Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#1801 Re: Android TV Box

Post by dale cooper »

splinter wrote: 30/01/2021 15:22
probook wrote: 30/01/2021 15:14
splinter wrote: 29/01/2021 18:32 8 KM
Odlične linije
Posalji u pp kontakte
Poslao
Kvotao sam pogrešan post. Izvinjavam se.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#1802 Re: Android TV Box

Post by probook »

Koje su u Njemackoj najpovoljnije stranice za kupovinu i koliko kod njih kosta amazon firestick 4k, a koliko chromecast sa googletv?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1803 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

probook wrote: 31/01/2021 14:49 Koje su u Njemackoj najpovoljnije stranice za kupovinu i koliko kod njih kosta amazon firestick 4k, a koliko chromecast sa googletv?
Amazon trgovina je najbolja za stick. Potrebno je samo redovno pratiti, jer uvijek prave popust. Tako da 4K stick mozes kupiti za 29 eura. Za chromecast ne znam.
User avatar
MrM
Posts: 121
Joined: 31/01/2012 14:58
Location: Sarajevo

#1804 Re: Android TV Box

Post by MrM »

@ brazzo19

Nakon višemjesečnih peripetija sa besplatnim iptv listama ( rađeno zbog hobbya), i ja sam počeo prelaziti na boxove, ali izgleda, stickovi imaju brzinu, a nemaju kapacitet, dok boxovi imaju kapacitet (pohranu), ali slabu brzinu.....nikako dva dobra spojiti.
Htjedoh napisati....nedavno sam ovaj razvikani/preporučeni Fire stick nabavio, brz je, nema mnogo memorije, ali da nema ovoga programčića "Downloader", čini mi se, za ljude izvan USA stick bi nam bio za hujac. Gomila aplikacija i emisija, sve "pay-per-wiew" sistem. Eb ga , u USA prvo plati pa dobar dan. Onda bi nam vjerovatno top izbor bio MiStick i MiBox.
mashina44
Posts: 61
Joined: 23/03/2016 11:46

#1805 Re: Android TV Box

Post by mashina44 »

MrM wrote: 31/01/2021 17:34 @ brazzo19

Nakon višemjesečnih peripetija sa besplatnim iptv listama ( rađeno zbog hobbya), i ja sam počeo prelaziti na boxove, ali izgleda, stickovi imaju brzinu, a nemaju kapacitet, dok boxovi imaju kapacitet (pohranu), ali slabu brzinu.....nikako dva dobra spojiti.
Htjedoh napisati....nedavno sam ovaj razvikani/preporučeni Fire stick nabavio, brz je, nema mnogo memorije, ali da nema ovoga programčića "Downloader", čini mi se, za ljude izvan USA stick bi nam bio za hujac. Gomila aplikacija i emisija, sve "pay-per-wiew" sistem. Eb ga , u USA prvo plati pa dobar dan. Onda bi nam vjerovatno top izbor bio MiStick i MiBox.
Ne znam vecina se zali da Mi Stick bas i nije nesto, da je bilo vise ocekivanja! Al vidim sad je izasao novi Stick Mecool KD1 2/16GB, pa cemo vidjeti kad urade recenzije vrijedi li sta!
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1806 Re: Android TV Box

Post by ajdamo »

probook wrote: 31/01/2021 14:49 Koje su u Njemackoj najpovoljnije stranice za kupovinu i koliko kod njih kosta amazon firestick 4k, a koliko chromecast sa googletv?

Chromecast imaš na sync.ba ,a ako hoćeš iz inostranstva da naručiš imaš na https://www.bhphotovideo.com/bnh/contro ... Chromecast&


Ja nisam htio čekati 15-20 radnih dana pa sam kupio u Sync poslovnici u Mostaru. (Napomena: US plug je pa sync uz njega daje EU nastavak za naše utičnice).


Što se tiče njemačkih shopova tu je problem dostava jer uglavnom ne šalju u BiH.

Pogledaj na idealo.de
Rogie
Posts: 584
Joined: 14/01/2021 10:33

#1807 Re: Android TV Box

Post by Rogie »

probook wrote: 31/01/2021 14:49 Koje su u Njemackoj najpovoljnije stranice za kupovinu i koliko kod njih kosta amazon firestick 4k, a koliko chromecast sa googletv?
mediamarkt.de

Firestick 4k zna biti 30€, dok je sad 60 koliko sam vidio.
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1808 Re: Android TV Box

Post by ajdamo »

Mislim da mediamarkt ne šalje u BiH, ja uglavnom preko rodbine uzimam stvari iz njemačkih shopova.

Naručim na njihovu adresu pa oni ponesu kad krenu ovamo, ali sad je i to problem zbog ograničenog kretanja.
Rogie
Posts: 584
Joined: 14/01/2021 10:33

#1809 Re: Android TV Box

Post by Rogie »

ajdamo wrote: 31/01/2021 23:13 Mislim da mediamarkt ne šalje u BiH, ja uglavnom preko rodbine uzimam stvari iz njemačkih shopova.

Naručim na njihovu adresu pa oni ponesu kad krenu ovamo, ali sad je i to problem zbog ograničenog kretanja.
Nije ni naglasio da salju za BiH. :D

Kontao sam da je u Njemackoj, ili ce naruciti kao i ti nekome od rodbine.
Zorge
Posts: 337
Joined: 27/01/2018 13:15

#1810 Re: Android TV Box

Post by Zorge »

Rogie wrote: 31/01/2021 22:30
probook wrote: 31/01/2021 14:49 Koje su u Njemackoj najpovoljnije stranice za kupovinu i koliko kod njih kosta amazon firestick 4k, a koliko chromecast sa googletv?
mediamarkt.de

Firestick 4k zna biti 30€, dok je sad 60 koliko sam vidio.
Kako radi Kodi
Kontao uzeti njega i onaj usb c adapter za lan i memorijsku
brazzo19
Posts: 3161
Joined: 25/09/2008 13:43

#1811 Re: Android TV Box

Post by brazzo19 »

mashina44 wrote: 31/01/2021 17:44
MrM wrote: 31/01/2021 17:34 @ brazzo19

Nakon višemjesečnih peripetija sa besplatnim iptv listama ( rađeno zbog hobbya), i ja sam počeo prelaziti na boxove, ali izgleda, stickovi imaju brzinu, a nemaju kapacitet, dok boxovi imaju kapacitet (pohranu), ali slabu brzinu.....nikako dva dobra spojiti.
Htjedoh napisati....nedavno sam ovaj razvikani/preporučeni Fire stick nabavio, brz je, nema mnogo memorije, ali da nema ovoga programčića "Downloader", čini mi se, za ljude izvan USA stick bi nam bio za hujac. Gomila aplikacija i emisija, sve "pay-per-wiew" sistem. Eb ga , u USA prvo plati pa dobar dan. Onda bi nam vjerovatno top izbor bio MiStick i MiBox.
Ne znam vecina se zali da Mi Stick bas i nije nesto, da je bilo vise ocekivanja! Al vidim sad je izasao novi Stick Mecool KD1 2/16GB, pa cemo vidjeti kad urade recenzije vrijedi li sta!

Ja sam uzeo roditeljima, imaju sony braviu sa beton slikom i dijagonalom ali nije smart pa im stick dodje extra, nabacio im iptv listu da stari moze gledat arene i da gledaju youtube i da streamaju sa telefon na stick youtube i to im extra radi bez greske, doduse nisam im nista vise nabacivao ni kodi ni nista jer na ovoj iptv listi imaju filmoteku koja se redovno azurira tako da sam im za sada sve kompletirao i sve radi kako treba.
User avatar
beco
Posts: 3393
Joined: 25/08/2004 14:22

#1812 Re: Android TV Box

Post by beco »

Kupio drugu Fire stick 4K, koja je procedura da se side loada bilo koja android aplikacija?
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1813 Re: Android TV Box

Post by ajdamo »

beco wrote: 02/02/2021 06:43 Kupio drugu Fire stick 4K, koja je procedura da se side loada bilo koja android aplikacija?
Skini Downloader pa prati proceduru
https://youtu.be/c2mqqKwhL-k
User avatar
_Reds_
Posts: 9352
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#1814 Re: Android TV Box

Post by _Reds_ »

za ove koji imaju firestick najbolje je skinuti filelinked aplikaciju sa njihove stranice direktno i za tu aplikaciju imate kodove na kojima se nalaze na destine razliku aplikacija za iptv i filmove. Kucate kod, i odatle instalirate aplikacije dikretno.

https://www.firesticktricks.com/best-fi ... codes.html
User avatar
Mate_Miso_Kovac
Posts: 1473
Joined: 09/09/2019 10:05

#1815 Re: Android TV Box

Post by Mate_Miso_Kovac »

S obzirom na novonastalu nejebicu po pitanju lige prvaka, kontao sam uzeti kakvo pomagalo i plan je da nabavim Mi Box S. Gledao bih na fullhd monitoru, 4k mi nije interesantan i nije mi bitno da box to moze reproducirati tecno.Uglavnom, dva pitanja:

1. Kakva su iskustva sa xiaomi boxom?
2. Ima li ko kakvih listi (placanje je ok) za preporuciti, a koje ukljucuju Ligu prvaka i kako sve to fercera oko instalacije?

Ako ima ljubaznih ljudi da podijele informacije, moze i preko privatnih poruka, bio bih de profundis zahvalan 8)
User avatar
ugly duckling
Posts: 440
Joined: 18/12/2020 09:46
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1816 Re: Android TV Box

Post by ugly duckling »

Mate_Miso_Kovac wrote: 03/02/2021 21:55 S obzirom na novonastalu nejebicu po pitanju lige prvaka, kontao sam uzeti kakvo pomagalo i plan je da nabavim Mi Box S. Gledao bih na fullhd monitoru, 4k mi nije interesantan i nije mi bitno da box to moze reproducirati tecno.Uglavnom, dva pitanja:

1. Kakva su iskustva sa xiaomi boxom?
2. Ima li ko kakvih listi (placanje je ok) za preporuciti, a koje ukljucuju Ligu prvaka i kako sve to fercera oko instalacije?

Ako ima ljubaznih ljudi da podijele informacije, moze i preko privatnih poruka, bio bih de profundis zahvalan 8)
od svih koje sam probao ubjedljivo najbolji
uglavnom ako ces kineza on je najbolji izbor
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#1817 Re: Android TV Box

Post by aida25 »

Pozdrav, samo jedno pitanje ako je neko nagodan da odgovori, mozda cu dobit eon box kad potpisem novi ugovor, zna li ko moze li ova teatv apk na njega, radi li, na mobitelu mi radi super, trebalo bi da se moze i na njega instalirat, i kako sta treba sve skinuti, puffin browser to znam, sta jos? I koje jos apk imaju poput teatv za gledanje filmova, osim kodija?
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1818 Re: Android TV Box

Post by ajdamo »

aida25 wrote: 04/02/2021 20:18 Pozdrav, samo jedno pitanje ako je neko nagodan da odgovori, mozda cu dobit eon box kad potpisem novi ugovor, zna li ko moze li ova teatv apk na njega, radi li, na mobitelu mi radi super, trebalo bi da se moze i na njega instalirat, i kako sta treba sve skinuti, puffin browser to znam, sta jos? I koje jos apk imaju poput teatv za gledanje filmova, osim kodija?
Može se skinuti bilo koja android aplikacija,a procedura je sljedeća

Skineš downloader preko google play store na eonu (uputstvo https://youtu.be/c2mqqKwhL-k)

Nakon što instaliraš Downloader, preko njega skidaš bilo koju aplikaciju koja ti treba. Ja sam sebi dodatno olakšao tako što sam preko Downloadera skinuo samo Aptoide,a preko Aptoide na lakši način skidam bilo koju aplikaciju koja nije nativno podržana na Android TV verziji Google play Store-a
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#1819 Re: Android TV Box

Post by aida25 »

To moze na eon box ko i na drugi svaki box sve isto, ok hvala ti puno, ako dobijem eon box javicu se hvala. A moze li funkcionisati tea tv s obzirom da imaju one reklame, mogu se gledat filmovi sa daljinskim ne mora bit mis? Ima li jos koja app poput tea tv osim kodija? I treba li jos sta skinuti osim downloadera da bi se mogle skidati app, ima nesto file pa sidelauncher sta li nisam zapamtila kako?
HAZA23
Posts: 34
Joined: 04/02/2021 16:57

#1820 Re: Android TV Box

Post by HAZA23 »

jarobot
Posts: 3050
Joined: 13/06/2016 20:07

#1821 Re: Android TV Box

Post by jarobot »

ajdamo wrote: 04/02/2021 22:15
aida25 wrote: 04/02/2021 20:18 Pozdrav, samo jedno pitanje ako je neko nagodan da odgovori, mozda cu dobit eon box kad potpisem novi ugovor, zna li ko moze li ova teatv apk na njega, radi li, na mobitelu mi radi super, trebalo bi da se moze i na njega instalirat, i kako sta treba sve skinuti, puffin browser to znam, sta jos? I koje jos apk imaju poput teatv za gledanje filmova, osim kodija?
Može se skinuti bilo koja android aplikacija,a procedura je sljedeća

Skineš downloader preko google play store na eonu (uputstvo https://youtu.be/c2mqqKwhL-k)

Nakon što instaliraš Downloader, preko njega skidaš bilo koju aplikaciju koja ti treba. Ja sam sebi dodatno olakšao tako što sam preko Downloadera skinuo samo Aptoide,a preko Aptoide na lakši način skidam bilo koju aplikaciju koja nije nativno podržana na Android TV verziji Google play Store-a
Ne mora značiti da će aplikacije koje nisu nativno za Android tv i kad ih skineš i instališeš raditi ispravno na Android TV . Neke će se instalisati ali neće moći pokrenuti , za neke ćeš morati imati sideload launčer da bih uopšte vidio..
ajdamo
Posts: 1046
Joined: 02/07/2016 17:11
Location: Hercegovina Kalifornija
Grijem se na: Sunce
Vozim: Dvotočkaš

#1822 Re: Android TV Box

Post by ajdamo »

aida25 wrote: 05/02/2021 15:24 To moze na eon box ko i na drugi svaki box sve isto, ok hvala ti puno, ako dobijem eon box javicu se hvala. A moze li funkcionisati tea tv s obzirom da imaju one reklame, mogu se gledat filmovi sa daljinskim ne mora bit mis? Ima li jos koja app poput tea tv osim kodija? I treba li jos sta skinuti osim downloadera da bi se mogle skidati app, ima nesto file pa sidelauncher sta li nisam zapamtila kako?
Za neke aplikacije će ti možda biti potreban miš jer nije interfejs svake android aplikacije prilagođen za tv uređaje, možeš skinuti sidelauncher kako bi imala ikonu za pokretanje aplikacija koje ne budu vidljive nakon instalacije.

Pored kodija ima mnogo aplikacija za streaming sadržaja, osim kodija sam koristio mobdro i stbEmu.
m94n
Posts: 134
Joined: 20/11/2020 17:22

#1823 Re: Android TV Box

Post by m94n »

probook wrote: 31/01/2021 14:49 Koje su u Njemackoj najpovoljnije stranice za kupovinu i koliko kod njih kosta amazon firestick 4k, a koliko chromecast sa googletv?
Imas na piku fire tv oglasa, cijene je tu negdje kao u DE a ne cekas 20 dana na dostavu
aida25
Posts: 671
Joined: 25/02/2011 12:42

#1824 Re: Android TV Box

Post by aida25 »

ajdamo wrote: 05/02/2021 21:15
aida25 wrote: 05/02/2021 15:24 To moze na eon box ko i na drugi svaki box sve isto, ok hvala ti puno, ako dobijem eon box javicu se hvala. A moze li funkcionisati tea tv s obzirom da imaju one reklame, mogu se gledat filmovi sa daljinskim ne mora bit mis? Ima li jos koja app poput tea tv osim kodija? I treba li jos sta skinuti osim downloadera da bi se mogle skidati app, ima nesto file pa sidelauncher sta li nisam zapamtila kako?
Za neke aplikacije će ti možda biti potreban miš jer nije interfejs svake android aplikacije prilagođen za tv uređaje, možeš skinuti sidelauncher kako bi imala ikonu za pokretanje aplikacija koje ne budu vidljive nakon instalacije.

Pored kodija ima mnogo aplikacija za streaming sadržaja, osim kodija sam koristio mobdro i stbEmu.
Ok hvala ti.
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#1825 Re: Android TV Box

Post by gradskadjeca »

Eon Fox Crime na TV. Dropaju li i vama frame-ovi. Meni svi kanali rade osim ovog, cbr 7 Mbps ali sam probao sve. Na telefonu radi bez prekida i to preko 3g čak.

2-3 dana imam povremene probleme sa tim kanalom, a najvise se gleda :-). Hvala unaprijed
Post Reply