Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#276 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by diablobih »

Da, izmedju je prazno. Imas i Note seriju koji su veci telefoni i imaju olovku. S10+ ti preporucujem ako moras najbolje prije S20 serije od Samsunga. Doduse uvijek imas i drugih proizvodjaca, ali si zapeo za Samsung ocigledno.
User avatar
fortaleza
Posts: 5560
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#277 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by fortaleza »

chombe trajla be wrote: 30/03/2020 11:12 Jedno pitanje, koji Samsungov mobitel da uzmem? Sviđaju mi se S Galaxy, samo ne znam koji? Ne bih neki preskup, već da je solidna cijena, a da je dobar. Kakav je s10, i gdje kupiti, neka preporuka, ili neki još bolji tih para? :kiss:
Do koliko para? Šta ti je najbitnije na mobitelu? Jel želiš kompaktan telefon, koje dimenzije? Jel igraš igre, jel snaga procesora bitna? Svi su telefoni dobri, samo neki imaju neke karakteristike bolje od drugih.

Recimo da ti je audio bitan kao meni preporučio bih ti neki od LG-a sa quad dacom ili jednu od ovih novih prelijepih Motorola sa pravim stereo zvučnicima i savršenim utorom za slušalice. 8) Kao telefoni srednje klase deru svaki Samsung po pitanju audio kvalitete pa i ove najskuplje.

Galaxy S10 izgleda prelijepo sa zakrivljenim zaslonom, ali taj zaslon otežava u praksi korištenje zbog nehotičnih pritisaka. I postaju lagano sve skuplji, odmah iza Applea, drugi proizvođači u pravilu nude bolje specifikacije za istu cijenu.
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#278 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by chombe trajla be »

fortaleza wrote: 30/03/2020 14:03
chombe trajla be wrote: 30/03/2020 11:12 Jedno pitanje, koji Samsungov mobitel da uzmem? Sviđaju mi se S Galaxy, samo ne znam koji? Ne bih neki preskup, već da je solidna cijena, a da je dobar. Kakav je s10, i gdje kupiti, neka preporuka, ili neki još bolji tih para? :kiss:
Do koliko para? Šta ti je najbitnije na mobitelu? Jel želiš kompaktan telefon, koje dimenzije? Jel igraš igre, jel snaga procesora bitna? Svi su telefoni dobri, samo neki imaju neke karakteristike bolje od drugih.

Recimo da ti je audio bitan kao meni preporučio bih ti neki od LG-a sa quad dacom ili jednu od ovih novih prelijepih Motorola sa pravim stereo zvučnicima i savršenim utorom za slušalice. 8) Kao telefoni srednje klase deru svaki Samsung po pitanju audio kvalitete pa i ove najskuplje.

Galaxy S10 izgleda prelijepo sa zakrivljenim zaslonom, ali taj zaslon otežava u praksi korištenje zbog nehotičnih pritisaka. I postaju lagano sve skuplji, odmah iza Applea, drugi proizvođači u pravilu nude bolje specifikacije za istu cijenu.
Hvala na odgovoru, pa ne bih nešto pretjerano trošio, do nekih 600 -700KM. Ne igram igre, važno mi je samo da ima dosta memorije da može stati bezbroj slika, i poneko duže snimanje. Sad me malo buni i ovo što reče @diablobih, šta je to note serija, osim olovke je li se još po nečemu razlikuju? Takođe ne shvatam razliku ni između samsung serije S i onih A mobitela :? . S su skuplji, ali ne znam što?
User avatar
fortaleza
Posts: 5560
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#279 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by fortaleza »

chombe trajla be wrote: 30/03/2020 18:07 Hvala na odgovoru, pa ne bih nešto pretjerano trošio, do nekih 600 -700KM. Ne igram igre, važno mi je samo da ima dosta memorije da može stati bezbroj slika, i poneko duže snimanje. Sad me malo buni i ovo što reče @diablobih, šta je to note serija, osim olovke je li se još po nečemu razlikuju? Takođe ne shvatam razliku ni između samsung serije S i onih A mobitela :? . S su skuplji, ali ne znam što?
Note osim olovke ima i veći zaslon. S serija je premium dok je A serija srednja klasa, razlika je u cipsetu, kamerama, kvaliteti izrade.

Za to što tebi treba može gotovo svaki telefon, bila je ponuda u Mercatoru prije koji dan za Xiaomi Mi 9T i Mi 9T Pro sa dosta niskim cijenama od 400 i 600 KM i dvije godine prave garancije, ne znam jel još aktualna. Uglavnom, ti telefoni imaju bolje specifikacije od Samsungove A serije, a lošiji su od S serije.
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#280 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by diablobih »

Pogledaj u mercatoru u lozionickoj 9t pro, ako jos imaju na stanju po cijeni od 600 KM, ne mozes bolje za te pare dobiti. Ako ne bude on na stanju, neces se razocarati ni sa 9t. Oba su Xiaomi da znas.
senturk
Posts: 552
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#281 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by senturk »

Eh da i ja priupitam ovo ovdje upućeno pučanstvo za sljedeci telefon,, naime supruga i ja promijenili bismo telefone,, i dok je kod nje lahak izbor( p30 lite) ja sam nesto izbirljiviji,, oboje bi uzeli preko bhtelecoma na rate,, molim bez osuda,,, odmah da napomenem da nisam neki Heavy user niti igram puno igrica,, volim pogledat film ili seriju na telefonu tako da i zaslon moze biti faktor,, bebu smo nedavno dobili tsno da ko i svaki roditelj zelim da napravim sto vise slika i videa tako da je i kamera faktor.. Izbor je pao na sljedeće:
Iphone 8
View 20
Mate 20 pro
A 71
Xiaomi mi 9t pro..

Hvala unaprijed..
User avatar
diablobih
Posts: 8253
Joined: 28/12/2015 02:17

#282 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by diablobih »

iPhone ako ces uzimati, uzimaj na rate bilo gdje je najjeftiniji. Ja bih preporucio zbog kamere ili iPhone 8 ili xiaomi 9t pro.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#283 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by i agree »

senturk wrote: 02/04/2020 17:49 Eh da i ja priupitam ovo ovdje upućeno pučanstvo za sljedeci telefon,, naime supruga i ja promijenili bismo telefone,, i dok je kod nje lahak izbor( p30 lite) ja sam nesto izbirljiviji,, oboje bi uzeli preko bhtelecoma na rate,, molim bez osuda,,, odmah da napomenem da nisam neki Heavy user niti igram puno igrica,, volim pogledat film ili seriju na telefonu tako da i zaslon moze biti faktor,, bebu smo nedavno dobili tsno da ko i svaki roditelj zelim da napravim sto vise slika i videa tako da je i kamera faktor.. Izbor je pao na sljedeće:
Iphone 8
View 20
Mate 20 pro
A 71
Xiaomi mi 9t pro..

Hvala unaprijed..
mate 20 pro zbog svega sto si naveo da ti treba jos ima extra kameru.
Modulator123
Posts: 24
Joined: 03/05/2020 00:10

#284 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Modulator123 »

Pozdrav. Moj budzet je 300 do 400km maksimalno. Preporucite mi neki telefon sa dobrom memorijom i kamerom za te pare ako je moguce. Ja se inace skoro pa nikako ne razumijem. Da li mi preporucujete neku pouzdanu radnju gdje da kupim. Hvala puno ko pomogne...
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#285 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by jarobot »

chombe trajla be wrote: 30/03/2020 18:07
fortaleza wrote: 30/03/2020 14:03
chombe trajla be wrote: 30/03/2020 11:12 Jedno pitanje, koji Samsungov mobitel da uzmem? Sviđaju mi se S Galaxy, samo ne znam koji? Ne bih neki preskup, već da je solidna cijena, a da je dobar. Kakav je s10, i gdje kupiti, neka preporuka, ili neki još bolji tih para? :kiss:
Do koliko para? Šta ti je najbitnije na mobitelu? Jel želiš kompaktan telefon, koje dimenzije? Jel igraš igre, jel snaga procesora bitna? Svi su telefoni dobri, samo neki imaju neke karakteristike bolje od drugih.

Recimo da ti je audio bitan kao meni preporučio bih ti neki od LG-a sa quad dacom ili jednu od ovih novih prelijepih Motorola sa pravim stereo zvučnicima i savršenim utorom za slušalice. 8) Kao telefoni srednje klase deru svaki Samsung po pitanju audio kvalitete pa i ove najskuplje.

Galaxy S10 izgleda prelijepo sa zakrivljenim zaslonom, ali taj zaslon otežava u praksi korištenje zbog nehotičnih pritisaka. I postaju lagano sve skuplji, odmah iza Applea, drugi proizvođači u pravilu nude bolje specifikacije za istu cijenu.
Hvala na odgovoru, pa ne bih nešto pretjerano trošio, do nekih 600 -700KM. Ne igram igre, važno mi je samo da ima dosta memorije da može stati bezbroj slika, i poneko duže snimanje. Sad me malo buni i ovo što reče @diablobih, šta je to note serija, osim olovke je li se još po nečemu razlikuju? Takođe ne shvatam razliku ni između samsung serije S i onih A mobitela :? . S su skuplji, ali ne znam što?
Ako je zbog kamere huawei P30 ima najbolju kameru od sih modela koje si naveo.
Vrhunski telefin u svim ostalim segmentima.
Novi su baš tu od 600 do 700 km
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#286 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by malocvijece »

Modulator123 wrote: 03/05/2020 00:33 Pozdrav. Moj budzet je 300 do 400km maksimalno. Preporucite mi neki telefon sa dobrom memorijom i kamerom za te pare ako je moguce. Ja se inace skoro pa nikako ne razumijem. Da li mi preporucujete neku pouzdanu radnju gdje da kupim. Hvala puno ko pomogne...
Proguglaj Xiaomi Redmi Note 8 4/64GB za 380KM. Ja sam kupila i zadovoljna sam. Mada, moram priznati da se ni ja ne razumijem baš u telefone. Malo sam istraživala i našla da su Xiaomi jako dobri u rangu telefona ispod 1000KM. Isti ili bolji od Samsunga koji košta isto toliko ili malo skuplje. Imaš u temu za njih sa mnogi dobrih savjeta. Ja prvi put ovaj koristim.

Razmišljala sam i o opciji Huawei X (tako nešto). Košta 400KM. Svidio mi se zato što ima prednju kameru koja iskoči po potrebi. Inače ne volim prednje kamere :D Ali na usporedbi sam našla da je ovaj gore bolji, pa sam se za njega odlučila.
Eto, moje skromno iskustvo.
Modulator123
Posts: 24
Joined: 03/05/2020 00:10

#287 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Modulator123 »

malocvijece wrote: 03/05/2020 10:09
Modulator123 wrote: 03/05/2020 00:33 Pozdrav. Moj budzet je 300 do 400km maksimalno. Preporucite mi neki telefon sa dobrom memorijom i kamerom za te pare ako je moguce. Ja se inace skoro pa nikako ne razumijem. Da li mi preporucujete neku pouzdanu radnju gdje da kupim. Hvala puno ko pomogne...
Proguglaj Xiaomi Redmi Note 8 4/64GB za 380KM. Ja sam kupila i zadovoljna sam. Mada, moram priznati da se ni ja ne razumijem baš u telefone. Malo sam istraživala i našla da su Xiaomi jako dobri u rangu telefona ispod 1000KM. Isti ili bolji od Samsunga koji košta isto toliko ili malo skuplje. Imaš u temu za njih sa mnogi dobrih savjeta. Ja prvi put ovaj koristim.

Razmišljala sam i o opciji Huawei X (tako nešto). Košta 400KM. Svidio mi se zato što ima prednju kameru koja iskoči po potrebi. Inače ne volim prednje kamere :D Ali na usporedbi sam našla da je ovaj gore bolji, pa sam se za njega odlučila.
Eto, moje skromno iskustvo.
Hvala ti puno na odgovoru. Znaci moze se vjerovati mobitelima tipa xiaomi. Ni ja se ne razumijem i covjek sve misli da ce bolje proci ako uzme ove poznate marke telefona,zato hvala ti puno na podjeljenom iskustvu sto se tice xiaomi.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#288 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by zrakomlat »

Modulator123 wrote: 03/05/2020 12:16
malocvijece wrote: 03/05/2020 10:09
Modulator123 wrote: 03/05/2020 00:33 Pozdrav. Moj budzet je 300 do 400km maksimalno. Preporucite mi neki telefon sa dobrom memorijom i kamerom za te pare ako je moguce. Ja se inace skoro pa nikako ne razumijem. Da li mi preporucujete neku pouzdanu radnju gdje da kupim. Hvala puno ko pomogne...
Proguglaj Xiaomi Redmi Note 8 4/64GB za 380KM. Ja sam kupila i zadovoljna sam. Mada, moram priznati da se ni ja ne razumijem baš u telefone. Malo sam istraživala i našla da su Xiaomi jako dobri u rangu telefona ispod 1000KM. Isti ili bolji od Samsunga koji košta isto toliko ili malo skuplje. Imaš u temu za njih sa mnogi dobrih savjeta. Ja prvi put ovaj koristim.

Razmišljala sam i o opciji Huawei X (tako nešto). Košta 400KM. Svidio mi se zato što ima prednju kameru koja iskoči po potrebi. Inače ne volim prednje kamere :D Ali na usporedbi sam našla da je ovaj gore bolji, pa sam se za njega odlučila.
Eto, moje skromno iskustvo.
Hvala ti puno na odgovoru. Znaci moze se vjerovati mobitelima tipa xiaomi. Ni ja se ne razumijem i covjek sve misli da ce bolje proci ako uzme ove poznate marke telefona,zato hvala ti puno na podjeljenom iskustvu sto se tice xiaomi.
Uzmi taj RN8, sigurno je dobar mob. Imam i ja Xiaomi, al ne taj model. Za RN8 imaš recenzija koliko hoćeš na YouTubeu i inače po netu, jako su dobri a za te pare vrhunski.
Modulator123
Posts: 24
Joined: 03/05/2020 00:10

#289 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Modulator123 »

Hvala.puno.Da li je sigurna ona stranica iq mobile da li znate?
User avatar
semirsar
Posts: 7540
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#290 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by semirsar »

u kom smislu sigurna, ev' ja sad us'o, niko me nije nap'o? :mrgreen:
https://iqmobile.ba/
da nije sigurna, vec bi se nadaleko i nasiroko o tome pisalo :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#291 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by zrakomlat »

Ja ih ne volim samo radi ovih klošarskih fora sa cijenama. Cijena ko u svakoga ili čak i viša a iznad nje neka ogromna prekrižena ko neko sniženje hebeno. Ovaj telefon nikad i nigdje vjerovatno nije koštao koliko je na ovoj precrtanoj cijeni.


Image
Modulator123
Posts: 24
Joined: 03/05/2020 00:10

#292 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Modulator123 »

To im je neki markentinski trik😄😄😄😄. Vjerovatno uzimam taj model RN8 evo kazu da dostavljaju. Garancija 2 godine. Trenutno imam lg q6. Nadam se da ima razlike...
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#293 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by zrakomlat »

Mora biti razlike između ta 2 telefona u korist Xiaomi. Pregledaj malo recenzije, kucaj na YouTubeu, ima svašta.

Minus ti je jedino veličina ako si navikao baš na dimenzije tog lg, 142mm prema 158 mm, osjeti se u ruci.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=9814
Modulator123
Posts: 24
Joined: 03/05/2020 00:10

#294 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Modulator123 »

zrakomlat wrote: 03/05/2020 15:41 Mora biti razlike između ta 2 telefona u korist Xiaomi. Pregledaj malo recenzije, kucaj na YouTubeu, ima svašta.

Minus ti je jedino veličina ako si navikao baš na dimenzije tog lg, 142mm prema 158 mm, osjeti se u ruci.

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idP ... hone2=9814
Puno hvala. Najverovatnije da cu se odluciti za taj. Nadam se da ce mi sluziti jer nemam bas priliku cesto da mijenjam mob.pa zato malo trazim iskustva😊
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#295 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Melo15 »

Ja sam narucio iz Kine za poklon RN8, 250 izasao na black friday, i osoba je zadovoljna mobitelom :D Kamea i sve, sve preporuke :thumbup:
Modulator123
Posts: 24
Joined: 03/05/2020 00:10

#296 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by Modulator123 »

Rijetko ih gdje ima. Vec smo trazili u par radnji i nema
. ima xiaomi redmi note 8T,ali ja bih bez T. Dajte ideju gdje jos da.pogledam stim da su pouzdani .😞😞😕
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#297 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by AstorH »

Yebiga ja ne kontam koliko je ta jebena tehnologija otisla u svemir-i dalje, a punimo mobitele svaki drugi dan.
Neko nas kajla, ali ono baš. A mi glupi.
Yebigica.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#298 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by adsubzero »

AstorH wrote: 05/05/2020 21:54 Yebiga ja ne kontam koliko je ta jebena tehnologija otisla u svemir-i dalje, a punimo mobitele svaki drugi dan.
Neko nas kajla, ali ono baš. A mi glupi.
Yebigica.
Potencijal trenutnih (tehnologija) baterija je maksimalno iskoristen. Ne ocekuj poboljsanje dok se ne razviju neke nove tehnologije. Skontaj sta dobijes sve u ovom malom uredjaju.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#299 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by AstorH »

adsubzero wrote: 05/05/2020 22:10
AstorH wrote: 05/05/2020 21:54 Yebiga ja ne kontam koliko je ta jebena tehnologija otisla u svemir-i dalje, a punimo mobitele svaki drugi dan.
Neko nas kajla, ali ono baš. A mi glupi.
Yebigica.
Potencijal trenutnih (tehnologija) baterija je maksimalno iskoristen. Ne ocekuj poboljsanje dok se ne razviju neke nove tehnologije. Skontaj sta dobijes sve u ovom malom uredjaju.
Jo mislim da nije. Odnosno mislim da moze mLogo vise, ali nece.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#300 Re: Izbor mobitela - koji mobitel kupiti?

Post by adsubzero »

AstorH wrote: 05/05/2020 22:18
adsubzero wrote: 05/05/2020 22:10
AstorH wrote: 05/05/2020 21:54 Yebiga ja ne kontam koliko je ta jebena tehnologija otisla u svemir-i dalje, a punimo mobitele svaki drugi dan.
Neko nas kajla, ali ono baš. A mi glupi.
Yebigica.
Potencijal trenutnih (tehnologija) baterija je maksimalno iskoristen. Ne ocekuj poboljsanje dok se ne razviju neke nove tehnologije. Skontaj sta dobijes sve u ovom malom uredjaju.
Jo mislim da nije. Odnosno mislim da moze mLogo vise, ali nece.
Jedino sto moze je bolja optimizacija softvera, ali od same baterije ne ocekuj vise.

Stalno slusam (i citam) kako raja kuka "sto ne moze bolja baterija, kako su prije telefoni radili po 7 dana i vise bez punjenja..." - jeste care, ali su imali displej rezolucije 50x50, monohromatski ili sa 56k boja i bez ikakvih pametnih funkcija. Jos jednom ponavljam, skontaj sta sve mobitel danas radi.
Post Reply