Android TV Box

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#2626 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

Ali ozbiljno kad vidim koliko informaticki nepismenog svijeta pokusava koristiti IPTV zlo mi dodje :roll: U grupama tipa Kodi BiH, Kodi Srbija itd., 95% postova je tipa "izbacuje mi ovu poruku kad instaliram green revolution, sta sad"... Pa nista sad, baci box kroz prozor i dok ti je jos otvoren namontiraj na njega riblju kost i gledaj kanale kad ti je zao dati 10 maraka za listu a nisi ni blizu strucan da namjestis skeniranu
User avatar
rida1976
Posts: 1906
Joined: 25/11/2007 19:43

#2627 Re: Android TV Box

Post by rida1976 »

elma85 wrote: 16/01/2022 00:33 Koji Android box ili bilo koju drugu opciju, Fire stick, Nvidia Shield, Google TV, Xiaomi MI S box, mogu koristiti sa EON Android APP, koja ide za mobitele, jer brat koji ima EON Trio paket mi je dao login user i pass za Android EON, jer on vec koristi onaj Smart EON app na svom tv-u, pa ima li nacina da na nekom Android boxu ili bilo cemu drugom , osim mobitela, tableta, koristim Eon android .apk ?

Hvala!
https://www.olx.ba/artikal/30264375/erv ... smece-mxq/
User avatar
elma85
Posts: 7
Joined: 16/01/2022 00:19
Location: Sarajevo
Vozim: Opel Corsa
Horoskop: Vaga

#2628 Re: Android TV Box

Post by elma85 »

rida1976 wrote: 16/01/2022 19:16
elma85 wrote: 16/01/2022 00:33 Koji Android box ili bilo koju drugu opciju, Fire stick, Nvidia Shield, Google TV, Xiaomi MI S box, mogu koristiti sa EON Android APP, koja ide za mobitele, jer brat koji ima EON Trio paket mi je dao login user i pass za Android EON, jer on vec koristi onaj Smart EON app na svom tv-u, pa ima li nacina da na nekom Android boxu ili bilo cemu drugom , osim mobitela, tableta, koristim Eon android .apk ?

Hvala!
https://www.olx.ba/artikal/30264375/erv ... smece-mxq/

Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#2629 Re: Android TV Box

Post by mirsek »

elma85 wrote: 17/01/2022 01:04

Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
Na vecini moze. Kontaktiraj ovog momka sa linka i objasni mu situaciju, on ce ti preporuciti najbolje rjesenje. Ja sam kod njega prije par godina uzeo box za oko 80-90 KM i radi mi mobilna verzija EON-a evo i sada.
Samo se pripremi da kupis bezicni mis ili tastaturu, kod jeftinijih boxova daljinski je katastrofa.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2630 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

elma85 wrote: 17/01/2022 01:04

Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
Android aplikacija se može instalirati na bilo koji uređaj boks ili stik sa android platformom. Ako ti treba samo za EON pitaj tog lika da ti preporuči pouzdan boks. Nvidia je preskupa igračka zbog jedne aplikacije. Preporuka takodje za fire stick, ako ga može naručiti iz inostranstva, puno te jeftinije košta.
tako to
Posts: 45
Joined: 05/06/2011 02:12

#2631 Re: Android TV Box

Post by tako to »

Evo moje iskustvo: kupio Fire stick max na sniženju za 38 € za Black Friday, kupio aplikaciju TiviMate i pretplatio se na Iptv listu koju sam našao na piku. Sve fercera besprijekorno, utakmice kasne 10-20 sekundi u odnosu na realno vrijeme, što je sasvim ok. Definitivno najbolja solucija za sve ljubitelje sporta kojima je Telemach smjestio. :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2632 Re: Android TV Box

Post by irac300 »

Ukratko:
"Tko leti, vrijedi, tko vrijedi, leti, tko ne leti, ne vrijedi." :D
tako to
Posts: 45
Joined: 05/06/2011 02:12

#2633 Re: Android TV Box

Post by tako to »

tako to wrote: 17/01/2022 12:38 Evo moje iskustvo: kupio Fire stick max na sniženju za 38 € za Black Friday, kupio aplikaciju TiviMate i pretplatio se na Iptv listu koju sam našao na piku. Sve fercera besprijekorno, utakmice kasne 10-20 sekundi u odnosu na realno vrijeme, što je sasvim ok. Definitivno najbolja solucija za sve ljubitelje sporta kojima je Telemach smjestio. :mrgreen:
Da dodam još i da je super stvar jer možete svagdje nositi stick. Troši otprilike 1,6 GB po satu hd streaminga (kod mene), tako da ako npr. na vikendici nemate internet, možete podijeliti sa mobitela i pogledati neku tekmu i slično.
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#2634 Re: Android TV Box

Post by laik1981 »

Nema te liste na piku koja kasni samo 10-20 sekundi.. Ako ima moze i meni link prodavca u pp?
tako to
Posts: 45
Joined: 05/06/2011 02:12

#2635 Re: Android TV Box

Post by tako to »

Neću da reklamiram, ali hint je crvena mačka iptv. :mrgreen:
147 KM za godinu dana, čini mi se.
tako to
Posts: 45
Joined: 05/06/2011 02:12

#2636 Re: Android TV Box

Post by tako to »

laik1981 wrote: 17/01/2022 12:47 Nema te liste na piku koja kasni samo 10-20 sekundi.. Ako ima moze i meni link prodavca u pp?
Atalanta Inter sinoć na Arena sport premium kasnila 18 sekundi, 3 puta provjeravao. Generalno sve tekme na Arena Sport Premium 1-2-3 su u rangu od 30ak sekundi, često provjeravam. One standardne Arene više kasne.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#2637 Re: Android TV Box

Post by dend »

tako to wrote: 17/01/2022 12:53
laik1981 wrote: 17/01/2022 12:47 Nema te liste na piku koja kasni samo 10-20 sekundi.. Ako ima moze i meni link prodavca u pp?
Atalanta Inter sinoć na Arena sport premium kasnila 18 sekundi, 3 puta provjeravao. Generalno sve tekme na Arena Sport Premium 1-2-3 su u rangu od 30ak sekundi, često provjeravam. One standardne Arene više kasne.
Kasnila 18s u poređenju sa ... ?
tako to
Posts: 45
Joined: 05/06/2011 02:12

#2638 Re: Android TV Box

Post by tako to »

dend wrote: 17/01/2022 13:00
tako to wrote: 17/01/2022 12:53
Atalanta Inter sinoć na Arena sport premium kasnila 18 sekundi, 3 puta provjeravao. Generalno sve tekme na Arena Sport Premium 1-2-3 su u rangu od 30ak sekundi, često provjeravam. One standardne Arene više kasne.
Kasnila 18s u poređenju sa ... ?
Sa vremenom na rezultati.com.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13140
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#2639 Re: Android TV Box

Post by Evolution_IV »

Kupio sam ovaj, brz je ko munja :thumbup:

4/32GB legit

70KM sa dostavom iz Kine

Image


sad ne znam sta bi za Arene, da li cloud 9EUR/mjesec ili exyu IPTV 40EUR/god :-)
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#2640 Re: Android TV Box

Post by laik1981 »

tako to wrote: 17/01/2022 12:53
laik1981 wrote: 17/01/2022 12:47 Nema te liste na piku koja kasni samo 10-20 sekundi.. Ako ima moze i meni link prodavca u pp?
Atalanta Inter sinoć na Arena sport premium kasnila 18 sekundi, 3 puta provjeravao. Generalno sve tekme na Arena Sport Premium 1-2-3 su u rangu od 30ak sekundi, često provjeravam. One standardne Arene više kasne.
Primijetio sam i ja da arene premium malo manje kasne, al opet je to daleko od 10-20 sekundi.. Ostalo kasni i po minutu i po.. Uzecu test i od ovog tvog da bas vidim..
laik1981
Posts: 12973
Joined: 05/12/2012 13:04

#2641 Re: Android TV Box

Post by laik1981 »

Dosla mi je poruka za azuriranje hbo go aplikacije na fs ali ne reaguje kada pokusam da pokrenem ovo "azuriraj odmah". Jel sad neophodno nanovo instalirati aplikaciju ili moze i drugacije?
User avatar
mc-twin
Posts: 3349
Joined: 18/04/2009 23:47

#2642 Re: Android TV Box

Post by mc-twin »

elma85 wrote: 17/01/2022 01:04

Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
Vjerujem da ti @crnivrag moze pomoci,a cini mi se da je jednom pisao na tu temu.
User avatar
rusdotokija
Posts: 85
Joined: 23/01/2020 15:14

#2643 Re: Android TV Box

Post by rusdotokija »

Dobra kvalitetna IPTV lista moze na DM kontakt .
User avatar
elma85
Posts: 7
Joined: 16/01/2022 00:19
Location: Sarajevo
Vozim: Opel Corsa
Horoskop: Vaga

#2644 Re: Android TV Box

Post by elma85 »

mirsek wrote: 17/01/2022 07:42
elma85 wrote: 17/01/2022 01:04


Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
Na vecini moze. Kontaktiraj ovog momka sa linka i objasni mu situaciju, on ce ti preporuciti najbolje rjesenje. Ja sam kod njega prije par godina uzeo box za oko 80-90 KM i radi mi mobilna verzija EON-a evo i sada.
Samo se pripremi da kupis bezicni mis ili tastaturu, kod jeftinijih boxova daljinski je katastrofa.
Iskreno prelistala sam vecio dio ove teme, i na x mjesta sam naisla na informaciju da na Firestick, Nvidia, Xiaomi Mi Box S , ove brandirane opcije ne podrzavaju Android EON app, vec samo onu sto ide za Smart tv, tzv. Smart EON TV app.

Nisam uspjela naci na temi, koji Android box - ove no name opcije, kinezi isl. , radi sa Android EON app (koja ide na mob,tabletima) , jer se na nekim javlja valjda poruka da se ne moze koristiti na konkretnom uredjaju kad se proba. Nadam se da ce neko javiti koji je ok, pa da kupim taj. A javicu se ovom prodavsu s pika, da vidim ima li on neki box koji podrzava Android EON app.

PA to je super informacija, ako kod tebe radi, onda cu ga upitati da isti i ja kupim. Reci mi, da li ti radi zadnja verzija ove Andorid EON app za mobitele-tablete na tom boxu?

Huh :( mis+tastatura, bas zezanje, ako ne moze sa onim njihovim daljinskim, ali ok, i to je bolje, nego bez tv-a, konkretno treba mi za vikendice samo povremeno, pa se da izdrzati :) ... Hvala puno na infu!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40654
Joined: 29/06/2011 23:39

#2645 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

Kod ovog Ervina sam uvijek uzimao boxove, promijenio sam tri u zadnjih pet sest godina, ovaj zadnji imam vec tri godine i radi kao sat da ne ureknem.

Preporucujem covjeka, odes kod njega lik te u stan primi, pokaze ti sve, ne prodaje smece to definitivno, dobijes sve instrukcije pa cak i pocetnik sve nauci za petnaestak minuta.
User avatar
elma85
Posts: 7
Joined: 16/01/2022 00:19
Location: Sarajevo
Vozim: Opel Corsa
Horoskop: Vaga

#2646 Re: Android TV Box

Post by elma85 »

irac300 wrote: 17/01/2022 10:40
elma85 wrote: 17/01/2022 01:04


Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
Android aplikacija se može instalirati na bilo koji uređaj boks ili stik sa android platformom. Ako ti treba samo za EON pitaj tog lika da ti preporuči pouzdan boks. Nvidia je preskupa igračka zbog jedne aplikacije. Preporuka takodje za fire stick, ako ga može naručiti iz inostranstva, puno te jeftinije košta.
Izgleda da ne moze na svakom, tipa Firestick, Nvidia shield, Xiaomi MI S box, a iskreno radije bih da kupim neki brandiran, koji nece lediti, restartovati se, zagrijavati puno i sl. , jer Firestick ne kosta puno, medjutim kako sam citala na temi, na ova 3 radi samo Smart EON TV app, a ne i Andorid EON app - koja je namijenjena za mobitele, tablete, i do 5 usera je moze koristiti kod Trio EON paketa. Inace s vana mogu dobiti Firestick, ali izgleda da ne radi ova verzija za mobitele na Firesticku, a ovu Smart TV EON app nemam, jer se koristi na 1x tvu, a ovo za vikendice samo bi da rijesim.

Upitacu svakako ovog prodavca, cini se kao neko strucan za ovu materiju :) . Hvala!
dječak sa šibicama wrote: 17/01/2022 13:56 Kod ovog Ervina sam uvijek uzimao boxove, promijenio sam tri u zadnjih pet sest godina, ovaj zadnji imam vec tri godine i radi kao sat da ne ureknem.

Preporucujem covjeka, odes kod njega lik te u stan primi, pokaze ti sve, ne prodaje smece to definitivno, dobijes sve instrukcije pa cak i pocetnik sve nauci za petnaestak minuta.

Hvala na infu! Kontaktiracu Ervina i traziti pravi box s kojim radi verzija EON app za mobitele.
namiami wrote: 17/01/2022 11:02
irac300 wrote: 17/01/2022 10:40 Android aplikacija se može instalirati na bilo koji uređaj boks ili stik sa android platformom
Moze i onda detektuje box i kaze da app nije podrzana na tom uredjaju. Tako da eon ANDROID app NE RADI na npr. fire stick.
Upravo to, ne radi Android EON app za mobitele na svakom Android boxu ili ovim usb stickovima za tv, jer javi da app nije podrzana. Ali evo iznad sugerisali ljudi ko ima znanja oko ove materije, prodavac s pika :) .
mc-twin wrote: 17/01/2022 13:19
elma85 wrote: 17/01/2022 01:04


Zahvaljujem na odgovoru, ali covjek nudi boxove za IPTV isl. , nigdje ne spominje da na njima se moze koristiti Android EON app.

Pa zamolicu nekoga ko ima iskustva, znanja oko ove materije, koji je Android box i sl. , bilo koji uredjaj, a da to nije tel, tablet, vec da mogu spojiti na TV i preko njega pokrenuti Android EON app, koja se koristi za mobitele-tablete, ne Smart EON TV app, jer imam samo user i pass za Android EON app.

Hvala!
Vjerujem da ti @crnivrag moze pomoci,a cini mi se da je jednom pisao na tu temu.
Pricekat cu u i misljenje red devila :) , vrijedi cuti misljenje jos nekog ko ima vise iskustva, pa kupit Android box koji sigurno radi s Eon TV app za mobitele-tablete, jer trenutno s mobitela uradim mirror screen na smart tv, i tako koristim EON TV app na tv-u :) , dok ne nadjem odgovarajuci Android box :) .
splinter
Posts: 7415
Joined: 08/10/2011 12:28

#2647 Re: Android TV Box

Post by splinter »

U protekle 3 godine sam testirao preko 35 različitih boxova, stickova i mag uređaja, kao i 6, 7 različitih app za iste. Kada nađem vremena, uradit ću jedno manju recenziju o svojim iskustvima.
@elma85 Mislim da će ti prije raditi na uređajima sa starijim android OS, npr 7 ili 8 i sl. Jednostavno to su Android sistemi kao i za mobilne telefone.
Također većina boxova sa Amlogic procesorom će ti raditi bez problema, ne mora nužno to biti S905X4 ili S905X3, već će i S905W raditi posao. Mada ja lično nisam osjetio neku toliku razliku u procesorima, bez obzira da li su bili RK, Allwiner ili Amlogic.
Problem kod boxova je njihovo pregrijavanje pa zato počnu da lede i štopaju, što se može riješiti uzimanjem manjih ventilatora ili češćim gašenjem boxova i pravljenjem pauza.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#2648 Re: Android TV Box

Post by MehmedPasaMoric »

elma85 wrote: 17/01/2022 13:54
mirsek wrote: 17/01/2022 07:42
Na vecini moze. Kontaktiraj ovog momka sa linka i objasni mu situaciju, on ce ti preporuciti najbolje rjesenje. Ja sam kod njega prije par godina uzeo box za oko 80-90 KM i radi mi mobilna verzija EON-a evo i sada.
Samo se pripremi da kupis bezicni mis ili tastaturu, kod jeftinijih boxova daljinski je katastrofa.
Iskreno prelistala sam vecio dio ove teme, i na x mjesta sam naisla na informaciju da na Firestick, Nvidia, Xiaomi Mi Box S , ove brandirane opcije ne podrzavaju Android EON app, vec samo onu sto ide za Smart tv, tzv. Smart EON TV app.

Nisam uspjela naci na temi, koji Android box - ove no name opcije, kinezi isl. , radi sa Android EON app (koja ide na mob,tabletima) , jer se na nekim javlja valjda poruka da se ne moze koristiti na konkretnom uredjaju kad se proba. Nadam se da ce neko javiti koji je ok, pa da kupim taj. A javicu se ovom prodavsu s pika, da vidim ima li on neki box koji podrzava Android EON app.

PA to je super informacija, ako kod tebe radi, onda cu ga upitati da isti i ja kupim. Reci mi, da li ti radi zadnja verzija ove Andorid EON app za mobitele-tablete na tom boxu?

Huh :( mis+tastatura, bas zezanje, ako ne moze sa onim njihovim daljinskim, ali ok, i to je bolje, nego bez tv-a, konkretno treba mi za vikendice samo povremeno, pa se da izdrzati :) ... Hvala puno na infu!
Kineski no name boxovi koji imaju modifikovanu verziju Androida za tablete, imaju i opciju za svaku aplikaciju kako zelis da je pokrenes, opcije su tipa tablet, TV, car, phone, desktop i sl... Uredjaji sa Android TV sistemom (firestick, mi box, mi stick, shield itd) nemaju tu opciju. Znaci ako ti treba da se aplikacija pokrece u tom nekom fake tablet okruzenju, Kineski no name box je jedina opcija

Edit: Konkretan box za koji znam sigurno da ima te opcije da biras koji uredjaj da simulira prilikom pokretanja je H96 Max

Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40654
Joined: 29/06/2011 23:39

#2649 Re: Android TV Box

Post by dječak sa šibicama »

elma85 wrote: 17/01/2022 13:57
dječak sa šibicama wrote: 17/01/2022 13:56 Kod ovog Ervina sam uvijek uzimao boxove, promijenio sam tri u zadnjih pet sest godina, ovaj zadnji imam vec tri godine i radi kao sat da ne ureknem.

Preporucujem covjeka, odes kod njega lik te u stan primi, pokaze ti sve, ne prodaje smece to definitivno, dobijes sve instrukcije pa cak i pocetnik sve nauci za petnaestak minuta.

Hvala na infu! Kontaktiracu Ervina i traziti pravi box s kojim radi verzija EON app za mobitele.
Samo mu reci sta ti treba, on radi i sitne popravke, meni je instalirao novi launcher, trazio sam mu i smart tv android sucelje ali na mom boxu je pravio problem pa mi je vratio telefonski android, covjek uradi sve sto trazis. Nije samo prodavac, dodjes kod njega i sve dogovoris kako ti treba sta ti treba.
semsasuljakovic
Posts: 1995
Joined: 02/08/2015 21:30

#2650 Re: Android TV Box

Post by semsasuljakovic »

Zar ne postoji neki način da se zaobiđe ta blokada za instaliranje mobilne EON app na android TV sistem? Toliko prečica ima, emulatora za sve i svašta, i prosto mi nevjerojatno zvuči da ne postoji emulator za to.
Post Reply