Servis mobitela u Sarajevu

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1 Servis mobitela u Sarajevu

Post by sizifinho »

Gdje ima u Sarajevu posten i kvalitetan serviser? Zadnje iskustvo sa servisom telefona u robotu mi je haoticno. Od tri odnesena telefona, sva tri su zavrsila u losijen stanju nego sto su bili kad sam ih prvobitno odnio.

Cuo sam da na otoci ima cica, Nedzad ili tako nekako i kazu da je posten ali i jeftin.

Kakva su vasa iskustva?
Variola Vera
Posts: 225
Joined: 27/09/2016 22:57

#2 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Variola Vera »

tehnoshop jedini servis da valja
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#3 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by artime »

Gdje je taj technoshop?
Variola Vera
Posts: 225
Joined: 27/09/2016 22:57

#4 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Variola Vera »

artime wrote:Gdje je taj technoshop?
https://technoshop.ba/prodajna-mjesta/
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#5 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by artime »

Variola Vera wrote:
artime wrote:Gdje je taj technoshop?
https://technoshop.ba/prodajna-mjesta/
U alti? Da nije slucajno to onaj kao pult koji se nalazi na prvom spratu, iza pokretnih stepenica?
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#6 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Dzontra_Volta »

Techno shop su velike radnje za prodaju bijele tehnike i kućanskih aparata, kakav pult!?

Koja ti je marka mobitela? Najbolji su ti ovlašteni serviseri, sve ostalo je "ako ti se posreći".
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#7 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by artime »

Dzontra_Volta wrote:Techno shop su velike radnje za prodaju bijele tehnike i kućanskih aparata, kakav pult!?

Koja ti je marka mobitela? Najbolji su ti ovlašteni serviseri, sve ostalo je "ako ti se posreći".
Pa ja ne zelim da odvalim bubreg, kako bi mi zalemio jedan djelić, konkretno na mjestu gdje se ubacuje usb da se puni. Ima problema sa punjenjem. Samsung.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7771
Joined: 03/06/2016 16:31

#8 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Dope_Man »

Da malo dignem temu, vidim gore nije bilo odgovora al nadam se neko uleti sad. Uglavnom imam staru Xperiu L koju hocu da dam mami da je konacno uvedem u svijet smartphone-a (i da ne moram biti bez svog moba po par sati svaki put kad se tetki iz Njemacke prica na viber :D ). Problem sa L je kod jacka za slusalice, cini se da negdje ima spoj ili nesto pa mob svako malo pomisli da su ukljucene slusalice i onda zvuk sa zvucnika prebaci na njih, a ako i jesu ubacene slusalice opet se desava da prekida jer svako malo pomisli da nisu ubacene pa prebaci na zvucnik :-)

Uglavnom, kome odnijeti da to pouzdano odlemi/zalemi i nakalemi?
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#9 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Sarayman »

artime wrote:
Dzontra_Volta wrote:Techno shop su velike radnje za prodaju bijele tehnike i kućanskih aparata, kakav pult!?

Koja ti je marka mobitela? Najbolji su ti ovlašteni serviseri, sve ostalo je "ako ti se posreći".
Pa ja ne zelim da odvalim bubreg, kako bi mi zalemio jedan djelić, konkretno na mjestu gdje se ubacuje usb da se puni. Ima problema sa punjenjem. Samsung.
Meni se ista stvar desila na S3 poodavno i bio je u garanciji u Univerzalnom pa mi je njihov serviser zamijenio USB port koji ode kada nepravilno okreneš konektor za punjenje i vremenom se sitni pinovi pomjere. Može ti to zamijeniti svaki servis za male pare. Pitaj koliko je zamjena USB porta i idi gdje ti je povoljno. Nadam se da si prije toga pokušao puniti drugim i 100% ispravnim punjačem i kablom da eliminišeš tu mogućnost.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3040
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#10 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by suad-sarajevo »

Koliko bi koštala zamjena stakla na LG Magna? Ciknulo juče nakon "lakšeg" pada sa visine od cca 2 m. :D
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#11 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by mali_milojica »

Samo da pohvalim Agram Servis.
Odnio telefon na servis,riknula matična,telefon fizički u užasnom stanju. Zamijenili matičnu u garanciji i poklon od njih nova plastika i ukrasne lajsne okolo. Ništa specijalno,ali eto znači čovjeku ljudski odnos.
Svaka čast :thumbup:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#12 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by shiljak »

mali_milojica wrote:Samo da pohvalim Agram Servis.
Odnio telefon na servis,riknula matična,telefon fizički u užasnom stanju. Zamijenili matičnu u garanciji i poklon od njih nova plastika i ukrasne lajsne okolo. Ništa specijalno,ali eto znači čovjeku ljudski odnos.
Svaka čast :thumbup:
Gdje se nalazi?
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#13 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

http://www.agramservis.ba/kontakt.html
mali_milojica wrote:Samo da pohvalim Agram Servis.
Odnio telefon na servis,riknula matična,telefon fizički u užasnom stanju. Zamijenili matičnu u garanciji i poklon od njih nova plastika i ukrasne lajsne okolo. Ništa specijalno,ali eto znači čovjeku ljudski odnos.
Svaka čast :thumbup:
Meni se baterija "napuhala,zadnji dio skoro odvojen.Zamijenili bateriju,softver i komplet zadnji dio.
I to završili za 3 radna dana,ne znam jeli uvijek tako ali od mene sve preporuke.

I da garancija na bateriju je godinu dana tada je prošlo oko godinu i 2 mjeseca mislio sam da ću platiti ali nije bilo potrebe.
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#14 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by konektovan »

Zar ima garancija na bateriju???? Koji mob je u pitanju???
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#15 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Astrix »

Koje telefone radi ovaj agram servis?

Imam Sony XA Ultra, ispao mi na telefon i sad je displej nekako izblijedio i crne crtice po njemu. Touch radi samo što sad ružno izgleda.

Koliko bi bila zamjena displeja na tom telefonu ako ko zna?
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#16 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by _ado_ »

Agram je ovlasteni servis za HTC, Sony, Samsung.
Imam grozno iskustvo sa njima. HTC prestao da puni bateriju, u garantnom roku. Tri puta mi vracali mobitel sa objasnjenjem da je problem otklonjen. Dodjem kuci, ista stvar. Prvo su rekli da je do operativnog sistma, pa da preveliki broj instaliranih aplikacija onemogucava punjenje baterije. Mob vracen na fabricek postavke i nije instalirana nijedna dodatna aplikacija. Onda su mjenjali maticnu plocu. Na kraju su morali zamjeniti mobitel jer je prosao onaj rok u kom mi moraju popraviti telefon.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#17 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Astrix »

Da opet pitam, koji bi servis preporučili za zamjenu displeja, u Agramu bi me vjerovatno oderali. Ima li još koji da je pouzdan?
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#18 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by tr_ba »

Astrix wrote:Da opet pitam, koji bi servis preporučili za zamjenu displeja, u Agramu bi me vjerovatno oderali. Ima li još koji da je pouzdan?
Koji god da izaberes,gledaj da ti djelovi budu original,inace si donji poslije par mjeseci upotrebe...
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#19 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Astrix »

Da, ali kako znati da su original?
Ali_G
Posts: 4640
Joined: 02/03/2002 00:00

#20 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Ali_G »

agram je mozda skuplji al imas garanciju na to sto ti urade. Ovi drugi ti stave robu upitnog porijekla, nije rijetko da ne urade posao bas najbolje, pogotovo ako su osjetljiviji modeli.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#21 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Daryl Dixon »

treba mi serviser za tablet 2look, ako ima kakva preporuka.. zahvaljujem
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#22 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by konektovan »

Daryl Dixon wrote:treba mi serviser za tablet 2look, ako ima kakva preporuka.. zahvaljujem
Pa zar to još postoji?! :mrgreen: znam da je neka firma iz istočnog sarajeva, promedia, tako nešto, bila zastupnik i serviser. Kad se prodje raskrsnica, zvali je mlado jagnje, zbog restorans:mrgreen: kreneš prema bingu, bivšem tuš centru, nakon semafora 50-100 m sa desne strane objekat, i u prizemlju je bila ta firma..
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#23 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by nlt »

neko, iko....
htc m8, nekoliko mjeseci stoji, čeka jadan da dobije novi displej, ali sve nesto...
nosio u jedan servis, kaže frajer preko 200 KM :shock:
koliko bi to bilo u Agramu, ili tako negdje da se uradi
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by konektovan »

nlt wrote:neko, iko....
htc m8, nekoliko mjeseci stoji, čeka jadan da dobije novi displej, ali sve nesto...
nosio u jedan servis, kaže frajer preko 200 KM :shock:
koliko bi to bilo u Agramu, ili tako negdje da se uradi
LCD Displej HTC One M8 (125 KM) https:/ ... 525/809186

Evo jedan, imaš na olx kamaru, mozes dosta jeftinije proci. Ne moraš nositi u ovlašteni, moze i neki drugi servis.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#25 Re: Servis mobitela u Sarajevu

Post by Dzontra_Volta »

nlt wrote:neko, iko....
htc m8, nekoliko mjeseci stoji, čeka jadan da dobije novi displej, ali sve nesto...
nosio u jedan servis, kaže frajer preko 200 KM :shock:
koliko bi to bilo u Agramu, ili tako negdje da se uradi
Ako si već čekao nekoliko mjeseci, onda možeš još jedan mjesec, naručiš sa ebay za cca 25$ i daš još 10-20 KM za ruke u nekom servisu i ispadne piuno jeftinije od ovih 200 KM.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... y&_sacat=0

U agramu te može izaći samo skuplje, jer su oni ovlašteni servis.
Post Reply