Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#801 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Sinoc na huawei Gt2e dodje update. 200 i kusur mb. U logu procitah nema sta nema novo.
Cak i podrska za neke third-party aplikacije, neke app u health aplkaciji.....ma nema sta nema.
Instaliranje nekih dobrih 40-ak minuta. Kad ono woooooow. Jedno veliko nista. Ama nista nisam primjetio novije. Te aplikacije, mucak.
Jel neko upratio ista od spomenutog?
Last edited by zdruzdjo on 24/12/2021 20:02, edited 1 time in total.
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#802 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by frngla »

sabahudin_78 wrote: 23/12/2021 06:16 Moze li preporuka za solidni xiaomi pametni sat?
T Rex je ekstra dobar za svoju cijenu, ja ga imam, baterija traje 12-15 dana. Sve u svemu za cijenu cca 250 KM, ekstra dobar sat.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#803 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Dr Kova »

zdruzdjo wrote: 24/12/2021 11:35 Si oc na huawei Gt2e dodje update. 200 i kusur mb. U logu procitah nema sta nema novo.
Cak i podrska za neke third-party aplikacije, neke app u health aplkaciji.....ma nema sta nema.
Instaliranje nekih dobrih 40-ak minuta. Kad ono woooooow. Jedno veliko nista. Ama nista nisam primjetio novije. Te aplikacije, mucak.
Jel neko upratio ista od spomenutog?
Jesu li barem konačno riješili povezivanje sa Strava-om
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#804 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

zdruzdjo wrote: 24/12/2021 11:35 Si oc na huawei Gt2e dodje update. 200 i kusur mb. U logu procitah nema sta nema novo.
Cak i podrska za neke third-party aplikacije, neke app u health aplkaciji.....ma nema sta nema.
Instaliranje nekih dobrih 40-ak minuta. Kad ono woooooow. Jedno veliko nista. Ama nista nisam primjetio novije. Te aplikacije, mucak.
Jel neko upratio ista od spomenutog?
kod mene jos nista od updatea
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#805 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Ovo je log
Image
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#806 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

Supet,hvala. Da ne koristis mozda Huawei telefon?
sabahudin_78
Posts: 123
Joined: 20/09/2010 22:13

#807 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sabahudin_78 »

frngla wrote: 24/12/2021 11:39
sabahudin_78 wrote: 23/12/2021 06:16 Moze li preporuka za solidni xiaomi pametni sat?
T Rex je ekstra dobar za svoju cijenu, ja ga imam, baterija traje 12-15 dana. Sve u svemu za cijenu cca 250 KM, ekstra dobar sat.
I ja sam naginjem prema tom satu, ali odbija me to sto ne prikazuje notifikacije kada dodju na mobitel.
frngla
Posts: 3157
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#808 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by frngla »

sabahudin_78 wrote: 25/12/2021 08:10
frngla wrote: 24/12/2021 11:39

T Rex je ekstra dobar za svoju cijenu, ja ga imam, baterija traje 12-15 dana. Sve u svemu za cijenu cca 250 KM, ekstra dobar sat.
I ja sam naginjem prema tom satu, ali odbija me to sto ne prikazuje notifikacije kada dodju na mobitel.
Ko kaže to? U opcijama se uredno podese notifikacije za željene aplikacije, sve radi najnormalnije.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#809 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

corei3 wrote: 24/12/2021 20:32 Supet,hvala. Da ne koristis mozda Huawei telefon?
Koristio sam do unazad tri-cetiri mjeseca.
Ono sto me nervira kod satova huawei je to sto da bi dobio full opcije, moras imati huawei telefon. Konkretno, upravljanje okidanja kamere preko sata, ne radi ni na jednom drugom telefonu ako nije huawei. To mi malo kao apple-ovska furka. Obzirom da nisu u naj naj poziciji, ovakva praksa im je glupa i kontraproduktivna.
Evo sad po forumima citam da ovo (sto sam pisao) radi(samo)na uredjajima sa harmony os-om.
corei3
Posts: 684
Joined: 22/05/2014 09:42

#810 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

pitam te za mobitel jer ko ima huawei telefon ,za sat sve prije od ostalih dobiva,tipa apdejta.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#811 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

corei3 wrote: 25/12/2021 16:41 pitam te za mobitel jer ko ima huawei telefon ,za sat sve prije od ostalih dobiva,tipa apdejta.
Aaaa
Ma jok, šaoooomi....
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#812 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote: 24/12/2021 11:35 Sinoc na huawei Gt2e dodje update. 200 i kusur mb. U logu procitah nema sta nema novo.
Cak i podrska za neke third-party aplikacije, neke app u health aplkaciji.....ma nema sta nema.
Instaliranje nekih dobrih 40-ak minuta. Kad ono woooooow. Jedno veliko nista. Ama nista nisam primjetio novije. Te aplikacije, mucak.
Jel neko upratio ista od spomenutog?
I ja sam skinuo..sli osim što sam izgubio skoro sahstak vremena, nisam primijetio ništa novo.. :mrgreen:
sabahudin_78
Posts: 123
Joined: 20/09/2010 22:13

#813 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sabahudin_78 »

frngla wrote: 25/12/2021 15:44
sabahudin_78 wrote: 25/12/2021 08:10
I ja sam naginjem prema tom satu, ali odbija me to sto ne prikazuje notifikacije kada dodju na mobitel.
Ko kaže to? U opcijama se uredno podese notifikacije za željene aplikacije, sve radi najnormalnije.
Hvala, odlucio sam se za T Rex. Javim se za par dana sa utiscima.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#814 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

konektovan wrote: 25/12/2021 18:50 I ja sam skinuo..sli osim što sam izgubio skoro sahstak vremena, nisam primijetio ništa novo.. :mrgreen:
Eto pise da je sad malo drukciji interface na djelu gdje je vremenska prognoza. Ja niti sam gledao to nesto detaljnije niti sam koristio.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#815 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

Pozdrav,

Imam galaxy watch 4 - 44 mm non-classic verziju. Sat je zadnji put update (xxxxxxyDuja) dobio u 10. mjesecu. Stojim na Duja update a nikako da mi dodju dva koja su pustena poslije njega. Ima li korisnika gw4 ovdje da mi kazu na kojem su update i gdje su kupilu aparat? Ja sam uzeo na platou Skenderije naravno u nekoj piljari. Pretpostavljam da je razlog kasnjenja sto je za tamo neku dzunglu proizveden kao Bolivia...

Gledam raja u Njemackoj se hvali kako su dobili aktuelni update.
Cackanje preko vpn sam znao da nece pomoci ali sam i to probao. :zoka:
vojopd
Posts: 1793
Joined: 28/05/2018 18:14

#816 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vojopd »

Ja sam na svom starom Samsung GW-u promijenio regiju tj CSC za par minuta na onu sto prva uvijek dobija azuriranja, smetnuh se koja je (uglavnom je bila Njemacka). Ne znam da li i dalje ima taj tweak za nove generacije satova, googlaj. :lol:
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3031
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#817 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by suad-sarajevo »

Izašao je novi update za Huawei watch GT2 veličine oko 200 MB. Ono što sam primijetio je za sada par detalja vizuelnih ali od svega me je iznenadila trajnost baterije. Čini mi se da je na tom polju najveća promjena.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#818 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

suad-sarajevo wrote: 05/01/2022 20:20 Izašao je novi update za Huawei watch GT2 veličine oko 200 MB. Ono što sam primijetio je za sada par detalja vizuelnih ali od svega me je iznenadila trajnost baterije. Čini mi se da je na tom polju najveća promjena.
Da,..i meni se čini da je dodatno poboljšana trajnost.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#819 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

vojopd wrote: 04/01/2022 15:19 Ja sam na svom starom Samsung GW-u promijenio regiju tj CSC za par minuta na onu sto prva uvijek dobija azuriranja, smetnuh se koja je (uglavnom je bila Njemacka). Ne znam da li i dalje ima taj tweak za nove generacije satova, googlaj. :lol:
Inace imao sam raznih smartsatova od Xiaomi Mi band 2, Amazfit Pace, Garmin Vivoactive 3, Honor GS PRO i taman kad dodjem do necega znacajnog da rado kupim i imam velika ocekivanja sve krene naopako. Znao sam da se moze desiti ako je mobitel iz neke skroz druge regije da mogu kasniti nadogradnje ali to se rijesavalo rucnim flesom mobitela. Kod ovog WearOS 3 za sad nema fles vec zavisis od OTA nadogradnje dok je za starije GW modele bio kao neki tool za flesh (NetODIN) i mogao se kao promjeniti CSC. Ovaj GW4 je toliko nov i neistrazen da nema ni jedan alat za flesanje, promjenu CSC iako je u principu jako pogodan jer je eto android sto bi stvari trebalo olaksati. Kolegica ima model GW4 Classic koji je takodjer kupljen u piljari ali ona ima najnoviji update. Da je smartsat sa LTE ja bi razumio jer je teze izdati softver i ceka se na providera ali ovo je WIFI model koji nije nista poseban i moze se glat svima na svijetu istovremeno pustiti najnoviji update. Razmisljao sam da provjerim u zvanicnom servisu da li se moze uraditi fles na aktuelni Operativni sistem a cak sta bolje bi bilo da oni mogu CSC prepraviti na neku normalnu regiju gdje i sam zivim. Satu nista ne fali ali mi je krivo sto se pustaju ti softveri ali ja nisam u toku. :run: Druga opcija da ga prodam i nabavim aparat koji ima ljudsku regiju csc.
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#820 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by nikeze »

Pretpostavljam da su skuplji modeli bolji. Ali probao sam jeftiniji model i mjerio sam pritisak krvi i izmjeri tačno kao i mehanički medicinski tlakomjer, jedino puls ne mjeri tačno. Kakva su isukstva sa mjerenjem kisika u krvi? Neki jeftini modeli imaju garanciju 2 godine.
Nekad su uređaji za navigaciju bili vrh a sad obični mobitel sa 4 jezgrenim procesorom radi bolje od nekih starijih Garmin navigacija.
vanjki
Posts: 1787
Joined: 26/10/2006 17:37

#821 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vanjki »

vojopd wrote: 04/01/2022 15:19 Ja sam na svom starom Samsung GW-u promijenio regiju tj CSC za par minuta na onu sto prva uvijek dobija azuriranja, smetnuh se koja je (uglavnom je bila Njemacka). Ne znam da li i dalje ima taj tweak za nove generacije satova, googlaj. :lol:
Ja imam galaxy active 2 i kako ga mogu vratiti na drugu regiju.Da li ce onda ona aplikacija monitor za mjerenje pritiska raditi?
vojopd
Posts: 1793
Joined: 28/05/2018 18:14

#822 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by vojopd »

Sad sam bas malo gledao, nisam znao da su izbacili Tizen i presli na one ui/wear os sa GW4. Mislim da se ne moze promijeniti regija vise, gledao sam na Redditu. To je mene izbijalo kod Samsunga, milion regija, a ako je telefon/sat sa neke mreze, kao sto je meni bio s7 edge Vodafone Italija, ikako nikako da izbace azuriranje… Tako i za sat. :lol:
Ali vidim da majka na A72 redovno dobija azuriranja (mjesecna), nema kasnjenja kao prije da se ceka po pola godine…
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#823 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by adsubzero »

Na Galaxy Watch Active 2 dolaze poruke s vibera, ali ne pozivi. Je li to normalno i moze li se kako nastimati?
citroen xm
Posts: 17933
Joined: 17/04/2012 22:57

#824 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by citroen xm »

nikeze wrote: 08/01/2022 06:09 Pretpostavljam da su skuplji modeli bolji. Ali probao sam jeftiniji model i mjerio sam pritisak krvi i izmjeri tačno kao i mehanički medicinski tlakomjer, jedino puls ne mjeri tačno. Kakva su isukstva sa mjerenjem kisika u krvi? Neki jeftini modeli imaju garanciju 2 godine.
Nekad su uređaji za navigaciju bili vrh a sad obični mobitel sa 4 jezgrenim procesorom radi bolje od nekih starijih Garmin navigacija.
Ja uzeh povoljniji brend, neki kinez Haylou, ali kao najbolji model. Ima i GPS ugrađen. Radi on dobro svoj posao, ali najvjerovatnije da ću ga nekome pokloniti ili ostaviti sa strane, da imam. Drago mi je što ne uzeh neki skuplji model jer kao što sam i pretpostavio, ovo je samo obična igračka koja meni lično ne odgovara. Nema nikakve draži. Klasični sat, pa makar i najobičniji je meni klasa za bilo koji smartwatch. Telefon mi je sasvim dovoljan.
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#825 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

vojopd wrote: 08/01/2022 10:18 Sad sam bas malo gledao, nisam znao da su izbacili Tizen i presli na one ui/wear os sa GW4. Mislim da se ne moze promijeniti regija vise, gledao sam na Redditu. To je mene izbijalo kod Samsunga, milion regija, a ako je telefon/sat sa neke mreze, kao sto je meni bio s7 edge Vodafone Italija, ikako nikako da izbace azuriranje… Tako i za sat. :lol:
Ali vidim da majka na A72 redovno dobija azuriranja (mjesecna), nema kasnjenja kao prije da se ceka po pola godine…
Tvoj problem sa S7 se mogao rijesiti za 20 KM ubacivanjem softvera koji nije brendiran od neke kompanije koja nudi telefonske usluge i dobijao bi (medju) prvima update. Ja sam kolegici koja je imala "LG Fino" kupio kljuc za ukidanje sim locka od strane bht ali nikako nisam mogao doci do menija za unos koda. Na kraju sam nabavio brendirani softver od jedne srpske kompanije, nabacio i cik pogodi onda sam mogao doci do prozora za unos koda koji je prihvacen i mogla je onda sve sim kartice koristiti.

PS: Samsung se generalno popravio sa izbacivanjem android nadogradnji. Mjesecne su samo sa sigurnosnim protokolima i nisu tesko za napraviti i distribuisati. Ove klasicne se rade na osnovu onoga sto google izda pa Samsung jos na to stavi OneUI i stosta drugo. 😀
Post Reply