Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#26 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by O'zone »

Baš interesantno da se svaka ovako benigna tema pretvori u jbno prepucavanje. Šta koga boli karina jel neko nosi kineza ili amerikanca proizvedenog u kini?!
Nećeš da ga kupiš i ne interesuje te taj segment kažeš "hvala mene to ne interesuje" a ne preseravanje ko je bolji.
Svako raspolaže svojim novcem i uopšte ne vidim razlog za pišanje po nečemu što nisi ni probao pa bio to Iphone ili Xiaomi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#27 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

SONY_91 wrote:
skafiskafsnjak wrote:Ne kontam...0,01 ? Zar nije dozvoljeno tamo do 1.6 w/kg ...?

ja sam nedje cito da ovi Xiaomi zrace brate :D
Pa, 0.01 ispod te granice od 1.6, znači, uređaj je na testu pokazao 1.59 :D
A tooo ...izvinjavam se,nisam ni citao skroz :P

Koji ?
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#28 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by SONY_91 »

skafiskafsnjak wrote:A tooo ...izvinjavam se,nisam ni citao skroz :P

Koji ?
iPhone 6 Plus :D . Ali, Apple je preveliki igrač pa se to ubrzo nakon otkrivanja tih rezultata i 'zaboravilo'. Inače, samo sam ovo htjeo napisati sa zračenjem. Ne želim sada da me se krivo shvati jer koliko vidim rasprava je išla u tom smjeru da su kako ih ovdje nazivate "Kinezi" bolji od Apple-a i obrnuto a ja u to ne želim da ulazim :D . Ali, ovo sa zračenje sam znači htjeo samo spomenuti. Čak, moj "Kinez" manje zrači od iPhone 6/6S, LG G3,... tako da ako ima nešto u čemu je bolji onda je to da manje zrači :D .
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#30 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

A evo gledam na gsmarena, nije toliko....ne znam...


Za moj g3 pise 0.3 cini mi se...

Za ove Xiaomi uopste nema tih informacija na gsmarena.

Ali kao sto rekoh...meni je najbitnija stavka telefona garancija, pored tehnickih spec. Kada ti kinezeri budu imali oficijelnu garanciju, bice skupi kao samsung, lg i ostali, budite sigurni u to.
Ni sad nisu jeftini ti sto valjaju.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#31 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by SONY_91 »

skafiskafsnjak wrote:A evo gledam na gsmarena, nije toliko....ne znam...


Za moj g3 pise 0.3 cini mi se...

Za ove Xiaomi uopste nema tih informacija na gsmarena.

Ali kao sto rekoh...meni je najbitnija stavka telefona garancija, pored tehnickih spec. Kada ti kinezeri budu imali oficijelnu garanciju, bice skupi kao samsung, lg i ostali, budite sigurni u to.
Ni sad nisu jeftini ti sto valjaju.
Ma, na početku sam ja to pratio i na prvim testiranjima je iPhone 6 Plus 'mjerio' 1.59 W/kg. Ali, i 1.59 W/kg je u granici dozvoljenog na kraju :-D . A, inače, ja i onako ne gledam previše na tu vrijednost jer su svugdje malte ne druge brojke. A, što se tiče samih kineskih brendova ja ne zastupam tu tezu da su jeftini nego su samo malo povoljniji jer ne ulažu dosta sredstava u marketing kao ovi "razvikaniji" brendovi. I, ja već duže vrijeme kupujem te "Kineze" jer su mi cijenom pristupačni a što se tiče garancije za to ne brinem jer do sada nisam imao problema niti sa jednim uređajem koji sam koristio. Ali, isto tako znam druge koji su imali raznih problema sa slabije poznatim kineskim brendovima pa su onda osuli drvlje i kamenje po svim "Kinezima" što je po meni neopravdano jer su u isti koš strpali Huawei, Xiaomi, MEIZU,... sa Oukitel-om, Doogee-jem, UMI-jem i sličnim. Ja sam nešto malo manje od godinu dana koristio OnePlus One a sada evo četiri puna mjeseca MEIZU MX5 i ni najmanjih problema nisam imao.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#32 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by ja sam amoniman »

garancija, garancija....ko pijan ponavlja
jebala te garancija, nijedan se i neće pokvarit u garantnom roku
ja 15 godina koristim mobitele i nikad mi se nije nijedan pokvario ni u garantnom roku ni van, odnosno jest jedan al je već bio star 3/4 godine pa je i izgubio vrijednost pa se nije ni isplatilo popravljat, bačen je i kupljen novi drugi

plus, ne računaš da će i popravke i rezervni dijelovi kineza biti jeftiniji od popravki navikanih brandova, a ove low end jeftine i ne vrijedi ni popravljat, kupiš drugi i ćao a onaj pokvareni ostaviš za dijelova :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#33 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

SONY_91 wrote: A, što se tiče samih kineskih brendova ja ne zastupam tu tezu da su jeftini nego su samo malo povoljniji jer ne ulažu dosta sredstava u marketing kao ovi "razvikaniji" brendovi. I, ja već duže vrijeme kupujem te "Kineze" jer su mi cijenom pristupačni a što se tiče garancije za to ne brinem jer do sada nisam imao problema niti sa jednim uređajem koji sam koristio.
Ja sam takav da zelim da sam osiguran. Ne mora znaciti ako do sad nisi problema imao da neces imati, jel tako ? Takav sam da dok imam telefon, zelim da ima garanciju. Prodajem ga prije nego garancija istekne. I onaj ko kupuje zna da je ok telefon jer garancija je tu .
Evo nedavno sam odnio g2 na servis. Nisu imali displej da zamjene i daju mi nov G3 jer novih G2 vise nema. I da su promjenili displej , opet sam na konju. I onda neko kaze da garancija ne vrijedi ? Ja da nisam imao garanciju , ne bih vjerovatno ni nosio na servis jer se neka jedva primjetna mrlja pojavila...
ja sam amoniman wrote:garancija, garancija....ko pijan ponavlja
jebala te garancija, nijedan se i neće pokvarit u garantnom roku
ja 15 godina koristim mobitele i nikad mi se nije nijedan pokvario ni u garantnom roku ni van, odnosno jest jedan al je već bio star 3/4 godine pa je i izgubio vrijednost pa se nije ni isplatilo popravljat, bačen je i kupljen novi drugi

plus, ne računaš da će i popravke i rezervni dijelovi kineza biti jeftiniji od popravki navikanih brandova, a ove low end jeftine i ne vrijedi ni popravljat, kupiš drugi i ćao a onaj pokvareni ostaviš za dijelova :mrgreen:
TI pripazi na rjecnik , nisi ovce cuvao sa mnom .

Tebi je bitno jedno, meni drugo , i sta sad ?
Nije ti bitna garancija jer je nemas kad kupujes te Kineze, da ne kupujes - bila bi ti bitna .

Ja samo kazem da ti telefoni nisu toliko jeftini . Zasto bih davao 600km (toliko ili vise kostaju ovi dobri) na nesto sto nema garanciju ? Huawei tu ne racunam jer su odavno prevazisli Kinu i oni su sada isti kao Samsung, Apple i ostali.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#34 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by SONY_91 »

skafiskafsnjak wrote:Ja sam takav da zelim da sam osiguran. Ne mora znaciti ako do sad nisi problema imao da neces imati, jel tako ? Takav sam da dok imam telefon, zelim da ima garanciju. Prodajem ga prije nego garancija istekne. I onaj ko kupuje zna da je ok telefon jer garancija je tu .
Evo nedavno sam odnio g2 na servis. Nisu imali displej da zamjene i daju mi nov G3 jer novih G2 vise nema. I da su promjenili displej , opet sam na konju. I onda neko kaze da garancija ne vrijedi ? Ja da nisam imao garanciju , ne bih vjerovatno ni nosio na servis jer se neka jedva primjetna mrlja pojavila...
Ma, naravno da garancija 'vrijedi', nisam ja rekao ništa protiv iste. Čak, štoviše, ona i kod mene igra najveću ulogu pri kupovini uređaja. Ali, pošto još uvijek nemamo zvaničnog distributera uređaja koje ja kupujem sebi onda sam osuđen na to da kupujem uređaje bez garancije i ja sam se s tim pomirio.
User avatar
ja sam amoniman
Posts: 610
Joined: 03/09/2015 18:49

#35 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by ja sam amoniman »

Službeno predstavljen Xiaomi Redmi 3 – odličan telefon za male novce - 107 dolara

Kineski Xiaomi službeno je predstavio Redmi 3 o kome praktički sve već znamo! U svoju paletu, možemo slobodno reći, odličnih uređaja Xiaomi je uvrstio i uređaj koji bi mogao biti hit jer po cijeni od 107$ koliko će koštati u Kini nudi najbolji omjer uloženog i dobivenog.

Što se tiče dizajna radi se telefonu sa zaslonom od 5 inča koji je okružen metalnim kućištem koje će svakako dati premium osjećaj u ruci. Redmi 3 teži 144 grama i sa debljinom od 8,5 mm ne bi trebali imati problema kod rukovanja. Već spomenuti zaslon je HD rezolucije što je možda i potencijalna slaba točka uređaja ako je uopće tako možemo nazvati jer ova rezolucija na dijagonali od 5 inča daje gustoću od 294 ppi što je dovoljno za sasvim ugodno korisničko iskustvo. Ispod haube se nalazi osmojezgreni Snapdragon 616 koji će uz pomoć Adreno 405 GPU-a i 2 GB RAM memorije pružiti odlične performanse i za malo zahtjevnije korisnike. Za pohranu vaših dragocjenih podataka na raspolaganju je 16 Gb interne memorije proširive microSD karticom do 128 GB. Stražnja kamera ima senzor od 13 MP i otvor blende od f2.0, Phase Detection autofocus znači da će kameri za fokusiranje biti potrebno svega desetinka sekunde. LED bljeskalica će pokušati spasiti stvar u mračnim uvjetima. Prednja kamera ima 5MP i sasvim je dovoljna za selfije ili video razgovore. Doslovno najveća stvar kod ovog uređaja je velika baterija kapaciteta ogromnih 4.100 mAh koja je po nama najveći adut ovog uređaja. Velik kapacitet uz manju dijagonalu i rezoluciju te naravno qualcommov čipset svakako će pružiti odličnu autonomiju. Tako od ovog telefona očekujemo i nekoliko dana autonomije uz neku prosječnu upotrebu. Naravno Redmi 3 dolazi sa MIUI 7.1 OS-om.

http://www.balkangadgets.com/sluzbeno-p ... ale-novce/
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#36 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by hakazvaka »

@ja sam amoniman

trebao si bit pilot, jer sad osim sto si amoniman, si i banovan. trajno. mjesta za vrijedjanje nema, pa ni "ovaca koje kupuju apple", "debila koji misle da je garancija potrebna stvar" itd.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#37 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

Forum je sad bolje mjesto :lol:
User avatar
Sarajevski-Seljak
Posts: 2117
Joined: 14/02/2011 20:27
Location: Accra, Ghana

#38 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by Sarajevski-Seljak »

Nadam se da si mu IP banovo, jer ima 3-4 razlicta Nicka :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#39 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

Sarajevski-Seljak wrote:Nadam se da si mu IP banovo, jer ima 3-4 razlicta Nicka :mrgreen:
Nema koristi ako mubje dinamicka ahahah. Nadam se da je na Telemachu ahahahah
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#40 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by zateznistub »

Sarajevski-Seljak wrote:Nadam se da si mu IP banovo, jer ima 3-4 razlicta Nicka :mrgreen:
Sad nekad bi trebao da se ukaze dileja... :roll:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#41 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by supercali »

ne prizivajte ga ljudi jeste li normalni
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#42 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by gidra »

skafiskafsnjak wrote:A evo gledam na gsmarena, nije toliko....ne znam...


Za moj g3 pise 0.3 cini mi se...

Za ove Xiaomi uopste nema tih informacija na gsmarena.

Ali kao sto rekoh...meni je najbitnija stavka telefona garancija, pored tehnickih spec. Kada ti kinezeri budu imali oficijelnu garanciju, bice skupi kao samsung, lg i ostali, budite sigurni u to.
Ni sad nisu jeftini ti sto valjaju.
BHTelekom daje na Huawei P8 3 godine garancije, šta kažeš na to?
Ili je bolje kupiti za istu lovu kod švercera tipa Univerzalno ili Fontele LG G4 za iste novce sa upitnom garancijom od godinu dana?
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#43 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by gidra »

Jedno vrijeme sam se igrao sa Xiaomi Mi3, njihov flagship iz 2014., nije me oduševio.
MIUI tadašnji je znao zaglupiti često i ono što sam mogao primjetiti da je imao loš touch, mada je specifikacijski u taj vakat bio mašina i veoma kvalitetno sklopljen, kao premium telefoni.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_3-5678.php
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#44 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by zateznistub »

gidra wrote:
skafiskafsnjak wrote:A evo gledam na gsmarena, nije toliko....ne znam...


Za moj g3 pise 0.3 cini mi se...

Za ove Xiaomi uopste nema tih informacija na gsmarena.

Ali kao sto rekoh...meni je najbitnija stavka telefona garancija, pored tehnickih spec. Kada ti kinezeri budu imali oficijelnu garanciju, bice skupi kao samsung, lg i ostali, budite sigurni u to.
Ni sad nisu jeftini ti sto valjaju.
BHTelekom daje na Huawei P8 3 godine garancije, šta kažeš na to?
Ili je bolje kupiti za istu lovu kod švercera tipa Univerzalno ili Fontele LG G4 za iste novce sa upitnom garancijom od godinu dana?
Podrzavam logiku, ali mislim da ti ne daje/određuje BHT garanciju nego ovlasteni servis
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#45 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by Maharadza »

Daj ključaj temu, imamo već jednu o kineskim telefonima. :thumbup:
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#46 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by gidra »

zateznistub wrote:
gidra wrote:
skafiskafsnjak wrote:A evo gledam na gsmarena, nije toliko....ne znam...


Za moj g3 pise 0.3 cini mi se...

Za ove Xiaomi uopste nema tih informacija na gsmarena.

Ali kao sto rekoh...meni je najbitnija stavka telefona garancija, pored tehnickih spec. Kada ti kinezeri budu imali oficijelnu garanciju, bice skupi kao samsung, lg i ostali, budite sigurni u to.
Ni sad nisu jeftini ti sto valjaju.
BHTelekom daje na Huawei P8 3 godine garancije, šta kažeš na to?
Ili je bolje kupiti za istu lovu kod švercera tipa Univerzalno ili Fontele LG G4 za iste novce sa upitnom garancijom od godinu dana?
Podrzavam logiku, ali mislim da ti ne daje/određuje BHT garanciju nego ovlasteni servis
Ma da na to sam mislio, Mobis ja mislim ili ko je uzeo tender, pojma nemam :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#47 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

gidra wrote:
skafiskafsnjak wrote:A evo gledam na gsmarena, nije toliko....ne znam...


Za moj g3 pise 0.3 cini mi se...

Za ove Xiaomi uopste nema tih informacija na gsmarena.

Ali kao sto rekoh...meni je najbitnija stavka telefona garancija, pored tehnickih spec. Kada ti kinezeri budu imali oficijelnu garanciju, bice skupi kao samsung, lg i ostali, budite sigurni u to.
Ni sad nisu jeftini ti sto valjaju.
BHTelekom daje na Huawei P8 3 godine garancije, šta kažeš na to?
Ili je bolje kupiti za istu lovu kod švercera tipa Univerzalno ili Fontele LG G4 za iste novce sa upitnom garancijom od godinu dana?
Napisao sam vec da Huawei ne spada u ovu grupu Kineza...prakticno su isti kao Samsung i ostalo.

Ja sam vazda za telefon iz bht ili iz druge prodavnice sa pravom garancijom...kao sto mi je i ovaj sto koristim. Potpuno mi odgovara tako.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#48 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

gidra wrote:Jedno vrijeme sam se igrao sa Xiaomi Mi3, njihov flagship iz 2014., nije me oduševio.
MIUI tadašnji je znao zaglupiti često i ono što sam mogao primjetiti da je imao loš touch, mada je specifikacijski u taj vakat bio mašina i veoma kvalitetno sklopljen, kao premium telefoni.

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_3-5678.php

Pa o tome ti pricam...na papiru isto kao ovi premium telefoni brendirani... Stvarnost malo drugacija. Kvalitet izrade, izdrzljivost, kvalitet kamere itd. Et za kameru, moze on staviti 50mpx...al ne mora biti bolja od apple 12mpx itd itd.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#49 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

Ahhahaahahahhaahahaha koji debil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vratice se walter ahahahahhahahaha
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#50 Re: Xiaomi mobiteli (club vlasnika i simpatizera branda Xiaomi)

Post by skafiskafsnjak »

Koji si ti kralj ahahahahahahaha.

:lol: :lol:
Locked