BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#8501 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

akcija007 wrote: 01/04/2023 18:13 Ja planiram s BH Telecoma migrirati na m tel.
Placao sam 17,55 KM pretplatu (S) pa je poskupila.na 19,80 KM. I od danas se i to ukinulo. Skace na 25 KM a ako od danas potpisem bit ce 22 KM . Stvarno bezobrazno skupo.

Hocu na m tel da se prebacim na 22 KM (uz ugovor 24 mj) je 14 KM. Imam 120 min, 120 SMS i 3 GB. Meni je to dovoljno
Pa bolje ti je uzeti Novotel! Koju marku skuplje ti izadje, ali dobijas svega mnogo mnogo vise.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#8502 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Samo novotel, vidicete kako ce vas sunce ogrijat :D
akcija007
Posts: 2845
Joined: 17/05/2008 23:50

#8503 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by akcija007 »

Da li se zezate ili stvarno da idem na Novotel ?
Da li je istina kada se promjeni mreza uz zadrzavanje istog broja da se javlja neka sekretarica da je broj promjenjen a ako se iskljuci da se duze bira broj kao da je poziv na cekanju ?
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8504 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

Zašto bi se zezali?
Ja nisam u matičnoj mreži m:tel od 2015. godine i koliko znam ta poruka da je korisnik prenio broj u drugu mrežu (prilikom poziva) je ukinuta kada su izjednačene cijene poziva u mreži i ka drugim mrežama (kada neko poziva nekoga u istoj mreži i kada poziva nekoga u drugoj mreži).
Izjednačavanje cijena poziva je urađeno još davne 2013. ili 2014. godine tako da ta poruka više nije imala smisla.

Tvoj je izbor, uzmi ti i m:tel ali samo ako ti je ta pretplata po mjeri. Sa druge strane imaš Novotel koji koristi m:tel mrežu a daje super akciju.
akcija007
Posts: 2845
Joined: 17/05/2008 23:50

#8505 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by akcija007 »

Da, evo sada vidim Novotel mrezu.
12,45 prvih godinu dana a drugu je 18 KM
30 GB
500 min prema svima
100 SMS
Razmislit cu sada o Novotel naspram m telovih 14 KM / 3 GB i 120 min i 120 SMS
probook
Posts: 4589
Joined: 13/10/2013 22:38

#8506 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by probook »

Ovaj Novotel je pokazatelj kako nas nacionalni operateri deru - znaci iznajmis infrastrukturu i imas bolju ponudu od operatera sa vlastitom infrastrukturom???
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#8507 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

akcija007 wrote: 01/04/2023 21:45
Da li je istina kada se promjeni mreza uz zadrzavanje istog broja da se javlja neka sekretarica da je broj promjenjen a ako se iskljuci da se duze bira broj kao da je poziv na cekanju ?

Ne, osim ako to ne tražiš.
akcija007
Posts: 2845
Joined: 17/05/2008 23:50

#8508 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by akcija007 »

Nisam pod UO na BH Telecomu. Slobodan sam.
Gledao sam taj paket na Novotelu . Samo ne znam kakav je kvalitet mreze na Novotelu i da li je bolja m tel mreza. Neko mi je rekao da je bolji internet na m telu od BHT
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#8509 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Mrvice_ba »

akcija007 wrote: 02/04/2023 04:24 Nisam pod UO na BH Telecomu. Slobodan sam.
Gledao sam taj paket na Novotelu . Samo ne znam kakav je kvalitet mreze na Novotelu i da li je bolja m tel mreza. Neko mi je rekao da je bolji internet na m telu od BHT
U Sarajevu odlican novotel. Jos uvijek nisam nigdje drugo isao.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#8510 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dzontra_Volta »

Ovaj Novotel mi na njihovoj stranici za prenos broja nudi samo opciju na bonove, a ja sam na pretplati trenutno.
Je li ko prelazio sa BHT Extra paketa na ovaj njihov Mreža plus?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5610
Joined: 04/08/2020 19:22

#8511 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by -Chesterfield- »

akcija007 wrote: 02/04/2023 04:24 Samo ne znam kakav je kvalitet mreze na Novotelu i da li je bolja m tel mreza.
Novotel mreža = Mtel mreža.
Vjerovatno je signal dobar u RS i u gradovima FBiH
Ruralna naselja su loše pokrivena Mtel mrežom u FBiH.
U mom slučaju nije ništa bolji ni Bhtelekom. Jedino je signal Eroneta dobar jer su izgradili baznu stanicu, odnosno brinu se za svoje korisnike bez obzira što je u pitanju selo.
Da nije ovo malo hrvata oko mene ne bi ni Eronet ništa gradio.
Doduše, i ovi hrvati ne bi uzeli ništa što nije 063 taman da je tri puta skuplji od konkurencije.
Refik4
Posts: 203
Joined: 09/02/2023 18:23

#8512 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Refik4 »

-Chesterfield- wrote: 03/04/2023 00:47
akcija007 wrote: 02/04/2023 04:24 Samo ne znam kakav je kvalitet mreze na Novotelu i da li je bolja m tel mreza.
Novotel mreža = Mtel mreža.
Vjerovatno je signal dobar u RS i u gradovima FBiH
Ruralna naselja su loše pokrivena Mtel mrežom u FBiH.
U mom slučaju nije ništa bolji ni Bhtelekom. Jedino je signal Eroneta dobar jer su izgradili baznu stanicu, odnosno brinu se za svoje korisnike bez obzira što je u pitanju selo.
Da nije ovo malo hrvata oko mene ne bi ni Eronet ništa gradio.
Doduše, i ovi hrvati ne bi uzeli ništa što nije 063 taman da je tri puta skuplji od konkurencije.
Koje je to selo?
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8513 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

Dzontra_Volta wrote: 02/04/2023 23:56 Ovaj Novotel mi na njihovoj stranici za prenos broja nudi samo opciju na bonove, a ja sam na pretplati trenutno.
Je li ko prelazio sa BHT Extra paketa na ovaj njihov Mreža plus?
Ako si iz FBiH, popuni formular sa ovog linka https://novotel.ba/prodajni-predstavnici i sve oko prenosa broja i potpisa ugovora ćeš obaviti sa agentom prodaje. S tim da, pribavi sebi potvrdu o izmirenim dugovanjima koja ti je potrebna za prenos broja od BH Telekom-a.
nermin_t
Posts: 279
Joined: 25/01/2022 22:39

#8514 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nermin_t »

zaobišli USK, nigdje predstavnika ni u jednom gradu
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#8515 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Idemedosumom »

Pa samo imaju u Mostaru i Sarajevu po jednu filijalu?
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8516 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

Evo napisaću ovde direktan kontakt agenata prodaje koji su javno dostupni i na Instagram-u pa se nadam da zbog toga ne kršim pravila foruma...
Ema 0671038880
Jasmin 0671038881
Merima 0671038882

Možete ih direktno kontaktirati, svi oni rade na teritoriji čitave BiH, a ako im nije usputna lokacija, onda će vam dati broj svog kolege.
nermin_t
Posts: 279
Joined: 25/01/2022 22:39

#8517 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by nermin_t »

Idemedosumom wrote: 03/04/2023 09:32 Pa samo imaju u Mostaru i Sarajevu po jednu filijalu?
Ali imaju u drugim gradovima predstavnike koji dođu na adresu
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#8518 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dzontra_Volta »

bogata_sirotinja wrote: 03/04/2023 09:03
Dzontra_Volta wrote: 02/04/2023 23:56 Ovaj Novotel mi na njihovoj stranici za prenos broja nudi samo opciju na bonove, a ja sam na pretplati trenutno.
Je li ko prelazio sa BHT Extra paketa na ovaj njihov Mreža plus?
Ako si iz FBiH, popuni formular sa ovog linka https://novotel.ba/prodajni-predstavnici i sve oko prenosa broja i potpisa ugovora ćeš obaviti sa agentom prodaje. S tim da, pribavi sebi potvrdu o izmirenim dugovanjima koja ti je potrebna za prenos broja od BH Telekom-a.
Da bih pribavio tu potvrdu, morao bih vjerovatno onda završiti sa BHT, tj. pojavljuje mi se vakuum od gašenja BHT kartice do aktiviranja Novote kartice?
bogata_sirotinja
Posts: 621
Joined: 10/09/2021 19:33

#8519 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

@Dzontra_Volta
Ako ti je istekla ugovorna obaveza od 12/24 mjeseca kod BHT-a, otidji kod njih u poslounicu i kaži da ti izdaju potvrdu o izmirenim dugovanjima radi prenosa broja u drugu mrežu (svi računi do tog momenta ti moraju biti izmireni).
Kada dobiješ tu potvrdu, sa njom ideš u poslovnicu novotel-a ili je daješ agentu prodaje novotel-a.
Broj ti je sve vrijeme aktivan i sve dok ti se broj ne prenese u novotel (3-7 radnih dana od dana podnošenja zahtjeva), možeš koristiti paket na pretplati koji imaš kod BHT-a. Naravno, dobićeš još jedan račun od BHT-a bez obzira što si dobio potvrdu o izmirenim dugovanjima. Dakle, dobićeš račun srazmjerno broju dana koliko si još koristio uslugu BHT-a dok ti broj nije prenesen u novotel.

Imaš i opciju da u BHT-u raskineš pretplatu i predješ na Ultru(dopuna). Mislim da tada dobijaš novu sim karticu sa novim PIN i PUK kodom. Tada možeš sa tim PUK kodom preći na novotel i uzeti pretplatu. U ovom slučaju ti ne treba potvrda o izmirenim dugovanjima, nego samo PUK kod.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#8520 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dzontra_Volta »

bogata_sirotinja wrote: 03/04/2023 14:18 @Dzontra_Volta
Ako ti je istekla ugovorna obaveza od 12/24 mjeseca kod BHT-a, otidji kod njih u poslounicu i kaži da ti izdaju potvrdu o izmirenim dugovanjima radi prenosa broja u drugu mrežu (svi računi do tog momenta ti moraju biti izmireni).
Kada dobiješ tu potvrdu, sa njom ideš u poslovnicu novotel-a ili je daješ agentu prodaje novotel-a.
Broj ti je sve vrijeme aktivan i sve dok ti se broj ne prenese u novotel (3-7 radnih dana od dana podnošenja zahtjeva), možeš koristiti paket na pretplati koji imaš kod BHT-a. Naravno, dobićeš još jedan račun od BHT-a bez obzira što si dobio potvrdu o izmirenim dugovanjima. Dakle, dobićeš račun srazmjerno broju dana koliko si još koristio uslugu BHT-a dok ti broj nije prenesen u novotel.

Imaš i opciju da u BHT-u raskineš pretplatu i predješ na Ultru(dopuna). Mislim da tada dobijaš novu sim karticu sa novim PIN i PUK kodom. Tada možeš sa tim PUK kodom preći na novotel i uzeti pretplatu. U ovom slučaju ti ne treba potvrda o izmirenim dugovanjima, nego samo PUK kod.
Hvala kolega. Sve jasno. :-D
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8521 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zippoo87 »

bogata_sirotinja wrote: 03/04/2023 14:18 @Dzontra_Volta
Ako ti je istekla ugovorna obaveza od 12/24 mjeseca kod BHT-a, otidji kod njih u poslounicu i kaži da ti izdaju potvrdu o izmirenim dugovanjima radi prenosa broja u drugu mrežu (svi računi do tog momenta ti moraju biti izmireni).
Kada dobiješ tu potvrdu, sa njom ideš u poslovnicu novotel-a ili je daješ agentu prodaje novotel-a.
Broj ti je sve vrijeme aktivan i sve dok ti se broj ne prenese u novotel (3-7 radnih dana od dana podnošenja zahtjeva), možeš koristiti paket na pretplati koji imaš kod BHT-a. Naravno, dobićeš još jedan račun od BHT-a bez obzira što si dobio potvrdu o izmirenim dugovanjima. Dakle, dobićeš račun srazmjerno broju dana koliko si još koristio uslugu BHT-a dok ti broj nije prenesen u novotel.

Imaš i opciju da u BHT-u raskineš pretplatu i predješ na Ultru(dopuna). Mislim da tada dobijaš novu sim karticu sa novim PIN i PUK kodom. Tada možeš sa tim PUK kodom preći na novotel i uzeti pretplatu. U ovom slučaju ti ne treba potvrda o izmirenim dugovanjima, nego samo PUK kod.
A zasto bi dobijao novi broj ,ne kontam ?
Dakle ti i dalje imas svoj broj a to jesi li na bonovima ili pretplati nema apsolutno nikakve veze.
Ja svake godine i raskinem i potpisem novi ugovor kod BHTa...jer ne budem pod obaveznim trajanjem ugovora a kada sam u BiH odmah odem i uzmem pretplatu a kada idem vani na par mjeseci,opet raskinem ugovor i samo ono dopunim jednom u 3 mjeseca da imam aktivne i pozive na tom broju.
Po tvojoj logici,ja bih svaki puta kada bi potpisivao i raskidao ugovor,dobijao drugi broj a to nije tacno.
Ovo je jedini broj koji sam imao u zivotu i koristim ga negdje od 2005. godine.
Dzontra_Volta
Posts: 6480
Joined: 20/01/2011 11:10

#8522 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dzontra_Volta »

zippoo87 wrote: 03/04/2023 18:45
bogata_sirotinja wrote: 03/04/2023 14:18 @Dzontra_Volta
Ako ti je istekla ugovorna obaveza od 12/24 mjeseca kod BHT-a, otidji kod njih u poslounicu i kaži da ti izdaju potvrdu o izmirenim dugovanjima radi prenosa broja u drugu mrežu (svi računi do tog momenta ti moraju biti izmireni).
Kada dobiješ tu potvrdu, sa njom ideš u poslovnicu novotel-a ili je daješ agentu prodaje novotel-a.
Broj ti je sve vrijeme aktivan i sve dok ti se broj ne prenese u novotel (3-7 radnih dana od dana podnošenja zahtjeva), možeš koristiti paket na pretplati koji imaš kod BHT-a. Naravno, dobićeš još jedan račun od BHT-a bez obzira što si dobio potvrdu o izmirenim dugovanjima. Dakle, dobićeš račun srazmjerno broju dana koliko si još koristio uslugu BHT-a dok ti broj nije prenesen u novotel.

Imaš i opciju da u BHT-u raskineš pretplatu i predješ na Ultru(dopuna). Mislim da tada dobijaš novu sim karticu sa novim PIN i PUK kodom. Tada možeš sa tim PUK kodom preći na novotel i uzeti pretplatu. U ovom slučaju ti ne treba potvrda o izmirenim dugovanjima, nego samo PUK kod.
A zasto bi dobijao novi broj ,ne kontam ?
Dakle ti i dalje imas svoj broj a to jesi li na bonovima ili pretplati nema apsolutno nikakve veze.
Ja svake godine i raskinem i potpisem novi ugovor kod BHTa...jer ne budem pod obaveznim trajanjem ugovora a kada sam u BiH odmah odem i uzmem pretplatu a kada idem vani na par mjeseci,opet raskinem ugovor i samo ono dopunim jednom u 3 mjeseca da imam aktivne i pozive na tom broju.
Po tvojoj logici,ja bih svaki puta kada bi potpisivao i raskidao ugovor,dobijao drugi broj a to nije tacno.
Ovo je jedini broj koji sam imao u zivotu i koristim ga negdje od 2005. godine.
Mislim da je čovjek mislio da je samo drugi sim, ali ostaje isti broj.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4405
Joined: 02/12/2017 20:10

#8523 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Pa ne mijenja se SIM kartica ako prelaziš sa pretplate na dopunu u okviru iste mreže.

Kad prelaziš u drugu mrežu onda se dobije nova SIM kartica od novog operatera.
zippoo87
Posts: 15470
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8524 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by zippoo87 »

OK...onda je do mene.Izvinjavam se kolegi iznad.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#8525 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bitangeIprinceze »

zippoo87 wrote: 03/04/2023 19:01 OK...onda je do mene.Izvinjavam se kolegi iznad.
Pa nisi ti ništa pogriješio da se izvinjavaš.
Sitotinja jedno i pogrešno:
bogata_sirotinja wrote: 03/04/2023 14:18 Imaš i opciju da u BHT-u raskineš pretplatu i predješ na Ultru(dopuna). Mislim da tada dobijaš novu sim karticu sa novim PIN i PUK kodom.
A fusion drugo. I jos kontra sirotinje ali ispravno:
fusion_ba wrote: 03/04/2023 18:56 Pa ne mijenja se SIM kartica ako prelaziš sa pretplate na dopunu u okviru iste mreže.

Kad prelaziš u drugu mrežu onda se dobije nova SIM kartica od novog operatera.
Post Reply