BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
56
12%
mtel
83
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 459

Ajdinn4
Posts: 633
Joined: 21/06/2021 20:59

#8226 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Ajdinn4 »

Meni je u postpaidu trenutno najbolja ponuda Novotela Mreza S paket za 21 KM. Mada manje vise sad je ponuda slicna kod svih operatera.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8227 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dozer »

Sve isto njesra. Minimumi za goleme pare. Kad pogledam vani pakete, i cijene, lijepo mi bude zlo za sta mi ovdje dajemo iste ili vece pare.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8228 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Dozer wrote: 16/05/2022 14:37 Sve isto njesra. Minimumi za goleme pare. Kad pogledam vani pakete, i cijene, lijepo mi bude zlo za sta mi ovdje dajemo iste ili vece pare.
@Dozer znas li mozda ti sto je onolika razlika izmedzu WiFi i preko kabla sta sam pitao na prosloj stranici? Zna li i ko? Previse je velika ono razlika.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10183
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#8229 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Benq »

Sanjarko wrote: 14/05/2022 13:44 Kako ovo zna li mi ko objasniti? Znaci MiFi ruter direktno ukljucen u laptop, dobijem ovaj rezultat, dok na WiFi s tog istog rutera ide brzina 30-45/15-45, ruter nije puno udaljen od laptopa kad salje signal WiFi, mozda pola metra udaljenost.

Da li imam problem s mreznom kartom?
U tvom slucaju je wifi mrezna kartica ogranicavajuci faktor, mada ako taj MiFi ruter emituje samo 2.4Ghz mrezu, ne mozes vise ni izvuci na wifi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8230 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Benq wrote: 16/05/2022 22:50
Sanjarko wrote: 14/05/2022 13:44 Kako ovo zna li mi ko objasniti? Znaci MiFi ruter direktno ukljucen u laptop, dobijem ovaj rezultat, dok na WiFi s tog istog rutera ide brzina 30-45/15-45, ruter nije puno udaljen od laptopa kad salje signal WiFi, mozda pola metra udaljenost.

Da li imam problem s mreznom kartom?
U tvom slucaju je wifi mrezna kartica ogranicavajuci faktor, mada ako taj MiFi ruter emituje samo 2.4Ghz mrezu, ne mozes vise ni izvuci na wifi.
+1 hvala, znaci nemoze na WiFi vise, samo direktno moze
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#8231 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bitangeIprinceze »

Sanjarko wrote: 14/05/2022 13:44
Image

Kako ovo zna li mi ko objasniti? Znaci MiFi ruter direktno ukljucen u laptop, dobijem ovaj rezultat, dok na WiFi s tog istog rutera ide brzina 30-45/15-45, ruter nije puno udaljen od laptopa kad salje signal WiFi, mozda pola metra udaljenost.

Da li imam problem s mreznom kartom?
Imaš li ti kakav drugi uređaj kojim možeš izmjeriti brzinu na wifi mreži?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8232 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

bitangeIprinceze wrote: 17/05/2022 06:11
Sanjarko wrote: 14/05/2022 13:44
Image

Kako ovo zna li mi ko objasniti? Znaci MiFi ruter direktno ukljucen u laptop, dobijem ovaj rezultat, dok na WiFi s tog istog rutera ide brzina 30-45/15-45, ruter nije puno udaljen od laptopa kad salje signal WiFi, mozda pola metra udaljenost.

Da li imam problem s mreznom kartom?
Imaš li ti kakav drugi uređaj kojim možeš izmjeriti brzinu na wifi mreži?
stare smartfone, na njima 15-35 maksimalno bude, objasnio je kolega forumas dobro, odmah mi bilo jasno, slab ruter, slaba i mrezna na laptopu, 2,4 Ghz, ali meni opet dovoljno, radi sve skoro kako treba pogotovo preko kabla

65-105/40-50 preko kabla sad ide brzina, 25-35 ping, sad samo cekam da Haloo da novu akciju ili drugi telekomi

hvala vam
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8233 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dozer »

Sanjarko wrote: 16/05/2022 17:30
Dozer wrote: 16/05/2022 14:37 Sve isto njesra. Minimumi za goleme pare. Kad pogledam vani pakete, i cijene, lijepo mi bude zlo za sta mi ovdje dajemo iste ili vece pare.
@Dozer znas li mozda ti sto je onolika razlika izmedzu WiFi i preko kabla sta sam pitao na prosloj stranici? Zna li i ko? Previse je velika ono razlika.
Moze biti svasta.
Ne znam koji ti je router i koji su mu deklarisani maximumi, ali u sustini kabl je uvijek "jaci" od WiFi.
Doduse, to ne bi trebala biti razlika veca od 15-20, max 30%.
Ako je router stariji model, plus stariji godistem, onda je sasvim normalno da WiFi signal slabi jer slabi i kompletan uredjaj. Nazovimo to "zamor materijala". Ja to mijenjam svake 3 godine. Cim vidim da je prenos opao za 20+ %, ide novi router.

Takodjer, pozeljno je router restartovati (na dugme ili iz struje) svakih 10-ak dana kako bi pocistio svoj cache. Ovo je pozeljno pogotovo na routerima koji imaju veliki broj dnevnih konekcija uredjaja (kafici itd.), a samim tim i protok podataka, ali i kucni ce se malo dohavizati ako se redovno cisti.
Reboot preko CP-a je takodjer ok.

Ovi noviji routeri imaju 2.4 i 5 GHz mreze koje se mogu syncati, pa izvlacis uvijek maximum. Logicno, sve zavisi i od providerske konekcije koju imas.
Npr. router mozda podrzava 1/1 Gbps, ali ako ti provider daje 100/100 Mbps, ti ces mjeriti 100/100 Mbps, a ne 1000/1000.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8234 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Dozer wrote: 17/05/2022 11:12
Sanjarko wrote: 16/05/2022 17:30

@Dozer znas li mozda ti sto je onolika razlika izmedzu WiFi i preko kabla sta sam pitao na prosloj stranici? Zna li i ko? Previse je velika ono razlika.
Moze biti svasta.
Ne znam koji ti je router i koji su mu deklarisani maximumi, ali u sustini kabl je uvijek "jaci" od WiFi.
Doduse, to ne bi trebala biti razlika veca od 15-20, max 30%.
Ako je router stariji model, plus stariji godistem, onda je sasvim normalno da WiFi signal slabi jer slabi i kompletan uredjaj. Nazovimo to "zamor materijala". Ja to mijenjam svake 3 godine. Cim vidim da je prenos opao za 20+ %, ide novi router.

Takodjer, pozeljno je router restartovati (na dugme ili iz struje) svakih 10-ak dana kako bi pocistio svoj cache. Ovo je pozeljno pogotovo na routerima koji imaju veliki broj dnevnih konekcija uredjaja (kafici itd.), a samim tim i protok podataka, ali i kucni ce se malo dohavizati ako se redovno cisti.
Reboot preko CP-a je takodjer ok.

Ovi noviji routeri imaju 2.4 i 5 GHz mreze koje se mogu syncati, pa izvlacis uvijek maximum. Logicno, sve zavisi i od providerske konekcije koju imas.
Npr. router mozda podrzava 1/1 Gbps, ali ako ti provider daje 100/100 Mbps, ti ces mjeriti 100/100 Mbps, a ne 1000/1000.
hvala, nov je ruter, ali slabiji model, kud nisam uzeo onaj CAT 6 od 2 joje, ovaj je CAT 4 kostao joju, jb-ga stara se bojala da necu znat nastimat, samo velika je bas razlika, 50%, gasim ga, i resetujem cesto, a i stariji je laptop, 10 godina, 2,4 Ghz i na laptopu WiFi/mrezna i ruter

znaci na godinu ako bude nafake ponovim se s ruterom, ako mognem, ali zadovoljan sam ja i s ovim

hvala svima
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8235 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Dozer »

Onda ti je tu definitivno "problem" kompjuter i njegova mrezna karta. Router vjerovatno podrzava ac i n mreze, a laptop da bog da...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8236 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Dozer wrote: 18/05/2022 14:17 Onda ti je tu definitivno "problem" kompjuter i njegova mrezna karta. Router vjerovatno podrzava ac i n mreze, a laptop da bog da...
:kakoste:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8237 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Image

rekord, juce 4G neta nije bilo :izet: :)
Gustav81
Posts: 36
Joined: 13/12/2017 18:16

#8238 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Gustav81 »

BHT izgleda za sada nema pravog odgovora na nove tarife mtela. Ova tarifa od 22 KM ne mijenja se se vec 2 godine (500 min.500 sms. 3GB). Pokrivenost ruralnih sredina u RS i dalje veoma lose bez naznaka da ce se poboljsati kao sto je slucaj i sa mtelom u FBiH. Autoput DO-BL i dalje sa mjestima gdje uopste nema nikakvog signala BHT a da ne pricam da je na 2/3 te relacije uglavnom E ili H+
Za sada najbolje rjesenje dual sim telefon sa karticama BHT i mtela pa gdje zapne sa jednim ovaj drugi rjesava problem.
Tek prije nekoliko dana su unaprijedili android aplikaciju i napokon je prikazana kolicina interneta u zemljama Z.Balkana.
O Eronetu ne bih trosio rijeci...telekom operater ispod svakog prosjeka u svakom smislu.
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8239 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by crnivrag »

Zvao sam ja maloprije sve operatere u BiH (nacionalne i virtuelne):

BH Telecom - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
m:tel - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
HT Eronet - nemaju još informacija
haloo - operater smušen, ne zna šta ga pitam
Novotel - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
Logosoft - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
TwistedX
Posts: 383
Joined: 02/11/2010 16:55

#8240 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by TwistedX »

Kakva naknada ne razumijem. Pa plaćam pretplatu. To je naknada! Šta im je opravdanje za tu naknadu.
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8241 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by crnivrag »

TwistedX wrote: 01/06/2022 12:00 Kakva naknada ne razumijem. Pa plaćam pretplatu. To je naknada! Šta im je opravdanje za tu naknadu.
Za prepaid korisnike (na dopunu) - naknada za pristup mobilnoj infrastrukturi, ove svi nacionalni i virtuelni operateri od 01.07.2022.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#8242 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by -Chesterfield- »

Haloo i ako bude uzimao tu marku opet je vrati korisniku, ako redovno dopunjavaš kredit.

Dopuniš 50 KM a oni ti nabace još cenera.

Image
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#8243 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by -Chesterfield- »

Da nije drugih ukućana sve bih ja to isključio. Samo bih ostavio haloo broj.
Duplo više na godišnjoj razini me košta televizija, telefon i internet nego grijanje.

Kada platiš sve račune, hranu, kurve na kraju ti ostane kurčina. :cry:
User avatar
MTV
Posts: 14316
Joined: 21/08/2013 19:39

#8244 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

-Chesterfield- wrote: 01/06/2022 12:19 Kada platiš sve račune, hranu, kurve na kraju ti ostane kurčina. :cry:
:pisnuo: :pisnuo:
bogata_sirotinja
Posts: 615
Joined: 10/09/2021 19:33

#8245 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by bogata_sirotinja »

@Gustav81 Kako misliš da BHT nema namjeru uskladiti tarife sa ponudom m:tel-a?
Koliko ja pratim stanje, i BHT i Eronet su sada uskladili svoje tarife sa novim tarifama m:tel-a i sada je bukvalno ista ponuda postpaid paketa kod sva tri nacionalna operatera.

BHT je uveo dva nova Extra paketa i stavio akciju na neke već postojeće pakete a Eronet je izmjenio neko tarife a u neke dodao više GB.

Kod kog operatera će korisnik uzeti pretplatu sada zavisi samo od jačine signala na lokaciji korisnika; da li korisnik uzima pretplatu sa ili bez telefona ili uzima pogodnost više saobraćaja ili nižu cijenu pretplate?

Sadržaji paketa su skoro isti a jedino što se razlikuje je:
BH Telekom - ima opciju više MIN/SMS/MB ili niža pretplata;
HT Eronet - nema više opciju niže pretplate, nego sada nudi samo više GB;
m:tel - nudi samo mogućnost niže cijene pretplate i tarife nemaju "neograničen" pristup internetu.
poply
Posts: 14
Joined: 25/07/2018 14:06

#8246 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by poply »

crnivrag wrote: 01/06/2022 11:39 Zvao sam ja maloprije sve operatere u BiH (nacionalne i virtuelne):

BH Telecom - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
m:tel - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
HT Eronet - nemaju još informacija
haloo - operater smušen, ne zna šta ga pitam
Novotel - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
Logosoft - uvodi se naknada za korištenje od 1 KM (kaže svi operateri će to uvesti)
Otkud ova naknada zna li neko? Upravo dobih SMS sa tom informacijom ali mi nije jasno zasto? Da li je to umjesto roka trajanja kredita na racunu ili je potrebno placati i tu marku i opet produzavati broj dopunom?
User avatar
crnivrag
Posts: 12885
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#8247 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by crnivrag »

poply wrote: 01/06/2022 14:33
Otkud ova naknada zna li neko? Upravo dobih SMS sa tom informacijom ali mi nije jasno zasto? Da li je to umjesto roka trajanja kredita na racunu ili je potrebno placati i tu marku i opet produzavati broj dopunom?
Svakih 30 dana uzimaju po 1 KM sa prepaid računa (na dopunu) za naknadu za korištenje i pristup mobilnoj mreži.

Ako nemaš para u tom trenutku uzmu kad se kredit napuni, ako imaš a istekao je rok važenja, onda uzmu odmah tog dana sa računa.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4393
Joined: 02/12/2017 20:10

#8248 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Al' nas šišaju a izbora nema.
U svemu smo posljednja rupa pa i u mobilnoj telefoniji.
Post Reply