupujete vani negdje ili kod nas
vidim ovaj vivoactive 3 music se moze pronaci i za 140 Eur vani samo ne znam dali moram imati telefon pored sebe ili mogu puštati muziku na slušalice neovizno od telefona.
Ono što mi se svidje je GT2 pro (malo koristio sat prelijep) garmin 3 vivoactive music ili 4 vivoactive a nisu daleko od 4 vivoactive ni ove serije635.
Ili postiji neka jeftinija alternativa, najvaznije mi je da mogu slusati muziku dok trcim a da pri tome ne parim telefon sa satom.
zdruzdjo
Posts: 5179
Joined: 16/08/2009 00:27

#719 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

luxferre wrote: 17/08/2021 12:50 Vec dugo gledam neki sat gdje mogu slusati muziku na trčanju. Jel vi te satove kupujete vani negdje ili kod nas
vidim ovaj vivoactive 3 music se moze pronaci i za 140 Eur vani samo ne znam dali moram imati telefon pored sebe ili mogu puštati muziku na slušalice neovizno od telefona.
Ono što mi se svidje je GT2 pro (malo koristio sat prelijep) garmin 3 vivoactive music ili 4 vivoactive a nisu daleko od 4 vivoactive ni ove serije635.
Ili postiji neka jeftinija alternativa, najvaznije mi je da mogu slusati muziku dok trcim a da pri tome ne parim telefon sa satom.

Pa evo ovaj moj koji koristim gt2e ima tu opciju. mozes ga koristiti kao uredjaj za kontrolisanje muzike na mobitelu a moze i kao samostalan uredjaj.
Mislim da ima 4 gb memorije sto nije neka pljacka ali eto.
User avatar
dulekrele
Posts: 3791
Joined: 10/04/2014 18:25

#720 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by dulekrele »

Vi svi nakupovali te skupe :D . Ja uzeo Cubot C3 sa sitne pare. Normalno ne slama se od nekih fensi opcija ali dobro sluzi. Kad rikne razmislim o kvalitetnijem i skupljem. Ali ipak ima solidno opcija. Slikanje preko njega, kontrola music playera na telefonu, primanje poruka i poziva i standardno koraci, puls, spavanje itd. E da batreija dosta dobra i dugo traje. Jedino nisam zadovoljan brojem izgleda displeya tu su se mogli malo bolje potruditi.

Last edited by dulekrele on 18/08/2021 22:47, edited 2 times in total.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#721 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

dulekrele wrote: 18/08/2021 22:42 Vi svi nakupovali te skupe :D . Ja uzeo Cubot C3 sa sitne pare. Normalno ne slama se od nekih fensi opcija ali dobro sluzi. Kad rikne razmislim o kvalitetnijem i skupljem.

Dobar je to sat. U bingu je na akciji 79 KM, a jedno vrijeme na aliexpresu je bio 60 ak KM.
Kolega ga ima vec neko vrijeme, skroz ok, baterija dobra... :thumbup:
luxferre
Posts: 657
Joined: 25/07/2009 00:23

#722 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by luxferre »

zdruzdjo wrote: 18/08/2021 22:36
luxferre wrote: 17/08/2021 12:50 Vec dugo gledam neki sat gdje mogu slusati muziku na trčanju. Jel vi te satove kupujete vani negdje ili kod nas
vidim ovaj vivoactive 3 music se moze pronaci i za 140 Eur vani samo ne znam dali moram imati telefon pored sebe ili mogu puštati muziku na slušalice neovizno od telefona.
Ono što mi se svidje je GT2 pro (malo koristio sat prelijep) garmin 3 vivoactive music ili 4 vivoactive a nisu daleko od 4 vivoactive ni ove serije635.
Ili postiji neka jeftinija alternativa, najvaznije mi je da mogu slusati muziku dok trcim a da pri tome ne parim telefon sa satom.

Pa evo ovaj moj koji koristim gt2e ima tu opciju. mozes ga koristiti kao uredjaj za kontrolisanje muzike na mobitelu a moze i kao samostalan uredjaj.
Mislim da ima 4 gb memorije sto nije neka pljacka ali eto.
Nemas problema sa transferom zvuka preko slusalica. Koristis sluske ili budse?
User avatar
mirsek
Posts: 12813
Joined: 07/05/2010 15:40

#723 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by mirsek »

Koji je sat/band najprecizniji za mjerenje fizicke aktivnosti, do 150 KM ?
mad_world
Posts: 117
Joined: 10/02/2012 21:44

#724 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by mad_world »

luxferre wrote: 17/08/2021 12:50 Vec dugo gledam neki sat gdje mogu slusati muziku na trčanju. Jel vi te satove kupujete vani negdje ili kod nas
vidim ovaj vivoactive 3 music se moze pronaci i za 140 Eur vani samo ne znam dali moram imati telefon pored sebe ili mogu puštati muziku na slušalice neovizno od telefona.
Ono što mi se svidje je GT2 pro (malo koristio sat prelijep) garmin 3 vivoactive music ili 4 vivoactive a nisu daleko od 4 vivoactive ni ove serije635.
Ili postiji neka jeftinija alternativa, najvaznije mi je da mogu slusati muziku dok trcim a da pri tome ne parim telefon sa satom.
Kod mene je vivoactive 4, ima 4GB interne memorije, naravno mozes pustati muziku neovisno od telefona (ima vlastiti player).Vjerujem da je slicno i na vivoactiv 3
zdruzdjo
Posts: 5179
Joined: 16/08/2009 00:27

#725 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

luxferre wrote: 19/08/2021 13:24 Nemas problema sa transferom zvuka preko slusalica. Koristis sluske ili budse?
Koristim MI true wireless basic 2. Nikakvih problema nemam sa zvukom, ne prekida, ne stuca..... jedino sto sam primjetio je da kada koristim ovu kombinaciju "sat-slusalice", baterija ne traje 14 dana nego nekih 12 :D :-D :-)
Post Reply