Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 16302
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3001 Re: Huawei telefoni

Post by sime_cipol »

Trump se vec sprema za izbore naredne godine.
Nisu kinezi bantu crnci da ih mozes zajebavati. Jebena je to nacija, a ima ih milijarda i po :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#3002 Re: Huawei telefoni

Post by Tesla Edison »

sime_cipol wrote:Trump se vec sprema za izbore naredne godine.
Nisu kinezi bantu crnci da ih mozes zajebavati. Jebena je to nacija, a ima ih milijarda i po :D
Ako Trump osvoji još jedan mandat, tada će pokazati svu svoju ludost. Takav čovjek je spreman izazvati i Treći svjetski rat samo kako bi ostao na vlasti posebno što američki ustav dozvoljava ostanak na mjestu predsjednika dokle god rat traje. Rouswelt je ja mislim bio 12 ili 18 godina predsjednik, ne znam tačno. Od budale kao što je Trump svašta je za očekivati,.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16302
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3003 Re: Huawei telefoni

Post by sime_cipol »

Ne brini nece, poslije Ruzvelta i jeste donijet zakon da se predsjednik može biti samo dva mandata, odnosno 8 godina :D
Amandman 22 Ustava SAD
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#3004 Re: Huawei telefoni

Post by Cossack »

Image
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#3005 Re: Huawei telefoni

Post by refffko »

Nova nedoumica.
P30 ili Mate 20 Pro? :)
Mogu dobiti za istu cijenu.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3006 Re: Huawei telefoni

Post by strong69 »

refffko wrote:Nova nedoumica.
P30 ili Mate 20 Pro? :)
Mogu dobiti za istu cijenu.
Mate 20 Pro bih ja uzeo
User avatar
refffko
Posts: 1136
Joined: 05/03/2014 18:25

#3007 Re: Huawei telefoni

Post by refffko »

strong69 wrote:
refffko wrote:Nova nedoumica.
P30 ili Mate 20 Pro? :)
Mogu dobiti za istu cijenu.
Mate 20 Pro bih ja uzeo
Njega sam narucio. Odoh sad preuzeti :)

Iskreno, P30 mi je ljepsi, ali kontam da je ovaj ipak jaci.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#3008 Re: Huawei telefoni

Post by sasagrbic »

Što se tiče ove situacije sa Huawei i Androidom mogu oni možda održati pozicije u Kini ali se bojim da će tu najviše nastradati Evropsko tržište i ostatak svijeta koji koriste Guglove servise. Šta će biti, vidjećemo. Ovo mi se ni malo ne sviđa.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#3009 Re: Huawei telefoni

Post by strong69 »

refffko wrote:
strong69 wrote:
refffko wrote:Nova nedoumica.
P30 ili Mate 20 Pro? :)
Mogu dobiti za istu cijenu.
Mate 20 Pro bih ja uzeo
Njega sam narucio. Odoh sad preuzeti :)

Iskreno, P30 mi je ljepsi, ali kontam da je ovaj ipak jaci.
Mate 20 Pro je, kako kaze Huawei, poslovni telefon. Flagship kao i P30 Pro. Odlične kamere. Procesor. Da te dobro sluzi.
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#3010 Re: Huawei telefoni

Post by Cupko_ »

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#3011 Re: Huawei telefoni

Post by beni-bu-man »

Cupko_ wrote:Image
znaci nisam beze bacio oko 2 milje :(

a tamam sam htio nesto novo uzet :(
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#3012 Re: Huawei telefoni

Post by beco »

Hajde sve lijepo KirinOS, njihove komponente....

Ali ja ne mogu bez gmail, drive, keep, playstore, netflixa

Po meni ako zabrane Google servise it's game over za huawei na većinu druguh aplikacija se sa gmailom prijavljujes
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3013 Re: Huawei telefoni

Post by diablobih »

Nema vise ni njihovih komponenata. ARM odlucio da ukine sve sa njima. Sad nece moci proizvoditi ni nove procesore i gpu. Huawei je gotov.

Ovo jos sto ce imati google play na trenutnim modelima ne daje nikakve znake zivota, jer nema sistemskih updatea. Google je sad najmanji problem, otkad se i ARM oglasio.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#3014 Re: Huawei telefoni

Post by Quaresma »

Nije gotov, moze koristiti samsungove exynos procesore, takodjer i mediatek procesore.
jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#3015 Re: Huawei telefoni

Post by jarobot »

Quaresma wrote:Nije gotov, moze koristiti samsungove exynos procesore, takodjer i mediatek procesore.
A onda će i mediatek i samsung na crnu listu zato što koruste ARM strukturu u svojim procesorima koju su dali huaweiu.
Imam mate 20 ali izgleda da treba na vrijeme pobjeći dok za njega mogu dobiti bare s8 plus
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#3016 Re: Huawei telefoni

Post by arnes_king »

Danas mi drug rece da je vidio na olx oglas za p30 pro za 1000KM, je li moguce? Trazit cu mu link...
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3017 Re: Huawei telefoni

Post by zippoo87 »

diablobih wrote:Nema vise ni njihovih komponenata. ARM odlucio da ukine sve sa njima. Sad nece moci proizvoditi ni nove procesore i gpu. Huawei je gotov.

Ovo jos sto ce imati google play na trenutnim modelima ne daje nikakve znake zivota, jer nema sistemskih updatea. Google je sad najmanji problem, otkad se i ARM oglasio.
nije Huawei "Hašim trejd" iz Donjih Brabonjista pa da padaju ovako kako ti napisa
ljudi su spremni na ovo,davno su poceli sa pripremama a ovakav blesav potez amerikanaca ce najvise unistiti njihove kompanije
Huawei moze opstati da posluje samo u Kini i opet ce profit biti u milijardama

evo ova nova odluka o "odlaganju" od 90 dana je ustvari samo dokaz da ameri hoce da nastete imidzu Huaweija i da pokusaju pokazati da im mogu ostetiti kada oni hoce...jer kome ce sada americke kompanije prodavati komponente i software ?
berza je najbolji dokaz...svima pada vrijednost dionica

kroz 90 dana ce povuci ovu debilnu odluku i sve ce se nastaviti kao i do sada...a vjerovatno ce i Huawei napraviti neki trik sa tim famoznim spijuniranjem,pa ce kao dozvoliti amerima prividnu kontrolu
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3018 Re: Huawei telefoni

Post by diablobih »

Pa jedino Huaweiju ostaje da prizna i da se izvine, kao sto je ZTE uradio za druge stvari. Amerika i njene tech kompanije ce eto propasti, jer ne mogu trgovati sa Huawei hehe. I normalno da su bili spremni, kada su znali sta rade. Kako god, ja opet ne vidim spremnost veliku, udaraju ih sa svake strane.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3019 Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

Amerikanci su napravili ogromnu štetu huaweiu, i pokazali da mogu u bilo koje doba svu konkurenciju iz Azije staviti pod kontrolu. Naravno da ce i Kina odgovoriti, ali ce steta za Amerikance biti mnogo manja..
Narusice ovo dobro imidz huaweia, a da ne pricamo o tome kako ce i trziste u skorije vrijeme pokazati da im je nanesena velika šteta. Ne vjerujem da ce se desiti scenario koji je najavljivan od SAD, jet evo odlozeno je lafo 90 dana, ali kako ce kupci reagovatu???
Evo, ovdje na forumu masa ljudi pokazuje nepovjerenje prema huaweiu, i ne zeli da riskira sa kupovinom uredjaja, koji bi preko noci mogli ostati bez bilo kakve podrske...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#3020 Re: Huawei telefoni

Post by JavierBosnia »

konektovan wrote:Amerikanci su napravili ogromnu štetu huaweiu, i pokazali da mogu u bilo koje doba svu konkurenciju iz Azije staviti pod kontrolu. Naravno da ce i Kina odgovoriti, ali ce steta za Amerikance biti mnogo manja..
Narusice ovo dobro imidz huaweia, a da ne pricamo o tome kako ce i trziste u skorije vrijeme pokazati da im je nanesena velika šteta. Ne vjerujem da ce se desiti scenario koji je najavljivan od SAD, jet evo odlozeno je lafo 90 dana, ali kako ce kupci reagovatu???
Evo, ovdje na forumu masa ljudi pokazuje nepovjerenje prema huaweiu, i ne zeli da riskira sa kupovinom uredjaja, koji bi preko noci mogli ostati bez bilo kakve podrske...
Upravo to, evo i ja prvi sam ozbiljno razmisljao o P30 Pro koji mi se svidio, nakon ovoga sve vise razmisljam o S10 plusu
Benjo34
Posts: 1996
Joined: 21/01/2018 00:49

#3021 Re: Huawei telefoni

Post by Benjo34 »

Iskreno mislim da na kraju od ove hajke na Huawei nece biti ništa i to iz razloga što to je odgovara ama baš nikome. Ovo je zauzimanje što bolje pozicije u buducim pregovorima o trade dealu od stane američke administracije, itekako su svjesni da su i sami ovisni o kineskoj elektronici. Da ne govorim koliko ce stete pretrpit druge kompanije koje posluju sa Huaweijom, pa čak i sam Google, mislim da igrač kakav je Huawei se ne može tek tako izbaciti iz igre, pogotovo ako uzmemo koliko država, među kojim je vecina americkih saveznika pa čak i američke neke savezne države imaju mrežnu opremu Huaweija.

Činjenica je da će sad malo upuceniji ljudi jedan period strahovati od kupovine Huaweija ali, realno, trenutno proizvode najbolje smartphone, daleko su otisli od onog da kopiraju i sve vise inoviraju i pri tome, razumna cijena.

Dugorocno gledano, ovo ce samo usporiti planove Huaweija da postane no1 po udjelu na trzistu smartphona a prema procjenama to su trebali vec naredne godine postati
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#3022 Re: Huawei telefoni

Post by diablobih »

Pa eto onaj bez problema kupi mate 20 pro, iako nece dobijati sistemske update, imas i bolesne ljude :D
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#3023 Re: Huawei telefoni

Post by славянин »

Benjo34 wrote:Iskreno mislim da na kraju od ove hajke na Huawei nece biti ništa i to iz razloga što to je odgovara ama baš nikome. Ovo je zauzimanje što bolje pozicije u buducim pregovorima o trade dealu od stane američke administracije, itekako su svjesni da su i sami ovisni o kineskoj elektronici. Da ne govorim koliko ce stete pretrpit druge kompanije koje posluju sa Huaweijom, pa čak i sam Google, mislim da igrač kakav je Huawei se ne može tek tako izbaciti iz igre, pogotovo ako uzmemo koliko država, među kojim je vecina americkih saveznika pa čak i američke neke savezne države imaju mrežnu opremu Huaweija.

Činjenica je da će sad malo upuceniji ljudi jedan period strahovati od kupovine Huaweija ali, realno, trenutno proizvode najbolje smartphone, daleko su otisli od onog da kopiraju i sve vise inoviraju i pri tome, razumna cijena.

Dugorocno gledano, ovo ce samo usporiti planove Huaweija da postane no1 po udjelu na trzistu smartphona a prema procjenama to su trebali vec naredne godine postati
Google je docekao ovo kao kec na desetku jer Kina blokira im skoro sve sa svojim firewall-om :D Mogu Ameri da potopaju huawei samo tako (sto neko rece iskljuce im GPS na kraju :lol: ) ali treba misliti o produbljivanju ekonomskog "rata" huawei je mali dio slagalice - ali isti je na tapetu jer se sumnja da ce njihova oprema instalirana po us i zapadnoj evropi biti koristena za spijunazu.
Benjo34
Posts: 1996
Joined: 21/01/2018 00:49

#3024 Re: Huawei telefoni

Post by Benjo34 »

славянин wrote:
Benjo34 wrote:Iskreno mislim da na kraju od ove hajke na Huawei nece biti ništa i to iz razloga što to je odgovara ama baš nikome. Ovo je zauzimanje što bolje pozicije u buducim pregovorima o trade dealu od stane američke administracije, itekako su svjesni da su i sami ovisni o kineskoj elektronici. Da ne govorim koliko ce stete pretrpit druge kompanije koje posluju sa Huaweijom, pa čak i sam Google, mislim da igrač kakav je Huawei se ne može tek tako izbaciti iz igre, pogotovo ako uzmemo koliko država, među kojim je vecina americkih saveznika pa čak i američke neke savezne države imaju mrežnu opremu Huaweija.

Činjenica je da će sad malo upuceniji ljudi jedan period strahovati od kupovine Huaweija ali, realno, trenutno proizvode najbolje smartphone, daleko su otisli od onog da kopiraju i sve vise inoviraju i pri tome, razumna cijena.

Dugorocno gledano, ovo ce samo usporiti planove Huaweija da postane no1 po udjelu na trzistu smartphona a prema procjenama to su trebali vec naredne godine postati
Google je docekao ovo kao kec na desetku jer Kina blokira im skoro sve sa svojim firewall-om :D Mogu Ameri da potopaju huawei samo tako (sto neko rece iskljuce im GPS na kraju :lol: ) ali treba misliti o produbljivanju ekonomskog "rata" huawei je mali dio slagalice - ali isti je na tapetu jer se sumnja da ce njihova oprema instalirana po us i zapadnoj evropi biti koristena za spijunazu.
Ali, koliko su ameri spremni na žrtvu, jer itekako im u ovom sektoru kinezi mogu zadati ogromne glavobolje. Kako bi američke kompanije preživjele npr kineske sankcije na materijale od kojih se prave elektronički urređaji? Preko 80% je pod kontrolom Kine, itekako bi se mogli opeć ameri u ovom ratu
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#3025 Re: Huawei telefoni

Post by bersK »

U Kini se sklapa jebeni iPhone. Dovoljno je da Kinezi počnu fušeriti svjesno sa proizvodnjom i lagano da potope najprecijenjeniji komad uređaja u svijetu.

Go Čajna!
Post Reply