Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#676 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

u aplikaciji ujutru samo imas ukupni score,npr 98, i komentar tog scora.
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#677 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

ovo je to. sto sam primjetio , saturaciju band mjeri crvenim snopom svjetlosti, dok puls standardno zelenim.Image
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#678 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Naslovnica »

:thumbup:
ucenik1234
Posts: 922
Joined: 06/11/2012 22:10

#679 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ucenik1234 »

User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#680 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

gt2e, lokacija UK na telefonu, nije huawei telefon,danas se pojavili placeni skinovi. pazario sam par. nije pljacka neka

Image
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#681 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Meni se svidjaju ti huawei satovi pravo, posebno Gt i Gt2e i najvjerovatnije da cu pazariti jedan od njih. Najvaznije mi je da baterija traje dugo, jer cu ga uglavnom koristiti kao "obični" sat,...a vidim, i cijene su totalno prihvatljive, od 190-225 KM kod ovih "piljara"...
User avatar
shape of despair
Posts: 3071
Joined: 09/04/2008 18:41

#682 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

ja pazario gt2e za 225, nov. uopste nije skupo vise
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#683 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

shape of despair wrote: 07/05/2021 22:26 ja pazario gt2e za 225, nov. uopste nije skupo vise
Jeftiniji od amazfit satova, a pogotovo od samsunga...
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#684 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Henry David Thoreau »

Ovaj oblik očaja je promijenio barem 6 satova otkad sam se ja registrovao.
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#685 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Fauja Singh »

Ja kontam uzeti nekog Garmina, naravno na rate :D da aktiviram ovu soping karticu :) pa sam sad u dilemi izmedju Garmina Forerunnera 245, 935, 945 ili Phoenixa 6.
Najvise mi treba zbog trcanja jer aktivno trcim, mada bi ga nosio i u toku dana dok sam recimo na poslu.
Sad na trcanje nosim mobitel i preko aplikacije Strava analiziram svoj ucinak, sto uopste nije prakticno a i mogucnosti su ogranicene jer nemam pulsmetar, ne mogu izmjeriti svoj V02 Max, nemam predvidjeno vrijeme za oporavak i sl.
Volio bi da imam tako neki sat koji ce mi pomoci da imam detaljnu analizu svog treninga, da uz pomoc njega mogu pratiti u kojim zonama trcim i da eventualno jos vise napredujem.
Sad opet ne znam vrijedi li Phoenix bas toliko para kad vecinu ovih stvari ima i Forerunner 245 (duplo jeftiniji od Fenixa) ili 935.
Ili kad vec kupujem da se jos protegnem i uzmem sami vrh.
Android Knego
Posts: 1553
Joined: 13/03/2012 08:11

#686 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Android Knego »

Hanuma u mene dobila pametni sat pa ga pokušavam povezati sa mobitelom. Mob je Xiaomi Redmi Note 9 Pro, a sat marke Smart Bracelet. Zapelo je već kod Bluetooth povezivanja, što bi, u suštini, trebala biti banalna rutinska operacija. Na mobu je poruka da je povezan sa satom, ali sat je trajno u "finding..." modu i ne prepoznaje mob.

Aplikacija koja je pomenuta u uputstvu je WearFit2.0. Vidim da je prilično slabo ocijenjena na Play Store. Može li se umjesto nje koristiti neka druga?

Ima li neko iskustva sa ovim?
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#687 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

Ma ako je to kakav "no name" a izgleda da jeste,..to samo u smeće baciti..
Android Knego
Posts: 1553
Joined: 13/03/2012 08:11

#688 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Android Knego »

konektovan wrote: 30/05/2021 12:35 Ma ako je to kakav "no name" a izgleda da jeste,..to samo u smeće baciti..
To mi ne rješava problem... :D
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#689 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vanjki »

Moze li mala pomoc? Koji od ovih brendova ali zenskih satova podrzava uspostavu poziva tj.pricanje preko sata.Koliko vidim kod muskih satova huawei gt2 pro ima ovu opciju?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#690 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

vanjki wrote: 16/07/2021 00:33 Moze li mala pomoc? Koji od ovih brendova ali zenskih satova podrzava uspostavu poziva tj.pricanje preko sata.Koliko vidim kod muskih satova huawei gt2 pro ima ovu opciju?
ima i gt2 obični, ali samo verzija od 46 mm, a to je vjerovatno malo preveliko za žensko.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#691 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

vanjki wrote: 16/07/2021 00:33 Moze li mala pomoc? Koji od ovih brendova ali zenskih satova podrzava uspostavu poziva tj.pricanje preko sata.Koliko vidim kod muskih satova huawei gt2 pro ima ovu opciju?
Mislim da Samsung galaxy watch active 2 ima tu opciju...
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#692 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vanjki »

konektovan wrote: 16/07/2021 09:34
vanjki wrote: 16/07/2021 00:33 Moze li mala pomoc? Koji od ovih brendova ali zenskih satova podrzava uspostavu poziva tj.pricanje preko sata.Koliko vidim kod muskih satova huawei gt2 pro ima ovu opciju?
Mislim da Samsung galaxy watch active 2 ima tu opciju...
Hvala vam.Onda cu ici ka active 2 za zensku varijantu.Ja razmisljam takodjer o active 2 muskom ili gt2 pro..Vidim po recenzijama da je bolji samsung..kakva su vasa iskustva?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#693 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

Ja sam imao GT2 46 mm i bio prezadovoljan. Ekran je savršen, vidljivost na suncu odlična, baterija 10 dana minimalno sa konstatno uključenim bluetoothom (ne može se ugasiti nikad), bilo je i trčanja sa satom, ima odlične opcije. Iako ima Lite OS koji ima limitirane opcije i nije bogat kao Tizen na Samsungu, sat je generalno vrhunski. Vjerujem da je GT2 Pro još bolji, nisam ga koristio. Samsung sam uvijek izbjegavao zbog baterije koja je dosta lošija i drži 1,5 - 2 dana što je premalo.
sahbazzz
Posts: 310
Joined: 19/07/2020 12:27

#694 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sahbazzz »

Ja imam Active 2 evo godinu dana i zadovoljan sam. Perfektno sve radi, vidljivost na suncu top, dosta izbora za watchfaces itd. Baterija traje 3 dana ako ne koristis nista od onih zafrkancija tipa pracenje svakodnevnog treninga, GPS upaljen, pozivi i sl. Ako ces tu LTE verziju prvo pitaj da li sat koji kupujes podrzava LTE, jer ima i verzija bez LTE (bar koliko znam :D ).

BTW, ne postoji zenski i muski sat, svi su isti, tj sat je Unisex, biras samo boju i velicinu.
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#695 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vanjki »

sahbazzz wrote: 16/07/2021 11:15 Ja imam Active 2 evo godinu dana i zadovoljan sam. Perfektno sve radi, vidljivost na suncu top, dosta izbora za watchfaces itd. Baterija traje 3 dana ako ne koristis nista od onih zafrkancija tipa pracenje svakodnevnog treninga, GPS upaljen, pozivi i sl. Ako ces tu LTE verziju prvo pitaj da li sat koji kupujes podrzava LTE, jer ima i verzija bez LTE (bar koliko znam :D ).

BTW, ne postoji zenski i muski sat, svi su isti, tj sat je Unisex, biras samo boju i velicinu.
Hvala na detaljnom odgovoru.Razumljivo je da trosi vise bateriju ako je wifi i gps stalno upaljen..Moze li info kako se pokazao oko poziva?.Znaci mogu preuzeti poziv i pricati preko sata?
sahbazzz
Posts: 310
Joined: 19/07/2020 12:27

#696 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sahbazzz »

vanjki wrote: 16/07/2021 11:26
sahbazzz wrote: 16/07/2021 11:15 Ja imam Active 2 evo godinu dana i zadovoljan sam. Perfektno sve radi, vidljivost na suncu top, dosta izbora za watchfaces itd. Baterija traje 3 dana ako ne koristis nista od onih zafrkancija tipa pracenje svakodnevnog treninga, GPS upaljen, pozivi i sl. Ako ces tu LTE verziju prvo pitaj da li sat koji kupujes podrzava LTE, jer ima i verzija bez LTE (bar koliko znam :D ).

BTW, ne postoji zenski i muski sat, svi su isti, tj sat je Unisex, biras samo boju i velicinu.
Hvala na detaljnom odgovoru.Razumljivo je da trosi vise bateriju ako je wifi i gps stalno upaljen..Moze li info kako se pokazao oko poziva?.Znaci mogu preuzeti poziv i pricati preko sata?
Iskreno ja sam samo jednom odradio poziv i vise nikad, standardno koristis kao speaker na telefonu, cini mi se ok, definitivno se moze koristiti.
User avatar
basicm
Posts: 10371
Joined: 16/01/2012 21:38

#697 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by basicm »

Buckethead wrote: 16/07/2021 10:30 Ja sam imao GT2 46 mm i bio prezadovoljan. Ekran je savršen, vidljivost na suncu odlična, baterija 10 dana minimalno sa konstatno uključenim bluetoothom (ne može se ugasiti nikad), bilo je i trčanja sa satom, ima odlične opcije. Iako ima Lite OS koji ima limitirane opcije i nije bogat kao Tizen na Samsungu, sat je generalno vrhunski. Vjerujem da je GT2 Pro još bolji, nisam ga koristio. Samsung sam uvijek izbjegavao zbog baterije koja je dosta lošija i drži 1,5 - 2 dana što je premalo.
Preporucujes li kupovinu ili ima nesto bolje?
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#698 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

basicm wrote: 16/07/2021 14:42 Preporucujes li kupovinu ili ima nesto bolje?
Iskreno da. Iz prve ruke. Displej mu je stvarno fantastičan. A pošto se bavim rekreativno trčanjem, koristio sam ga povremeno za treninge pored Garmina koji mi je primarni za trčanje, mogu ti reći da su pokazivali iste rezultate. GPS mu je također premoćan. Ono lifestyle sat sa ftiness opcijama koje su odlične za hajmo reći početnike, ipak nije za ozbiljnije treninge, ali može poslužiti. Ja sam ga prodao isključivo jer mi je trebao bolji Garmin.

Sad samo ne znam koji ti je budžet pa pogledaj možda Pro, ali i s ovim nema fule realno, zaboraviš gdje je punjač. Jedina objektivna mana je što na displeju vidiš samo preview poruke sa Vibera ili Whatsappa, ali to svakako čitaš na mobu. Stvarno topla preporuka za taj model ako ti mnoštvo opcija nije bitno, tu je Samsung bolji.
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#699 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vanjki »

Na ekupi ima trenutno akcija na samsung pametne satove.Mene najvise privukla naravno cijena i 2 god garancije. Kupio sam samsung active 2 i najbolja im je cijena na 12 rata.Sve sam danas cijene pretrazio ali ovo je daleko najbolja ponuda. Naravno bilo je jeftinije kod ovih nasih divljaka,ali bez garancije i sigurnosti.
zdruzdjo
Posts: 5180
Joined: 16/08/2009 00:27

#700 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Buckethead wrote: 16/07/2021 15:03
basicm wrote: 16/07/2021 14:42 Preporucujes li kupovinu ili ima nesto bolje?
Iskreno da. Iz prve ruke. Displej mu je stvarno fantastičan. A pošto se bavim rekreativno trčanjem, koristio sam ga povremeno za treninge pored Garmina koji mi je primarni za trčanje, mogu ti reći da su pokazivali iste rezultate. GPS mu je također premoćan. Ono lifestyle sat sa ftiness opcijama koje su odlične za hajmo reći početnike, ipak nije za ozbiljnije treninge, ali može poslužiti. Ja sam ga prodao isključivo jer mi je trebao bolji Garmin.

Sad samo ne znam koji ti je budžet pa pogledaj možda Pro, ali i s ovim nema fule realno, zaboraviš gdje je punjač. Jedina objektivna mana je što na displeju vidiš samo preview poruke sa Vibera ili Whatsappa, ali to svakako čitaš na mobu. Stvarno topla preporuka za taj model ako ti mnoštvo opcija nije bitno, tu je Samsung bolji.

Izgleda da su svi iz porodice gt2 odlicni.
Ja imam gt2e. znaci na prvom mjestu je baterija pa baterija pa baterija pa na nekom 10-om mjestu ide sve dalje.
Super stvar. Slusa maksimalno. Poruke sa viber-a, whatsapp, telegram, sms.....vidim i mogu ih skrolati skroz. procitati. svakako ne bih mogao odgovarati na njih na satu i da moze. to bi bilo bas smor.
Od jarana sam probao pricanje na telefon preko sata prije nego sto sam kupio ovaj. Nekako se glupavo osjecam. Isto kao james bond :-) Mislim da bi mi to dobro bilo jedino u autu, ali onda tu mi je svakako telefon za pricu preko zvucnika ili blutooth-a. Tako da mi placanje nekih dodatnih para samo za to, je nekako overkill.
Eli ok, stvar ukusa. Svaki cigo svog konja hvali :-)
Post Reply