BHTelekom vs Eronet vs Mtel vs ostali mobilni operateri

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

ko nudi najbolje usluge po najnižim cijenama ?

bhtelecom
137
30%
eronet
57
12%
mtel
84
18%
haloo
183
40%
 
Total votes: 461

User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6677 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

Cupko_ wrote:*555#
Odabereš br. 1 (Aktivacija)
Odabereš br. 1 (Mobilni internet)
Odabereš br. 4 (Super gigabajti)

Uživaj.

EDIT: Mjesečna naknada obračunat će se proporcionalno po broju dana (dakle za ovaj mjesec nećeš dobiti puni iznos od 4,00 KM a iznos interneta dobijaš cijeli bez obzira kada aktiviraš opciju.
Također, opcija ostaje trajno aktivirana sve dok je ponovo ne deaktiviraš putem USSD izbornika.
:thumbup:

AktiviraTo :mrgreen:
User avatar
pepeljara
Posts: 6565
Joined: 22/08/2003 00:00

#6678 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by pepeljara »

Kod promjene paketa net mobilni sa 500 na 1GB dobije se 100 boba na bhm
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#6679 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Samso »

pepeljara wrote:Kod promjene paketa net mobilni sa 500 na 1GB dobije se 100 boba na bhm
Mislis na ove mSurf pakete u postpaidu ili na ultru?
vojopd
Posts: 1800
Joined: 28/05/2018 18:14

#6680 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by vojopd »

Aktivirao sam i ja internet, kad provjerim stanje pise ... od 5GB i ispod 15 od 15 GB. Pretpostavljam da je ista brzina kao i ova.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6681 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by beni-bu-man »

vojopd wrote:Aktivirao sam i ja internet, kad provjerim stanje pise ... od 5GB i ispod 15 od 15 GB. Pretpostavljam da je ista brzina kao i ova.
jeste :mrgreen:
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#6682 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Adi-g »

Uvijek smisle neki idiotizam pa i ovo da samo moze na jednoj tarifi.
User avatar
pepeljara
Posts: 6565
Joined: 22/08/2003 00:00

#6683 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by pepeljara »

Samso wrote:
pepeljara wrote:Kod promjene paketa net mobilni sa 500 na 1GB dobije se 100 boba na bhm
Mislis na ove mSurf pakete u postpaidu ili na ultru?
postpaid. da da msurf paket ono sto imas max 1 GB dokupa.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#6684 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by channel10 »

Mtel- ovci, imate li problema sa zvanjem korisnika na BHT mreži? Meni se dešava da me izbacuje non stop, kao zauzeto ili jednostavno samo izbaci.
Ili dobijem tog kojeg zovem, ali nema nikakvog zvuka i vidim da teče razgovor već desetak sekundi, a kod mene tišina, ništa.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6685 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by high_volume »

Nedavno sam boravio u Posušju cijeli dan, i nisam mogao koristiti svoju SIM karticu od BH Telecoma, nije bilo njihovog signala. Signal od ERONET i MTEL u punoj snazi, od BHT ni jedne male crtice. Prebacivao ručno sa BHT mreže na ove dvije, ne prihvata mi mobitel, uključivao roamnig, i opet ništa, nisam mogao telefonirati.

Pozvao sutradan Centar za podršku BH Telecoma. Isprva nisu ni oni znali odgovor zašto nisam mogao telefonirati, a onda me pozvali i kazali da od prije nekoliko godina u BiH sva tri telecom operatera međusobno nemaju roaming, već svi koriste svoje mreže za svoje korisnike. Ako neko područje nema pokrivenost BH Telecom mrežom, npr. za sve njihove korisnike nema signala, a ne mogu koristiti roaming drugih mreža.

Zna li neko nešto više?
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#6686 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Doda37 »

high_volume wrote:Nedavno sam boravio u Posušju cijeli dan, i nisam mogao koristiti svoju SIM karticu od BH Telecoma, nije bilo njihovog signala. Signal od ERONET i MTEL u punoj snazi, od BHT ni jedne male crtice. Prebacivao ručno sa BHT mreže na ove dvije, ne prihvata mi mobitel, uključivao roamnig, i opet ništa, nisam mogao telefonirati.

Pozvao sutradan Centar za podršku BH Telecoma. Isprva nisu ni oni znali odgovor zašto nisam mogao telefonirati, a onda me pozvali i kazali da od prije nekoliko godina u BiH sva tri telecom operatera međusobno nemaju roaming, već svi koriste svoje mreže za svoje korisnike. Ako neko područje nema pokrivenost BH Telecom mrežom, npr. za sve njihove korisnike nema signala, a ne mogu koristiti roaming drugih mreža.

Zna li neko nešto više?
Dobro su ti rekli, ako ti je bas trebao signal, trebao si prebaciti na HR mrezu, Tcom ili Vip, jeste da je cijena zara ali ako je hitno i bitno nema cijene
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#6687 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by high_volume »

Doda37 wrote:Dobro su ti rekli, ako ti je bas trebao signal, trebao si prebaciti na HR mrezu, Tcom ili Vip, jeste da je cijena zara ali ako je hitno i bitno nema cijene
Koristio sam uslugu domaćina, snašao sam se.
Ali nije to problem, već činjenica da imamo tri operatera koja međusobno ne sarađuju poslovno, na štetu svih korisnika. Nemamo domicilni roaming, a imamo jake signale susjednih telecom operatera, koji zadiru i desetine kilometara u unutrašnjost BiH, pa ako mi je slab domaći signal, automatski preuzima strani i stvara troškove.
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#6688 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Doda37 »

high_volume wrote:
Doda37 wrote:Dobro su ti rekli, ako ti je bas trebao signal, trebao si prebaciti na HR mrezu, Tcom ili Vip, jeste da je cijena zara ali ako je hitno i bitno nema cijene
Koristio sam uslugu domaćina, snašao sam se.
Ali nije to problem, već činjenica da imamo tri operatera koja međusobno ne sarađuju poslovno, na štetu svih korisnika. Nemamo domicilni roaming, a imamo jake signale susjednih telecom operatera, koji zadiru i desetine kilometara u unutrašnjost BiH, pa ako mi je slab domaći signal, automatski preuzima strani i stvara troškove.
Sve te razumijem, njima to odgovara, pa 4G samo mi nemamo
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#6689 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Pa oni sarađuju tako što su se dogovorili da ne sarađuju :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6690 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Stimaju i cijenu dozvola kako sam shvatio nedavno na emisiji sto sam gledao o tome.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#6691 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by visocicaguy »

da ne zamjenjujemo teze, ispravnosti radi, to je odluka koju je nametnuo RAK, a telekom operatori su se bunili protiv nje.

zasto je to tako... kao sto neko rece, ocekivalo se da ce se ukinuti medjusobna prebijanja, no - ulaganja nisu ista i telekomi se ne mogu dogovoriti oko toga. trebalo bi napraviti analizu koji telekom ima koliko baznih stanica i realnu procjenu pokrivenosti. rak tvrdi da sva tri imaju 97% +. ja licno sumnjam u to.

takodjer bi u pricu o pokrivenosti trebalo uvuci i gustinu naseljenosti. nije isto ako u sarajevu sa 300.000 stanovnika imas 5 baznih stanica i time formalno pokrivas podrucje signalom, a neko drugi ima 30. onaj prvi taj load nema sanse da podrzi za veci broj ljudi.

meni je to i logicno. banalizirano gledano (ako je takva situacija - sto bi trebalo provjeriti): zamislite da imate 3 logisticke firme. jedna ima 5 kamiona, druga 15, treca 50. teoretski, sve one mogu da pokriju logistikom kompletno podrucje. pitanje je, medjutim, koliko koja moze da se optereti. najprije ce cucnuti ova sa 5 kamiona. eh, onda u neko doba neko dodje i kaze: sad cete vi svi tih 70 kamiona zajedno koristiti kako kome gdje sta zatreba, a profit od dostave svako sebi uzima. nema logike tako.

vise o tome:

http://--- NO LINKS ---/clanak/Mobiteli/39 ... tore-u-BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/telekom ... /160421047

ovo je zvanicna odluka RAK-a: https://rak.ba/hrv/aktuelnost.php?uid=1 ... 1254253123

kaze:
Velj
10
VIJEĆE REGULATORNE AGENCIJE ZA KOMUNIKACIJE ODRŽALO REDOVITU SJEDNICU
Danas je Vijeće Regulatorne agencije za komunikacije Bosne i Hercegovine održalo redovitu sjednicu, na kojoj je, između ostalog, usvojilo Plan i program rada Vijeća Agencije za 2016. godinu, te utvrdilo proceduru za izbor generalnog direktora Agencije.

Nakon provedenih javnih konzultacija, Vijeće je usvojilo Odluku o prestanku važenja Odluke o načinu pružanja usluga pokretne telefonije između GSM operatora u Bosni i Hercegovini (tzv. usluga „nacionalnog roaminga”). Agencija ocjenjuje da je, u cilju jačanja konkurencije na tržištu pokretne telefonije, potrebno osigurati poticaj za operatore da unapređuju dostupnost i kvalitet vlastitih mreža. Iz tog razloga ukida se dosadašnji način pružanja usluga u slučaju kada korisnik jednog GSM operatora koristi mrežu drugog GSM operatora, pri čemu je za korisnike ova funkcionalnost nuđena kao posebna usluga za koju se plaćala dodatna naknada. U slučaju sklopljenih sporazuma o zajedničkom korištenju mrežnih kapaciteta, operatori su dužni osigurati da sa stanovišta krajnjih korisnika nema razlike da li operator realizira uslugu putem vlastite mreže ili putem iznajmljenih kapaciteta drugog operatora.

Vijeće je razmatralo i prihvatilo informaciju o realizaciji zaključaka Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH u svezi sa cijenama pokretne telefonije, te podržalo set kratkoročnih mjera koje je Agencija izradila i dostavila dominantnim telekom operatorima. Vijeće je konstatiralo da primjena kratkoročnih mjera ima za cilj poboljšanje uvjeta za krajnje korisnike, te je obvezalo Agenciju da informira Vijeće o usuglašenim kratkoročnim mjerama, kao i o prijedlogu dugoročnih mjera koje će biti dostavljene Vijeću na razmatranje.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#6692 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by fusion_ba »

Sve je to tacno ali onda je najbolja opcija vratiti nacionalni roming. Bolje i to nego ovako da nema mreze nikako.
Ne znam kakva je situacija u okruzenju, konkrentno u Srbiji i Hrvatskoj, jesu li i tamo operateri ovako postupili sa zabranom povezivanja na druge mreze?
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#6693 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by visocicaguy »

fusion_ba wrote:Sve je to tacno ali onda je najbolja opcija vratiti nacionalni roming. Bolje i to nego ovako da nema mreze nikako.
Ne znam kakva je situacija u okruzenju, konkrentno u Srbiji i Hrvatskoj, jesu li i tamo operateri ovako postupili sa zabranom povezivanja na druge mreze?
nemam pojma. mozda neko drugi zna. ja licno mislim da je ovdje najveca odgovornost na raku. i sa ovim, ali i drugim odlukama, se vidi da to oni nekako stihijski rade. "mi cemo presjec, pa ako prodje - prodje. ak one prodje mi cemo lupat kazne. ali ni u kom momentu necemo razmisliti o tome da li smo mi eventualno u krivu." nije to poenta.

slicno vidim da se desava sa 4G, pri cemu ne mislim da je rak sada u ovom momentu vise kriv (iako jeste kriv sto se sva prica desava tek krajem 2018.), nego vijece ministara... kao sada se ne slazu sto su licence za 4G spektar tako niske... mislim wtf? iz lijevog dzepa u desni? optereti telekome jos lovom, pa ce oni manje uloziti u infrastrukturu ili ce prebaciti te dodatne troskove na korisnike... kao treba drzava da zaradi od licenci... akciza... poreza... popustite ba malo privredu, smanjite te namete...
Exodia
Posts: 38
Joined: 29/06/2016 23:22

#6694 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Exodia »

Pozdrav forumasi.

Zanima me ovaj XY net tarifa od M:tel-a 3 KM 30 GB - ima li neki "fazon" tu? Sumnjivo mi da tako olako daju a ovamo opet ima za istu cijenu 3 GB...
Vidio sam na prethodnoj strani da je jedan forumas isto pitao al' nije bilo nekog hajmo reci konkretnog odgovora, samo ono da se povrat plaća 1 marku + pdv sto sam znao.
Dobro bi mi doslo ponekad, al' ne bi zelio da se zaletim pa na neki belaj da udarim :-D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6695 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Exodia wrote:Pozdrav forumasi.

Zanima me ovaj XY net tarifa od M:tel-a 3 KM 30 GB - ima li neki "fazon" tu? Sumnjivo mi da tako olako daju a ovamo opet ima za istu cijenu 3 GB...
Vidio sam na prethodnoj strani da je jedan forumas isto pitao al' nije bilo nekog hajmo reci konkretnog odgovora, samo ono da se povrat plaća 1 marku + pdv sto sam znao.
Dobro bi mi doslo ponekad, al' ne bi zelio da se zaletim pa na neki belaj da udarim :-D
Nema cake kako sam shvatio i ostali. Samo ta ima to prebacivanje tarife sto naplacuju 1 km.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23285
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6696 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Sanjarko »

Ja sam pitao negdje da li je moguce da zbog toga sto je Srbija uvela 4G i posto je njihov telekom vlasnik Mtel-a moguce da Mtel ima sada kako se kaze vise bandwith-a pa da zbog toga daje ovoliko.

Exodija kako sam shvatio koriste ljudi ovu XY tarifu.
Posmatrac_007
Posts: 418
Joined: 12/01/2012 11:36

#6697 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Posmatrac_007 »

Vizionar 1985 wrote:Ja sam pitao negdje da li je moguce da zbog toga sto je Srbija uvela 4G i posto je njihov telekom vlasnik Mtel-a moguce da Mtel ima sada kako se kaze vise bandwith-a pa da zbog toga daje ovoliko.

Exodija kako sam shvatio koriste ljudi ovu XY tarifu.
Nema veze sa Srbijom, serveri su medjusobno povezani optikom a cak i pojedine bazne stanice nakacene na optiku. Problem je radio prenos, ceka se 4G. Mtel sto je ponudio vise gigabajta to ce biti na ustrb brzine i stabilnosti ;)
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#6698 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by MTV »

Prva promjena tarife na mtelu je besplatna svaka druga promjena je 1KM i onda opleti 3 KM/30 GB/3 dana. Brzina je oko 10Mbps ne stopa.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#6700 Re: bhtelekom vs eronet vs mtel vs ostali mobilni operateri - ko nudi više i bolje uz niže cijene?

Post by Vidal89 »

Kakva je ova nova akcija na mtel, 16,95KM neograniceni SMS, 100min prema svim mrezama i na to sve 20GB neta svaki mjesec

Previse dobro da bi bilo istinito
Post Reply