Smartwatch (pametni satovi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
luxferre
Posts: 663
Joined: 25/07/2009 00:23

#1226 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by luxferre »

BaDa wrote: 18/12/2022 14:25 ako bude kome trebao huawei gt2 pro maksimalno ocuvan beez ogrebotina! kupljen u maju ove godine ima garanciju 24 mjeseca! svi detalji u PP jer hocu da uzmem GW 5
Imate pp
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1227 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Daryl Dixon »

Qler wrote: 18/12/2022 00:20 Image

Legao Watch 5 Pro :) osjetan napredak poslije S3 Frontier. Puno fluid nije radi, brže, kretanja prepoznaje volje (sa onim završim hodanje on tek skonta da sam krenuo, ovaj odmah. Sad mi 10k upratio skoro u metar, kad sam stajao, kad kretao..)

Baterija duže od starog traje, al ništa to write home about. Jeste S3 star, al se baš osjeti prelazak, pogotovo o drugi OS ispod svega.
da bude sretno... meni baterija dva i pol dana traje, doduse stalno stavljam neke fensi skinove i slucam muziku i bt mi je upaljen vecinu vremena i wifi.. za sada zadovoljan :)
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#1228 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by BaDa »

Daryl Dixon wrote: 28/12/2022 17:01 da bude sretno... meni baterija dva i pol dana traje, doduse stalno stavljam neke fensi skinove i slucam muziku i bt mi je upaljen vecinu vremena i wifi.. za sada zadovoljan :)
meni moze baterija izdrazi 3 do 3 i po dana samo bt aktiviran i standardni watchface :D ali je opet velika razlika nakon gt2 pro koji je drzao bateriju po 9-10 dana
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#1229 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

BaDa wrote: 28/12/2022 18:29
Daryl Dixon wrote: 28/12/2022 17:01 da bude sretno... meni baterija dva i pol dana traje, doduse stalno stavljam neke fensi skinove i slucam muziku i bt mi je upaljen vecinu vremena i wifi.. za sada zadovoljan :)
meni moze baterija izdrazi 3 do 3 i po dana samo bt aktiviran i standardni watchface :D ali je opet velika razlika nakon gt2 pro koji je drzao bateriju po 9-10 dana
Ovdje raja malo malo zali za trajanjem baterije kad kupi samsung a imao huawei ili xiaomi sat. Ljudi moji koliko ja znam samsung i apple jedino imaju appstore na satu pa takav operativni sistem u standby trosi. Exynos procesor u samsungu je opet vazan detalj. Jedino samsung i apple imaju dvosmjernu sinhronizaciju notifikacija. Imao sam i garmina ali njega smatram fitnes-watchem. HONOR GS PRO konkretan primjer gdje procitam poruku ne skloni se sa mobitela pa kad tamo odem istu tu poruku moram sklonuti rucno. Nisam mogao zvati ljude iz cijelog imenika vec samo 10 predefinisanih ili nekog ko je mene zvao unazad neko vrijeme. Pametni sat koji radi sa 32 MB ram memorije sam od sebe je dao objasnjenje kako baterija drzi 10-15 dana. Takvi satovi nemaju ni tipkovnicu kad kucas odgovor vec u najboljem slucaju imas predefinisane poruke kojima uzvracas na primljemu notifikaciju.
Kad sam odlucio kupiti pravi pametni sat bio mi je na listi i TickWatch 3 koji ima dvoslojni ekran koji daje neke detalje ali ne trosi kao amoled koji nudi full pixele i boje za prikaz informacija. Taj sat nema Exynos pa je u startu bolji od Samsunga. Ja sam nakon Huawei kupio Galaxy Watch 4 44 mm jer nije bilo na stanju gw4 46 sa linetom pa sam tu gresku evo ispravio nakon godinu dana. Kupio sam isti ali malo ljepsi model gdje mi opet baterija traje dan i po pa nisam vidio razloga za gw5 (pro) gdje ne postoji opcija bezela/prstena za navigaciju.
User avatar
permanentan
Posts: 455
Joined: 30/01/2008 14:11

#1230 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by permanentan »

Ekipa sa samsung satovima pomagajte.
Uzeo prvi smartwatch, samsung watch 5.
Kako ga podesiti, sta popaliti, a sta pogasiti da se dobije neki optimalni odnos performansi i trajanja baterije?
Drugo pitanje, je li neko osposobio mjerenje krvnog pritiska i ekg kod nas?
User avatar
BaDa
Posts: 2334
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#1231 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by BaDa »

permanentan wrote: 31/12/2022 08:42 Ekipa sa samsung satovima pomagajte.
Uzeo prvi smartwatch, samsung watch 5.
Kako ga podesiti, sta popaliti, a sta pogasiti da se dobije neki optimalni odnos performansi i trajanja baterije?
Drugo pitanje, je li neko osposobio mjerenje krvnog pritiska i ekg kod nas?
Sve zavisi od tebe sta zelis da ti mjeri sat :D ja sam na gw 5 pro ukljucio otkucaj srca svakih 10 min i stress da mjeri.. ostalo dve iskljucio wifi mi ne treba ukljucen samo bluetooth always on display takodje iskljucen.. kisik u ktvi iskljucen skroz odnosno ne mjeri automatski! Sto se tice krvnog pritiska i ekg moras instalirati modovanu verziju samsung health monitora da bi radilo... imas na youtube klipova (ukucaj samo samsung health monitor mod) kako se to radi nije nista zajebano odradi se u roku par minuta!
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#1232 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by BiBi911 »

permanentan wrote: 31/12/2022 08:42 Ekipa sa samsung satovima pomagajte.
Uzeo prvi smartwatch, samsung watch 5.
Kako ga podesiti, sta popaliti, a sta pogasiti da se dobije neki optimalni odnos performansi i trajanja baterije?
Drugo pitanje, je li neko osposobio mjerenje krvnog pritiska i ekg kod nas?
Za krvni pritisak Promjeni regiju(ono kada tek Paris Tel poslije hard Reset)
Kod mene je sve popaljeno I 50% baterije potrosi za dan(puni ga ujutro nekih 30min poslije spavanja-prije posla)
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#1233 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by purgatorio »

Kupio Amazfit Neo i ostavio GTR 3 u ladicu. Najpraktičnije čudo što sam ikad kupio, a košta 30-40 €.
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1234 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

purgatorio wrote: 31/12/2022 09:07 Kupio Amazfit Neo i ostavio GTR 3 u ladicu. Najpraktičnije čudo što sam ikad kupio, a košta 30-40 €.
sta je sa gtr3 zapelo
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#1235 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by noviprimitivac »

Pozdrav,
Nisam nikad imao smartwach i izbor mi je pao na Huawei.
E sad, dvoumim se između dva modela gt2 Pro i gt3 Pro.
Nisam neku bitnu razliku našao na internetu, pa me interesuje da li je možda neko imao oba modela i kakva je situacija u praxi.
Nisam neki zahtjevan korisnik, najviše ga uzimam radi plivanja u bazenu, brzo hodanje i ponekad trčanje
Ako neko može pomoći u izboru od ova dva modela bio bih zahvalan, razlika je 200 KM i više
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#1236 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by purgatorio »

shape of despair wrote: 31/12/2022 11:28
purgatorio wrote: 31/12/2022 09:07 Kupio Amazfit Neo i ostavio GTR 3 u ladicu. Najpraktičnije čudo što sam ikad kupio, a košta 30-40 €.
sta je sa gtr3 zapelo
Ne vidim na suncu kako treba AOD, treba mu par sekundi da skonta osvjetljenje. To je najveci problem bio.
ajdamo
Posts: 1035
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1237 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by ajdamo »

noviprimitivac wrote: 31/12/2022 17:11 Pozdrav,
Nisam nikad imao smartwach i izbor mi je pao na Huawei.
E sad, dvoumim se između dva modela gt2 Pro i gt3 Pro.
Nisam neku bitnu razliku našao na internetu, pa me interesuje da li je možda neko imao oba modela i kakva je situacija u praxi.
Nisam neki zahtjevan korisnik, najviše ga uzimam radi plivanja u bazenu, brzo hodanje i ponekad trčanje
Ako neko može pomoći u izboru od ova dva modela bio bih zahvalan, razlika je 200 KM i više
GT3 pro ima nešto bolju bateriju i precizniji GPS senzor. Također ima i mogućnost praćenja EKG-a što je po meni gimmick,a svakako ne radi u našoj državi zbog nekih dozvola(https://consumer.huawei.com/sa-en/suppo ... s15893330/) tako da bih ja na tvom mjestu uzeo GT2 pro.

Ono što moram naglasiti je da na Huawei satovima ne postoji opcija airplane mode i ne možeš isključiti Bluetooth. Nekome je to bitno jer voli isključiti bluetooth po noći.a neko jednostavno skine sat sa ruke prije nego krene na spavanje.



Ovdje ih možeš uporediti

https://versus.com/en/huawei-watch-gt-2 ... o-titanium

Why is Huawei Watch GT 3 Pro better than Huawei Watch GT 2 Pro?
Has NFC?
Has a temperature sensor?
Has ECG technology?
1.1h shorter charge time?
1.4hvs2.5h
Tracks calorie intake?
Tracks water intake?
Designed for diving?

--------------------------


Why is Huawei Watch GT 2 Pro better than Huawei Watch GT 3 Pro Titanium?
Tracks elevation?
Has smart alarm?
Has voice commands?
Has multi-sport mode?
Has a built-in camera remote control function?
Acquires GPS faster?
1 more microphone(s)?
1vs0
Is compatible with Windows?
Scroll down for more details
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#1238 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by noviprimitivac »

ajdamo wrote: 01/01/2023 17:16
noviprimitivac wrote: 31/12/2022 17:11 Pozdrav,
Nisam nikad imao smartwach i izbor mi je pao na Huawei.
E sad, dvoumim se između dva modela gt2 Pro i gt3 Pro.
Nisam neku bitnu razliku našao na internetu, pa me interesuje da li je možda neko imao oba modela i kakva je situacija u praxi.
Nisam neki zahtjevan korisnik, najviše ga uzimam radi plivanja u bazenu, brzo hodanje i ponekad trčanje
Ako neko može pomoći u izboru od ova dva modela bio bih zahvalan, razlika je 200 KM i više
GT3 pro ima nešto bolju bateriju i precizniji GPS senzor. Također ima i mogućnost praćenja EKG-a što je po meni gimmick,a svakako ne radi u našoj državi zbog nekih dozvola(https://consumer.huawei.com/sa-en/suppo ... s15893330/) tako da bih ja na tvom mjestu uzeo GT2 pro.

Ono što moram naglasiti je da na Huawei satovima ne postoji opcija airplane mode i ne možeš isključiti Bluetooth. Nekome je to bitno jer voli isključiti bluetooth po noći.a neko jednostavno skine sat sa ruke prije nego krene na spavanje.



Ovdje ih možeš uporediti

https://versus.com/en/huawei-watch-gt-2 ... o-titanium

Why is Huawei Watch GT 3 Pro better than Huawei Watch GT 2 Pro?
Has NFC?
Has a temperature sensor?
Has ECG technology?
1.1h shorter charge time?
1.4hvs2.5h
Tracks calorie intake?
Tracks water intake?
Designed for diving?

--------------------------


Why is Huawei Watch GT 2 Pro better than Huawei Watch GT 3 Pro Titanium?
Tracks elevation?
Has smart alarm?
Has voice commands?
Has multi-sport mode?
Has a built-in camera remote control function?
Acquires GPS faster?
1 more microphone(s)?
1vs0
Is compatible with Windows?
Scroll down for more details
Hvala prije svega za info.
Ne znam, ipak ovih par stvari koje nema PRO 2 a ima PRO 3 ipak odluče da uzmem trojku.
Kako nisam do sada nikad imao smartwach nisam siguran da li lično za mene bi to bio ispravan odabir ali ću nekad kasnije više oko svega znati
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#1239 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Pozdrav
Imam huawei gt2e
Veceras uradim brisanje telefona onako u kompletu. Xiaomi Redmi 11 pro+ 5g.
Instalacija svega. Tup, nema u google play-u uopste aplikacije huawei health. Nema je. Ima samo honor health. Kad je instaliram, ne prepoznaje sat.
Wtf??????
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1240 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

zdruzdjo wrote: 01/01/2023 23:42 Pozdrav
Imam huawei gt2e
Veceras uradim brisanje telefona onako u kompletu. Xiaomi Redmi 11 pro+ 5g.
Instalacija svega. Tup, nema u google play-u uopste aplikacije huawei health. Nema je. Ima samo honor health. Kad je instaliram, ne prepoznaje sat.
Wtf??????
Ukidaju ameri sve redom...
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#1241 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

zdruzdjo wrote: 01/01/2023 23:42 Pozdrav
Imam huawei gt2e
Veceras uradim brisanje telefona onako u kompletu. Xiaomi Redmi 11 pro+ 5g.
Instalacija svega. Tup, nema u google play-u uopste aplikacije huawei health. Nema je. Ima samo honor health. Kad je instaliram, ne prepoznaje sat.
Wtf??????
Imas apkmirror pa tamo skini health app.
Kad sam imao honora tamo sam nalazio novije verzije nego sto play store nudi.

Good luck
Peryton_
Posts: 998
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#1242 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Peryton_ »

Koji je trenutno na trzistu sw sa najmanjim promjerom ekrana (idealno 40 ili 42 mm) a da nije Apple i Samsung?
Muski.
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#1243 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

Instalirao huawei health sa apk-mirror na sugestiju @Burkoff
Dobijem ovo. Isto se desi i kad instaliram sa huawei app galery. Mada koliko vidim sve radi uredno.

Image
User avatar
Burkoff
Posts: 258
Joined: 02/07/2012 15:57

#1244 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by Burkoff »

zdruzdjo wrote: 02/01/2023 11:07 Instalirao huawei health sa apk-mirror na sugestiju @Burkoff
Dobijem ovo. Isto se desi i kad instaliram sa huawei app galery. Mada koliko vidim sve radi uredno.

Image
Imas opciju da instaliras "huawei mobile services (hms core)" sa apkmirror ili nekog drugog izvora. Ne znam da li je to od pomoci ali moze biti povezano. Takodjer igraj se malo sa huawei health verzijama. Probaj stariju uzeti, recimo feb 2022. Svi znamo da nekad najnovija verzija pokvari ono sto je uredno radilo. Ako si imao sve ispravno prije tvornickog a sada nece onda samo trebas da ugatas odgovarajuce verzije moje misljenje. Probaj staviti ako vec nisi sve vezano za huawei na neogranicenu upotrebu baterije i auto start (kod xiaomi to zna biti presudno).
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1245 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Skini hiawei app galery i tu snimi hms core pa huawei health. sve gotovo za 5 min
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1246 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

Zeleno je zabiljezio Miwatch, crveno je ispravna ruta,znaci nide veze s vezom

Image
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#1247 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by zdruzdjo »

shape of despair wrote: 02/01/2023 11:23 Skini hiawei app galery i tu snimi hms core pa huawei health. sve gotovo za 5 min
Maaaa' meeeen.
Uspjelo ovo tvoje.

Tnx.
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1248 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by konektovan »

shape of despair wrote: 02/01/2023 13:37 Zeleno je zabiljezio Miwatch, crveno je ispravna ruta,znaci nide veze s vezom

Image
Ne moraš cjepidlačiti... :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3074
Joined: 09/04/2008 18:41

#1249 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by shape of despair »

trcanje dobro mjeri fakat, ovdje se zblesavio.
Edit: naisao sam na redditu na korisnika koji se slikao na nekom vidikovcu a miwatch mu je prikazao putanju par stotina metara udaljenu od te tacke,ko da tuda nije ni prosao
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#1250 Re: Smartwatch (pametni satovi)

Post by bhnapoleon1 »

Šta uzeti 200-300 KM da se dobro spaja na xiaomi i da podržava plivanje
Post Reply