BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#8451 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Mishelinke »

dend wrote: 02/03/2023 15:40
zippoo87 wrote: 02/03/2023 15:14

Upravo to...do 2025. imaju svi procente pokrivenosti koje moraju ispuniti.
BHT i MTEL su pokrili skoro sve ili im fali po par procenata a ERONET je katastrofa.
Ne znam je li ovdje neko postavljao sliku ili na drugoj temi,uglavnom sam vidio brojke.
I kod mene je MTEL pokrivenost dobra,jer sam na pogranicmom podrucju RSa ...a ove nove akcije su stvarno odlicne...prenes broj,potpises ugovor i lagano za ispod 15 KM imam i neta i minuta i svega.
Prema zadnjem izvještaju regulatorne komunikacijske agencije za 2021. godinu:

Image
Pa što onda RAK ne oduzme dozvolu/licencu za pružanje usluga mobilne telefonije Eronetu?

Niti jedan uslov nisu ispunili. Bar da su blizu, ali ni to.

Fino uzeti im dozvolu, raspisati tender i dodijeliti dozvolu drugom operateru koji će ispuniti uslove.

Vrlo jednostavno.
sabanss
Posts: 4574
Joined: 13/08/2006 11:20

#8452 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by sabanss »

Mishelinke wrote: 11/03/2023 18:31
Pa što onda RAK ne oduzme dozvolu/licencu Eronetu?

Niti jedan uslov nisu ispunili. Bar da su blizu, ali ni to.
Sarkazam, ironija ili neupućenost :D
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#8453 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Mishelinke »

sabanss wrote: 11/03/2023 18:32
Mishelinke wrote: 11/03/2023 18:31
Pa što onda RAK ne oduzme dozvolu/licencu Eronetu?

Niti jedan uslov nisu ispunili. Bar da su blizu, ali ni to.
Sarkazam, ironija ili neupućenost :D
Kakav sarkazam?

Imaš uslove za dobijanje dozvole, uslove ne ispuniš, pa pa dozvola....

Tako se radi u normalnim zemljama.
User avatar
semirsar
Posts: 7547
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#8454 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by semirsar »

Mishelinke wrote: 11/03/2023 19:04
sabanss wrote: 11/03/2023 18:32
Sarkazam, ironija ili neupućenost :D
Kakav sarkazam?

Imaš uslove za dobijanje dozvole, uslove ne ispuniš, pa pa dozvola....

Tako se radi u normalnim zemljama.
BiMgo, sam sebi si odgovorio :mrgreen:
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#8455 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Alkos »

Ne znam po cemu ste zakljucili, na osnovu izvjestaja iz 12.2021 godine, da nisu ispunili uslove, a fino pise da je vecinu uslova potrebno ispostovati do sredine 2024. godine!?

Treba sacekati novi izvjestaj regulatorne agencije pa vidjeti dokle su sa ovom prvom stavkom i obavezom prema agenciji... a iako ne bude na 70% vjerujem da ce se frizirati, uzece im dozvolu al u limburgu. :mrgreen:
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#8456 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Mtel ima akciju do 20. maja za nove korisnike i one kojima je istekao ugovor, dupli gigabajti na pretplati (osim najnižeg start paketa)

Image

Cijela ponuda: https://mtel.ba/Mobilna/Pretplata/Tarife
Refik4
Posts: 203
Joined: 09/02/2023 18:23

#8457 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Refik4 »

Sva tri operatera se drže "dogovora", hamam pa novotel im pomrsio račune ...
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8458 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

Definitivno se međusobno dogovaraju...
Novotel (m:tel za područje FBiH) im je pomrsio konce pa su korigovali malo ponudu i napravili akciju.
Lično smatram da iza Novotel-a 100% stoji m:tel jer će u FBiH neko prije preći na Novotel (prividno je vlasnik firme iz FBiH) nego što će neko preći na m:tel (Srbijanska/Srpska firma). Nažalost, vjerujem da dosta ljudi još uvijek gleda ovo...

Čiji god bili, svaka čast Novotel-u na akciji...
Mi korisnici treba da biramo usluge onog operatera koji će nam dati više za što manje našieg novca.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#8459 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

To gledaju samo zatucani ljudi u sva tri naroda (istina takvih je najviše). Za svoje pare biram ono što mi najviše odgovara bez obzira ko je vlasnik.
apokalipso2
Posts: 86
Joined: 07/05/2019 09:56

#8460 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by apokalipso2 »

bogata_sirotinja wrote: 22/03/2023 16:08 Definitivno se međusobno dogovaraju...
Novotel (m:tel za područje FBiH) im je pomrsio konce pa su korigovali malo ponudu i napravili akciju.
Lično smatram da iza Novotel-a 100% stoji m:tel jer će u FBiH neko prije preći na Novotel (prividno je vlasnik firme iz FBiH) nego što će neko preći na m:tel (Srbijanska/Srpska firma). Nažalost, vjerujem da dosta ljudi još uvijek gleda ovo...

Čiji god bili, svaka čast Novotel-u na akciji...
Mi korisnici treba da biramo usluge onog operatera koji će nam dati više za što manje našieg novca.
svi se podaci mogu naći na internetu
https://bizreg.pravosudje.ba/pls/apex/f ... 9733::NO::
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#8461 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Naprotiv, tu se nista ne vidi. ;)
apokalipso2
Posts: 86
Joined: 07/05/2019 09:56

#8462 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by apokalipso2 »

Upravu si, ne vidi se preko linka pa evo slika
Image
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#8463 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by laserShow »

Novotel koristi mtel infrastrukturu i zbog toga sam i mislio da je njihov. To sam potvrdio pri prelasku na novotel gdje radnik mtela nije mogao naci novotel u sistemu i zove sefa i cujem razgovor, gdje na kraju kroz osmijeh govori nema novotela, ali svejedno je, oznaci da prelazi na mtel, isto je to, to je nase.

Spoiler
Show
escobar__ wrote: 23/03/2023 04:03 Ispred zgrade Telekoma takozvane RS stoje zastave tog entiteta i Srbije - državne zastave naše zemlje nema.

Naravno da ću gledat, pa ti misli da sam zatucan do mile volje. :kiss:
To je tvoje pravo, ali zbog tebe i slicnih i jesmo u ovoj situaciji, gdje je bitnije cija je zastava ispred cega. Malim trikovima "vidi onih cetnika sta rade" prikrivaju svoj nerad i patriotsko guljenje. Evo sto moj i tvoj patriotski drzavni telekom ne ponudi iste uslove kao novotel? ZASTO?

I onda mi neko prica o patriotizmu. Ne voli se tako drzava, drzava se voli kada od iste trazis i ocekujes da bude bolja i da ti napravi uslove za zivot.

Ali nema veze, ti placaj 30, ja cu 13KM i svi sretni, drzava uzima PDV od obojice, ti si samo malo veci patriota jer vise dajes PDV-a :) :bih:
silvatuzlic
Posts: 19
Joined: 23/10/2020 13:40

#8464 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by silvatuzlic »

Čitam ovih zadnjih 10-15 dana postove, pa ni sama ne znam šta bi i kako. Raskidam ugovor sa Bh telekom, jer neću skuplje da plaćam pretplatu.
Službeni imam broj, pa planiram na dopune, osnovno malo poziva i internet.
Ima li neko prijedlog na šta se prebaciti?
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8465 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

@silvatuzlic
Dvije najpovoljnije opcije su haloo i Novotel.
1. haloo - 8KM 4GB neta (za nove korisnike 8GB u prvih 12mj.) na 30 dana + dopuna za pozive da imaš. A ima i opcija Komplet paket 10 za 10KM se dobije 100min ili sms-ova u haloo mreži, 100min ili sms-ova ka drugim BH mrežama i 1GB neta (skoro uvijek je neka akcija pa se dobije više od 1GB neta). Prednost haloo mreže je što se ne potrošeni saobraćaj prenosi u naredni mjesec ali se paket mora aktivirati prije isteka postojećeg.
2. Novotel mreža 10 na dopuni za 10KM (trenutno je akcija do kraja aprila 5KM pa je možda produže) gdje se dobije 10GB neta, 75min ka svim mrežama, 1500min unutar mreže. Ako treba još min, imaju dokupe min. Kod Novotel-a se ne prenosi ne potrošeni saobraćaj ali je prednost što se paket sam obmavlja.
silvatuzlic
Posts: 19
Joined: 23/10/2020 13:40

#8466 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by silvatuzlic »

Gledala sam obe web stranice, i ako sam dobro shvatila, ova neka mreža 5 Novotela, košta 2,5 KM i dobijem 6 giga i 75 minuta, 7 dana piše da traje ta tarifa.
Jeli to znači da mogu ako uzmem ovu sedmičnu mrežu 5 za 4x2,5 KM = 10 KM mjesečno, dobijem 4x6 GB = 24 GB i 4x75 min = 300 minuta da mogu zvati sve mreže?
Jeli ja dobro to shvatam?
bogata_sirotinja wrote: 23/03/2023 11:29 @silvatuzlic
Dvije najpovoljnije opcije su haloo i Novotel.
1. haloo - 8KM 4GB neta (za nove korisnike 8GB u prvih 12mj.) na 30 dana + dopuna za pozive da imaš. A ima i opcija Komplet paket 10 za 10KM se dobije 100min ili sms-ova u haloo mreži, 100min ili sms-ova ka drugim BH mrežama i 1GB neta (skoro uvijek je neka akcija pa se dobije više od 1GB neta). Prednost haloo mreže je što se ne potrošeni saobraćaj prenosi u naredni mjesec ali se paket mora aktivirati prije isteka postojećeg.
2. Novotel mreža 10 na dopuni za 10KM (trenutno je akcija do kraja aprila 5KM pa je možda produže) gdje se dobije 10GB neta, 75min ka svim mrežama, 1500min unutar mreže. Ako treba još min, imaju dokupe min. Kod Novotel-a se ne prenosi ne potrošeni saobraćaj ali je prednost što se paket sam obmavlja.
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8467 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

Dobro shvataš ali ta cijena od 2,50KM je za sada samo do 30.04. a nakon toga je 5KM sedmično.
Da, tih 300min (75x4) je ka svim BH mrežama.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#8468 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Jeste li sigurni da se mreža5 i mreža10 mogu dokupiti više puta? Mislim da je nemoguće kupiti 2x istu i da se saobraćaj ne sabira.
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8469 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

Ni ne mislimo na dokup paketa više puta.
Sami paketi mreža5 i mreža10 se ne mogu kupiti više puta. Da bi se novi paket kupio, treba isteći važenje prethodno kupljenog ili se prethodno kupljeni paket mora deaktivirati.

Ovo što smo pominjali 300 min (75x4) se odnosi na paket mreža5 koji se svakih 7 dana reaktivira a korisnik u 7 dana ima na raspolaganju 75min što u konačnom zbiru izadje 300min mjesečno (28 dana).
Ajdinn4
Posts: 636
Joined: 21/06/2021 20:59

#8470 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ajdinn4 »

fusion_ba wrote: 22/03/2023 19:47 To gledaju samo zatucani ljudi u sva tri naroda (istina takvih je najviše). Za svoje pare biram ono što mi najviše odgovara bez obzira ko je vlasnik.
Sasvim logično. Neka patriJote plaćaju 30 maraka nešto što ovi nude za 12.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#8471 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zrakomlat »

bogata_sirotinja wrote: 22/03/2023 16:08 Definitivno se međusobno dogovaraju...
Novotel (m:tel za područje FBiH) im je pomrsio konce pa su korigovali malo ponudu i napravili akciju.
Lično smatram da iza Novotel-a 100% stoji m:tel jer će u FBiH neko prije preći na Novotel (prividno je vlasnik firme iz FBiH) nego što će neko preći na m:tel (Srbijanska/Srpska firma). Nažalost, vjerujem da dosta ljudi još uvijek gleda ovo...

Čiji god bili, svaka čast Novotel-u na akciji...
Mi korisnici treba da biramo usluge onog operatera koji će nam dati više za što manje našieg novca.
Novotel je osnovala ekipa koja stoji iza osnivanja Central osiguranja i kasnije MKD Credo a to raja iz zapadne Hercegovine. Imam kolegicu koja radi u sad već Asa Central osiguranju, vidim neki dan konkurs objavio novotel, pitam imate li još veze s Novotelom, kaže imamo.
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#8472 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

silvatuzlic wrote: 23/03/2023 12:00 Gledala sam obe web stranice, i ako sam dobro shvatila, ova neka mreža 5 Novotela, košta 2,5 KM i dobijem 6 giga i 75 minuta, 7 dana piše da traje ta tarifa.
Jeli to znači da mogu ako uzmem ovu sedmičnu mrežu 5 za 4x2,5 KM = 10 KM mjesečno, dobijem 4x6 GB = 24 GB i 4x75 min = 300 minuta da mogu zvati sve mreže?
Jeli ja dobro to shvatam?
bogata_sirotinja wrote: 23/03/2023 11:29 @silvatuzlic
Dvije najpovoljnije opcije su haloo i Novotel.
1. haloo - 8KM 4GB neta (za nove korisnike 8GB u prvih 12mj.) na 30 dana + dopuna za pozive da imaš. A ima i opcija Komplet paket 10 za 10KM se dobije 100min ili sms-ova u haloo mreži, 100min ili sms-ova ka drugim BH mrežama i 1GB neta (skoro uvijek je neka akcija pa se dobije više od 1GB neta). Prednost haloo mreže je što se ne potrošeni saobraćaj prenosi u naredni mjesec ali se paket mora aktivirati prije isteka postojećeg.
2. Novotel mreža 10 na dopuni za 10KM (trenutno je akcija do kraja aprila 5KM pa je možda produže) gdje se dobije 10GB neta, 75min ka svim mrežama, 1500min unutar mreže. Ako treba još min, imaju dokupe min. Kod Novotel-a se ne prenosi ne potrošeni saobraćaj ali je prednost što se paket sam obmavlja.
Najbolja ti je ova ponuda novotela sto je akcija i prvu godinu placas oko 12 maraka, a drugu godinu oko 18 maraka.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#8473 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by PaulTracy »

laserShow wrote: 23/03/2023 09:34 Novotel koristi mtel infrastrukturu i zbog toga sam i mislio da je njihov. To sam potvrdio pri prelasku na novotel gdje radnik mtela nije mogao naci novotel u sistemu i zove sefa i cujem razgovor, gdje na kraju kroz osmijeh govori nema novotela, ali svejedno je, oznaci da prelazi na mtel, isto je to, to je nase.

Spoiler
Show
escobar__ wrote: 23/03/2023 04:03 Ispred zgrade Telekoma takozvane RS stoje zastave tog entiteta i Srbije - državne zastave naše zemlje nema.

Naravno da ću gledat, pa ti misli da sam zatucan do mile volje. :kiss:
To je tvoje pravo, ali zbog tebe i slicnih i jesmo u ovoj situaciji, gdje je bitnije cija je zastava ispred cega. Malim trikovima "vidi onih cetnika sta rade" prikrivaju svoj nerad i patriotsko guljenje. Evo sto moj i tvoj patriotski drzavni telekom ne ponudi iste uslove kao novotel? ZASTO?

I onda mi neko prica o patriotizmu. Ne voli se tako drzava, drzava se voli kada od iste trazis i ocekujes da bude bolja i da ti napravi uslove za zivot.

Ali nema veze, ti placaj 30, ja cu 13KM i svi sretni, drzava uzima PDV od obojice, ti si samo malo veci patriota jer vise dajes PDV-a :) :bih:
Novotel plaća naknadu M:telu prema broju korisnika tako da od svakog novog Novotel korisnika i M:tel ima koristi. Vjerovatno je u tom kontekstu mislio "I to je naše"
Refik4
Posts: 203
Joined: 09/02/2023 18:23

#8474 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Refik4 »

Ajdinn4 wrote: 23/03/2023 14:46
fusion_ba wrote: 22/03/2023 19:47 To gledaju samo zatucani ljudi u sva tri naroda (istina takvih je najviše). Za svoje pare biram ono što mi najviše odgovara bez obzira ko je vlasnik.
Sasvim logično. Neka patriJote plaćaju 30 maraka nešto što ovi nude za 12.
Sve dok novotel bude imao niže cijene, imaće i korisnike.

Kad bi npr bhtelecom uveo ponudu sličnu mreža10 - ne vidim razloga zašto bi više bilo ko bio na novotelu.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#8475 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by laserShow »

PaulTracy wrote: 23/03/2023 17:47 Novotel plaća naknadu M:telu prema broju korisnika tako da od svakog novog Novotel korisnika i M:tel ima koristi. Vjerovatno je u tom kontekstu mislio "I to je naše"
NIje mi toliko bitno ko je vlasnik, koliko je bitno da radi kako treba. Kazem sta sam cuo, mozda radnik mahala ili mu je dosadno. Kako god, novotel top radi.
Post Reply