Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#1126 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by corei3 »

huawei gt3 ili samsung serija 4. oba su cca 400KM
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1127 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by djama »

uzeo prije 12 dana dana xiaomi active s1 i tek ga sinoc napunio prvi put.
prezadovoljan baterijom.
jos uvijek nisam testirao da vidim preciznost gps ali i to ce doci na red
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1128 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Kao neko ko je imao: xiaomi mi watch, active s1, amazfit gtr3,gtr2,trex, huawei gt2e,gt2.....
mogu samo reci,bjezite od xiaomija,ne zbog hardvera nego softvera,ne kupovati.
Amazfit moze proci ali bjezati od jedtinijih modela, tek gtr3 i t rex pro,ne obicni trex, su ok.
sad sam se nakon duuugo vratio na huawei i razlika je drasticna
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1129 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

djama wrote: 03/09/2022 18:21 uzeo prije 12 dana dana xiaomi active s1 i tek ga sinoc napunio prvi put.
prezadovoljan baterijom.
jos uvijek nisam testirao da vidim preciznost gps ali i to ce doci na red
gps mu je dual band i jako je precizan,ali kad recimo odradis trening dobit ces u aplikaciji sture informacije, ono tipa,vrijeme,prolazi po km... nema trening load,vo2max, trening effect..., a sat moze sve mjeriti al aplikacija karina
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#1130 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by noviclan »

shape of despair wrote: 11/09/2022 09:26 Kao neko ko je imao: xiaomi mi watch, active s1, amazfit gtr3,gtr2,trex, huawei gt2e,gt2.....
mogu samo reci,bjezite od xiaomija,ne zbog hardvera nego softvera,ne kupovati.
Amazfit moze proci ali bjezati od jedtinijih modela, tek gtr3 i t rex pro,ne obicni trex, su ok.
sad sam se nakon duuugo vratio na huawei i razlika je drasticna
Koji uzeti

Image
https://planet.ba/smart-satovi/1275-xia ... -crni.html

Image
https://planet.ba/smart-satovi/1275-xia ... -crni.html
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1131 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Ja sam napisao, bježite od xiaomija. Aplikacija im je toliko loša ali baš loša da je to za ne povjerovati.
Detaljno: prvi dan kada kupiš xiaomija i upariš sa telefonom aplikacija uopšte neće sinkronizovati korake, kalorije i sl. za taj dan iako sat uredno sve mjeri. Tek od sutra sve starta kako treba. Dijagram HR koji bi trebao biti baš kako se zove - dijagram, to nije, već su to neke vertikalne linije sa kojih malo teže očitavaš puls u toku dana. U aplikaciji imju opcije za Vo2max, trening load, PAI score i sl. ali sat ništa ne mjeri a može. Pričanje preko sata dosta loše, sagovornici mi govore šta ti to odzvanja (kod huaweia gt2 niko nikad nije skontao da pričam preko sata).
Dalje, instalaranje watchface-a traje po 2-3 minute uz par errora konstantno. Prvi update na sat(ako ga ima) ćeš instalirati 3-4 puta jer izbacuje error. Wachfaceova ima oko 100 a to je jako malo,ima ih da valja jedno 5. Elevaciju ne možeš kalibrisati i ako ides na planinarenje ako na početnoj tačci fuli nadmorsku fulit ce je i na vrhu planine ili nekom tvom cilju-meni na vrhu od 1960m pokazovao 1820m-gps u tom slučaju ne koriguje ništa.
Konkretno za ovaj xioami vremenska prognza cijeli dan pokazuje mjesec umjesto sunca, vedra noć cijeli dan, nekad se dozove pa izbaci sunce.
Jedino što mu skidan kapu je dual GPS koji je precizan u metar. Mada, kažem mada, imao sam Xiaomi MI watch kod kojeg se također hvale nekim ultra dobrim 12nm GPS čipom a koji me je počeo zajebavati u roku nekoliko dana. Trčim, sve ok, kad odjednom nema gps signala, haj reko igubio na sec ili dva, kad kapak, iduća 2km nije se ni spojio, taj cijeli ostatak dana nikad više nije pronasao GPS, tek sutra.
Jednom mi se desilo također da sat nije htio sinhronizovati trening sa aplikacijom, neće pa neće. A baš htio da imam podatke o planinarenju, nadmorska i ruta, ali ništa. Odradi sinhronizaciju ali planinarenja nema. Na satu ima, na aplikaciji nema. Tad sam ga i prodao, jebo majku smeća.

Ovaj T rex 2 nisam imao ali sam imao t rex pro i sve ovo gore navedeno od problema ovaj sat nikad nije imao. Dalo bi se i tu raspravljati o nekim stvarima ali je minorno
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4444
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#1132 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by VladaFBiH »

shape of despair wrote: 13/09/2022 08:57 Ja sam napisao, bježite od xiaomija. Aplikacija im je toliko loša ali baš loša da je to za ne povjerovati.
Detaljno: prvi dan kada kupiš xiaomija i upariš sa telefonom aplikacija uopšte neće sinkronizovati korake, kalorije i sl. za taj dan iako sat uredno sve mjeri. Tek od sutra sve starta kako treba. Dijagram HR koji bi trebao biti baš kako se zove - dijagram, to nije, već su to neke vertikalne linije sa kojih malo teže očitavaš puls u toku dana. U aplikaciji imju opcije za Vo2max, trening load, PAI score i sl. ali sat ništa ne mjeri a može. Pričanje preko sata dosta loše, sagovornici mi govore šta ti to odzvanja (kod huaweia gt2 niko nikad nije skontao da pričam preko sata).
Dalje, instalaranje watchface-a traje po 2-3 minute uz par errora konstantno. Prvi update na sat(ako ga ima) ćeš instalirati 3-4 puta jer izbacuje error. Wachfaceova ima oko 100 a to je jako malo,ima ih da valja jedno 5. Elevaciju ne možeš kalibrisati i ako ides na planinarenje ako na početnoj tačci fuli nadmorsku fulit ce je i na vrhu planine ili nekom tvom cilju-meni na vrhu od 1960m pokazovao 1820m-gps u tom slučaju ne koriguje ništa.
Konkretno za ovaj xioami vremenska prognza cijeli dan pokazuje mjesec umjesto sunca, vedra noć cijeli dan, nekad se dozove pa izbaci sunce.
Jedino što mu skidan kapu je dual GPS koji je precizan u metar. Mada, kažem mada, imao sam Xiaomi MI watch kod kojeg se također hvale nekim ultra dobrim 12nm GPS čipom a koji me je počeo zajebavati u roku nekoliko dana. Trčim, sve ok, kad odjednom nema gps signala, haj reko igubio na sec ili dva, kad kapak, iduća 2km nije se ni spojio, taj cijeli ostatak dana nikad više nije pronasao GPS, tek sutra.
Jednom mi se desilo također da sat nije htio sinhronizovati trening sa aplikacijom, neće pa neće. A baš htio da imam podatke o planinarenju, nadmorska i ruta, ali ništa. Odradi sinhronizaciju ali planinarenja nema. Na satu ima, na aplikaciji nema. Tad sam ga i prodao, jebo majku smeća.

Ovaj T rex 2 nisam imao ali sam imao t rex pro i sve ovo gore navedeno od problema ovaj sat nikad nije imao. Dalo bi se i tu raspravljati o nekim stvarima ali je minorno
još da si napisao s kojim si modelom imao problema bilo bi za 10 :)
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1133 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by djama »

ja evo vec jedno 3 sedmice imam xiaomi watch active s1.
sto se tice update upalio sat upario i odmah update bez problema, skidanje watchfaces isto bez problema ide.
na mobu je uparen preko aplikacije mi fitness i bas sam igrao termin fudbala i ostavio sat na ruci posto igram kezual
uredno je na aplikaciji prikazano heart rate sa spikovima kad sam bas gurao do 150 bpm i sve je ocrtano.

evo screenshoot tipa kako to izgleda za danas. nema spo2 i stress jer nisam upalio cjelodnevno mjerenje.

za sada nikakvih problema, mada meni je ovo prvi smartwatch pa mozda je zato tako

Image
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1134 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

VladaFBiH wrote: 13/09/2022 09:30
shape of despair wrote: 13/09/2022 08:57 Ja sam napisao, bježite od xiaomija. Aplikacija im je toliko loša ali baš loša da je to za ne povjerovati.
Detaljno: prvi dan kada kupiš xiaomija i upariš sa telefonom aplikacija uopšte neće sinkronizovati korake, kalorije i sl. za taj dan iako sat uredno sve mjeri. Tek od sutra sve starta kako treba. Dijagram HR koji bi trebao biti baš kako se zove - dijagram, to nije, već su to neke vertikalne linije sa kojih malo teže očitavaš puls u toku dana. U aplikaciji imju opcije za Vo2max, trening load, PAI score i sl. ali sat ništa ne mjeri a može. Pričanje preko sata dosta loše, sagovornici mi govore šta ti to odzvanja (kod huaweia gt2 niko nikad nije skontao da pričam preko sata).
Dalje, instalaranje watchface-a traje po 2-3 minute uz par errora konstantno. Prvi update na sat(ako ga ima) ćeš instalirati 3-4 puta jer izbacuje error. Wachfaceova ima oko 100 a to je jako malo,ima ih da valja jedno 5. Elevaciju ne možeš kalibrisati i ako ides na planinarenje ako na početnoj tačci fuli nadmorsku fulit ce je i na vrhu planine ili nekom tvom cilju-meni na vrhu od 1960m pokazovao 1820m-gps u tom slučaju ne koriguje ništa.
Konkretno za ovaj xioami vremenska prognza cijeli dan pokazuje mjesec umjesto sunca, vedra noć cijeli dan, nekad se dozove pa izbaci sunce.
Jedino što mu skidan kapu je dual GPS koji je precizan u metar. Mada, kažem mada, imao sam Xiaomi MI watch kod kojeg se također hvale nekim ultra dobrim 12nm GPS čipom a koji me je počeo zajebavati u roku nekoliko dana. Trčim, sve ok, kad odjednom nema gps signala, haj reko igubio na sec ili dva, kad kapak, iduća 2km nije se ni spojio, taj cijeli ostatak dana nikad više nije pronasao GPS, tek sutra.
Jednom mi se desilo također da sat nije htio sinhronizovati trening sa aplikacijom, neće pa neće. A baš htio da imam podatke o planinarenju, nadmorska i ruta, ali ništa. Odradi sinhronizaciju ali planinarenja nema. Na satu ima, na aplikaciji nema. Tad sam ga i prodao, jebo majku smeća.

Ovaj T rex 2 nisam imao ali sam imao t rex pro i sve ovo gore navedeno od problema ovaj sat nikad nije imao. Dalo bi se i tu raspravljati o nekim stvarima ali je minorno
još da si napisao s kojim si modelom imao problema bilo bi za 10 :)
Uh pa da. Xiaomi Mi watch i Xiaomi Active S1. Dva sata, od istog proizvođača, jedan predhodna serija, jedan najnoviji. Identični problemi kod oba
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1135 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

djama wrote: 13/09/2022 09:34 ja evo vec jedno 3 sedmice imam xiaomi watch active s1.
sto se tice update upalio sat upario i odmah update bez problema, skidanje watchfaces isto bez problema ide.
na mobu je uparen preko aplikacije mi fitness i bas sam igrao termin fudbala i ostavio sat na ruci posto igram kezual
uredno je na aplikaciji prikazano heart rate sa spikovima kad sam bas gurao do 150 bpm i sve je ocrtano.

evo screenshoot tipa kako to izgleda za danas. nema spo2 i stress jer nisam upalio cjelodnevno mjerenje.

za sada nikakvih problema, mada meni je ovo prvi smartwatch pa mozda je zato tako

Image
Sve ti to zaivisi kakav si tehno manijak i šta tražiš od sata. Moja žena je recimo operisana od tehnologije i jedva sam je natjerao da proba mi band 6. I danas ga nosi i samo joj je važno da zna koliko je koraka danas prešla( i to nekad baci pogled) i da vidi notifikacije. Aplikaciju na telefonu nije otvorila 20 dana. Znači taj sat-narukvica je njoj odličan. Kod ozbiljnih trkača samo viđam Garmine, nepostoji ništa drugo, mozda poneki suunto
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1136 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by djama »

ma drugo su profesionalci kojim je sve bitno i koji vode taj lifestyle
ova mi fitness aplikacija ima i vise nego dovoljno za nas kežualce
ova aplikacija ima i PAI score i training load, sve sto si naveo

ako nadjem vremena za vikend otici cu na trcanje i upaliti sva mjerenja da vidimo kako izgleda i da li ce biti problema
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#1137 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

djama wrote: 13/09/2022 09:51 ma drugo su profesionalci kojim je sve bitno i koji vode taj lifestyle
ova mi fitness aplikacija ima i vise nego dovoljno za nas kežualce
ova aplikacija ima i PAI score i training load, sve sto si naveo

ako nadjem vremena za vikend otici cu na trcanje i upaliti sva mjerenja da vidimo kako izgleda i da li ce biti problema
Ja sam napisao da aplikacija ima PAI score vo2max trening load ali sat xiaomi Active s1 to NE MJERI. Ako sa istom aplikacijom upariš obični MI band 7 od 100KM dobit ćeš i vo2max i trening load i pai score. Sat od 350-400KM to ne mjeri, narukvica od 100KM mjeri.
I ja sam rekreativac strogi, ne bolujem do garmina od cca 1000KM, ali daj da kad već kupim sat sve uredno radi, pa makar imao ne 20 nego 5 opcija, daj da rade.
Ovo što ja pišem možete pronaći po internetu bilo gdje, masovna su žaljenja korisnika. Ne treba biti techno manijak da vidiš da si se kupio smeće, a očekivao si samo normalan proizvod. Za 200KM je bolje 100 puta kupiti jedan Huawei gt2e kod kojeg sve radi i dobivaš jednu vrhunsku zaokruženu aplikaciju
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#1138 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by djama »

opet je dobro u odnosu na apple watch ili samsung gdje das masne pare a pojedine funkcije ne rade na nasem trzistu
ja sam birao izmedju ovog s1 active (platio 297 KM) i huawei (ne znam koji model al je bio 370 KM) al mi je problem sto sam citao da huwaei sto se tice kompatibilnosti i xiaomi telefonima nije bas idealan.
husoboss
Posts: 404
Joined: 19/07/2012 22:22

#1139 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by husoboss »

https://www.olx.ba/artikal/49768380/hua ... 6-mm-novo/

Kako Vam se cini ovaj i zapravo sta gledati u tom cjenovnom razredu do 300 KM?
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#1140 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sasajev »

djama wrote: 13/09/2022 10:08 opet je dobro u odnosu na apple watch ili samsung gdje das masne pare a pojedine funkcije ne rade na nasem trzistu
ja sam birao izmedju ovog s1 active (platio 297 KM) i huawei (ne znam koji model al je bio 370 KM) al mi je problem sto sam citao da huwaei sto se tice kompatibilnosti i xiaomi telefonima nije bas idealan.
I na Apple watch i na Galaxy Watch postoji jednostavan nacin da osposobis sve funkcije koje imaju.
Znam to zato sto zadnju godinu nosim Apple watch 7, a prije toga godinu nosio Galaxy Watch 3.
I cinjenica je da i jedan i drugi vrijede puno vise od od onog xiaomi i od huaweia zato sto su Apple i Galaxy satovi zvjeri u svakom smislu za ove fitnes narukvice u obliku sata.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1141 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by soha96 »

sasajev wrote: 25/09/2022 15:41
djama wrote: 13/09/2022 10:08 opet je dobro u odnosu na apple watch ili samsung gdje das masne pare a pojedine funkcije ne rade na nasem trzistu
ja sam birao izmedju ovog s1 active (platio 297 KM) i huawei (ne znam koji model al je bio 370 KM) al mi je problem sto sam citao da huwaei sto se tice kompatibilnosti i xiaomi telefonima nije bas idealan.
I na Apple watch i na Galaxy Watch postoji jednostavan nacin da osposobis sve funkcije koje imaju.
Znam to zato sto zadnju godinu nosim Apple watch 7, a prije toga godinu nosio Galaxy Watch 3.
I cinjenica je da i jedan i drugi vrijede puno vise od od onog xiaomi i od huaweia zato sto su Apple i Galaxy satovi zvjeri u svakom smislu za ove fitnes narukvice u obliku sata.
Kako da osposobim sve na Apple Watch?
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#1142 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sasajev »

soha96 wrote: 25/09/2022 15:53
sasajev wrote: 25/09/2022 15:41

I na Apple watch i na Galaxy Watch postoji jednostavan nacin da osposobis sve funkcije koje imaju.
Znam to zato sto zadnju godinu nosim Apple watch 7, a prije toga godinu nosio Galaxy Watch 3.
I cinjenica je da i jedan i drugi vrijede puno vise od od onog xiaomi i od huaweia zato sto su Apple i Galaxy satovi zvjeri u svakom smislu za ove fitnes narukvice u obliku sata.
Kako da osposobim sve na Apple Watch?
Provozaj se do Hrvatske :D Cim se spojis na neki toranj u Hrvatskoj, udji u (npr EKG) i sve ce ti se osposobiti.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1143 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by soha96 »

Eh to, to nije jednostavan nacin. :D
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#1144 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sasajev »

soha96 wrote: 25/09/2022 16:59 Eh to, to nije jednostavan nacin. :D
Ne moze jednostavnije, s obzirom da je u nasoj drzavi sve blokirano.
Provozas se do Metkovica, popijes kafu, sve aktiviras i nazad kuci :D
A EKG je jedina stvar koja ne radi kod nas na Apple watch, tako da ne znam ni koliko je to u stvari i bitno.
Kod mene je aktivirano, ali nije bas da koristim to.
I jednom kada aktiviras to, prenosi se na svaki naredni sat koji kupis i ako slucajno budes nekada vracao ovaj na fabricka.
User avatar
konektovan
Posts: 40510
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1145 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

husoboss wrote: 24/09/2022 15:27 https://www.olx.ba/artikal/49768380/hua ... 6-mm-novo/

Kako Vam se cini ovaj i zapravo sta gledati u tom cjenovnom razredu do 300 KM?
Odličan za tu cijenu...imam gt2 evo već godinu i prezadovoljan sam.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1146 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by channel10 »

sasajev wrote: 25/09/2022 17:05
soha96 wrote: 25/09/2022 16:59 Eh to, to nije jednostavan nacin. :D
Ne moze jednostavnije, s obzirom da je u nasoj drzavi sve blokirano.
Provozas se do Metkovica, popijes kafu, sve aktiviras i nazad kuci :D
A EKG je jedina stvar koja ne radi kod nas na Apple watch, tako da ne znam ni koliko je to u stvari i bitno.
Kod mene je aktivirano, ali nije bas da koristim to.
I jednom kada aktiviras to, prenosi se na svaki naredni sat koji kupis i ako slucajno budes nekada vracao ovaj na fabricka.
Vazi li to i za Huawei satove, pa da Latif-aga putuje?
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#1147 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sasajev »

channel10 wrote: 26/09/2022 14:22
sasajev wrote: 25/09/2022 17:05
Ne moze jednostavnije, s obzirom da je u nasoj drzavi sve blokirano.
Provozas se do Metkovica, popijes kafu, sve aktiviras i nazad kuci :D
A EKG je jedina stvar koja ne radi kod nas na Apple watch, tako da ne znam ni koliko je to u stvari i bitno.
Kod mene je aktivirano, ali nije bas da koristim to.
I jednom kada aktiviras to, prenosi se na svaki naredni sat koji kupis i ako slucajno budes nekada vracao ovaj na fabricka.
Vazi li to i za Huawei satove, pa da Latif-aga putuje?
Ne vazi Latif aga, to na Huaweju svakako nema :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1148 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by channel10 »

Ima mjerenje tlaka, samo sad nesto razmisljam i mislim da se ni u HR ne moze mjeriti tlak.
sasajev
Posts: 630
Joined: 20/06/2016 09:49

#1149 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by sasajev »

channel10 wrote: 26/09/2022 15:05 Ima mjerenje tlaka, samo sad nesto razmisljam i mislim da se ni u HR ne moze mjeriti tlak.
Ako radi bilo gdje, onda sigurno postoji neki nacin da se osposobi.
Koji ti je sat?
merk030
Posts: 676
Joined: 30/06/2018 18:31

#1150 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by merk030 »

Šta preporučujete za trčanje, dovoljno je samo praćenje vremena/pacea. Razmišljam o Mi Band 7, ali i možda neki sat, ako nije neka razlika u cijeni ?
Post Reply