Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
TheRealist
Posts: 267
Joined: 25/02/2020 19:13

#2701 Re: Android TV Box

Post by TheRealist »

probook wrote: 21/01/2022 22:41 Meni bolje radi firestick 4k nego taj box. Prije sam imao box, sada amazon firestick 4k
Hvala. Saznah da će familija iz inostranstva dolaziti, tako da ću naručiti sebi tamo.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#2702 Re: Android TV Box

Post by damirc_sa »

Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2703 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:23 Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
Je li zasita mislis da su te Arene i SK evo na izvoli, platiš jednom box i prst u uho imaš ih uvijek. Hajde samo razmisli, da li to ima ikakve logike, da je tako svi bi odjavili i Moju TV i Eon.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#2704 Re: Android TV Box

Post by damirc_sa »

_Reds_ wrote: 25/01/2022 10:29
damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:23 Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
Je li zasita mislis da su te Arene i SK evo na izvoli, platiš jednom box i prst u uho imaš ih uvijek. Hajde samo razmisli, da li to ima ikakve logike, da je tako svi bi odjavili i Moju TV i Eon.
Kao sto sam napisao ne razumijem se u ove igracke. Punac navalio da mu nekako nabavim arene i sport klubove, pa mi naumpade ovi box-ovi kako to funkcionise. Ja mu predlagao da uzme Moju tv kada istekne ugovor Telemacha on nece.
Kako d aga obezbjedim NAJBEZBOLNIJE po mene
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2705 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:33
_Reds_ wrote: 25/01/2022 10:29

Je li zasita mislis da su te Arene i SK evo na izvoli, platiš jednom box i prst u uho imaš ih uvijek. Hajde samo razmisli, da li to ima ikakve logike, da je tako svi bi odjavili i Moju TV i Eon.
Kao sto sam napisao ne razumijem se u ove igracke. Punac navalio da mu nekako nabavim arene i sport klubove, pa mi naumpade ovi box-ovi kako to funkcionise. Ja mu predlagao da uzme Moju tv kada istekne ugovor Telemacha on nece.
Kako d aga obezbjedim NAJBEZBOLNIJE po mene
AKo nije informatički koliko toliko pismen, pa da neko svako malo treba sređivati kodi ili neke druge stvari, nije to za njega. Boxevi nisu na izvoli i kad plaćaš mjesečnu IPTV listu, a ne da ganjaš besplatno.

Ko ti kaže drugačije, laže.
User avatar
doox
Posts: 885
Joined: 30/04/2010 08:35

#2706 Re: Android TV Box

Post by doox »

damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:23 Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
Kako ti već rekose, ne ide to tako, kupis box i miran si.
Najbolje je uzmi Xiaomi ili firestick i neku plaćenu IPTV listu. Plati na duži period i da se ne zajebava.
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2707 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

doox wrote: 25/01/2022 10:46
damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:23 Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
Kako ti već rekose, ne ide to tako, kupis box i miran si.
Najbolje je uzmi Xiaomi ili firestick i neku plaćenu IPTV listu. Plati na duži period i da se ne zajebava.
Pri tome mu treba internet. I kako da mu se isplati ? Internet plati 30 KM listu 10KM +, a ima recimo MojuTV za 40KM. Još ako je kakve akcija dodje na i 30i koja marka prosječno.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#2708 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

Joj sto nalijepise tipa :shock:
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#2709 Re: Android TV Box

Post by dend »

_Reds_ wrote: 25/01/2022 10:59
doox wrote: 25/01/2022 10:46

Kako ti već rekose, ne ide to tako, kupis box i miran si.
Najbolje je uzmi Xiaomi ili firestick i neku plaćenu IPTV listu. Plati na duži period i da se ne zajebava.
Pri tome mu treba internet. I kako da mu se isplati ? Internet plati 30 KM listu 10KM +, a ima recimo MojuTV za 40KM. Još ako je kakve akcija dodje na i 30i koja marka prosječno.
Ili samo mojatv televiziju za 20KM
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2710 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

MehmedPasaMoric wrote: 25/01/2022 11:14 Joj sto nalijepise tipa :shock:
A šta sma rekao što nije istina?
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#2711 Re: Android TV Box

Post by laik1981 »

damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:33
_Reds_ wrote: 25/01/2022 10:29

Je li zasita mislis da su te Arene i SK evo na izvoli, platiš jednom box i prst u uho imaš ih uvijek. Hajde samo razmisli, da li to ima ikakve logike, da je tako svi bi odjavili i Moju TV i Eon.
Kao sto sam napisao ne razumijem se u ove igracke. Punac navalio da mu nekako nabavim arene i sport klubove, pa mi naumpade ovi box-ovi kako to funkcionise. Ja mu predlagao da uzme Moju tv kada istekne ugovor Telemacha on nece.
Kako d aga obezbjedim NAJBEZBOLNIJE po mene
Nisu boxovi za tvog punca.. To je za nekog ko ima zivaca i nekog osnovnog znanja da se zeza sa tim sa vremena na vrijeme.. Ako hoce arene i sk neka uzme moju tv..
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#2712 Re: Android TV Box

Post by vicious »

damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:33
_Reds_ wrote: 25/01/2022 10:29

Je li zasita mislis da su te Arene i SK evo na izvoli, platiš jednom box i prst u uho imaš ih uvijek. Hajde samo razmisli, da li to ima ikakve logike, da je tako svi bi odjavili i Moju TV i Eon.
Kao sto sam napisao ne razumijem se u ove igracke. Punac navalio da mu nekako nabavim arene i sport klubove, pa mi naumpade ovi box-ovi kako to funkcionise. Ja mu predlagao da uzme Moju tv kada istekne ugovor Telemacha on nece.
Kako d aga obezbjedim NAJBEZBOLNIJE po mene
Pod pretpostavkom da punac već ima internet i smart tv, najbezbolnije i za tebe i za njega je da uzmes IPTV listu (moze se na Aliexpressu naci za oko 20 KM 6 mjeseci, ili 25-30 KM godinu dana). Instaliraš aplikaciju na tv i vozi.
Ili Moja TV, ako treba kompletan paket (internet, uređaj itd.).
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#2713 Re: Android TV Box

Post by probook »

damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:23 Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
1. Ako nema smartTV kupi mu amazon firestick 4k
2. Potrebno je naci placenu iptv listu gdje nece stopati arena i sportklub kad je prenos u toku. Ja imam jednu koja nije puno skupa, gledam arene bez problema. Kako radi sportklub ne znam, trebalo bi biti ok.
3. Potrebno je da mu objasnis da ne ocekuje da sve bude savrseno, to je nelegalan servis i moze doci do prekida, kasnjenja zvuka itd.
4. Besplatne Kodi liste zaobidji niti valja slika, niti radi kad ide nesto uzivo.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2017
Joined: 14/06/2017 17:07

#2714 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

_Reds_ wrote: 25/01/2022 11:19
MehmedPasaMoric wrote: 25/01/2022 11:14 Joj sto nalijepise tipa :shock:
A šta sma rekao što nije istina?
Pa sve je istina ali eto :D Mozda covjek zivi u zajednici sa puncem pa ce mu moci cackati oko TVa kad zatreba
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2715 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

probook wrote: 25/01/2022 11:30
damirc_sa wrote: 25/01/2022 10:23 Pozdrav,

Ima li neko preporuku koji tv box kupiti i gdje. Najbitnija stvar je da na njemu imaju instalirane Arene i Sport klubovi. Kupujem puncu pa ne bih da se zajebem, a ne razumijem se bas u te igracke
1. Ako nema smartTV kupi mu amazon firestick 4k
2. Potrebno je naci placenu iptv listu gdje nece stopati arena i sportklub kad je prenos u toku. Ja imam jednu koja nije puno skupa, gledam arene bez problema. Kako radi sportklub ne znam, trebalo bi biti ok.
3. Potrebno je da mu objasnis da ne ocekuje da sve bude savrseno, to je nelegalan servis i moze doci do prekida, kasnjenja zvuka itd.
4. Besplatne Kodi liste zaobidji niti valja slika, niti radi kad ide nesto uzivo.
I koliko te lista dođe, a koliko internet, + uređaj ?

Jednostavno ne isplati se starijim ljudima, osim ako ne koriste tuđi internet.
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#2716 Re: Android TV Box

Post by probook »

3 mjeseca = 20 maraka za listu.

Meni se ne npr ne isplati mijenjati operatera. MojaTV nije dostupna gdje sam, da uvodim neki bezicni net to nije pouzdano, tako da mi je iptv lista najbolje rjesenje.
sabanof
Posts: 12
Joined: 03/06/2010 13:24

#2717 Re: Android TV Box

Post by sabanof »

turbonetics wrote: 03/07/2021 00:19 I napokon je dosao A95X F4 4/128gb. Odma sam odradio nadogradnju sw (OTA) i sve radi odlicno. Kodi balkan i IPTV radi odlicno,kao i yt na 4K rezoluciji.Posto mi se nije svidio originalni launcher instalirao sam ATV pro i sad je to po mom ukusu.Super box za OK cijenu.
Moze li link za nadogradnju (OTA) i postupak kako bi trebalo uraditi posto samnov u tome. Inace prije par dana dobio ovaj box, instalirao EON i Balkan X sa pretpltom i jedno i drugo ledi tako da se ne moze gledati. Hvala unaprijed.
sabanof
Posts: 12
Joined: 03/06/2010 13:24

#2718 Re: Android TV Box

Post by sabanof »

irac300 wrote: 16/01/2021 12:07
mashina44 wrote: 16/01/2021 00:56 A ima jos jedna teorija da dosta ljudi(Iphon-ovci i Samsung S-ovci) ne vole kineze, nego te poznate modele, pa i Xiaomi telefone(iako su se pokazali veoma dobrim) smatraju za smece i nikad ga nebi uzeli u ruke niti koristili!

E sad kontam da i ovdje mozda neki ne gledaju realnu sliku, jer je ovamo kinez pa odmah smatraju da ne valja! Bas bih volio da ima neko da koristi a95x f3 duze vrijeme ili neki drugi kinez da cujem njegovo misljenje, kako radi, jel steka!? Jer malo me odvlaci mala memorija i RAM na Fire Stick-u!
Evo ja sam ti neko ko je kuburio sa kineskim boksovima, takodje od prijatelja koristio jedno vrijeme a95x i mogu ti sa stopostotnom sigurnoscu reci da su za Fire Stick obicne kante. Ako te odbija manjak prostora za pohranu, imas vrlo jednostavna rjesenja sa OTG adapterom i kablom, i onda mozes cijeli ekxterni disk spojiti na Stick. Radna memorija mu je i vise nego dovoljna, jer je optimizovan maksimalno. Xioami je takodje dobar, samo je za moj ukus malo preskup za ono sto pruza.
Posto sam prije dva dana dobio A95x f3 i mogu odmah reci moja greska. Nakon aktiviranja Eon i Balkan X-a mogu samo reci da je to dosta slabo. Na Eon-u se cesto desava da se zamrzne slika, slika osrednja zalost. Balkan X isto povremeno steka. Cisto usporedbe radi imam i H96 koji je takodje los ali bolji od ovog A95. Mozda sam dobio "felerican" uredjaj ali uglavnom jedva da radi.Jedina pozitivna strana je da se ne grije kao H96. Pozdrav
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2719 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

@sabanof
Zao mi je druze. Zato sam i pisao da kineske boksove treba izbjegavati, koliko god na papiru izgledali mocni. Ne kazem da ne valjaju svi, ali u vremenu kada su se pojavili brendirani uredjaji tipa amazon, xiaomi i sl. po jako niskim cijenama, kupovati noname bokseve je cisti hazard.
Sto se tice tvog boksa, jesi li pokusao da ga spojis na modem putem LAN kabla? Wifi im je takodje srednja zalost. Takodje, ukucaj u google koji je najbolji custom ROM za taj boks, pa ga probaj fleshati ili ako ne znas neka ti to odradi neko ko zna.
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#2720 Re: Android TV Box

Post by PlusSA »

Joj kako ih navuku ljudi 50-60 km stave 4gb rama 4k i opleti.

Slikaju liste kodi bluethunder ili green revolutiona trajanje doživotno :lol:
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2721 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

PlusSA wrote: 01/02/2022 11:28 Joj kako ih navuku ljudi 50-60 km stave 4gb rama 4k i opleti.

Slikaju liste kodi bluethunder ili green revolutiona trajanje doživotno :lol:
Koji id... trebas biti da mislis da jednom nesto plati 60-70 KM i imas kanale sve na izvoli koliko god hoćeš.

Ali na olx svi lažu. Gledao neke televizore, i kad ih pitaš ima li na stanju, kad biće po narudži, ali nije ta cijena, sad je veća.
Gdje god se okreneš neko vara.
User avatar
Peacean
Posts: 2410
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#2722 Re: Android TV Box

Post by Peacean »

Kod mene starci već više od godinu dana svakodnevno vozaju A95X F3 Air 4GB i do sada nisu imali nikakvih problema koristeći YouTube, EON i Blue Thunder, sve u FullHD. Da ti nije možda do interneta problem?
ira93
Posts: 18
Joined: 10/12/2009 21:55

#2723 Re: Android TV Box

Post by ira93 »

Pozdrav svima,
Odavno pratim ovu temu, ali nikako da napišem nešto korisno ili da upitam. Naime, prateći ovu temu uvidio sam da najviše hvalite firestick 4k.
Obzirom da koristim Xiaomi telefon, supruga Iphone. Kakve su kompatiblnosti istih sa Firestickom?

Jako sam neodlučan po pitanju šta kupiti da ima dovoljno memorije za filmove, iptv, popcorn itd..
Dosad pratio: Firestick 4k i 4k max, xiaomi mi stick, Xiaomi stick tv 4k (novi koji uskoro izlazi), chromecast with google tv., Xiaomi box S

Da li bi mogao neko više pomoći u vezi navedenih uređaja, šta odabrati i koje su im prednosti i mane, jel neki od njih najbolji bez obzira na cijenu, koji je best buy.. i sl. U obzir dolaze i boxovi sa više memorije, a da su pouzdani.

Televizor : Samsung 50NU7022
Unaprijed hvala i izvinite na puno informacija.
Lp
User avatar
irac300
Posts: 9027
Joined: 18/07/2009 18:36

#2724 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

ira93 wrote: 01/02/2022 11:41 Pozdrav svima,
Odavno pratim ovu temu, ali nikako da napišem nešto korisno ili da upitam. Naime, prateći ovu temu uvidio sam da najviše hvalite firestick 4k.
Obzirom da koristim Xiaomi telefon, supruga Iphone. Kakve su kompatiblnosti istih sa Firestickom?

Jako sam neodlučan po pitanju šta kupiti da ima dovoljno memorije za filmove, iptv, popcorn itd..
Dosad pratio: Firestick 4k i 4k max, xiaomi mi stick, Xiaomi stick tv 4k (novi koji uskoro izlazi), chromecast with google tv., Xiaomi box S

Da li bi mogao neko više pomoći u vezi navedenih uređaja, šta odabrati i koje su im prednosti i mane, jel neki od njih najbolji bez obzira na cijenu, koji je best buy.. i sl. U obzir dolaze i boxovi sa više memorije, a da su pouzdani.

Televizor : Samsung 50NU7022
Unaprijed hvala i izvinite na puno informacija.
Lp
Pozdrav i tebi.
Imam slicnu kombinaciju tj. Xiaomi telefon i Fire Stick 4K. Ne znam na kakvu kompatibilnost mislis, ali sve sto imam na telefonu mogu prenijeti na stick putem aplikacije apps2fire. Mirroring i cast takodje odlicno rade.
Svi uredjaji koje si nabrojao su dobri i pouzdani. Neces pogrijesiti ni sa jednim, osim sa Xiaomi stickom 4K koji je mnogo skuplji od Amazonovog sticka. Ostalo je sve tu negdje. Ja ti mogu preporuciti fire stick 4K, jer ga koristim. Max je vjerovatno jos bolji. Uglavnom, za te potrebe koje ti trebaju, Kodi, IPTV...najbolje za ulozeno i dobiveno ti je fire stick. Pogotovu ako ulovis popust. Mislim kud ces jeftinije od 50KM.
splinter
Posts: 7350
Joined: 08/10/2011 12:28

#2725 Re: Android TV Box

Post by splinter »

Peacean wrote: 01/02/2022 11:39 Kod mene starci već više od godinu dana svakodnevno vozaju A95X F3 Air 4GB i do sada nisu imali nikakvih problema koristeći YouTube, EON i Blue Thunder, sve u FullHD. Da ti nije možda do interneta problem?
I ja hoću da kažem. Godinama koristim razne no name ali i brendirane boxove što za lične potrebe što za okolo i nikad nisam imao problema.
Od baznih modela legendarnog RK 3229 8/16 od no name proizvođača pa preko Amlogic S905X3 i sl, stvarno nikada nije bilo problema.
Boxove sam isključivo korsitio za Youtube, Netflix ili neku od IPTV player app za relativno kvalitetne liste.
Govorim o presmiješnoj brzini do nekih maksimalno 8 mbs (kod mene), konekcija ide striktno preko Wifi, udaljenost od routera 5,5-6 m otprilike.
Da ne govorim o većim brzinama i direktnom povezivanju preko LAN kabla.
Jedino što sm primjeio kod nekih boxova, prvo pokretanje u toku dana znao se pojaviti "bug" u vidu štopanja ili sporije reakcije, nakon restarta i ponovnog povezivanja na net radi kao mlijeko
Post Reply