Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3176 Re: Android TV Box

Post by Sanjarko »

nije bas do mene, stara bas to nezeli, ici ce ona za Sarajevo mozda u ponedeljak, vidjet cemo hocel ic, najvise ja box hocu zbog nje, dok spavam da nesto pogleda
User avatar
mc-twin
Posts: 3356
Joined: 18/04/2009 23:47

#3177 Re: Android TV Box

Post by mc-twin »

irac300 wrote: 16/08/2022 11:49
mc-twin wrote: 15/08/2022 23:42 Za kvalitetnu listu (bez stopanja) treba podobro platiti, a to ne znam kome se isplati pored kablovske koju isto tako podobro placa. Kome je vec do Arena, vjerovatno najbolja opcija je njihova app.
Ma ne mora brate, imas odlicnih listi i free. Nasao sam listu sa 10 konekcija, evo skoro dva mjeseca je gledam, a samo sam htio testirati da vidim da li radi. Danas imas hrpu besplatnih listi na netu, forumima...postalo je toliko zasiceno trziste, da se mogu naci liste koje niko ne gleda. Imam MojaTv, a opet da nemam ovih IPTV listi, mnogo toga bih propustio sto zelim gledati. Najdraze mi se sto sam se rijesio streamova, to mi je znalo dzigericu vaditi kada utakmica krene. :D
Naravno da ima, al ko ih zna naci i nadze kao ti. :-D Vise se odnosilo na jeftine liste sa aliexpressa ili free koje kruze. Ja to i dok sam koristio samo sam formulu gledao, a izgleda da cu od iduce godine nesto morati smisliti za arene. Uh kad se sjetim streamova... :sax:
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#3178 Re: Android TV Box

Post by Tyke »

irac300 wrote: 10/08/2022 00:04
mc-twin wrote: 09/08/2022 22:32
Mogo si se i ti "baciti u biznis". :lol: :bih:
Nažalost, mnogo je naivnog naroda po pitanju ovog. Pogotovu izvan foruma. Vjeruj mi na riječ da sam se ovih zadnjih godina mogao dobro opariti sa iptv listama da sam htio. Nisam nikad marke uzeo, niti ću.
Kada imam vremena i volje pomažem, kada nemam nikom ništa. Miran san. :mrgreen:
Kad si sa dobrom voljom i vremenom da ti do Irca donesem svoj Fire Stick da nastimas Kodi i TiViMate, Ott Navigator ili koja vec dobra IPTV aplikacija, da ovog laika ucinis sretnim :D :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3179 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

Tyke wrote: 17/08/2022 14:37
irac300 wrote: 10/08/2022 00:04

Nažalost, mnogo je naivnog naroda po pitanju ovog. Pogotovu izvan foruma. Vjeruj mi na riječ da sam se ovih zadnjih godina mogao dobro opariti sa iptv listama da sam htio. Nisam nikad marke uzeo, niti ću.
Kada imam vremena i volje pomažem, kada nemam nikom ništa. Miran san. :mrgreen:
Kad si sa dobrom voljom i vremenom da ti do Irca donesem svoj Fire Stick da nastimas Kodi i TiViMate, Ott Navigator ili koja vec dobra IPTV aplikacija, da ovog laika ucinis sretnim :D :lol:
Eh, ja sam ti 45km sjeverno od Irca tj. Tuzle. :D Nije to nista komplikovano, javi mi se na pp, pa mozemo detaljnije da ti pojasnim sta ces i kako ces.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#3180 Re: Android TV Box

Post by AhmetShabo »

Raka Xiaomi box s od neki dan izbacuje snijeg.
Bilo je nevremena, grmljavine dan prije toga. Pustim ga tako da radi i upali se na kraju , ono mislim prikaze mi aplikacije i tako dva dana
evo jutros palim isto , samo snijeg
Da li je moguce da je stradao od grmljavine?
Ili je dao svoje, kod mene je dvije godine
ili je nesto trece?

Kontam se evo sada da narucim amazon tv stick,. vidim ima ih dosta u ponudi, pa koji tacno da uzmem?
User avatar
stachu
Posts: 4039
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#3181 Re: Android TV Box

Post by stachu »

AhmetShabo wrote: 23/08/2022 11:28 Raka Xiaomi box s od neki dan izbacuje snijeg.
Bilo je nevremena, grmljavine dan prije toga. Pustim ga tako da radi i upali se na kraju , ono mislim prikaze mi aplikacije i tako dva dana
evo jutros palim isto , samo snijeg
Da li je moguce da je stradao od grmljavine?
Ili je dao svoje, kod mene je dvije godine
ili je nesto trece?

Kontam se evo sada da narucim amazon tv stick,. vidim ima ih dosta u ponudi, pa koji tacno da uzmem?
4K ili 4K max
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#3182 Re: Android TV Box

Post by AhmetShabo »

stachu wrote: 23/08/2022 11:33
AhmetShabo wrote: 23/08/2022 11:28 Raka Xiaomi box s od neki dan izbacuje snijeg.
Bilo je nevremena, grmljavine dan prije toga. Pustim ga tako da radi i upali se na kraju , ono mislim prikaze mi aplikacije i tako dva dana
evo jutros palim isto , samo snijeg
Da li je moguce da je stradao od grmljavine?
Ili je dao svoje, kod mene je dvije godine
ili je nesto trece?

Kontam se evo sada da narucim amazon tv stick,. vidim ima ih dosta u ponudi, pa koji tacno da uzmem?
4K ili 4K max
Ide max
samo ne kontam sto je xiaomi box s i dalje tako skuplji u odnosu na amazon, pa cak i max verzija je jeftinija od xiaomija
User avatar
mc-twin
Posts: 3356
Joined: 18/04/2009 23:47

#3183 Re: Android TV Box

Post by mc-twin »

Zbog losijeg interfejsa i sto nema "klasicni" nacin skidanja/dodavanja android aplikacija.
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#3184 Re: Android TV Box

Post by suad-sarajevo »

Preko Xiaomi boxa koristim moja web tv aplikaciju i dešava mi se da se kanal zatamni nakon gledanja nekih 15-ak minuta. Nakon što prebacim na sljedeći kanal i vratim se na isti, slika nastavi sasvim uredno i tako u krug. Zanima me da li još neko ima sličan problem. Na drugom uređaju u kući (Samsung TV koji nije android) aplikacija ide sasvim OK bez prekida. :?
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3185 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

Pa google chromecast 4K košta ko MI, i bolji je od njega sigurno.
Rogie
Posts: 586
Joined: 14/01/2021 10:33

#3186 Re: Android TV Box

Post by Rogie »

suad-sarajevo wrote: 31/08/2022 08:27 Preko Xiaomi boxa koristim moja web tv aplikaciju i dešava mi se da se kanal zatamni nakon gledanja nekih 15-ak minuta. Nakon što prebacim na sljedeći kanal i vratim se na isti, slika nastavi sasvim uredno i tako u krug. Zanima me da li još neko ima sličan problem. Na drugom uređaju u kući (Samsung TV koji nije android) aplikacija ide sasvim OK bez prekida. :?
Rijetko koristim tu aplikaciju, ali mi se isto znalo desavati na firesticku.
User avatar
nivla
Posts: 4283
Joined: 12/01/2008 23:44

#3187 Re: Android TV Box

Post by nivla »

moguce da to ima veze sa hdmi cec/arc i slicnim opcijama na smart tvu, procackaj, kod mene se to ne desava na “glupom” tvu
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#3188 Re: Android TV Box

Post by remark »

Preporuka za iptv listu sa Sport klubovima HD, da radi glat. Free ili placanje svejedno.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#3189 Re: Android TV Box

Post by gilla »

Molim savjet. Tek sam usao u svijet boxova i kodija, iptv.

Ukratko pokusavam preko android box (wifi) namjestiti iptv liste. Uzeo sma nekoliko testova sto se placaju 15KM i sl. Medjutim iste skoro ne rade ili vrlo slabo, buffering i sl. Ruter je na spratu ispod.

Preko android boxa kada udjem u aplikaciju izmjeri brzinu oko 10 do 15mbs. Nijedan kanal navecer ne moze pokrenuti. Kada mjerim sa istog mjesta posebno preko moba, ps5 izmjeri oko 110mbs. Ostavim sam android box izmjeri 12mbs. Model je t950. Pretpostavljam da je ovo razlog da iptv liste ne rade??

Koji box ili stick ima ubjedljivo najbolju wifi konekciju da se moze kod nas kupiti i da preko njega idu iptv liste? Ili je do necega drugog. Nasao sma na netu da valjda treba promjeniti tkip transkripciju u aes u uriteru...ali zasad to ne bih dirao da sta ne poremetim skroz.

Hvala

Edit.-probao na mobu, iptv leti. Dakle do android boxa je. Zna li neko box ili stick koji ima dobar wifi bio bih zahvalan?
User avatar
mc-twin
Posts: 3356
Joined: 18/04/2009 23:47

#3190 Re: Android TV Box

Post by mc-twin »

Koji je kod tebe box upitanju? Problem je svakako sto je ruter ne drugom spratu, mada ta brzina nebi trebalo da predstavlja problem. Imas li mogucnos povezivanja lan kablom? To bi ti bilo najefikasnije i najeftinije rjesenje. Mozda da pogledas chromecast google tv il amazon fire tv stick.
gilla
Posts: 463
Joined: 21/03/2008 13:53

#3191 Re: Android TV Box

Post by gilla »

mc-twin wrote: 01/09/2022 22:56 Koji je kod tebe box upitanju? Problem je svakako sto je ruter ne drugom spratu, mada ta brzina nebi trebalo da predstavlja problem. Imas li mogucnos povezivanja lan kablom? To bi ti bilo najefikasnije i najeftinije rjesenje. Mozda da pogledas chromecast google tv il amazon fire tv stick.
Hvala na odgovoru.

Uglavnom ne znam kako mi je doslo na pamet ali otisao sam direktno na store preko tva i skinuo app za iptv na tv. Usao, testirao sve leti preko wifi. Preko 100mbs.

Je li puno 15KM za iptv mjesecno? Na vise mjeseci je jeftinije itd. Ne gledan puno, samo arene. Kako se inace krecu cijene ako znad?

Hvala ti
User avatar
mc-twin
Posts: 3356
Joined: 18/04/2009 23:47

#3192 Re: Android TV Box

Post by mc-twin »

gilla wrote: 02/09/2022 12:11
mc-twin wrote: 01/09/2022 22:56 Koji je kod tebe box upitanju? Problem je svakako sto je ruter ne drugom spratu, mada ta brzina nebi trebalo da predstavlja problem. Imas li mogucnos povezivanja lan kablom? To bi ti bilo najefikasnije i najeftinije rjesenje. Mozda da pogledas chromecast google tv il amazon fire tv stick.
Hvala na odgovoru.

Uglavnom ne znam kako mi je doslo na pamet ali otisao sam direktno na store preko tva i skinuo app za iptv na tv. Usao, testirao sve leti preko wifi. Preko 100mbs.

Je li puno 15KM za iptv mjesecno? Na vise mjeseci je jeftinije itd. Ne gledan puno, samo arene. Kako se inace krecu cijene ako znad?

Hvala ti
Super da si rijesio problem i to bez troskova. Hehe. Pa tako krecu od nekih 10-15KM, pa prema gore. Ako je lista gledljiva tj. ne stopa to je ta cijena otprilike. Neki su ovdje uzima od kineza s ali expressa, pa vidi mozda bi ti tako bilo povoljnije. Takoder imas opciju besplatnih listi sto se objavljuju po facebook gupama il iptv forumima, al su pretezno kratkog vijeka.
laik1981
Posts: 13010
Joined: 05/12/2012 13:04

#3193 Re: Android TV Box

Post by laik1981 »

Rogie wrote: 31/08/2022 12:00
suad-sarajevo wrote: 31/08/2022 08:27 Preko Xiaomi boxa koristim moja web tv aplikaciju i dešava mi se da se kanal zatamni nakon gledanja nekih 15-ak minuta. Nakon što prebacim na sljedeći kanal i vratim se na isti, slika nastavi sasvim uredno i tako u krug. Zanima me da li još neko ima sličan problem. Na drugom uređaju u kući (Samsung TV koji nije android) aplikacija ide sasvim OK bez prekida. :?
Rijetko koristim tu aplikaciju, ali mi se isto znalo desavati na firesticku.
Meni se to desavalo na fs, ali izgleda da je bilo zbog nestabilnog wifi-a.. Kako sam uzeo novi router ni jednom mi se nije desilo..
funeral blues
Posts: 1765
Joined: 08/02/2011 11:15

#3194 Re: Android TV Box

Post by funeral blues »

Raja, ima li neka opcija da se moze vratiti unazad dan-dva? Koliko sam upratio, uglavnom se ovi BH kanali mogu vracati nazad, a meni je zelja da utkamicu koju prosputim tokom dana na poslu, gledam navecer. Idu preko spoertkluba, ali sto se mene tice moze i arapski neki kanal, smao da se moze vracati nazad 24h. POkusavam preko LG tv-a, a ne bi mi bilo mrsko ni s laptopom se peglati.
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#3195 Re: Android TV Box

Post by defender46 »

Kontam uzeti Fire TV Stick 4K Max. Sve super samo ne znam da li i Eon app mogu instalirati bez problema?
bogata_sirotinja
Posts: 623
Joined: 10/09/2021 19:33

#3196 Re: Android TV Box

Post by bogata_sirotinja »

@funeral blues Do 18.09. se možeš registrovati za free EON nalog na Telemach stranici i do tada važi besplatno korištenje. Na EON-u imaš 7 dana u nazad Sport Klub.

@defender46 Ja EON koristim na Xiaomi stick-u 4K verziji i radi super.
Ono što me je iznenadilo je to da sam prije 2 dana imao priliku koristiti Fire TV Stick 4K (nije max) i ostao sam u čudu da radi 3x brže od Xiaomi stick-a a ima 0,5GB ram-a manje. Očito je da je Fire stick bolje optimiziran.
Tako da, radiće ti EON. Samo na stick, preko download-era instaliraš Apptoide TV app i iz nje skidaš bilo koju app na stick, pa naravno i EON.
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#3197 Re: Android TV Box

Post by doox »

funeral blues wrote: 03/09/2022 12:08 Raja, ima li neka opcija da se moze vratiti unazad dan-dva? Koliko sam upratio, uglavnom se ovi BH kanali mogu vracati nazad, a meni je zelja da utkamicu koju prosputim tokom dana na poslu, gledam navecer. Idu preko spoertkluba, ali sto se mene tice moze i arapski neki kanal, smao da se moze vracati nazad 24h. POkusavam preko LG tv-a, a ne bi mi bilo mrsko ni s laptopom se peglati.
To ti ovisi od liste...
bianconero87
Posts: 88
Joined: 28/04/2014 14:29

#3198 Re: Android TV Box

Post by bianconero87 »

Na Aliju slab izbor listi, i ovo sto sam nasao cijene iste kao na olxu.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#3199 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

Koristite google i naci cete sve te liste sto se tuse na Aliju besplatno. Dovoljno je tipkati termine iptv mac list ili stb mac list. Iste se mogu naci na FB ili Telegramu. Za Windows koristiti SFVIP Player ili Stalker portal player by Sahbaz, za Android OTT Navigator, TiviMate, StbEmu, Kshaw, Ultimate IPTV Loader...itd, ima ih mali milion.
Znam, nije idealno i treba se malo pomuciti da se nadje dobra lista, ali je besplatno. A moze se naci jako dobrih listi. Dobro dodje u ovoj situaciji kao sada gdje je Telecom ukinuo Sport Klubove, a EP u kosarci u toku.
Onaj ko zeli savrseno, mora odrijesiti kesu ili nauciti skenirati. :wink:
User avatar
Tiger 033
Posts: 8695
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#3200 Re: Android TV Box

Post by Tiger 033 »

defender46 wrote: 03/09/2022 12:11 Kontam uzeti Fire TV Stick 4K Max. Sve super samo ne znam da li i Eon app mogu instalirati bez problema?
Evo drug pregledaj lik kaže da MOŽE

https://youtu.be/sMZRyaEtb5A
Post Reply